|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Alvaaro
HV Guru

liitunud: 23.01.2005
|
22.09.2020 17:56:56
|
|
|
| kristjan* kirjutas: |
| Alvaaro kirjutas: |
Pmts saadeti <b>piix</b>.826 eurot taheti remondi eest saada.
Eks tuleb alternatiivseid meetodeid uurida.
Tegelikkuses on võimalik see kuradi õnnetu kaabel ka eraldi ära vahetada.
A ja mis veel parem.826 eurot on hind siis kui vana ekraan neile jääb.🤣
See on ehtne money making ikka. |
Miks sa arvad, et seda kaablit saab eraldi vahetada?
iFixit'is leiduva info põhjal küll sellist muljet ei jää: https://www.ifixit.com/News/12903/flexgate |
Ma ei arva vaid ma tean: https://youtu.be/A3hUg3KjfYI
Aliexpressis kogu kit müügil 66 euro eest.Kurjuures juhe ise eraldi maksab 6 euri.
To sfx Mitte midagi ei öeldud põhimôtteliselt.Öeldi ainult,et ekraan on katki kuigi ekraan ise töötab kui nt taskulambiga vaadata aga taustavalgus ei tööta lihtsalt.Peab ekraani ära vahetama.Kõik ühes tükis jne.Ja,et recall on ainult 13 tollistele mitte 15 tollistele ning 15 stel pidi see nii harv juhus olema.Samas terve internet on seda nuttu ja hala
täis kuidas masinad enem pilti ei näita.
Ma tellin alist selle kiti ära ja panen selle masina veel pilti näitama.
Kui feilin siis läheb uus ekraan alist külge mis on ca 300 pluss siis 66 kui kaablit ei õnnestu ära vahetada.
Aga ikkagi tunduvalt parem kui üle 800 maksta.
|
|
| Kommentaarid: 217 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
3 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
minake
HV veteran

liitunud: 08.04.2003
|
22.09.2020 18:13:26
|
|
|
| Ali ekraanidega tasub ettevaatlik olla, sa pead kõik funktsioonid ära testima ja need brand new seal on ikka mingi veaga tehasest välja praagitud... endal selline kogemus vähemalt aga nuh endale kärab ikka 🙂
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvoX
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2011
|
27.09.2020 16:19:54
|
|
|
Heips,
Kas keegi Virtual Machine'i ka kasutab?
Kui jah, siis mida? (PS, prooviks raha mitte maksata )
Oleks just tarvis vahest jooksutada Win7 pealt diagnosti ja samas ka Win10 pealt, seega mul oleks vaja kahte eraldi masnitat.
Bootcampi väga ei tahaks teha, kuna Windowsi läheb vaja mingi 4% ajast ainult.
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
27.09.2020 16:33:39
|
|
|
| Ma olen seni Virtualboxi kasutanud igalpool, üldiselt üks lihtsamaid ja samal ajal töökindlamaid lahendusi. St erinevate op.süside pealt kasutanud virtualiseerimiseks.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
27.09.2020 20:21:30
|
|
|
Alvaaro, undead tegi mulle 2017 käki ekraanivahetuse sotaga. ma ei tea kuidas sa temaga kaubale saad. klaar küsis ka pea 900 selle töö eest muidu.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alvaaro
HV Guru

liitunud: 23.01.2005
|
27.09.2020 23:06:34
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| Alvaaro, undead tegi mulle 2017 käki ekraanivahetuse sotaga. ma ei tea kuidas sa temaga kaubale saad. klaar küsis ka pea 900 selle töö eest muidu. |
Nagu sota vahetus või sota kokku?
|
|
| Kommentaarid: 217 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
3 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
27.09.2020 23:14:25
|
|
|
Ma maksin soti kokku. Aga sa pead ise kokkuleppele saama, see ei pruugi "turuhind" olla. Ma üldiselt käin sellest näritud rämpsust kaarega mööda. Tariti üks kõnts uksetaha, ma siis vaatasin mis ja kust.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sfx
HV veteran
liitunud: 20.10.2003
|
28.09.2020 09:51:02
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| Alvaaro, undead tegi mulle 2017 käki ekraanivahetuse sotaga. ma ei tea kuidas sa temaga kaubale saad. klaar küsis ka pea 900 selle töö eest muidu. |
Panin ka undeadile kirja teele.
