Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 354, 355, 356 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2020 21:34:28 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Tegelikult see on ka bs kui inteno dg301 teeb 100mbit ilusti vase liini peal ja mingit probleemi pole ja saab hakkama milleks siis uusi ruutereid nii kõvasti peale pressitakse


dg301 ei oska 35B. Üksi liini peal oled, polegi vahet aga mida rohkem kliente seda rohkem "kostab üle" ja signaal kannatab. Selle jaoks 35B loodud ongi.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2020 22:00:18 vasta tsitaadiga

Mina näen probleemi pigem selles miks pika vahamaa peal suuri kiiruseid ei saa on selles, et jaamast tulev vool jääb nõrgaks. Kui kliendipoolele panna adapteriga vahetükk kus antakse + otsale kliendipoolt voolu liini tagasi siis ka 200mbit+ pole enam unistus ka 800+ meetri peal. Sellise adapteriga ei pea ruuterit vahetama ja klient ise maksab voolu eest. On ka ruutereid kuhu selline asi sisse ehitatud.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 24.07.2020 22:18:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2020 22:08:20 vasta tsitaadiga

Margus, ei tööta kahjuks DSL niimoodi.
Kui see asi nii lihtne oleks, siis ammu oleks see kasutusel. Esimest korda kuulen üldse sellisest asjast.

Üsna täpne graafik kiirus/tehnoloogia/liini pikkus
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2020 22:20:49 vasta tsitaadiga

googelda rohkem küll siis leiad. See pilt on googlest kaeva rohkem. Kes rohkem googeldab siis
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 24.07.2020 22:28:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2020 22:23:17 vasta tsitaadiga

See juba kisub tahanteada valdkonda, kus mitmekilomeetrise vaskkaabli kaudu gigabitiseid kiiruseid saavutati icon_biggrin.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2020 22:24:43 vasta tsitaadiga

Betamax, kahjuks küll.

Margus, ei oskagi isegi kuskilt otsasast alustada. Kui on olemas selliseid ruuterid, adapterid vms. viska linke, uuriks ka.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2020 23:14:46 vasta tsitaadiga

https://www.thebroadcastbridge.com/content/entry/5284/reverse-power-feed-fiber-fast-dsl-without-breaking-the-bank Siin natuke juttu Kui ara küsi mis saab kaugemal kui 250 meetrit vectoriga saab 1 gbit 250meetri peal Kui natuke rohkem kaevata leiab palju.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2020 23:30:36 vasta tsitaadiga

Väga huvitav. Aga sellel pole absoluutselt mitte mingit pistmist sellega, et jaamast tulev vool jääb nõrgaks ja sellepärast ei saa kiirusi pakkuda.

Kogu asja mõte on see, et kui pole kuskilt elektrit võtta, siis on võimalik kliendi kodust seda üle vase toita. Aga tegemist on eraldiseisva dsl jaamaga kuhu tuleb fiiiber.

800 meetri peal ei saa sa ikkagi mingit kiirust pakkuda. Kui võtta nüüd kasutusele see sinu lingitud lahendus, siis pannakse uus jaam lähemale, veetakse fiiber ja toidetakse sinu kodust elektriga, aga kaugus pole ka enam siis 800m, vaid 200m näiteks.

Margus kirjutas:
Mina näen probleemi pigem selles miks pika vahamaa peal suuri kiiruseid ei saa on selles, et jaamast tulev vool jääb nõrgaks. Kui kliendipoolele panna adapteriga vahetükk kus antakse + otsale kliendipoolt voolu liini tagasi siis ka 200mbit+ pole enam unistus ka 800+ meetri peal. Sellise adapteriga ei pea ruuterit vahetama ja klient ise maksab voolu eest. On ka ruutereid kuhu selline asi sisse ehitatud.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2020 00:15:35 vasta tsitaadiga

