Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 707, 708, 709 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 20.07.2020 21:18:55 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
seeru kirjutas:
Vaatasin, see Genesis 169€ ruuter maksab nüüd 24 k järelmaksuga ostes 230€ ja 48 k järelmaks mida by default lahkelt pakutakse on hind 280€
Varasemate ruuteridega sellist ahnitsemist ei mäletagi aga võibolla oli ka.


Võta auto liisingusse mida ka by default lahkelt pakutakse... ma ei tea kas on vähem või rohkem ahnitsemist aga keegi peab sulle selle raha alla panema.
Seda, et kasulikum on üürida ja siis kui kange tahtmine, mingil ajal üür lõpetada, on ammu teada..kui keegi matemaatikat teeb.

Ma oma autod olen ostnud mitte liisinud.
Aga varem minuarust küll seda 21,9% liigkasuvõtmist ei toimunud.
Rootsi on tõelises hädas nagu teame.
Telia ei jõua isegi raha enam alla panna kliendi seadmele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 20.07.2020 21:33:28 vasta tsitaadiga

Gap, foorumis kirumine kindlasti aitab icon_lol.gif

Kodulehel on kontakid olemas kuhu saab kurta.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 20.07.2020 21:42:36 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
indrpo kirjutas:
seeru kirjutas:
Vaatasin, see Genesis 169€ ruuter maksab nüüd 24 k järelmaksuga ostes 230€ ja 48 k järelmaks mida by default lahkelt pakutakse on hind 280€
Varasemate ruuteridega sellist ahnitsemist ei mäletagi aga võibolla oli ka.


Võta auto liisingusse mida ka by default lahkelt pakutakse... ma ei tea kas on vähem või rohkem ahnitsemist aga keegi peab sulle selle raha alla panema.
Seda, et kasulikum on üürida ja siis kui kange tahtmine, mingil ajal üür lõpetada, on ammu teada..kui keegi matemaatikat teeb.

Ma oma autod olen ostnud mitte liisinud.
Aga varem minuarust küll seda 21,9% liigkasuvõtmist ei toimunud.
Rootsi on tõelises hädas nagu teame.
Telia ei jõua isegi raha enam alla panna kliendi seadmele.


Telia1 kliendil 0% järelmaks.
Samas ma ei tea just palju kliente kes järelmaksule ruuterit võtaks. Arusaadav, et perele süler või teler on kallimas hinnaklassis ning ka sealt leiab 0% järelmaksu aga digiboks ja ruuter võetakse enamasti rendile, kellel vähegi raha ja tahab, suudab ka selle välja osta.. on selline korralik suure pere selveri ostukorv.
Ma saan aru, saagi on vaja pöördes hoida aga leiaks siis midagi asjalikku mille üle viriseda. Kellegi rahakott pole küll asi mida üldistada.

Gap kirjutas:
Mis selle Teliaga jälle on ??? nii kui mingi tugevam torm või tuuleke on telia nagu mingi haavaleht ja teenused kohe häiritud thumbs_down.gif Mustamäel täiega jamab :S on ei ole on ei ole tehke siis korda mitte et nii et kord on ja siis kaob jälle ära icon_evil.gif


Kuidas see üldises pildis teliaga seostub, Sul on Mustamäel siis pon või kmi. Pon tuleb otse jaamast kus üüratud akud vahel, saab 8-24h ka elektritoiteta hakkama, vajadusel generaator. KMI tuleb otse jaamast keldri ja seal sõltub keldri elektrist. Kui toide kaob/taastub ja switch reboodib, on katkestus 5min.
Mul on maakolkas VDSL ja jaam käib akutoitel 8h, kodus ups hoiab tehnikat töös 30min-1h siis kustub kõik. Tormiga oli pool maakonna kõrgepinge fiidritest maas, enamasti on külad jagatud nende vahel ja kuidas alati joppab, et minu elekter läinud.. igal juhul sai hakkama.

