Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 491, 492, 493 ... 546, 547, 548  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 373 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 155 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 32 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 568

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006




sõnum 22.12.2020 12:51:22 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
karts3 kirjutas:
laurx kirjutas:
karts3, sul on midagi veel arvutis. Mimgi kräkkproge käima lastud vms..


Daemon tools on peale lastud.


Mis eelise DT Wini enda funktsioonidega võrreldes on? Ma pole seda aastaid kasutama pidanud.


Paistab et vanadest harjumustest kasutan.
Panin Windows 10 versioon uuesti (ISO) peale ja kõik töötab jälle.
Lasin Full scaniga veel üle ja leidis paar pahalast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2020 00:32:58 vasta tsitaadiga

karts3, DT asemel soovitan kasutada https://wincdemu.sysprogs.org/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.12.2020 19:35:42 vasta tsitaadiga

DVDRW, tee viimane pulk ja saadki sellise installi. suureks kerib ennast versioonitäiendustega. need esimesed w10 d mis tulid -16gb flashide peal said selle pärast täis.
ma tegin just ühe kapinurgal nukralt seisnud 32gigase 2,5 se peale ühe x60s i , w10 32bit peale ja sellel oli ka 19giga vaba ruumi peale progesid ja uuendusi. (2 päeva sai okidokis rippuda, nüüd juba uues kodus)

_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. ca 100km raadiuses võin täna/homme ära ka tuua.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 29.12.2020 11:55:35 vasta tsitaadiga

W10 + Office 2019 - Excel kermisel hakib ja viskab teadet low memory
W7 + Office 2010 - Nii erksat ja sujuvat Officet pole ammu näinud.
Welcome to 2021 me_noot.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2020 12:50:26 vasta tsitaadiga

Keera animatsioonid maha ja vaata oma add-onid jms lisad Office'is üle.
tsitaat:
Open the File > Options dialog
Under Advanced tab (For Excel 2016 or 2019) or Ease of Access tab (For Microsoft 365) un-check "Provide Feedback with animation"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 29.12.2020 12:51:29 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Keera animatsioonid maha ja vaata oma add-onid jms lisad Office'is üle.
sellega võtad sa talt ju kogu mõtte ära w10-t proovida icon_lol.gif icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 29.12.2020 13:07:20 vasta tsitaadiga

Võib proovida vähendada hiire "polling rate" väärtust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2020 11:32:14 vasta tsitaadiga

Ei no tore OS ikka.

Olen uuendusi edasi lükanud siin. Uuendan ainult siis kui ise arvuti juures olen. Eile hakkas kaebama, et tahab Septembri pakki peale lasta (KB4571756).
Lükkasin edasi Jaanuari algusesse. Mõtlesin, et fine, lasen siis peale ja uuendan kohe 19H2 peale kah ühe korraga (hetkel 2004).

Ja mida ma näen täna hommiku töölt tulles? Arvuti unerežiimist üles äratades desktop, start menüü jms kõik vilgub nagu segane. Hea, et mul epilepsia vms hooge ei ei esine.
Ilmneb, et mingil hetkel on Windows vaatamata sellele, et kustutasin SoftwareDistribution kausta, keerasin kinni Windows Update teenuse ja määrasin Group Policy, et uuendusi peale ei lastaks - ikkagi selle KB4571756 peale lasknud. See omakorda on suutnud explorer.exe katki teha.

Lõpuks sain käsurea jooksma ja exploreri killitud taskill /f /t /im explorer.exe käsuga, siis sfc/scannow otsa ja siis explorer.exe uuesti käima. Toimis.
Mis aga ei toimi on KB4571756 uninstallimine.

Eriti briljantne on muidugi veel Septembri paiga tõmbamine. Windows võiks nii tark olla, et võtaks serverist uusima (Detsembri) paiga mitte ei üritaks paigaldada aegunud asja mis probleeme põhjustab.
Esimene kord sellise jama otsa sattuda. Õnneks aimasin kreisi vilkumise põhjal, et explorer on lolliks läinud. Restart ja exploreri restartimine ei parandanud asja. Vaja oli sfc jooksutada, et parandada misiganes see uuendus seal katki tegi.

