Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Autode teema vol.6 (Küsitlus: Millised rehvid lähevad suveks alla?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 204, 205, 206 ... 501, 502, 503  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millised rehvid lähevad suveks alla?
Uued suverehvid
33%
 33%  [ 3 ]
Vähekasutatud suverehvid
55%
 55%  [ 5 ]
Viimase lubatud piirini kasutatud suverehvid
11%
 11%  [ 1 ]
Uued lamellrehvid
0%
 0%  [ 0 ]
Kasutatud lamellrehvid
0%
 0%  [ 0 ]
hääli kokku : 9

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.10.2020 18:37:14 vasta tsitaadiga

Kuldsed ajad. Need ajad ei tule enam kunagi tagasi. Nautige, kuniks veel võimalust.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 18:40:05 vasta tsitaadiga

Sellist jorinat on juba 100a räägitud, tulevad uued tuuled ja autod. Osa inimesi jääb vanasse kinni, osa ei jää.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.10.2020 18:44:50 vasta tsitaadiga

sakinaga, eksin kui väidan, et sa vist pole võimsa ja mugava V8 bensukaga nädalaid sõitnud?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 18:46:52 vasta tsitaadiga

Üle aasta olen sõitnud 3.2 vabalthingava VR6-ga, 184kW. Nädalaid V8-ga mitte, küll lühemaid otsasid.

viimati muutis sakinaga 17.10.2020 18:47:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Black66
HV Guru
Black66

liitunud: 17.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 18:47:22 vasta tsitaadiga

VR6 on poisike V8/V10/V12 kõrval.
Kommentaarid: 419 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.10.2020 18:47:43 vasta tsitaadiga

OK. Ehk siis mis selles tsitaadis valet on? icon_rolleyes.gif
tsitaat:

Kuldsed ajad. Need ajad ei tule enam kunagi tagasi. Nautige, kuniks veel võimalust.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 19:07:56 vasta tsitaadiga

Ikka alatasa käib mõte peast läbi et teiseks liikuriks e32/e38 v8 võtta aga need enamuses nii rümbaks sõidetud, et peab korralikult üle tegema aga pole garaaživõimalust veel icon_neutral.gif igapäevaseks on V8 bens kahjuks liiga janune.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 19:11:37 vasta tsitaadiga

Kuldne ajastu võiks olla hoopis 1950ndad, või 1930ndad, või 1970ndad, või 1980ndad, või 1990ndad jne. Inimestel on komme jääda enda noorusaega kinni ja mitte näha progressi. Nauditavaid autosid sai osta 50a tagasi, 25a tagasi, saab osta praegu, ja saab osta ka 25 aasta pärast.

viimati muutis sakinaga 17.10.2020 19:12:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 19:12:36 vasta tsitaadiga

et kahte autot pidada on odavam kui ühte natuke janusemat? usu mind, ei ole. kui just taksojuhi läbisõit ei ole.
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 19:25:57 vasta tsitaadiga

sakinaga, võimatu. V8 peab minimaalselt olema.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 19:28:29 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
sakinaga, võimatu. V8 peab minimaalselt olema.
Eks uunikumide huvilised on ka alati omal kohal thumbs_up.gif
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 19:33:16 vasta tsitaadiga

sakinaga, 25a pärast mõni mersu või bemm v8 millel armatuuris ühtegi hoituslampi ei põle võib tõsine haruldus olla icon_lol.gif

Õhk vedrustus on asendatud tavalisega jne.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 19:42:03 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Kuldne ajastu võiks olla hoopis 1950ndad, või 1930ndad, või 1970ndad, või 1980ndad, või 1990ndad jne. Inimestel on komme jääda enda noorusaega kinni ja mitte näha progressi. Nauditavaid autosid sai osta 50a tagasi, 25a tagasi, saab osta praegu, ja saab osta ka 25 aasta pärast.

Täpselt nii. Kunagi, nii 10a. või tohkem tagasi, vaatasin 1960+a. ameeriklasi. Tundusid ägedad. Täna tahaks osta autot, mis on müüki tulemas 2030a. näiteks. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 17.10.2020 20:18:33 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
igapäevaseks on V8 bens kahjuks liiga janune.


https://gaznet.ee/?gclid=CjwKCAjwrKr8BRB_EiwA7eFapqRwYeJAew89dSQeRGpIHFsat6ztPSEhoYw-kQAlxKUIypYy4PdSuhoCBRAQAvD_BwE
Kommentaarid: 900 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 674
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.10.2020 20:18:49 vasta tsitaadiga