Igal juhul eks sa uuri mis konkreetselt sinu mustamäe teenust häiris.. täna oli tallinnas jah väike "tuuleke"
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 21.07.2020 00:44:04 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Telia1 kliendil 0% järelmaks.
Samas ma ei tea just palju kliente kes järelmaksule ruuterit võtaks. Arusaadav, et perele süler või teler on kallimas hinnaklassis ning ka sealt leiab 0% järelmaksu aga digiboks ja ruuter võetakse enamasti rendile, kellel vähegi raha ja tahab, suudab ka selle välja osta.. on selline korralik suure pere selveri ostukorv.
Ma saan aru, saagi on vaja pöördes hoida aga leiaks siis midagi asjalikku mille üle viriseda. Kellegi rahakott pole küll asi mida üldistada.

Et seda imelikum on, et tavalisele kliendile on klientseadme intress 21,9%
Ma saan aru ja mind ei huvita, et oma niigi kallitele telekatele on Telia 21,9% otsa pannud, sest saan osta selle teleka mujalt poole odavamalt no aga Telia ruutereid nt RDE või kes iganes teine ei müü.
Aga paneme siis praegu sae kinni.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 21.07.2020 08:47:00 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Tavaline 108€ ja premium 169€
Peaks olema samad hinnad olnud nokia modemite ajastust, siis maksis "aabits" karbis nokia 1590EEK vms.
Ma ei usu, et uus ruuter seda hinda muudab.

Kui "aabitsa" all mõtled Nokiaks rebranditud zyxel-i siis too "maksis" 1000.- krooni, st. modem tuli 1000-kroonise liitumistasuga ja vaid päris alguses (aasta või kaks) võeti need tagasi. Hiljem liitumistasu alanes 500-le kroonile ning tekkis 95-kroonine modemi rent.

Sa tõenäoliselt ajad hetkel isepaigaldaja stardikomplekti ja modemi hinna tiba segi. Too stardikomplekt tuli 1490-kroonise hinnaga turule ning asendas liitumistasu. Lisaks - kui oli vaja tehniku külastust siis tuli tehnik koos stardikomplektiga ning kogu kulu oli stardikomplekti hind, so. 1490 krooni. Lisaks oli too modem võrdlemisi universaalne ning kasutatav teistes ADSL võrkudes (sh. hiljem Unineti võrgus). Kui stardikomplekti ei ostetud tuli maksta ikkagi 500 liitumise eest ning lisaks hakkas tiksuma ka 95-kroonine rent...
Mingi hetk langes stardikomplekti hind alla 1000 krooni ning liitumistasu (sh ka igasuguse tehnikutasu) kadus, nii, et põhimõtteliselt liikus modemi hind kuhugi 900-1000 krooni kanti.

Tänane seis on - ostad/rendid Telia seadme ning liitumiseks (uus liitumine) peab kohale tulema ka tehnik (minimaalne tasu 12.-). Seade ei ole (tavakasutajal!) üheski muus võrgus kasutatav... Nii, et hinnad on siiski tõusnud ning seda ajal kui üldine elektroonika hinnatase on olnud languses...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 21.07.2020 09:22:09 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Igal juhul eks sa uuri mis konkreetselt sinu mustamäe teenust häiris.. täna oli tallinnas jah väike "tuuleke"

Tartus kah eile hommikul mingi olematu "tuuleke". Ja fiibri otsas internet kadunud. Samas telekapilt ees.
Telioni automaagiline rikketuvastus mingeid anomaaliaid (peale kolmanda osapoole ruuteri) ei tuvastanud... Kas see rikketuvastus üldse midagi tuvastab, kui "liinilt" DHCP kah ei vasta...? Aga õnneks lahendus ise tunnikese jooksul. Mina igatahes soovitaks selle veebilehel oleva diagnostika kas maha korjata või paremaks teha. Kui raha jätkub ... icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 21.07.2020 20:46:18 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
indrpo kirjutas:
Tavaline 108€ ja premium 169€
Peaks olema samad hinnad olnud nokia modemite ajastust, siis maksis "aabits" karbis nokia 1590EEK vms.
Ma ei usu, et uus ruuter seda hinda muudab.

