|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
owner85
HV vaatleja
liitunud: 19.03.2012
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
24.08.2020 22:12:36
|
|
|
Baeskades, mhmh, kaalun ostuteema tegemist, kuigi enamasti liigub pigem sellist teisejärgulist/suvalisemat kama, häid asju väga müüa vaja pole .
Veidi rumal aeg uuendamiseks, kus APU-sid pole mõtet kasutada, sest B550 on kirves... Väga hästi sobiks mingi hea mobo ja okeim iGPU-ga prose alustuseks... ent läheb hinnapiirist välja.
Müügikuulutust nägin ka, jah. Isegi päringu panin ennist teele...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
25.08.2020 00:20:44
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Baeskades, mhmh, kaalun ostuteema tegemist, kuigi enamasti liigub pigem sellist teisejärgulist/suvalisemat kama, häid asju väga müüa vaja pole .
Veidi rumal aeg uuendamiseks, kus APU-sid pole mõtet kasutada, sest B550 on kirves... Väga hästi sobiks mingi hea mobo ja okeim iGPU-ga prose alustuseks... ent läheb hinnapiirist välja.
Müügikuulutust nägin ka, jah. Isegi päringu panin ennist teele... |
Palju hinnapiir on?
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
25.08.2020 09:45:20
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Baeskades, mhmh, kaalun ostuteema tegemist, kuigi enamasti liigub pigem sellist teisejärgulist/suvalisemat kama, häid asju väga müüa vaja pole :P . (y)
Veidi rumal aeg uuendamiseks, kus APU-sid pole mõtet kasutada, sest B550 on kirves... Väga hästi sobiks mingi hea mobo ja okeim iGPU-ga prose alustuseks... ent läheb hinnapiirist välja.
|
Mitte-suvalisem kraam on kallim, ma kardan, et Su hinnapiir seab...piiri. :)
Lisaks kas on mõtet üritada osta tulevikukindlat kraami? Sest antud kontekstis on tulevikukindluse osas juttu vaid emaplaadist ja CPUst, muud vidinad lähevad niikuinii igalepoole külge nii praegu kui tulevikus. Seega pigem maksta emaplaadi ja CPU eest vähe - stiilis B350 + R1600, need võiks kokku ehk isegi ca 100€ eest saada kui natuke oodata-otsida. Videokaardiks ca 60-80€ eest RX480, või kui rohkem pauku tahta siis 140€ eest GTX1070. Ahjaa, PSU - see jah võtta korralik, aga seda plaanid ju niigi.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
25.08.2020 11:13:40
|
|
|
Tomorrow, algne kommentaar siin.
Nüüdseks ka ostuteema juba olemas.
Baeskades, jah... kaldun veidi sinnapoole tõesti.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
25.08.2020 11:17:29
|
|
|
Järgmiste aastate lõikes unustage ära tulevikukindlus. See, et meil oli 7+ aastat stagnatsiooni ei tähenda, et kõik nüüd paigale jääb.
B550 pole tulevikukindel, kuna AM4 saab veel ainult paar seeriat prosesi (4000 Zen3 ja 5000 Zen3 APU).
DDR4 pole tulevikukindel, kuna DDR5 peaks paari aasta pärast olema massides.
PCIe 4.0 pole kah võibolla varsti enam kõige parem kui 5.0 väljastatakse.
Isegi 6c/12t pole kindel, et paari aasta pärast samasse kasti pole pandud 4c/4t prosedega.
Graafika areneb kah meeletu kiirusega. Iga põlvkond toob eeldatavasti ~50% RT perf kasvu. Rasteris muidugi vähem. MCM/Chiplet graafika kõigilt tootjatelt järgmistel aastatel.
6nm, 5nm, 4nm jne. EUV. Uued transistorid (GAAFET, SuperFIN jne). Uue põlvkonna konsoolide pordid mis tahavad paremat rauda. Mänrgatavalt mahukamad mängud kus 100GB on patchi suurus.
2,5G võrk standard. 10G võrk ja switchid, ruuterid, Wi-Fi 6e jne. 5G-st ma ei räägigi.
