Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 429, 430, 431 ... 465, 466, 467  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2020 15:28:04 vasta tsitaadiga

See 50/20 23€ eest on mõistlikum valik. Piiramatul kiirusel on pointi vaid siis kui kasutad seda kuskil statsionaarselt näiteks koduse netina ja konkreetses asukohas õnnestub reaalselt ka suuremaid kiirusi kätte saada
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2020 15:28:23 vasta tsitaadiga

jake28 kirjutas:
cwsker kirjutas:
ivoorg kirjutas:
Kui mul piiramatu pakett oli elisas ja tarbisin 500-700 GB kuus siis ütlesid elisas sellepeale, et teenus ongi tarbimiseks. Piiramatu maht ongi piiramatu.
Küsimus siis elisa piiramatu koduinterneti asjus, et kui hea hinnaga keegi selle 39€ maksva paketi saanud on(Kiirus ja maht piiramatu)?
Tagaks taaskord elisat proovida aga huvitaks kui heaks hinda võimalik saada.


Just helistasin neile ja lubasid hinna pakkumise saata. Hetkel olen enda nri-ga Elisas ja telefon ka sealt aga tuleks üle teise numbri ja LTE kodunetiga. 39€/kuus per device on ikka julm. Vaatan mis pakuvad.


käisin ise kah kunagi ammu esinduses.tahtsin endale piiramatud interneti ja öeldi inviduualseid pakumisi nad ei tee ja hind koigle same 39 eurot.
oeldi et kas vali 39 voi mine minema esindusest,sinu enda valik..

Öeldigi, et mine minema? icon_eek.gif
Kommentaarid: 690 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 02.06.2020 17:37:24 vasta tsitaadiga

Njah, lahkuge sealt vaikselt, siis saab sellest 39 või 23 eurosest paketist kohe automaatselt 11.90 pakkumine.
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 02.06.2020 20:25:48 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Njah, lahkuge sealt vaikselt, siis saab sellest 39 või 23 eurosest paketist kohe automaatselt 11.90 pakkumine.
peab proovima jah, aga elisa on ikka totralt ülekoormatud kohati

nädalavahetusel sai kasutatud elisa 4g'd aktiivsemalt - päeval 10-13mbps kell neli hommikul 185Mbps

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 02.06.2020 21:17:12 vasta tsitaadiga

Miski heapärast on elisa täiesti suvalise koha peale metsa pannud lisaks 1800MHz


_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.06.2020 21:21:12 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Miski heapärast on elisa täiesti suvalise koha peale metsa pannud lisaks 1800MHz

Peab ikka vähe kliente olema kui kogu masti ressurss tühja tiksub.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 02.06.2020 21:22:10 vasta tsitaadiga

indrpo, ongi vähe kliente seal, mets ju. Täielik raiskamine.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2020 23:30:18 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Öeldigi, et mine minema? icon_eek.gif

"Härra, kaduge siit nagu s!tt ihust!" icon_smile.gif

KillFrenzy kirjutas:
indrpo, ongi vähe kliente seal, mets ju. Täielik raiskamine.

Ei ole ju raiskamine - iga päev kirjutab keegi kuskile imestunult, et nii nobe nett. Puhas reklaam.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 02.06.2020 23:33:45 vasta tsitaadiga

Jah. Minge tahkuna majakasse seal hea elisa nett. icon_smile.gif

Telial samas mastis 800 ainult, sai 33/8 kätte.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 25.06.2020 20:33:56 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
indrpo, ongi vähe kliente seal, mets ju. Täielik raiskamine.


Äkki on seal riiklikud (julgeoleku)asutused kliendid?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 25.06.2020 22:19:18 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
indrpo, ongi vähe kliente seal, mets ju. Täielik raiskamine.


Äkki on seal riiklikud (julgeoleku)asutused kliendid?


