Mulle on vist üks kord tulnud venekeelne investeerimiskõne. Ma ei hakanud ei vene ega inglise keeles vastu siristama, vaid küsisin eesti keeles mitu korda kuidas, mis, vabandage, ei saa aru jne. Lõpuks pandi toru ära ja rohkem pole mulle võõrastes keeltes helistatud. Ju pandi numbri taha linnuke, et pole mõtet, umbkeelne.
Märtsi keskel üritati "koroonavaktsiini" müüa, päris agressiivselt üritas, aga jooksis peaga vastu seina. Pull oli kuulata, kui närvi läks, lõpuks lõpetas ise. Number musta nimekirja ning rohkem pole kuulnud. _________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kui annetan, siis sihtotstarbeliselt ja tean, et see kõik läheb käiku, mitte et osa palkadeks ja siis mingi ebamäärane edasiannetamine kellelegi. Ei meeldiks, kui homod minu annetatust toetust saaksid, näiteks. _________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Olin aastaid vabatahtlik kodutute loomadega tegelevas mtü-s, sh paar aastat juhatuse liige. Võin käsi südamel kinnitada, et sellele ühingule laekunud annetused läksid 100% nende loomade heaks, kellega nad tegelesid. Mtü liikmed ega juhatus oma töö eest raha ei saanud, kõik tegid seda vabatahtlikult. Seega on ka ausaid heategevuslasi olemas. Väljaspoolt on paraku üsna võimatu näha, kuhu sinu annetatud raha liigub ja sellest on kahju. Sullerite ja sahkerdajate tõttu ei julge rahvas annetada ja nii jäävad ka tõelised abivajajad ilma.
Projektirahadest läheb kq 5-20% koostamise tasudeks.. mitte, et ma mingit asja õigustaks.
Projekti rahastaja tingimustes on pea alati projektijuhi tasu sisse kirjutatud. See on teine maailm.
Ja juhtub, et kui ei kirjuta tasu sisse, siis projekti ei lasta edasigi. On lausa öeldud, et pole tõsiseltvõetav sel juhul. _________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
No MTÜ ei ole päris teine asi. MTÜ ei tohi kasumit jagada ehk dividende maksta ja MTÜ lõpetamisel lähevad MTÜ varad kas mõnele teisele MTÜ-le, kohalikule omavalitsusele vms. mitte liikmetele.
Aga see ei tähenda, et MTÜ ei tohiks palka maksta, samuti on ka MTÜ-l igasugused tegevuskulud. Seega otseselt pettus ega isegi mitte hall ala see pole, kui MTÜ osa annetatud rahast enda tegevuskulude peale kulutab. Vabatahtlikud aktivistid võivad ju MTÜ-s põhitöö kõrvalt tasuta ka tööd teha, aga kui keegi teeb MTÜ-s ikka täiskoormusega tööd, siis ega temagi saa õhust ja armastusest elada ja mingit palka peab maksma. Iseasi muidugi, kas need tegevuskulud peaks ikka olema fikseeritud 20% annetustest või peaks eraldama raha tegevuskuludeks vajadusepõhiselt.
Aga noh, kui ise kuhugi annetan, siis üritan seda ka võimalikult otse teha. Üks asutus pistab 20% põske ja annab edasi teisele asutusele, see teine asutus pistab ka 20% põske ja annab edasi kolmandale asutusele jne. ja reaalse abivajajani jõuavad kehvemal juhul vaid kopikad.
Eelnev oli lihtsalt selgitus, et selle uudisega on tühja koha pealt kära tekitatud. Telefonispämmi ma ikka heaks ei kiida.
napoleon, MTÜ, annetused ja projektid on eri asjad ikka. Loe ikka, millele vastasin. _________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Märt., tean. Projekti jaoks võib raha küsida mis iganes juriidiline keha või riigiasutus. Piltlikult võib projekti rahasid vaadata nagu sihtotstarbelist annetust
laurx, kas puhas Android või on sul truecaller vms. äpp lisaks pandud?
Mul ütleb telefon ainult mis riigist kõne tuleb ja kui sama number on mulle varem helistanud, siis ka seda millal viimati helistas. Mingit muud teadet ega hoiatust pole küll kunagi näinud.
