Protsessor kindlasti Ryzen 9 3900. Ükskõik mis B550 emaplaat, võid I/O järgi valida.
Videokaart, kui Nvidia featureid töös saad kasutada, siis RTX 2060. Kui suva videokaardist, siis võta siit foorumist kasutatult ükskõik mis.
RAM nii palju kui on vaja (kiirus võiks 2933mhz+ olla), SSD/HDD ruumi nii palju kui on vaja.
Korpus miski, mis pole akvaarium ja piiratud õhuliikumisega. Lisajahutust (vesijahutus vms) pole vaja.
PSU wattd arvuta PSU kalkulaatoriga, kõige lihtsam on suurest valikust valida garantii järgi: kui on üle 5a, siis tõenäoliselt on juba korralik.
Launger, kohe üldse ei saa nõustuda su soovitusega.
Autocad on sisuliselt aegade algusest saadik olnud ühe lõime peal elav tarkvara. Kõike arvutatakse jadamisi ja neid protsesse pole eriti lihtne paralleelarvutuse peale kolida. Sama teema on ka paljude teiste CAD programmidega. Ei ole näha, et see lähitulevikus muutuks. Peamiseks erandiks on renderdamine, aga sellega ei pruugita CADi kasutades isegi kokku puutuda.
Seega on oluline single core perf, mitte suur tuumade arv. Antud hinnaklassis on head variandid Intel i5-10600 ja i7-10700.
Graafikaardi osas ei tasu ära unustada Quadro seeriat, millel on Autocadi tarbeks optimeeritud ning sertifitseeritud draiverid. Valik sõltub sellest, mida CADis konkreetselt tehakse – kas tegeletakse ainult asendiplaanidega või koostatakse näiteks 3D mudeleid hoonetest? Midagi hoopis muud?
Ausalt öelda see autocadi osa pole otseselt nii kriitiline, aga teoorias ilmselt keegi tahaks vahest kasutada.
Ryzen mulle muidugi meeldiks, pole ühtegi AMDga kasti üle 10 aasta olnud.
Siiski 1000€ sisse peaks see kogu kupatus uuena ära mahtuma kuidagi.
Sai mindud kõik uus, GPU foorumist teed.
FRACTAL DESIGN Focus Mini Black Window
MSI B450M MORTAR MAX
AMD Ryzen 5 2600X processor 3.6 GHz Tray 16 MB L3 (cooleriks on mul üks tutikas Wraith PRISM)
2x8GB G.SKILL Flare X (F4-3200C16D-16GFX, mõtlesin, et proovin "For AMD" ära)
Adata SSD XPG GAMMIX S11 Pro 512GB
SEASONIC FOCUS-GX-650
GPU-ks foorumist 1070. Loodetavasti ka kestab.
~650 eest on siin pauku küll... omanik saab kenasti raha koguma hakata, et korralik monitor osta, laenan ajutiseks kasutuseks mingi lukuaugu
Mission impossible, naise käsul tuleb leida 200-300 eest sülearvuti, millega on võimalik teha pangaülekanded, suhelda e-riigiga, surfata internetis ja kirjutada kirju. Ma esialgu arvasin et sellise hinnaga üldse läpakaid ei ole. _________________ "The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."
3080 peaks tulema 320W aga peab ootama ülevaateid, et saada reaalsed numbrid. See teeb 420W. Muu kola juurde ja peaks jääma alla 500W. Jääb veel 150W varu.
FD, Milline on praeguse kasti konfiguratsioon peale graafika? Profiilis sul on kaks vana kasti. Ega ometi üks neist?
1060 on graafika poolelt piisav aga teadmata mis emaplaat, prose ja mälud sul hetkel kasutuses on koos selle 1060'ga on raske ka konkreetset upgrade soovitust anda.
Ühtlasi kas süsteem on SSD või HDD peal?
FO76 on kahjuks ka kurikuulus mäng selle poolest, et see oli/on üsna katki ja pole väga hästi optimeeritud.
