Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 224, 225, 226 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2020 05:19:28 vasta tsitaadiga

5950X vs. 10900K
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2020 10:11:28 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
5950X vs. 10900K
Spoiler Spoiler Spoiler
hinnaga seonduvad asjad on amd graafikutest kadunud.
5950x on siinkohal ~60% kallim.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2020 10:13:06 vasta tsitaadiga

isegi 5900x on omajagu kallim
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2020 11:11:55 vasta tsitaadiga

Kallis on küll, samas 0 compromissi toode ja siiski multicore perf ja power efficiency on valgusaasta kaugusel Intelist.

https://wccftech.com/msi-amd-smart-access-memory-amd-ryzen-3000-ryzen-4000g-cpus-with-nvidia-geforce-rtx-30-gpus/

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2020 12:33:07 vasta tsitaadiga

No hetkel on inteli protsessorid täpselt samasseisus, mis AMD omad olid mõni kuu tagasi. Ehk siis hinna-kiiruse suhe on Inteli poole kaldu, tuleb välja, et AMD on samamoodi raha peal väljas, nagu intelgi icon_smile.gif
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2020 12:38:21 vasta tsitaadiga

Mis Sa nüüd Wirx.... Intel ja Nvidia on kurjad kapitalistid. AMD on töörahva sõber ja toitja. Kuidas Sa saad vasta jõule sellisest pattu kirjutada??? Järgmisena väidad äkki, et jõuluvana ja päkapikke pole olemas või, et maakera on ümmargune?
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 18.12.2020 12:42:58 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
Kremka kirjutas:
Muretsesin endale ka 5600X, aga panin hetkel manuaalselt 4500 @ 1.1v jooksma. Max temp all auto peal 73 manuaalselt 60. See Auto V kütab ikka korralikult üle.

Yep, nii on. Armastab käsitsi sättimist ja ülekäimist icon_lol.gif


Ma olen põlvkonna võrra maas, panin 3900 masinasse. Auto peal jõudeolekus temp üle 50. Mis sätted sellele panna soovitate?
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2020 15:56:48 vasta tsitaadiga

londiste, jah, pole hinnaklassilt sarnased, on lihtsalt parim vs. parim, AMD jookseb lihtsalt ringe Inteli ümber icon_lol.gif
wirx, mõtled 5XXX seeria anomaalseid hindu? Ma ei peaks seda normaalsuseks, mille järgi hinnata asjade seisu. Aga hinnatõusu tehti eniveis, raha ajavad nad taga mõlemad, jep.
Pigem võinuks seda mitte juhtuda, ent piisaks kui ei mindaks mingit "uus emaplaat iga aasta/kaks" teed ning arengud oleks reaalsed arengud, mitte miniuuendustega enda lõksu mängimine.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2020 14:35:07 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
No hetkel on inteli protsessorid täpselt samasseisus, mis AMD omad olid mõni kuu tagasi. Ehk siis hinna-kiiruse suhe on Inteli poole kaldu, tuleb välja, et AMD on samamoodi raha peal väljas, nagu intelgi icon_smile.gif

You dont say? icon_eek.gif

Kas keegi arvas, et kui AMD saavutab liidripositsiooni, siis nad ei hakka rohkem küsima? Threadripper 3000 seeriaga juba tõsteti hindu ja murti tagasiühilduvus.
Samas hetkel on ikkagi saadavuse probleem mis hindu mõjutab. See on AMD teha, et turg üle ujutada prosedega, et hinnad kukuksid aga tundub, et TSMC on hädas tootmismahtudega - just tuli uudis, et nad lõpetasid isegi nn volume discounti suurklientidele.

EDIT:

Gigabyte’s Insanely Extreme WRX80 SU8 Motherboard For AMD Ryzen Threadripper Pro Workstation CPUs Pictured
https://wccftech.com/gigabyte-wrx80-su8-motherboard-amd-ryzen-threadripper-pro-workstation-cpus-leaked/

Horisontaalne socket ja power connectorid thumbs_up.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2020 16:53:10 vasta tsitaadiga

Loogiline, et küsitakse suuremat hinda, 3000 seeria samuti siiani saadaval väga ok hindadega.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2020 17:38:22 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Selge, mul nagunii enamikes kastides Noctua jahutid sees. Võtan ka sellele.

Pakitud nagu mingi lux käekell.

Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2020 00:43:44 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Kallis on küll, samas 0 compromissi toode ja siiski multicore perf ja power efficiency on valgusaasta kaugusel Intelist.

https://wccftech.com/msi-amd-smart-access-memory-amd-ryzen-3000-ryzen-4000g-cpus-with-nvidia-geforce-rtx-30-gpus/

Jutu jätkuks: https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/joao-silva/asus-and-msi-confirm-that-zen-and-zen2-processors-also-support-amd-smart-access-memory/


Minu Asuse viimases biosis (1401) on tekkinud ka see ReSize BAR. Nüüd vaja ainult sobivamat videokaarti selle testimiseks 3000 seeria CPU-ga.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2020 01:54:26 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
anubis kirjutas:
Selge, mul nagunii enamikes kastides Noctua jahutid sees. Võtan ka sellele.

Pakitud nagu mingi lux käekell.



Jah, õnneks või kahjuks tuleb see kõik sinu rahakotist.

_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2020 20:19:07 vasta tsitaadiga


Link


EDIT:

AMD Readies Ryzen 9 5900 12 Core & Ryzen 7 5800 8 Core ‘Zen 3’ Desktop CPUs For OEMs, Will Come in 65W Flavors
https://wccftech.com/amd-readies-ryzen-9-5900-12-core-ryzen-7-5800-8-core-zen-3-desktop-cpus/

Võibolla "lekib" ka retail kanalisse nagu eelnevad OEM mudelid on olnud.
Pigem tahaks näha 5700X.

AMD Ryzen 9 5900HX Flagship 8 Core Cezanne-H Zen 3 CPU Leaks Out, Benchmarks Show Faster Performance Than A Desktop Core i7-10700K & Ryzen 7 3800X
https://wccftech.com/amd-ryzen-9-5900hx-flagship-8-core-cezanne-zen-3-cpu-benchmarks-leak-out/

Mobile tippkiip kiirem kui 10700K ja 3800X thumbs_up.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2020 20:26:43 vasta tsitaadiga

Näen, et hind liikunud alla 680€ peale 5900x jaoks.

Arvatavasti Eestis see enam paremaks vist ei lähe?
See tuleb umbes 1:1 USD MSRP + 20% VAT. Valuuta kurssi usd-eu nagu ei eksisteeri.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2020 20:48:27 vasta tsitaadiga

mauro, Miks ei peaks paremaks minema?

MSRP on 550. Meil võiks olla ideaalselt 599 mitte 699. Selge see, et 550 me ilmselt ei näe siin. Kui siis järgmise aasta lõpus enne Zen4 tulekut ehk.
Nägin ka, et 5800X kukkus 569 vms pealt 509 peale AT's. Ideaalhind oleks 450 aga see pole ilmselt realistlik. 499 parimal juhul aga 509 pole sellest kaugel. Samas kas on mõtet nii palju maksta 8c/16t eest? 2021 aasta lävel? Kahtlen selles. 3800X sain 325-ga paar kuud peale reliisi.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shenris
HV kasutaja

liitunud: 03.09.2013




sõnum 21.12.2020 20:50:56 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
Näen, et hind liikunud alla 680€ peale 5900x jaoks.

Arvatavasti Eestis see enam paremaks vist ei lähe?
See tuleb umbes 1:1 USD MSRP + 20% VAT. Valuuta kurssi usd-eu nagu ei eksisteeri.


Eelmine nädal liikus ka 599€.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2020 20:57:25 vasta tsitaadiga

550-570€ peaks olema tehtav arvestades eur/usd suhet.
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 14:20:51 vasta tsitaadiga

Zen3+ CPU lekked väidetavalt ja pidi olema 5.5Ghz ja CPU-Z ST skoor 760!
https://mobile.twitter.com/davideneco25320/status/1340736533637296129

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 14:38:12 vasta tsitaadiga

Tundub suht uskumatu. Isegi, et 500Mhz boosti juurde saab. See peaks olema siis üsna kindlalt 7nm või 6nm. Mitte 5nm.
Olulisem siinkohal võib olla see, et see peaks olema AM4 ikkagi. Seega Zen3 ei pruugi olla siiski viimane AM4 prose.

