Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Eesti liigub jälgimisühiskonna poole, kaovad ära anonüümsed kõnekaardid, suhtlusprogrammidest hakatakse andmeid koguma märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kaabakas
HV veteran
kaabakas

sõnum 12.11.2020 22:32 vasta tsitaadiga

Outenter kirjutas:
Milles see probleem on?
Inimesed vabatahtlikult jagavad oma infot kogu maailmaga ju niigi, kasutades erinevad nuhklahendusi, on selle nuhi nimi facebook, tik tok, twitter või mis iganes veel.
Mailindust hoitakse kah googli serveris, vaevumata isegi kastustingimusi läbilugema ehki kasutustingimusi peaks läbilugema kui jurist.
Nüüd kui riik tahab ka samale infole ligi millele lastakse suvalisi eraettevõtteid on nutt ja hala taevani - küll see riik ikka on paha ja tahab murdosa sellest infost mida me rõõmsalt tegelikult juba jaganud oleme teiste nuhkidega.

Esiteks, see kuidas tehnoloogiakompaniid inimeste järel nuhivad ei ole ka mingistotsast normaalne ja tuleks kontrolli alla saada. Paraku, lobi.
Kuid eranuhkimisel ja riiklikul on oluline erinevus. Kui Facebookile ei meeldi see, mida ta sinu kohta teab, siis Facebook saab sind poliitiliselt diskrimineerida. Kui riigile ei meeldi see, mida ta sinu kohta teab, siis riik saab sind poliitiliselt represseerida. Vaks vahet.

SSD
HV Guru
SSD

Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2020 00:35 vasta tsitaadiga

Liba fb ja üldse enne mõtled kui nõustud. Googeldad ja mõtled mida teha ja mis tegemata jätta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

sõnum 13.11.2020 04:17 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:

Esiteks, see kuidas tehnoloogiakompaniid inimeste järel nuhivad ei ole ka mingistotsast normaalne ja tuleks kontrolli alla saada. Paraku, lobi.
Kuid eranuhkimisel ja riiklikul on oluline erinevus. Kui Facebookile ei meeldi see, mida ta sinu kohta teab, siis Facebook saab sind poliitiliselt diskrimineerida. Kui riigile ei meeldi see, mida ta sinu kohta teab, siis riik saab sind poliitiliselt represseerida. Vaks vahet.

On natuke sinisilme arvata, et riik ei näe üldse mida inimesed sotsmeedias teevad. Näeb ikka ja näeb niigi piisavalt, et tuvastada inimeste meelsust - mis on põhiline poliitilise represeerimise põhjus.
Mentaliteet "Mul ei ole midagi varjata terve interneti eest aga kui riik seda teada tahab siis on see paha" on minu jaoks kummastav.
Ma saan aru kui sellel teemal võtavad sõn ainimesed kes ei kasuta sots meediat ega ka neid nn. tasuta maili- ja muid pilveteenuseid, Kõik ülejäänud ei ole ilmselgelt nende teenuste kasutustingimusi läbi lugenud.

Kas siin on keegi peale minu kes on kogu gmaili kasutustingimused läbilugenud?
tagasi üles
SSD
HV Guru
SSD

Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2020 04:41 vasta tsitaadiga

Outenter, Mina pole midagi läbi lugenud, linnuke kasti ja edasi. Samas pole ma ka 13a. kirjutanud, tule minuga sexima. Nii et kel huvi, siis lugegu mu pärast meilivahetust.
Peab ikka palju töötajaid olema, kes jõuaksid kõik kirjad läbi lugeda. Isegi mina ei jõua-viitsi, reklaami kustutan lugemata ära.
tagasi üles
Outenter
HV kasutaja

sõnum 13.11.2020 05:55 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Outenter, Mina pole midagi läbi lugenud, linnuke kasti ja edasi. Samas pole ma ka 13a. kirjutanud, tule minuga sexima. Nii et kel huvi, siis lugegu mu pärast meilivahetust.
Peab ikka palju töötajaid olema, kes jõuaksid kõik kirjad läbi lugeda. Isegi mina ei jõua-viitsi, reklaami kustutan lugemata ära.

Just just - suurepärane näide keskmisest inimeset kes ei hooli isegi natuke oma privaatsusest.
Hellitavalt võib selliseid kutsuda tehnikaalasteks primaatideks icon_biggrin.gif kuna nad ei adu mis selliste "tasuta" asjade taga tegelikult on.

Keegi ei loe su kirju ükshaaval. Võid isegi proovida näiteks IBMi analüütikat. Riigiasutustele mõeldud laiendused suudavad leida vägagi huvitavaid seoseid inimeste vahel.
Kunagi sai ühe isikliku andmekogu peal seda katsetata ja tulemus oli ...... paranoiliseks tegev. Tulid välja inimeste vahelised seosed mida ma ise ei teadnudki icon_biggrin.gif
tagasi üles
kalvis
Kreisi kasutaja

sõnum 13.11.2020 09:46 vasta tsitaadiga

Eks muigele võtab kui minister opositsioonis olles tundis muret nuhkimise pärast aga koalitsioonis olles on lausa kosmilise kiirusega alustatud liikumisega Suure Venna ühiskonda astumisega!

