Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Toidu ja (mittealkohoolse) joogi teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 353, 354, 355 ... 540, 541, 542  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 02:41:50 vasta tsitaadiga

Andsin ka kunagi taimetoidule võimaluse - Burger Kingis võtsin mingi rebel taimse burgeri. Pärast esimest ampsu sülitasin selle välja ja viskasin burgeri ära ning läksin järjekorda tagasi. Miks kurat tehakse toite, mis ei maitse toidu moodi?
SKG kirjutas:
Millist liha söödi? Steiki või rasvaseid viinereid?
90% ikka steiki ja mitte mingit suvalist, vaid parimat saadaolevat liha. Mis tuletab meelde, et jõuluks võiks Soomes käia ja Wagyu A5 tuua.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 02:45:00 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Andsin ka kunagi taimetoidule võimaluse - Burger Kingis võtsin mingi rebel taimse burgeri. Pärast esimest ampsu sülitasin selle välja ja viskasin burgeri ära ning läksin järjekorda tagasi. Miks kurat tehakse toite, mis ei maitse toidu moodi?
SKG kirjutas:
Millist liha söödi? Steiki või rasvaseid viinereid?
90% ikka steiki ja mitte mingit suvalist, vaid parimat saadaolevat liha. Mis tuletab meelde, et jõuluks võiks Soomes käia ja Wagyu A5 tuua.



Leidsid ka etaloni mille järgi veganlust hinnata icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 02:49:47 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
raxz kirjutas:
Andsin ka kunagi taimetoidule võimaluse - Burger Kingis võtsin mingi rebel taimse burgeri. Pärast esimest ampsu sülitasin selle välja ja viskasin burgeri ära ning läksin järjekorda tagasi. Miks kurat tehakse toite, mis ei maitse toidu moodi?
SKG kirjutas:
Millist liha söödi? Steiki või rasvaseid viinereid?
90% ikka steiki ja mitte mingit suvalist, vaid parimat saadaolevat liha. Mis tuletab meelde, et jõuluks võiks Soomes käia ja Wagyu A5 tuua.



Leidsid ka etaloni mille järgi veganlust hinnata icon_biggrin.gif
Ei no aurutatud juurvilju ja värki söön nagunii, aga veganid tahavad pidevalt lihamoodi sööke järele teha ja no see ei tööta. Ei saa mind sellise burgeriga taimetoidu peale üle meelitada. icon_biggrin.gif
Veganid ei ole vist ideaalset medium rare Wagyu steiki söönud. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 02:52:46 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
piraat262 kirjutas:
raxz kirjutas:
Andsin ka kunagi taimetoidule võimaluse - Burger Kingis võtsin mingi rebel taimse burgeri. Pärast esimest ampsu sülitasin selle välja ja viskasin burgeri ära ning läksin järjekorda tagasi. Miks kurat tehakse toite, mis ei maitse toidu moodi?
SKG kirjutas:
Millist liha söödi? Steiki või rasvaseid viinereid?
90% ikka steiki ja mitte mingit suvalist, vaid parimat saadaolevat liha. Mis tuletab meelde, et jõuluks võiks Soomes käia ja Wagyu A5 tuua.



Leidsid ka etaloni mille järgi veganlust hinnata icon_biggrin.gif
Ei no aurutatud juurvilju ja värki söön nagunii, aga veganid tahavad pidevalt lihamoodi sööke järele teha ja no see ei tööta. Ei saa mind sellise burgeriga taimetoidu peale üle meelitada. icon_biggrin.gif
Veganid ei ole vist ideaalset medium rare Wagyu steiki söönud. icon_biggrin.gif


Varsti hakkame mäletsema ka, oota oota, evolutsioon ju... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 02:53:58 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Andsin ka kunagi taimetoidule võimaluse - Burger Kingis võtsin mingi rebel taimse burgeri. Pärast esimest ampsu sülitasin selle välja ja viskasin burgeri ära ning läksin järjekorda tagasi. Miks kurat tehakse toite, mis ei maitse toidu moodi?
SKG kirjutas:
Millist liha söödi? Steiki või rasvaseid viinereid?
90% ikka steiki ja mitte mingit suvalist, vaid parimat saadaolevat liha. Mis tuletab meelde, et jõuluks võiks Soomes käia ja Wagyu A5 tuua.