Osta täna midagi lootuses, et paari-kolme aasta pärast midagi märgatavalt paremat pole saada on hetkel lühinägelik.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
25.08.2020 12:13:47
|
|
|
Tomorrow, tulevikukindlust mõtlesin ka sesmõttes, et saab GPU upgradega veidi eluiga pikendada... st. lühema perspektiivi tulevikukindlust.
DDR4 on plaanis suht kõige odavam võtta, sellega pole probleemi. AM4 osas mõistan eluiga, jah - samas on uuema moboga veidi veel ruumi upgradeda, samas kui 350 peale ei usu uuemaid tulevat. 450-ga võiks saada 4000 veel kasutada, mis on suur pluss...
Sessuhtes illusioone ei ole, et tegelikult jäävad masinast kestma toide ja korpus ning SSD saab kasutada teisese ruumina. Muud vajavad ikkagi mingi aja pärast väljavahetamist.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
25.08.2020 12:48:02
|
|
|
Eks kindlasti tuleb varsti uusi juppe turule. Kui praegu osta näiteks kolm aastat vana korralik AMD raud siis on ta eriti 1080p peal veel mitmeid aastaid väga väärt kraam. Kui nüüd peaks tõesti DDR5 tulema siis DDR4 on samuti aastaid endiselt pildil. Samamoodi 1Gbit võrk on veel tükk aega esiteks tehniliselt piisav ja teiseks pole paljudes kohtades isegi sobivat kaabeldust veel, seega üleminek võtab aega.
Mõtlen siis seda, et las see tulevik tuleb, tasub olla kvaliteetses minevikus enda rauaga . Las teised käivad ees need rehad läbi, tark ootab. Ise soovitaks pigem osta vanu asju ja neid väljavahetada, mitte loota, et äkki miski vidinas käib mitu arvutit läbi. Nii võib juhta, aga ei pruugi.
PSU pakkumine - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=784237
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cabbage
HV kasutaja

liitunud: 07.02.2014
|
25.08.2020 13:18:38
|
|
|
Ise panemas kokku tuttavale just kasti sarnase eesmärgiga nagu rmc, aga sellise erinevusega, et eelarve madalam ja läheb noorele lapsele (ca 10a) lihtsamate mängude ja roblox jaoks.
B550 plaadile, 4350G prosega.
Ise mõtlesin ka tulevikukindla eesmärgiga ja selle tagab (3-4a plaanis)
a) protsessor uuendatav 12-tuumasele (see ma näen, et paari aasta pärast veel prügikast ei tohiks olla). Ei tea ka ju kui hästi B450 totetab ZEN3...
b) DDR5 võib olla küll väljas aga nagu ka DDR4 puhul läheb aega küpsemisega ja DDR4 ei näe jalgu jäämas.
c) PCI-E 4 samuti tundub täiesti küps veel selleks ajaks + lähiajal peaksid GPU hindades ka korrektuurid tulema.
500€ piires peaks enam-vähem hea masina kokku saama. Kasutatuna ostes saab jah paar lisatuuma ehk ja parema graafika, kuid tulevikulooma sellest samas kontekstis pole (nii noorelt ehk natukene vara täishoos AAA mänge mängima hakata...).
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjan*
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2008
|
25.08.2020 14:02:31
|
|
|
Suht jabur on ohverdada säästuarvuti puhul oluliselt jõudlust selleks, et tulevikukindlust taotleda. Eks ise teate muidugi, kas lõppude-lõpuks on arvutiga vaja mängida või on tulevikukindlus eesmärk omaette.
Seesamune B450 PRO-VDH Max "säästumobo", mida ma varem soovitasin, toetab VRM-i poolest nt edukalt 16-tuumalist 3950X protsessorit. Lisaks on MSI 400-seeria emaplaatide puhul lubatud ka Zen 3 tuge. Arvestades, et mõlemad uued konsoolid saavad olema 8 tuumaga, siis ma ei ennustaks lähitulevikus tormilist CPU requirement'ide kasvu.
SSD valikutest - mängudes pole vahet, kas sul on 3000MB/s R/W kiirusega ketas või 2000 MB/s. Võib vabalt ka veel aeglasem olla, ilma et tunnetusliku vahet oleks.
Toiteploki osas - korralik toiteplokk ei pea olema vattide mõttes räigelt üledimensioneeritud ja tingimata Gold+. Odavamalt leidub ka täitsa viisakaid toiteplokke (mis võimaldavad samuti tulevikus upgrade teha ja ei jää jalgu).
