Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Autoreid esindavad ühingud tahavad nutitelefonide ja arvutite salvestustasuks neli eurot seadme kohta (lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas pooldad autorikaitseorganisatsioonide nutitelefonide ja arvutite salvestustasu?
Kindlasti mitte!
87%
 87%  [ 135 ]
Pigem ei, äärmisel juhul maksimaalne tasu jäägu alla 1 euro
9%
 9%  [ 14 ]
Pigem jah, tuleb leppida selle 4 eurose tasuga
1%
 1%  [ 3 ]
Kindlasti jah! Tuleb maksta palju küsitakse
1%
 1%  [ 2 ]
hääli kokku : 154

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 30.03.2020 20:00:50 vasta tsitaadiga

mälupulkade, kaartide läpakate.. ma teen mingi DOS vms buudika, sellel pulal ei saa isegi helilaiendiga faili oelma ja siis mingid tahavad selle soetamisel igaks juhuks rahhi nuiata.
_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 19.06 Tallinnas.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005




sõnum 30.03.2020 20:30:23 vasta tsitaadiga

lehm2 kirjutas:
Minul on telefon helistamiseks, mis põhjusel see raha ära võetakse? icon_rolleyes.gif

tsitaat:
seadusemuudatusega nutiseadmete ja arvutitepealt
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005




sõnum 30.03.2020 20:31:29 vasta tsitaadiga

raidu1986 kirjutas:
Miks nad tahavad veel rohkem raha saada mitte midagi tegemise eest?

Sest suured jõud on asja EBS'i lõpetanud
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003




sõnum 30.03.2020 21:32:22 vasta tsitaadiga

tiirP kirjutas:
raidu1986 kirjutas:
Miks nad tahavad veel rohkem raha saada mitte midagi tegemise eest?

Sest suured jõud on asja EBS'i lõpetanud


Perast seda see pull hakkas ka, kui see üks nn suur jõud seal ennast harima hakkas...
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 30.03.2020 21:36:50 vasta tsitaadiga

kui sa seda jõudu silmas pead keda mina mõtlen siis tema tegemised on vastupidiselt järjest inisemavaks muutunud.
_________________
Hooldatud (puhastatud, installitud) sülearvutid - https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 19.06 Tallinnas.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2020 09:03:26 vasta tsitaadiga

Tegelikult selle 4 euraga tahavad nad saavutada seda, et asi vastu ära võetaks kuna vaadatakse, et 4 eura ju niivähe. Minu silmis on aga asi põhimõttes, et tasu küsimine mittetarbitud asjaeest on ebaõiglane.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 31.03.2020 13:42:38 vasta tsitaadiga

See, et AÕK-d hakkavad lambist ei tea mis tasusi nõudma on teades nende ebaeetilisi rahateenimisviise isegi arusaadav.
Kurb on see, et riigil on täielik õigus keelduda aga nad on vait. seepärast ei imestagi, kui tagatoas kukub lauale äkkitselt vastutulelik seadus.
Iseensest puudub AÕK-del igasugune alus nõuda seda tasu. Aga riik on korduvalt lasknud endal nahka üle kõrvade tõmmata, mis tõttu hirmujudinad on ikka olemas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 31.03.2020 13:45:24 vasta tsitaadiga

Trikk käibki, et äkki läheb läbi. Riigijuhid vaatavad, et tühiasi ja ongi vastu võetud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
parkenTOSH
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2007




sõnum 31.03.2020 14:25:42 vasta tsitaadiga

Siinkohal peaks vastupidise probleemi tõstatama. No ei meeldi Eesti muusika mulle. Kui EAÜ tahab mulle pähe määrida maksu, et Eesti autoreid toetada siis ma tahan vastu garantiid ka, et avalikus kohas ma seda p*ska ei kuuleks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2020 14:36:47 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
olc kirjutas:
Ma ei ole nõus sentigi maksma. Kõik, mis kuulan või vaatan, tuleb mingit sorti voogedastusest - küsige sealt.