https://www.windowslatest.com/2020/09/20/microsoft-acknowledges-windows-10-kb4571756-issue/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 30.12.2020 12:16:43 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ma ei viitsi üksipulgi uurima hakata, et mis kõik seal septembri pakis koos võis olla aga usun, et kui seda juba pakiks nimetad, siis seal oli mitmeid uuendusi. Osa neist veel kriitilised turvaparandused. Seega on nad vajalikud. Ja vea jaoks peaks olema oma fix-parandus olemas ja selle abil peavad asjad korda minema. Parem lase praegu kõik saadaolevad uuendused järjest peale laduda, on tõenäoliselt rahulikum tee, kui just su riistvara selle jaoks liiga eriline pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2020 12:20:51 vasta tsitaadiga

Leidsin sellise asja nagu "Ghost spectre" (see on mingi variatsioon w10pro-st, aga kõik bloatware eemaldatud minimalistlik). Uuendused rahulikult lükatud aastasse 2050 ja rahu majas. Oma w10pro keyga õnnestus aktiveerida ka. Mulle väga meeldib.
_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007




sõnum 30.12.2020 12:27:35 vasta tsitaadiga

Bloati jms pahna vastu aitab debloater ja OOSU

https://github.com/Sycnex/Windows10Debloater
https://www.oo-software.com/en/shutup10

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2020 14:48:30 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Tomorrow, ma ei viitsi üksipulgi uurima hakata, et mis kõik seal septembri pakis koos võis olla aga usun, et kui seda juba pakiks nimetad, siis seal oli mitmeid uuendusi. Osa neist veel kriitilised turvaparandused. Seega on nad vajalikud. Ja vea jaoks peaks olema oma fix-parandus olemas ja selle abil peavad asjad korda minema. Parem lase praegu kõik saadaolevad uuendused järjest peale laduda, on tõenäoliselt rahulikum tee, kui just su riistvara selle jaoks liiga eriline pole.

Kindlasti on vajalikud aga miks on vaja peale lasta 3+ kuud vana paik? isegi kui ma lükkasin seda edasi oleks pidanud tõmbama ja peale laskma Detsembri paiga. Täiesti arusaamatu.
Mingit fixi selle jaoks pole. Guugeldades ei hakanud silma teistel exploreri veiderdamist peale selle patchi installimist.

Pealegi arvuti kasutamine oli pea võimatu, kuna explorer pidevalt katkestas klaviatuuri inputi seega normaalne brausimine oli võimatu. Kuidagi jebides sain käsurea tööle aga isegi sinna oli raske tähti sisestada, kuna akna fookus kadus pidevalt ära.
Isegi kui mingigi fix oleks olemas olnud, siis selle otsimine ja pealelaskmine oleks olnud tüütus kuubis.

Nagu ma ütlesin - plaanisingi kõik järjest peale lasta ja ka 2004 > 20H2 uuenduse ära teha. Seda siis kui ma ise arvuti taga olen ja vaatan, et midagi katki ei lähe. Hetkel ei taha midagi teha, kuna tuju rikutud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2020 14:50:19 vasta tsitaadiga

Mis täpsemalt seal Windows 10 see bloat on? Äkki mul kah vaja hakata seda maha võtma? icon_eek.gif
Tomorrow kirjutas:
Mnator kirjutas:
Tomorrow, ma ei viitsi üksipulgi uurima hakata, et mis kõik seal septembri pakis koos võis olla aga usun, et kui seda juba pakiks nimetad, siis seal oli mitmeid uuendusi. Osa neist veel kriitilised turvaparandused. Seega on nad vajalikud. Ja vea jaoks peaks olema oma fix-parandus olemas ja selle abil peavad asjad korda minema. Parem lase praegu kõik saadaolevad uuendused järjest peale laduda, on tõenäoliselt rahulikum tee, kui just su riistvara selle jaoks liiga eriline pole.

Kindlasti on vajalikud aga miks on vaja peale lasta 3+ kuud vana paik? isegi kui ma lükkasin seda edasi oleks pidanud tõmbama ja peale laskma Detsembri paiga. Täiesti arusaamatu.
Mingit fixi selle jaoks pole. Guugeldades ei hakanud silma teistel exploreri veiderdamist peale selle patchi installimist.

Pealegi arvuti kasutamine oli pea võimatu, kuna explorer pidevalt katkestas klaviatuuri inputi seega normaalne brausimine oli võimatu. Kuidagi jebides sain käsurea tööle aga isegi sinna oli raske tähti sisestada, kuna akna fookus kadus pidevalt ära.
Isegi kui mingigi fix oleks olemas olnud, siis selle otsimine ja pealelaskmine oleks olnud tüütus kuubis.

Nagu ma ütlesin - plaanisingi kõik järjest peale lasta ja ka 2004 > 20H2 uuenduse ära teha. Seda siis kui ma ise arvuti taga olen ja vaatan, et midagi katki ei lähe. Hetkel ei taha midagi teha, kuna tuju rikutud.