Kui "aabitsa" all mõtled Nokiaks rebranditud zyxel-i siis too "maksis" 1000.- krooni, st. modem tuli 1000-kroonise liitumistasuga ja vaid päris alguses (aasta või kaks) võeti need tagasi. Hiljem liitumistasu alanes 500-le kroonile ning tekkis 95-kroonine modemi rent.

Sa tõenäoliselt ajad hetkel isepaigaldaja stardikomplekti ja modemi hinna tiba segi. Too stardikomplekt tuli 1490-kroonise hinnaga turule ning asendas liitumistasu. Lisaks - kui oli vaja tehniku külastust siis tuli tehnik koos stardikomplektiga ning kogu kulu oli stardikomplekti hind, so. 1490 krooni. Lisaks oli too modem võrdlemisi universaalne ning kasutatav teistes ADSL võrkudes (sh. hiljem Unineti võrgus). Kui stardikomplekti ei ostetud tuli maksta ikkagi 500 liitumise eest ning lisaks hakkas tiksuma ka 95-kroonine rent...
Mingi hetk langes stardikomplekti hind alla 1000 krooni ning liitumistasu (sh ka igasuguse tehnikutasu) kadus, nii, et põhimõtteliselt liikus modemi hind kuhugi 900-1000 krooni kanti.

Tänane seis on - ostad/rendid Telia seadme ning liitumiseks (uus liitumine) peab kohale tulema ka tehnik (minimaalne tasu 12.-). Seade ei ole (tavakasutajal!) üheski muus võrgus kasutatav... Nii, et hinnad on siiski tõusnud ning seda ajal kui üldine elektroonika hinnatase on olnud languses...


Ma ei tea, mul on hind kusagilt meelde jäänud ja nii see oli. Mul on siin üks ilus tutikas karp sellest :d

Loomulikult oli samasugune karp enne seda Nokia modemiga.

Vaatamata sellele oli vahepeal pikk periood kus seadmed anti 2-3 aastase lepinguga tasuta, tonnide viisi ruutereid ja digibokse. hinnaga 0EEK
Peale seda on lisandunud pisut wifi standardeid ja DSL standardeid, enamvähem mõistlik hinnaklass. Kui nüüd hakata majanduskasvust ja muutusest rääkima siis võiks ju tuimalt 500€ ka seadmete eest küsida.
Kuna võrgus seadmed põmst piiratud pole siis vabalt võib Trendneti teed minna icon_biggrin.gif Mõni hangib 200€ ASUSe vms. ja ikka ei saa stabiilseks seadistatud.
Siiski, maitse asi, võta või jäta. Mul on kuldne kesktee, seal kus vaja, et asi toimiks (vanemad ja pere) Inteno/Genexis, seal kus ma võin hakkida ja mängida, oma pudinad.

MultiUser kirjutas:
indrpo kirjutas:

Igal juhul eks sa uuri mis konkreetselt sinu mustamäe teenust häiris.. täna oli tallinnas jah väike "tuuleke"

Tartus kah eile hommikul mingi olematu "tuuleke". Ja fiibri otsas internet kadunud. Samas telekapilt ees.
Telioni automaagiline rikketuvastus mingeid anomaaliaid (peale kolmanda osapoole ruuteri) ei tuvastanud... Kas see rikketuvastus üldse midagi tuvastab, kui "liinilt" DHCP kah ei vasta...? Aga õnneks lahendus ise tunnikese jooksul. Mina igatahes soovitaks selle veebilehel oleva diagnostika kas maha korjata või paremaks teha. Kui raha jätkub ... icon_biggrin.gif


