|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Janar!
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2005
|
14.04.2020 19:49:16
|
|
|
| Soovitage 32GB mälu 2700x + X570 Phantom Gaming 4 kombole
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xtr
HV Guru

liitunud: 20.12.2001
|
|
| Kommentaarid: 330 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
272 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011

|
15.04.2020 21:51:59
|
|
|
Keegi head PCIe USB 2.0 portidega kaarti oskab soovitada?
Eesmärk: vajadusel arvutisse lükata, et saaks näit win 7 USB'lt installida ja hiire ning klaveri ka järgi panna, võibolla mõnd utikat veel USB'lt jooksutada vajadusel... seega USB 3 kaardid ei tule kõne alla. Vaatasin, et USB 2.0 kaartide valik kesine võrreldes varasemaga, peaks omale ostma enne kui üldse ää kaovad... nagu kõik vanemad asjad mida võib vahel hädasti vaja minna .
Kas nende USB portidega kaartidel on ka nii, et osad kaardid on buutimisvõimelised ja osad pole (st ainult data jaoks)?
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristjan2
HV vaatleja
liitunud: 16.04.2020
|
16.04.2020 19:16:26
|
|
|
| Kas keegi oskab soovitada head mängimise arvutit hinnaklassis 700-800€?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
otttt
HV vaatleja
liitunud: 10.11.2007
|
17.04.2020 00:37:27
|
|
|
Kast on nüüd mõnda aega tiksunud ja olen väga rahul, aga sooviks stock cooleri välja vahetada. Eesmärk saada vaiksemaks.
Praegu siis Wraith Stealth stock cooler ja veidi uurides kaldun Arctic Freezer 34 eSports Duo poole. Arvutitargas hind 34.98
Kuna 1a.ee link on vananenud siis kopin siia kasti konfiguratsiooni:
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 TOMAHAWK MAX
Kingston DDR4 HyperX Predator Black 16GB 2x8GB 3200MHz CL16
MSI RX VEGA 56
ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB
NZXT H510
Corsair TX650M
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AWsander
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2015
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RKsilver
HV Guru
liitunud: 08.07.2005
|
17.04.2020 20:36:20
|
|
|
Väga vabandan kui valesse kohta kriban, nimelt peale lauakale üleminekut taas on mul riiulil tolmu kogumas Acer Predator Helios 300 (PH317-51-7910).
2.5a vana, W-S-A-D klahvide peal numbrid kulunud nagu ikka, hiljuti tehtud ka arvuti puhastus + termoka vahetus ns-h2 pastaga.
Kaasa annan ka mingi jahutusaluse mis tuli ostes ( Telia )
Mis hinda selle eest üldse tänapäeval küsida saab ?
I7 7700HQ
GTX1060 6gb
16gb ram
256gb m.2
HDD-Puudub, ei tundnud vajadust sellejärgi.
17 ekraan
Aku kestab endiselt suhteliselt hästi.
Tänades.
Silver
|
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RichardJ
HV vaatleja
liitunud: 24.09.2018
|
18.04.2020 01:02:30
|
|
|
Uurisin veidi siin eelnevaid builde, mis inimesed teinud ja kuna viimasest buildist on endal juba palju aega möödas, siis mõtlesin, et küsin ka targemate abi:
Kas sobivad kokku antud tooted ja annab ehk midagi täiendada/muuta?
SSD - Samsung 860 EVO
PSU - Corsair CX600
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yoyoo
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.06.2005
|
18.04.2020 08:00:41
|
|
|
| RichardJ kirjutas: |
Uurisin veidi siin eelnevaid builde, mis inimesed teinud ja kuna viimasest buildist on endal juba palju aega möödas, siis mõtlesin, et küsin ka targemate abi:
Kas sobivad kokku antud tooted ja annab ehk midagi täiendada/muuta?
SSD - Samsung 860 EVO
PSU - Corsair CX600 |
seda videokaarti ei võtaks. Ei tasu ära sellise hinnaga.