V8'st ongi mingit rõõmu umbes paariks nädalaks, siis viskab bensukas käimine kopa ette ja mõtled, on seda nüüd vaja.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.10.2020 20:26:48 vasta tsitaadiga

Markos, 15 aastat M5 (R6 232kw) pidanud ja 8 aastat B5 (V8 368kw) pidanud - ei nuta - saab kenasti hakkama. Aga jah, kellele ema, kellele tütar, mulle meeldivad mõlemad icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 17.10.2020 20:40:47 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Kuldne ajastu võiks olla hoopis 1950ndad, või 1930ndad, või 1970ndad, või 1980ndad, või 1990ndad jne. Inimestel on komme jääda enda noorusaega kinni ja mitte näha progressi. Nauditavaid autosid sai osta 50a tagasi, 25a tagasi, saab osta praegu, ja saab osta ka 25 aasta pärast.
1967 (chevy impala) ei ole kindlasti minu noorusaeg.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elka
HV kasutaja
elka

liitunud: 30.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 20:46:51 vasta tsitaadiga

Black66 kirjutas:
VR6 on poisike V8/V10/V12 kõrval.


Tuttava Passat cc VR6 on 0-100 kiirem kui mõlemad V8-d mida olen omanud, Taneli M5 jääks ka hätta icon_biggrin.gif

_________________
ei toeta õigekirja
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 20:48:28 vasta tsitaadiga

mingi 6,5s vist
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.10.2020 20:57:22 vasta tsitaadiga

Täitsa võimalik, M5 30+ aastat vana ka juba, stock Šveitsi variant (karmimate heitmenormide tõttu karmimad katid -5kw) + aastatega kiluvitud kadunud.
Aga ma ei põe ka. icon_biggrin.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Black66
HV Guru
Black66

liitunud: 17.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 20:59:00 vasta tsitaadiga

elka kirjutas:
Black66 kirjutas:
VR6 on poisike V8/V10/V12 kõrval.


Tuttava Passat cc VR6 on 0-100 kiirem kui mõlemad V8-d mida olen omanud, Taneli M5 jääks ka hätta icon_biggrin.gif


Ma pole midagi 0-100 rääkinud. On 2.0 turbosid, mis on 0-100 kiiremad, kui paljud V8. V8 ja suuremad on natukene teine maailm ja nende mootorite mugavustsoon hakkab tegelikult seal, millega meie riigis pole midagi peale hakata. Sellest hoolimata on ikkagi äge. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 419 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 21:00:24 vasta tsitaadiga

renx09 kirjutas:
et kahte autot pidada on odavam kui ühte natuke janusemat? usu mind, ei ole. kui just taksojuhi läbisõit ei ole.


See oli minu pihta? V8 võtaks ikka pooleldi hobikaks kõrvale.

von Wu kirjutas:
piraat262 kirjutas:
igapäevaseks on V8 bens kahjuks liiga janune.


https://gaznet.ee/?gclid=CjwKCAjwrKr8BRB_EiwA7eFapqRwYeJAew89dSQeRGpIHFsat6ztPSEhoYw-kQAlxKUIypYy4PdSuhoCBRAQAvD_BwE


Kui ma gaasiautot tahaks siis ostaks ka tehase-gaasiauto. Mulle meeldib autos pagasiruumi ka kasutada.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.10.2020 21:00:52 vasta tsitaadiga

Tegelikult V8 mugavustsoon ikka seal madalatel pööretel.
Vääne loeb.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Black66
HV Guru
Black66

liitunud: 17.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 21:02:00 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Tegelikult V8 mugavustsoon ikka seal madalatel pööretel.
Vääne loeb.

Tegelikult on see mugavustsoon ka seal 250+ juures. Lihtsalt kulged.

Aga jah, madalal pöördel jaksab kah hästi minna, sest väänet on nii palju lihtsalt.
Kommentaarid: 419 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 343
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 17.10.2020 21:04:47 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
1967 (chevy impala) ei ole kindlasti minu noorusaeg.


Aga on näiteks minu ja väga paljude teiste 20-40aastaste noorusaeg.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 900 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 674
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.10.2020 21:07:06 vasta tsitaadiga

Matrixi filmi Lincoln Continental on ok thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 17.10.2020 21:15:30 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
Kui ma gaasiautot tahaks siis ostaks ka tehase-gaasiauto. Mulle meeldib autos pagasiruumi ka kasutada.