|
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
151 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
28.09.2020 09:52:29
|
|
|
ma ütlen veelkord: mina sain sedasi. ise viisin ise tõin ära.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alvaaro
HV Guru

liitunud: 23.01.2005
|
28.09.2020 21:38:32
|
|
|
| sfx kirjutas: |
| laurx kirjutas: |
| Alvaaro, undead tegi mulle 2017 käki ekraanivahetuse sotaga. ma ei tea kuidas sa temaga kaubale saad. klaar küsis ka pea 900 selle töö eest muidu. |
Panin ka undeadile kirja teele. |
No anna teada mis saab sul.Mul
selle enda eksemplaeiga pole aega olnud tegeleda.
|
|
| Kommentaarid: 217 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
3 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
11.10.2020 18:49:56
|
|
|
Kas praegu mingeid esimesi retina MacBooke pruugituna vaadates peaks mingitest aastakäikudest tingimata hoiduma? 2015 kandis nad vist tulema hakkasid. Pole seni erilist mäkikogemust, aga "uuesti kooli" projekti raames võiks hea pidavusega aku ja viisaka ekraani pärast ühe ligi võtta. Eelarve ~500-600 kanti, erilist vahet pole, kas tavaline või Pro.
Kuulda olnud, et butterfly klaverit kiruti, mis ajal see tuli ja kas peaks tingimata hoiduma?
viimati muutis rex 11.10.2020 18:52:34, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
11.10.2020 18:51:39
|
|
|
2012 tuli esimene retina MBP
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.10.2020 19:32:56
|
|
|
Butterfly klaver tuli aastal 2016, need on hinnaklassi järgi valikust väljas. Enda 2018 MBP klaveri kohta ei oska midagi halba ütelda, samas ma kasutan teda läpakana piisavalt harva, vbolla pole veel saiapuru täis ajanud.
Kui Air siis enda kogemus pre-retina Airidega on... üsna kohutav. Arvutid ise on okei aga see läikiv TN on päris hirmus, ise ei soovitaks.
Tavalise MB kohapealt ei oska midagi arvata, pole kasutanud. Ma ei tea, mis kooliga on tegu aga kui eesmärgiks on pigem kirjutada ja lahja kontoritöö siis ilmselt on need okeid. 12'' ekraan on küll üsna väike. Kui aga erialaks on IT ja vahel näiteks on Virtualboxi vaja, siis need vanemad lahjad masinad on ilmselt üsna tatised. Aga - pole ise kasutanud, seega ei tea.
Kuna see on ikkagi MBP teema siis selles hinnaklassis on olenevalt seisukorrast vahel 2014/2015 mudelid liikunud. Endal on olnud nendes aastates erinevaid, nii 13'' kui 15'' mudeleid, meeldisid väga. Lisaks saab neil veel ise akut üsna vähese vaevaga vahetada, kui võtta teenusena siis see on ca sott. Ise vaataks sellise hinnaklassi puhul üsna väsinud akuga isendeid, kaupleks ning vahetaks aku ära. Mõlema aasta 13'' mudelid on sellised, mis peavad uue akuga rahulikult tööpäeva.
Ahjaa - anti-glare katte koorumine on üldiselt nii vanade masinate retina ekraanide puhul vahel mureks, tasub enne ostu üle kontrollida. Ei viitsi hetkel otsida aga iirc sai 2015 aasta isendite recall läbi eelmine aasta, seega enam neid Apple tasuta välja ei vaheta. Keda see segab, keda mitte - oleneb. See isend, mis mul oli, oli väljalülitatud ekraaniga ikka nii kole, et lausa uskumatu. Kasutades ei saanud eriti midagi aru, natuke oli vahel tunne justkui oleks ekraan räpane.
EDIT: https://www.ounaturg.ee/26789-macbook-pro - näiteks selline tundub huvitav. Tal ongi garantiikorras ekraan vahetatud seega too mure on ka lahendatud.
https://www.ounaturg.ee/26713-macbook-pro - küll piisavalt vana kuulutus aga 2015 aasta mudel ja okei akuga. Kui peaksid kiirelt eksmati saama siis pole ka muret, et jõuad aku ära väsitada ja peab seda vahetama...
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
11.10.2020 20:11:43
|
|
|
IPS retina ekraan on kindel nõue, muidu vaataks ehk lihtsalt uuema FHD Thinkpad'i poole. Samas ei teeks väike mäki näppimine halba. Puhtalt kontoritöö jah - loengus PDF-de scrollimine, mõne targa mõttetera ülestähendamine ja võibolla töötleks/vaataks lisaks kuskil middle off the nowhere mõnda fotot ka, kui juba ok ekraan on ja alternatiivseks valikuks oleks teha seda X230 peal, kus saab vaevu aru, et tegu on fotoga...
Air käraks muidu ka, aga retinat talle veel odavalt ei saa. Pro tundub ses mõttes optimaalseim valik.