Millalgi mõlkus neil mõte voogedastus ka veel maksustada. icon_biggrin.gif


Mäletan, et kunagi oli kuum arutelu ühe EAÜ tumbaga saates Tehnokratt (2004/2005 aastal). Teema oli sisuliselt selles, et kui ma siia foorumisse (või näiteks oma veebilehele) postitan youtube video (või mis iganes sarnase viite), mis on sisuliselt link/viide objektile, mis asub kusagil google/youtube serveris, siis ma olen hakkama saanud karmi kuritööga ja olen pesuehtne piraat. EAÜ tegelane ei saanud üldse aru, mis asi see link on. Püüti asja puust ja punaseks ette teha, aga see raius ikka oma mantrat edasi.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 31.03.2020 14:54:18 vasta tsitaadiga

tänapäeval tunduks andmekandjate asemel interneti maksustamine loogilisem, sest valdav enamik teostest jõuab kuulajani internetivõrgu kaudu, isegi raadiot kuulatakse aina enam veebist.
Ebaõiglane maksustamine, kus maksustatakse ka neid keda ei peaks, on maksusüsteemides laialt levinud nt ka vaesuses abivajajat maksustatakse käibemaksu ja aktsiisidega, kuigi kõik möönavad, et see ei ole mõistlik. Maksu administreerimise mõttes eelistatakse võimalikult ühetaolist ja lihtsat maksustamist ja vältida lõputute erisuste ja keeruliste reeglistikuga maksusüsteeme. Lahendusena on pakutud, las vaene maksab makse ja riik/ühiskond maksab eraldi toetusi võetud raha kompenseerimiseks.

Mina ei ole ka sellest kassetitasust ja autoriõigusest tervikuna aru saanud, miks laulu autor võib tagantjärgi oma teose eest tarbijatelt raha korjata aga hoone arhitekt või müüriladuja telliste eest mitte, kuigi tarbijad samamoodi tarbivad hoone arhitektuuri ja müüri laotud telliseid. Miks müürsepa järeltulijad ei võiks iga esivanema laotud kivi pealt tasu saada.

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hundu
HV vaatleja

liitunud: 06.01.2003




sõnum 31.03.2020 17:38:58 vasta tsitaadiga

Aegu tagasi, CD müügi esimese languse ajal, käisid meerikamaal ISP'd välja idee, et nad lisavad 1 dollari teenuse hinnale, mis siis jagataks autoriõiguste organisatsioonidele... arvutused näitasid, et seda manti koguneks VÄGA palju rohkem, kui muudest allikatest laekus... Tingimuseks siis see, et las see piraatlus siis olla nagu ta on... aga ei sobinud see härradele...
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003




sõnum 31.03.2020 18:07:58 vasta tsitaadiga

Aga mina jälestan muusikat. Minu jaoks on kõige parem vaikus või linnulaul, metsakohin (mitte jook metsakohin), merelained... Aga muusikud oma lärmiga teenivat kasumit minu traumeerimise pealt. Kas mul oleks võimalik autorite ühingult kompensatsiooni nõuda? Väga raske on muusikute tekitatud müra vältida.
Kui selliseid inimesi on veel, võiks teha ühispöördumise, et seadusega oleks võimalik nõuda kompensatsiooni.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caseman
HV vaatleja

liitunud: 23.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2020 18:32:30 vasta tsitaadiga

Et maksan oma telefoni pealt 4 euri ära ja võin torrentist "isiklikuks kasutamiseks" sinna salvestada nii palju kui mahub ja kõik on JOK? Või katab see 4 euri ainult selle, kui ma peaksin plaadi ostma ja selle siis vanaema CD lugejaga arvutis telefonile söödavaks ripin ja sinna salvestan? Või annab see 4 euri mulle mingi kolmanda õiguse?
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2020 18:34:37 vasta tsitaadiga

caseman, 4 eur ei anna sulle mingit õigust juurde, lihtsalt plekid autorikaitseorganisatsioonidele palkadeks iga kord, kui arvuti või tänapäevase telefoni ostad.
CD-plaatide, striimimise ja interneti eest maksad sama palju edasi, mingit õigust piramiseks pole.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 31.03.2020 18:53:43 vasta tsitaadiga

caseman, see 4 euri eeldab, et sa piraadid, aga piraatida ei tohi. sest panel teder ei saa muidu omale uut mustangit osta.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 31.03.2020 19:53:24 vasta tsitaadiga

Osiris kirjutas:
olc kirjutas:
Ma ei ole nõus sentigi maksma. Kõik, mis kuulan või vaatan, tuleb mingit sorti voogedastusest - küsige sealt.

