|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
14.01.2021 20:48:19
|
|
|
Käsurealt "du" on enda jaoks kõige lihtsam.
Aga muidu Finder'iga hakka enda kodukaustas vaatama, mis ruumi võtab. Parem klikk ja "get info", vaata "Size" alt suurust. See on enamasti ikka kusagil isikliku sodi all, "Downloads" seest näiteks alustaks ise.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
euforia
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.02.2004
|
15.01.2021 12:08:33
|
|
|
| Baeskades kirjutas: |
Käsurealt "du" on enda jaoks kõige lihtsam.
Aga muidu Finder'iga hakka enda kodukaustas vaatama, mis ruumi võtab. Parem klikk ja "get info", vaata "Size" alt suurust. See on enamasti ikka kusagil isikliku sodi all, "Downloads" seest näiteks alustaks ise. |
Peale mõningast otsimist leidsin pahalase üles: MS Outlook.
Outlooki failid olid kokku ca 100GB. Töömailid, panin oma Macbooki ka nii igaks petteks Outlooki, sest aeg-ajalt ei pääse töö arvutile ligi. Iroonia on selles, et töö arvutis (Win10) on Outlooki kausta suurus ~10GB.
Mis krdi mõttes on Macbookis Outlooki kasut 10x suurem?!
Kogu pott tuli käsitsi eemaldada, Outlooki uninstall võttis vaid rakenduse enda, seotud failid jäid kõik alles, kui neid käsitsi kustutasin, siis masin loendas üksikuid faile ... kui oli jõudnud 2 miljonini läksin magama. Hommikuks oli ilusti ära kustutanud ja ketas kohe poole tühjem.
Kas see on normaalne nähtus või läks Outlook mingist hetkest lolliks MacOS'i all?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
15.01.2021 12:10:12
|
|
|
| No idea, seda oleks pidanud täpsemalt vaatama, et mis Outlookis ruumi võttis. Ma pole mõned aastad mäki all Outlooki pruukinud aga tollal pidas ta küll end kenasti ülal.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
euforia
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.02.2004
|
15.01.2021 12:15:19
|
|
|
| Baeskades kirjutas: |
| seda oleks pidanud täpsemalt vaatama, et mis Outlookis ruumi võttis. |
Njah, seda oleks tagantjärgi hea teada küll. Ma usun, et panen mingi aeg Outlooki uuesti üles MBPs, sest tegelt läheb mul seda vaja, on ikka mugavam kui OWA. Eks näis, kas tahab siis ka kohe uuesti 100GB ampsata.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
15.01.2021 14:33:40
|
|
|
Puusalt tulistades võiks arvata, et ehk tööl on postkati puhver piiratud mingile lühemale ajavahemikule? Õunas tiriti aga kogu ajalugu alla?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
euforia
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.02.2004
|
15.01.2021 15:06:16
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| Puusalt tulistades võiks arvata, et ehk tööl on postkati puhver piiratud mingile lühemale ajavahemikule? Õunas tiriti aga kogu ajalugu alla? |
OWA andmetel on postkasti mahupiirang 99GB ja ma olen sellest ära kasutanud 79GB. Ehk siis postkasti kogumaht jääb ikka alla selle, mis ta mul MBPs ära võttis. Olen nüüd veits googledanud seda ja nii markantseid näiteid ei ole leidnud veel. Hea anomaalia ikka
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tteam
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2007
|
26.01.2021 14:40:18
|
|
|
On keegi M1 Pro/Air peal proovinud rohkem kui 1 display käima saada kasutades USB>HDMI adapterit ja DisplayLink'i?
