Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 238, 239, 240 ... 264, 265, 266  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 06.03.2020 10:21:40 vasta tsitaadiga

laurx, ütle ausalt - kui sa ise ei teaks, et ta osavate kätega on, kas sa viiksid siis sellise jutu põhjal midagi talle korda tegemiseks?
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2020 12:15:00 vasta tsitaadiga

Ma olen viinud. Korduvalt. Lõuapooliku erirank oli juba olemas tal siis.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2020 12:17:57 vasta tsitaadiga

on mul ka kunagi mitmed surnud monitorid ellu äratanud, töötasuks küsis alati shokolaadi.
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2020 12:25:01 vasta tsitaadiga

Võiks ju siis "enne kordategemist" ja "kordategemise järel" screenshotid vähemalt panna, saaks miskitki sisu. Arusaamatu, miks seda ei peaks tahtma teha - ainus põhjus = efekti pole.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 06.03.2020 12:32:35 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Võiks ju siis "enne kordategemist" ja "kordategemise järel" screenshotid vähemalt panna, saaks miskitki sisu. Arusaamatu, miks seda ei peaks tahtma teha - ainus põhjus = efekti pole.
et siis mittetöötavast monitorist enne ja pärast screenshotid?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2020 12:53:16 vasta tsitaadiga

NATAS999, ketastest ikka jutt
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 06.03.2020 13:00:05 vasta tsitaadiga

renx09 kirjutas:
NATAS999, ketastest ikka jutt
ok, ketta kohta juba andsin vastuse üleval pool.

sai üks vana läpa ellu äratatud. hdd välja, kapi otsas tolmu kogund miniatuurne ssd sisse ja win10 asemele lubuntu. "nats" kiiremaks läks.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.03.2020 13:03:44 vasta tsitaadiga

Edit:
Ja nüüd üks tore näidest sellest kuidas odava NVME tootja jätab oma toote ostjatele-fännidele rääkimata kõige olulisema.
- Aga on ka kindel, et kui tootja ausalt kõik avalikult välja ütleb, siis enam tema tooteid ei osteta - või julgem ostja läheb ka firma vastu kohtusse.
...Sellist kohtukäiku kindlasti eestlased ei julge ette võtta... icon_cool.gif

Kõik see, mida ei räägita, on näha järgmiselt pildilt: (100GB suurusega kataloog)
- see suur uhke NVME kirjutuskiirus on bluff, kuna see "superkiirus" on alguses toimuv "lühiajaline Boost".
- edasi jätkub tavaline, aeglane, PCI-E kirjutamiskiirus... beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2020 14:25:13 vasta tsitaadiga

tahanteada, täitsa äge troll oled.
kirjutaks siis vähemalt mudeligi juurde...

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 07.03.2020 15:13:34 vasta tsitaadiga

Odava otsa SSD-d saavadki oma kiiruse SLC cachest. Cashe täis, siis kiirus kukub kolinal.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 07.03.2020 17:47:42 vasta tsitaadiga

ei oska nagu kuskile mujale kirjutada, aga mis sellisest asjast arvata?
https://www.sabrent.com/product/DS-U3B4/4-bay-usb-3-0-sata-2-5-3-5-ssd-hdd-docking-station/
mul 4 1tb hdd tolmu kogumas ja tahaks raspberry külge ühendada sarjade/filmide jaoks. tundub idekas variant selle jaoks. nas pole mõtet soovitada, jääb eelarvest välja. boxid ei pidand ka head olema, nii palju kui lugend olen. kettad kipuvad ülekuumenema, karbid kehvasati disainitud, lisaks veel ventilaator, mis ei ole ka meelt mööda.

e: igaks juhuks amazoni link ka. eestis ei pasita seda vidinat olemas olevat.

link
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2020 18:11:53 vasta tsitaadiga

milline raspberry? suure tõenäosusega jääb sinna üsna mitu bottlenecki.
tahad või mitte, nas on see lahendus icon_razz.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2020 18:49:42 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
... boxid ei pidand ka head olema ...

