Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 710, 711, 712 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012




sõnum 07.08.2020 11:15:50 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Loomulikult on mitte Telia ruuteril ka mitmed omad eelised aga see pole hetkel ju teemaks...

Ma olen aru saanud, et "sellel suvel, aga aastat täpsemalt ei ütle" plaanib Telia üleni HLS lahendusele üle minna ehk VLAN4+multicasti pealt ära, ruuterid enam erikonfi ei vaja ja kõik asjad töötavad kõigis ruuterites vabalt. Eks see mõistlik on, sest kui ühe-ruuteri-lahenduse suudab nupukam arvutihuviline veel välja guugeldada, siis majasisese VLANide edasi ruutimise/switchimisega jäädakse reeglina hätta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aeropiloot
HV kasutaja
aeropiloot

liitunud: 08.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2020 12:39:29 vasta tsitaadiga

Kas mina ei oska otsida või on Telias kõik koduinterneti ruuterid otsa saanud?

Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 07.08.2020 12:42:44 vasta tsitaadiga

aeropiloot kirjutas:
Kas mina ei oska otsida või on Telias kõik koduinterneti ruuterid otsa saanud?


Genexis Pure on nüüd see mis koduinterneti jaoks tehnik toob ja Telia pushib...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SndyBrdge
HV vaatleja
SndyBrdge

liitunud: 11.07.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2020 13:00:57 vasta tsitaadiga

Kas oskab keegi öelda, miks Telia ruuteri kaughaldus ei tööta mul?

Ega ükski nendest portidest süüdi pole? http://imgur.com/a/TdUrYQ2
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 07.08.2020 13:06:30 vasta tsitaadiga

5060 20022 20080 51005 neid ei maksaks torkida
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 07.08.2020 21:56:08 vasta tsitaadiga

jaakjaak22 kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Loomulikult on mitte Telia ruuteril ka mitmed omad eelised aga see pole hetkel ju teemaks...

Ma olen aru saanud, et "sellel suvel, aga aastat täpsemalt ei ütle" plaanib Telia üleni HLS lahendusele üle minna ehk VLAN4+multicasti pealt ära, ruuterid enam erikonfi ei vaja ja kõik asjad töötavad kõigis ruuterites vabalt. Eks see mõistlik on, sest kui ühe-ruuteri-lahenduse suudab nupukam arvutihuviline veel välja guugeldada, siis majasisese VLANide edasi ruutimise/switchimisega jäädakse reeglina hätta.

Vale jutt, kuna hetkel veel on hulk motorolasid turul mis seda ei toeta, siis enne tuleb oodata, millal need kas loomulikku surma surevad või kliendid ise välja vahetavad selle koomamise tõttu. Julgen arvata, et 2-3 aastat läheb. Neid pole palju aga piisavalt palju, et mitte kiirustada.

aeropiloot kirjutas:
Kas mina ei oska otsida või on Telias kõik koduinterneti ruuterid otsa saanud?

E-poes müüakse ainult uusi seadmeid, paraku enam uusi DG301, DG200 ja DG400 ning DG400Prime ruutereid pole, on ainult Genexis.
Tehnikutel on aga ladudes paigaldamiseks kõiki, kasutatud üüriseadmed mis ringlevad.

ref kirjutas:
aeropiloot kirjutas:
Kas mina ei oska otsida või on Telias kõik koduinterneti ruuterid otsa saanud?

Genexis Pure on nüüd see mis koduinterneti jaoks tehnik toob ja Telia pushib...

Nagu eelnevalt kirjutasin, kõiki on aga sõltub mis autos, sõltub mis tehnoloogia, ADSL, V17 VDSL, V35B VDSL, KMI või PON. Vastavalt kiirustele valitakse seade mida paigaldada.

SndyBrdge kirjutas:
Kas oskab keegi öelda, miks Telia ruuteri kaughaldus ei tööta mul?
Ega ükski nendest portidest süüdi pole? http://imgur.com/a/TdUrYQ2

Ei tohiks olla, ma ei pane hetkel pead panti mis pordi peal käib Telia kaughaldus, TR69 läbi ACSi. Reset muidugi aitab icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012




sõnum 07.08.2020 22:42:37 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
jaakjaak22 kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Loomulikult on mitte Telia ruuteril ka mitmed omad eelised aga see pole hetkel ju teemaks...