Millalgi mõlkus neil mõte voogedastus ka veel maksustada. icon_biggrin.gif


on maksustatud. voogedastuse maks on eestis 192€ kuus (maksu ei ole kui saatepäevas on muusikat alla 5 tunni) usas 7 ... 21$ kalendrikuus.
tagasi üles
TALIBAN
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2006




sõnum 31.03.2020 22:58:59 vasta tsitaadiga

Õige artist teenib oma raha tänapäeval rahvale esinedes - avalikult, kontserdil, rannapeol, rahvamajas või klubis. Kui tema looming on hea siis ka teenib väga hästi ning mingit lisamaksu tervele eesti rahvale pole vaja kehtestada. Kui looming pole hea siis rahvas ei tarbi seda ja järelikult pole sellist loomingut ka vaja.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.03.2020 23:30:21 vasta tsitaadiga

... paraku pole siin artistide ja loomingu kaitsega ammu enam midagi pistmist, see on lihtsalt äri ja äris ollakse loomulikult huvitatud ainult võimalikult makismaalsest kasumist. Riik ei peaks äriettevõtete kasumit garanteerima ja kindlasti mitte seadustama, kuid mis parata, aja jooksul on tehtud palju valesid otsuseid ja nüüd on neist juba raske taganeda. Riigi asi küll toetada kultuuri, kuid seadustatud räkit ei peaks selle hulka kuuluma ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 01.04.2020 05:57:19 vasta tsitaadiga

paljut seal selle raha eest kultuuri tehakse? suurem enamus ju mingid hellad velled ja hovery coveryd jms eestlaste kolmnurga tümakas. thumbs_down.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 03.04.2020 14:42:12 vasta tsitaadiga

Just. Tegu on puhtalt äriga ja AÕK on äriettevõtted. Kõige lihtsam ongi ju raha riigilt küsida - nad ullikesed maksavad heast tahtest!
Kogu selle asja juures ongi nutune pool, et keegi meist ei saa minna RK-sse või ministeeriumisse ja öelda, et lõpetage see raha kantimine (või viisakalt ärimeeste doteerimine) ära. Kui RK (või minister määrusega) on paberi vastu võtnud siis igakuine obrok läheb teele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.04.2020 23:44:34 vasta tsitaadiga

see 4 eur vmt tasu ei ole piraatimisega kuidagi seotud.

Nende selgitus on, et kui sa ostad x muusiku CD kuid tahad seda oma mobiilis kuulata siis tänu sellele "tasule" võid sa selle koopia omale MP3'na telefoni tõmmata icon_lol.gif
Või siis muul moel omale juba soetatud teosest koopia tegemine läheb selle alla.

Mis on ikka täielik ajuvabadus mõistagi thumbs_down.gif

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 05.04.2020 09:14:57 vasta tsitaadiga

Renka, mõtle nüüd vähe, kui sa moblast mp3 või saunas koopiat kuulad, siis jääb ju raha saamata neil, mis originaali kuulates neile tekiks.

/s

icon_lol.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 05.04.2020 09:50:37 vasta tsitaadiga

Sai võid ostetud muusikaplaadist siiamaani koopiat teha ikka ja jälle, mp3 omale moblasse laadida, see ei ole miskist otsast piraatlus ja autor on oma tasu plaati müües kätte saanud.
Jämedalt on mõeldud selle tasu all see erijuhus kus vabalevis TV või Raadiost kuuled lugu, salvestad ja nüüd kuulad. Ka see ei ole piraatlus, raadio (või TV jaam) maksab iga esitatud loo eest AÕK-dele kuid kuulajad ei maksa. Seaduslikku õigust neilt kuulajatelt tasu nõuda pole aga tahaks kuidagi saada?!
Ja äkki riik heast tahtest otsustab kuulajate eest maksta! Maksu hüvitiseks siis mõeldi välja videolindi või makilinde alusel maks - vanasti ju neid kasutatigi ainult filmide ja muusika salvestamiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
borru
HV veteran
borru

liitunud: 21.12.2003




sõnum 09.04.2020 23:39:30 vasta tsitaadiga

kalvis kirjutas:
Sai võid ostetud muusikaplaadist siiamaani koopiat teha ikka ja jälle, mp3 omale moblasse laadida, see ei ole miskist otsast piraatlus ja autor on oma tasu plaati müües kätte saanud.

See, et autor ise mulle vastavat vormingut ei paku on tema enda äri viga. Miks pean mina tema ettevõtte tegemata töö ära tegema ja selle eest veel peale maksma?


Huvitav kas see seltsimees autorivana ise ei saa aru, et tema töö lõppes koos viimase CD pleieri tootmisliinilt kukkumisega.
Nendel nii nimetatud autoritel endal ei ole piinlik või?


Minul ei ole nende autoritega mitte mingit pistmist. Aga mälukaarte ja andmekandjaid kulub mul enda materjali salvestamiseks ning arhiveerimiseks küll ja veel.
Miks pean mina hakkama mingit autoritasu maksma kui mul sellega mitte sittagi pistmist pole?


Teevadki "kavalpead" sellisel ajal seda seadus kus tänavatel meelt avaldada ei saa.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Autoreid esindavad ühingud tahavad nutitelefonide ja arvutite salvestustasuks neli eurot seadme kohta (lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.