Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 223, 224, 225 ... 276, 277, 278  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 381 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 158 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 33 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 580

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 13:58:12 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
ja hakkab jälle peale:
tsitaat:

on nii vana, et ühelgi

carring ei teinud kuu aega diagnostikat tartus, sest seade oli hoolduses.

Seade oli hoolduses miks? Windows 10 tõttu?
Krt, miks sa tood näiteid täiesti teisest asjast?

Mul on 40+ arvutipark (vahepeal rohkem, vahepeal vähem), milles hunnikutes erinevat tarkvara, mitte ainult Facebook ja netibrausimine, sealhulgas ka sinu poolt aktsepteeritav profitarkvara (erinevad statistikaprogrammid ja sellega seonduvad andmebaasid jms). Kõik töötab. Kõik on töötanud alates XP-st. Üks ja ainus probleem Windows 10-ga oli see, et Cisco VPN Client lakkas ühel hetkel töötamast ja kõigele lisaks võttis Windows 10 selle maha, kuna polnud supporditud. Ciscol ametlikult antud tarkvarale 10 tuge polnudki (pole aimugi, kas nüüd on) ja mingi registrihäkiga sai selle tööle, aga iga järgmine Windowsi upgrade võttis selle jälle maha. Jah, nüri ja nõme ja ilgelt oleks saanud säästa, kui oleks edasi kasutada saanud (sest Cisco pahapaha, tahab raha), aga krt, see andis lõpuks mulle võimaluse juhtkonnale öelda, et nüüd on kõik - lõpetame 10 aastat vana VPN tarkvara kasutamise, kummi venitamise ja teeme upgrade'i.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 14:02:16 vasta tsitaadiga

Mnator, mul on tänaseks korras. tarkvara on sobivas masinas. tõin näite. sa koodid selleks versiooniks asja ümber, tuleb uus versioonitäiendus ja kõik hakkab jälle otsast peale. Betamax,
tsitaat:

Üks ja ainus probleem Windows 10-ga oli see, et Cisco VPN Client lakkas ühel hetkel töötamast ja kõigele lisaks võttis Windows 10 selle maha, kuna polnud supporditud. Ciscol ametlikult antud tarkvarale 10 tuge polnudki (pole aimugi, kas nüüd on) ja mingi registrihäkiga sai selle tööle, aga iga järgmine Windowsi upgrade võttis selle jälle maha. Jah, nüri ja nõme ja ilgelt oleks saanud säästa, kui oleks edasi kasutada saanud (sest Cisco pahapaha, tahab raha), aga krt, see andis lõpuks mulle võimaluse juhtkonnale öelda, et nüüd on kõik - lõpetame 10 aastat vana VPN tarkvara kasutamise, kummi venitamise ja teeme upgrade'i.

DHAAAA! kaua uue lahenduse töölesaamiseks aega läks? mida kasutajad seni tegid? ma olin rahaminni itt, meil oli koos statistikaameti ja loendajatega ikka kordi rohkem masinaid supportida kui pikkusemõõtmiseks läks.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 14:17:04 vasta tsitaadiga

Ei läinudki. Iseenesest lahendus oli lihtne. Lükkasin uuendused peale ja upgrade lukku 365 päeva peale. Aasta aega oleks muretu olnud. Olime juba valmis tulemüürile uued litsentsid ostma (nõusolek juhtkonnalt olemas), aga siis avanes võimalus Office365 peale kolida, mis oli igas mõttes tervitatav lahendus, sest kadus ära võrgukettale ligipääsemise küsimus, milleks VPN-i üldse pidi kasutama.
Kui oleks pidanud uue VPN tarkvara, antud juhul Cisco AnyConnecti kasutusele võtma, siis oleks mõlemad paralleelselt kasutuses olnud, kuni kõikides arvutites vajalikud muudatused tehtud. Cisco ASA võimaldas seda.
Ja sul oli seal ministeeriumis veel kerge, sest said servereid + muid uhkeid korporatiivseid haldusvahendeid kasutada. Meil mindi seda teed, et oma server kaotati ära, sest uuel büroopinnal polnud serverit kusagile panna.

