Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Mängukonsoolid ja konsoolimängud »  [PS5] SONY PlayStation 5 arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 96, 97, 98  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
vester1
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 22:41:32 vasta tsitaadiga

https://youtu.be/f3Thj1NiecE Tal sama jama jah. Isegi hullem.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cado
HV vaatleja
Cado

liitunud: 10.02.2008




sõnum 25.11.2020 22:45:10 vasta tsitaadiga

Johan11 kirjutas:
Ventilaator lärmab? Mul masin suht hääletu.


Mul sama jumala vaikne
Kindlasti vaiksem kui PRO oli
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 22:56:28 vasta tsitaadiga

minake kirjutas:
ventikas lärmab jah, mul isegi ps4 pro oli vaiksem... imelik, ilmselt mingi aeg sonyga suhtlema, et kas see normaalne...

edit: oki, idles on ta enamvähem a kui mängima hakkad miskit siis fan teeb imeliku häält, kerge kõrin plärin vms.

Spoiler Spoiler Spoiler

Kõlab nagu shit tier kvaliteediga ventilaator. Kui ruumis paljad seinad ja müra ei sumbu, siis seda ilmselt suht hästi kuulda. Korpuse ja jahutuse funktsionaalne disain lonkab visuaalse disaini taga. Kaks suurt plaati küljes, mis kutsub igasuguseid resonantshelisid tekitama. Blokeerivad õhu sissetõmmet. Loodetavasti Pro versiooniga astutakse samm Xbox jahutuse disaini tasemele lähemale. Tahtsin PS5 endale esimeseks konsooliks osta, aga selliste probleemidega küll ei kutsu raha raiskama.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 23:10:56 vasta tsitaadiga

Cado kirjutas:
Johan11 kirjutas:
Ventilaator lärmab? Mul masin suht hääletu.


Mul sama jumala vaikne
Kindlasti vaiksem kui PRO oli


Paarkümmend minutit mis täna sai proovitud Astrot oli täielik vaikus. PRO samas kohas ikka oli kuulda. Kõige hullem on see kui tagant ei saa õhk välja, nö sahtlis ja kuum õhk jääb masina taha kotti.
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 23:12:43 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
Lubatakse veel selle aasta sees restocki:
https://twitter.com/PlayStation/status/1331583421668319234

Nu see ju seesama restock mis igalpool juba välja müüdud. Euronics ja teisedki ju öelnud et enne jõule uus partii ainult et ka see sai minutitega välja müüdud, endagi tellimuse täitmine lükati järgmisesse aastasse. Ehk siis ainuke lootus on poed kus pole preorderit ning siis loota, et minuti jooksul mil konsoolid saadaval jõuad ära krabada.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 23:13:15 vasta tsitaadiga

Mul samuti vaikne ja mingeid anomaaliaid ei esine.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rem4605
Kreisi kasutaja
rem4605

liitunud: 07.03.2003




sõnum 26.11.2020 00:25:40 vasta tsitaadiga

minake kirjutas:
ventikas lärmab jah, mul isegi ps4 pro oli vaiksem... imelik, ilmselt mingi aeg sonyga suhtlema, et kas see normaalne...

edit: oki, idles on ta enamvähem a kui mängima hakkad miskit siis fan teeb imeliku häält, kerge kõrin plärin vms.

Spoiler Spoiler Spoiler


Aga kui PSi külili asetad, ei muutu midagi?

_________________
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
Aeg Maha 2a

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 00:30:54 vasta tsitaadiga

skyTronic kirjutas:
Korpuse ja jahutuse funktsionaalne disain lonkab visuaalse disaini taga. Kaks suurt plaati küljes, mis kutsub igasuguseid resonantshelisid tekitama. Blokeerivad õhu sissetõmmet. Loodetavasti Pro versiooniga astutakse samm Xbox jahutuse disaini tasemele lähemale. Tahtsin PS5 endale esimeseks konsooliks osta, aga selliste probleemidega küll ei kutsu raha raiskama.

Wow ma ei teadnudki, et HV-s käib ka Sony inseneridest kõvemaid/targemaid tegijaid siin. icon_lol.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cheetahh
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2008




sõnum 26.11.2020 00:43:02 vasta tsitaadiga

Tänaseks teada olevad laialdaselt levinud PS5 vead, mis mul silma on jäänud (ei vaeva siis kõiki konsoole, aga mingitel isenditel on ja üsna laialdaselt):
* CE-108255-1
* CE-106485-4
* CE-108262-9
* Rest Mode crashes
* Coil Whine or worse.