Ma olen aru saanud, et "sellel suvel, aga aastat täpsemalt ei ütle" plaanib Telia üleni HLS lahendusele üle minna ehk VLAN4+multicasti pealt ära, ruuterid enam erikonfi ei vaja ja kõik asjad töötavad kõigis ruuterites vabalt. Eks see mõistlik on, sest kui ühe-ruuteri-lahenduse suudab nupukam arvutihuviline veel välja guugeldada, siis majasisese VLANide edasi ruutimise/switchimisega jäädakse reeglina hätta.

Vale jutt, kuna hetkel veel on hulk motorolasid turul mis seda ei toeta, siis enne tuleb oodata, millal need kas loomulikku surma surevad või kliendid ise välja vahetavad selle koomamise tõttu. Julgen arvata, et 2-3 aastat läheb. Neid pole palju aga piisavalt palju, et mitte kiirustada.

Ei saanud ma varem Aminote surma ootamise ajal (nägite ju kui kaua suudavad need zombie'd elus püsida), ega saa ka praegu aru, miks Telia oma paremaid kliente kehvemate klientide pärast karistab, selle asemel, et parema riistvaraga klientidele paremat teenust pakkuda (võrguühendusega ju nii juba on: parem võrguühendus tagab sama raha eest paremad kiirused -> motivatsioon ise investeerida võrguühenduse uuendamisse):
a) klient ei näe põhjust riistvara uuendada ja kasutab Motorolat ja/või Thomsonit: saab senist teenust edasi, sest Motorola teistmoodi lihtsalt ei oska
b) klient tahab head teenust, mida on lihtne seadistada ja oma valdustes laiendada, on endale hankinud uuemaid ruutereid ja/või Arrise: digiboks tõmbab endale HLS tarkvara, mis sõidab piisava ühenduse korral 1080p välja ja kõigil lugu kena. Kahe erineva tarkvara asemel Arristel üks, nii et haldus pigem lihtsam.

Ma usun, et ainuüksi see argument "teleteenus hakkab käima suvalises ruuteris suvalisest pordist ja võrku on lihtne oma jõududega laiendada" oleks väga kõva argument esimese kategooria klientidel jaoks, teha otsus ruuteri ja/või digiboksi uuendamine ette võtta. Ruuteri valikul jääb mäng ju paika: "tahad kontrollitud teenust, võtad Telia ruuteri, tahad ise teha, võtad enda ruuteri." Mtmekordselt teleteenust NAT-ima hakkavate ruuterite vastu on ka rohi olemas: pange teleteenus paralleelselt IPv6 peal käima, see on ju olemas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SndyBrdge
HV vaatleja
SndyBrdge

liitunud: 11.07.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2020 23:07:27 vasta tsitaadiga

jaakjaak22 kirjutas:
indrpo kirjutas:
jaakjaak22 kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Loomulikult on mitte Telia ruuteril ka mitmed omad eelised aga see pole hetkel ju teemaks...

Ma olen aru saanud, et "sellel suvel, aga aastat täpsemalt ei ütle" plaanib Telia üleni HLS lahendusele üle minna ehk VLAN4+multicasti pealt ära, ruuterid enam erikonfi ei vaja ja kõik asjad töötavad kõigis ruuterites vabalt. Eks see mõistlik on, sest kui ühe-ruuteri-lahenduse suudab nupukam arvutihuviline veel välja guugeldada, siis majasisese VLANide edasi ruutimise/switchimisega jäädakse reeglina hätta.

Vale jutt, kuna hetkel veel on hulk motorolasid turul mis seda ei toeta, siis enne tuleb oodata, millal need kas loomulikku surma surevad või kliendid ise välja vahetavad selle koomamise tõttu. Julgen arvata, et 2-3 aastat läheb. Neid pole palju aga piisavalt palju, et mitte kiirustada.