Üldiselt on olnud mul ainult üks kord kogu selle 10 aasta jooksul tõsine downtime ja see oli selle tõttu, et esimest korda bürood kolides vahetasime teenusepakkujat ja neetud Zone ei nõustunud DNS andmeid uuendama, sest kontaktisikud olid uuendamata ja olemasolevad ei kõlvanud. Selle tõttu 2 päeva e-mailid ei liikunud.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 23.03.2020 14:18:34 vasta tsitaadiga

laurx, ümberkoodimise vajadus on paratamatu töö, sest muu raud vananeb kordi aeglasemalt kui IT-värgid

ja samas w10 asemel kasutaks hulga parema meelega w7 koos SP2-ga (milles oleksid w10 paar-kolm head täiendust), sest w7 on ikka korralik desktop arvuti/normaalse laptopi süsteem
w10 sobib (nagu w8-gi ) tegelikult hästi vaid tahvlititele ja nutitelefonidele (miks seal m$ liiga kergelt püssi põõsasse viskas on mulle osalt arusaamatu)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 15:26:06 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:

ja samas w10 asemel kasutaks hulga parema meelega w7 koos SP2-ga (milles oleksid w10 paar-kolm head täiendust), sest w7 on ikka korralik desktop arvuti/normaalse laptopi süsteem
w10 sobib (nagu w8-gi ) tegelikult hästi vaid tahvlititele ja nutitelefonidele (miks seal m$ liiga kergelt püssi põõsasse viskas on mulle osalt arusaamatu)


Läpakas on 10 mugav kasutada. Igapäevase pinnid tööribale, muud avakuvale ja tuld. Paljutki käivitad otsinguga.
Mis seal ebamugavamat, ei mõista.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 15:43:19 vasta tsitaadiga

Mind häirib see, et pooled seaded on kuhugi äppidesse topitud ehk control paneli kaudu ei saa enam kõike torkida. Miks mulle see kole larakas äpp kui tegemist on desktop masinaga, millel isegi puutetundliku ekraani pole.
Pluss äppide puhul ei meeldi mulle see ka, et nii kui kuhugi klikid, muudetakse seade kohe ära. Vanamoodi OK/Apply nupp, millega muudatused kinnitad oli ikka parem.... sai enne üle vaadata mida torkisid ja vajadusel cancel vajutada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 23.03.2020 15:44:17 vasta tsitaadiga

Märt., raske seletada, igatahes tunnen, et ei ole siiamaani suutnud ära harjuda selle tahvlitele orienteeritud värgiga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 15:53:35 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Märt., raske seletada, igatahes tunnen, et ei ole siiamaani suutnud ära harjuda selle tahvlitele orienteeritud värgiga


Seitset kasutasin samuti, vaid töölaud oli otseteedest kirjum kui praegu.

napoleon, "Sätted" sisaldavad sagedasemaid seadeid, lihtinimesele neist piisab. Sealsamast saad alati süvasätetesse edasi liikuda, kui tarvis, ei pea isegi enamasti "Juhtpaneeli" eraldi käivitama.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 16:18:57 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru miks laurxi mure paljudele niivõrd arusaamatu on? Enterprise IT on suuresti igasugu ime-lolluse ajas edasi lohistamine. Imeraud, (sinna juurde kuuluv) imesoft, mille üle sul pole õiget kontrolli ega valikut kuid mis peab töötama vastuolulistest nõuetest hoolimata. Jackpot ongi süsteemid, mis tarnitakse valmis arvutina (või mis töötavad ainult mingis ülispetsiifilises konfiguratsioonis). Soft peab jooksma admin õigustes, peab istuma võrgus/netis, uuendused peavad olema keelatud, virtukas jooksutamine keerab serial/USB ajastuse pekki... - kui midagi näpid siis tugi peseb kohe käed puhtaks. Ning jee keegi sul seda kunagi sinu soovidest lähtuvalt uuendab. Hea kui softist versioon 1.1 isegi kunagi välja tuleb.
Kui klassikaliselt oli Windowsi elutsükkel pisut üle 10a siis nüüd heal juhul 2a, mis on korporatiivmaailmas silmapilk. LTSC jms kola võid pisut päeva päästa, kuid igas olukorras ei sobi.
Sorri aga 40 arvutit on köömes. Selle jaoks pole isegi uhket konfiguratsioonihaldustööriista vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 23.03.2020 17:14:33 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Ma ei saa aru miks laurxi mure paljudele niivõrd arusaamatu on? Enterprise IT on suuresti igasugu ime-lolluse ajas edasi lohistamine. Imeraud, (sinna juurde kuuluv) imesoft, mille üle sul pole õiget kontrolli ega valikut kuid mis peab töötama vastuolulistest nõuetest hoolimata. Jackpot ongi süsteemid, mis tarnitakse valmis arvutina (või mis töötavad ainult mingis ülispetsiifilises konfiguratsioonis). Soft peab jooksma admin õigustes, peab istuma võrgus/netis, uuendused peavad olema keelatud, virtukas jooksutamine keerab serial/USB ajastuse pekki... - kui midagi näpid siis tugi peseb kohe käed puhtaks. Ning jee keegi sul seda kunagi sinu soovidest lähtuvalt uuendab. Hea kui softist versioon 1.1 isegi kunagi välja tuleb.
Kui klassikaliselt oli Windowsi elutsükkel pisut üle 10a siis nüüd heal juhul 2a, mis on korporatiivmaailmas silmapilk. LTSC jms kola võid pisut päeva päästa, kuid igas olukorras ei sobi.
Sorri aga 40 arvutit on köömes. Selle jaoks pole isegi uhket konfiguratsioonihaldustööriista vaja.
mure ise pole arusaamatu, pigem on arusaamatu kui kaua siinmail veel täielik banaanivabariik püsib ja süveneb
üle lahe ei oldagi meist muidu eriti ees aga vajadusel süsteemide uuendamine on vaid omanike rahakoti küsimus, ökonoomia küsimus (s.t. lihtsalt m$ & co meeleheaks uuendusi teha ei soovita)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 17:26:44 vasta tsitaadiga