Teoorias võiks ju tutika ka osta, aga pean mõistlikumaks mingi viisakama pruugituga kätt harjutada. Äkki ei meeldigi üldse ja/või tõesti kiire eksmatt, mis ma taga siis peale hakkan...
Kas su linkidel on kindlasti retinaga? Mingi aja jooksul liikus ju paralleelselt tavalist karvast ekraani ka.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.10.2020 20:29:12
|
|
|
| rex kirjutas: |
Kas su linkidel on kindlasti retinaga? Mingi aja jooksul liikus ju paralleelselt tavalist karvast ekraani ka. |
Liigub seni. 2012 aastaga said non-retina ekraanid otsa, edasi (2013 - ) on retina.
Tutika mäki ostmiseks peab ikka huvi ning pappi olema. :)
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dev Grex
HV Guru
liitunud: 29.07.2012
|
11.10.2020 20:33:22
|
|
|
| Macbook Pro 2012 Late on esimene retina ekraaniga mudel.
|
|
| Kommentaarid: 361 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
303 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjan*
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2008
|
11.10.2020 20:37:59
|
|
|
Arvestades, et ARM on tulekul pole praegu niivõinaa kõige parem aeg uue Macbooki ostmiseks.
2013-2015 MBP'd olid head ja töökindlad. Ilma suuremate tüüpvigadeta (peale ekraani kattekihi koorumise). 400-500€ eest asjalik ost.
Uuematega (2016-2019) on see klaviatuurijama parajalt absurdne, lisaks veel flexgate jne.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
11.10.2020 20:53:07
|
|
|
2015 macbook pro-d, nii 13" kui 15" on väga kindla peale minek. Suurim häda aku ja lapilise ekraani (mõlemaid üldiselt müügikuulutuses mainitakse) kõrval on väike ssd (128GB alates). Aga õnneks ka selle jaoks on üleminekud, et saaks suurendada
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
11.10.2020 21:01:29
|
|
|
2015 13" MBP on tänaseks päevaks minu arvates küll moraalselt vananenud ning aeglane kökats. Kusjuures minu kasutada olnud arvuti oli veel 16GB RAM ja 512GB SSD mudel.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
11.10.2020 21:10:42
|
|
|
| tsitaat: |
| Puhtalt kontoritöö jah - loengus PDF-de scrollimine, mõne targa mõttetera ülestähendamine ja võibolla töötleks/vaataks lisaks kuskil middle off the nowhere mõnda fotot ka, kui juba ok ekraan on ja alternatiivseks valikuks oleks teha seda X230 peal, kus saab vaevu aru, et tegu on fotoga... |
Ma vb pole piisavalt hardcore kasutaja, aga mis osa jaoks seal 2015 aasta oma aeglaseks jääb? Nagu mainitud, saab kiiruse huvides sinna NVME ssd-liistaka sisse lükata, ja ketas jälle kiirem.
Ilmselgelt ei ole tegu ju miskit power-tööjaamaga..
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.10.2020 21:10:54
|
|
|
| Aix kirjutas: |
kõrval on väike ssd (128GB alates). Aga õnneks ka selle jaoks on üleminekud, et saaks suurendada  |
Seda unustasin jah mainida, et tasub uurida, kas SSD on originaal. Sest osad üleminekud tekitavad ebastabiilsust ning võtavad märkimisväärselt akut.
| sakinaga kirjutas: |
| 2015 13" MBP on tänaseks päevaks minu arvates küll moraalselt vananenud ning aeglane kökats. Kusjuures minu kasutada olnud arvuti oli veel 16GB RAM ja 512GB SSD mudel. |
Me räägime praegu "kirjutusmasinast", selleks on isegi SSD'ga C2D väga hea.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
11.10.2020 21:13:44
|
|
|
| Baeskades kirjutas: |
| Aix kirjutas: |
kõrval on väike ssd (128GB alates). Aga õnneks ka selle jaoks on üleminekud, et saaks suurendada  |
Seda unustasin jah mainida, et tasub uurida, kas SSD on originaal. Sest osad üleminekud tekitavad ebastabiilsust ning võtavad märkimisväärselt akut. |
Siinkandis ma ei ole väga näinud selliseid müügis, kus oleks SSD asendatud mitte-apple omaga. Ainult enda käest läbi käinud
Aga noh, hetkelgi on veel igaks juhuks üks üleminek sahtlis - aga nende jaoks sai kunagi uuritud ka, milline kõige hõlpsamini ja probleemideta tööle hakkaks.