Nii Linux kui ka OSX lasevad väga tihti kõigepealt vanad patchid-fixid peale ja seejärel alles pakuvad uusi. Paljudel juhtudel on vana patch-fix eelduseks uue installimiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 30.12.2020 14:53:22 vasta tsitaadiga

Tomorrow, arvestades su kirja pandud kirjeldust, siis selle konfi puhul võib vabalt mõni kinni keeratud asjadest normaalset installi takistada.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2020 14:59:03 vasta tsitaadiga

Betamax, Jah aga Win10 puhul see nii pole. Olen piisavalt virtuaalmasinatesse paigaldanud ja seal ei hakka ju ometi ketrama 12 patchi 2015 aastast...12 patchi 2016 aastast jne. See oleks absurdne ajakulu ju. Pealegi 2004 ei ole nii vana, et sellel oleks vaja mingit spetsiaalse kuu patchi, et uusimat saada.

londiste, Mismõttes normaalset installi? KB4571756 näitab, et on paigaldatud ja eemaldada enam ei lase (mitte, et ma tahakski). Selle installi ei takistanud miski kui Win sai sellega iseseisvalt hakkama minu selja taga. Oleks siis võinud minu selja taga ka sfc /scannow otsa jooksutada. Siis ma polekski enne käsitsi uuendama asumist võibolla märganud midagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2020 15:04:29 vasta tsitaadiga

Kust nüüd sul need 2015. ja 2016. aasta patchid tekkisid? Probleemiks oli hetk tagasi ju paar kuud vanada patchide installimine icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 30.12.2020 15:04:49 vasta tsitaadiga

ot:
Väljas möllab täiega koroona aga siin on inimestel mure et nende Windowsi neitsilikkus on rikutud.. icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2020 15:10:45 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kust nüüd sul need 2015. ja 2016. aasta patchid tekkisid? Probleemiks oli hetk tagasi ju paar kuud vanada patchide installimine icon_eek.gif

Siis ma küsin, et kui vana on vana patch? 3 kuud on piisavalt uus? aasta? kaks aastat?

Kuskilt läheb ju piir kui vanu peale lastakse. See pole päris Win7 kus tõesti uuendustele kulus tunde ja tunde.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 30.12.2020 15:17:18 vasta tsitaadiga

pooleaastased upgrade updated panevad baseline paika.
2004 on alates juunist - https://support.microsoft.com/en-us/help/4555932/windows-10-update-history
20h2 on alates oktoobrist - https://support.microsoft.com/en-us/help/4581839/windows-10-update-history
(vt vasakul all in this release)

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 30.12.2020 16:08:33 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Mis täpsemalt seal Windows 10 see bloat on? Äkki mul kah vaja hakata seda maha võtma? icon_eek.gif

Mängud, Mixed Reality Portal ja muu taoline jura.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2020 16:11:49 vasta tsitaadiga

Paremklikk ja uninstall? Need on lihtsalt äpid ju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 30.12.2020 16:57:47 vasta tsitaadiga

Tavalised äpid, jah, aga Debloater skript teeb paremklikkimise sinu eest ära. Lisaks eemaldab mingeid kasutuid scheduled taske, keerab soovi korral Cortana kinni jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2020 17:07:13 vasta tsitaadiga

Windows Update teema jätkuks...
Kas keegi oskab soovitada töökindlat viisi kuidas lahti saada üliagarast Office 2010 SP2 uuenduse pakkumisest läbi Windows Upate'i?

Arvutil oli peal Office 2010 Home and Student. Kuna sai soetatud O365 siis sai 2010 maha lastud, kuid tundub, et Windowsile jäi ikka hinge peale see SP2.

Ehk siis iga kord kui Windows Update jooksutada, üritab tõmmata selle 2010 SP2 uuenduse ja seda installida, kuid ebaõnnestub.

Proovisin mingi õpetuse järgi teenuse peatada, tühjendada miskit kausta ja siis uuesti käivitada. Ei aidanud.

Kogemusi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 30.12.2020 17:11:12 vasta tsitaadiga

advanced options > receive updates for other microsoft products when you update windows?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2020 17:17:24 vasta tsitaadiga

Windows Update > Advanced options > lülita välja Receive updates for other Microsoft products when you update Windows.
Pmst O365 uuendab end ise ilma Windows Update'ita ja eelpool toodu väljalülitamine ei mõjuta seda.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 491, 492, 493 ... 546, 547, 548  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.