Töötasin toidupoes mõned aastad. Sai kõik vegan tooted huvi pärast aja jooksul ära proovitud oma lõunapausidel. Üks lihavaba pizza oli täitsa hea. Samas falaffelid jms köögivilja kotletid ja pallid, mitte eriti. Teist korda ei ostaks. Hulleim kogemus oli piimavaba vage šokolaad. Kolleegi ütles mitu korda, et ära osta, ta proovis, see on jube. Ma ei võtnud kuulda, ilus pakend, ahvatlev nägi välja icon_lol.gif 3 eur krt veel. Uhh, see oli tõesti jube. Ühe tüki nurgast võtsin ja töötajate ruumi lauale ta jäi icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 02:55:09 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
raxz kirjutas:
Andsin ka kunagi taimetoidule võimaluse - Burger Kingis võtsin mingi rebel taimse burgeri. Pärast esimest ampsu sülitasin selle välja ja viskasin burgeri ära ning läksin järjekorda tagasi. Miks kurat tehakse toite, mis ei maitse toidu moodi?
SKG kirjutas:
Millist liha söödi? Steiki või rasvaseid viinereid?
90% ikka steiki ja mitte mingit suvalist, vaid parimat saadaolevat liha. Mis tuletab meelde, et jõuluks võiks Soomes käia ja Wagyu A5 tuua.

Töötasin toidupoes mõned aastad. Sai kõik vegan tooted huvi pärast aja jooksul ära proovitud oma lõunapausidel. Üks lihavaba pizza oli täitsa hea. Samas falaffelid jms köögivilja kotletid ja pallid, mitte eriti. Teist korda ei ostaks. Hulleim kogemus oli piimavaba vage šokolaad. Kolleegi ütles mitu korda, et ära osta, ta proovis, see jube. Ma ei uskunud, ilus pakend, ahvatlev nägi välja icon_lol.gif 3 eur krt veel. Uhh, see oli tõesti jube. Ühe tüki nurgast võtsin ja töötajate ruumi lauale ta jäi icon_lol.gif
No ma olen veganeid võõrustanud grilliõhtul. Eks ma proovisin ka neid tofusid ja ma ei tea mis kotletid need kõik olid... Vapsee ei läinud alla. Nemad kiitsid, et nii hästi grillitud. icon_biggrin.gif Tegin low and slow, et midagi ära ei kõrbeks ja aeglaselt pruuniks läheks. icon_biggrin.gif Grillitud šampinjonid ainult olid head. Ise panen tavaliselt peekonit ka nendele. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:06:40 vasta tsitaadiga

Veganid vist pigem ka mingid toolisoojendajad? Reaalselt midagi vaja liigutada, kas rohust ikka saab midagi?
Räägime siin ikka 100kg juures asjadest. 110kg massi minu puhul on ikka väga paljuks abiks tulnud.
Ei usu et veganina sellist massi hoiaks ja samas ka jõudu... Näiteks, mina tunnen ennast nõrgana, kui ei ole liha ja kala saanud nädala jooksul...


viimati muutis SirVorkars 01.12.2020 03:11:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:11:45 vasta tsitaadiga

Kui füüsilist jõudu silmas pead, siis veganid peavad valguallikaid paremini valima ja rohkem valku tarbima kui lihasööjad. Et saada umbes sarnane kogus ja kvaliteet toidust kätte. Taimsed valgud pole eriti efektiivsed (bioavailability) ja aminohapete profiil on kesine (tuleb kombineerida erinevaid taimseid saadusi, et vajalikud aminohapped kätte saada).
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:14:05 vasta tsitaadiga