Vähemalt osad neist on kindlasti hardware vead, sest USAs/Kanadas vahetab selliste vigadega konsoole Sony ilma midagi küsimata välja. Ehk siis võib arvata, et Sonyle endale teada tootmispraak. Kui keegi tahab teada kui massiliste probleemidega on tegu, siis googeldage või otsige Youtubest ja näete, et tegemist ei ole päris üksikute juhtumitega. Ehk sis Minake, sul on nähtavasti isend, mis kannatab selle viimase probleemi käes. Youtube üks videotest tüüp just rääkis kuidas Kanadas Sony saatis isegi enne vana konsooli tagasi saamist täitsa uue konsooli tüübile ilma midagi küsimata. Ja palus vana probleemse konsooli hiljem tagasi saata. Ehk siis teada probleem peaks olema see Sonyle. Iseasi, et Eestis nähtavasti tähendab see seda, et saadad kõige pealt oma probleemse konsooli kuhugi ja siis 2 kuu pärast saada töökorras isendi tagasi. Aga see video on see, kus ma seda nägin https://www.youtube.com/watch?v=vECqEjynxas
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minake
HV veteran
minake

liitunud: 08.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 07:06:05 vasta tsitaadiga


Link


Mul selle tüübiga sama heli va. see vibra mis ta alguses näitab ja nagu videost näha siis tal võrdluseks teine ps5 kõrval ja see vaikne.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marek114
HV kasutaja

liitunud: 02.05.2006




sõnum 26.11.2020 10:34:28 vasta tsitaadiga

cheetahh kirjutas:
Tänaseks teada olevad laialdaselt levinud PS5 vead, mis mul silma on jäänud (ei vaeva siis kõiki konsoole, aga mingitel isenditel on ja üsna laialdaselt):
* CE-108255-1
* CE-106485-4
* CE-108262-9
* Rest Mode crashes
* Coil Whine or worse.

Vähemalt osad neist on kindlasti hardware vead, sest USAs/Kanadas vahetab selliste vigadega konsoole Sony ilma midagi küsimata välja. Ehk siis võib arvata, et Sonyle endale teada tootmispraak. Kui keegi tahab teada kui massiliste probleemidega on tegu, siis googeldage või otsige Youtubest ja näete, et tegemist ei ole päris üksikute juhtumitega. Ehk sis Minake, sul on nähtavasti isend, mis kannatab selle viimase probleemi käes. Youtube üks videotest tüüp just rääkis kuidas Kanadas Sony saatis isegi enne vana konsooli tagasi saamist täitsa uue konsooli tüübile ilma midagi küsimata. Ja palus vana probleemse konsooli hiljem tagasi saata. Ehk siis teada probleem peaks olema see Sonyle. Iseasi, et Eestis nähtavasti tähendab see seda, et saadad kõige pealt oma probleemse konsooli kuhugi ja siis 2 kuu pärast saada töökorras isendi tagasi. Aga see video on see, kus ma seda nägin https://www.youtube.com/watch?v=vECqEjynxas

Lugedes ka sinu teisi postitusi, tahaks panna stopi sellele hirmu tekitamisele, mida proovid jagada.
Uued konsoolid pole päris nii katki kui sa tahad mulje jätta. Vigu leidub, jah. Pakun, et sots.meedia võimendab seda veidi suuremaks kui tegelik probleem. Võibolla ka eksin.

Seda öeldes, minu konsool töötab kenasti ja vigu pole esinenud. Väga vaikne on, mängud on väga head ja uus pult väga mõnus.
Kindlasti tasub uus konsool osta kui saab normaalse hinnaga.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiwefak
HV kasutaja

liitunud: 29.10.2010




sõnum 26.11.2020 11:31:08 vasta tsitaadiga

Mul kah vist vedanud. Konsool mul jube vaikne, mis üllatas mind. Mu arvutikast teeb isegi rohkem häält praegu.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
0w4er
HV vaatleja

liitunud: 06.01.2014




sõnum 26.11.2020 13:17:52 vasta tsitaadiga

Nagu Marek114 ütles, ei ole mõtet mingit hirmu tekitada siin. Jah, kindlasti kuskil kellelgi on konsool, millel on midagi viga, kuid iga sellise inimese kohta on kümneid tuhandeid neid,kellel konsool on täiesti töökorras.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:08:42 vasta tsitaadiga