Tahaks kahe monitori taha ühendada, kuid tahaks enne inimeste kogemusi kuulda. Millised adapterid toimivad jne.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
26.01.2021 15:56:28
|
|
|
| tteam, Sa seda ilmselt tead, et ametlikult saabki vaid ühe monitori järgi ühendada?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tteam
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2007
|
26.01.2021 16:55:26
|
|
|
| Baeskades, Ja ikka. Aga siin on võimalus kasutada DisplayLink Manager'i ja USB väljundit, et panna lisaks kuni 4. Küsimus seisneski, et kas keegi on proovinud seda.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.01.2021 12:30:52
|
|
|
link :: Erikonfiguratsioon
Valge Klaar on avalikult välja pannud CTO ("Custom/Built To Order") mudeleid, on ka selliseid, mis on kohe saadaval. Näiteks siis 16GB RAM või 512GB SSD isendeid.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ricom2ger
HV veteran

liitunud: 15.04.2009
|
30.01.2021 13:04:39
|
|
|
Leidsin hea programmi, millega korra nädalas M1 läbi tuulutada, vent põhja minutiks. 7230 RPM föön.
https://www.tunabellysoftware.com/tgpro/
_________________ Kamehameha in your face! |
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
111 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
30.01.2021 13:08:43
|
|
|
| oot stopp... mis tegevus see läbi tuulutamine on?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
euforia
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.02.2004
|
30.01.2021 13:11:38
|
|
|
| ricom2ger kirjutas: |
| Leidsin hea programmi, millega korra nädalas M1 läbi tuulutada |
Ons' Maci puhul sellistel rakendustel ka reaalne tulemus või on see pigem nice to have?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
30.01.2021 18:20:06
|
|
|
| euforia kirjutas: |
| ricom2ger kirjutas: |
| Leidsin hea programmi, millega korra nädalas M1 läbi tuulutada |
Ons' Maci puhul sellistel rakendustel ka reaalne tulemus või on see pigem nice to have? |
Lolli peaga tõmbasingi selle programmi. Trialiga ei saa midagi tuulutada.
Nüüd mõtlengi et kuidas sellest pasast lahti saada.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
30.01.2021 18:59:44
|
|
|
| SSD kirjutas: |
| euforia kirjutas: |
| ricom2ger kirjutas: |
| Leidsin hea programmi, millega korra nädalas M1 läbi tuulutada |
Ons' Maci puhul sellistel rakendustel ka reaalne tulemus või on see pigem nice to have? |
Lolli peaga tõmbasingi selle programmi. Trialiga ei saa midagi tuulutada.
Nüüd mõtlengi et kuidas sellest pasast lahti saada.  |
Lahti saamiseks, pead Mac’i asemel nüüd tahakotti tuulutama...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
30.01.2021 19:02:58
|
|
|
Ei tea. Äkki sain ikka lahti tast.
Vähemalt kustutasin ta kõikjalt kust leidsin.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ricom2ger
HV veteran

liitunud: 15.04.2009
|
30.01.2021 20:47:03
|
|
|
| Anti kirjutas: |
| oot stopp... mis tegevus see läbi tuulutamine on? |
Tolmust lahti saamine.
| euforia kirjutas: |
| ricom2ger kirjutas: |
| Leidsin hea programmi, millega korra nädalas M1 läbi tuulutada |
Ons' Maci puhul sellistel rakendustel ka reaalne tulemus või on see pigem nice to have? |
Informatiivne teine. Sensoreid masinal hulgi.
| SSD kirjutas: |
| euforia kirjutas: |
| ricom2ger kirjutas: |
| Leidsin hea programmi, millega korra nädalas M1 läbi tuulutada |
Ons' Maci puhul sellistel rakendustel ka reaalne tulemus või on see pigem nice to have? |
Lolli peaga tõmbasingi selle programmi. Trialiga ei saa midagi tuulutada.
Nüüd mõtlengi et kuidas sellest pasast lahti saada.  |
M1 masin?