Ei saanud ma varem Aminote surma ootamise ajal (nägite ju kui kaua suudavad need zombie'd elus püsida), ega saa ka praegu aru, miks Telia oma paremaid kliente kehvemate klientide pärast karistab, selle asemel, et parema riistvaraga klientidele paremat teenust pakkuda (võrguühendusega ju nii juba on: parem võrguühendus tagab sama raha eest paremad kiirused -> motivatsioon ise investeerida võrguühenduse uuendamisse):
a) klient ei näe põhjust riistvara uuendada ja kasutab Motorolat ja/või Thomsonit: saab senist teenust edasi, sest Motorola teistmoodi lihtsalt ei oska
b) klient tahab head teenust, mida on lihtne seadistada ja oma valdustes laiendada, on endale hankinud uuemaid ruutereid ja/või Arrise: digiboks tõmbab endale HLS tarkvara, mis sõidab piisava ühenduse korral 1080p välja ja kõigil lugu kena. Kahe erineva tarkvara asemel Arristel üks, nii et haldus pigem lihtsam.

Ma usun, et ainuüksi see argument "teleteenus hakkab käima suvalises ruuteris suvalisest pordist ja võrku on lihtne oma jõududega laiendada" oleks väga kõva argument esimese kategooria klientidel jaoks, teha otsus ruuteri ja/või digiboksi uuendamine ette võtta. Ruuteri valikul jääb mäng ju paika: "tahad kontrollitud teenust, võtad Telia ruuteri, tahad ise teha, võtad enda ruuteri." Mtmekordselt teleteenust NAT-ima hakkavate ruuterite vastu on ka rohi olemas: pange teleteenus paralleelselt IPv6 peal käima, see on ju olemas.


Aga klient ei mõtle selle peale, milline tehnoloogiline lahendus on parem. Klient liitus Teliaga 9 aastat tagasi ja ostis seadmed välja, sest miks oleks kunagi neid vahetada vaja. Kasutab igapäevaselt seda ja ei mõtlegi vahetada, sest "töötab ju noh". Nüüd järsku Telia ütleb, et 2 kuu pärast tema 9 aastase digiboksiga enam telkut ei näe. Ja nüüd mõtle, mis juhtuks, kui igaüks nendest klientidest meediasse pöörduks, või kasvõi 5% nendest.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2020 23:47:08 vasta tsitaadiga

Isegi siin oli hala lahti, kui Aminoid kinni hakati panema... Et ikka miks, sest ma olen selle ostnud ja töökorras asi jne jne.
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 08.08.2020 00:02:52 vasta tsitaadiga

Suht tihti HV foorumit lugedes on tunne, et inimesed päris maailmaga absoluutselt kokku ei puutu. Ei huvita inimesi mingid multicastid, hls'id, vlanid, ruuterid ega digiboksid.
99%+ ei taha mitte midagi nendest asjadest teada, tahavad et nuppu vajutades oleks pilt ees ja kõik. On see hd või sd, pooled ei saa sellest ka aru.

Ei minda kortermajas vase pealt optikale ka üle, mis tal sellest. Näiteks 10/2 vdsl -> 10/10 optika, miks ta peaks minema, midagi juurde ei saa, vaja ainult puurida ja uusi juhtmeid vedada. Hind jääb ka samaks.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 08.08.2020 00:45:54 vasta tsitaadiga

jaakjaak22, mina ei ütleks, et HLS on parem. Multicast SD/HD tundub mulle parem hetkel. OK, kui kunagi Telias HLS peale minnakse, tehakse ka sinna loomulikult 1080 ja see on loomulikult mugavam ruuterite vaates.
Sa annad justkui märku, et Telia EI taha minna selle peale, loomulikult tahab, üsna mitmel põhjusel, see on ka Telia jaoks soodsam ja lihtsam tehnoloogia.
Küsimus ongi just viidatud teemadel, kas hakata taas kliente nöökima seadmete osas. Motorola tõesti töötab täna ja pilt on sama mis Arristel, lihtsalt menüü on aeglasem, salvestustega võib tekkida häireid jms. aga mingit osa klientidest see ei häiri.
Seega tuleb oodata millal Telia vaates süsteem ühtlustub.