Kõige suurem konsooli launch üldse+sotsiaalmeedia ajastu, kes veidi aju kasutada ei viitsi, see arvabki, et vigaseid konsoole on jube palju.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas6
HV vaatleja
labidas6

liitunud: 02.11.2009




sõnum 26.11.2020 17:59:46 vasta tsitaadiga

Veel üks huvitav mõte - kui Sony ise kõigi edasimüüjate jaoks PS5 hinda tõstaks nt 699€ peale, kas ostjad paneksid Xbox'i poole plagama ja boikoteeriks uut Sony konsooli? Vaevalt. Nõudluse-pakkumise vahe võimaldab seda teha ja suuremad fännid ostaks ikka konsooli ära. Siis jääks ehk scalperid/botid olemata ja Sony paneks raha otse oma tasku. VÕI... scalperid-botid ostaks need ulme-hinnaga kokku ning kõik ülejäänud saaks uuel aastal tavahinnaga osta.

Juhul, kui on päriselt konsoolide puudujääk, siis oleks see Sony jaoks win-win. Saavad esimese partii pealt ise rohkem raha kätte ja saavad rahulikult stabiilset versiooni timmida. icon_smile.gif Tõenäoliselt nad pre-orderite tõttu seda teha ei saa, aga vähemalt oleks järgmiseks launch'iks parem plaan.

Lingumees kirjutas:
Vaatan, et uus mängukonsool on toonud väga uut ja põnevat diskusiooni mängurite seas just konsooli müügi teemal. Isiklikult näen suurt probleemi tänapäeva netiostlemises, kus tarbija peab võistlema programmiga (botiga). Müüja seisukohalt saan aru, et mida kiiremini kaubast lahti saad ja sellelt tasu seda parem. Põhilised probleemid on tarbijakaitse õiguste puudumine ostes asja edasimüüjalt, kelleks on eraisik. Samuti on näha ka muret tekitavalt suurt hinnatõusu ka ametlikelt edasimüüjatelt (nagu Click ja Photopoint). Huvitav, kas uue aasta algul siis eesti edasimüüjad langetavad hinna tavapärasele tasemele?
Mis puudutab konsool.ee kahtlusi, siis Eesti tsiviilõiguse kehtiva lahutamispõhimõtte kohaselt peavad müüja aja ostja müügilepingu täitmiseks tegema müügilepingust eraldiseisva käsutustehingu, millega antakse müüdud asja omand üle ostjale. Seega peab iga ostja vaatama, milliste tingimustega ta müügilepingu sõlmis. Käsutustehingu tuvastamiseks peab olema lepingus kirjas, kunas nõue loovutatakse ostjale. Kui tuleb välja, et müüjal seda asja pole või ta ei saa seda lubada, siis tekib küsimus müüja vastutusest lepinguliste kohustuste rikkumise eest. Isiklikult leian, et ostjale müüakse mingi kindel ese, mida müüja peab eristama teistest toodetest. Päris nii ka ei saa olla, et iga e-poodnik müüb tarbijale „õhku“ ja pärast vaatab, mil moel ta selle kohustuse ostja ees täidab. Kuid eks tegelikkuses käivad asjad oma rada pidi.
Isiklikus tarbimises vallasasjade müük pole tulu. Need hulgaliselt kokkuostjad ei osta neid konsoole ju isiklikuks tarbimiseks ning seega neil on kohustus deklareerida tulu.

Pigem küsiks siia järele, kas keegi on uurinud, kaua Playstation 5 Plus Collection pakkumine kehtib ja kas praegustel ilma PS5 konsoolita mänguritel on mingi võimalus PS5 Plus Collection mänge oma kontole lisada? Oleks tore tormi möödudes ka PS5 ostes seda võimalust kasutada. beer_yum.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 18:07:58 vasta tsitaadiga

Mis ses mõttes nii huvitavat?
Ajaloost küll näiteid, kuidas hinnaga turg võidetakse. See, et mõned suured fännid ka topelthinnaga ostma nõustuvad, on pigem marginaalse mõjuga.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lingumees
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 18:18:47 vasta tsitaadiga

Konsooli tootjate eesmärk on ikkagi võimalikult madala hinnaga (ingl k entry point) müüa mängimisplatvorm (konsool). Tarbijatele tuleb anda platvorm, mille peal nad saaksid pakkuja järgmisi tooteid tarbida. Mõlemad konsoolitootjad on seda ilmselgelt teinud, kui arvestada ka ilma plaadita konsooli verisooni tulekut + xbox series S (Next gen, väike hind). Tulu teenitakse mängude, PSN/Ps, lisa pult jms teenuste pealt. On ju ka teada, et Sony on tõstnud järgmiste mängutiitlite hinda.