Tavalised USB kettakarbid? Selle doki ja nende karpide suht ainus vahe on selles, et sellest dokist saad ühe kaabli kaudu neli ketast korraga kätte.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2020 19:00:17 vasta tsitaadiga

mu HDD-l on sama probleem, mis tahanteada ssd-l icon_razz.gif

icon_lol.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 07.03.2020 20:20:40 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
milline raspberry? suure tõenäosusega jääb sinna üsna mitu bottlenecki.
tahad või mitte, nas on see lahendus icon_razz.gif
pi4. testides pidi tal usb3 üsna kärme olema. hdd jaoks vast peaks piisama.

warwas kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
... boxid ei pidand ka head olema ...

Tavalised USB kettakarbid? Selle doki ja nende karpide suht ainus vahe on selles, et sellest dokist saad ühe kaabli kaudu neli ketast korraga kätte.
pidasin silmas neid 4 kohalisi karpe siiski. juhtmeid jääks kokku sama palju.

nas maksab kordi rohkem ja mul juba toimiv lahendus olemas, vaja vaid mälupulga asemel kõvaketas ühendada. bottleneckiks jääb nagunii vast võrgujuhe või wifi.

pigem oli küsimus selles, et kas see vidin ka töökindel on.


viimati muutis NATAS999 07.03.2020 20:52:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 07.03.2020 20:37:38 vasta tsitaadiga

Local Disc C? Tavaliselt on see OS ketas ja koormatud? Lugemiskiirus võib siinkohal piduriks olla juba. Ja NVMe kettad pole ka mingi erand, ketas täis saab, kiirus kukub jne. Anandtech ülevaateid vaadata, siis peaks pilt küllalt selge olema...
https://www.anandtech.com/show/12991/the-kingston-a1000-nvme-ssd-review/7 ,3x perf erinevus odava käki ja korralikuma SSD vahel. Jah tõsi on, et Sequential Reads on marketing bs, töötab ainult ideaaloludes, mixed workload annab selles suhtes selgema pildi, eriti veel kui soetatakse üks ketas, mis peab ka muude OS operatsioonidega pidevalt tegelema.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2020 12:05:42 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
pidasin silmas neid 4 kohalisi karpe siiski. juhtmeid jääks kokku sama palju.
...
pigem oli küsimus selles, et kas see vidin ka töökindel on.

No ma pakun, et see on täpselt sama töökindel, kui too neljane karp. Sisu poolest peaks nad suht samad olema. Dokil on lisandväärtuseks veel mingi ketaste kloonimise funtsioon aga antud kontekstis pole see ju oluline.
Dokist on lihtsalt natuke kergem kettaid kätte saada.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2020 12:09:50 vasta tsitaadiga

on mõlemal oma head ja vead. kui sa tahad kettaid 4x365jooksutada ilma, et välismõjud otse ketastele ligi saaks, on loomulikult igasugune karp mõistlikum. see, kes oma elutähtsa backupi mingi dokinikerdisega lauanurgale tiksuma jätab on juba eos natukene lausloll.

kui muud pole võtta, võtad vana korpuse ja toite, teed talle "tulelülitist" kirjaklambri emulaatori ketastele toite saamiseks ja istutad siis oma Pii sinna kuskile juurde. kettad keerad selleks ette nähtud kohtadesse. kuskil seinakapis nii palju ruumi ikka on selle jaoks.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 08.03.2020 12:34:00 vasta tsitaadiga

eiei, backup ei ole see kindlasti, ainult filmide/sarjade ladu + võibolla mingit muud nipetnäpet ehk ebaoluline pläust. uurib/mõtleb veel erinevaid variante. tänud kaasa mõtlemast, vast ei solgi siin teemat rohkem.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 08.03.2020 13:19:55 vasta tsitaadiga

rasperryl on olemas ju special moodul mis tekitab ketta võimekuse. Milleks leiutada.

https://www.minimachines.net/actu/rock-pi-sata-hats-85288

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2020 13:47:29 vasta tsitaadiga

lahe asi aga hinnakirja ei hakanud silma.