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
11.10.2020 23:28:25
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| 2015 13" MBP on tänaseks päevaks minu arvates küll moraalselt vananenud ning aeglane kökats. Kusjuures minu kasutada olnud arvuti oli veel 16GB RAM ja 512GB SSD mudel. |
Mul jookseb nagu siidi, nagu oleks just karbist võtnud. Tahaks uue osta, aga ei julge, äkki ei ole enam nii töökindel.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
11.10.2020 23:35:35
|
|
|
Päris uued juba pidid ok olema (2019 16", 2020 13" higher tier ehk 2.0GHz 10th-gen). Aga ega kõiki tüüpvigu ilmselt nagunii kohe välja ei tule
Ja noh, Apple ARMid nagunii on ilmselt tulevikumuusika.
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
12.10.2020 01:13:19
|
|
|
Võtsin kõige uuema 16” Pro hiljuti. Ainus viga, et mõnikord kaant avades ei ole klaviatuuri ega trackpadi. Peab mingi pool minutit ootama. Samal ajal on see aken, mis ootab hiire või klaviatuuri ühendamist. Viimased paar nädalat pole olnud, aga mõned korrad tuli ette. Väga tüütu. Ma muidugi avan ja sulgen 5 minuti jooksul mõnikord ka 10 korda.
Kõik muu on väga hea. Kiirusest puudu ei tule, ilmselt saaks mingeid uusi mänge ka kõrge graafikakvaliteediga mängida.
Eelmine oli 2015 15”. Ei saanud ka väga kurta, aga hakkas juba aeglaseks jääma. Üks öö monteerides viskas renderdamise aeglus kopa ette ja järgmine hommik oli uus tellitud. 3 nädalat vist läks aega.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
12.10.2020 07:26:55
|
|
|
Ma küll ei kiiguta tihti kinni-lahti, aga klaviatuuri/trackpadi leidmisega senini ei ole probleeme olnud..
Mängimisega on see häda, et mäki enda draiverid ei ole endiselt väga hästi selles suunas optimeeritud, ning ilmselt windowsiga boot campimisel saab paremaid tulemusi näha.
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
12.10.2020 13:08:56
|
|
|
On paar korda endalgi seda probleemi esinenud.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Olaf

liitunud: 14.11.2003
|
13.10.2020 14:49:39
|
|
|
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=787207
On kellegi SATA kaabel ära surnud ja vahetus taas arvuti kiireks teinud? Netist leiab infot, et pidi tavaline nähtus olema.
Kui jah, siis kust uus kaabel sai muretsetud? Ebays on viie euroseid kaableid küllaga, aga logistika võtab aega kuu ja peale.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjan*
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2008
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvoX
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2011
|
17.10.2020 00:59:25
|
|
|
Küsin, keegi kes VirtualBoxi kasutab, mis kõige mõistlkumad seaded oleks virtuaalse masina ülesseadmisel...
Mul 2 masinat tehtud, ühel jookseb Win7, teisel Win10.
Tekib selline mikrolag vms, teisisõnu ei jookse virtuaalsed pillid sujuvalt.
Või on kellelgi head õpetust mille järgi üles seada
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
23.10.2020 23:00:03
|
|
|
Nii, 13" MPB 2017 mõni päev nüüd olemas olnud ja pole väga vigagi. Aku ja ekraan on ootuspäraselt head, klaver võiks siiski tiba pikema käiguga olla. Ehk harjub... Näppisin võrdluseks poes 2020 MPB-d ja Air'i ka ja neil ikka mõnusam - pikem käik ja ei klõpsu niiviisi.
Muuhulgas läks peale ka Firefox ja kuna mul on vana ja oma arust küllalt ratsionaalne harjumus linke uues tab'is avada, tundsin kohe puudust keskmisest hiireklahvist. Leitud MiddleClick, aetud signeerimatuse kiuste tööle, pandud ka adminõigustega kasutaja Login Items alla ja täitsa toimib, ...kuni kaas kinni lüüa ja sliipi lasta. Pärast seda on ülalt kella kõrvalt kadunud ja kolme sõrme tap ei tee enam miskit. Peaks veel kuskile mittemahatapulisti lisama?
PS. Skaleeruvus on ikka fantast!
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
23.10.2020 23:00:29
|
|
|
rex, Safari-Preferences-Tabs-Open pages in tabs...-Always.
Safari Maci peal on üle prahi ja parima aku pidavusega
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
23.10.2020 23:56:30
|
|
|
Esimene päev isegi kasutasin Safarit. Olen varem vahelduva eduga iPhone'il ja iPad'il ka kasutanud. Miskit jäi siiski puudu ja FF on hetkel ehk natuke selle oma lõhnaga teki staatuses, mis koeraga võõrasse peresse kaasa antakse. Olen selle toimivusega täiesti rahul ja aku peab ka kenasti ja korpus on jahe.