Meie kohalikud edasimüüjad teenivad pigem tulu lastevanematelt, kes pühade ajal otse poest täishinnaga mänge ja konsoole ostavad. Teadlikumad kasutajad nagu HV-s tellivad EU e-poodidest endale.
Tänud ka neile, kes mu eelmisele küsimusele infot andsid thumbs_up.gif

tsitaat:

Veel üks huvitav mõte - kui Sony ise kõigi edasimüüjate jaoks PS5 hinda tõstaks nt 699€ peale, kas ostjad paneksid Xbox'i poole plagama ja boikoteeriks uut Sony konsooli?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cheetahh
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2008




sõnum 26.11.2020 19:10:12 vasta tsitaadiga

Marek114 kirjutas:
Lugedes ka sinu teisi postitusi, tahaks panna stopi sellele hirmu tekitamisele, mida proovid jagada.
Uued konsoolid pole päris nii katki kui sa tahad mulje jätta. Vigu leidub, jah. Pakun, et sots.meedia võimendab seda veidi suuremaks kui tegelik probleem. Võibolla ka eksin.

Ei püüa ma mingit hirmu külvata. Just selle pärast olen oma allikad alati kirja pannud ja selgitanud kuidas ise asja lähemalt saab uurida. Ma ei väitnud, et kõik PS5 on katki. Ütlesin konkreetselt, et osadel isenditel on probleeme ja seda kui laialt need probleemid on levinud saab igaüks ise kontrollida kui ta minu väikest nimekirja veakoodidest googeldab. Mina väiden, et see päris 2 Youtube streameri probleem ikka ka ei ole. Sellised probleemid on tegelikult ka varasemate konsoolide välja tulemisel olnud. Ehk selles ei ole midagi erilist. Ma loodan, et sa vähemalt vaatasid neid videosid, millele ma viitasin. Seda millist osa konsoole see puudutab me nähtavasti ei saagi kunagi teada. Aga olgem ausad, kui need vead ei oleks massilised, siis Sony ise ametlikult oma kodulehel ei oleks hiljuti avaldanud, mida selliste problemide korral teha. Vaata näiteks selle Youtuberi selgitust https://www.youtube.com/watch?v=DeZ52_WLWhM
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fate
HV kasutaja
Fate

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 19:54:26 vasta tsitaadiga

aljarve kirjutas:
Tere!
Mis kogemused teil ps5eesti.ee lehega?


raipekass kirjutas:
Ps5eesti.ee
TaraPower OÜ, Kambja vald, Soinaste küla, Rattasepa tee 1-4
Juhatuse liige: Indrek Tenno, isikukood 39708222755
http://jalgpall.ee/voistlused/player/30387/team/2704
tennoindrek@gmail.com

Tundub, et hakkab tekkima ärimudel, kus kogutakse raha, loodetakse saadavuse normaliseerumisele 2021 ja lubatakse hiljemalt veebruaris tarnida (nagu see tarapower).
Kui saadavus on lihtne veebruaris, siis võib-olla tellijad saavadki. Müüja eriti ei riski millegagi.





Lühidalt: omal vastutusel.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cheetahh
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2008




sõnum 26.11.2020 20:18:29 vasta tsitaadiga

raipekass kirjutas:
Ps5eesti.ee
Tundub, et hakkab tekkima ärimudel, kus kogutakse raha, loodetakse saadavuse normaliseerumisele 2021 ja lubatakse hiljemalt veebruaris tarnida (nagu see tarapower).
Kui saadavus on lihtne veebruaris, siis võib-olla tellijad saavadki. Müüja eriti ei riski millegagi.


Jätab mulje, et mitte ainult ei maksa sa täna turuhinnast olulisemalt kõrgemat hinda ja saad oma konsooli siis kui nende saadavus juba poes on normaliseerunud vaid maksad raha ja ei saa konsooli kunag. Info nende lehelt:
Playstation 5 mängukonsool
€649,00 allahinnatud €599,00 peale

PlayStation 5 Digital Edition mängukonsool
€699,00 allahinnatud €649,00 peale

Üldse on mingid lambi hinnad aga et Digital Edition on kallim kui diskiga, siis jätab mulje, et pole isegi süvenetud mis jama seal üles pannakse.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Johan11
HV kasutaja
Johan11

liitunud: 11.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 20:30:15 vasta tsitaadiga

PULSE 3D™ juhtmevabad kõrvaklapid
€299,00. icon_eek.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 20:54:27 vasta tsitaadiga

Telefon neil on google andmetel üldse mingi Tartu koristusfirma oma.