Sinu vaates pole ju vahet, juba täna võid lükata ennast kas Telia ruuteris multicasti või oma ruuteris ilma seadistamata HLS peale, viimasel pole lihtsalt FHD vaid HDReady. Striimikvaliteedil on silmnähtavalt erinevus, küsimus on kumb on parem või halvem.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 08.08.2020 03:57:07 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Isegi siin oli hala lahti, kui Aminoid kinni hakati panema... Et ikka miks, sest ma olen selle ostnud ja töökorras asi jne jne.

Mul praegugi üks Amino varuks vedeleb. Ei teadnudki, et enam ei tööta, eks siis viskan minema...

KillFrenzy kirjutas:
Suht tihti HV foorumit lugedes on tunne, et inimesed päris maailmaga absoluutselt kokku ei puutu. Ei huvita inimesi mingid multicastid, hls'id, vlanid, ruuterid ega digiboksid.
99%+ ei taha mitte midagi nendest asjadest teada, tahavad et nuppu vajutades oleks pilt ees ja kõik. On see hd või sd, pooled ei saa sellest ka aru.

Word. Kuigi ma võin tööl nende tehnoloogiatega tegeleda... siis kodus olles üldiselt tahaks, et asjad lihtsalt töötaks... "if it ain't broke, don't fix it".
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.08.2020 07:53:59 vasta tsitaadiga

Tehnoloogia vananeb loomulikull teel aastatega...osa tahaks 20 aastat sama boksi, teleka ja neti küljes istuda. A mis elu see on icon_rolleyes.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 08.08.2020 11:45:27 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
jaakjaak22, mina ei ütleks, et HLS on parem. Multicast SD/HD tundub mulle parem hetkel. ...

Just minu mõte. Kuidas see HLS parem on?
Juba see HLS pilt tunduvalt sitem ja kerimine nagu sõnnikuvedu. Aru ei saa kus üks koorem lõpeb ja teine algab.
Ja kes ostis 9 aasta eest seadmeid. Mina sain küll tasuta.
Aga loomulikult kasutan ma praegu uusi bokse, nii et minu taga ei seisa midagi kinni. icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.08.2020 12:17:33 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Tehnoloogia vananeb loomulikull teel aastatega...osa tahaks 20 aastat sama boksi, teleka ja neti küljes istuda. A mis elu see on icon_rolleyes.gif


osa tahaks üldse esimest korda netti saada - st tahaks olematu elu asemel üldse mingit elu. - aga ei saa

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.08.2020 12:33:32 vasta tsitaadiga

RCC, kindlasti ka neid palju. Aga 20 aasta vanused seadmed siin abiks anyway pole
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.08.2020 12:46:04 vasta tsitaadiga

kusjuures, las ma mõtlen. switch kui selline on standard juba kauem kui 20 aastat. ja netijaoks pole pmst muud vaja (vähemat mu neti jaoks)
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.08.2020 12:49:04 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
kusjuures, las ma mõtlen. switch kui selline on standard juba kauem kui 20 aastat. ja netijaoks pole pmst muud vaja (vähemat mu neti jaoks)

Mul ka lollswitchid, aga need nagu pole tehnika arenguga seotud. Ta teeb sama asja ka järgmise 20 aastat kui ära ei sure.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 08.08.2020 22:34:02 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
ref kirjutas:
aeropiloot kirjutas:
Kas mina ei oska otsida või on Telias kõik koduinterneti ruuterid otsa saanud?

Genexis Pure on nüüd see mis koduinterneti jaoks tehnik toob ja Telia pushib...

Nagu eelnevalt kirjutasin, kõiki on aga sõltub mis autos, sõltub mis tehnoloogia, ADSL, V17 VDSL, V35B VDSL, KMI või PON. Vastavalt kiirustele valitakse seade mida paigaldada.

Eeh... ei. Liitumisel tuleb iseteeninduses valida konkreetne ruuter mida soovitakse (Intenot valikus ei pakutud). Muidugi pakutakse vaid asju mis tehnoloogiaid toetavad!
"Putkas" olid samad valikud.