110 all ma mõtlen keha massi.
Seda ma mõtlengi, et kuipalju peavad nemad rohulaadset toitu sööma ja hoolikalt valima, mida söövad, kui ma näiteks tuksun terve päeva ühest seapraest...


viimati muutis SirVorkars 01.12.2020 03:18:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:16:09 vasta tsitaadiga

No 110kg massi on juba liiga palju. icon_biggrin.gif
Tunnedki end nõrga ja väsinuna kui pidevalt kaloreid peale ei saa.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:17:16 vasta tsitaadiga

SirVorkars kirjutas:
110 all ma mõtlen keha massi

Saab ikka, aga ilmselt tuleb toidulisandite kujul olevad pulbrid abiks võtta. Soja, herne valgupulber jne. et saada suurem kogus kätte, mis näiteks jõutreeningut toetab.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:25:49 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
No 110kg massi on juba liiga palju. icon_biggrin.gif
Tunnedki end nõrga ja väsinuna kui pidevalt kaloreid peale ei saa.


Noo aga kas see pole normaalne? Et keha kasutab ära kõik toitained?
Kaal ei kõigu ka +-1-2kg vast. Oleneb millal potil käinud.
Ja miks 110 on palju?
PS: See pole rasv.Kõhtu ees ei ole...
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:27:10 vasta tsitaadiga

A no kui teed jõutrenni ja see on lihasmass, siis jah on vaja pulbreid juurde. Tavalise toitumisega on raske sellist massi lihast ära rahuldada.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:37:57 vasta tsitaadiga

Nüüd küsimus, et mis on tavaline toitumine? kilokalorite number jälle?
Jõutrenni ma teen objektidel maakütte toru vedades näiteks... eraldi ma ei tee midagi.


viimati muutis SirVorkars 01.12.2020 03:39:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lexo
HV kasutaja
lexo

liitunud: 16.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:42:00 vasta tsitaadiga

SKG, sci-hubist saab neid lugeda. Aga mul ei ole ei bioloogi- ega meditsiinilist tausta, seega saan neid artikleid hinnata kas kokkuvõtete kaudu või tuginedes eksperthinnangutele. Metodoloogiale saan hinnangut anda vaid niipalju, kui minu enda taust seda võimaldab. Samas ma sel teemal vaidlustesse ei laskugi - mainisin ju siingi, et inimene saab tervislikult elada nii täistaimetoidulisena kui omnivoorina, lisaks on igalühel individuaalselt tema jaoks kõige optimaalsem menüü. "Rusikareeglina" aga julgen küll väita, et laias laastus võiks "keskmine arenenud riigis elav inimene" rohkem taimset süüa loomse asemel.

Ning lisaks, mullegi maitses näiteks searibi ja erinevad linnuliharoad. Tofu mulle eriti ei meeldi, s.h. ka kõik muud (fermenteeritud) sojatoidud. Mul on kõikide pähklite vastu allergia, samuti fermenteerimata soja vastu (seega suur ports kaasaegsetest vegantoodetest on välistatud), mock-meate ma ka ei salli. Mu point on see, et ega ma selle pärast taimetoitlaseks ei hakanud (ma pole päris vegan - kui juba siltidega rangeks minna (mida ma ka teha ei taha: ainult lõhestab ja kipub kaevu ette ära solkima, kui tahta mingit diskussiooni arendada) - kuna ma tarbin molluskeid, aegajalt kala (kui ise püüan või restoranis saan - mõned korrad aastas ehk), samuti ei tee ma kisa kui kuskil väljas olles on köögiviljavormis näiteks koort kasutatud. Lisaks on mu tarbeesemete hulgas ka loomade ekspluatatsioonist saadud tooteid. Aga läheb juba kõrvaliseks...), et mulle üldse liha ei meeldinud ja ma tahtsin tarbida just-nimelt vegantooteid (kuigi lihatoodete suhtes olin väga valiv siiski juba väga noorelt). Ikka sellepärast, et loomad on tundevõimelised olendid, kellele üleliigsete kannatuste põhjustamine on lihtsalt amoraalne. Mind ennast ajendab ka lihtlabane emotsionaalne poolehoid ja empaatia, aga teavitustöös tavaliselt paatosele rõhuda ei saa. Tuleb kõikidele vastu tulla sinna, kus nad on. Mõndade jaoks on see tõepoolest toidu maitse, mõndade jaoks tervis, aga iseenda jaoks ma ei lase kunagi ununeda tõsiasjal, et lõppkokkuvõttes on mul täiesti ükskõik mis kedagi ajendab või kuidas ta oma isikliku eluga toime tuleb, nii kaua kui ta teiste elu põrguks ei tee (teised on siinkohal näiteks need miljardid loomad, kes sünnivadki siia ilma vaid selleks, et piinades mõned kuud kohutavates tingimustes elada, et siis hukatud saada - kujutate ette sellist eksistentsi?).