Keegi targem võiks lehe koodi vaadata, et mis jama seal genereeritakse. Numbrid eeltellitud, järgmise tellimusega saabuvaid ja müüdud järel tunduvad küll lambist fikseeritud.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raymk5
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 21:31:00 vasta tsitaadiga

Pettusega seal tegemist pole. Lehekülg ja marketing on nagu on, aga praeguse nõudluse juures kindlasti töötab ja tahtjaid on. Mõned õnnelikud kindlasti saavad ka oma konsooli sealt kätte enne kui mujalt eeltellides. Aga noh kui esimeste seas ei ole, siis tuleb ikka oodata, sest kõik need vahendajad istuvad ladude taga. Tubli noormees oma ettevõtlikusega, et nägi võimalust ja suutis ka diili välja rääkida konsoolide edasi müümiseks.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A1r
HV vaatleja

liitunud: 20.11.2016




sõnum 26.11.2020 22:05:34 vasta tsitaadiga

Kus kohast tuleb selline info, et maksad raha ja ei saa konsooli? Muide 599e PS5 eest on normaalne hind maksad ainult 50 e üle.

cheetahh kirjutas:
raipekass kirjutas:
Ps5eesti.ee
Tundub, et hakkab tekkima ärimudel, kus kogutakse raha, loodetakse saadavuse normaliseerumisele 2021 ja lubatakse hiljemalt veebruaris tarnida (nagu see tarapower).
Kui saadavus on lihtne veebruaris, siis võib-olla tellijad saavadki. Müüja eriti ei riski millegagi.


Jätab mulje, et mitte ainult ei maksa sa täna turuhinnast olulisemalt kõrgemat hinda ja saad oma konsooli siis kui nende saadavus juba poes on normaliseerunud vaid maksad raha ja ei saa konsooli kunag. Info nende lehelt:
Playstation 5 mängukonsool
€649,00 allahinnatud €599,00 peale

PlayStation 5 Digital Edition mängukonsool
€699,00 allahinnatud €649,00 peale

Üldse on mingid lambi hinnad aga et Digital Edition on kallim kui diskiga, siis jätab mulje, et pole isegi süvenetud mis jama seal üles pannakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 22:28:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kus kohast tuleb selline info, et maksad raha ja ei saa konsooli?

no vaadates lehte, siis näha et seal valetatakse juba otse näkku
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A1r
HV vaatleja

liitunud: 20.11.2016




sõnum 26.11.2020 23:07:22 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
tsitaat:

Kus kohast tuleb selline info, et maksad raha ja ei saa konsooli?

no vaadates lehte, siis näha et seal valetatakse juba otse näkku


Mida ma vaatan sellest lehest? Kas keegi on ilma jäänud konsoolist, et tead rääkida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MummikAl
Kreisi kasutaja
MummikAl

liitunud: 04.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 23:34:26 vasta tsitaadiga

https://www.videogameschronicle.com/news/scalper-group-says-it-has-no-regrets-over-reselling-3500-ps5-consoles/
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 23:45:52 vasta tsitaadiga

A1r kirjutas:
Early Access kirjutas:
tsitaat:

Kus kohast tuleb selline info, et maksad raha ja ei saa konsooli?

no vaadates lehte, siis näha et seal valetatakse juba otse näkku


Mida ma vaatan sellest lehest? Kas keegi on ilma jäänud konsoolist, et tead rääkida?


see counter on seal seal lehe algusest saati olnud täpselt samade numbritega
või tõsimeeli arvad see legit mida väidetakse?
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cheetahh
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2008




sõnum 27.11.2020 00:13:09 vasta tsitaadiga

raymk5 kirjutas:
Pettusega seal tegemist pole. Lehekülg ja marketing on nagu on, aga praeguse nõudluse juures kindlasti töötab ja tahtjaid on. Mõned õnnelikud kindlasti saavad ka oma konsooli sealt kätte enne kui mujalt eeltellides. Aga noh kui esimeste seas ei ole, siis tuleb ikka oodata, sest kõik need vahendajad istuvad ladude taga. Tubli noormees oma ettevõtlikusega, et nägi võimalust ja suutis ka diili välja rääkida konsoolide edasi müümiseks.