Nii, sain sellise koosluse:
emaplaat Asus Sabertooth Z77
prose i7 3770 @ 3.4
mälu 16 GB DDR3 1333MHz
ning GPU on mul GTX 1060 3GB.
FD, Milline on praeguse kasti konfiguratsioon peale graafika? Profiilis sul on kaks vana kasti. Ega ometi üks neist?
1060 on graafika poolelt piisav aga teadmata mis emaplaat, prose ja mälud sul hetkel kasutuses on koos selle 1060'ga on raske ka konkreetset upgrade soovitust anda.
Ühtlasi kas süsteem on SSD või HDD peal?
FO76 on kahjuks ka kurikuulus mäng selle poolest, et see oli/on üsna katki ja pole väga hästi optimeeritud.
Nii, sain sellise koosluse:
emaplaat Asus Sabertooth Z77
prose i7 3770 @ 3.4
mälu 16 GB DDR3 1333MHz
ning GPU on mul GTX 1060 3GB.
Kas saab midagi siin paremaks teha?
Sõltub eelarvest. Kui on kuni 300 eelarve siis saab uuendada kas ainult graafika või ainult platvormi (prose, emaplaat, mälud). Praegune on imo üsna balansis. Märgatavalt kiiremat graafikat sinna panna ei tasu, sest siis hakkab prose piirama. Võibolla maksimaalselt RTX2060/RX5700XT kui graafikast rääkida. Platvormi osas tasub ehk veidi oodata. Järgmine kuu peaks tulema AMD Zen3 (5000 seeria) prosed. Võimalik, et siis tasub uuesti kaaluda platvormi vahetust.
Sõltub ka sellest mis praegu piirab. Kas praegune graafika jääb nõrgaks või on prose aeglane?
FD, Sõltub kuhu SSD ühendada. Kui vanale emaplaadile, siis kõlbab suvaline SATA III/6Gbps isend. 250GB maksab väga vähe aga kiirusetõus HDD pealt tulles on märgatav. Tegelikult üllatav, et selle rauaga pole juba SSD kasutuses.
Juhul kui uuele emaplaadile, siis M.2 NVME - vähem juhtmeid ja kiirem. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
FD, Sõltub kuhu SSD ühendada. Kui vanale emaplaadile, siis kõlbab suvaline SATA III/6Gbps isend. 250GB maksab väga vähe aga kiirusetõus HDD pealt tulles on märgatav. Tegelikult üllatav, et selle rauaga pole juba SSD kasutuses.
Juhul kui uuele emaplaadile, siis M.2 NVME - vähem juhtmeid ja kiirem.
Hei rahvas, kas 800€ eest on selline kooslus OK:
Emaplaat MSI b450M MORTAL MAX
Protsessor AMD Ryzen 5 3600X
Vahemälu G.SKILL Aegis 16GB 3200MHz CL16
Videokaart Sapphire Radeon Pulse RX 5700 XT BE 8GB
Kas protsessorile on soovitav jahutuseks teine osta, näiteks Arctic Freezer 34 ja kui võimsast toiteplokist piisab?
Hei rahvas, kas 800€ eest on selline kooslus OK:
Emaplaat MSI b450M MORTAL MAX
Protsessor AMD Ryzen 5 3600X
Vahemälu G.SKILL Aegis 16GB 3200MHz CL16
Videokaart Sapphire Radeon Pulse RX 5700 XT BE 8GB
Kas protsessorile on soovitav jahutuseks teine osta, näiteks Arctic Freezer 34 ja kui võimsast toiteplokist piisab?
Kui kiire ostuga on?
Soovitan veidi oodata. Nädala pärast avalikustatakse uued Ryzen 5000 seeria prosed. Isegi kui need kohe massiliselt saada pole, siis eksisteerivate mudelite hinnad langevad.
Lisaks Novembris tulevad uued AMD graafikakaardid mis asendavad 5700XT k.a.