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
25.08.2020 19:02:50
|
|
|
Sai mindud kõik uus, GPU foorumist teed.
FRACTAL DESIGN Focus Mini Black Window
MSI B450M MORTAR MAX
AMD Ryzen 5 2600X processor 3.6 GHz Tray 16 MB L3 (cooleriks on mul üks tutikas Wraith PRISM)
2x8GB G.SKILL Flare X (F4-3200C16D-16GFX, mõtlesin, et proovin "For AMD" ära)
Adata SSD XPG GAMMIX S11 Pro 512GB
SEASONIC FOCUS-GX-650
GPU-ks foorumist 1070. Loodetavasti ka kestab.
~650 eest on siin pauku küll... omanik saab kenasti raha koguma hakata, et korralik monitor osta, laenan ajutiseks kasutuseks mingi lukuaugu
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wezzu
HV vaatleja
liitunud: 04.02.2011
|
26.08.2020 14:02:19
|
|
|
Mida arvata? Mida muuta siia-sinna? Juurde siis ilmselt 1080ti.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dreamlover
HV Guru

liitunud: 21.02.2013
|
26.08.2020 14:16:43
|
|
|
z490 plaat võta, kui k prose
ja see hyper jahutus võib lahjaks jääda
_________________ ARVUTID
3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL
HDD kettad |
|
| Kommentaarid: 1904 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
1327 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wezzu
HV vaatleja
liitunud: 04.02.2011
|
26.08.2020 14:35:17
|
|
|
| Dreamlover kirjutas: |
z490 plaat võta, kui k prose
ja see hyper jahutus võib lahjaks jääda |
Tänud! kas on jahutuse jaoks soovitusi?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
26.08.2020 14:45:26
|
|
|
| Noctua NH-D15 ja Dark Rock Pro 4 tüüpi loomad näiteks.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjan*
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2008
|
26.08.2020 19:13:41
|
|
|
| Wezzu kirjutas: |
| Mida arvata? Mida muuta siia-sinna? Juurde siis ilmselt 1080ti. |
Kiirem ketas kulub ehk ka ära. Nt KINGSTON 1TB SSD A2000 NVMe 105,9€€
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ernits
HV veteran

liitunud: 12.02.2006
|
26.08.2020 22:34:16
|
|
|
| Wezzu, miks võtta Inteli põhjale (kallim) AMD jaoks mõeldud TridentZ Neo?
|
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
T&O
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2005
|
26.08.2020 22:34:18
|
|
|
Milleks intelile amd mälud?
Monitor ka ehk mõtlemise koht, kas fhd või juba 2k
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
76 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wezzu
HV vaatleja
liitunud: 04.02.2011
|
26.08.2020 23:30:28
|
|
|
| Undu1 kirjutas: |
Milleks intelile amd mälud?
Monitor ka ehk mõtlemise koht, kas fhd või juba 2k |
Mälu viskas ette kui vaatasin emaplaadile sobivaid ja mõistliku hinnaga. Aga nüüdseks korrigeeritud koos emaplaadi ja jahutusega.
Mõistlike paremaid alternatiive monitorile oskab keegi soovitada?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
freestyler
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
26.08.2020 23:40:45
|
|
|
| Ega see "for AMD" seal nimes seda mälu kehvaks tee, kiiremast mälust on ka Inteli puhul kasu..
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ernits
HV veteran

liitunud: 12.02.2006
|
27.08.2020 19:00:35
|
|
|
| freestyler kirjutas: |
| Ega see "for AMD" seal nimes seda mälu kehvaks tee, kiiremast mälust on ka Inteli puhul kasu.. |
Sama kiirusega "for AMD" mälud kipuvad kallimad olema
|
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
thanq
HV kasutaja

liitunud: 10.07.2013
|
31.08.2020 14:44:14
|
|
|
Tere. 6a tagasi lasin HV kasutajate abiga komplekteerida arvuti. Varsti oleks plaan värskendada arvutit ja siit ka küsimus - kas mõttekam oleks mingusugune uus komplekt osta või jääb praeguses mõni komponent pudelikaelaks? Juhul kui oleks mõistlik mõni komponent värskendada (ala videokaart), siis mille vastu? Ei ole mingi hardcore gamer, aga uusimaid mänge võiks high settingutel ikka välja vedada.