AppCleaner http://freemacsoft.net/appcleaner/
_________________ Kamehameha in your face! |
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
111 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
30.01.2021 20:52:22
|
|
|
Maci kasutaja 15a. Ei ole applcleaneri, clean my maci jt. vajadust näinud
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
30.01.2021 22:41:11
|
|
|
| ricom2ger kirjutas: |
| Anti kirjutas: |
| oot stopp... mis tegevus see läbi tuulutamine on? |
Tolmust lahti saamine. |
Selleks vaja üldjuhul siiski radikas/ventikas teises suunas läbi puhuda, kui ei saa/viitsi lahti kiskuda. Kui radika ette juba vildikiht tekkinud, pole läpaka enda vendi kõvemast samas suunas keerutamisest suurt abi.
Praktiliselt tervet korpust radikana kasutavate mäkkide vent käib samas nii harva, et ega sisse palju tolmu saagi.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
30.01.2021 22:50:39
|
|
|
| Ma mingi 4-5a. tagasi arvasin et apple läpakatel polegi venti. No et prose ühendatud korpusega ja polegi vaja. Aga nüüd tean et vent on ikka olemas, lihtsalt minu kasutuse juures ta lihtsalt ei käivitu.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jerry
4K külmavana

liitunud: 01.02.2003
|
30.01.2021 22:58:15
|
|
|
| SSD kirjutas: |
| Ma mingi 4-5a. tagasi arvasin et apple läpakatel polegi venti. No et prose ühendatud korpusega ja polegi vaja. Aga nüüd tean et vent on ikka olemas, lihtsalt minu kasutuse juures ta lihtsalt ei käivitu. |
on. Korra läks isegi tööle 2019a Mac Air'l , aga oli vist siis, kui voodis kaesin mingit filmi ja läpp oli padja peal.
_________________ Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha |
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
30.01.2021 23:01:39
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Praktiliselt tervet korpust radikana kasutavate mäkkide vent käib samas nii harva, et ega sisse palju tolmu saagi. |
Minu 13" MacBook Pro'l küll vent kogu aeg lõugas, kui natukesegi midagi teha, seal kuskil 3500RPM+ peal ja masin läks alt nii kuumaks, et seda süles hoida oli pea võimatu...
Esimeseks ja viimaseks Mac'iks see mul jäigi, mul pole sellise rämpsuga midagi teha, millega ainult internetti brausida kannatab, millegi tõsisema tegemiseks tuleb kõrvatroppe kasutada ning asbestist pükse kanda.
Kusjuures täiesti uuena ostetud masin oli...
Kahju isenesest, OS mulle täitsa muidu meeldis.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 30.01.2021 23:02:03, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
30.01.2021 23:03:01
|
|
|
Etz, Defektne isend kindlasti.
Mis tõsisem?
Anna midagi prooviks, tahaks teda mis programm ventika tööle tõmbab.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
30.01.2021 23:05:11
|
|
|
| SSD kirjutas: |
| Ma mingi 4-5a. tagasi arvasin et apple läpakatel polegi venti. No et prose ühendatud korpusega ja polegi vaja. Aga nüüd tean et vent on ikka olemas, lihtsalt minu kasutuse juures ta lihtsalt ei käivitu. |
Nad ei taha korpust radikaks teha, sest see soojendaks korpust üles ja kasutajal oleks siis ebamugav kasutada. Kuigi throttlev isend ju pole kuidagi mugavam..
2018 Air üldse huvitav, et see ventilaator puhub valele poole ja prose peal olevat metallijuppi ei saa radikaks nimetadagi.
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
30.01.2021 23:08:31
|
|
|
| SSD kirjutas: |
Etz, Defektne isend kindlasti.
Mis tõsisem?
Anna midagi prooviks, tahaks teda mis programm ventika tööle tõmbab. |
Logic Pro X või Ableton, 14-18 rada projektis, paari pluginaga (Synth1, Sylenth1, jne..)
Huvitav on see, et mu praegust Lenovot, ei võta sarnane asi Abletonis isegi mitte leigeks.