Neil oma võrk ja levi. Osa käib küll ka operaatorite fiibrist läbi ja masti kus eraldi saatjad.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
surender007
HV kasutaja
surender007

liitunud: 13.09.2002




sõnum 27.06.2020 22:08:46 vasta tsitaadiga

Enam uusi kohti 1 4G kihiga ei ehitata. Vähemalt 2 kihti 4G kindlasti.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dimi
HV vaatleja
Dimi

liitunud: 23.10.2015




sõnum 16.07.2020 20:24:34 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:


Vaevalt, et siin mändide vahel midagi peale 800MHz leviks. Aga kuskilt vaadata ei saa ka, mida kasutab.

4G signaal on 2-3 pulka 5-st.


Mina lähenesin enda murele selliselt, et vaatasin siit https://www.cellmapper.net/ järgi, kelle mastist minu koju tuleb LTE-A signaal ja ostsin endale HUAWEI B2368-66 väliruuteri (250€), homme lähen keeran katusele ja siis näen lõplikku pilti, aga juba praegu on hea, ping lemmikus mängus on pea sama mis Telia optilise kortermaja lahenduse otsas.

Teine oluline asi, mida märkasin su kommentaaris, ruuter akna peal. Klaas tõmbab signaali julmalt maha, ikka kohe julmalt, pane ruuter akna taha, hoopis teine pilt kohe.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 16.07.2020 20:36:25 vasta tsitaadiga

[quote="Dimi"]
Reaper kirjutas:

Mina lähenesin enda murele selliselt, et vaatasin siit https://www.cellmapper.net/ järgi, kelle mastist minu koju tuleb LTE-A signaal ja ostsin endale HUAWEI B2368-66 väliruuteri (250€), homme lähen keeran katusele ja siis näen lõplikku pilti, aga juba praegu on hea, ping lemmikus mängus on pea sama mis Telia optilise kortermaja lahenduse otsas.


Kuskil, kus on vähe maste, võib B2368-66 äkki isegi toimida aga rohkemate mastide korral on see totaalne saast. Kunai sellel termosel on 4 antenni, siis suunata ei saa, käib pidev mastide vahel pendeldamine, signaal on kehv, soft sees on kiviajast ja uuendusi ei saa, API -ga ligi ei pääse. Kui firmware lubab, siis admin/CPE@huawei laseb ligi ja saad natuke rohkem seadistada aga ka sellest jäi mulle väheks. B535 ja Nelli antenni kooslus on igatepidi etem, nii stabiilsuse kui levi osas, lisaks saab kergelt vajadusel ainult ruuteri välja vahetada.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dimi
HV vaatleja
Dimi

liitunud: 23.10.2015




sõnum 16.07.2020 21:31:16 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Kunai sellel termosel on 4 antenni, siis suunata ei saa, käib pidev mastide vahel pendeldamine, signaal on kehv, soft sees on kiviajast ja uuendusi ei saa, API -ga ligi ei pääse. Kui firmware lubab, siis admin/CPE@huawei laseb ligi ja saad natuke rohkem seadistada aga ka sellest jäi mulle väheks. B535 ja Nelli antenni kooslus on igatepidi etem, nii stabiilsuse kui levi osas, lisaks saab kergelt vajadusel ainult ruuteri välja vahetada.