See peab midagi väga huvitavat olema, nimelt fiiber kulgeb koos interneti ja TV teenusega, enamasti on ikka nii, et kui pilt ees, on ka internet. Kui üks neist puudu on kas pool eestit pildi või netita. Vastaval juhul on mingi teavitus ka infoliinil.
Arusaadav, probleem oli ja probleem kadus. Siiski ei saa üldistada, kas see oli üldine, või viskas ruuter kodus IP sessi maha ning IPTV VLAN oli aktiivne. Ehk et võis olla ka üksikjuhtum.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kevku
HV kasutaja

liitunud: 05.10.2007




sõnum 22.07.2020 09:03:25 vasta tsitaadiga

Ei ole üksikjuhtum, siin samas teemas viimastel kuudel mitu postitust sellest DHCP kakkumisest mitte-Intento ruuteritega.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.07.2020 13:07:01 vasta tsitaadiga

Tele2 juht: Eesti regulaatorid võiksid selgroo kasvatada
Tele2 juhi Chris Robbinsi sõnul on Eesti telekomiturg õnneks nii kliendivaenulik, et siin pole mahtude kasvatamine mingi kunst.
Loe lähemalt: https://leht.postimees.ee/7022739/tele2-juht-eesti-regulaatorid-voiksid-selgroo-kasvatada

Tsitaat:
"Kui ma Eestisse tulin ja mulle öeldi, et siin on neli-viis korda Euroopa keskmisest kõrgemad hinnad, siis ma arvasin et ei saa olla. Tõele au andes, mobiilipakettide puhul toimib konkurents ja Euroopa lõikes on hinnad soodsad. Aga see, mis toimub koduinterneti puhul, on hullumeelne, meil on Euroopa kalliduselt teised hinnad. See, mida ärikliendid maksavad, on pöörane. Sealjuures pole sellel ühtegi tehnilist põhjust. Eestis on parim fiiberoptilise kaabli süsteem, mobiilimastid, aga ülikiire interneti võimekus on 11 protsenti - ma pole midagi sellist varem näinud. Ega siin muud põhjust pole kui see, et Telial on turul domineeriv positsioon, konkurentsi pole ja nad teevad, mida tahavad."

_________________
There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 22.07.2020 14:16:27 vasta tsitaadiga

Veel üks Tele2 juhi tsitaat:
tsitaat:
Mida ma Eestisse tulles ette kujutasin ja mida oma ülemustele ka lubasin, oli see, et Eestist võiks saada toodete testimise koht.

See ongi see mida me foorumites aastaid oleme arutanud.
Elion/Telia siin ainult testimisega ongi tegelenud ja sellega ammu Tele2-st ette jõudnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 22.07.2020 14:17:57 vasta tsitaadiga

Nonii, Telia - kaevake aga Tele2 nüüd laimamise eest kohtusse icon_lol.gif
Tavainimesi tambite sellel teemal küll mutta, niiet vähe pole icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.07.2020 14:31:08 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
Veel üks Tele2 juhi tsitaat:
tsitaat:
Mida ma Eestisse tulles ette kujutasin ja mida oma ülemustele ka lubasin, oli see, et Eestist võiks saada toodete testimise koht.

See ongi see mida me foorumites aastaid oleme arutanud.
Elion/Telia siin ainult testimisega ongi tegelenud ja sellega ammu Tele2-st ette jõudnud.
Elisa võiks nüüd omalt poolt reklaamikampaania teha - neil on kõige soodsamad paketid ja nad ei kasuta kliente katsejänestena thumbs_up.gif
Kommentaarid: 691 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 22.07.2020 17:11:52 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
seeru kirjutas:
Veel üks Tele2 juhi tsitaat:
tsitaat:
Mida ma Eestisse tulles ette kujutasin ja mida oma ülemustele ka lubasin, oli see, et Eestist võiks saada toodete testimise koht.