Kui ma vaatasin alguses jäi selline mulje et midagi peab ju olema miks asi sumbub kui ma neid asju rohkem vaatasin midagi peab olema teisiti Ma ei ole ka eriline insener selles ajsas kuid ikkagi on midagi arvatud . Kuid eriti ma ei eksi kui vaadata takistus ja pikkus isegi vasel on takistus ja energia läheb sinna kaduma kui arvestada pikkust. Kuigi vdsl kasutab heli siis takistuse tõttu signaal läheb kehvemaks Ilmselt on mängus palju vool langeb puntist a-b lühema kaabli peal on väiksem energia kulu kuna seal on lühem maa asi on vist ikkagi kuidagimoodi seotud vs takistus. Vool kergelt lekib tekivad häired. Ma ei ole eriline tedlane.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2020 00:28:06 vasta tsitaadiga

Korralik jäme vask, korraliku keerutusega ja varjestusega on loomulikult parem kui kuskil KEK'i urkas või bulgaaria keldris 40a tagasi toodetud prügi.

Aga füüsika vastu ei saa ja mingi hetk tuleb ikkagi piir ette. Ja see pole lihtsalt vase takistus, mis on probleemiks. Igasuguseid huvitavaid asju hakkab juhtuma kuna kasutatakse paljusid erinevaid sagedusi.
,
https://en.wikipedia.org/wiki/Attenuation
https://en.wikipedia.org/wiki/Crosstalk
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2020 00:43:02 vasta tsitaadiga

Optika oluline eelis on see, et crosstalk puudub täielikult!
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nikolaik
HV vaatleja

liitunud: 22.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2020 23:22:11 vasta tsitaadiga

Loodan, et küsin õiges foorumis.
Plaanin minna Telia internetile üle. Operaator küsib: kas pordid jätta suletuks või avatuks? (vaikimisi on suletud).

Kuidas siis parem oleks minu jaoks? Milline on oht, kui avan porte?
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2020 23:27:23 vasta tsitaadiga

Pole vaja neid avatuna hoida, kui reaalne vajadus puudub (ala lokaalsele veebiserverile ligipääs välismaailmast jms). Jäta suletuks. Igal ajal saad avada/sulgeda iseteenindusest.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2020 08:04:03 vasta tsitaadiga

nikolaik kirjutas:
Loodan, et küsin õiges foorumis.
Plaanin minna Telia internetile üle. Operaator küsib: kas pordid jätta suletuks või avatuks? (vaikimisi on suletud).

Kuidas siis parem oleks minu jaoks? Milline on oht, kui avan porte?

Kui sa pead küsima siis pole sul vaja neid avada. Need kellel on vaja avatud porte teavad seda ise küsida.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nikolaik
HV vaatleja

liitunud: 22.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2020 08:29:25 vasta tsitaadiga

maty kirjutas:
Pole vaja neid avatuna hoida, kui reaalne vajadus puudub (ala lokaalsele veebiserverile ligipääs välismaailmast jms). Jäta suletuks. Igal ajal saad avada/sulgeda iseteenindusest.


Tänan.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2020 09:33:27 vasta tsitaadiga

... pordid saab iga kell iseteenindusest avada, kui vaja, seega pole suurt vahet ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2020 00:34:18 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... pordid saab iga kell iseteenindusest avada, kui vaja, seega pole suurt vahet ...


Kusjuures "Portide avamine" tähendab Telia ühenduse puhul TCP-ühenduste lubamist sinu ruuterini, UDP on porte avamatagi lubatud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2020 17:26:58 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... pordid saab iga kell iseteenindusest avada, kui vaja, seega pole suurt vahet ...


Kusjuures vaatasin praegu Telia iseteenindust ja ei leidnud kohta, kus oleks avatud/suletud pordid märgitud või kust seda muuta saaks?

Olen varem porte avanud alati inimesest klienditeenindaja abil.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2020 17:35:08 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
... pordid saab iga kell iseteenindusest avada, kui vaja, seega pole suurt vahet ...