Need 4 antenni on varjestama kujul korpuse sees, neid pole vaja suunata. admin/CPE@Elisa laseb konfida nii kuis ise tahad, valid endale masti, mastist valid Cell´i ja lukustad ta sinna ära. Mast on mul ca 500 meetri kaugusel, LTE-A cell on suunatud minu maja poole, ja väliruuter on siseruuteriga ühendatud CAT5e (ma panen CAT7) kaabliga, mis tähendab et antenni ja siseruuteri vahemaa on kasvõi 100 meetrit, mida Nelli omaga teha ei saa. Mul suvilas on Nelli, suht haige süsteem, ruuter peab antenni ligidal olema, muidu antennist kasu ei ole, kütteta pööning ei ole ruuteri jaoks just see kõige sobivam koht.
Ja ma ei tea, kas komplekt on uuenenud või mitte, aga termosega kaasas olev siseruuter on päris hea, gigabitine, olemas kõik DynDNS, custom DNS, ipv6 kohe karbist, kogu mudru ühesõnaga, mida B535-es pole ollagi, ei pea isegi hallatavat svitchi ostma ja muide välisele ruuterile sobib sappa mistahes normaalne ruuter, ei pea originaal olema.
P.S. Ma uurisin igasuguseid asju, sest Telia tahtis 12 000 € saada liitumise eest, optiline krundi piiril, Pärnu äärelinn, korteris on Telia optiline kortermaja lahendus, ping tanke mängides oli 45-65 ms, panin siin samas korteris termose akna peale, ping tankides 55-70, tõstsin akna taha, oih, 40-50 ms mängus, 11 750 € kokku hoitud. )))))
Ma ei tea, minu arust parim mobiilse interneti lahendus, mis hetkel vabalt saadaval on. Ma ei ole võrkude spetsialist, aga mulle meeldib kõik see konf, mis termosel on ja on näha, et vähelt Elisa on näinud vaeva selle termose müügiga, müügis on just need modifikatsioonid, mis meil mastide küljes toimetavad, neid on sitaks erinevaid. Elisa termos töötab Venemaal igas asendis iga operaatori juures, Poolas müügil olev termos ei tööta kõikjal, kuna puuduvad Cell 21 ja 22 ja mingid 30 numbrid, peast ei mäleta, need on saatjate ID, 10 kuni 19 800mhz, 20-29 1800 mhz, jne.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 16.07.2020 21:59:03 vasta tsitaadiga

Dimi kirjutas:

Need 4 antenni on varjestama kujul korpuse sees, neid pole vaja suunata. admin/CPE@Elisa laseb konfida nii kuis ise tahad, valid endale masti, mastist valid Cell´i ja lukustad ta sinna ära.


Mul oli Tele2 termos testiks (firmware B2368_V100R001C00SPC086), tundub, et Elisa on firmware kõvasti mudinud, igatahes see Tele2 temos oli küll mannetu, kui B535 -l oli toas max levipulgad, siis B3268 ei saanud isegi õues max signaali kätte. Erinevate foorumite baasil, selgus, et ma pole ainus samade probleemidega. Kusjuures kõigi kolme operaatoriga (ca 800 m raadiuses kõigi mastid otsenähtavuses) oli sama jama. Ka siseseade oli ka suht piiratud ja mannetu ning kehva wifi leviga aga kuna endal on erladi wifi ruuter, siis see polnudki määrav. Jah, Nell vajab ruuterit lähemale kui POE seade aga samas võib ruuterit vahetada suvalisel ajal. Aga kui Sul kõik töötab, siis palju õnne.

P.S. Muide B535 teeb kõike mida mainisid mitte tegevat + lubab API -ga haldamist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dimi
HV vaatleja
Dimi

liitunud: 23.10.2015




sõnum 16.07.2020 22:28:51 vasta tsitaadiga

Praegune tarkvaraversioon: B2368_V100R001C00SPC101 @Elisa
Ja masti otsevaade silmadega ei tähenda mitte midagi, seal on antennid ja nende suunad on erikujulised, vaata cellmapperis,
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 17.07.2020 07:46:30 vasta tsitaadiga

Dimi kirjutas:
Praegune tarkvaraversioon: B2368_V100R001C00SPC101 @Elisa
Ja masti otsevaade silmadega ei tähenda mitte midagi, seal on antennid ja nende suunad on erikujulised, vaata cellmapperis,


Elisa firmware on seega natuke uuem, samas latest versioonist üle 30 versiooni vanem.

Ja loomulikult olen cellmapper -t vaadanud ja ka operaatoritega suhelnud. Elisa isegi tunnistas, et mastid (2tk) on ülekoormatud ja lisas teise masti uue sageduse aga kahjuks masti enda link jäi pudelikaelaks edasi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.07.2020 08:14:50 vasta tsitaadiga

Mis mastist või piirkonnast jutt? mis sageduse cell peale lukku panid muidu? Kõik cellid on lte-a kui rohkem kui 1 sagedus mastis.
_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dimi
HV vaatleja
Dimi

liitunud: 23.10.2015




sõnum 19.07.2020 12:06:58 vasta tsitaadiga

[veix] kirjutas:
Mis mastist või piirkonnast jutt? mis sageduse cell peale lukku panid muidu? Kõik cellid on lte-a kui rohkem kui 1 sagedus mastis.