Ma "always" ei tahagi. Tahan, et oleks valik asi soovi korral kolme sõrmega ära teha. Jah, saab ka kahe sõrmega ja "open link blabla", aga see on kilplasetöö. Välise Lenovo hiirega rullile vajutades toimib ju ka väga kenasti. Aga ei viitsi hiirt väga kaasa vedada ja harjutaks pigem selle paljukiidetud plaadi erineval moel nühkimist.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
24.10.2020 00:01:04
|
|
|
| Ma teen kogu aeg CMD+click. Otseteedega töötan ma palju kiiremini kui hiirega hõõrudes ja klikkides.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
24.10.2020 02:18:35
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Ma teen kogu aeg CMD+click. Otseteedega töötan ma palju kiiremini kui hiirega hõõrudes ja klikkides. |
+1
Uuri shortcutte ja gestureid, teevad elu palju mugavamaks
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
24.10.2020 09:05:53
|
|
|
Päris middleclick ta küll pole (suvalises kohas tabil klikkides seda ei sulge - siit kohe uus huvi, et mis combo võiks win ctrl+F4 laadselt tab'i maha tappa?), aga ajab asja ära.
Shortcutte juba päris palju uurinud, aga juba puhtalt lihasmälu vajab korralikult ümberkohanemist, kuna win ctrl ja cmd on üsna erineva koha peal. Pluss home/end/pgup/pgdn/del puudumine.
viimati muutis rex 24.10.2020 09:08:08, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
24.10.2020 09:11:39
|
|
|
| Miks 2017 mudel kui tohib küsida, eriti kui tegu on kirjutusmasinaga? Või oli väga hea pakkumine? St kui läpakat läpakana kasutada siis just klaviatuuri mõttes on jäänud mulje, et 2015 (või varasemad) ja 2020 (või napilt ehk 2019) on hea valik, vahepealsetega on olnud liiga palju... veidraid muresid, et riskiks kasutada. Mul endal küll ongi 2018 aasta 13'' MBP aga ma ei kasuta seda ka läpakana.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
24.10.2020 09:13:19
|
|
|
ma ei nõustuks, et kui "kirjutamismasin", siis võib ükskõik mis juust olla, mis paberil veab kirjutamisprogrammi kõhklematult.
Üleüldine performance, kasutusmgavus on ka uuema riistvaraga parem. Rääkimata tulevikukindlusest.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
24.10.2020 09:14:46
|
|
|
| rex kirjutas: |
(y)
Päris middleclick ta küll pole (suvalises kohas tabil klikkides seda ei sulge - siit kohe uus huvi, et mis combo võiks win ctrl+F4 laadselt tab'i maha tappa?), aga ajab asja ära.
Shortcutte juba päris palju uurinud, aga juba puhtalt lihasmälu vajab korralikult ümberkohanemist, kuna win ctrl ja cmd on üsna erineva koha peal. Pluss home/end/pgup/pgdn/del puudumine. |
cmd+w sulgeb tabi
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
24.10.2020 09:17:26
|
|
|
Teine variant. Mõistlik pakkumine, aku 51 tsüklit, muidu ka nagu uus. Viimaste nädalate research'i baasil ma enam nii lolle küsimusi, nagu et mis aastal retina pro tuli (kusjuures ma isegi mäletan, kuidas ma seda toona Euronicsis näppisin ja vaikselt planeerisin, et kui see 2000+€ kord 1000-€-ks saab, võiks ju ära proovida, aga ei osanud arvata, et aeg nii krdi kiirelt lippab...), ei küsi. Teen juba peast vahet 2016 ja 2017 mudelitel.
sakinaga,
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
24.10.2020 10:26:43
|
|
|
| Anti kirjutas: |
ma ei nõustuks, et kui "kirjutamismasin", siis võib ükskõik mis juust olla, mis paberil veab kirjutamisprogrammi kõhklematult.