Seega praegu pole mõistlik uuendada kui just kohe vaja pole. Kuu-pooleteise pärast saab sama komplekti kas odavamalt või siis sama raha eest kiirema komplekti.
Emaplaadi osas soovitan pigem B550 Mortar hetkel. Mälud jäävad samaks. Toide ei pea tohutu võimas olema. 500W peaks piisama.
Hakkan vaikselt otsima monitori millel on USB-C port ja displayport out, et saaks teha daisy chaini vana monitoriga, millel on vaid vga, hdmi ja dp-in.
Küsimus on USB C kaablis, kas peaks taga ajama USB C 3.2 kaablit, või kõlbab tavaline USB C 3.1 (1gen) ka?
Lisaks, kui uuel monitoril on sisseehitatud hub (paljudel on), kas see tähendab, et kui ühendada usb C kaabel läpaka usb c porti ja dp-iga kaks monitori omavahel, kas siis juhtub: mõlemad monitorid saavad pildi läpakast, läpakas saab laetud ja lisaks töötavad vähemalt ühe monitori usb c pesad läptopi usb pesade laiendusena- seda kõik ühe kaabliga läpaka ja monitori vahel?
Küsimus on USB C kaablis, kas peaks taga ajama USB C 3.2 kaablit, või kõlbab tavaline USB C 3.1 (1gen) ka?
Vähemalt USB 3.2 Gen 2 (ehk siis 10Gbit/s läbilaskega) kui ma olen õigesti aru saanud. USB standardite ümbernimetamisega on asi üpriski segaseks muudetud.
Päris paljudel juhtudel tuleb vajalik USB-C kaabel juba monitoriga kaasa.
lightbluefox kirjutas:
Lisaks, kui uuel monitoril on sisseehitatud hub (paljudel on), kas see tähendab, et kui ühendada usb C kaabel läpaka usb c porti ja dp-iga kaks monitori omavahel, kas siis juhtub: mõlemad monitorid saavad pildi läpakast, läpakas saab laetud ja lisaks töötavad vähemalt ühe monitori usb c pesad läptopi usb pesade laiendusena- seda kõik ühe kaabliga läpaka ja monitori vahel?
Jah.
Kui tahad, et läpakas piisavalt voolu saaks, vaata power delivery numbrid ka üle. Ühtlasi tasub veenduda, et su sülearvutil Displayport Over USB-C tugi olemas oleks. Kõigil ei pruugi olla (nt Macbookidega daisy chain ei toimi, ühekaupa töötab).
rmc, terve klaviatuuri ostmine paari nupu pärast on parajalt jabur, jah. Aga Digideli hind on suht viisakas. Tavaliselt on need kallimad.
Hei rahvas, kas 800€ eest on selline kooslus OK:
Emaplaat MSI b450M MORTAL MAX
Protsessor AMD Ryzen 5 3600X
Vahemälu G.SKILL Aegis 16GB 3200MHz CL16
Videokaart Sapphire Radeon Pulse RX 5700 XT BE 8GB
Kas protsessorile on soovitav jahutuseks teine osta, näiteks Arctic Freezer 34 ja kui võimsast toiteplokist piisab?
Kui kiire ostuga on?
Soovitan veidi oodata. Nädala pärast avalikustatakse uued Ryzen 5000 seeria prosed. Isegi kui need kohe massiliselt saada pole, siis eksisteerivate mudelite hinnad langevad.
Lisaks Novembris tulevad uued AMD graafikakaardid mis asendavad 5700XT k.a.
Seega praegu pole mõistlik uuendada kui just kohe vaja pole. Kuu-pooleteise pärast saab sama komplekti kas odavamalt või siis sama raha eest kiirema komplekti.
Emaplaadi osas soovitan pigem B550 Mortar hetkel. Mälud jäävad samaks. Toide ei pea tohutu võimas olema. 500W peaks piisama.