A1r kirjutas:
Kus kohast tuleb selline info, et maksad raha ja ei saa konsooli? Muide 599e PS5 eest on normaalne hind maksad ainult 50 e üle.


Panete oma pead panti? Ega mul tõendeid tõesti selle kohta ei ole. Aga kui sa lehele lähed ja tausta uurid, siis kõik märgid viitavad sellele, et asi ei ole päris õige.

Ma selgitan millise info põhjal mina selle kahtluse üles tõstan. Praegu on väga levinud igasugused petuskeemid PS5 valdkonnas. Tõsi, siiani keegi Eestis ühestki juhtumist veel ei ole vist rääkinud. Aga kui naerda tahate, siis vaadake seda

Link

, seal ka muidugi selliseid skeeme, mis lihtsalt inimese tähelepanu võime proovile panevad ja inimene hiljem ei saagi kedagi testi süüdistada kui iseennast.

Nüüd tulles selle ps5eesti.ee lehe juurde. Alustame sellest, et kui täna ei suuda konsoole maale tuua ametlikud kanalid, kaasa arvatud Sony ametlik maaletooja, siis mingi suvaline OÜ, mille seosed lähevad pigem koristusteenuste valdkonda, mis on sõlminud mingite vaheladudega imelise lepingu ja suudab saavutada paremaid kokkuleppeid kui ametlikud kanalid? See on esimene väga punane lipp.

Järgmine punkt on see, et leht ei täida seadusest tulenevaid nõudeid, mis e-poodidele Eestis on kehtestatud. Mitte kuskil ei loe välja, et kellega sa siis äri ikkagi ajad.

Järgmine punane lipp on see, et toodete hinnad ei allu loogikale. Probleem ei ole see, et PS5 maksab 599. Probleem on see, et Digital Edition maksab 50 eurot rohkem kui diskiga variant. Ja no muidugi see, et kõrvaklapid maksavad 200 seal juures on ka koomiline.

Analüüsime edasi. Kui nüüd lehe struktuuri vaadata, siis püütakse jätta usaldusväärset muljet näidates kui palju on tänasel hetkel konsoole juba müüdud (emotsionaalselt rõhutakse varasematele rahulolevatele klientidele). Välismaistel scami saitidel on veel fake klientide tunnistused kuidas nad teenusega jube rahul on. Aga ok, see selleks. Vaatame nendele numbritele korra otsa. 457 eeltellitud konsooli, 175 juba müüdud konsooli. Ükski teine müüa ei ole konreetseid numbreid välja öelnud. Küll jäi kõrvu Klicki lause, et neil läks igasse kauplusesse mõni konsool. Ehk neil tuli müügile vähem kui 50 neid sellisel juhul. Kui keegi teab Telia, Elisa, Sony Centeri, Euronicsi numbreid siis võiks omalt poolt lisada kommentaari, kas need numbrid tunduvad jaburad või mitte. Saan aru, et ametlikud müüjad enda müüginumbreid ei taha avaldada. Mina kahtlustan, et need on laest võetud suvalised numbrid ja ei vasta tegelikkusele. Isegi siin foorumis ei ole mitte keegi kommenteerinud, et ta oleks sealt konsooli kätte saanud. Küll on meil teiste müügikohtade kohta olnud ikkagi keegi, kes oma kogemusest on rääkinud.

Ma võin põhjalikumal süvenemisel neid ohumärke nähtavasti veel tuvastada. Kõige õigem oleks tarbijakaitse tegelikult sinna saata. Neil on kõige lihtsam uurida, kas tegemist on õige asjaga või petuskeemiga.

Igaüks on ise vaba oma otsuseid tegema ja soetama oma kaupa Internetist sealt kust ise tahab. Aga olge ettevaatlikud ja mõelge järele, enne kui te oma raske vaevaga raha kuhugi saadate.