5nm on problemaatiline järgmine aasta. Apple on väidetavalt kokku ostnud ~80% järgmise aasta TSMC 5nm vahvlitest. See ei jäta AMD-le piisavalt ruumi Zen4 jaoks. Seega kui Zen4 on 2022, siis AMD-l on vaja midagi millega Rocket Lake purustada järgmine aasta.
Zen3+ võib olla see miski. Niikaua langetatakse Zen3 hindu Märtsis (RL tuleb 19 Märts) ja siis suvel/sügisel ehk Zen3+

Ma siiski neid kellasid ei usu. Mitte nii varajases faasis ES kiipide pealt.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 14:47:04 vasta tsitaadiga

Suht pähklid, kui see nüüd tõeks osutub. Ilmselt mõne kuu jooksul saame kinnituse. Minul ainult hea meel kui AM4 saab järgmine aasta veel ühe jõudlusekasvu enne AM5. thumbs_up.gif
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 15:02:45 vasta tsitaadiga

Võibolla see Zen 4 on ka veel AM4 peal ja alles Zen5 tuleb 5nm nodega ja AM5 nimega, kõlaks uhkelt icon_biggrin.gif
Siis on aega Applel edasi liikuda 3nm peale ja 5nm tootmises tekib suuremaid auke, mida AMD oma toodete tarbeks TSMC'lt saada.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 15:39:52 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
...Siis on aega Applel edasi liikuda 3nm peale ja 5nm tootmises tekib suuremaid auke, mida AMD oma toodete tarbeks TSMC'lt saada.

TSMC teatas ju, et nende esimene 3nm klient on Apple. Pakun siin suht sama lugu nagu 7nm peal. Apple liikus 5nm peale ja AMD liikus vabanenud 7nm peale.
Aga 7nm on juba aastaid tootmises olnud, eks siin on veel TSMC 6nm võimalus mängus.
TSMC’s 6nm process delivers 18% higher logic density over the 7nm process. At the same time, its design rules are fully compatible with TSMC’s proven 7nm technology. Semiwiki
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 17:36:36 vasta tsitaadiga

Vaadake Navi 1 vs Navi 2 klokke, sama nm peal võib see gpu-de näitel vabalt võimalik olla.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2020 18:39:59 vasta tsitaadiga

Arvestades jah, kuidas AMD 520mm² kivi sinna 3Ghz juurde käib võiks häid asju oodata.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 03:55:12 vasta tsitaadiga

Nonii. Kiire võrdlus. Mingeid benche ei viitsinud jooksutada.
AMD stock cooler vs Noctua NH-L9a-AM4 @ ASRock DeskMini X300
Mõlemad coolerid BIOS-is @ Standard Speed (valikus oli veel Silent, Performance, Full ja Custom)
Stock jookseb @ 1450rpm default seadetel ja Noctua jookseb 1650rpm defaultis.

Stock vasakul, Noctua paremal tulbas:

Temperatuurid @ idle, Windows 10 desktopis


Müra, mingi suvaline Android äpp, aga mõõdetud täpselt samades tingimustes, sama kaugelt jne.
Tähelepanu tasub pöörata miinimum väärtusele, kuna telefoni näppides, viskas lõpus kõrgeks, mõjutades sellega ka keskmist väärtust.



Siis kui toas nö. haudvaikus ja kõik seadmed väljalülitatud


Noctua installitult



Võibalik, et temperatuurid veel kukuvad Noctua kasuks, kuna uus termopasta sai värskelt pandud.

Standard kiirusel on vaevu kuulda, Silent kiirusel on haudvaikus ja olmemürast eristamatu.
Väga rahul.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 11:38:17 vasta tsitaadiga

Krt, ma tellisin enda oma 7ndal detsembril. Ikka pole kohale jõudnud Saksamaalt. icon_sad.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 15:31:24 vasta tsitaadiga

B450 plaadile resizable BAR? https://www.reddit.com/r/Amd/comments/k7igw1/agesa_1100_patch_d_2/
Mis on pref vahe vanilla resizable BAR PCIe 3.0 vs Smart Access Memory PCIe 4.0?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 24.12.2020 15:40:39 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Standard kiirusel on vaevu kuulda, Silent kiirusel on haudvaikus ja olmemürast eristamatu.
Väga rahul.


Siis järelikult äpp näitab valesti. 34-35 dB on vaikses toas kohutav müra.
Või mõõtsid hästi vendi lähedalt? Mida ~0,5 m kauguselt näitab? Umbes nii kaugel laual asuv kast enamasti kõrvadest on.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 16:06:19 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
SKG kirjutas:
Standard kiirusel on vaevu kuulda, Silent kiirusel on haudvaikus ja olmemürast eristamatu.
Väga rahul.