Üleüldine performance, kasutusmgavus on ka uuema riistvaraga parem. Rääkimata tulevikukindlusest. |
Loomulikult kui raha on siis võib osta alati parema. Kuna mul endal olid järjest 2015 15'', 2015 13'' ja praegu 2018 13'' MBP siis mis iganes "tavalise" kasutuse jaoks (enda näitel) ei taju küll, et oleks mingit vahet kiiruses. Küll aga on oluline vahe selles, kui näiteks peaks klaviatuuril lakkama mõni nupp töötamast.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
24.10.2020 10:49:45
|
|
|
| rex kirjutas: |
| kusjuures ma isegi mäletan, kuidas ma seda toona Euronicsis näppisin ja vaikselt planeerisin, et kui see 2000+€ kord 1000-€-ks saab, võiks ju ära proovida, aga ei osanud arvata, et aeg nii krdi kiirelt lippab...) |
15" ja 2015 puhul on see aeg nüüd lõpuks käes
Mitte aeg ei lähe kiirelt, aga õunahinnad kipuvad aeglaselt langema
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
24.10.2020 12:45:04
|
|
|
| rex kirjutas: |
Päris middleclick ta küll pole (suvalises kohas tabil klikkides seda ei sulge - siit kohe uus huvi, et mis combo võiks win ctrl+F4 laadselt tab'i maha tappa?), aga ajab asja ära.
Shortcutte juba päris palju uurinud, aga juba puhtalt lihasmälu vajab korralikult ümberkohanemist, kuna win ctrl ja cmd on üsna erineva koha peal. Pluss home/end/pgup/pgdn/del puudumine. |
Cmd ja alt ning nooleklahvid emuleerivad suhteliselt edukalt pgup, pgdn, home ja end nuppe. Lisanugavusbon, et need on kõik klaviatuuri allosas.
Tekstitöötluses proovi ka neid kombinatsioone. Ctrl võta ka vahepeal mängu. Ja shift, kui tahad midagi selekteerida.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
24.10.2020 12:50:59
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| rex kirjutas: |
Päris middleclick ta küll pole (suvalises kohas tabil klikkides seda ei sulge - siit kohe uus huvi, et mis combo võiks win ctrl+F4 laadselt tab'i maha tappa?), aga ajab asja ära.
Shortcutte juba päris palju uurinud, aga juba puhtalt lihasmälu vajab korralikult ümberkohanemist, kuna win ctrl ja cmd on üsna erineva koha peal. Pluss home/end/pgup/pgdn/del puudumine. |
Cmd ja alt ning nooleklahvid emuleerivad suhteliselt edukalt pgup, pgdn, home ja end nuppe. Lisanugavusbon, et need on kõik klaviatuuri allosas.
Tekstitöötluses proovi ka neid kombinatsioone. Ctrl võta ka vahepeal mängu. Ja shift, kui tahad midagi selekteerida. |
Pigem ikka Fn ja nooleklahvid.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
24.10.2020 13:28:08
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| rex kirjutas: |
(y)
Päris middleclick ta küll pole (suvalises kohas tabil klikkides seda ei sulge - siit kohe uus huvi, et mis combo võiks win ctrl+F4 laadselt tab'i maha tappa?), aga ajab asja ära.
Shortcutte juba päris palju uurinud, aga juba puhtalt lihasmälu vajab korralikult ümberkohanemist, kuna win ctrl ja cmd on üsna erineva koha peal. Pluss home/end/pgup/pgdn/del puudumine. |
Cmd ja alt ning nooleklahvid emuleerivad suhteliselt edukalt pgup, pgdn, home ja end nuppe. Lisanugavusbon, et need on kõik klaviatuuri allosas.
Tekstitöötluses proovi ka neid kombinatsioone. Ctrl võta ka vahepeal mängu. Ja shift, kui tahad midagi selekteerida. |
Kusjuures ma ei ole kuidagi saanud sõbraks mäki läpaka ja pageup/down/end/home puudumisega. Jah, saab cmd/alt ja nooltega sama asja aga ikka tahaks ühte nuppu per funktsioon, muidu peab vasaku käe ka appi võtma. Selles mõttes on suure arvutiga ikka parem, juba C2D Mac Mini aegadest on miski mäki suur klaver alles, kenasti numpadi ja muude nuppudega. Kusjuures on väga hästi sobinud ka Win7 ja 10 jaoks, kuna on nii hästi sobiva klahvikäiguga siis ei tahagi midagi muud.
rex, see 2017 aasta mudel on vist ilma touch bar'ita, eks? St seda unustasin mainida, et kui vähegi võimalik siis sellest hoiduda. Enda aparaadil on ja kui läpakana kasutada siis on ta ikka pagana ebamugav, peab alati ta peale vaatama, et kus nüüd miski nupp täpselt on. Füüsilised nupud on ikka selgelt paremad enda jaoks. Praegu on vist küll kõik pro'd juba sellega kahjuks, vähemalt füüsiline ESC on tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjan*
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2008
|
24.10.2020 14:47:43
|
|
|
Kui olemasolevatest shortcutidest jääb väheks, siis on võimalik BetterTouchTool'i abil neid lõputult juurde teha. Toetab makrosid, shortcute, gestureid jne. Saab ka kolme sõrmega middle clicki.