Kusjuures vaatasin praegu Telia iseteenindust ja ei leidnud kohta, kus oleks avatud/suletud pordid märgitud või kust seda muuta saaks?

Olen varem porte avanud alati inimesest klienditeenindaja abil.


Iseteeninduses koduse interneti teenuse "kiiruse" juures, haldan teenust.
Lendab sinna vanasse kiviaegsesse keskkonda, seal valid interneti kiiruse mida vaja ja all pakub portide olekut, avatud/suletud.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2020 17:39:27 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Reaper kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
... pordid saab iga kell iseteenindusest avada, kui vaja, seega pole suurt vahet ...


Kusjuures vaatasin praegu Telia iseteenindust ja ei leidnud kohta, kus oleks avatud/suletud pordid märgitud või kust seda muuta saaks?

Olen varem porte avanud alati inimesest klienditeenindaja abil.


Iseteeninduses koduse interneti teenuse "kiiruse" juures, haldan teenust.
Lendab sinna vanasse kiviaegsesse keskkonda, seal valid interneti kiiruse mida vaja ja all pakub portide olekut, avatud/suletud.


Lisaks tuli veel valida "muuda teenust", alles siis tekib portide valik!
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2020 19:02:09 vasta tsitaadiga

Kas staatilise IP tellimisel pean veel ruuteris midagi seadistama?
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2020 19:05:43 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Kas staatilise IP tellimisel pean veel ruuteris midagi seadistama?


Koduühendusel?
Ei, IP antakse sulle endiselt DHCP’ga, lihtsalt saad garanteeritult alati sama IPv4 aadressi ja IPv6 prefixi.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2020 19:20:34 vasta tsitaadiga

Etz, Koduühendus jah. Siis on selge thumbs_up.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Okman
HV veteran
Okman

liitunud: 04.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2020 17:11:16 vasta tsitaadiga

Mis seadmeid Telia hetkel pakub kui liituda koduinternetiga (ainult internet). Tekib arusaam et ma ei näe ruuteri infot ennem kui ma olen juba teenuse tellinud.
Samuti kas ühendus on netk kaabli/telefoni kaabli kaudu?

_________________
https://steamcommunity.com/id/okman_est/
Kommentaarid: 429 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 367
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2020 17:23:17 vasta tsitaadiga

Okman, ühendus võib olla telefoni-, võrgu või optikakaabliga. Kodulehele pane oma aadress, ja postita max. pakutav kiirus siia.
Inteno DG200 ja Genexis Pure ED500
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Okman
HV veteran
Okman

liitunud: 04.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2020 17:32:33 vasta tsitaadiga

Näitas 100/25. Optikat majas kindlasti pole. Antennikaabli pealt jookseb majas Elisa ja STV. Minu mäletamist mööda kunagi Elisa kasutas Elioni(Telia) kaablit, siis jooksis see tuppa mulle mööda telefonikaablit.
_________________
https://steamcommunity.com/id/okman_est/
Kommentaarid: 429 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 367
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2020 17:43:04 vasta tsitaadiga

Üle telefonikaabli siis, uuena poest peaks saama ainult neid kahte eelmainitud ruuterit.
Kasutatuna kõlbavad ka DG301, DG400 ja DG400 Prime.

Võimalusel kasuta Dg400 prime või genexist, 5ghz wifi ja need toetavad 35B standartit, millega on vähem häireid.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2020 17:59:28 vasta tsitaadiga

Okman kirjutas:
Mis seadmeid Telia hetkel pakub kui liituda koduinternetiga (ainult internet). Tekib arusaam et ma ei näe ruuteri infot ennem kui ma olen juba teenuse tellinud.
Samuti kas ühendus on netk kaabli/telefoni kaabli kaudu?