aa, et üle lahe on äge.
ma kunagi ajasin üht camline pingirobotipoolt. soomlased tulid manualiga, kus oli kirjas, et igal komponendil mida nad kasutavad, peab olema nendele väline IP aadress. kui pordisuunamisest rääkisin, vehiti manualiga, et nii ei tohi olla, ma pidin nad 2x pers.se saatma. "osakonnajuhatajale" joonise saatma kuidas töötab pordisuunamine ning mismoodi nemad läbi võrgu oma kolakatele külge saaksid.. selle kirja kuidas kohalik ISP minu pers.e saatis kui 8t välist ip d küsisin, saatsin ka neile edasi.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 17:38:53 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Ma ei saa aru miks laurxi mure paljudele niivõrd arusaamatu on? Enterprise IT on suuresti igasugu ime-lolluse ajas edasi lohistamine
Kohe ütelnud, et siin teemas räägitakse enterprise-tasemel asjadest. Ma juba arvasin, et on kodukasutajate-tasemel foorumiteema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 17:51:00 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif
kodus on sul format ka parim ravim. KODUS ON KÕIK KORRAS, järelikult ongi kõik korras või?tür.amaeivõi, sul pole siit vaja lugeda seda, et sul kodus molliraamatu ja mingi sitasikutajaga kõik korras on, kusjuures mingid sit.asikutajad juuriti ka välja ja sellel teemal oli ka omajagu kiunu aga need teemad on kenasti kasti läinud, sul on vaja siit tulla lugema juhuks kui sul on mingi asi nihu, kui peenelt öelda.. kodus remondid reset this pc ga ära ja installid ninitest kola uuesti, teed seda näiteks peale tööd. tööjuures siunad "patsiga poissi", et asjad ei tööta vä.. aga mis saab kui see patsiga poiss pead sina ise olema, kes selle asja uuesti käima peab panema ja on juba 2h tööajast kulunud, andmed tähtsad ning klient kohvinurgas juba asju loopima hakkab? ongi üldteema: kodus justkui töötab, eritarkvaraga on probleeme.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 23.03.2020 17:53:21 vasta tsitaadiga

laurx, selle sinu kogemuse peale saan öelda vaid, et issanda loomaed on ikka ülikirju
pentsikusi olen muidugi minagi seal teisel pool lahte kohanud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 19:05:51 vasta tsitaadiga

Soome kohta ei tea eriti midagi, aga sõbrad kes Lääne-Euroopas firmades (või nende siinses IT kontoris) töötavad, hoiavad küll vahel kahe käega peast kinni. Just selles mõttes, et kohalikel asutustel on seis palju parem/modernsem/turvalisem ning seal lääne pool on igasugu õudusi suurusjärkudes rohkem.

tsitaat:
mure ise pole arusaamatu, pigem on arusaamatu kui kaua siinmail veel täielik banaanivabariik püsib ja süveneb
üle lahe ei oldagi meist muidu eriti ees aga vajadusel süsteemide uuendamine on vaid omanike rahakoti küsimus, ökonoomia küsimus (s.t. lihtsalt m$ & co meeleheaks uuendusi teha ei soovita)
Turg on selline, et aastal 2015 tarniti uusi tööstusseadmeid Windows XP juhtarvutiga. Nagu endine kolleeg mainis siis muud varianti pole. Kuna tööstusseadmed on ikkagi suht nišiasjad, siis võta või jäta.

Baeskades kirjutas:
Kohe ütelnud, et siin teemas räägitakse enterprise-tasemel asjadest. Ma juba arvasin, et on kodukasutajate-tasemel foorumiteema.
Kontekst oli enterprise hetkel. Eriraud ja -soft (nt teemaks olnud autodiagnostika) on üldiselt ikka äriline teema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 19:12:41 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Baeskades kirjutas:
Kohe ütelnud, et siin teemas räägitakse enterprise-tasemel asjadest. Ma juba arvasin, et on kodukasutajate-tasemel foorumiteema.
Kontekst oli enterprise hetkel. Eriraud ja -soft (nt teemaks olnud autodiagnostika) on üldiselt ikka äriline teema.