See ongi see mida me foorumites aastaid oleme arutanud.
Elion/Telia siin ainult testimisega ongi tegelenud ja sellega ammu Tele2-st ette jõudnud.
Elisa võiks nüüd omalt poolt reklaamikampaania teha - neil on kõige soodsamad paketid ja nad ei kasuta kliente katsejänestena thumbs_up.gif

Kauaks?
Kui Tele2 avalikult tunnistab, et Eesti on neile testimaa, siis peavad testitavatele peale maksma hakkama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 22.07.2020 20:44:18 vasta tsitaadiga

-parun- kirjutas:
Tele2 juht: Eesti regulaatorid võiksid selgroo kasvatada
Tele2 juhi Chris Robbinsi sõnul on Eesti telekomiturg õnneks nii kliendivaenulik, et siin pole mahtude kasvatamine mingi kunst.
Loe lähemalt: https://leht.postimees.ee/7022739/tele2-juht-eesti-regulaatorid-voiksid-selgroo-kasvatada

Tsitaat:
"Kui ma Eestisse tulin ja mulle öeldi, et siin on neli-viis korda Euroopa keskmisest kõrgemad hinnad, siis ma arvasin et ei saa olla. Tõele au andes, mobiilipakettide puhul toimib konkurents ja Euroopa lõikes on hinnad soodsad. Aga see, mis toimub koduinterneti puhul, on hullumeelne, meil on Euroopa kalliduselt teised hinnad. See, mida ärikliendid maksavad, on pöörane. Sealjuures pole sellel ühtegi tehnilist põhjust. Eestis on parim fiiberoptilise kaabli süsteem, mobiilimastid, aga ülikiire interneti võimekus on 11 protsenti - ma pole midagi sellist varem näinud. Ega siin muud põhjust pole kui see, et Telial on turul domineeriv positsioon, konkurentsi pole ja nad teevad, mida tahavad."


Peab nõus olema, Tele2 äripaketid püsiühendusele on praegu konkurentsitult odavaimad, olen mitme firma ühendusi ringi kolimas.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
acl
HV vaatleja

liitunud: 02.12.2019




sõnum 22.07.2020 21:35:51 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
-parun- kirjutas:
Tele2 juht: Eesti regulaatorid võiksid selgroo kasvatada
Tele2 juhi Chris Robbinsi sõnul on Eesti telekomiturg õnneks nii kliendivaenulik, et siin pole mahtude kasvatamine mingi kunst.
Loe lähemalt: https://leht.postimees.ee/7022739/tele2-juht-eesti-regulaatorid-voiksid-selgroo-kasvatada

Tsitaat:
"Kui ma Eestisse tulin ja mulle öeldi, et siin on neli-viis korda Euroopa keskmisest kõrgemad hinnad, siis ma arvasin et ei saa olla. Tõele au andes, mobiilipakettide puhul toimib konkurents ja Euroopa lõikes on hinnad soodsad. Aga see, mis toimub koduinterneti puhul, on hullumeelne, meil on Euroopa kalliduselt teised hinnad. See, mida ärikliendid maksavad, on pöörane. Sealjuures pole sellel ühtegi tehnilist põhjust. Eestis on parim fiiberoptilise kaabli süsteem, mobiilimastid, aga ülikiire interneti võimekus on 11 protsenti - ma pole midagi sellist varem näinud. Ega siin muud põhjust pole kui see, et Telial on turul domineeriv positsioon, konkurentsi pole ja nad teevad, mida tahavad."


Peab nõus olema, Tele2 äripaketid püsiühendusele on praegu konkurentsitult odavaimad, olen mitme firma ühendusi ringi kolimas.


No vaatame, mis ärikliendi SLA'd Tele2 näitab, eks aeg näitab, mis saab. Odav hind on tervitatav igal juhul! icon_smile.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 23.07.2020 23:10:20 vasta tsitaadiga

Internet on nii mõneski kohas luksuskaup
https://leht.postimees.ee/7023033/internet-on-nii-moneski-kohas-luksuskaup
23. juuli 2020
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 23.07.2020 23:34:30 vasta tsitaadiga

Visse viimased sõnad on pisut realistlikumad seoses ADSL sulgemise ja 5G tulekuga ja ausalt räägitakse ka 4G kohta.