Tänan info edasi, annan info edasi ja sain teada, et toiteplokiks on FSP500-60APN 85+
Hei rahvas, kas 800€ eest on selline kooslus OK:
Emaplaat MSI b450M MORTAL MAX
Protsessor AMD Ryzen 5 3600X
Vahemälu G.SKILL Aegis 16GB 3200MHz CL16
Videokaart Sapphire Radeon Pulse RX 5700 XT BE 8GB
Kas protsessorile on soovitav jahutuseks teine osta, näiteks Arctic Freezer 34 ja kui võimsast toiteplokist piisab?
Kui kiire ostuga on?
Soovitan veidi oodata. Nädala pärast avalikustatakse uued Ryzen 5000 seeria prosed. Isegi kui need kohe massiliselt saada pole, siis eksisteerivate mudelite hinnad langevad.
Lisaks Novembris tulevad uued AMD graafikakaardid mis asendavad 5700XT k.a.
Seega praegu pole mõistlik uuendada kui just kohe vaja pole. Kuu-pooleteise pärast saab sama komplekti kas odavamalt või siis sama raha eest kiirema komplekti.
Emaplaadi osas soovitan pigem B550 Mortar hetkel. Mälud jäävad samaks. Toide ei pea tohutu võimas olema. 500W peaks piisama.
Tänan info edasi, annan info edasi ja sain teada, et toiteplokiks on FSP500-60APN 85+
QHD monitor saab pildi Laptopi DP pesast, ja monitori DP outputist läheb kaabel FHD monitori DP 1.2-sse.
Tulemus on see, et QHD monitoril on pilt ees (selles resos nagu tahan), aga FHD monitor kuvab out of range (FHD). Kummagi monitori menüüs pole ka muid variante kui lihtsalt sisendit vahetada...
Märksõnaks on vist MST, aga nagu mainin, midagi muuta ei saa, proovisin kahe läpakaga mil win 10 ja tulemus sama.
kristjan*, tuleb välja, et nuppe eraldi keegi meil siiski ei paku. Aliexpressist, tundub, et hind 7€/tk
Selle raha eest olgu need parem juba kullatud!
lightbluefox, "Out of range" viitaks justkui sellele, et FHD monitor saab videosignaali kätte, ent see ei sobi talle millegipärast. Kui arvutil MST puudub tuleb tavaliselt mõlemale ketis olevale kuvarile pilt ette, aga see on mirrored. Seega võib su probleemil teoorias ka mingi muu põhjus olla.
Võid proovida selliseid asju: uuenda läpaka draiverid ära, vaheta kaablid välja (peab olema vähemalt DP1.2), tee mõlemale monitorile factory reset.
Lisaks soovisid vist algsest postituses leida sobivat USB-C monitori ja katsetuse tegid hoopis tavalise DP molliga? Ma ei imestaks kui DP Over USB-C ja tavaline DP daisy chain ka üksteisest natukene erinevalt käituvad.
vlz, No kas just põrutavaid aga 5 Novembril tulevad uued AMD prosed:
5600X - 300€
5800X- 450€
5900X - 550€
5950X - 800€
Seoses sellega eksisteerivate 3000 seeria omade hind langeb veelgi. Rääkimata sellest, et foorumist saab siis neid rohkem osta nendelt kes 5000 seeria peale uuendavad.
Samas kui maksimaalne jõudlus on tähtis on võimalik siis Novembri alguses komplekteerida arvuti 5000 seeria prosega. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Uue AMD puhul tasub arvestada, et see firma on aru saanud, et tasub raha teenida, emaplaadid ja protsessorid on järjest kallimad. Seega oleneb eesmärgist aga hinna/kvaliteedi suhte poolest on parem olla ajast aasta või paar maas.
Küsimus on korpuse osas, puhtalt välimuse järgi valiks Corsair Crystal 570X Mirror Black RGB Midi-Tower, küsimus targematele, et kas see sobib kokku ülejäänud kolaga?