SilQ, ole hea mees ja vasta nüüd, kas ma saan selle ide SSD ? ma oleks sulle helistanud aga sul pole profiilis kontakti.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 08.03.2020 13:48:07 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
rasperryl on olemas ju special moodul mis tekitab ketta võimekuse. Milleks leiutada.
Spoiler Spoiler Spoiler

https://www.minimachines.net/actu/rock-pi-sata-hats-85288
icon_eek.gif thumbs_up.gif tänud. ei teadnudki sellisest võimalusest.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.03.2020 20:47:19 vasta tsitaadiga

Edit:
1. Niipalju lisan, et see "tugevalt Bootiv" NVME pärineb ühest täiesti uuest Profifirmas toodetud lauaarvutist.
Ning see "Bootimis-jama" tuli välja sellega, et:
- arvuti kasutaja oli firma kus on suurt kiirust nõudavad programmid ja vajalik ka väga suur kopeerimiskiirus.
- ja siis oligi Kamm majas: programmid lippasid ülikiiresti - kuid samas, suuremahuline kopeerimine oli ülimalt aeglane.

Ja siis lendaski see NVME sellest firmast välja ja asendus sellisega, kõvasti kallima hinnaga NVME-ga, mis ka kiiresti kopeerida oskab.
-----------------
2. Mainisin, et sellised (salapärased) Bootijad on olemas ka SSD-de maailmas.
Järgmisel pildil on siis näha ühe sellise SSD "Bootimine".
- ehk siis ainult lühikese aja jooksul on "kiirus taevas", ülejäänud ajast "on kiirus maa peal". Aga mis sellest odavast SSD-st ikka tahta. icon_cool.gif
Ja küll seda. fkuulsat irmanime nähes, pimesi, massiliselt kokku ostetakse...

Päris lõbus pildike: icon_cool.gif


PS: Luban, et SSD-NVME maailmas saab lähiajal veel palju "lõbusat" olemas. Ja ka sellist "lõbusat" - mis nii mõnelgi - eriti firmade IT-i-meestel-naistel rahulikult magada ei luba. Ja kui nähakse pidevalt õudusunenägusid... icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 08.03.2020 21:10:38 vasta tsitaadiga

tahanteada, sa leiutad praegu jalgratast.
Seda mida sa siin nii hoolega "avastad" ja "paljastad", teavad juba kõik kes natukenegi odava otsa NVMe ja SATA SSD ketastega tegemist on teinud.
Sellel ajal kui sa ruutereid fooliumisse mähkisid ja akumaffiat paljastasid, avastati need sinu SSD sensatsioonid juba ära.
Sa oled oma seekordse missiooniga lootusetult hiljaks jäänud.
---------------------
Üks lõbus pilt kah, sellest probleemist vaikivad KÕIK tootjad!
icon_cool.gif

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.03.2020 14:36:48 vasta tsitaadiga

Veel üks karm Edit ja mis pole taas nali.
Ei oska örlda kas järgnev on Microsoft Windows 10 1909 sisse spetsiaalselt ehitatud (programmeeritud) või on see taas programmeerijate jama ning millele pole keegi tähelepanu pööranud.

Nimelt see, et kui arvuti moodne emaplaat on:
1. NVME toega
2. siis SATA-SSD-dele väänatakse jõuga peale: M.2 SSD kiirus.

A. Ja edasi on siis nii, et kui SSD on ise tark ja ei lase "sellest jamast ennast" segada, siis on kiirus õige: SATA-SSD kiirus.
B. Kui aga SSD ise ei ole tark, siis piinleb ta väga kõvasti selle käes, et temalt nõutakse hoopis suuremat M.2 SSD kiirust.