Tehnik tuleb pakub vastavalt tehnoloogiale, xDSL korral Inteno 200, 301, 400, 400Prime, Genexis. KMI, PON korral oleks ilmselt alati mõistlik AC wifiga seade, ehk et kolm viimast.
Seda kas nett on DSL või KMI/PON näed kiirustest. esimese korral asümmeetriline 100/25 vms. teisel puhul alati 100/100 jne.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2020 12:25:06 vasta tsitaadiga

Tere, küsimus kaabeldamise kohta. Ruuterisse tuleb 500'ne ühendus. Ja ruuterist jaguneb kiirus siis kõikide kaablite vahel ära, mitte igast torust ei tule enam maksimumi onju? Kas Telias müüdav Netgeari switch on okei, või leiduks midagi kobedamat? ja kas switchi vahele panemine kahandab kuidagi teenuse kvaliteeti. Või peaks ikka ruuterist igale seadmele kaabli vedama ja mitte switchi panema? Mure koht on just see alumine tuba, kus tuleb kaabeldada arvuti, digiboks ja projektor.

Spoiler Spoiler Spoiler


Aitäh.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2020 12:32:42 vasta tsitaadiga

kõige parem oleks vedada igale seadmele kaabli ruuterist, et ei peaks switchi vahele panema.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2020 12:53:02 vasta tsitaadiga

Switchid ja muud jagamisvahendid jätaks viimaseks variandiks.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2020 13:04:24 vasta tsitaadiga

Switch on mõttekas vist pigem siis kui ruuteri neljast pordist väheks jääb või on vaja ise hallata (või mitte hallata) sissetulevat ühendust nagu ruuter oma reeglite järgi teeb. Need reeglid võivad vahel kummalised olla mõnedele inimestele.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2020 13:25:13 vasta tsitaadiga

Renq, kuna Sinu skeemi pealt näen ma juba 5'te tarbijat, siis pead kuskil kohas switchi nii-ehk-naa mängu tooma, sest Telia pakutavatel ruuteritel on kohtvõrgu jaoks max 4 pesa.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2020 13:28:52 vasta tsitaadiga

Kuna valguskaabel olemas, siis ma vahetaks ruuteri välja... Telia teenusruuter nkn mõttetu. Võtaks asjalikuma ja millel vähemalt 5 pesa olemas, siis jääks ära switchi vajadus.

viimati muutis maty 04.08.2020 13:34:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2020 13:29:19 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
Tere, küsimus kaabeldamise kohta. Ruuterisse tuleb 500'ne ühendus. Ja ruuterist jaguneb kiirus siis kõikide kaablite vahel ära, mitte igast torust ei tule enam maksimumi onju?


Igast pistikust võib tulla maksimum kiirus, kui teised samal ajal netti ei kasuta.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2020 15:36:58 vasta tsitaadiga

maty kirjutas:
Kuna valguskaabel olemas, siis ma vahetaks ruuteri välja... Telia teenusruuter nkn mõttetu. Võtaks asjalikuma ja millel vähemalt 5 pesa olemas, siis jääks ära switchi vajadus.
Ma pole siin foorumis veel kohanud inimest kes kinnitaks et tal mitte Telia ruuteriga kõik Telia poolt pakutavad TV teenused töötaksid. Salvestamine, Lastenurk, Äppid (YT, HBO) jne.
Alati on keegi öelnud et tal miski osa teenusest puudu või ei toimi... icon_rolleyes.gif

Pealegi, miks peaks kogu majasisese liikluse üldse läbi ruuteri ajama? a'la NAS <-> PC, kaamerad -> NAS jne.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2020 15:56:10 vasta tsitaadiga

Natuke ebatäpne tuli mul see pilt. Alumisse tuppa tuleb ruurerist kaks eraldi kaablit, kolmanda lisamine tähendaks mööbeldamist ja puurimist. Kõige tähtsam on vast arvuti ja sinna jääks eraldi kaabli ruuterist, teine kaabel läheks siis jagamisele läbi switchi projektorile ja digiboksile. Kas see switch võiks mingeid komplikatsioone tekitada teenuses? Üldiselt olen ma rahul Telia ruuteriga, mulle sobib, et probleemide korral saavad nad ise seda hallata ja ainuke nõrk külg võibolla võiks wifi tugevus olla.
_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2020 15:58:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas see switch võiks mingeid komplikatsioone tekitada teenuses?