Uued AMD prosed tulevad novembri alguses ja uued GPU-d kuulutatakse välja 28 (vist) okt (igatahes enne kuu lõppu). Võib-olla saab neid novembrist juba reaalselt osta, mis tähendab hindade osas muudatusi :]
Ise otsiks GPU-d pigem järelturult. Kehtiva garantiiga variandi peaks lebolt saama, vb. isegi tutika. Lihtsalt parema hinnaga. Ostuarvet aja ka taga kindluse mõttes. _________________
Kumb valida mängimiseks kas AMD või Intel ja kui suured need hinnavahed amd kasuks on?
Niisama brändi põhjal üldistada ei ole mõtet.
Igale hinnaklassile ja mänguri täpsetele vajadustele on olemas kõige parem lahendus ja see võib olla ükskõik kumb.
Kui mingi statistiline keskmine võtta, siis näiteks i5 10600k vs Ryzen 3600 võrdluses teeb Intel ~5% rohkem FPS, aga on ~25% kallim.
Samas enamus stsenaariumites ei olenegi FPS CPUst, vaid on GPU bottleneck. _________________ https://store.simracing.ee/eval-lounge-simulaatori-rent
viimati muutis Launger 21.10.2020 21:13:33, muudetud 1 kord
Soov soetada 2020 lõpp/2021 algus uus arvuti, eesmärk mängud 1440p, aga ei pea konkreetselt ultra 144fps jooksma. Kogu mant ei tahaks, et üle 1200€ läheks. Eelistaks väiksemat kasti, overclockida plaanis ei ole. Ise proovisin midagi sellist kokku keevitada:
Link
Spoiler
Videokaart ei ole veel kindel, arvatavasti uutest odavaim variant - 3060/3070 või 6700/6700XT.
Küsimus selline, et olen otsimas sülearvutit kinkimiseks. Oluline on, et sellega saaks 4-5 aasta perspektiivis rahulikult ja sujuvalt tööd teha (wordid jms basic stuff) ning budget on umbes 700€ ümber. Oluline on ka et ei oleks liialt raske ega suur (alla 15tollise ekraaniga) Hetkel jäi silma Asus Vivobook S14 2020 Ryzen5 8GB 512GB https://www.klick.ee/sulearvuti-asus-vivobook-s14-2020-ryzen5-8gb-512gb?fbclid=IwAR05dbSRx3g1eYrX1FLqMxjFIUf0BwNHXK5ho213lyPY06wNrhRQuC_QRrU. Mul endal oli Asus pikalt ning isegi peale 8 aastat mängimist ja tööd oli veel korralik pill niiet esimesena otsisin neid. Samas kuna ma tavaliselt ostan veidi kallimaid mänguriarvuteid, siis mõtlesin et küsin teadjamatelt igaks juhuks üle
EDIT: Tegelikult ei ole 100% oluline, et ta uus uus oleks ka, kui teate mõnda uuemapoolset äriklassi läpparit, millele tasub silm peale visata siis see ka teretulnud.
Soov soetada 2020 lõpp/2021 algus uus arvuti, eesmärk mängud 1440p, aga ei pea konkreetselt ultra 144fps jooksma. Kogu mant ei tahaks, et üle 1200€ läheks. Eelistaks väiksemat kasti, overclockida plaanis ei ole. Ise proovisin midagi sellist kokku keevitada:
Link
Spoiler
Videokaart ei ole veel kindel, arvatavasti uutest odavaim variant - 3060/3070 või 6700/6700XT.
Annab kuidagi paremaks teha?
3600X peaks saama järgmine kuu vahetada 5600X vastu aga arvatavasti lisab see 100€ kulu.
Mälud võiks vahetada 3600 CL18 asemel 3600 CL16 vastu. Hinnavahe peaks olema minimaalne.
SSD peaks vahetama M.2 PCIe variandi vastu. Jällegi hinnavahe peaks olema minimaalne sama mahu juures ja saab kahest lisakaablist lahti.
SATA SSD ost on mõttekas ainult väga suurt mahtu ostes (HDD asenduseks) või vanemale arvutile millel puudub M.2 pesa.