PS! Kui teie olete veendunud, et tegemist on õige asjaga siis minu sõbralik soovitus on sellistele lehtedele vähemalt oma krediitkaardi andmeid mitte jagada. Valiga see käsitsi tehtav pangaülekande variant. Vähemalt on kurva lõpptulemuse korral kantava kahju suurus teada.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raymk5
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 01:28:53 vasta tsitaadiga

Nagu ma ütlesin: marketing on seal nagu on (lehel olevad numbrid). Ei usu, et seal kellegist parem leping on ja lehelt ei tule see ka kuidagi välja, pakutakse ikkagi eeltellimist. Tüüp otsustas kasutada olemasolevat juriidilist keha teenimaks veits raha olukorras kus on konsoolide järgi tohutu nõudlus ja tal on neid võimalik hankida. Eks tal tilgub neid samamoodi väikeste koguste kaupa nagu teistel. Nime ega firmat ei varjata kuidagi, telefoni number ja kirjutamise võimalus olemas. Kuna tunnen tüüpi, siis tean et antud juhul pole tegemist pettusega ja reaalselt tarnib neid, aga koguste ja tähtaegadega on sama teema mis mujal, kui just ei olnud lehel esimeste tellijate hulgas.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 08:22:43 vasta tsitaadiga

jaajaa ilus jutt
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cado
HV vaatleja
Cado

liitunud: 10.02.2008




sõnum 27.11.2020 16:39:40 vasta tsitaadiga

Cado kirjutas:
Ise sain enda oma Endla Sony Centrist natuke peale 5 te täna kätte
Listis oli nii 30-40 (1 A4 mis polnud üleni täis) nime ma seal suht lõpus



Ma tookord kui järgi käisin kirjutasin nii
Kas seal võis A4jasid veel olla
või olid need ainult need seadmed mis kohapeal kätte anti ja postiga listid muud ei oska öelda
Puhtalt huvitav oleks teada palju Eestise neid üldse jõudis. Kuigi see ei anna kelegile midagi icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 27.11.2020 16:47:11 vasta tsitaadiga

Jõudis ka minu Amazon UK pleista kohale. Õhtul proovib järgi icon_cool.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cado
HV vaatleja
Cado

liitunud: 10.02.2008




sõnum 27.11.2020 17:35:19 vasta tsitaadiga

https://diktor.geenius.ee/rubriik/mangud/eestis-tuleb-playstation-5-uuesti-muugile-detsembris-kuid-jaole-saavad-ainult-kiiremad/
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A1r
HV vaatleja

liitunud: 20.11.2016




sõnum 27.11.2020 17:40:23 vasta tsitaadiga

Telia e-poodi tuleb müüki 13.12 PS5. Hind on muidugi väga "kõrge" 599€
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
go0die
HV vaatleja
go0die

liitunud: 16.03.2017



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 17:56:42 vasta tsitaadiga

A1r kirjutas:
Telia e-poodi tuleb müüki 13.12 PS5. Hind on muidugi väga "kõrge" 599€

Kust info? Mis kell siis oodata võiks?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A1r
HV vaatleja

liitunud: 20.11.2016




sõnum 27.11.2020 18:18:10 vasta tsitaadiga

go0die kirjutas:
A1r kirjutas:
Telia e-poodi tuleb müüki 13.12 PS5. Hind on muidugi väga "kõrge" 599€

Kust info? Mis kell siis oodata võiks?


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
go0die
HV vaatleja
go0die

liitunud: 16.03.2017



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 18:20:23 vasta tsitaadiga

A1r kirjutas:
go0die kirjutas:
A1r kirjutas:
Telia e-poodi tuleb müüki 13.12 PS5. Hind on muidugi väga "kõrge" 599€

Kust info? Mis kell siis oodata võiks?



Tänan! LOL klienditeenindaja nimi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil14
HV Guru
Evil14

liitunud: 25.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 19:24:24 vasta tsitaadiga

Andykas kirjutas:
Jõudis ka minu Amazon UK pleista kohale. Õhtul proovib järgi icon_cool.gif

Spoiler Spoiler Spoiler


Palju maksid selle eest?
Kommentaarid: 225 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LeP
HV vaatleja

liitunud: 21.09.2020




sõnum 27.11.2020 21:22:55 vasta tsitaadiga

Peaks ise ka neljapäeval kätte saama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 27.11.2020 21:32:21 vasta tsitaadiga

Evil14 kirjutas:
Andykas kirjutas:
Jõudis ka minu Amazon UK pleista kohale. Õhtul proovib järgi icon_cool.gif

Spoiler Spoiler Spoiler


Palju maksid selle eest?

449gbp
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
randar99
HV vaatleja

liitunud: 08.12.2009




sõnum 27.11.2020 22:43:43 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
rem4605 kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
Tanel kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
Mina olen soomest võtnud, seal praegu ka 38€ 12 kuud.

viidet?