Tehnik (ja töövari/praktikant) kes kohale tulid võtsid kaasa konkreetse seadme/karbi, seerianumber ilmus iseteenindusse kusjuures enne kui inimesed ukse taha jõudsid, seega "sõltub mis autos" ei tundu päris pädev olema.

Jah, ma saan aru, et oled Telia töötaja, kuid olude sunnil tegin selle teema just läbi (kliendi vaatest) ning see on seis mida kliendile pakutakse. Kui mingit pidi saab midagi muud siis see ei juhtu läbi ise- ega klienditeeninduse (ja jah, ma tean, et heade inimeste/tuttavate kaudu saab Teliast tooteid, teenuseid ja infot mida nö. ametlikult ei eksisteeri - jällegi oma hijutine kogemus).
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 09.08.2020 07:51:18 vasta tsitaadiga

ref, Oh ei arusaadav, kliendi iseteeninduses vormistatud seade pole tehnikuga paigaldusel kohustuslik, küll aga tehnik saab otsustada ja autost valida mis seadet paigaldada, sn ilmub iseteeninduses kui tehnik seadme teenusele lisab. Teeb seda üldiselt peale paigaldamist allkirjastamise hetkel, ek töömeetodeid on erinevaid tehnikutel, mõni lisab kontoris või autos.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 09.08.2020 09:52:41 vasta tsitaadiga

indrpo, aga miks tehnik kohustuslik on? 12+15 eurot maksta kulleri eest kes seadme kohale toob ja külge paneb on tiba... palju ning ka ebavajalik. Klienditeeninduse väitel uuel liitumisel muud moodi ei saa, isegi kui partner võrgu ehitanud-üle andnud ja ühendused-üleminekud kontrollitud ning signaal kvaliteetne...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 09.08.2020 10:46:17 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
indrpo, aga miks tehnik kohustuslik on? 12+15 eurot maksta kulleri eest kes seadme kohale toob ja külge paneb on tiba... palju ning ka ebavajalik. Klienditeeninduse väitel uuel liitumisel muud moodi ei saa, isegi kui partner võrgu ehitanud-üle andnud ja ühendused-üleminekud kontrollitud ning signaal kvaliteetne...


Tehnoloogiaid on erinevaid. Mingi nõmme uus pon kus pesa toas ja kusagil muud patchida pole, saaks ja isegi saab, telia annab esindusest onti, ruuteri kuid kliendil on kusagilt vaja optika patch hankida ja see maksab ka midagi. Tehnik paigaldab aga sobiva pikkusega kaabli selle 27€ eest kui kinnitada pole vaja. Vaselt üleminekul enamik töid tasuta.
Samas enamik maju on selliseid kus pesa tr kilbis, selliste töödega enamik kliente hakkama ei saa.

Kui aga teenus on elamises varem olnud ja ots toas, siis üldiselt tehnikut vaja pole ja seda ka pakutakse.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 09.08.2020 15:40:07 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
ref kirjutas:
indrpo, aga miks tehnik kohustuslik on? 12+15 eurot maksta kulleri eest kes seadme kohale toob ja külge paneb on tiba... palju ning ka ebavajalik. Klienditeeninduse väitel uuel liitumisel muud moodi ei saa, isegi kui partner võrgu ehitanud-üle andnud ja ühendused-üleminekud kontrollitud ning signaal kvaliteetne...


Tehnoloogiaid on erinevaid. Mingi nõmme uus pon kus pesa toas ja kusagil muud patchida pole, saaks ja isegi saab, telia annab esindusest onti, ruuteri kuid kliendil on kusagilt vaja optika patch hankida ja see maksab ka midagi. Tehnik paigaldab aga sobiva pikkusega kaabli selle 27€ eest kui kinnitada pole vaja. Vaselt üleminekul enamik töid tasuta.
Samas enamik maju on selliseid kus pesa tr kilbis, selliste töödega enamik kliente hakkama ei saa.

Kui aga teenus on elamises varem olnud ja ots toas, siis üldiselt tehnikut vaja pole ja seda ka pakutakse.