Küsimus on ainult selles, kas keegi teine peale Telia ka perset liigutab või käib ainult pressiteateid genereerimas? Millest selline hala. Kõik nõukaaegsed ja ka uuemad torud on lahti kõigile nii nagu kokku lepitud. Mingit sundpiirangut siin pole, sest reaalselt ju torusid kasutatakse, kuskohast tuleb siis müüt ja jutt. Loomulikult, kui mahub, siis mahub, kui mitte siis mitte ja selleks on dokumendid.
Ja kui ikka ei sobi siis pangu oma raha ka alla ja kasutagu elasa-elektrilevi võrke.

ja kui eelnevat uudist kommenteerida, siis NII MÕNESKI KOHAS jääbki kiire internet luksuskaubaks. Samas saab pea igas rabas väliantenniga midagi kätte ja foorum loetud ning arved makstud.
Mida uudises nüüd öelda taheti, et keegi peaks ikkagi selle eest hoolitsema, et 100% fiiber oleks igas elamises? Pole probleemi, uudise tekitaja võib oma maamajas teha konkursi parima hinna saamiseks ning avaldagu mis see parim hind fiibri veoks on.
Fakt on see, et kas seda on niiväga vaja, et selle peaks maksma kinni maksumaksja, inimene või teenusepakkuja? Arvestagem ikkagi valdava enamusega kes ei vaja ülikiiret... seega need üksikud peavad finantse leidma.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 24.07.2020 00:03:28 vasta tsitaadiga

See on küll huvitav, et "Ylle Tampere" Nõmmel optilise kaabliga hädas on... tea, milles asi võib olla...
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 24.07.2020 00:08:03 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
See on küll huvitav, et "Ylle Tampere" Nõmmel optilise kaabliga hädas on... tea, milles asi võib olla...

Vaevallt ta sulle vastab kui ta on sellise uudise juba genereerinud. Siin pole midagi parata, tuleb lokaliseerida probleem kliendi juures.
Faktiliselt ei saa ju öelda, et kõigil XXXXXX valguskaabli kliendil on pidev probleem.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005




sõnum 24.07.2020 00:27:17 vasta tsitaadiga

Ei, pigem ma tundsin huvi, et mis selliseid probleem võib põhjustada, kas on mingi levinum probleem?

Muhvid ei ole korralikult kinni ja vihm pääseb optika vahele? Aga kuidas see võib segada? Peaks ju keevitatud olema?

Ma pigem oleks arvanud, et õhukaablitega tekib probleem tuulega. Kunagi ühes töökohas rentisime linnadevahelist televõrgu optikat, mis on kõrgepingemastide vahele veetud. Kõva tuulega tekkis tõsine probleem, ühendus kord oli, kord ei olnud (flapping).
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 24.07.2020 01:43:21 vasta tsitaadiga

Tehnika ja tehnoloogia areng käib sellise kiirusega, samuti aastad mööduvad kähku ja arvata on, et kõigil on suht varsti vaja kiiremat netti kui 30Mbit, rääkimata mingist 4,5Mbit, kuigi praegu rõõmsalt kilgatakse, et seda on ülearu.
Inimesed veel praegu lihtsalt ei tea, et see tahes tahmata nii läheb.
icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.07.2020 10:29:50 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
Tehnika ja tehnoloogia areng käib sellise kiirusega, samuti aastad mööduvad kähku ja arvata on, et kõigil on suht varsti vaja kiiremat netti kui 30Mbit, rääkimata mingist 4,5Mbit, kuigi praegu rõõmsalt kilgatakse, et seda on ülearu.
Inimesed veel praegu lihtsalt ei tea, et see tahes tahmata nii läheb.
icon_smile.gif

Veel sajandi alguses toitis mu 800 elanikuga koduküla internetiga 3Mbit raadiolink. Kohalikus võrgus oli ca 60 arvutit.