Võimalik ka, et mu ootused olid liiga kõrged ja sellise tarbimise juures ongi see normaalne...vähemalt ma ise arvan nii...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
31.01.2021 11:54:39
|
|
|
| SSD kirjutas: |
Etz, Defektne isend kindlasti.
|
Ei ütleks. Need väikesed Inteliga läpakad lähevadki kuumaks ning tuleb ju kuidagi maha jahutada. Mul on MBP 13'' (2018) ning Lenovo T ja X seeria 12,5'' ja 14'' isendeid käeulatuses, netimasinatena on jah okei, filmi võib ka vaadata. Aga kui lükkad CPU koormuse juba poole peale (näiteks videokonverentsis Zoom/Slack/Teams), siis mürisevad-urisevad nad kõik. See ongi keskmise ja pisema läpaka häda, et temaga tööd tehes teevad ka ventikad tööd. Selles mõttes oli 15,6'' MBP hoopis teine tera, jahutavat pinda oli kõvasti rohkem ja masin reeglina kuss.
Sest tõesti, enamasti kasutatakse läpakat siin foorumis FB ja HV jaoks. Siis ei saa CPU stabiilselt koormust ning üldiselt on sülearvutid vaiksed. Aga pole mu silmad ühtegi 13,3'' Inteliga mäki läpakat näinud, mis näiteks OSX/macOS installi peale vahel ventikaid täiega käima ei tõmba. Ega sama on ka mainitud Thinkpadidega, tahavad videokonverentsil ikka lendu minna.
M1 on selles vallas ikka hoopis midagi muud, ei õnnestunud minul MBP ventilaatorit kordagi käima saada, ka Geekbenchiga mitte...
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
31.01.2021 12:46:41
|
|
|
Baeskades, mul pole selle, sinu poolt haibitava M1’ega midagi teha, rakendustarkvara pole.
Ja osasid asju ka kunagi ei tule, kui Rosetta tugi kaob (Apple on seda juba korra ajaloos teinud), oleks hambad.
Rosetta on neil ajutine lahendus, ülemineku perioodiks, mitte igavene.
Lisaks pole mul õrna aimugi, kui hästi low-latency audio kraam üle Rosetta jookseks.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
31.01.2021 12:49:57
|
|
|
| Etz, ma ei saa ka aru, miks sa sellele rämpsule tähelepanu pöörad.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
31.01.2021 12:51:21
|
|
|
| 2015 13" MBP mul Zoomis venti tööle ei pane ja korpus on ka täitsa jahe. Korra vist olen kuulnud siiski, kui aku oli poolepeal ja sai laadija järele lükatud + Zoom. Siis lisandub ilmselt laadimissoojus, mis vaja välja puhuda.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
31.01.2021 12:56:06
|
|
|
| Baeskades kirjutas: |
| Etz, ma ei saa ka aru, miks sa sellele rämpsule tähelepanu pöörad. |
Sest kõigeks ja kõigile ARM ei sobi, kui ainult videosid vaadata ning FB’d ja HV’d brausida ning Benche lasta, siis võib-olla küll.
Osad inimesed teevad paraku sülearvutitega ka midagi muud.
Minu mure ja use case puhul pole M1 mitte lahendus vaid tekitaks hunniku probleeme juurde.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
31.01.2021 12:57:17
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| Baeskades kirjutas: |
| Etz, ma ei saa ka aru, miks sa sellele rämpsule tähelepanu pöörad. |
Sest kõigeks ja kõigile ARM ei sobi, kui ainult videosid vaadata ning FB’d ja HV’d brausida ning Benche lasta, siis võib-olla küll.
Osad inimesed teevad paraku sülearvutitega ka midagi muud.
Minu mure ja use case puhul pole M1 mitte lahendus vaid tekitaks hunniku probleeme juurde. |
See on ka nüüd mõttetu utreering, et M1 sobib "ainult videode vaatamiseks, FB ja HV browsimiseks ning benchide laskmiseks".