2 paremat võimalust oleks:
kas osta odavamalt 1660 super mis suht võrdse võimsusega või panna mõnikümmend eurot juurde ja võtta rx 5700..kui kindlalt nvidiat tahad siis rtx 2060
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RichardJ
HV vaatleja
liitunud: 24.09.2018
|
18.04.2020 10:46:03
|
|
|
| yoyoo kirjutas: |
| RichardJ kirjutas: |
Uurisin veidi siin eelnevaid builde, mis inimesed teinud ja kuna viimasest buildist on endal juba palju aega möödas, siis mõtlesin, et küsin ka targemate abi:
Kas sobivad kokku antud tooted ja annab ehk midagi täiendada/muuta?
SSD - Samsung 860 EVO
PSU - Corsair CX600 |
seda videokaarti ei võtaks. Ei tasu ära sellise hinnaga.
2 paremat võimalust oleks:
kas osta odavamalt 1660 super mis suht võrdse võimsusega või panna mõnikümmend eurot juurde ja võtta rx 5700..kui kindlalt nvidiat tahad siis rtx 2060 |
GPU vahetatud:
SSD - Samsung 860 EVO
PSU - Corsair CX600
Küsimus tekkis selle GPU PCIE 4.0 kohta - kas sobib ka 3.0 pesasse? (vist jah, aga igaksjuhuks küsin üle)
Lisaks Ryzen 5 3600X - 10 eurot ainult kallim kui 3600 - on see väärt või mõttetu turundus lihtsalt see X?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rumpy
HV vaatleja
liitunud: 25.11.2011
|
18.04.2020 10:48:05
|
|
|
Kas keegi oskab soovitada miskit normi saiti, kust ma saaks osta mõistliku prebuilt pc õele, kes elab Londonis? Ta ise väga arvuti võõras, seega midagi kokku panema ta ei hakkaks ise.
Monitorid on olemas, oleks aint normi tänapäevast kasti vaja, millega saaks nats mängida. Wow'i ja võibolla mingid shooterit jms. Ei midagi fänsit.
Amazonis ringi vaatasin, siis esmapilgul midagi asjalikku ei leidnud, seal seda müra ka nii palju.
Või on mõistlik arvutitargast ise kokku panna, üle tsekkida ja siis UKsse saata? Kuigi see saatmine on vist päris kallis.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
18.04.2020 10:56:50
|
|
|
| RichardJ kirjutas: |
Lisaks Ryzen 5 3600X - 10 eurot ainult kallim kui 3600 - on see väärt või mõttetu turundus lihtsalt see X? |
Vahe on mõõtevea piires, ca 5% on iks parem. Kui oleks plaan kasutada kaasatulevat lurri siis on see 3600x'il kõvasti parem. Ilmselt saab selle cooleri HV's mahamüües vaheraha tagasi seega on 3600x isegi mingi nurga alt parem ost kuna saab ju ikkagi rohkem hobujõudu.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RichardJ
HV vaatleja
liitunud: 24.09.2018
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
18.04.2020 18:10:18
|
|
|
mis sa selle 750 toitega tegema hakkad?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xtr
HV Guru

liitunud: 20.12.2001
|
|
| Kommentaarid: 330 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
272 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ettan
HV kasutaja

liitunud: 29.02.2004
|
20.04.2020 15:20:52
|
|
|
Kas antud kompott tundub hää, on soovitusi?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
20.04.2020 16:11:55
|
|
|
| kui kannatab siis 27gl850 monitoriks
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
20.04.2020 16:34:48
|
|
|
+1 @pots4t4j4
Spoiler 
AMD Ryzen 5 3600X 4.4 GHz AM4 100-100000022BOX 196.56€
MSI Motherboard B450 TOMAHAWK MAX AM4 4DDR4 HDMI/DVI/M.2 ATX 118.48€
Crucial 32 Kit (16GBx2) GB, DDR4, 3200 MHz, PC/server, Registered No, ECC No 154.90€
SEASONIC CORE-GC-650 650W 80Plus Gold 77.90€
SILICONPOW SP512GBP34A80M28 Silicon Powe SP512GBP34A80M28 90.90€
Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER WindForce 3 OC 8GB 555.07€
Fractal Design Define C must, ATX, toiteplokk included No 79.57€
LG 27GL850 UltraGear™ - 27" Nano IPS / QHD 144Hz / 1ms / G-Sync® - Freesync / VESA / HDR 10 499.00€
Arvutikomplekteerimine, detailide paigaldamine, juhtmete kinnitus, komponentide esmane koormustest. 24.90€
Noctua NH-U12S SE-AM4 | 120mm 64.61€
Kokku: 1 861.89€
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Launger
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.07.2010
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infect
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2012
|
20.04.2020 18:09:18
|
|
|
10€ on enamus kohtades 3600 ja 3600x vahe. Pigem võtaks siis juba x.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NRG
HV vaatleja
liitunud: 24.10.2004
|
21.04.2020 02:38:57
|
|
|
Tere foorumlased!
