Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Thomson TG789vn wifi ruuteriks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
UHO
Kreisi kasutaja
UHO

liitunud: 15.10.2004




sõnum 25.03.2020 21:31:44 Telia Thomson TG789vn wifi ruuteriks vasta tsitaadiga

Tervist,

vabandan, kui teemat on juba käsitletud aga endal ei õnnenustunud kahjuks leida.
Palun abi Thomson TG789vn seadme seadistamist wifi ruuteriks. Olen alla laadinud ametliku täispika kasutusjuhendi aga sealt abi ei leia.
Olen ühendanud võrgukaabli Thomson TG789vn WAN porti. Kui sama kaabel arvutiga ühendada siis interneti toimib ja Inteno seade, mille LAN2 portist juhe tuleb ka kõik nagu toimiks.
Kui olen Thomson TG789vn seadistustes siis seda saab aru, et DSL pole ühendatud. Aga kui proovida Internet Services alt siis Connection information - Link Status: jääb lõputult Contacting DHCP Server... peale.
Olen teinud restarti nii interneti jagavale Inteno (Telia) seadmele, kui ka Thomson TG789vn seadmele. Lasknud neil järgemööda ülesse laadida jne aga midagi ei toimi.
Rääksin ka Telia tehnikuga, kes väitis, et Thomson TG789vn seadmel ei tohiks sellist FW piirangut olla, et töötab ainult kui DSL'i kaudu interneti ühendus seadmesse tuleb.

Palun teadjamate abi!
Tänud!

_________________
Unknown High Object
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2020 21:39:13 vasta tsitaadiga

Pane Intenost tulev juhe LAN porti, siis kasutab Thompsonit switchina icon_wink.gif
_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 857 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 663
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UHO
Kreisi kasutaja
UHO

liitunud: 15.10.2004




sõnum 25.03.2020 21:57:19 vasta tsitaadiga

commer kirjutas:
Pane Intenost tulev juhe LAN porti, siis kasutab Thompsonit switchina icon_wink.gif

Tänud - "toimib" icon_smile.gif !

Aga kas normaalne, et kiirus nii aeglane on: 83/88Mbps? Kas Thomson TG789vn seade pole tõesti kiiremaks võimeline? Wifi signaal põhjas, nö. silmside ja vahemaa ca 4m.
Kui sama kaabel arvutiga ühendada saan ligilähedased kiirused nagu teenus pakub 486/482 (500/500 pakett hetkel).
Kas on midagi võimalik Thomson TG789vn seadistada, et kiirust paremaks saaks?

_________________
Unknown High Object
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keytron
HV veteran

liitunud: 11.08.2002




sõnum 25.03.2020 22:10:00 vasta tsitaadiga

Ainult 802.11 b/g/n võimekus ja 5GHz riba puudumine annabki enamvähem sellise max. kiiruse, eriti kortermajades kus 2.4GHz võrke omajagu. 500/500 paketi jaoks on see TG789 prügi, soovitaks midagi vähe moodsamat sinna vaadata icon_smile.gif

e: näiteks see:
https://www.hinnavaatlus.ee/1608411/telekom-airties-4920-wifi-single-high-performance/
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UHO
Kreisi kasutaja
UHO

liitunud: 15.10.2004




sõnum 25.03.2020 22:14:38 vasta tsitaadiga

keytron kirjutas:
Ainult 802.11 b/g/n võimekus ja 5GHz riba puudumine annabki enamvähem sellise max. kiiruse, eriti kortermajades kus 2.4GHz võrke omajagu. 500/500 paketi jaoks on see TG789 prügi, soovitaks midagi vähe moodsamat sinna vaadata icon_smile.gif

e: näiteks see:
https://www.hinnavaatlus.ee/1608411/telekom-airties-4920-wifi-single-high-performance/

Selge ja tänud.
See lihtsalt seisis niisama. Kuna Inteno signaal teisele korrusele pea üldse ei levinud siis mõtlesin, et kasutan seda vanakest (mis nüüd tundub, et tõesti liiga vanake).
Info:
Interface Type: 802.11b/g/n
Actual Speed [Mbps]: 130
Band: 2.4GHz
Channel Selection: - praegu see automatic ja sellega mängimine vist midagi paremaks ei muudaks? Kuigi siin ühtegi teist wifi võrku levimas ei ole (va. vahel vaevu elumärki näitav esimese korruse Inteno).

_________________
Unknown High Object
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 25.03.2020 22:16:39 vasta tsitaadiga

UHO, kaks asja on veel vajalikud - TG789'l tuleb kinni keerata DHCP ja määrata Intenost erinev IP. Aga jah, targem oleks tõesti selle vanarauaga lutsu visata ja miski normaalne WiFi AP asemele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 26.03.2020 11:23:53 vasta tsitaadiga

A mis probleem siis selle 88Mbps kiirusega on, Delfi ei tule lahti?

Normaalne on et arvutid on juhtmeühenduses ja wifi on telefonide jms. mobiilse kola jaoks, kus ISP sidekiirus üle 100Mbps praktikas ei anna mitte midagi, peale psühholoogilise rahulolu et "mul on" icon_wink.gif .
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UHO
Kreisi kasutaja
UHO

liitunud: 15.10.2004




sõnum 26.03.2020 12:18:51 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
A mis probleem siis selle 88Mbps kiirusega on, Delfi ei tule lahti?

Normaalne on et arvutid on juhtmeühenduses ja wifi on telefonide jms. mobiilse kola jaoks, kus ISP sidekiirus üle 100Mbps praktikas ei anna mitte midagi, peale psühholoogilise rahulolu et "mul on" icon_wink.gif .