Siinne "Mees ja koer OÜ" kolkagaraaž ei lähe isegi Microsofti litsentsipoliitika mõistes Enterprise'i alla icon_lol.gif
Johhaidii... kogu hala on selle üle, et maksta ei taha ja vana soft uue opsüsteemiga ei tööta. Selle üle halada perioodiliselt siin teemas hakkab lihtsalt üle viskama. Nagu siin vahepeal mingi tüüp oma mingi iidse helikaardiga, millele drivereid polnud.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 19:17:34 vasta tsitaadiga

Betamax, loe uuest või tee ennast lõpuni teemaga tuttavaks. See ei ole pira, see on psa ametlik "seisukoht".
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 19:18:42 vasta tsitaadiga

Kes sul pirast rääkis?
Kas ma oleks pidanud kah selle Cisco VPN clienti pärast siin nüüd igakuiselt nutmas käima?

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W


viimati muutis Betamax 23.03.2020 19:19:26, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 19:19:40 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
ongi üldteema: kodus justkui töötab, eritarkvaraga on mõnedel probleeme.
Parandasin. Nii on. Kas sa palun nüüd lõpetaksid selle jauramise?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 19:29:49 vasta tsitaadiga

Mees ja koer või mitte, probleemid on samad ning küsimus pole alati sugugi rahas vaid tarkvara tootja pole isegi huvitatud oma softi uuemal versioonid käima ajamisest.
Siit käis läbi korraks ka Elke Auto, mis on Eesti mõttes keskmisega suurusega ettevõte (sajad inimesed). Ma ei tea täpselt, miks neil olid "eriarvutid" aga vb näitena Toyota üks hetk otsustas, et üle 10a vanade autode diagnostikasoft on külmutatud ning jookseb ainult Windows XP peal, töötab korralikult ainult rauas RS232 pordiga mingi üksiku ToughBooki mudeliga jne... Ükskõik kui palju raha sa Toyotale ka ei pritsi, lahendust sealt ei tule - seni kuni kliendid tulevad oma 10a+ vanasid autosid parandama, pead sa seda tsirkust üleval pidama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 23.03.2020 19:46:50 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Mees ja koer või mitte, probleemid on samad ning küsimus pole alati sugugi rahas vaid tarkvara tootja pole isegi huvitatud oma softi uuemal versioonid käima ajamisest.
Siit käis läbi korraks ka Elke Auto, mis on Eesti mõttes keskmisega suurusega ettevõte (sajad inimesed). Ma ei tea täpselt, miks neil olid "eriarvutid" aga vb näitena Toyota üks hetk otsustas, et üle 10a vanade autode diagnostikasoft on külmutatud ning jookseb ainult Windows XP peal, töötab korralikult ainult rauas RS232 pordiga mingi üksiku ToughBooki mudeliga jne... Ükskõik kui palju raha sa Toyotale ka ei pritsi, lahendust sealt ei tule - seni kuni kliendid tulevad oma 10a+ vanasid autosid parandama, pead sa seda tsirkust üleval pidama.

Oletame, et ongi selline "eriarvutiga" olukord. Mõistlik oleks sellisel juhul teha masinast regulaarset backupi ja seda internetti mitte lasta, selmet käia foorumis nutmas, et Windowsi uuendused rikkusid su keskajast pärit tööjaama ära. Kui masinal internetti pole ei saa ka ükski uuendus sellele liiga teha. Juhul kui midagi siiski peaks tuksi minema lased viimase image backupi sinna pähe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 19:50:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kas ma oleks pidanud kah selle Cisco VPN clienti pärast siin nüüd igakuiselt nutmas käima?
See su Cisco VPN läks juba Windows 8-ga katki ja ma oma endises töökohas lappisin seda massiliselt veel Windows 10-ga tööle. Asi polnud rahas, vaid aeglaselt liikuvas korporatiivmasinavärgis.

tsitaat:
Oletame, et ongi selline "eriarvutiga" olukord. Mõistlik käitumine sellisel juhul oleks teha masinast regulaarset backupi ja see internetist ära lõigata, mitte lasta sel uuendusi, või siis veel hullem, viiruseid tõmmata (kui on patchimata vanaraud). Kui midagi läheb tuksi, lased viimase töötava image peale.
Teooria on hea, kuni see kohtub praktikaga. Alati pole see lõpuni võimalik ja tuleb kompromissitada. See internetist/võrgust ära lõikamine on tihti probleemne. Lisaks see kurivaim kasutaja, kes igast lolli IT-mehe piirangust ja käsust/keelust üritab mööda hiilida.

viimati muutis friik1 23.03.2020 19:53:24, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2020 19:53:04 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
tsitaat:
Kas ma oleks pidanud kah selle Cisco VPN clienti pärast siin nüüd igakuiselt nutmas käima?
See su Cisco VPN läks juba Windows 8-ga katki ja ma oma endises töökohas lappisin seda massiliselt veel Windows 10-ga tööle. Asi polnud rahas, vaid aeglaselt liikuvas korporatiivmasinavärgis.