Mulle gigantti meeldib Soomest ainukesena, tehakse normaalsed aled ja teenindus ka hea.
https://www.gigantti.fi/product/gaming/pelit/playstation-4-pelit/35699/playstation-plus-12-kuukauden-jasenyys


A miks mitte Usa oma hoopis võtta? 24eur https://www.gamivo.com/product/playstation-network-card-psn-365-days-us


Ps3 ajast peale soome konto. Ei ole viitsinud uut teha. Tõesti saab nii odavalt ja toimib see kood ilusti?


ot:
Kuna USA konto olin juba kunagi teinud mingi mängu jaoks, siis otsustasin proovida ja kõik töötab ilusti. 25 € läks, 1€ oli mingi "customer protection program", mille igaks juhuks peale jätsin...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
0w4er
HV vaatleja

liitunud: 06.01.2014




sõnum 28.11.2020 03:06:06 vasta tsitaadiga

Hetkel punktid.ee 's on väga hea diil Soome, USA ja Vene 12kuu PS+ koodidele.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 28.11.2020 11:22:07 vasta tsitaadiga

Mis pull see on, et ainuke suurem regioon, millel normaalset ps+ soodustust ei ole on UK?
BREXIT juba möllab?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 11:55:39 vasta tsitaadiga

Vahet seal on, mõtlete üle. Plus ameerikast, mängud indoneesiast, mängimiseks põhikonto soomes vms. Tehke või 10 erinevat kasutajat - iga konto hüved on ühiselt jagatud kõigile kasutajatele ühes konsoolis.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 20:47:34 vasta tsitaadiga

Ikka tekib vahepeal neid müüki. Hind on ka muidugi vastav.

https://www.amazon.co.uk/PlayStation-9395003-5-Console/dp/B08H95Y452/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=playstation+5&qid=1606585572&sr=8-1
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjaka
Kreisi kasutaja
bjaka

liitunud: 04.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2020 06:49:30 vasta tsitaadiga

https://www.eurogamer.net/articles/2020-11-28-ebay-issues-warning-to-scammers-selling-photos-of-ps5s

Uus skeem ps5 pealt raha teenimiseks. Aga mõni muidugi arvab, et noh "turumajandus"
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kala1
Kreisi kasutaja
kala1

liitunud: 02.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2020 09:01:34 vasta tsitaadiga

Kunagi tehti apple telefonidega sama asja icon_biggrin.gif
_________________
M: LG 29wk500-p
The German soldier has impressed the world, however the Italian Bersagliere soldier has impressed the German soldier.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raipekass
HV kasutaja

liitunud: 31.08.2004




sõnum 30.11.2020 16:31:00 vasta tsitaadiga

kala1 kirjutas:
Kunagi tehti apple telefonidega sama asja icon_biggrin.gif

Selle vahega, et Apple on vahepeal logistiliselt täiskasvanuks saanud ja Sony on lapseks jäänud. Tim Cook teeb seda mida Sony ei oska ja ei feili nii. Kuigi iPhone müüdud kogused kasvavad, siis ka tootmismahud kasvavad. Apple lehelt võib osta iPhone vabalt kas preorderina või millal iganes, out of stockki asi ei lähe, kättesaadavus lihtsalt hilisematel lükkub edasi päevadest nädalatesse. Kes väga tahab saab ka launch päeval kätte kui läheb Apple Store’i. Kui Sony Centeris oleks 19. Novembril PlayStationit saanud osta, siis nii mõnigi järjekorras seismise üle naerja oleks ilmselt kohale roninud. Nii mõnelgi scalperil oleks PS müümata jäänud.

Kui Apple iPhone’i ka 0 või marginaalse kattega müüks, siis ilmselt oleks sarnane olukord, kus vahemehed ja bottijad saavad rikkaks ja paljud inimesed ei saa enne kui juba uus iPhone väljas on. Võib-olla peaks Apple hakkama iga 4-5 aasta tagant iPhone’i välja andma, et kõik jõuaks ära osta enne kui uus väljas.

Praeguse PlayStationi müügi ja hinnastuse üle on kindlasti rahul scalperid ja scammerid.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
firemark
HV Guru
firemark

liitunud: 11.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2020 16:48:31 vasta tsitaadiga

https://mkuubis.ee/2020/playstationi-kasutajate-pangakontodelt-kaovad-sadu-eurosid/
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Mängukonsoolid ja konsoolimängud »  [PS5] SONY PlayStation 5 arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 96, 97, 98  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.