Piirkonnaks Paikuse, Pärnu.
Mastidega katsetasin, algul lülitas ennast pidevalt Bandwidth* 10 MHz Uplink Frequency 837 MHz külge, Selliselt oli allalaadimine üleslaadimisest väiksem, kuskil siin lugesin et see pole hea,natuke lugesin, leidsin et saab teha Lock Band, ja lukustasin
Bandwidth* 20 MHz
Uplink Frequency 1774.9 MHz
Downlink Frequency 1869.9 MHz
Frequency Band DCS (B3 FDD)
See B3 FDD ongi band millesse saab lukustada

Nüüd on allalaadimine suurem kui üleslaadimine (speedtesti andmetel), aga naabri maja varjutab signaali, panen termose teise kohta, juhtme taga hetkel.

Aga signaal enam ei hüppa, enam vähem stabiilne, turvakaamerad ja kogu mudru hakkas tööle, torrent tuleb alla 5MB/sek, nagu ka pakett ette näeb, World of tanksi pole veel proovinud.

UPD. Nüüd oleks vaja ennast teiste seadetega kurssi viia, kui mingi link kellelgi, kust lugeda kasvõi kõiki neid termineid, mis LTE ruuteris kasutusel, oleks tänulik, kui jagate.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivoorg
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2014




sõnum 22.07.2020 14:11:33 vasta tsitaadiga

Oskab keegi õpetada kuidas saab huawei b2368-22 ruuterit kindla masti peale lukustada?
Mastis olemas erinevad sagedused. Ehk siis tahaks seda 4g+ saada ja kindla mastiga.
Ehk mõni asjatundja aitab.
Tänan.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 22.07.2020 14:30:57 vasta tsitaadiga

ivoorg kirjutas:
Oskab keegi õpetada kuidas saab huawei b2368-22 ruuterit kindla masti peale lukustada?
Mastis olemas erinevad sagedused. Ehk siis tahaks seda 4g+ saada ja kindla mastiga.
Ehk mõni asjatundja aitab.
Tänan.


Ainult operaator saab sim kaardi/ruuteri kindla masti peale lukustada. Kanaleid saad admin menüü kaudu seadistada. See termos kahjuks API -t ei toeta.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VeixES
HV veteran

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.07.2020 14:31:27 vasta tsitaadiga

Dimi, Paikuse kandis Elisa on pannud masti mahtu juurde. Täitsa soovitan katsetada B7 ja B1 kärje külge end panna. Peaks suht vaba kanal enamuse ajast olema kuna esmajärgus B20 ja B3 lähevad täis.
_________________
Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivoorg
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2014




sõnum 22.07.2020 15:19:47 vasta tsitaadiga

ksuuk, Tänan vastuse eest.
Olen kuskil siin foorumis midagi lugenud ise masti lukustamise kohta aga ei leia kohta ja kuidas seda teha täpselt... mingisuguse Cell ID asi oli vist kui ma ei eksi.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007




sõnum 22.07.2020 16:48:50 vasta tsitaadiga

ivoorg kirjutas:
ksuuk, Tänan vastuse eest.
Olen kuskil siin foorumis midagi lugenud ise masti lukustamise kohta aga ei leia kohta ja kuidas seda teha täpselt... mingisuguse Cell ID asi oli vist kui ma ei eksi.


Jah, Cell ID külge operaator lukustab SIM kaardi/ruuteri. Aga seda on siis vaja kui ruuter pendeldab eri mastide vahel pidevalt. Kui Sul on üks mast, siis see ei anna midagi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elisa mobiilne internet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 429, 430, 431 ... 465, 466, 467  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.