Windows 8 antud firmas vahele, sest pooltel arvutitel polnud selle litsentse ja ühtluse huvides jäi kuni Windows 10 saabumiseni kõikidesse masinatesse Windows 7.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 23.03.2020 20:50:08 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
tsitaat:
Oletame, et ongi selline "eriarvutiga" olukord. Mõistlik käitumine sellisel juhul oleks teha masinast regulaarset backupi ja see internetist ära lõigata, mitte lasta sel uuendusi, või siis veel hullem, viiruseid tõmmata (kui on patchimata vanaraud). Kui midagi läheb tuksi, lased viimase töötava image peale.
Teooria on hea, kuni see kohtub praktikaga. Alati pole see lõpuni võimalik ja tuleb kompromissitada. See internetist/võrgust ära lõikamine on tihti probleemne. Lisaks see kurivaim kasutaja, kes igast lolli IT-mehe piirangust ja käsust/keelust üritab mööda hiilida.

Kui diagnostikariista või muu säärase seadeldisega ühilduv tarkvara nõuab tööks internetti on see ilmselgelt võimatu. Kõigil muudel juhtudel aga pigem tehtav. Eriti siis, kui internetti ühendumine "eriarvutile" potentsiaalselt halvavalt mõjub (uuendused/turvanõrkused) ja töökatkestusi põhjustab – mingi hetk jõuab ka ülemustele kohale, et töölisel ei ole tarvis ühe ja sama arvutiga (nt) tööstusseadet juhtida ja porri vahtida. "Eriarvuti" saab panna ilma välisvõrgu ligipääsuta VLANi ja asi ants. Kogu backupi jutt on aktuaalne igal juhul, olgu masin internetis või mitte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 23.03.2020 20:56:51 vasta tsitaadiga

mis mõnus arutelu, jätkake palun eat.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 24.03.2020 13:21:56 vasta tsitaadiga

Nagu pealkiri ütleb, siis hetkel aktuaalne viirusekriis võib ohustada Windows 10 icon_cool.gif
https://www.techradar.com/amp/news/windows-10-update-breaks-its-built-in-antivirus-protection

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 25.03.2020 01:09:17 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Nagu pealkiri ütleb, siis hetkel aktuaalne viirusekriis võib ohustada Windows 10 icon_cool.gif
https://www.techradar.com/amp/news/windows-10-update-breaks-its-built-in-antivirus-protection

Kas see tähendab seda et win 10 on ikka veel betas?

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 25.03.2020 09:20:32 vasta tsitaadiga

sant kirjutas:
jägaja kirjutas:
Nagu pealkiri ütleb, siis hetkel aktuaalne viirusekriis võib ohustada Windows 10 icon_cool.gif
https://www.techradar.com/amp/news/windows-10-update-breaks-its-built-in-antivirus-protection

Kas see tähendab seda et win 10 on ikka veel betas?
w10 on ikka veel alfa, mingist beetast parem ära unista niipeagi
aga see lingitud artikkel ei tundu vähimalgi määral tõsiseltvõetav olema, liiga umbkaudne jutt, ei imestaks kui keegi tuvastaks, et kurdetud ülehüppamised on põhjustatud mingist ignoreerimisnimekirjast....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2020 15:16:32 vasta tsitaadiga

tahanteada, margid , mudelid.. ILMSELGELT võib emaplaadi peal olla ECS, gigabyte, intel, foxconn, apple jne jne jne jne jne jne jne ... aga sees on KINDEL kiibistik, KINDEL sata kontra, KINDEL helikaart..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2020 16:22:32 vasta tsitaadiga

Microsoft Begins Testing New Automatic Windows 10 Driver Updates Rollout Plan – Will Monitor Telemetry to Improve Reliability
https://wccftech.com/automatic-windows-10-driver-updates-will-now-be-gradually-released/

Suurepärane mõte icon_razz.gif . Mis saaks valesti minna? thumbs_up.gif

Microsoft Pauses All Optional Windows 10 Updates Due to the Ongoing Pandemic
https://wccftech.com/microsoft-pauses-optional-windows-10-updates-due-to-coronavirus/