_________________
There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 24.07.2020 10:59:48 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Visse viimased sõnad on pisut realistlikumad seoses ADSL sulgemise ja 5G tulekuga ja ausalt räägitakse ka 4G kohta.

Küsimus on ainult selles, kas keegi teine peale Telia ka perset liigutab või käib ainult pressiteateid genereerimas? Millest selline hala. Kõik nõukaaegsed ja ka uuemad torud on lahti kõigile nii nagu kokku lepitud. Mingit sundpiirangut siin pole, sest reaalselt ju torusid kasutatakse, kuskohast tuleb siis müüt ja jutt. Loomulikult, kui mahub, siis mahub, kui mitte siis mitte ja selleks on dokumendid.
Ja kui ikka ei sobi siis pangu oma raha ka alla ja kasutagu elasa-elektrilevi võrke.

ja kui eelnevat uudist kommenteerida, siis NII MÕNESKI KOHAS jääbki kiire internet luksuskaubaks. Samas saab pea igas rabas väliantenniga midagi kätte ja foorum loetud ning arved makstud.
Mida uudises nüüd öelda taheti, et keegi peaks ikkagi selle eest hoolitsema, et 100% fiiber oleks igas elamises? Pole probleemi, uudise tekitaja võib oma maamajas teha konkursi parima hinna saamiseks ning avaldagu mis see parim hind fiibri veoks on.
Fakt on see, et kas seda on niiväga vaja, et selle peaks maksma kinni maksumaksja, inimene või teenusepakkuja? Arvestagem ikkagi valdava enamusega kes ei vaja ülikiiret... seega need üksikud peavad finantse leidma.

Paar asja riivab silma - esiteks jah, Telia pakub toru renti aga Telia ütleb kas torus ruumi on, kolmas osapool ei sa kontrollida kas jutt ruumi kohta vastab tegelikkusele või mitte (võrguarenduseks planeeritud ressurss on kasutusel, st. kui Telia ütleb, et lähitulevikus vajab ta 70% mingi toru mahust kuigi hetkel on toru 100% tühi siis hetkel on saadaval 30% mahust. Võrguplaanid muutuvad sisuliselt iga-aastaselt).

5G on ikkagi üle õhu ja omab samu füüsikalisi piiranguid kui 4G. Kui 4G tuli müüdi seda samade argumentidega mida nüüd 5G jaoks promotakse - uus tehnoloogia, suuremad kiirused, suurem läbilase. Jah, alul küll ja siis müüakse üle (nagu müüdi 3G ja tänaseks 4G).

Mis puutub hinda - sellest võiks kirjutada raamatuid. Sain oma saagale lõpuks joone alla ja huvi pärast uurisin suurusjärku kui oleks lasknud kõik tööd teha läbi Telia - ca 1000 kanti oleks tulnud Telia pakkumine ja töö (15m maakaablit, ühendusmuhv, 5m kraavi, maja seinast läbi). Ise majandades ja asju ajades sain 10x odavamalt hakkama. Üks huvitavamaid kulusid (eelpakkumises) oli kaabli majja sisseviimise tasu (200 eurot) mille kohta suusõnaline selgitus oli, et partner ehitab võrgu maja välisseinani ja see on siis seinast augu läbi puurimiseks + kaabli läbitõmbamiseks. Okei. Huvitav, miks ei võiks liini rajada koos selle tuppa toomisega? Vast isegi saaks, aga esmases ringis sellele vist ei mõeldud...

See on mõttekoht nii tarbjale kui Teliale - miks on käärid nii suured? Kas lepingupartner koorib Telialt 10 nahka? Võibolla, kuid Telia partner oli see kellelt sain kaabli ja muhvi ühendamise (btw, kvaliteetsem töö kui Telia tehnik tegi pesa osas, aga see on teine teema), seega kas ongi nii, et "mees tänavalt" saab parema hinna kui kindel partner? Seda on tiba raske uskuda...
Automaatselt pannakse kõik võimalikud lisatasud otsa? Jah, servituudid/maakasutuslepingud võtavad aega, kuid antud juhul neid protseduure vaja polnud...