Teeb elu palju mugavamaks. Näiteks töö juures on mul harjumus laua juurest lahkudes ekraan lukku panna – selle jaoks liigutan lihtsalt hiire ekraani allnurka ja voila.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
24.10.2020 17:05:50
|
|
|
| kristjan* kirjutas: |
Kui olemasolevatest shortcutidest jääb väheks, siis on võimalik BetterTouchTool'i abil neid lõputult juurde teha. Toetab makrosid, shortcute, gestureid jne. Saab ka kolme sõrmega middle clicki.
Teeb elu palju mugavamaks. Näiteks töö juures on mul harjumus laua juurest lahkudes ekraan lukku panna – selle jaoks liigutan lihtsalt hiire ekraani allnurka ja voila. |
Selle viimase jaoks pole vaja midagi installida. Seda saab teha ka screensaveriga.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjan*
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2008
|
24.10.2020 17:44:14
|
|
|
M00t, hea tähelepanek. Tundub, et seal on "hot corners" täitsa olemas, jah.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
25.10.2020 00:52:43
|
|
|
| Baeskades kirjutas: |
| St kui läpakat läpakana kasutada siis just klaviatuuri mõttes on jäänud mulje, et 2015 (või varasemad) ja 2020 (või napilt ehk 2019) on hea valik, vahepealsetega on olnud liiga palju... veidraid muresid, et riskiks kasutada. Mul endal küll ongi 2018 aasta 13'' MBP aga ma ei kasuta seda ka läpakana. |
| Baeskades kirjutas: |
| Kuna mul endal olid järjest 2015 15'', 2015 13'' ja praegu 2018 13'' MBP siis mis iganes "tavalise" kasutuse jaoks (enda näitel) ei taju küll, et oleks mingit vahet kiiruses. Küll aga on oluline vahe selles, kui näiteks peaks klaviatuuril lakkama mõni nupp töötamast. |
Osalt ehk seepärast, et kui eespool uurisin, et kas butterfly-ga tasub osta, kirjutasid sa vastu, et sul omal 2018 mudel ja seega tundus turvaline osta.
Aga ma üldiselt kohtlen oma kola mõistusega ega ole elus ühtki klaverit suutnud ära lõhkuda, rääkimata olukorrast, kus nuppe paremale ja vasakule lendab (nagu päris paljudel läpparitel, mida tuttavad või tuttava tuttavad vahel nokkimiseks toovad, täheldada võib). Samas kuna mu peamine teksti tootmise masin on lauakas, mille taga kõrgete nuppudega Delli klaver, tuleb toksimisest sujuvalt vajutamisele ümber harjuda. Oleks mingi 20+a projitseeritavat või puutetundlikku klaverit kasutanud, põlgaks ilmselt butterfly klahvikäigu liialt pikaks...
| M00t kirjutas: |
| Pigem ikka Fn ja nooleklahvid. |
Mõned asjad ulatub ühe käega ära vajutama, aga Fn + nooled vajavad kaht kätt. Dedicated nupud on eriti mugavad olukorras, kus tahaks näiteks käsipõsakil midagi pikemat lugeda. Või pead midagi kirjutama põlve otsas, hoides end teise käega kuskil rippumas. Ja no harjumus loomulikult Win pealt tulles. Kuigi peenematel Win fashionläpparitel hakkavad nad ka vaikselt Fn alla minema või üldse kaduma...
| raxz kirjutas: |
Cmd ja alt ning nooleklahvid emuleerivad suhteliselt edukalt pgup, pgdn, home ja end nuppe. Lisanugavusbon, et need on kõik klaviatuuri allosas.
Tekstitöötluses proovi ka neid kombinatsioone. Ctrl võta ka vahepeal mängu. Ja shift, kui tahad midagi selekteerida. |
Kasutan tegelikult klaveri shortcut'e päris palju. Peas ümbermäppimist on siiski omajagu. Pluss kasvõi see, et Win all ctrl+z,x,c,v jne tulevad väikese sõrme ja tähe kooslusest, cmd puhul peab pöidla peale ümber harjutama. Aga hakkab juba vaikselt tulema.