Telefoni teenuse pakkujad saaksid ise kah palju ära teha kui 1 number ikka sada + kõnet teeb päevas siis võiks ära blokkida või lausa ise halba nimekirja panna. Nagu oleks kuskil koht kuhu paned numbri ja kui 20 inimest juba pannud spämm siis number saab banni sama nagu seda on rämpspost gmailis. Ei ole vaja spämmereid toita. See ,et ise telefonis blokki paned see teisi ei päästa. Küll aga päästb kui saaks märkida kuhugi spammer ja see number blokeeritakse kõigi jaoks. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kas keegi veel on saanud Norstat küsitluse erakondade populaarsusest? Number +3726996157 ja helistas sellel nädalal, 21. märtsil ja 20. septembril. Tülitab sama numbrit, mis on firmal Äriregistris ja mida teavad venekeelsed ja ingliskeelsed pettuse pakkujad(investeerimine börsile, kindel sissetulek, jne). Väidetavalt küsitlevad iga nädal 1000 inimest ehk 52 tuhat aastas ja nii võiks iga 20 inimese kohta olla 1 vastaja(aasta jooksul). Tunnen ennast väljavalituna, et 3 korda 9 kuu jooksul olen sattunud küsitlusse. _________________
Ma ei saa aru, miks Sa end piinad? Numbrid musta nimekirja ja kogu moos, helistaja saab momentaanselt kinnitooni ja Sulle ei jää kõne katsest jälgegi (kui ei taha).
Telefoni teenuse pakkujad saaksid ise kah palju ära teha kui 1 number ikka sada + kõnet teeb päevas siis võiks ära blokkida või lausa ise halba nimekirja panna. Nagu oleks kuskil koht kuhu paned numbri ja kui 20 inimest juba pannud spämm siis number saab banni sama nagu seda on rämpspost gmailis. Ei ole vaja spämmereid toita. See ,et ise telefonis blokki paned see teisi ei päästa. Küll aga päästb kui saaks märkida kuhugi spammer ja see number blokeeritakse kõigi jaoks.
Truecaller nimelist äppi võid näiteks kasutada kui sellist funktsionaalsust soovid. Ise ei kasuta kuna telefonispämmi tuleb vähe ja eks ta ole teatav risk ikka kolmanda osapooole äpp oma kontaktide ja kõnelogi kallale lasta.
+3726226081, +3726226082, +3726226083.+3726226084, +3726226080
Pommitab juba nädal aega vene keeles. Kordammöda järjest erinevatelt numbritelt. Pole veel süvenenud mida tahavad. Nüüd blokkisin ära ka numbrid.
Telefoni teenuse pakkujad saaksid ise kah palju ära teha kui 1 number ikka sada + kõnet teeb päevas siis võiks ära blokkida või lausa ise halba nimekirja panna. Nagu oleks kuskil koht kuhu paned numbri ja kui 20 inimest juba pannud spämm siis number saab banni sama nagu seda on rämpspost gmailis. Ei ole vaja spämmereid toita. See ,et ise telefonis blokki paned see teisi ei päästa. Küll aga päästb kui saaks märkida kuhugi spammer ja see number blokeeritakse kõigi jaoks.
Truecaller nimelist äppi võid näiteks kasutada kui sellist funktsionaalsust soovid. Ise ei kasuta kuna telefonispämmi tuleb vähe ja eks ta ole teatav risk ikka kolmanda osapooole äpp oma kontaktide ja kõnelogi kallale lasta.
Droidi enda Phone äpp küsib iga kord võõralt numbrilt tulnud kõne puhul, et kas raporteerida spämm või lisada tuntud numbrite hulka. Kui tühistad, siis ei tee kumbagi.
Spämmi raporteerimisel paistab Google neid numbreid siiski koguvat. Sealt ka Laurxi hoiatus sissetuleva kõne kohta pärit kindlasti. _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Dogbert, LG G6 android 9. Täna helistas +3726575020 6575020 657 5020
Pakkus mingit medalit, katkestasin kõne ja läks blacklisti. Telefeon ei öelniud miskit, oleks öelnud et spämm, oleks kohe punast vajutanud.
Dogbert, LG G6 android 9. Täna helistas +3726575020 6575020 657 5020
Pakkus mingit medalit, katkestasin kõne ja läks blacklisti. Telefeon ei öelniud miskit, oleks öelnud et spämm, oleks kohe punast vajutanud.
Sul ei ole Phone äpi seadistuses alajaotist CallerID & Spam?
Pärast kõnele vastamist ei küsinud, kas kõne oli spämm? _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Originaalis on droidis see võimalus ometi olemas. Kasutan ka. _________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Ei ole sellist valikut ja spämmiks ka märkida ei saa. Ju siis on see phone äpp tootja spetsiifiline.
Google'i enda telefonides on olemas igatahes. Minu meelest oli juba enne Android 9-t, aga võin ka eksida. _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
helistas, kogemata võtsin vastu...sain mingit masina/roboti hääli, panin toru ää.
Nüüd hakkan kõnesi vist saama _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Panin truecalleri peale lihtsalt siiber spämmi plärast. Telefon nüüd vait. Kui keegi kah seda kasutab näitab ilusti kes on. Ime et tillipikendusi ei pakuta telefoni spämmis. Eesnääret ja mingid soolestikud, küsitlused, sitamiinid, investeerimine, jne, ei aitäh. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Investeerimise pettuse pakkumiste numbrid: juulis +436600053594, +359898046511 ja +46730917247 (laupäeval 7.40) ning juunis +37052084826. Kuivõrd Euroopas laupäeval kell 7.40 tööd ei tehta, siis venekeelsed pettuse kõned on liikunud Venemaal idapoolsesse regiooni, kus kell võib olla kuni +8 tundi Eestiga.