Karantiiniga seoses tekkis mõte et võiks endale gaming arvuti kokku panna ja sooviksin siin veidi arvamusi kuulda ja on tekkinud mõned küsimused. Spikerdasin julmalt osade eelnevate buildide pealt ja uurisin natuke ise juurde:
CPU: Ryzen 3600X - 190
GPU:
1) MSI Radeon RX 5700XT Gaming X - 460
2) Gigabyte GF RTX 2070 Super Gaming OC - 560
RAM: G.Skill rev.2 16GB 3200MHz - 85
Mobo: MSI B450M MORTAR MAX - 95
SSD: ADATA XPG Gammix S11 Pro 512GB, M.2 - 90
PSU: SeaSonic CORE-GC-650 650W 80Plus Gold - 80
Jahuti: Alpenfohn Ben Nevis 120MM - 25
Kast: CoolerMaster MasterBox Q300L - 40
Hiir: Logitech MX Master 2S - 75
Klaver: Trust GXT 830 - 25
Wifi: TP-LINK WRL 150MBPS ADAPTER PCIE TL-WN781ND - 10
1. Monitoriga seoses tekkis esimene küsimus, kas curved ja ultrawide'i tasub võtta ja immersion on hea või on tegemist lihtsalt gimmickuga. Mõtlesin midagi 32-34 tollise peale. Framerate peaks vist 144hz olema ja response time alla 5ms. Ultarwide'i puhul hakkavad performance'id droppima kõvasti GPU-l ma eeldan.
2. GPU-de puhul hinna-kvaliteedi suhe 5700XT poole kreeni, aga 2070 Super tundub veidi tulevikukindlam. Mõtlen kas Raytracing mängib juba lähiaegade mängudes väga suurt rolli (Cyberpunk näiteks). Ja kas RayTracing enabled tõmbab suht kinni mängu praeguse tehnoloogia/GPU taseme juures.
3. Kast on Micro-Atx nagu ka Emaplaat - Kas tasub kindluse mõttes full-tower võtta, et kõik ilusasti ära mahuks ja kas see hoiaks asja vaiksema ja jahedamana?
4. Kas jupid tasub erinevatest poodidest kokku osta (vaatan et kõik panevad siin Arvutitargas kokku neid builde), kui HV abiga leiab odavamad variandid kui ühest kohast kõik sebida?
5. On mingit hädavajalikku uut riistvara kohe tulekul, mis muudaks asja palju paremaks (a la et peaks ootama)
Monitoriga kokku tuleks hind siis mingi 1500-1600 kanti. Tänud!
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
21.04.2020 07:43:28
|
|
|
NRG,
1. Mõlemad valitud kaardid saavad hakkama Ultrawide peal. Kui on väga lai, siis võib kasu olla kurvist küll aga üldiselt on see väga individuaalne. Kui sa mingit joonestustööd arvutis ei tee kus peavad sirged jooned olema, siis üldiselt on ok. Variant on ka odavam LG GL850 mis on üks parimaid 27" monitore mängimiseks. Muidugi kui see väikseks jääb, siis pead jah UW poole vaatama.
2. RT on hetkel suht piiratud vähestes mängudes ja esimese põlvkonna RTX tulevikukindel küll pole. Pigem on sellel suurem järelturu väärtus vs 5700XT. Järgmise põlvkonna RTX on palju kiirem. Väidetavalt isegi poole kiirem RTX ON olukordades. Pigem võta 2070S praegu ja aasta lõpus vms kui uued kaardid tulevad nii AMD-lt kui Nvidialt siis saad uue vaadata mis ka RT palju paremini jooksutab rohkemates mängudes. Faktor võib ka olla DLSS 2.0 tugi kuna AMD'l hetkel sellele vastet pole aga sellega on sama probleem. Vähe mänge toetab seda hetkel.