Läks vaja globaalsete mõõtmetega pandeemiat, et MS veidi tagasi tõmbaks oma uuendustega. Selleks, et telemeetria teha opt-in või üldse ära kaotada on siis ilmselt vaja WW III thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2020 16:24:58 vasta tsitaadiga

midagi ei saa valesti minna ju. " aga mul molliraamat töötab kodus". siin juba mitmeid kordi öeldud, et nii peabki olema.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2020 17:20:10 vasta tsitaadiga

Kuulge, "mul Facebook töötab", mehed. Ehk kolite Linuxi peale üle?
Telemeetria kogumine on paratamatu. Viimane näide selle kasulikkusest tuleb Office365 ärikeskkonnast (eraldi toon välja "äri" osa, sest muidu spetstarkvara tüübid äkki arvavad, et Office = Word), kus Microsoft teavitas, et kasutusest/arendusest lähevad maha mitmed äpid/programmid, sest nende kasutajaskond on olematu. Ehk siis saavad oma ressursid muude lahenduste arendamisele ja loomisele suunata.
Ja telemeetria opt-in on olemas Microsofti toodetel nii Office'is kui ka Sharepointis, kus pärast installi küsitakse, kas soovid oma andmeid ühel või teisel viisil jagada.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2020 17:41:41 vasta tsitaadiga

Betamax, Telemeetria kogumine ei ole paratamatu. Küll aga võiks seda viisakamalt teha. Hetkel käib see kohustuslikus korras. Selle asemel võiks inimesi meelitada seda kasutama teatud hüvedega. Näiteks ekstra ruum pilves, pikem kasutusperiood ilma aktiveerimata jms. Võimalusi on palju.
Näiteks mina kasutan Gmaili. Miks? Sest Google on suutnud selle teha väga mugavaks ja kiireks, pakub mulle palju ruumi ja omab suurepärast spämmifiltrit. Jah ma tean, et mingeid andmeid kasutatakse turunduseks aga plussid kaaluvad miinused ülesse.
Facebooki pole mul kunagi olnud. Twitter kunagi oli aga kustutasin ära. Teisi sotsiaalmeedia teenuseid ei kasuta.

Lisaks telemeetria põhjal featuuride deprioritiseerimine või ärakorjamine võib olla ohtlik. Sest kui inimene on telemeetria kinni keeranud, siis tema teatud featuuri kasutus statistikas ei kajastu aga firma teeb oma arendusplaanid telemeetria põhjal ja tulemuseks on teadlikute kasutajate võõristamine. Parim näide siinkohal on Firefox. Vaikimisi on telemeetria sees aga see on kergesti väljalülitatav. Samas on ikka ja jälle esinenud olukordi kus Mozilla Foundation teatab mingi featuuri ärakoristamiseks ainult selleks, et saada kaela kamaluga külma vett kasutajatelt kes seda featuuri kasutavad.

Süüdi pole otseselt kumbki pool aga tulemus on üllatus ühel pool ja pettumus ja kibestumus teisel pool. Lisaks tekitab see potentsiaalseid turvaprobleeme kui inimene jääb pidama vanema versiooni peal, sest uus versioon mis on küll turvalisem korjab ära featuuri mis on tema jaoks väga oluline. Näiteks mina olen seni Firefox v56 peal kuigi uusim stabiilne on v74. Muidugi see on ebaturvalisem kui uuemad versioonid aga see on viimane mis toetab veel XUL põhiseid lisasi mida WebExtensionitena lihtsalt ei pakuta. Jah mingi aeg ma siiski lähen uuele üle aga see on aeganõudev protsess mis nõuab erinevate lisade testimist ja valideerimist.

Ka Win10 peale läksin raua vahetuse pärast. Tehniliselt oleks Win 7 tööle saanud Ryzen 3000 peal aga ma otsustasin, et kergem on Win10 enda vajadustele kohandada kui hakata implementeerima workarounde, et Win7 tööle saada. Kuigi Win7 mulle väga meeldis. Üks parimaid kui mitte parim Win OS mille MS kunagi loonud. Uuendustega on mul seni vedanud. Olen kasutanud alati 30 päeva edasilükkamise võimalust ja teinud uuenduse ära just enne Patch Tuesday'd, et saada viimane stabiilne uuendus aga mitte riskida uuega mis võib esimestel päevadel midagi katki teha. See on reaalsus milles miljard inimest peab nüüd elama tänu MS jäärapäisusele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2020 17:43:57 vasta tsitaadiga

Tomorrow, sa tood ju peamiselt häid argumente kohustusliku telemeetria poolt.
gmaili osas... sa peaksid vist google ja gmaili provaatsuspoliitikast lähemalt lugema.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2020 17:48:36 vasta tsitaadiga