| Baeskades kirjutas: |
| rex, see 2017 aasta mudel on vist ilma touch bar'ita, eks? St seda unustasin mainida, et kui vähegi võimalik siis sellest hoiduda. Enda aparaadil on ja kui läpakana kasutada siis on ta ikka pagana ebamugav, peab alati ta peale vaatama, et kus nüüd miski nupp täpselt on. Füüsilised nupud on ikka selgelt paremad enda jaoks. Praegu on vist küll kõik pro'd juba sellega kahjuks, vähemalt füüsiline ESC on tagasi. |
Füüsiliste nuppudega, jah. Touchbarist ei osanud puudust tunda (kuigi täitsa usun, et nii mõnigi seda kuskil PS-s vms kasutama harjunu ei oskaks enam ilma elada), pigem muretsesin, et ehk on kahest USB pesast vähevõitu. Eks SD, USB-A-d, HDMI tõmbasid ikka päris palju 2015 poole, aga palju ma neid reaalselt (eriti ettenähtud olukorras ja mitte oma ainsa masinana) ikka kasutan. Saab mingi comboadapteri osta, kus terve posu asju küljes. Küsimus kohe, kas 4K teleka HDMI-sse pildi saatmiseks võiks adapter olla kuidagi ära mainitud TB3 toega? Tüüpilistel Ali USB-C > HDMI adapteritel on tavaliselt juures tekst, et 4K@30Hz. Tavalise USB-C puhul ehk ok, aga kui selles TB3 signaal ka peidus, võiks ehk sujuvamat pilti saada? Miskit parima hinna ja omaduste suhtega dock'i? LAN, HDMI, paar USB-A-d, vähemalt 1 USB-C, soovitatavalt ka SD ja/või TF.
SSD on õnneks siiski 256 mitte 128, nagu 2017 basic 13" pro jaoks basic. Kuigi koolimasina puhul pole ka suurt vahet, kui sinna filme korjama ei hakka. Kuulu järgi ilma touchbarita variandil on SSD pesas, kallimal variandil aga mobole joodetud. Touch ID võiks ehk kasutust leida, kui olemas oleks.
Aku poolest väga rahul. Täna oli pikk koolipäev ja õhtuks oli üle 50% veel alles (vahepeal käis natukeseks sliibis ka). Saan rahulikult öösel laadides järgmise päeva laadijat kaasa vedamata ja paaniliselt pistikupesa lähedusse istekohta otsimata hakkama, mis oligi üheks peamistest eesmärkidest.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
25.10.2020 02:32:54
|
|
|
https://valgeklaar.ee/ideal-by-epico-usb-usb-c-hub-slim-4k-hdmi-ethernet-kosmose-hall-must-kaabel/ - mul on see adapter. Proovisin enne ka ühte teist, mis speccidelt oli ülihea, hind ka odav - aga no HDMIst tuli selline pilt välja nagu oleks kehv VGA kasutuses. Samas omanikul töötas see adapter Windowsi masinatega ilusti, saa nüüd aru. SD on küll puudu aga mu jaoks läksid eriti univeraalsed adapterid jaburalt kalliks kätte ära. Lisaks kipuvad nad olema sellised, et ühenduvad kahe TB3'ga läpaka külge, selline küljepealne fikseeritud dock (mitte kaabliga nagu mu oma). Ehk siis vastikult õrn, kui kuidagi valesti läpaka paned või liigutad siis võid terve küljepealse katki murda.
Või siis on miskid nö. tavaläpaka dockid, osasid Delli omasid kiideti. Samas kui rohkem netist uurid siis leiad ühe ja teise, kellel ühe dockiga on üks jama, teisega muud mured. Seega kuna endal oli konkreetne dock algul töölt laenatav ja rahulikult testitav, siis läksin kindla, töötava asja peale välja. Kuna kõik oli hästi siis ostsin endale oma ära. Selle adapteri külge saab ka laadija lükata ehk siis läpaka külge läheb üks kaabel.
4k@60 on nende dockide/adapteritega jälle üks "põnev" teema. Üldiselt on nad kõik (nii hiinakad kui õuna poest ostetavad) 4k@30, vähemalt odavamad. Kallimad, sadu eurosid maksvad (jällegi miski Delli oma on meeles) peaksid ka 4k@60 läbi laskma. Aga see hind on jälle jabur. Töötav lahendus paistab olevat sealtsamast õunapoest 35€ eest USB-C-HDMI kaabel. Endal muret pole seega praktikas ei tea, mis parim lahendus on. Aga kui uut monitori peaksin ostma siis võtaks sellise, mis on USB-C'ga ning selline, mis siis laeb ka USB-C'ga. Neil on oma dock ka enamasti küljes ehk siis saab enda USB'iga värgid monitori külge riputada. Miski 65W tuleb kaablist ka läbi, 13'' MBP jaoks kenasti piisav.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|