3. Full tower eelis on kindlasti ruumikus. Seega kastis askeldamine on mugavam ja on jahedam. Iseasi kas mATX plate Full ATX kastis kõige optimaalsem on. Võibolla pead vaatama Mortar MAX asmel Tomahawk MAX versiooni?
4. Isklik valik. Ühest kohast on mugavam tellida. Erinevatest kohtadest kokku osta on odavam aga ka riskantsem kui mõni pood ei suuda õigeaegselt asja sulle tarnida võib kokkupanek venima jääda. Lisaks pole odavatel pole teab mis hea maine. Inimestel on probleeme olnud sellega, et tellivad ära ja siis öeldakse, et kahjuks on otsa saanud. Paraku raha kohe tagasi ei saa. Arvutitarka eelistatakse siin seetõttu, et sellel on kasutatav ostukorv mida saab jagada ja tegu pole mingi ühemehefirmaga kuskil Lasnamäe korteris. Lisaks üldiselt neil tarnetega probleeme pole.
5. Järgmine kuu tuleb Intel Comet Lake 10000 seeria (aga see on parimal juhul sama jõudlusega mis AMD 3000 aga nõuab kalleid Z490 emaplaate a'la X570 ja võtab meeletult voolu ja on kuum).
Septembris tulevad AMD 4000 seeria prosed. Kuskil 10-15% kiiremad. Aasta viimases kvartalis peaksid tulema AMD RT toega 6000 seeria kaardid ja Nvidia RTX 3000 seeria kaardid.
Seega otseselt kohe midagi märgatavalt paremat peale tulemas pole.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
otttt
HV vaatleja
liitunud: 10.11.2007
|
21.04.2020 20:02:16
|
|
|
Vastus NRG 4. punktile:
Minu kogemus oli, et ostsin kolmest erinevast e-poest komponente ja lisaks graafika siit foorumist. Üks pood ei suutnud korpust deliverdada, tühistasin tellimuse ja võtsin arvutitargast kohapealt esimese ettejuhtuva sest kannatus sai otsa. Ootasin kokku kuu aega. Kokkuvõttes oleks läinud 90 eurot kallimaks kui oleks kõik ühest kohast võtnud.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cany0n
HV vaatleja
liitunud: 15.08.2011
|
21.04.2020 21:54:35
|
|
|
Tere,
Eelarve on 625€, kasutan seda 1080p mängimiseks ja naine tahab teha youtube videosid.
Ise panin sellise komplekti kokku:
CPU AMD Ryzen 5 1600 12nm 95€
PSU EVGA BR 500 80+ Bronze 48€
Motherboard ASRock A320M-DVS R4.0 45€
RAM Patriot Viper 4 Blackout 2x8GB DDR4 3200mhz 78€
Kasti valisin suvalise Kolink Aviator M 30€
HDD Seagate Barracuda st2000dm008 2tb 256mb 58€
SSD Western Digital Green WDS240G2G0A 240GB 38€
GPU Zotac Geforce GTX1660 6GB DUAL FAN 226€
Kokku 618€
Suudab keegi parema komplekti kokku panna või soovitusi anda?
Eriti oodatud just kasti soovitused. Teine variant on Aerocool Tomahawk-A 26€
Ette tänades,
Cany0n
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
21.04.2020 22:11:45
|
|
|
Cany0n, Emaplaat on üsna nõrguke. Hea meelega soovitaks midagi B450 seeriast selle asemele aga siis läheks üle eelarve.
Kasti osas eelistaks pigem ise Silentium PC kaste kui rääkida odavatest. Poola tootja ja Hiina toodang aga neil on tavaliselt rohkem vente kastis ja modernseid featuure kah nagu PSU shroud või RGB sõltuvalt mudelist. Et pole tegu halli ilma ventideta rauakolakaga.
Enamus mudeleid on neil kuskil 30-50€ vahemikus.
1660 pole kõige parem kaart mida valida. 1660 Super on veidi kallim ja kiirem. Üks võimalus on ka võtta kaart kasutatult foorumist. 1080p 60Hz võimaldavaid kaarte peaks piisavalt liikuma 100€ kandis. Selleks pole vaja 200€+ uuele kulutada. Säästetud raha investeerida siis paremasse emaplaati ja kasti.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chatro
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2011
|
21.04.2020 22:14:07
|
|
|
| Ilmselt rumal küsimus, kuid küsin ikkagi. Kuidas saan aru, et toitest hakkab väheks jääma? Olen upgradenud 1050TI'st 2060 RTX, i5 ->ryzen 2600x ja veel pudi padi. Samas kõik töötab praegu väga hästi. Kas lihtsalt mingi hetk ei lähe käima?