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
31.01.2021 12:59:53
|
|
|
sakinaga, kuni rakendustarkvara tootjad pole oma asjadega järele jõudnud, see paraku nii on.
Vähemalt osaliselt, ega Apple niisama oma lõbuks veel Inteli rauda edasi müü.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
31.01.2021 13:02:16
|
|
|
| Etz kirjutas: |
sakinaga, kuni rakendustarkvara tootjad pole oma asjadega järele jõudnud, see paraku nii on.
Vähemalt osaliselt, ega Apple niisama oma lõbuks veel Inteli rauda edasi müü. |
Võtad oma väga kitsa vajaduse ja laiendad seda absurdiks.
On väga vähe inimesi, kelle vajadusi katab Inteli protessoriga Macbook ja kelle vajadusi ei kata M1 protsessoriga Macbook (eeldusel, et kasutatakse macOS-i).
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
31.01.2021 13:05:33
|
|
|
sakinaga, ja M1’e pakkumine lahenduseks, iga mure puhul, pole absurdne?
Ma üritasin lihtsalt asja teist poolt välja tuua ja juba hakkaski fannboyde poolt peks peale.
Olgu siis nii, rohkem ma seda teemat ei puuduta, peace...
Ise kasutan rõõmaslt muid Apple tooteid edasi ja panen oma iPhonesse memo, et ma rohkem siia ei postitaks.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 31.01.2021 13:07:01, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
31.01.2021 13:06:47
|
|
|
| Etz kirjutas: |
sakinaga, ja M1’e pakkumine lahenduseks, iga mure puhul, pole absurdne?
Ma üritasin lihtsalt asja teist poolt välja tuua ja juba hakkaski fannboyde poolt peks peale.
Olgu siis nii, rohkem ma seda teemat ei puuduta, peace... (y) |
On sama absurdne, aga absurdile absurdiga vastates ei ole tulemus kuigi hea.
Aitäh, et mind fanboyks sildistada jõudsid, tubli!
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
31.01.2021 13:12:55
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| Aitäh, et mind fanboyks sildistada jõudsid, tubli! |
| ot: |
Fanboy pole minu jaoks sõimusõna, olen ise samuti nii mõnegi asja fanboy.
Aga kui end tõepoolest solvatuna tundsid, vabandan. |
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
31.01.2021 13:19:14
|
|
|
| Ventikat vaja teile.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zoig
HV veteran

liitunud: 22.02.2003
|
31.01.2021 13:55:58
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Sest kõigeks ja kõigile ARM ei sobi, kui ainult videosid vaadata ning FB’d ja HV’d brausida ning Benche lasta, siis võib-olla küll.
Osad inimesed teevad paraku sülearvutitega ka midagi muud.
Minu mure ja use case puhul pole M1 mitte lahendus vaid tekitaks hunniku probleeme juurde. |
Näiteks?
_________________ Et oleks raskem! |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tteam
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.02.2007
|
01.02.2021 14:36:05
|
|
|
| Meil tarkvaraarendus ettevõttes hetkel M1 Pro'd kasutusel. Ei ütleks küll, et erilist häda oleks. A few bugs here and there, aga neid ei pruugi tähelegi panna
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus39
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.01.2014
|
03.02.2021 21:19:35
|
|
|
kellelgi veel probleeme viirusega - searchlee?
Pole maciga kunagi sellist jama olnd. Safariga Google otsingut kasutades viska searchlee lehe otsingusse.
First aid ei aidanud. Youtubes üks õpetus 3h tagasi üles pandud, aga see google chrome kasutamisel.
_________________ Ostan Tartu linnas Garaaźi! |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
03.02.2021 21:27:50
|
|
|
ja mis seal Safarist nii palju erinevat on? Ainuke erinevus on tõenäoliselt see kuskohast leiad extensionid ...