Siis järelikult äpp näitab valesti. 34-35 dB on vaikses toas kohutav müra.
Või mõõtsid hästi vendi lähedalt? Mida ~0,5 m kauguselt näitab? Umbes nii kaugel laual asuv kast enamasti kõrvadest on.

Äppi + telefoni muidugi tõsiselt võtta ei saa, tegu pole ju taadeldud profiseadmega.
Konkreetsed väärtused ei omagi tähtsust, vaid kolme mõõtmise erinevused, kuna mõõdetud täpselt samades tingimustes - 34dB vs 35dB vs 41dB i.e. Noctua cooler @ Standard Mode erineb vaiksest toast ühe detsibelli võrra.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2020 18:09:21 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
B450 plaadile resizable BAR? https://www.reddit.com/r/Amd/comments/k7igw1/agesa_1100_patch_d_2/
Mis on pref vahe vanilla resizable BAR PCIe 3.0 vs Smart Access Memory PCIe 4.0?

GPU peab kah seda toetama draiverites. BAR ja SAM on sama asi. Hetkel võib vanema plate ja graafika komboga olla hoopis kerge perf kadu.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 20:03:22 vasta tsitaadiga

Tegin oma värske 5600X'ga ka suht lampi OC'i (PBO enabled jms). Volt ja kõik muu auto.
Lihtsalt näppisin mingeid XFR ja PBO sätteid.
All-core 4640 GHz ja single core 4840mhz ning tundub, et vähemalt hwinfo järgi, kõik tuumad läksid selle 4.8Ghzni...
Mälu panin teadlikult võimalikult madalale timingutele, et sealt mingeid probleeme ei tuleks.
CPU-Z validation score.
https://valid.x86.fr/app9sm

Võrdluseks stock cpu-z validation. Seal mälu ei olnud 1:1 cpu if clockiga.
https://valid.x86.fr/3qhmuk



CB20 run clockid.
Spoiler Spoiler Spoiler


CB20 tulemus.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 25.12.2020 20:18:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 25.12.2020 20:14:28 vasta tsitaadiga

Viilutaja, Julm volt. Mul selle voldiga põleks prose maha icon_biggrin.gif. Mul cooler ka selline väikseke. Hetkel käib 4400mhz peal allcore ja volt on 1.125. 4.4 peal tiba kiirem kui defis, aga kõvasti jahedam. Idles ka temp ei pendelda 15 kraadi üles alla vaid +/- 3 kraadi.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 20:18:00 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Tegin oma värske 5600X'ga ka suht lampi OC'i (PBO enabled jms). Volt ja kõik muu auto.
Lihtsalt näppisin mingeid XFR ja PBO sätteid.
All-core 4640 GHz ja single core 4840mhz ning tundub, et vähemalt hwinfo järgi, kõik tuumad läksid selle 4.8Ghzni...
Mälu panin teadlikult võimalikult madalale timingutele, et sealt mingeid probleeme ei tuleks.
CPU-Z validation score.
https://valid.x86.fr/app9sm

Võrdluseks stock cpu-z validation. Seal mälu ei olnud 1:1 cpu if clockiga.
https://valid.x86.fr/3qhmuk



CB20 run.
Spoiler Spoiler Spoiler


täitsa vinge eksemplar sulle sattunud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 20:42:33 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Viilutaja, Julm volt. Mul selle voldiga põleks prose maha icon_biggrin.gif. Mul cooler ka selline väikseke. Hetkel käib 4400mhz peal allcore ja volt on 1.125. 4.4 peal tiba kiirem kui defis, aga kõvasti jahedam. Idles ka temp ei pendelda 15 kraadi üles alla vaid +/- 3 kraadi.


No see on see AUTO volt. XFR ja PBO enabled. Sain AMD jutust aru, et ise majandab icon_biggrin.gif All core loadi ajal 1.31V ei ole minumeelest mingi eriline volt icon_rolleyes.gif
Mäletan, et mul eelmine 3600X läks auto sätetega all-cores sinna 1.4+V peale isegi...

Hetkel on custom vesi. CB20 all-core ajal läks temp sinna 78C peale, kuid peaks panema pikemalt loopima 3dmark cpu testi.