Huvitav lähenemine. Sellega, et Google laseb robotitel su kirju lugeda ja indekseerida ning kasutab su andmeid turunduses ega võimalda sul seda takistada, oled sa rahul. Kuid see, et Microsoft jälgib lihtsalt oma äppide/programmide kasutamist ja pakub opt-out võimalust menüüdes, on vastuvõetamatu?
Üldiselt Firefoxi strateegia on samasugune nagu teistel - vaikimisi andmete korjamine sisse lülitatud, sest raudpolt kindel, et mingi opt-out pakkumisel lülitatakse see anyways välja.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2020 18:08:48 vasta tsitaadiga

Telemeetrial võiks olla lihtsalt erinevad tasemed. Täiesti anonüümne kasutusstatistika asja parendamiseks (st. reaalselt teave, mille abil saada aru, mis seadmetega ja mida kasutab) oleks igati OK.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2020 18:13:03 vasta tsitaadiga

Betamax, Gmail on veebiteenus. Funktsionaalsuses kaotamata ei saa seal featuure kinni keerata nagu lokaalse tarkvaraga mis jookseb minu enda raual. See ei tähenda, et ma Gmaili kasutaks willy nilly ilma lisadeta mis takistavad jälgimist ja profileerimist. Täielikult seda vältida ei saa seal, sest veebiteenus. Ideaalselt kasutaks Protonmail+Thunderbird. Aga nagu ma ütlesin, siis Google on suutnud luua piisavad eelised. MS ökosüsteem seda pole suutnud minu kui füüsilisest isikust kasutaja jaoks. Sina tead ehk paremini kommenteerida äri poolt et miks Office jms kasutada.

Windowsi osas MS ei paku opt-out võimalust. See on minu point.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 26.03.2020 18:48:06 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
midagi ei saa valesti minna ju. " aga mul molliraamat töötab kodus". siin juba mitmeid kordi öeldud, et nii peabki olema.
Tahanteada on vist sind nakatanud ja nüüd olete te mõlemad tsüklis... tema oma kõvaketastega, sina oma win 10 ja näoraamatuga. Tõesti, iga asi, isegi kui see on mõistlik, tüütab lõpuks ära kui teda päevast päeva korrata.
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2020 20:10:02 vasta tsitaadiga

Tea nüüd, külas võib kaks lolli ka olla, ruumi on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2020 20:58:51 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Telemeetrial võiks olla lihtsalt erinevad tasemed. Täiesti anonüümne kasutusstatistika asja parendamiseks (st. reaalselt teave, mille abil saada aru, mis seadmetega ja mida kasutab) oleks igati OK.

Hm, sinu arvates on siis Microsoftil praegu sinu kohta nime ja pildiga kaust, kus kõik sinu Windowsis tehtud liigutused kirjas ja terve osakond seal jälgib mida sa teed? Tegelikult see mida sa soovid, ongi täpselt selliselt Windows 10-s olemas. Loe lähemalt siit: https://support.microsoft.com/en-us/help/4468236/diagnostics-feedback-and-privacy-in-windows-10-microsoft-privacy

Microsoft kogub täpselt samu andmeid ja täpselt samade privaatsuse sätetega nagu kõik teised tarkvaratootjad. Ma ei tea, miks on juurdunud arusaam et just Microsoft üksinda on nagu suur vend, kes su igat sammu jälgib ja sind kontrollib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2020 22:10:21 vasta tsitaadiga

erko, Suur vend miljardi seadmega. Ühelgi teisel tootjal pole sellist kogust aktiivseid seadmeid kust telemeetriat tuleb. Nüüd on tagasi tõmmatud aga kui Win10 tuli, siis polnud telemeetria mitte ainult kohustuslik ja väljalülitamatu vaid ka läbipaistmatu. Kogu saadetud info oli krüpteeritud. Seega keegi ei teadnud täpselt mida MS kogus ja kuidas seda kasutas. Väidetavalt turvalisuse põhjustel aga nüüd pole see enam äkki probleem kui Privacy Dashboard eksisteerib? Lisaks on meil nüüd GDPR mis annab inimestele rohkem õigusi.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2020 22:24:29 vasta tsitaadiga

Tomorrow, google, apple, facebook...
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2020 02:18:07 vasta tsitaadiga

erko, oota, sa tahad öelda, et M$, kes hiljuti katkise update-ga kustutatud kasutajate dokumentide kaustasid oma serveritest taastas... et neil on okei telemeetria? HAHAHAHA.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2020 03:03:16 vasta tsitaadiga

Kuidas lahti saada (plärakad tekstil)? Esineb vaid kümnes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2020 09:02:24 vasta tsitaadiga

tiirP, Alustuseks võid proovida ID kaardi tarkvara maha installida ja uuesti installida. Ehk see parandab probleemi.
Kas kasutad ka mingit windowsi enda skaleerimist? Nt 110% vms DPI?