Vaevalt. Palju aastaid lollid switchid korteris olnud kapi taga, pole vajadust neid näppida olnud.
Ennem tahab ruuter resa saada x aja tagant

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2020 17:42:38 vasta tsitaadiga

Tegelikult need kõige odavamad "lollid" TP-Link (ja ka mõned teised) ei oska/toeta QoS ehk kui samast switchist nii digiboks kui ka "Linuxi ISO-d" torrenti kujul läbi ajada siis võib digiboks hakkima hakata.
Telia poolt pakutav Netgear peaks sellest murest vaba olema, samuti nii mõnedki teised switchid. Pead lihtsalt tooteinfot veidi jälgima.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2020 12:52:30 vasta tsitaadiga

Sa pead just switchi panema peale ruuterit, siis kui sisevõrgus midagi suuremat liigutad ei tapa seda inteno junni maha.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
montez
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.12.2002




sõnum 05.08.2020 13:52:58 vasta tsitaadiga

Mina ei ühenda ühtegi arvutit otse Telia ruuteri külge, vaid ühendus käib läbi oma ruuteri(tulemüüriga). Telia seadmesse saab väljast sisse ja siis oldakse juba arvutis. Seega vahele ruuter, millel on oma tulemüür ja mida haldad ise. Nii saab kuni 3 digiboksi telia ruuteri külge ja 4. pesas on enda ruuter, mille taga kuni 4 arvutit kaabliga(vajadusel wifi).
_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2020 14:39:33 vasta tsitaadiga

montez kirjutas:
Mina ei ühenda ühtegi arvutit otse Telia ruuteri külge, vaid ühendus käib läbi oma ruuteri(tulemüüriga). Telia seadmesse saab väljast sisse ja siis oldakse juba arvutis. Seega vahele ruuter, millel on oma tulemüür ja mida haldad ise. Nii saab kuni 3 digiboksi telia ruuteri külge ja 4. pesas on enda ruuter, mille taga kuni 4 arvutit kaabliga(vajadusel wifi).

Telia ruuteris on ju ka tulemüür, arvutites on ka tulemüür. Loomulikult paha ei tee kui sa veel ühe vahele paned aga topelt NAT vaates see päris ilus pole. Selle panemata jätmine ei tähenda, et keegi sulle niisama "sisse" tuleb. Telia saab ainult hallata sinu ruuteri pordisuunamisi ja wifit ning näha liiniandmeid. Midagi sama asja kaudu saab kasutaja ise ka iseteeninduses teenuse seadmete all teha.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.08.2020 22:11:11 vasta tsitaadiga

oeh, see telia kellaajaline abitelefon on tüütus kuubis. muidugi on hetkel kell liiga palju, et nende abitelefonile helistada ja senise kogemuse põhjal ma pakun, et hommikuks on mu probleemi jälle raskem leida :/
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2020 22:50:28 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
oeh, see telia kellaajaline abitelefon on tüütus kuubis. muidugi on hetkel kell liiga palju, et nende abitelefonile helistada ja senise kogemuse põhjal ma pakun, et hommikuks on mu probleemi jälle raskem leida :/

Krm, sul on see huvitav probleem, vaatan mis teha annab, unustasin juba su kirja.
Tundub, et kusagil on lisaks cat kaabel seasabas.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2020 08:53:28 vasta tsitaadiga