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
03.02.2021 21:42:47
|
|
|
| Kust macile viirusi saab? Ebay-st ostate ve?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus39
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.01.2014
|
03.02.2021 21:55:56
|
|
|
| Renka kirjutas: |
| ja mis seal Safarist nii palju erinevat on? Ainuke erinevus on tõenäoliselt see kuskohast leiad extensionid ... |
No vot. Extensions on täiesti tühi.
| SSD kirjutas: |
| Kust macile viirusi saab? Ebay-st ostate ve? |
Esmakordne kogemus minulgi. Muidu ei kirjutaks siia.
_________________ Ostan Tartu linnas Garaaźi! |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
03.02.2021 21:59:33
|
|
|
Kas mu viidatud juhend ei aita? St tuleb kõik kohad läbi käia, kas on login items, applications või Safari enda alla midagi tekkinud. Ega mäki all ongi vähe kogemusi nuhkvaraga.
Kui see saladus pole, siis kuidas selle putuka said?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus39
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.01.2014
|
03.02.2021 22:23:09
|
|
|
| Baeskades kirjutas: |
Kas mu viidatud juhend ei aita? St tuleb kõik kohad läbi käia, kas on login items, applications või Safari enda alla midagi tekkinud. Ega mäki all ongi vähe kogemusi nuhkvaraga.
Kui see saladus pole, siis kuidas selle putuka said? |
Tegin kõik läbi. Kahjuks polnud abi. Mulle tundub, et see mingi väga värske asi. Materjali vähe ja kõik info suht tänase päeva oma. Pole õrna aimugi, kust see pahavara tuli. Arvuti vaid töötegemiseks, kuid vast programmide allalaadimisega. Oli vaja vokaalheli eemaldada ühest laulust ja sai tasuta programme katsetatud. Vast sealt midagi.
_________________ Ostan Tartu linnas Garaaźi! |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
03.02.2021 22:30:29
|
|
|
Aga proovi mõnda teist brauserit kui Safari - siis saad targemaks, kas on Safariga seotud või süsteemne puuk. Või tee arvutisse uus kasutaja ja vaata, kuidas selle all olukord on.
https://www.businessinsider.com/how-to-reset-safari-on-mac - siin on ka variant, mida kustutada.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MacRein
HV veteran

liitunud: 06.03.2006

|
04.02.2021 00:17:07
|
|
|
| Rasmus39 kirjutas: |
kellelgi veel probleeme viirusega - searchlee?
Pole maciga kunagi sellist jama olnd. Safariga Google otsingut kasutades viska searchlee lehe otsingusse.
First aid ei aidanud. Youtubes üks õpetus 3h tagasi üles pandud, aga see google chrome kasutamisel. |
Lae alla Malwarebytes Maci versioon, installeeri Malwarebytes oma Maci, skanneri ning pärast kustuta see searchle oma veebisirvija otsingumootori nimekirjast ära.
_________________ Om Kriya Babaji Nama Aum |
|
| Kommentaarid: 234 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjan*
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2008
|
04.02.2021 00:21:47
|
|
|
| MacRein kirjutas: |
| Rasmus39 kirjutas: |
kellelgi veel probleeme viirusega - searchlee?
Pole maciga kunagi sellist jama olnd. Safariga Google otsingut kasutades viska searchlee lehe otsingusse.
First aid ei aidanud. Youtubes üks õpetus 3h tagasi üles pandud, aga see google chrome kasutamisel. |
Lae alla Malwarebytes Maci versioon, installeeri Malwarebytes oma Maci, skanneri ning pärast kustuta see searchle oma veebisirvija otsingumootori nimekirjast ära. |
Malwarebytes on tavaliselt kõigist taolistest asjadest jagu saanud.
Vokaalide loost eemaldamiseks on loodud muidu spleeter. Pole vaja huupi igasugu suvalise tasuta tarkvaraga katsetusi teha.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|