Ma ei oska neid AMD'sid eriti tuunida icon_biggrin.gif Keegi võiks öelda, mida näppima peaks täpselt, et maximumi kätte saada.


EDIT:
Panin OCCT testi ka otsa jooksma. Huvitaval kombel selle testiga on all-core kiirused ligi 100mhz kõrgemal kui CB testil. Miks nii?
Aga iseeneset hea icon_biggrin.gif Tundub, et 4.790mhz all-core pole probleem ja hetkel stabiilselt.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Firefly
HV Guru
Firefly

liitunud: 26.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 22:47:38 vasta tsitaadiga

Firefly kirjutas:
Võtsin kaks komplekti ära, loodame, et ikka töötavad koos, neljast pole ju saad.

Patriot Viper Steel 4400 CL19 ja ASROCK B550 - 4 pulgaga 3600 CL 14-15-15-32 (ülejäänud timmingud kopeerisin wirx pealt) töötab kenasti. Lootsin kõik 1:1 2000 saada, aga ilma volti tõstmata polnud prose, ega emaplaat nõus sellistel kiirustel töötama. Jätsin 3600 kuna see on 1:1:1 ühtne kiirus CPU, RAM ja IfinityFabric. Ise manuaalselt näppides pigem kaotasin jõudlust võrreldes Precision Boost 2. This is the way (võrreldes Inteli OC on AMD ikka oluliselt keerulisem)


graafikakaardi skoor on kõrgem, kuna panin +100 juurde, aga CPU skoor on see mis on muljetavaldav minu jaoks.
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 23:08:37 vasta tsitaadiga

Firefly, 3600 peal peaks saama veel pingutada taiminguid. Kahtlen, et see eriliselt juurde annab aga 3733 peal jookseb mul 14-14-14-28. Olen küll volti tõstnud 1.55v peale. See selline igaks juhuks. Võimalik, et on ka madalamal voldil stabiilne.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Firefly
HV Guru
Firefly

liitunud: 26.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2020 23:36:55 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Firefly, 3600 peal peaks saama veel pingutada taiminguid. Kahtlen, et see eriliselt juurde annab aga 3733 peal jookseb mul 14-14-14-28. Olen küll volti tõstnud 1.55v peale. See selline igaks juhuks. Võimalik, et on ka madalamal voldil stabiilne.

Eks ma mingi aeg ilmselt oma lõbuks uurin seda, aga minu kõige suurem mure oli temperatuur kõrgel voldil ja Samsungi b-die isegi 1.45V on ainult leiged (esimesed korralikud mälud mul). Aga zen3 ma saan öelda, et kõrge sagedus ja madal CL pole nii määrav enam, kui ta oli vanemate prosedega. Ryzen on oma mälukontrollerit nii palju edasi arendanud, et ma julgen isegi soovitada 3600 CL18 mälusid ja tegelikult mängudes/töös ei kaota suurt midagi (single vs. dual rank võib mõjutada, aga mitte drastiliselt).
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 26.12.2020 00:19:18 vasta tsitaadiga

Kui AMD lehelt chipseti draivereid vaadata siis mida järgnev võiks sisaldada? Kas AHCI draiverid võiksid seal olla sees? Pakkisin draiveri lahti, aga ei ei hakanud nagu silma AHCI v SATA nime.
Huvi just selle vana X399 chipset 64bit draiveri vastu https://www.amd.com/en/support/previous-drivers/chipsets/amd-9-series-chipsets/990fx


AMD Chipset Drivers
Revision Number               File Size           Release Date
17.30                                   174 MB            10/2/2017

Driver Details
Supports Windows 10/7 (32 & 64-bit)

Package Includes:
                           AMD Chipset Drivers
                           AMD Ryzen™ Balanced Power Plan
                           Support for AMD Ryzen™ Threadripper™ and AMD X399 Chipset

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2020 01:58:25 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
AMD stock cooler vs Noctua NH-L9a-AM4 @ ASRock DeskMini X300

Eeldan, et see "AMD stock" on Wraith Spire. See maksab poes 3.50€. Üsna mõttetu on seda võrrelda ~40€ maksva Noctuaga. Mul on ka see sama Noctua NH-L9a-AM4 ja ei ütleks küll, et see nüüd kuidagi erakordselt vaikne või jahe on. Ühes suuremas korpuses on mul ~20€ maksev be quiet! tornjahutus ja see on märgatavalt vaiksem ja jahedam.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2020 02:15:19 vasta tsitaadiga