Juhul kui ei aita siis:
https://www.nirsoft.net/utils/shell_menu_view.html

Sorteeri Company järgi ja keri kuni jõuad RIA nimeni.
Siis paremklikk või F6 ja avaneb regedit kust pead valima DefaultIcon võtme ja kustutama või muutma (Default) väärtuse. Näiteks minu on seal BDOC faili puhul väärtuseks "C:\Program Files (x86)\Open-EID\qdigidoc4.exe",1
Ehk siis register võtab väärtuse programmi enda EXE failist kus on vastavad ikoonid. Sinul on need veidi nässu läinud tundub või on viide valele ikoonile. Nr 1 ikoon on vaikimisi aga vb viide on 2, 3 või 4.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2020 11:58:10 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
erko, oota, sa tahad öelda, et M$, kes hiljuti katkise update-ga kustutatud kasutajate dokumentide kaustasid oma serveritest taastas... et neil on okei telemeetria? HAHAHAHA.

Ja kuidas see kaotatud dokumentide taastamine telemeetriaga seondub? Millest sa nüüd üldse räägid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2020 12:38:13 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
Hm, sinu arvates on siis Microsoftil praegu sinu kohta nime ja pildiga kaust, kus kõik sinu Windowsis tehtud liigutused kirjas


M$ kogub KÕIKE on fakt.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2020 12:49:18 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow, google, apple, facebook...

Facebookil pole mingeid seadmeid. Puhtalt netipõhine.
Apple on võrdlemisi privaatsussõbralik vs Google, MS jne.
Google on lähim konkurent aga Androidis pole mingit sellist telemeetriat nagu Windowsis. Chrome ja Chrome OS jään vastuse võlgu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2020 13:01:56 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Androidis pole mingit sellist telemeetriat nagu Windowsis.
mul on sulle üks sild müüa.
aga okei, läheb offtopicuks siin teemas.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 27.03.2020 15:16:18 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow, google, apple, facebook...

Vahe on selles, et MS küsib RAHA toote eest ja siis müüb andmeid ka veel. Google on siiani usaldusväärne olnud+ nad suunavad raha suuresti teenustesse("tasuta" YT, mail jne)+ innovatiivsed arendused(googel glasses, isesõitvad autod jne). MS küsib raha ja müüb andmeid ja vastu saad olla beta testija nende kraamile+ tuleb veel juurde maksta Office eest: 99.- AASTAMAKSU k.a. kodukasutajale vs Google="tasuta" teenused.

Mul pani masin 10x päevas pange, oli sellest kasu, et MS oma telemeetriaga mul taga istus? Nope, lõpuks AMD lahendas asja(parem hilja kui kunagi). Üks näide, sellest kuidas nende telemeetria on lihtsalt mõttetu ressurssi raiskamine. Ja parem ärme hakkagi rääkima nende automaatsest draiveri paigalduses. Oleks see peale sunnitud olnud, nagu win8-l algul by default oli, siis poleks saanud stabiilset versiooni GPU draiveritele peale jättagi, oleks pidanud 1 kuu kõige ebastabiilsemaid draivereid kasutama, mis pmst desktopis jooksis BSD. Automatiseerimine=/= hea kõigile(jällegi, kel vaja võib PRO\Enterprise versioonis mugavuse mõttes sisse lükata). Hetkel OPT-out puudub täielikult, installisin OFFLINE modes Win10 hiljuti mitu korda, koguaeg oli ainuke võimalus: Advanced Telemetry vs Basic, Valisin basic, mis pidavat juttude järgi ainult masina üldandmeid koguma, aga selle teise kirjeldust ei tahtnud lugedagi.



Google on paar pilveteenust, vähene modimisvõimalus, min on omho ok vs MS surub kaela MINU masina seadeid, mille eest ma maksan OMA raha ja ANDMETEGA. Just kribasin posti COD teemasse, kuidas AMD korraldas ümber oma draiveri arenduse- nupp, kus saad vajadusel Report Issues ja lisaks koguvad küsitlusega ka andmeid. Kui MS tahab automatiseerida, näiteks suurkorporatsioonide jaoks(suured masinapargid), siis lasku käia, aga jätku PC entusiastidele ja muidu asjapulkadele opt in võimalus. Me teame ise, mis meile sobib ja mis mitte. Ülejäänud rahvale kärab Xbox ka, eriti tulevane, pole mingit seadistamisvaeva.

Edit: Õigus Android ka, see jah õudus kuubis, koguaeg vaja updateda, nägu tuvastada ja muu automatiseerimine. Õnneks telefon veel Windoosa oma ja tabi kasutan harva, nii et elab üle.


viimati muutis Vael 27.03.2020 15:21:05, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 223, 224, 225 ... 276, 277, 278  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.