Klienditugi indrpo tundub töötavat ööpäevaringselt thumbs_up.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2020 16:38:15 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
]Ma pole siin foorumis veel kohanud inimest kes kinnitaks et tal mitte Telia ruuteriga kõik Telia poolt pakutavad TV teenused töötaksid. Salvestamine, Lastenurk, Äppid (YT, HBO) jne.
Alati on keegi öelnud et tal miski osa teenusest puudu või ei toimi... icon_rolleyes.gif

Kui üldse midagi ei konfi muu pakkuja ruuteris, siis saad 100% teenuseid, aga 720p kvaliteedis teleteenuse.
VLAN4 eraldi switchi kaudu digiboksi porti saatmise lahendusega toimib 1080p TV-teenus ja ka 99% muudest teenustest, väljaarvatud digiboksi Youtube äpp, aga see on 10 muud moodi dubleeritav, nii et olulist kadu pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2020 17:25:28 vasta tsitaadiga

Ehk täpselt nii nagu ma ütlesingi, et midagi juskui töötab aga mitte Telia ruuteriga pakutaval tasemel.

Lisaks kas selle VLAN4 lahendusega toimib ikka ka kenasti nett ja TV samas kaablis? Sest minul (ja usun et nii mõnelgi teisel) oleks vajadus saada TV juurde ka nett ilma lisakaablita.
Netti tahavad seal digiboks, TV, ressiiver, konsool, meediamängija. Telia ruuteriga pole mingit probleemi nende sama kaabli otsas jooksutamises.

Loomulikult on mitte Telia ruuteril ka mitmed omad eelised aga see pole hetkel ju teemaks...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SndyBrdge
HV vaatleja
SndyBrdge

liitunud: 11.07.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2020 17:56:58 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Ehk täpselt nii nagu ma ütlesingi, et midagi juskui töötab aga mitte Telia ruuteriga pakutaval tasemel.

Lisaks kas selle VLAN4 lahendusega toimib ikka ka kenasti nett ja TV samas kaablis? Sest minul (ja usun et nii mõnelgi teisel) oleks vajadus saada TV juurde ka nett ilma lisakaablita.
Netti tahavad seal digiboks, TV, ressiiver, konsool, meediamängija. Telia ruuteriga pole mingit probleemi nende sama kaabli otsas jooksutamises.

Loomulikult on mitte Telia ruuteril ka mitmed omad eelised aga see pole hetkel ju teemaks...

Saab, kui panna ruuteri ja kõigi nende seadmete vahele switch.
Ruuterist tuleb siis LAN ja VLAN 4 tagged, ning switch saadab VLAN 4 untagged digiboksi ja LAN igale poole mujale.

Switch peaks olema siis nn "managed" tüüpi, mis VLANidest aru saab
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2020 18:13:49 vasta tsitaadiga

SndyBrdge, kas PC peal kui YT avada sel juhul ka "Play to TV" toimima jääb nii et Telia digiboks sinna valikusse ilmub? Või digiboks on muust võrgust isoleeritud ja teistele nähtamatu? icon_rolleyes.gif
Ei küsi norimise pärast, lihtsalt praegu selline võimalus on ja aegajalt isegi kasutan seda...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SndyBrdge
HV vaatleja
SndyBrdge

liitunud: 11.07.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.08.2020 20:43:28 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
SndyBrdge, kas PC peal kui YT avada sel juhul ka "Play to TV" toimima jääb nii et Telia digiboks sinna valikusse ilmub? Või digiboks on muust võrgust isoleeritud ja teistele nähtamatu? icon_rolleyes.gif
Ei küsi norimise pärast, lihtsalt praegu selline võimalus on ja aegajalt isegi kasutan seda...

Minu teada siis ei tööta. Varasemast postitusest lugesin ka, et YT äpp digiboksil üldse ei tööta sellise lahendusega.

Kui mul selline setup oli, siis veel YT äppi polnud
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 354, 355, 356 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.