Praegu selline komplekt:
Crucial 16GB kit (8GBx2) DDR3 Ballistix Sport UDIMM 240pin, 1600 MTs, PC3-12800, CL9
Seasonic Platinum Series Platinum-660 -660 Watt 80 PLUS PlatinumCertified (SS-660XP2)
Noiseblocker BlackSilent Fan XL1 - 120mm (ITR-XL-1)
Corsair Hydro SeriesTM H60 High Performance CPU Cooler 120mm
Fractal Design Define Mini must USB3.0 (FD-CA-DEF-MINI-BL)
MSI RadeonTM R9 290x TWIN FROZR IV 4GB GDDR5 Gaming (R9 290X GAMING 4G)
Intel CoreTM i7-4790 Processor (8M Cache, up to 4.00 GHz) Box
Asus H97M-Plus Intel H97 Socket 1150 mATX
CRUCIAL SSD SATA2.5" 512GB
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kurat666
HV kasutaja

liitunud: 06.09.2011
|
31.08.2020 14:56:28
|
|
|
| thanq kirjutas: |
Tere. 6a tagasi lasin HV kasutajate abiga komplekteerida arvuti. Varsti oleks plaan värskendada arvutit ja siit ka küsimus - kas mõttekam oleks mingusugune uus komplekt osta või jääb praeguses mõni komponent pudelikaelaks? Juhul kui oleks mõistlik mõni komponent värskendada (ala videokaart), siis mille vastu? Ei ole mingi hardcore gamer, aga uusimaid mänge võiks high settingutel ikka välja vedada.
Praegu selline komplekt:
Crucial 16GB kit (8GBx2) DDR3 Ballistix Sport UDIMM 240pin, 1600 MTs, PC3-12800, CL9
Seasonic Platinum Series Platinum-660 -660 Watt 80 PLUS PlatinumCertified (SS-660XP2)
Noiseblocker BlackSilent Fan XL1 - 120mm (ITR-XL-1)
Corsair Hydro SeriesTM H60 High Performance CPU Cooler 120mm
Fractal Design Define Mini must USB3.0 (FD-CA-DEF-MINI-BL)
MSI RadeonTM R9 290x TWIN FROZR IV 4GB GDDR5 Gaming (R9 290X GAMING 4G)
Intel CoreTM i7-4790 Processor (8M Cache, up to 4.00 GHz) Box
Asus H97M-Plus Intel H97 Socket 1150 mATX
CRUCIAL SSD SATA2.5" 512GB |
Mis resolutsiooniga kuvarit kasutad? Kui 1080p, siis pistaks 1080ti sisse ja laseks aasta-paar veel Seejärel vahetaks kogu kompoti välja. Mul endal sarnane süsteem ja pole probleemi.
_________________ WoT tips: 6th sense is over-rated anyway, the other team will always let you know when you've been spotted |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
thanq
HV kasutaja

liitunud: 10.07.2013
|
31.08.2020 15:20:58
|
|
|
| Kurat666 kirjutas: |
Mis resolutsiooniga kuvarit kasutad? Kui 1080p, siis pistaks 1080ti sisse ja laseks aasta-paar veel Seejärel vahetaks kogu kompoti välja. Mul endal sarnane süsteem ja pole probleemi. |
Täpselt nii, kasutan 1080p resoga kuvarit. Kiire google annab palju erinevaid vasteid 1080ti kohta, kas oskad soovitada ka midagi konkreetset? Kas näiteks selline: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=783798&highlight=1080ti ?