C. Ning sel juhul - kui käib kõva "piinamine" - on ainsaks (või üheks lahenduseks) PCI-E-sse käiv lisa-SATA-kaart.
Selline siis nagu on pildil:


Kontroll Linuxiga: Sama emaplaadi peale läks uusim Ubuntu ja sellega on SSD kiirus SATA-kiirus. Näidates seda, et kamm istub kusagil Windows 10 1909 sees ja mille tõttu ei suuda Windows 10 aru saada, kumma SSD-ga tal on tegemist SATA-SSD-ga või M.2 SSD-ga.

Üritan Windows 10-e "registry-d lahti lõhkuda", et näha kas sealt seest annab midagi ringi teha... icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2020 14:47:38 vasta tsitaadiga

Lolli ravib ainult haud... M.2 ei ole kiirus, M.2 ei ole NVMe, M.2 ei ole SATA. M.2 on laienduskaardi form factor, füüsiline spetsifikatsioon. Juhuslikult saab üle selle füüsilise liidese rääkida nii PCIe (NVMe) kui ka SATA protokolli (täpselt sama kiiresti kui kaabli otsas). Ja SATA seade ei hakka sul mingi naljaga äkki PCIe-d rääkima.
Veel vähem hakkab tavaline kaabliga SATA midagi "M.2 kiirusega" rääkima. Kuidas? Emaplaat keerab takti juurde kaablil? Klokid kõvakettaid üle?
Kus on selle lolluse ots ja äär? Aeg maha suuremaks ei saa keerata? Piinlik lugeda...
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2020 14:48:17 vasta tsitaadiga

täielik jama.
ssd-l on kindlasti olemas mingi enda kiirus, milleks see kontrolleri, flashi, mälucache, firmware ja muude asjade põhjal võimeline on.
alustame sellest, et m.2 on füüsiline liides ja nvme on loogiline, nii et võrdlus on eos jama. sata ketaste puhul pole küsimust aga m.2 ketas on vastavalt kontrolleri oskustele kas sata ketas või nvme ketas.
füüsiliselt satast - reaalne maksimum ~520mb/s - ei tule läbi mingi valemiga nvme kiirused - mis täna on pea alati pci-e 3.0 x4 baasil ehk maksimum ~4000mb/s. ka m.2 pesas loogilise liidesena sata ketas ei tea nvme-st midagi.

sata ketaste kiirused võivad langeda aga need teevad seda hoopis erinevatel põhjustel.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2020 17:16:53 vasta tsitaadiga

kohe hakkan uurima, miks kingstoni 400 seeria enam buutida ei taha. bios näeb, rohkem pole vaadata jõudnud. kursor vilgub lihtsalt.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2020 17:19:39 vasta tsitaadiga

Huvitav kas eitahateada ise ka usub seda jama mis kokku kirjutab või trollib teadlikult.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2020 18:45:41 vasta tsitaadiga

usub ise ka.
kingstonile tuli macrium rescuega fixboot teha ja tõusis elule.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 17.03.2020 02:05:17 vasta tsitaadiga

Huvitav, et just Seagate sai Xbox Series X tehingu? Väga radari alt läbi lennanud siiani, Barracuda 510 paistab täitsa ok ketas, aga kuulsin Seagate SSD-st alles täna:
https://www.tomshardware.com/reviews/seagate-barracuda-510-ssd,6150-3.html
XSX-le loomulikult custom made NVME SSD tulemas.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 09:00:50 vasta tsitaadiga

Vael, Jep varem olid kõlakad, et Samsung või Phison teevad kontrolleri. Phison muidugi ise flashi ei tooda. Ega Seagate samuti ei tooda, seega pole välistatud nt Phison kontroller ja mingi TLC või QLC flash aga firmware on Seagate oma. Ma eeldan, et odavuse nimel minnakse QLC teed. Samsung on kahtlane. Kui oleks Samsungi kontroller ja flash, siis oleks ka Samsungi branding. Samas võimalik, et just PS5 omab Samsungi SSD'd.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 09:35:17 vasta tsitaadiga

seagate ongi ju phisoni kontrollerite peal.
qlc on kahtlane. või on endurance nimel mingeid erilükkeid tehtud?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 09:38:10 vasta tsitaadiga