Olen täiesti nõus, et normaalne oleks juhtmega arvuti ühendada. Aga see koht, kuhu kujunes kodus kontori tuba ei osanud võrgukaablit planeerida. Praeguses olukorras kogu töö käib kodunt siis ühenduse kiirus seal vägagi oluline.

Delfis pole küsimus. Pole huvi ega aega sealses keskkonnas enda ajusid nüristada.
Töötan (reklaami)meedia failidega ja meil harud ka lätis ning leedus. Seega kahjuks ladusaks tööks vaja hetkel olukord lahendada.

Kui osta selline https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/TP-LINK-ruuter-Archer-C6-80211ac-300-867-Mbit-s-10-100-1000-Mbit-s-456149 seade. Saaksin võrgujuhtme vedada trepi juurest teisele korrusele ja sinna ühendaks selle. Kas saab nii seadistada, et esimesel ja teisel korrusel oleks sama SSID ja seadmed automaatselt ennast ümber lülitaks, kui teise korruse levialasse jõuavad?

_________________
Unknown High Object
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 26.03.2020 13:55:08 vasta tsitaadiga

Saab. Aga soovitan valida kas Archer C7 või Asuse AC1750U, nende läbilase on kiirem 5GHz osas (kui püsida selles hinnatasemes ja Arvutitarga valikus).

Ühest levist teise minek ei vaja tingimata sama SSID, kui see erineb siis tuleb lihtsalt korra seadmele mõlemad levialad "tutvustada" ja levi muutumie korral käib kõik samamoodi, automaatselt. Külalistel aga ei peaks praegu olema asja tervet elamist läbi kooserdada, seega piisaks korra ettenäitamisest küll.
Erinev SSID aitab lihtsamini hinnata kuidas tegelikult signaalid levivad.
Mul on elamises vahel isegi kolm eri leviala (sõltub kuidas lapsed kodus on) ning levialavahetus töötab probleemitult.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 26.03.2020 15:18:37 vasta tsitaadiga

Ma ei taipa, miks see peab just ruuter olema? Mingi lihtne WiFi AP ju piisaks. Või olen ma millestki valesti aru saanud?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UHO
Kreisi kasutaja
UHO

liitunud: 15.10.2004




sõnum 26.03.2020 16:42:01 vasta tsitaadiga

Zuumbox kirjutas:
Ma ei taipa, miks see peab just ruuter olema? Mingi lihtne WiFi AP ju piisaks. Või olen ma millestki valesti aru saanud?

Seda mõtlesin minagi... aga kõik pakuvad siin peeneid seadmeid.
Mul on oluline, et LAN juhe külge ja suudaks vähemalt 400/400 läbi wifi liigutada. LAN porte ei vajagi..

Pakud palun mingit seadet meie kaubandusest?

_________________
Unknown High Object
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2020 17:29:44 vasta tsitaadiga

Kasvõi selline: https://pood.telia.ee/vorguseadmed-ja-lisad/WiFi-leviala-laiendaja-ZyXel-Armor-X1/WAP6806-EU0101F
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UHO
Kreisi kasutaja
UHO

liitunud: 15.10.2004




sõnum 26.03.2020 17:59:12 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kasvõi selline: https://pood.telia.ee/vorguseadmed-ja-lisad/WiFi-leviala-laiendaja-ZyXel-Armor-X1/WAP6806-EU0101F

Tänud aga see ju kallim kui TP-Link ja samuti LAN portidega. Teeks sama minu olukorras aga on vähem funktsioone?
Ma vist täitsa tume selles valdkonnas...

_________________
Unknown High Object
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 26.03.2020 18:04:38 vasta tsitaadiga

UHO kirjutas:
Mul on oluline, et LAN juhe külge ja suudaks vähemalt 400/400 läbi wifi liigutada. LAN porte ei vajagi..


Kunagi ei või teada millal tekib vajadus vaba LAN pordi järele. Ka ruuteril läheb mängu siin just LAN port ning kolm jääb varuks. Pealegi, kui hind on odavam kui viimati viidatud Zyxel (muide, üllatavalt nõrga leviga mudel). Täna on tahtmine selline, saab aga eriolukord läbi... plaanid võivad muutuda.
Kui tahta 400/400 läbi jooksutada, siis kas need külgeühenduvad seadmed ka suudavad 400/400 ära kasutada?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UHO
Kreisi kasutaja
UHO

liitunud: 15.10.2004




sõnum 26.03.2020 18:10:33 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
UHO kirjutas:
Mul on oluline, et LAN juhe külge ja suudaks vähemalt 400/400 läbi wifi liigutada. LAN porte ei vajagi..


Kunagi ei või teada millal tekib vajadus vaba LAN pordi järele. Ka ruuteril läheb mängu siin just LAN port ning kolm jääb varuks. Pealegi, kui hind on odavam kui viimati viidatud Zyxel (muide, üllatavalt nõrga leviga mudel). Täna on tahtmine selline, saab aga eriolukord läbi... plaanid võivad muutuda.
Kui tahta 400/400 läbi jooksutada, siis kas need külgeühenduvad seadmed ka suudavad 400/400 ära kasutada?

Dell arvuti millega tööd teen suudab esimesel korrusel läbi wifi, mida tekitab Telia Inteno ruuteri ca. 550/450 läbi lasta- korduvalt testitud.

_________________
Unknown High Object
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2020 16:15:30 vasta tsitaadiga

No aga osta siis üks samasugune Inteno veel ja tee see AP-ks? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Thomson TG789vn wifi ruuteriks
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.