Koos 3060/6700 kaardiga peaks jääma 1200 piiresse.
Soov soetada 2020 lõpp/2021 algus uus arvuti, eesmärk mängud 1440p, aga ei pea konkreetselt ultra 144fps jooksma. Kogu mant ei tahaks, et üle 1200€ läheks. Eelistaks väiksemat kasti, overclockida plaanis ei ole. Ise proovisin midagi sellist kokku keevitada:
Link
Spoiler
Videokaart ei ole veel kindel, arvatavasti uutest odavaim variant - 3060/3070 või 6700/6700XT.
Annab kuidagi paremaks teha?
3600X peaks saama järgmine kuu vahetada 5600X vastu aga arvatavasti lisab see 100€ kulu.
Mälud võiks vahetada 3600 CL18 asemel 3600 CL16 vastu. Hinnavahe peaks olema minimaalne.
SSD peaks vahetama M.2 PCIe variandi vastu. Jällegi hinnavahe peaks olema minimaalne sama mahu juures ja saab kahest lisakaablist lahti.
SATA SSD ost on mõttekas ainult väga suurt mahtu ostes (HDD asenduseks) või vanemale arvutile millel puudub M.2 pesa.
Koos 3060/6700 kaardiga peaks jääma 1200 piiresse.
Tänud kommentaaride eest. Kas 100€ lisaks Ryzen 5600X peale panna on mõttekam kui see 100€ investeerida võimsamasse GPU-sse? 3600X peaks vist endiselt väga hea CPU olema? Kas PSU 750W vajalik? Võib-olla 600W?
erlik1515, too Asus tundub paberil olevate näitajate järgi täitsa viisakas. Enne ostu tasub muidugi mõned arvustused läbi lugeda, et teada saada, kas koostekvaliteet kannatab kriitikat, kuidas klaviatuuril kirjutada on jne.
Tonsor, 3600X on täitsa OK. Kui 100€ eest saab kõrgema klassi GPU, siis pigem panna raha video alla. Üldiselt pole muidugi suurt mõtet niimoodi mitmeid kuid ette plaanida. Keegi ei tea täpselt, millise jõudlusega uued protsessorid ja videokaardid olema saavad. Lisaks võib nende juppide kättesaadavusega ka probleeme olla. (Mõnda aega tagasi välja tulnud RTX 3080 kaartidega on praegu jube ikaldus. Pole mingit garantiid, et uued asjad kohe hea hinnaga letis oleks.)
Tonsor, Sõltub mis reso jka sätetega sa mängid. Kui mängimine on põhiline, siis 3070+3600X annab kõrgema FPS numbri kui 3060+5600X
Kahtlemata kiirem prose aitab aga see kasutegur kahaneb reso kasvades. 1080p peal on kiire prose väga oluline. Eriti kui sa tahad saavutada 144fps või kõrgemat numbrit. 1440p peal on see juba vähemtähtsam ja Ultrawide/4K peal on see vahe juba suht olematu, sest GPU on pudelikael.
Soov kokku panna kast ~800 euri eest. Monitor on mul HP E231, klaver, hiir olemas. Eesmärk High settings 1080p väljas olevad ja lähiajal ilmuvad mängud ning nii huvi pärast proovida video/foto töötlust ja Autocadiga mõned vaated teha. Kui minu "nõudlused" 800 eest ei saa rahuldatud, siis olen nõus ka kuni 1000 välja käima.
Olen välja valinud CPU, GPU ja RAM. Seal ka minu teadmised lõppevad ning needki võivad "vigased" olla.
MOBO tuleviku uuenduste suhtes väga tähtsust ei oma hetkel, kui siis ainult vajadusel lisada juurde üks suuremat sorti hdd või üks 500gb ssd
SSD võiks vähemalt 500GB olla ja M.2
jahutustest, toitest ja kastidest ning milline tootja kvaliteeti toodab- ei tea midagi
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.