londiste, Miks QLC kahtlane on? Jah hinnavahe TLC-ga pole teab mis suur, et seda õigustada aga välistada seda ei saa.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hendrik32
HV Guru

liitunud: 09.01.2007




sõnum 17.03.2020 11:07:14 vasta tsitaadiga

Küsin - kas hetkel on kõige mõistlikum vaadata ADATA XPG GAMMIX S11 Pro poole, mis puudutab hinna/kvaliteedi/jõudluse suhet?
Hetkel on kasutusel Samsung 960 EVO 500GB, kuid sellest mahust jääb juba mulle väheseks, plaan oleks 1TB poole vaadata.
Emaplaat on ASRock Z170M Extreme4, millel on M.2 PCI-E Gen3 x4.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 11:19:22 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ma ei kujuta ette, palju konsoolid kirjutavad kettale. 1tb ei ole tänaste mängude kontekstis enam väga suur ruum ja konsoolidel kettaid tavaliselt ei vahetata. endurance on küsimärk.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 12:31:40 vasta tsitaadiga

londiste, Selle probleemi lahendavad need 1TB kaardid mis pilusse käivad. Kui arvestada mängude suurust, siis on ebatõenäoline, et mõni mäng tuleb selle peal. Arvata võib, et see jubin maksab ise juba vahemikus 50-100€ (1TB) + mängu hind otsa. Samas kui nad teevad nt 250GB "pulga", siis sellel oleks jumet. Mingi 30€ pulk + 60€ mäng. Füüsiline meedia. Pigem pettumus, et ikka veel plaadimängijat sinna topitakse ja et see on standardmõõdus mitte low profile/slim vms.

Ootame täpsemaid detaile SSD kohta.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 12:58:12 vasta tsitaadiga

see on ikkagi nõme konsooliraud (loe: custom = proprietary).
need välised pulgad lähevad custom ühenduse külge ja sisemiselt paistavad ühendatud olema otse pci lanede külge.
sisemine ketas näeb vähemalt esmapilgul välja nagu võrdlemisi tavaline m.2 ssd.

eelkõige pidasin endurance osas sisemist ketast silmas. 1tb on täna ~10 mängu. microsoft 1st party titled nagu gow5 ja forza horizon 4 on täna 100+gb, keskmine aaa mäng on umbes 40. ja me ei tea veel, mida "next-gen"mängude suurusega teeb. qlc tundub selle juures liigne risk, eriti praegu näha olnud üsna väikse hinnaeelise juures.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 17.03.2020 15:37:50 vasta tsitaadiga

Edit:
1. Eespool näitasin ma huvitavat seika - kus Windows 10-e (1909) ing NVME korral käib "kõva Boostimine":
- ning mainisin ka seda, et selline "kõva Boostimine" käib ka samal ajal kasutusel olevate SATA-SSD-de korral.
- ja et kui SSD sellist "pealepekstud Boosti välja ei kannata", siis võib olla jama majas.

Pilt meenutuseks sellest Boostimisest: Selle Boosti ajal on kiirus "äge a 1000", mitte nagu hilisem A 200-300... icon_cool.gif


2. Ja nüüd üks väike areng mis seda "Boosti-soga" ehk natuke lahti selgitab.
- majja tekkis verivärske emaplaat - ja millega on täpselt samasugne "Boostimis-jama".
Kuid - selle emaplaadi tootja kirjutab ausalt, et tema emaplaadil ei olegi enam "tavalisi SATA-sid" vaid kõik SATA-d on tegelikult "E-SATA-d"...
Ja seda E-SATA-t ei saagi "tavaliseks SATA-ks tagasi ümber lülitada". icon_cool.gif