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
31.08.2020 15:24:48
|
|
|
EVGA on seni endale GPU tootjatest kõige rohkem meeldinud, vaiksed, jahedad, ilusad ja käes hea hoida. Tõsi, viimast juhtub harva. :)
1080ti'd pole EVGA'l küll ise kohanud.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kurat666
HV kasutaja

liitunud: 06.09.2011
|
31.08.2020 15:30:22
|
|
|
| thanq kirjutas: |
| Kurat666 kirjutas: |
Mis resolutsiooniga kuvarit kasutad? Kui 1080p, siis pistaks 1080ti sisse ja laseks aasta-paar veel Seejärel vahetaks kogu kompoti välja. Mul endal sarnane süsteem ja pole probleemi. |
Täpselt nii, kasutan 1080p resoga kuvarit. Kiire google annab palju erinevaid vasteid 1080ti kohta, kas oskad soovitada ka midagi konkreetset? Kas näiteks selline: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=783798&highlight=1080ti ? |
Hind vähemalt mulle tundub ok - tegu ikka väga hea kaardiga. Ma ostsin Zotac mini GTX980 SLI asemele ja suur edasiminek. RTX 20XX ostmise puhul tuleks juba ehk ka emme ja prose vahetusele mõelda. Tahaks samuti millalgi uut sisu kastile, aga pole siiani hätta jäänud. Ei aja muidugi kõiki kellasid ja vilesid taga ning Assasins Creed Odyssey on kõige kaasaegsem mäng mida mänginud ja sellega küll hätta ei jäänud.
_________________ WoT tips: 6th sense is over-rated anyway, the other team will always let you know when you've been spotted |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjan*
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2008
|
31.08.2020 16:08:22
|
|
|
| ~ 400€ on enam-vähem hind 1080ti kaardile. Arvestada tasub, et 500€ eest saab juba uue garantiiga 2070 Super kaardi, mis on paar protsenti kiirem kui 1080ti. Ühtlasi on kohe varsti välja tulemas Nvidia 3XXX seeria (pressikonverents on homme, reaalne saadavus hiljem).
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psauce
HV veteran
liitunud: 30.03.2011
|
03.09.2020 06:15:34
|
|
|
| thanq, kast on veel jätkusuutlik. Pane julgelt RTX 30XX masinasse ja uuenda masinat paari aasta pärast kasutades samat RTX 30XX kaarti. Kasutatud kaarte on raske hetkel foorumist normaalse hinnaga leida, enamustel on kaevandamise ja emotsiooni mull sees.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
03.09.2020 21:15:29
|
|
|
1070 140€ eest on väga OK, roheline LED on lihtsalt rõve
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psauce
HV veteran
liitunud: 30.03.2011
|
03.09.2020 21:34:04
|
|
|
| rmc kirjutas: |
1070 140€ eest on väga OK, roheline LED on lihtsalt rõve  |
Ma julgen arvata teistmoodi. 1070 ei ole iseensest halb kaart kui tootja on mainstream ja ei ole aastaid kaevandanud, kuid pole mõtet panna sisuliselt 1/4 uue gene kaardi raha magama mis on jätkusuutlik mitu head aastat.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
03.09.2020 21:39:10
|
|
|
1070 maksab aasta pärast vast 70€ ikka, usun et 3XXX kui välja tuleb kukub selleks ajaks rohkem kui 70€, seega ei mingit rahalist kadu.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psauce
HV veteran
liitunud: 30.03.2011
|
03.09.2020 21:52:04
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| 1070 maksab aasta pärast vast 70€ ikka, usun et 3XXX kui välja tuleb kukub selleks ajaks rohkem kui 70€, seega ei mingit rahalist kadu. |
Parem osta uus, saa head FPS kogemust jms ning aastate pärast kui uuendama hakkad, siis järelturul suurem nõudlus kui 1070 kaevuril mis juba mitu gene vana.
Venna komplekt ei ole ju rotikas kuhu sa mingi 1070 pead lükkama, sest muidu CPU nagu nii bottleneckiks.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dreamlover
HV Guru

liitunud: 21.02.2013
|
03.09.2020 22:33:11
|
|
|
psauce, aga kui videokaardi eelarve on 150 eurot, siis kuidas sa selle sisse 500€se kaardi mahutad?
500€ ga saab terve kasti, sa ütled, et pane kolm korda rohkem , saad jätkusuutliku kasti aastateks.
Raha on täpselt niipalju, kui seda on, ja võtta mingit 1,5-2k kasti liisingusse on ka suht absurdne, maksad seda veel 3 aastat ja kui see koos intressidega makstud on , on selle väärtus langenud 3 korda.