Igatahes, ma tean, et siin kirjutades ei ole selleks aruteluks õige aeg ega koht, ning mingit kasu mul siin ka aktiivsemalt sel teemal rääkides oodata ei ole - pigem kahju - seega ma seda ka ei ole teinud ega tee (kusjuures võin igasugustel toiduteemadel kaasa rääkida - olin kunagi suur gulinaariahuviline ja vahepeal ka kokana töötanud. Lisaks elus on tõepoolest ka muid väärtuseid, s.h. esteetilisi, mis on kaheldava moraalse valentsiga). Seega ehk rahustab see ka mõnda pisut maha, et tõepoolest, kõik veganid ei ole ruuporiga kriiskajad. Need kes on, teevadki tihti seda mingite iseenda kompleksitega toimetulemiseks või virtue signalisemiseks. Ma tahan lõppkokkuvõttes, et loomadevastane massiline surmatööstus ükskord ära lõpeks, ja ei pidev tühikargamine, truu veganbränditoodete tarbimine, isiklik vegan "elustiili viljelemine", ega kuskil suvalises foorumis niisama inimeste antagoniseerimine sellele kaasa ei aita.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:44:54 vasta tsitaadiga

Lõpeta torude vedamine ja näed.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:47:46 vasta tsitaadiga

lexo kirjutas:
Mõndade jaoks on see tõepoolest toidu maitse, mõndade jaoks tervis, aga iseenda jaoks ma ei lase kunagi ununeda tõsiasjal, et lõppkokkuvõttes on mul täiesti ükskõik mis kedagi ajendab või kuidas ta oma isikliku eluga toime tuleb, nii kaua kui ta teiste elu põrguks ei tee (teised on siinkohal näiteks need miljardid loomad, kes sünnivadki siia ilma vaid selleks, et piinades mõned kuud kohutavates tingimustes elada, et siis hukatud saada - kujutate ette sellist eksistentsi?).


Vat neid loomi poleks siia ilma sündind, kui enemene neid ei lubaks... sama on autodega või bensiiniga või porganditega või kapsastega....

tofay kirjutas:
Lõpeta torude vedamine ja näed.


+1 siis ma oleks küll paks vist....
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lexo
HV kasutaja
lexo

liitunud: 16.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:51:49 vasta tsitaadiga

SirVorkars, kui hoolikalt minu postitust loed, siis leiadki sealt seisukoha, et parem on mitte sündida, kui sündida pimedasse, ebamugavasse, kitsasse kohta, tunda pidevalt ainult segadust, valu ja hirmu, ja siis piinarikkalt surra. Parem on jah - tõepoolest - lihtsalt mitte sündida. Sõnaotseses mõttes eksistents põrgus ju?