Optikaga saaks isegi aru aga antud juhul oli tegemist vasepaariga, tehnik tuli, võttis ruuteri pakendist, ühendas karbis olnud kaabli pessa, asja, mis muudab voolu seina ja kõik. Sellise teenuse eest 27 on kordades kallim kui Connectolt kaabel, muhv ja ühendamine koos kontrollmõõtmistega (st. suhtes kulunud aega).

12, mis iseteenindus alul näitas ja tekitas tiba arusaama, et esimene 15min tööd selle sees, oleks enamvähem OK olnud - noh, sisuliselt kullerteenus ruuterile.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 09.08.2020 16:34:56 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
indrpo kirjutas:
ref kirjutas:
indrpo, aga miks tehnik kohustuslik on? 12+15 eurot maksta kulleri eest kes seadme kohale toob ja külge paneb on tiba... palju ning ka ebavajalik. Klienditeeninduse väitel uuel liitumisel muud moodi ei saa, isegi kui partner võrgu ehitanud-üle andnud ja ühendused-üleminekud kontrollitud ning signaal kvaliteetne...


Tehnoloogiaid on erinevaid. Mingi nõmme uus pon kus pesa toas ja kusagil muud patchida pole, saaks ja isegi saab, telia annab esindusest onti, ruuteri kuid kliendil on kusagilt vaja optika patch hankida ja see maksab ka midagi. Tehnik paigaldab aga sobiva pikkusega kaabli selle 27€ eest kui kinnitada pole vaja. Vaselt üleminekul enamik töid tasuta.
Samas enamik maju on selliseid kus pesa tr kilbis, selliste töödega enamik kliente hakkama ei saa.

Kui aga teenus on elamises varem olnud ja ots toas, siis üldiselt tehnikut vaja pole ja seda ka pakutakse.

Optikaga saaks isegi aru aga antud juhul oli tegemist vasepaariga, tehnik tuli, võttis ruuteri pakendist, ühendas karbis olnud kaabli pessa, <b><i>asja, mis muudab voolu</i></b> seina ja kõik. Sellise teenuse eest 27 on kordades kallim kui Connectolt kaabel, muhv ja ühendamine koos kontrollmõõtmistega (st. suhtes kulunud aega).

12, mis iseteenindus alul näitas ja tekitas tiba arusaama, et esimene 15min tööd selle sees, oleks enamvähem OK olnud - noh, sisuliselt kullerteenus ruuterile.


Seda enam, kui tehnik ei pidanud käima jaamas, ühendama kappidest, keldritest, trepikojast ja kogu töö oli ainult visiit ruuteri toomiseks, siis ole mureta, Telia üritab selliseid tarneid vältida sest tehniku palk, auto kulu ja kogu protsess on Telia jaoks kallim kui 27€ (võimalik, et ilma visiidita ei saanud ka tehnik seda tööd ainult väljaspool teostada) Automatiseerimisprotsesse täiendatakse ja ka siin on kuulda olnud, et saab ka ilma tehnikuta.
Tehniku miinimumhind on kirjas, 12€ visiit ja 15min toimetamist 15€, tasuta osa sellest on loomulikult teenuse tutvustamise/seadmete uuendamise- ning lepingute sõlmimise aeg.

PS. Connecto ei liiguta lillegi alla 100€ ning kaablist, muhvist jms oleks sul vähe kasu.

Arusaadav, hind võib vastavalt kliendile olla "kallis"
Ma ise saan sellise tööga hakkama ning ka mulle on see summa kallis. Samal ajal kui õhksoojuspump/konditsioneer saba andis, tuli vend kohale ainult diagnostikat tegema 30€
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 10.08.2020 10:41:30 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
PS. Connecto ei liiguta lillegi alla 100€ ning kaablist, muhvist jms oleks sul vähe kasu.

See ei ole korrektne väide. Konkreetsed numbrid avaldamisele ei kuulu aga kaabel + muhv + paigaldus vastavalt standardile oli oluliselt alla 100 icon_smile.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 710, 711, 712 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.