_________________ ARVUTID
3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL
HDD kettad |
|
| Kommentaarid: 1904 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
1327 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
04.09.2020 15:48:36
|
|
|
psauce, kogu komplekt oleneb eelarvest ja videokaart muust komplektist ning visioonist-plaanidest.
Kui rahalisest kaotusest rääkida, siis 1070 oma 140€-ga on hetkel vast OK, langeb vaikselt, ent mitte midagi drastilist.
Uue gen-i kaardi ostad, siis langeb veidi teistmoodi ikka. Nii rahas kui ka %-s.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
06.09.2020 20:06:59
|
|
|
Laungeri soovitatud kooslus: https://de.pcpartpicker.com/list/Q3W2sk
Sellel ajal Tomorrow soovitas oodata, et lähinädalatel tuleb parem CPU (4000 seeria vms) välja, tänaseks paar kuud möödas, ja sõber nüüd tahab teada, kas see kooslus on endiselt OK või tuleks midagi välja vahetada, tahab juba välja osta.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kristjan*
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2008
|
06.09.2020 20:21:39
|
|
|
| MSI B550 Mortar + 4650G kooslusega läheks komplekt varasemast 30-40% kallimaks. Muidu hea valik. Kui tahta samasse hinnaklassi jääda oleks variant võtta 4350G prose + A520 kiibistikuga säästumobo.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FD
HV kasutaja

liitunud: 09.08.2005
|
08.09.2020 11:48:25
|
|
|
Mängin mängu Fallout 76 ja vana masina tõttu pidevalt läägab, suht minimumi peal kogu jupid, väljaarvatud GPU 1060 kaardiga, eelarve on 300 euri ringis, kas tootja ette antud konfiguratsiooniga on võimalik saada selline kast? Mida soovitate?
Fallout 76 (recommended):
Requires 64-bit processor and operating system
OS: Windows 7/8.1/10
Processor: Intel Core i7-4790 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
Graphics: Nvidia GTX 970 4GB / AMD R9 290X 4GB
Memory: 8 GB RAM
Storage: 71 GB of free disk space
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
08.09.2020 16:02:50
|
|
|
FD, Milline on praeguse kasti konfiguratsioon peale graafika? Profiilis sul on kaks vana kasti. Ega ometi üks neist?
1060 on graafika poolelt piisav aga teadmata mis emaplaat, prose ja mälud sul hetkel kasutuses on koos selle 1060'ga on raske ka konkreetset upgrade soovitust anda.
Ühtlasi kas süsteem on SSD või HDD peal?
FO76 on kahjuks ka kurikuulus mäng selle poolest, et see oli/on üsna katki ja pole väga hästi optimeeritud.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sergi
HV kasutaja
liitunud: 26.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
09.09.2020 15:29:04
|
|
|
Ma olen justkui aru saanud, et need ametlikud soovitused arvestavad selliste Codegen klassi toidetega. Ma ise mõtlesin, et võtaks vähe efektiivsema toite väiksemate numbritega, aga äkki mu mõttekäik on vale.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.09.2020 15:35:22
|
|
|
| dex kirjutas: |
| Ma olen justkui aru saanud, et need ametlikud soovitused arvestavad selliste Codegen klassi toidetega. Ma ise mõtlesin, et võtaks vähe efektiivsema toite väiksemate numbritega, aga äkki mu mõttekäik on vale. |
Täitsa õige mõttekäik.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
09.09.2020 19:18:39
|
|
|
| dex kirjutas: |
| Ma olen justkui aru saanud, et need ametlikud soovitused arvestavad selliste Codegen klassi toidetega. Ma ise mõtlesin, et võtaks vähe efektiivsema toite väiksemate numbritega, aga äkki mu mõttekäik on vale. |
Peast pakun, et sinu antud kooslus koos 3080-ga peaks kasutama max ~500W, seega 650W peaks olema piisav kui proset ega graafikat ei plaani üle kiirendada või 10+ venti korpuses ei jookse.
3700X on umbes 100W max (tehniliselt on see 65W CPU). 3080 peaks tulema 320W aga peab ootama ülevaateid, et saada reaalsed numbrid. See teeb 420W. Muu kola juurde ja peaks jääma alla 500W. Jääb veel 150W varu.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
11.09.2020 16:09:29
|
|
|
| soovitusi 1000€ kast office ja autocadi jaoks?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|