Ma küll L9a-d 3700x toimima ei saanud. 10x vahetasin pastat aga ikka lärmab kui hull ja tempid 90c. Stock jahutiga sai asi kontrolli alla.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 26.12.2020 02:58:01 vasta tsitaadiga

Jüri Öö kirjutas:
SKG kirjutas:
AMD stock cooler vs Noctua NH-L9a-AM4 @ ASRock DeskMini X300

Eeldan, et see "AMD stock" on Wraith Spire. See maksab poes 3.50€. Üsna mõttetu on seda võrrelda ~40€ maksva Noctuaga. Mul on ka see sama Noctua NH-L9a-AM4 ja ei ütleks küll, et see nüüd kuidagi erakordselt vaikne või jahe on. Ühes suuremas korpuses on mul ~20€ maksev be quiet! tornjahutus ja see on märgatavalt vaiksem ja jahedam.


Vaadates, mis prose tal on, peab see stock olema Wraith Prism. https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/Wraith-Prism-RGB-CPU-cooler-AM4-AM3-712-000075-388730

Mul R9 3900 peal NH-U9S: https://www.hinnavaatlus.ee/903109/noctua-cpu-cooler-nh-u9s/
jõudeolekus protsessori temperatuur ~60 kraadi. Radikas läheb kuumaks, seega pasta viga ei ole. Kas pinge alandamine aitaks või peab ikkagi parema jahuti hankima?
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2020 04:18:36 vasta tsitaadiga

Jüri Öö kirjutas:
SKG kirjutas:
AMD stock cooler vs Noctua NH-L9a-AM4 @ ASRock DeskMini X300

Eeldan, et see "AMD stock" on Wraith Spire. See maksab poes 3.50€. Üsna mõttetu on seda võrrelda ~40€ maksva Noctuaga. Mul on ka see sama Noctua NH-L9a-AM4 ja ei ütleks küll, et see nüüd kuidagi erakordselt vaikne või jahe on. Ühes suuremas korpuses on mul ~20€ maksev be quiet! tornjahutus ja see on märgatavalt vaiksem ja jahedam.

Wraith Spire jah.
Kindlasti on mõtet võrrelda, kuna ilmselt on ka peale minu inimesi, kes mõtlevad, kas saab kaasatuleva cooleriga hakkama või tuleb miskit paremat võtta. Minu configa (profiilis) on väga jahe ja Silent peal olemamürast eristamatu ehk siis haudvaikne. Stock jahutab väga hästi, kuid on liiga valju, minu jaoks.
Teil on ilmselgelt teine conf ja pole võrreldav. Minu arvuti mahub peopessa ja sissemahtuvaid coolereid on väga vähe.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2020 12:12:19 vasta tsitaadiga

MSI B450 Tomahawk (non-MAX) uus beta BIOS väljas 5000 seeria toega.

tsitaat:
Description
- Updated AMD AGESA ComboAm4v2PI 1.1.0.0 Patch D
- Support Re-size BAR function to enhance GPU performance.


https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2020 13:01:00 vasta tsitaadiga

https://videocardz.com/newz/epic-games-launcher-makes-amd-ryzen-cpus-run-hotter-even-without-any-game-running
Epic Games Launcher increases the temperature of AMD Ryzen CPUs, even when idle
Tõsijutt, igal võimalikul hetkel proovin, et see kinni oleks.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2020 13:01:49 vasta tsitaadiga

see epic launcher on üldse üks epic turd.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2020 13:23:44 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, Kaevab taustal Monerot raudselt. icon_biggrin.gif
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2020 15:23:05 vasta tsitaadiga

Disablesin omal selle Epic Launcheri ära ja kohe temp langes ~10c idles icon_eek.gif Ja loadis oli vahe kuskil 7C. thumbs_up.gif
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2020 15:44:07 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
pots4t4j4, Kaevab taustal Monerot raudselt. icon_biggrin.gif


Partnered with Intel™

Aga tõsiselt rääkides - how and why the f? See on täiesti ajuvaba.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2020 12:54:44 vasta tsitaadiga

Ei icon_biggrin.gif isegi enda inteliga on store lahti hoides pea 10% suurem prose kasutus icon_biggrin.gif
_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 224, 225, 226 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.