(Paljud inimesedki leiavad ju paraku, et elu ei ole elamist väärt...)
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:54:00 vasta tsitaadiga

Teed sa nalja või päriselt räägid?
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:54:21 vasta tsitaadiga

Ot, kes sinust jumala tegi?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 03:54:36 vasta tsitaadiga

lexo kirjutas:
SirVorkars, kui hoolikalt minu postitust loed, siis leiadki sealt seisukoha, et parem on mitte sündida, kui sündida pimedasse, ebamugavasse, kitsasse kohta, tunda pidevalt ainult segadust, valu ja hirmu, ja siis piinarikkalt surra. Parem on jah - tõepoolest - lihtsalt mitte sündida. Sõnaotseses mõttes eksistents põrgus ju?

(Paljud inimesedki leiavad ju paraku, et elu ei ole elamist väärt...)
Kui juba nii lolliks minna, siis kurat taimed tunnevad ka valu, aga nad ei saa seda sulle väljendada!
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lexo
HV kasutaja
lexo

liitunud: 16.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 04:06:51 vasta tsitaadiga

Taimedel pole vastavat anatoomiat subjektiivseks maailma tajumiseks, nagu loomadel (nt. kesknärvisüsteem).
Ja kui olekski, siis seda hullem ju - hetkel kulub eraldi loomasöödaks veelgi rohkem taimi, kui hüpoteetilises veganmaailmas. icon_smile.gif
Igatahes, head ööd!
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 04:08:06 vasta tsitaadiga

Lolliks ei ole mõtet minna. Inimene ei tohi looduse tasakaalu sekkuda, ei tohi ei taimi ega loomi süüa. On ju veidi debiilne?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 04:19:57 vasta tsitaadiga

lexo kirjutas:
Taimedel pole vastavat anatoomiat subjektiivseks maailma tajumiseks, nagu loomadel (nt. kesknärvisüsteem).
Ja kui olekski, siis seda hullem ju - hetkel kulub eraldi loomasöödaks veelgi rohkem taimi, kui hüpoteetilises veganmaailmas. icon_smile.gif
Igatahes, head ööd!


Kui kaua sa kasvatad üht last üles? 18 aastat siis sinu vastutus kaob.
Aga kui kaua kasvatad looma? Aasta? kaks? Rotid paljunevad 6 kuuga ja ka 12tk keskeltläbi üks pesitsus.
Kana 4 kuuga munemisvõimeline. Sigadel keskeltläbi 8-10 pörsast korraga ühe sea kohta. Aastaga korras isend juba.
Porgand kasvab 3 kuuga. kapsas sama moodi... Ja järgmine aasta jälle.

Aga inimest nii ei kasvata ju... et tast asja saaks vedad 18 aastat temaga koos.... kui saab.
Ja enemese lapsi sünnib hullemasse kohta kui mõned loomad...
Metsloomadest me hakkaks üldse rääkima.
Karud sügaksid tagumikku hommikuti maja ees nii ju...

Lisaks loom sööb seda taime, mida sina ei söö.
Veganitele on vaja eraldi taimed istutada, kasvatada jne
mis sarnane juba loomade kasvatusele...


viimati muutis SirVorkars 01.12.2020 04:24:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lexo
HV kasutaja
lexo

liitunud: 16.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 04:20:11 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif
"Looduse tasakaalust" on olukord väga kaugel ju (vt. kasvõi neidsamu karusnaha farme, millest juttu on viimasel ajal olnud, või sedasama loomalihatööstust, tänu millele me isegi nii nüüd kui ka tulevikuski igasuguste vahvate pandeemiate käes peame vaevlema, või üleüldse inimtegevusest tulenevaid keskkonnaprobleeme...)

Tulles toiduteemasse tagasi - täna tegin päris head (ja odavat) rameni-laadset asja: dashi, nori, wakame, tatranuudlid, roheline sibul, šampinjonid ja mais.