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cany0n
HV vaatleja
liitunud: 15.08.2011
|
21.04.2020 22:41:54
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Cany0n, Emaplaat on üsna nõrguke. Hea meelega soovitaks midagi B450 seeriast selle asemele aga siis läheks üle eelarve.
Kasti osas eelistaks pigem ise Silentium PC kaste kui rääkida odavatest. Poola tootja ja Hiina toodang aga neil on tavaliselt rohkem vente kastis ja modernseid featuure kah nagu PSU shroud või RGB sõltuvalt mudelist. Et pole tegu halli ilma ventideta rauakolakaga.
Enamus mudeleid on neil kuskil 30-50€ vahemikus.
1660 pole kõige parem kaart mida valida. 1660 Super on veidi kallim ja kiirem. Üks võimalus on ka võtta kaart kasutatult foorumist. 1080p 60Hz võimaldavaid kaarte peaks piisavalt liikuma 100€ kandis. Selleks pole vaja 200€+ uuele kulutada. Säästetud raha investeerida siis paremasse emaplaati ja kasti. |
Leidsin sellise, 2x120mm jahutusega https://www.hinnavaatlus.ee/1453564/silentiumpc-signum-sg1-tg-pure-black-spc230/
Graafika osas... ma ei tea kasutatud kaartide hindu, pole aastaid jälginud turgu.
Vb tõesti pigistaks veel mingisuguse kuni 65€ b450 sisse aga millise?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
21.04.2020 22:54:59
|
|
|
chatro, Üldiselt harvaesinev olukord aga väljendub parimal juhul bluescreenides ja selles, et mängud jms mis palju ressurssi kasutavad võivad hakata crashima või sigrimigri näitama ekraanil. Halvemal juhul toimub hard shutdown kus toite kaitse rakendub ja lülitab selle välja.
Tee endale teene ja osta voolumõõtur. See väike jubin maksab mingi 15€ ja käib seinakontakti ja toitekaabli pistiku vahele. Ekraanilt saad reaalajas jälgida palju arvuti erinevate koormuste all reaalselt voolu võtab ja kas on veel varu või tuleks uuendama hakata. Sa ei maininud mis toide sul praegu on. Kvaliteetne 500W toide peaks ilusti 2060 ja 2600X toitmisega hakkama saama. Kui on 350W toide või hoopis mingi OEM/noname siis on juba kahtlasem.
Cany0n, Umbes 100€ eest MSI B450M Mortar Max. Kindel valik
A320 idee poolest hea aga see on liiga kallis. Oleks see mingi 20€, siis iseasi aga 45€ jms mis selle hinnad on pole mõtet osta endale platvormi kus kõik on lukus. Pole isegi kindel, et need mälud A320-ga korralikult töötaks.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
21.04.2020 22:55:35
|
|
|
| chatro kirjutas: |
| Ilmselt rumal küsimus, kuid küsin ikkagi. Kuidas saan aru, et toitest hakkab väheks jääma? Olen upgradenud 1050TI'st 2060 RTX, i5 ->ryzen 2600x ja veel pudi padi. Samas kõik töötab praegu väga hästi. Kas lihtsalt mingi hetk ei lähe käima? |
+12V rail pinge langeb, mõnikord lausa alla lubatud ATX standardi (11,4V)
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chatro
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2011
|
21.04.2020 23:05:24
|
|
|
| Tomorrow, tänud põhjaliku vastuse eest. Probleeme mul praegu ei ole, soovisin pigem tuleviku tarbeks teada. Praegu 550w toide.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infect
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2012
|
21.04.2020 23:10:48
|
|
|
| Cany0n, 480x või 580x 8GB AMD kaardid liiguvad seal 100-120€ hinnas ja on rohkem kui vaja sul seal koosluses 1080p gamingu jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
22.04.2020 10:13:52
|
|
|
| chatro kirjutas: |
| Tomorrow, tänud põhjaliku vastuse eest. Probleeme mul praegu ei ole, soovisin pigem tuleviku tarbeks teada. Praegu 550w toide. |
Toiteka puhul on oluline, et kas tegu kvaliteetse toitekaga või mitte. Lihtsalt 550W ei ütle ideena midagi - 550W toidet saab nii 20 eura eest osta kui ka 80 eura eest.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d43m0n
HV kasutaja

liitunud: 03.02.2007
|
22.04.2020 22:13:37
|
|
|
Kas keegi julgeb soovitada firmat, mis on teile viimase aasta jooksul parima pakkumise teinud arvuti ostmiseks?