Ning mida rohkem olen seda uut plaati "piinanud", seda rohkem jääb mulje, et ongi mindud seda teed:
- kasutaja kasutab siis kas ainult NVME-d. ning vajadusel ka USB3.1 gen2.0 lisaseadet.
- või siis kasutab kasutaja varianti kus on: PCI-E SSD + E-SATA seadmed.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 16:08:06 vasta tsitaadiga

taas kord täielik jama.
esata on välise ketta/karbi jaoks mõeldud sata. ühenduspistik on teine, elektriline karakteristik on karmim kui niisama satal aga loogiline liides ja protokoll on sata.
jumala eest ära ütle, mis masina või kettaga tegu. kõige tõenäolisemalt on tegemist mingit tüüpi cachemise lahendusega ja seda pigem (operatsiooni)süsteemi tasemel. ketta oskuseid või võimekust ei mõjuta selline asi kuidagi pidi.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 17.03.2020 16:33:54 vasta tsitaadiga

ole roosa ja rahulik, ta nagunii ei vasta icon_lol.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 16:42:57 vasta tsitaadiga

Ma kujutan ette et tahanteada on enamiku foorumit blacklistinud ning siis oma arvates üksikuna siin teemas kuulutab tõde, millele keegi ei vasta. icon_lol.gif
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 17.03.2020 17:39:07 vasta tsitaadiga

Äkki ta arvab, et tegu on tema blogiga? Kõik muud postid polegi talle nähtavad!
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 17:54:48 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
ole roosa ja rahulik, ta nagunii ei vasta icon_lol.gif
nagu ikka, ma ei vasta selleks, et talt lisainfot saada (kuigi see oleks äge).
postitan selleks, et keegi sinisilmselt ta postitusi tõe pähe ei võtaks.

ta ei ole üldse rumal ja teab omajagu aga ma ei saa siiani aru, kas ta trollib või lihtsalt on teinud imelikud järeldused ja on neis kinni.
välja toodud probleemid ja nähtused on tal tihti tõelised aga omistatud täiesti valedele põhjustele. lisaks siis pidev möödakirjutamine liideste standarditest ja specidest, mis on paigas asjad.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007



Online
sõnum 17.03.2020 18:14:41 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Mnator kirjutas:
ole roosa ja rahulik, ta nagunii ei vasta icon_lol.gif
nagu ikka, ma ei vasta selleks, et talt lisainfot saada (kuigi see oleks äge).
postitan selleks, et keegi sinisilmselt ta postitusi tõe pähe ei võtaks.

ta ei ole üldse rumal ja teab omajagu aga ma ei saa siiani aru, kas ta trollib või lihtsalt on teinud imelikud järeldused ja on neis kinni.
välja toodud probleemid ja nähtused on tal tihti tõelised aga omistatud täiesti valedele põhjustele. lisaks siis pidev möödakirjutamine liideste standarditest ja specidest, mis on paigas asjad.
minu arvates on tal lihtsalt igav ja pullib
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 18:24:18 vasta tsitaadiga

Puudub funktsionaalne lugemisoskus (mitte ainult siin foorumis, sellepärast pole ka terminid ja std. selged, ning kogu tarkus on "enda leiutatud") ning lisaks ma arvan ka puuduv huvi ja viitsimine lugeda teiste poste. Kogu aur läheb sihitu sahmimise, katsetamise ja "piinamise" peale. Ning enamasti low-end ja klientide poolt lõhutud kahtlane kraam. Moodustab kõik kokku "mõnusa" kompoti.
Kommentaarid: 203 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 17.03.2020 20:03:56 vasta tsitaadiga

Mu eelmise posti Seagate Barracuda TH testis oligi: 50GB erinevaid(väikseid faile) ja kiirused olidki seal 200-300MB\s vahel.
See >1GB\s on ideaaltingimustes suuremahulise faili liigutamiskiirus, kõik mis vähegi tükiliseks läheb ja/või OS kettalt\kettale läheb, siis kiirused kukuvadki kolinal.