(Aga selle eelmise teemaga, võime teine kord jätkata, aga ma saan aru küll, kui minu kallal lihtsalt gishgallopitakse või trollitakse.)
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 04:26:43 vasta tsitaadiga

Õhtuks sai pannkooke moosi/mee seguga...
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 04:28:13 vasta tsitaadiga

Karusnaha farmid toiduteemas? Trollid? icon_biggrin.gif
Mina eelistan osta kvaliteetset liha, mitte poodides müüdavat odavat käkki. Milliseid keskkonnaprobleeme näiteks Wagyu veiste kasvatajad tekitavad?

Dashi tegid ise katsuobushist? Päris misosuppi tahaks ise ka kunagi teha, aga ma mingitest poolfabrikaatidest ja pulbritest ei tee.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 04:38:31 vasta tsitaadiga

Pole ka ammu liha poest ostnud. Ostan ka otse tootjalt, ehk siis talunikult
Poelihad üldiselt vett täis süstidud massi saamiseks..
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 04:51:18 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Vaata kui õnnelikuks hea liha inimese teeb. Kuidas saab nii sundida kedagi emotsioonitut taimetoitu sööma?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 04:58:07 vasta tsitaadiga

Eetiliselt liha mitte eelistada on arusaadav.
edit


viimati muutis tofay 01.12.2020 10:58:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 06:29:09 vasta tsitaadiga

Jõhker beefimine käib, aga toidust juttu vähe.

Ise küpsetan parasjagu hommikuks Vana Aja Peekonit. Paistab norm.
Seda väiketöösturite peekonit tahtsin kah proovida, aga mitte ei leidnud.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 01.12.2020 11:15:34 vasta tsitaadiga

raxzi toodud BK näide on tegelikult hea küll. Veganlus on piisavalt arenenud siis kui isegi kiirtoidu rämpsu saab nende materjalist muretult osta.

Arvestades, et mitmed mu paduveganitest tuttavad peavad jätkuvalt vitamiine jms lisandeid tarbima oma toidu kõrvale siis ma ei näe, et see eluviis niipea jätkusuutlik oleks toitumise mõttes.


Tegin hommikuks kikerherne-avokaado-pestomäärde võikusid. Peaaegu vegan (saib oli munaga) ja täitsa hea thumbs_up.gif

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 11:31:31 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:

Tegin hommikuks kikerherne-avokaado-pestomäärde võikusid. Peaaegu vegan (saib oli munaga) ja täitsa hea thumbs_up.gif


siis oli vegetarian-võiku, mitte vegan-võiku.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 11:43:25 vasta tsitaadiga

Tegin eile värskest põdralihast kotlette. Suuri ja mahlaseid. Väga head said. Veganid ja loomakaitsjad las kiristavaid hambaid. icon_smile.gif
P.S Kui valida on veise ja põdra hakkliha vahel, siis mina valin põdra iga kell.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 11:45:28 vasta tsitaadiga

Veganid söövad silost tehtud põdraliha laadse maitsega kotlette ja kujutavad ette, et on palju parem kui päris asi.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 17:01:30 vasta tsitaadiga

Poes müüakse hõõgveini segu, millega saab ise hõõgveini teha. Aga mis mahla või muud vedelikku soovitate kasutada kui tahaks alkovaba glögi teha?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 17:09:58 vasta tsitaadiga

Erinevaid alkovabu glögisid ju ka poest saada.
Muidu näiteks õunamahlaga.

Õhtuks tomati püreesupp.
Viimased kasvuhoonest saadud kirsstomatid, porgandilaastud praeahjus korralikult ära küpsetada,
potti natuke vett, soola, pipart, seda linghams-i tsilli/küüslaugu/ingveri kastet, natuke keeta, nuimiksriga plägaks, sisse natuke sulatatud juustu

Hea, meeldib rohkem kui kõrvitsa oma ja peaaegu vegan ka.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 17:16:32 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Erinevaid alkovabu glögisid ju ka poest saada.
Muidu näiteks õunamahlaga.