_________________ -= 1-2 =- |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NRG
HV vaatleja
liitunud: 24.10.2004
|
22.04.2020 22:16:15
|
|
|
Tänud Tomorrow ja otttt lisainfo eest.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
22.04.2020 22:19:02
|
|
|
| d43m0n kirjutas: |
| Kas keegi julgeb soovitada firmat, mis on teile viimase aasta jooksul parima pakkumise teinud arvuti ostmiseks? |
Arvutitark.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
23.04.2020 01:43:29
|
|
|
Firmade kohalikud komplektid? Need ei kõlba vist ükski kuhugi?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
23.04.2020 02:04:29
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Firmade kohalikud komplektid? Need ei kõlba vist ükski kuhugi? |
Kõlbavad ikka, aga nutikam on ise head ja vajalikud komponendid valida.
Aga kes letilt ostab, siis neile need tehtud ongi!
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
23.04.2020 02:45:24
|
|
|
Pigem kui juba siin foorumis olla, siis lasta jupid soovitada ning tellida komplekteerimine. Ma ei tea, kas nad OS-i müües seda ja draivereid ka paigaldavad?
EDIT: vaatasin, et AT-s on küll korralikult overpriced jaburused.
i3, i5 ja R7 järsku... blingi jne. raha eest, arve ka korralik ning bang.. mnjah
Ja OS-igi pole
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infect
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2012
|
23.04.2020 08:54:31
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Firmade kohalikud komplektid? Need ei kõlba vist ükski kuhugi? |
15% või isegi 30% kohati kallimad, kui ise panna kokku.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
24.04.2020 13:31:25
|
|
|
| Miks sa arvad, et probleem kaablis on?
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003
|
24.04.2020 13:41:39
|
|
|
| Ega ei teagi. Olen lugenud, et ei pidavat kõigil hästi toimima. Division 2 on siiski ainuke, mäng mis seda esile kutsub.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
24.04.2020 13:44:10
|
|
|
mul oli ka 1080>1440 minnes sama mure, kaablivahetus tegi korda
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003
|
24.04.2020 17:01:26
|
|
|
| Vahest mõni hea soovitus, et ei peaks neid hakkama läbi proovima ja asjatult aega raiskama?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
24.04.2020 17:23:12
|
|
|
busta, Club3D kaablid peaks olema kõige paremad. Kui see kah hakkama ei saa, siis on probleem mujal. Võibolla isegi Windowsi kala, et pildi mustaks viskab.
Tegelikult testida on lihtne. Jäta reso samaks aga tõmba värskendus nt 60Hz peale. Siis hakka seda vaikselt suurendama kuni probleem tekib.
Nt minu enda ostetud DP 1.2 kaabel ei suuda teha üle 1440p 75Hz (kasutasin seda varem pikalt 1080p 60Hz peal) aga monitoriga kaasatulnud kaabel teeb ilusti 1440p 165Hz.
Üldiselt peaks olema monitoriga kaasatulnud kaabel piisav, et ettenähtud max reso/hz hakkama saada mida paneel toetab. Club3D jne valikud on pigem overkill.
https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort#Resolution_and_refresh_frequency_limits
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sergi
HV kasutaja
liitunud: 26.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puer
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.08.2005
|
25.04.2020 12:54:00
|
|
|
Hea Tartu HV liige, äkki aitad mind ~0.3g termopastaga 55621878
Kas mõni arvutipood on füüsiliselt lahti Tartus eriolukorra ajal?
Termopastat vaja CPU-le, veider oleks postiga tellima hakata
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
25.04.2020 12:54:43
|
|
|
| puer, MX-2 üks törts on.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|