Telia täna iseehitajat näha ei taha (ametlikult), õnneks siin-seal on paar "vanakooli meest" palgal, kes aitavad/juhendavad kuidas asjad kliendi jaoks kõige mõistlikumalt tehtud saaks (korporatiivtasemel sellist suhtumist pole, ka klienditeeninduselt tulevad pigem vastused ei saa, pole võimalik, ei tohi, ei taha...). Nii mõnigi küla/kogukond ehitaks ise ja laseks operaatorid (sh Telia) kallale aga selline initsiatiiv tapeti poliitikute poolt (sm. Palo) maha, suuresti suurettevõtete (Telia, Elisa ja tiba ka Tele2) lobistamise tagajärjel...

Nii mõnigi kogukond juba ehitas ise (saarlased) aga ikka ikaldavad, sest operaator ei saa, ei taha, ei tohi, ei soovi...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.07.2020 20:13:23 vasta tsitaadiga

-parun- kirjutas:
Tele2 juht: Eesti regulaatorid võiksid selgroo kasvatada
Tele2 juhi Chris Robbinsi sõnul on Eesti telekomiturg õnneks nii kliendivaenulik, et siin pole mahtude kasvatamine mingi kunst.
Loe lähemalt: https://leht.postimees.ee/7022739/tele2-juht-eesti-regulaatorid-voiksid-selgroo-kasvatada

Tsitaat:
- ma pole midagi sellist varem näinud. Ega siin muud põhjust pole kui see, et Telial on turul domineeriv positsioon, konkurentsi pole ja nad teevad, mida tahavad."


täpselt nii, ja tänu sellele jääb see 11 prossa veel kauaks. ja hajaasustus pühkigu oma pepuauk üldse netist puhtaks.

>„Teine lugu on kaabliinternetiga, millel saame garanteerida kiirusi. Samas väga hõredalt asustatud alal ei ole ka kaablit võimalik panna, sest inimene ei jõua seda kinni maksta >ja meil pole kaablivõrku sellisesse kohta ehitada otstarbekas,” sõnas Visse. Telia on 2017. aastast jõudsalt kaablivõrku välja ehitanud ja nüüdseks jõuab ülikiire internet 160 >000 kliendini.

visse võiks teada, et inimese asi pole seda kinni maksta, see on operaatori asi, kes laseb eurotoetustel liugu

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 24.07.2020 21:30:07 vasta tsitaadiga

See telia on tegelikult pidur nad ajavad klientidele sellist bs pähe et lausa nutta tahaks. Kui ruuterisse tuleb 100 mega ja uploadi peaegu 50mbit siis pead ikkagi nautima bs juttu et ei saada isegi uploadi tõsta 5mbit jagu lol ma pidin täieliku kreepsu saama kui kuulsin vaseliini peal upload max 10 mbit ruuterisse jaamast tuleb 45mbi uploadiks ja seda ei suudeta kergitada sama vabalt võiks vaseliini peal olla veel 70-80mbit downloadiks olla kuigi kui 100 pole võimalik siis istud 50mbit selle downloadi elaks veel üle kuid mis asi on upload 10 mbit kui pressid videosid youtuubi 4 tundi siis on see aeg kus midagi eriti teha ei saa video pärast. vabalt võiks olla 70/25 50/25 valikud kannatab 800 meetrit välja lõdvalt. Seal vist kiirused igalpool kistakse poole peale liini suutlikuse pealt liin kannatab rohkem kui pakutakse. Tegelikult see on ka bs kui inteno dg301 teeb 100mbit ilusti vase liini peal ja mingit probleemi pole ja saab hakkama milleks siis uusi ruutereid nii kõvasti peale pressitakse tehnikud ja tugi laulab nonstop parem wifi isegi 5g AC peal on raske saada üle 50mbit reaalses kasutuses.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 24.07.2020 21:45:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 707, 708, 709 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.