Pitsat ja pirukaid on ka poest saada, aga ikka tahaks vahel ise küpsetada icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 17:18:02 vasta tsitaadiga

Punase glögi fänn võiks granaatõunamahlaga proovida. Või viinamarja omaga kui kusagilt saab head viinamarjamahla. Tavaliselt meil müügil olevad üsna jubedad on olnud, a pole muidugi aastaid proovinud ka enam.

Võtsin prooviks Domino küpsiseid kardemoniga. Võtmesõna oli siin kardemon, muidu ei söö eriti ei küpsiseid üldse ega Dominot.
Liiga head olid rsk. Hästi kardemonised. Kohe suured kardemonitükid sees

Oli seda nüüd vaja. Tõenäoliselt ma ostan neid veel icon_sad.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 02.12.2020 00:47:24 vasta tsitaadiga

Need Kardemumma Dominod on superhead jah thumbs_up.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 02.12.2020 10:26:27 vasta tsitaadiga

Kardemonifännid okse.gif
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2020 11:01:43 vasta tsitaadiga

Mis kardemonil viga? Need Dominod on head jah, samuti on head ka tavalised Dominod.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 04.12.2020 21:27:16 vasta tsitaadiga

Mäo Neste söögiputka väga asjalik . Kallis aga hea thumbs_up.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2020 10:22:17 vasta tsitaadiga

Eile sai Prismast leitud selline asi
https://www.lotusbiscoff.com/en-gb/products/lotus-biscoff-spread

Mõtlesin juba mõnda aega tagasi Inglismaalt huvi pärast tellida aga nüüd sai lausa kohalikust toidupoest kätte. Mõnus magus ja midagi uut, ei kahetse ostu.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2020 13:21:00 vasta tsitaadiga

Tahaks rahulikku jõulupraadi teha. Kuna aega on, siis kannataks kuni 10h ahjus hoida. Millist lahenduskäiku soovitate. Liha peaks valmima reede õhtul kell 16:00
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2020 13:26:20 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Tahaks rahulikku jõulupraadi teha. Kuna aega on, siis kannataks kuni 10h ahjus hoida. Millist lahenduskäiku soovitate. Liha peaks valmima reede õhtul kell 16:00

pane liha kilekotti ja uputa sooja vette. reedeks on vast ikka valmis thumbs_up.gif
e: lase kilekotist õhk välja, väidetakse et muidu ei toimi nii hästi
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2020 13:51:40 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Tahaks rahulikku jõulupraadi teha. Kuna aega on, siis kannataks kuni 10h ahjus hoida. Millist lahenduskäiku soovitate. Liha peaks valmima reede õhtul kell 16:00


Tee Soome jõulusinki thumbs_up.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 09.12.2020 14:38:27 vasta tsitaadiga

Leinö kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
Tahaks rahulikku jõulupraadi teha. Kuna aega on, siis kannataks kuni 10h ahjus hoida. Millist lahenduskäiku soovitate. Liha peaks valmima reede õhtul kell 16:00


Tee Soome jõulusinki thumbs_up.gif


Sellel ei paista üldse pekki olevat - jäägem ikka eestlasteks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2020 14:49:44 vasta tsitaadiga

kyrvas kirjutas:
Leinö kirjutas:
Sold OUT kirjutas:
Tahaks rahulikku jõulupraadi teha. Kuna aega on, siis kannataks kuni 10h ahjus hoida. Millist lahenduskäiku soovitate. Liha peaks valmima reede õhtul kell 16:00


Tee Soome jõulusinki thumbs_up.gif


Sellel ei paista üldse pekki olevat - jäägem ikka eestlasteks.


peale valmimist löigatakse pekk ära ja visatakse minema sest see on organismile kahjulik

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kyrvas
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2005




sõnum 09.12.2020 15:20:14 vasta tsitaadiga

Sold OUT, sind tuleks normaalsest ühiskonna osast isoleerida icon_exclaim.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Toidu ja (mittealkohoolse) joogi teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 353, 354, 355 ... 540, 541, 542  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.