Tasub tehnoloogia arenguga kursis olla. Gaasipaak läheb varuratta asemele (ja rehvi purunemise puhuks vaht nagu ka paljudel uutel mitte-gaasiautodel).
Kommentaarid: 900 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 674
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 21:31:44 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
piraat262 kirjutas:
Kui ma gaasiautot tahaks siis ostaks ka tehase-gaasiauto. Mulle meeldib autos pagasiruumi ka kasutada.


Tasub tehnoloogia arenguga kursis olla. Gaasipaak läheb varuratta asemele (ja rehvi purunemise puhuks vaht nagu ka paljudel uutel mitte-gaasiautodel).


Selle varuratta asemele käiva gaasipaagiga saab kui palju järjest sõita? SCT rehvidele ei tohi mingit vahtu sisse lasta kui puruks läheb, kas siis peab suvekate osas downgrade tegema?
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 21:32:59 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:

Selle varuratta asemele käiva gaasipaagiga saab kui palju järjest sõita?


minu puhul näiteks 400-500 km, piisab tavaliselt täpselt nädalaks
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2020 21:36:25 vasta tsitaadiga

mul oli kunagi nn töökaaslane, kes 362 päeva aastas sõitis vana pologa aga mingitel x päevadel ajas oma meerika asja välja.
koostööpartneri käest vana 4,2l a8 nuiama kui tõesti tekib tahtmine testima minna, kuidas nende asjadega elu oleks.

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 18.10.2020 09:35:27 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 464 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 361
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 09:39:03 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
Ikka alatasa käib mõte peast läbi et teiseks liikuriks e32/e38 v8 võtta aga need enamuses nii rümbaks sõidetud, et peab korralikult üle tegema aga pole garaaživõimalust veel icon_neutral.gif igapäevaseks on V8 bens kahjuks liiga janune.


Ma olen samale järeldusele jõudnud. Igapäevaseks kommuuteriks plaanin leida mugava, aga odava kilomeetrikuluga tavalise auto ja kuna mulle meeldivad lahedad autod (eriti kabrioletid), siis mõtlesin siin, et võiks osta näiteks SL500 endale vms pilli...

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 10:22:19 vasta tsitaadiga

Kahju, et füüsika ei luba võtta 60kw autot, muuta ülekanded ära, et auto üle 130 enam ei sõida, aga saaks vägeva kiirenduse, kahjuks kiirendus ja kiirus tulevad alles suurtest kiludest icon_neutral.gif

Selle Passati ja BMW võrdluse kohta, sel Passatil võib olla ka 6l V8, päeva lõpuks on ikka üks Passat ja teine BMW icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 10:45:23 vasta tsitaadiga

von Wu, kiidan su sarja ja autovalikut. Uskumatu, et 15 aastat on algusest möödas ja õige pea nüüd saab sõit läbi. icon_eek.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 10:51:02 vasta tsitaadiga

lightbluefox kirjutas:
Kahju, et füüsika ei luba võtta 60kw autot, muuta ülekanded ära, et auto üle 130 enam ei sõida, aga saaks vägeva kiirenduse, kahjuks kiirendus ja kiirus tulevad alles suurtest kiludest icon_neutral.gif

Selle Passati ja BMW võrdluse kohta, sel Passatil võib olla ka 6l V8, päeva lõpuks on ikka üks Passat ja teine BMW icon_biggrin.gif

a mida sa teed selle vägeva kiirendusega? saad kiiremini järgmise punase alla passima? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.10.2020 10:57:04 vasta tsitaadiga

Veel lollimat küsimust ei saagi vist autoteemas küsida. Ju siis meeldib kiirendus, teisele meeldib mõni muu omadus auto juures jne
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.10.2020 10:58:40 vasta tsitaadiga

lightbluefox kirjutas:
Kahju, et füüsika ei luba võtta 60kw autot, muuta ülekanded ära, et auto üle 130 enam ei sõida, aga saaks vägeva kiirenduse, kahjuks kiirendus ja kiirus tulevad alles suurtest kiludest icon_neutral.gif

Selle Passati ja BMW võrdluse kohta, sel Passatil võib olla ka 6l V8, päeva lõpuks on ikka üks Passat ja teine BMW icon_biggrin.gif
kiluvutid määravad ära max kiiruse, ratastele rakenduv jõud määrab ära aja, mille jooksul selle kiiruseni jõutkse.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.10.2020 11:00:27 vasta tsitaadiga