Politsei äpud pole rohkem kui 12 kuuga seda skeemi sulgeda suutnud ja tegeldakse ainult hoiatamisega, et rohkem raha ei kaoks. Hea, et Eestis eriti inglise keeles ei suhelda, muidu oleks meie pensionärid hädas Indiast tulevate kõnedega a la helistan sidefirmast teie häkitud arvuti pärast ja selle kordategemise eest peate meile nüüd krediitkaardiga maksma sadu £ . _________________
Helistati sellelt numbrilt. Esimese hooga helistasin tagasi, kuna arvasin et Eesti number. Mõne sekundi pärast jõudis alles kohale, et Eesti suunakood on +372
+361217104423
21. juulil vene keeles mees +302105622122, kes algul tahtis "kontrollida" oma firma töötajaid, kas need on juba pakkumisega helistanud. Siis tuli jutu sees välja, et helistab "Moskvast" (4. korruselt, kohaliku aja järgi 19.30), annavad infot aktsiate ostmise kohta ja pean ise avama konto raha sissemaksmisega. Tavaline investeerimise pettus, mille juttu räägitakse juba juulist 2019. Tehti ka vastamata jäänud kõne päev hiljem +4632087859
Täna helistas naine +34631279278, kes tahtis vene keeles oma firmat tutvustada aga kõne lõppes kui küsisin millisest linnast helistab. Mõlemad kõnelesid ilma aktsendita ehk Venemaa. _________________
Venekeelne pettus on tagasi! Neile, kes alates 2019. suvel tulnud kõnede peale avasid "investeerimise konto" ja kaotasid raha, võib nüüd tulla uus kõne, milles Investeeringute Kompenseerimise fond(fond kompesatsija investitsi) tahab teile raha maksta, näiteks 400 eurot. Läti numbriga(fake) +37165588897 helistab naine, kellel on info teie poolt raha kaotamisest ja nüüd see eelnimetatud fond tahab seda "investeeringut" kompenseerida. Isegi kui ütlete, et raha ei ole investeerinud ega kaotanud, väidetakse kindlalt, et tal on dokument raha tagasikandmise taotlusega ja sellel on teie telefon. Naine ei suuda öelda fondi registrikoodi ega interneti aadressi, need võite saada tema ülemuse käest. Tõepoolest, helistabki mees aga mitte Lätist, vaid juba Soome numbriga(ütleb asukohaks Suurbritannia), kuid ka tema ei tea fondi registreerimise numbrit. Ütleb mingi sidekriipsuga dot org aadressi. Selliseid kasutatakse ka Salisbury nime kasutades kaupade ostmiseks, õigemini väljapetmiseks.
Kokkuvõttes kasutatakse sama andmebaasi, millele helistati 2 aasta eest vene keeles investeerimist pakkudes. Tõenäoliselt on helistaja Venemaalt, sest jutt on sorav ja puudub aktsent. Isegi kui närvi ajada, vannub vene keeles ega lõpeta kõnet. Lausa 15 minutit võib rääkida investeeringu kompenseerimise soovist. _________________
Minu pere telefoninumbritele on tulnud kõnesid mingisuguse "soodsa" hambaharja pakkumisega, mis üllatus-üllatus polegi tegelikult nii soodne.
Keegi "tore" esitab kõigepealt mõttetuid küsimusi hambaharjade teemal ja pakub 15-20e harja millega tuleb kaasa kohustus mitmeid kordi otsikuid osta, ehk siis kokku läheb palju rohkem maksma.
Numbreid on neil kõvasti rohkem, ei suuda praegu kõiki leida. Kui lollitada nendega, helistavad mõne aja pärast uue numbri pealt tagasi. Umbes sama tüütud kui ühed teised, kes mingeid vitamiine sedasi müüvad.
+37255924650
+37255632659
+37258104592
+37256641538
Tundub, et pommitavad päris kõvasti inimesi.
Harjased tulevad HongKongist, vähemalt nii ütles keegi kaugemalt, kes oli tellinud. Pakid pidid venima, osad ei tulnudki kohale, arved tulevad ikka. Müstika ikka milliste uskumatute ärimudelitega mõned lagedale tulevad. No kurat, kui mul elektrilist hambaharja vaja oleks, eks läheks ostaks ikka ühe korraliku kuskilt poest, mitte suvaliste spämmerite käest.
5546621 Küsitlus hambaharjadest, kasutate tavalist või elektrilist. Tutvustati ennast kui Rootsi ettevõte, kõik. Selgitasin lühidalt, et kõik ok ja ei jäänud "head" pakkumist ootama.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.