Ise olen igaljuhul Gammixiga rahul, mööda ei pane siis oli COD MW ettevalmistusprotsessiga tegu, Crucial MX500\Adata sp920 oli max 30\30MB\s:
Manus

Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 17.03.2020 22:18:45 vasta tsitaadiga

suur13 kirjutas:
Puudub funktsionaalne lugemisoskus (mitte ainult siin foorumis, sellepärast pole ka terminid ja std. selged, ning kogu tarkus on "enda leiutatud") ning lisaks ma arvan ka puuduv huvi ja viitsimine lugeda teiste poste. Kogu aur läheb sihitu sahmimise, katsetamise ja "piinamise" peale. Ning enamasti low-end ja klientide poolt lõhutud kahtlane kraam. Moodustab kõik kokku "mõnusa" kompoti.
Pluss põhiteadmised nõukogude ajast mis on muutunud dogmadeks ja mis on veidralt tänapäevaste teadmistega läbi segatud... ning muidugi väga suur usk kõikvõimalikesse vandenõutooriatesse, need on isegi targemaid mehi lolliks ajanud. Tahanteada teooriad sõltuvad sellest mis "mänguasi" parjasti kätte on sattunud. Kord "vabamüürlaste poolt ahistatavad akud, siis "kiirgust kiirgavad" ruuterid, nüüd odavad hiina kettad millele Tahanteada iga päev uusi omadusi ja jutukesi juurde mõtleb.
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.03.2020 16:34:37 vasta tsitaadiga

Edit:
1. Eile kirjutasin uhiuuest, modernsest emaplaadist - kus "tavaline SATA on välja visatud" ja mille asemel, kõik 4 SATA-t on tööle pandud hoopis ainult E-SATA-na.
Ning teise asjana oli veel see, et:
NVME-le installitud Windows 10 1909 "peksis" E-SATA-s olevad SATA-seadet "kiiruse-Boostidega".

Nüüd siis "tore pilt" sellest kuidas NVME-l olev Windows 10 1909 kohtus E-SATA-sse ühendatud SATA-HDD-ja kloppis seda HDD-d oma "toredate Boost-kiirustega". icon_cool.gif
- esialgu pidas HDD vapralt vastu, siis "lendas HDD-l olev info, vigasena, vastu taevast".... icon_cool.gif


2. Ja nüüd teisena - kuna Linux on modernse IT-fänni järjest suurem lemmik - kolm erinevat Distro-d (Ubuntu baasil kõik", installisin need üksteise järel samale NVME-le ja vaatasin mis siis toimub:

Tulemused:
A. ühe Distro install tuli vigane kuna see ei tundnud osaliselt ära seda uut emaplaati.
B. ülejäänud kaks olid siis selles suhtes OK, et mõlemad tundsid selle emaplaadi õigesti ära.
- ja nende mõlema kirjutuskiirused olid õiged. Näidates seda, et mõlemad Distrod oskasid vahet teha kas tegemist on NVME-ga või siis SATA-seadmega. Ning mitte ühelgi korral "ei pekstud SATA-seadet NVME-kiirusega". icon_cool.gif

Nii, et kõik liigub sinnasuunda mida vanemad IT-arvutiinimesed juba näinud on.
Igale arvutile pannakse kölge ainult temale ettenähtud "raud" ja kasutatakse ainult temale ettenähtud Op-süsteemi.
Enda näitel - selle uue emaplaadiga - peab selle kasutaja olema hoopis selline IT-arvutiinimene kes fännab Linuxit ja vihkab Windows 10-t. Mitte selline kes küll räägib igal pool Linuxist kuid kes tegelikult Windowsiga edasi rallib... beer_yum.gif Ei oska öelda mida toob Windows 11, võibolla on seal selline jama ära likvideeritud.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2020 16:41:17 vasta tsitaadiga

pakun, et write caching ja ketaste kehv eemaldamine on selle häda taga sul.
device manager > ketas > paremklõps > properties > policies > enable write caching on the device
see peaks olema vaikimisi maas kõigil mitte-removable ketastel. pole hetkel ühtki sata hotswap-enabled ketast käepärast, et vaadata kuidas neil sellega lood.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 238, 239, 240 ... 264, 265, 266  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.