Näita mingit kiiruse/kW tabelit, kus täpselt ära määratud max kiirus teatud kW juures
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 11:15:39 vasta tsitaadiga

seda tabelit saab ju teha vaid siis kui mootor on sama.. tänavaautodel paneb kõik paika saasteklass. käigukast sinna otsa tehakse selliselt, et see mootor töötaks kõige optimaalsemalt ehk siis veaks aga saastaks kõige vähem. see on põhjus, miks preaegu ei ole mingit " ülimat mootorit" nagu olid need darrouq id, brutused, turini koletised.. siis ei olnud mootoritele selliseid nõudmisi, ei olnud tehnika üldine areng veel nii kaugel, et see oleks kuidagi " ülim.." täna oleks sellist " ülimat mootorit" lisaks igasugu nõuetele ka väga kallis ja mõttetu ehitada, sest kasutada sa seda kuskil niikuinii ei saaks. täna on sul platvormid, mis on arendatud neid kõiki asjaolusid silmas pidades ja sa pead neist lähtuma valimisel ja arendamisel.
tahad omale ägedat kiirendusepunni, võta siklimootor sinna peale. neile pole nii karme nõudeid.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.10.2020 11:42:09 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Näita mingit kiiruse/kW tabelit, kus täpselt ära määratud max kiirus teatud kW juures
aga arvuta välja, kiirus = võimsus/jõud.

laurx, ei pea olema sama mootor. sama kere sisse panna sama võimsusega ferrari või skoda mootor on mõlemal juhul max kiirus sama. olenevalt karakteristikust võib üks jõuda selle kiiruseni veidi varem või hiljem. füüsikat need euronõuded ei muuda.


viimati muutis NATAS999 18.10.2020 11:43:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 11:43:45 vasta tsitaadiga

kui see asi nii lihtne oleks, oleks meil ainult 1 mootor. rohkemat poleks vaja.

aga see, kust sisepõlemismootoris jõud tuleb, on euronõuete poolt üsna kontrollitud.

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.10.2020 11:44:57 vasta tsitaadiga

laurx, täpselt nii lihtne see ongi. usu või mitte, aga võimsus on võrdeline tehtud tööga ja pöördvõrdeline ajaga.

võimsus on võimsus, tuleb see gaasist, diislist, bensiinist, elekrtist ja kui palju selle võimsuse tootmiseks tossu tuleb, ei muuda seda, kui kiirelt see võimsus mingi koguse tööd ära teeb.


viimati muutis NATAS999 18.10.2020 11:49:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 11:48:12 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
laurx, ei pea olema sama mootor. sama kere sisse panna sama võimsusega ferrari või skoda mootor on mõlemal juhul max kiirus sama. olenevalt karakteristikust võib üks jõuda selle kiiruseni veidi varem või hiljem. füüsikat need euronõuded ei muuda.
Erinevatel autodel oleks ka sel juhul erinevad tippkiirused, autode õhu- ning veeretakistused ei ole identsed.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 11:49:38 vasta tsitaadiga

võta nüüd kapist kommi. erinevatel mootoritel on see väljund erinevatel pööretel erinev. käigukast on selleks, et mootor istuks mingis kindlas ja optimaalseimas pööretevahemikus. mis optimaalne on, on nüüd õigustamise küsimus, kas suurima võimsuse või vähima saaste teema.


juba mootoris on need erinevused piisavalt suured.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.


viimati muutis laurx 18.10.2020 11:51:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.10.2020 11:50:23 vasta tsitaadiga

Ehk siis suva mis on auto mass, õhutakistus, kasti ülekanded jne, 100kw mootor saavutab alati sama kiiruse?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.10.2020 11:51:35 vasta tsitaadiga

äge, saite lõpuks aru, et kiirendus sõltub ülekandest, suurepärane thumbs_up.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 11:51:56 vasta tsitaadiga

Selles osas on ikka natasel õigus, et kui takistused on samaväärsed, massid samad, siis potentsiaalse lõppkiiruse määrab võimsus.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.10.2020 11:52:44 vasta tsitaadiga

Janis, mis osast aru ei saanud valemist v=P/f
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 12:35:58 vasta tsitaadiga

lightbluefox kirjutas:

Selle Passati ja BMW võrdluse kohta, sel Passatil võib olla ka 6l V8, päeva lõpuks on ikka üks Passat ja teine BMW icon_biggrin.gif

Ma tahaks vastu vaielda, piraadiga sõitsime ükspäev siis ütles küll et raha eest väga hea auto! Arvan et parem kui bmw!
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2020 12:51:23 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
Selles osas on ikka natasel õigus, et kui takistused on samaväärsed, massid samad, siis potentsiaalse lõppkiiruse määrab võimsus.


Tegelikkus on teine..

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Autode teema vol.6 (Küsitlus: Millised rehvid lähevad suveks alla?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 204, 205, 206 ... 501, 502, 503  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.