Ärge arvake, et nuhkimist plaanitakse massilise inimtööjõuga teha - EI, selleks on arvutid. Kogu interneti mahtu ei saagi salvestada, selleks pole raha ega võimsust. Kuid piisav on "huvitavate" teenuste ja isikute andmesalvestused, kui seda krüptovärki jalus poleks! Aga selle ju lahendame - käsime võtmed saata. Jällegi - dekrüpteerimisega tegeleb arvuti. Siiski üks osa andmeid on vägagi väärtuslikud - selleks on iga inimese personaalandmed - tema IP isiksustatud ID koodiga. Ja seaduseuuenduse eesmärk ongi hoida superandmebaasis iga eesti elaniku alusandmeid - Metaandmeid. Teine ports on ju kõik sõnumid - need ei võta palju ruumi - kui tekib tulevikus vajadus keegi liistule tõmmata siis just sellest superandmebaasist saab vajadusel kompromiteerivat materjali!
tagasi üles
mryx
HV kasutaja

sõnum 13.11.2020 09:56 vasta tsitaadiga

kalvis kirjutas:
..... Siiski üks osa andmeid on vägagi väärtuslikud - selleks on iga inimese personaalandmed - tema IP isiksustatud ID koodiga....

Minu teada peaks IP aadress suurel osal inimestest dünaamiline olema. Staatiline IP aadress on nagu lisateenus. Aga siinkohal saan aru küll, miks IPv6 tahetakse kasutusele võtta.
tagasi üles
kalvis
Kreisi kasutaja

sõnum 13.11.2020 10:03 vasta tsitaadiga

Täna on kõik ISP kohustatud kasutaja dünaamiliste IP andmebaasid jagama jõustruktuuridele.
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 19.11.2020 16:35 vasta tsitaadiga

https://epl.delfi.ee/arvamus/karmen-turk-anonuumsete-konekaartide-keelamine-eeldab-et-meie-enda-seadused-oleks-kooskolas-euroopa-liidu-omadega?id=91718213

tsitaat:
Eelnõu üheks oluliseks osaks ongi eesmärk muuta „sideettevõtjakse“ täiendavalt tänastele sideoperaatoritele (ringhäälingu teenuse pakkujad ja interneti ühenduse pakkujad nagu Telia, Starman) ka suhtlusäpid ja -teenused nagu seda on Skype, Whatsapp, Viber, FB Messenger jpt). Ja seda kõike olukorras, kus „eelduslikult“ põhiseadusvastane andmete säilitamise regulatsioon püsib, ja seda täiendatakse eelnõuga veelgi.

tsitaat:
Eelnõus on näha ka läbimõtlemata teisi algatusi. Kuigi seadusandja sooviks on suhtlusrakenduste puhul saavutada olukord, kus vajadusel on riigil ligipääs ka nende säilitatavatele andmetele, siis kaasneb sellega ka nn registreerimise kohustus.
Küsime ausalt – kas Whatsapp hakkab ennast Eesti majandustegevuse registris registreerima ja enda rakendust ümber ehitama võimaldamaks sideandmete säilitamine või lööb käega ning lõpetab enda teenuse võimaldamise eestlastele?

vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaabakas
HV veteran
kaabakas

sõnum 19.11.2020 17:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Eelnõus on näha ka läbimõtlemata teisi algatusi. Kuigi seadusandja sooviks on suhtlusrakenduste puhul saavutada olukord, kus vajadusel on riigil ligipääs ka nende säilitatavatele andmetele, siis kaasneb sellega ka nn registreerimise kohustus.
Küsime ausalt – kas Whatsapp hakkab ennast Eesti majandustegevuse registris registreerima ja enda rakendust ümber ehitama võimaldamaks sideandmete säilitamine või lööb käega ning lõpetab enda teenuse võimaldamise eestlastele?

Selle taha asi paraku ei jää. Kuna praeguseks on enamus maailma riike ära otsustanud, et kodanik on riigi vaenlane, siis tuleb igal ettevõttel teha täpselt üks standardiseeritud kanal, mida mööda kõikide riikide kõik erinevad jõustruktuurid oma andmed kätte saavad. Sellega on nad kõik rahul.
Kas hakkab ettevõte ennast äriregistrisse kirja panema sõltub sellest, kas tal on seda vaja et riigist raha kätte saada. Aga see ei ole mingi kulu mille üle keegi mõtlema jääks.

näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Eesti liigub jälgimisühiskonna poole, kaovad ära anonüümsed kõnekaardid, suhtlusprogrammidest hakatakse andmeid koguma mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis

Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.