|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Link
HV kasutaja

liitunud: 17.06.2006
|
01.08.2019 22:13:47
|
|
|
| raadio13 kirjutas: |
Ise tellisin Nööblist eesti kutt valmistab soovitan soojalt 2 kööki teinud meile.
Töö pind täis puit.
Kapid freesitud ja värvitud.
Mõni pilt ehitus järgus köökist.
Väike video
http://soeta.ee/noobel/noobel.mp4
Tehnika 1800
Köök 4500 |
Njah, ju siis sul joppas. Tähtaegadest kinni ei pea ja pisivigu oli päris palju. Kõige hullem vast oli see, et ta abiline ei kinnitanud korralikult sifooni ja veevoolikut. Tekkis loik kapi alla ja see kahjustas mdf-st vaheseina alt. Selle tegid nad korda muidugi. Tal see probleem, et krabab neid töid nii palju endale ja siis ei jõua neid teha ja pooled asjad lähevad meelest.
Umbes sama hind oli
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raadio13
HV kasutaja

liitunud: 18.02.2008
|
02.08.2019 07:04:01
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Käepidemete paigutusega küll pekki pandud, seda oleks saanud paremini lahendada |
Kõike saab paremini lahendada kui tahad.
_________________ eestimaa tuleb täita lasetaga |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
07.11.2019 19:45:36
|
|
|
Plaanisin ka korteri ostmisega koos kööki juba ehitaja poolt paigaldatuna - niikaua kui sain teada, et Nordest mööbel on partner ja nägin siin mainitud hinda. 5+k köögi eest tundub ikka maru soolane.
Tundub, et odavam tuleb ise komplekteerida - IKEA puhul ei usalda seda saepuruplaati millest kõik on tehtud. Natuke nõrk materjal tundub - saepuruplaadis ei taha isegi kruvi püsida - või on neil parem?
Kuidas on Baltest hinnad/tooted (kodulehel ei näinud peale värvide ja uste suurt midagi - ka õhuke saepurupaber)?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
07.11.2019 19:55:50
|
|
|
| 5k koos tehnikaga? See pigem üsna odav.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
07.11.2019 21:19:14
|
|
|
| Killer85 kirjutas: |
| 5k koos tehnikaga? See pigem üsna odav. |
Jep, päris soodne pakkumine...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
07.11.2019 22:24:55
|
|
|
| tsitaat: |
IKEA puhul ei usalda seda saepuruplaati millest kõik on tehtud. Natuke nõrk materjal tundub
|
plaadil ja plaadil on vahe sees. Pole ükski kruvi köögilt 10 aastaga ära tulnud. Ok, tantsinud uste peal pole, aga jah no problemos.
[quote]
Üldiselt enamus kasutab melamiinplaati korpuste puhul, ma selles ei näe mingit probleemi. Kui segab, siis maksad ja saad muud...maksad suht palju
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
07.11.2019 23:58:01
|
|
|
Ikeast vaadates oli kõik nagu saepuruplaat ja ainult uks MDF.
Iseasi kas on korralik ja jäme plaat või peenike laast mis koosneb 50% õhust.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
08.11.2019 00:11:37
|
|
|
| mauro kirjutas: |
Ikeast vaadates oli kõik nagu saepuruplaat ja ainult uks MDF.
Iseasi kas on korralik ja jäme plaat või peenike laast mis koosneb 50% õhust. |
Ikeas on kahjuks rõhk õhul, kõige odavam poolakas ei raatsi ok plaati panna, keskmine juba raatsib
Üldiselt mdf ukse tootmised on paljud loobunud....probleeme tekib aegajalt lambist, eriti plastiku liimimisega
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakkav
HV vaatleja
liitunud: 10.02.2013
|
04.01.2020 00:37:28
|
|
|
Kas keegi nende tislerite käest on köögimööblit tellinud https://sisuko.ee/koogimoobel/.
Jutt ilus kodukal, kuid peab enne kontrollima tausta. Kui kellelgi kogemust andke teada.
Vaja siis kööki tervet lahendust koos köögitehnikaga.
Silm on jäänud Bosch'i tehnika peale, Saksa kvaliteet ikka .
_________________ Kui ei tunne küsi.
Kui tean siis vastan meeleldi. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kevvare
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2010
|
04.01.2020 01:51:42
|
|
|
| sakkav kirjutas: |
Kas keegi nende tislerite käest on köögimööblit tellinud https://sisuko.ee/koogimoobel/.
Jutt ilus kodukal, kuid peab enne kontrollima tausta. Kui kellelgi kogemust andke teada.
Vaja siis kööki tervet lahendust koos köögitehnikaga.
Silm on jäänud Bosch'i tehnika peale, Saksa kvaliteet ikka . |
Vaadates nn lihtinimese poolelt kes tahab omale kenat kööki siis ma ei ole aru saanud miks pannakse nii palju ebaolulist infot kodulehele, ala millest on vineer tehtud või millest on melamiin aka saepuruplaat tehtud.
. Spoonitud mööbli hind sõltub spooni kihi paksusest: mida paksem kiht, seda vastupidavam ja seega ka kallim tulemus. - Jah, "kindlasti". Liimid sa 0.6mm või 2.5mm spooni detailile siis silmaga sa seda vahet ei erista või "kallim" välja ei näe. Mõni 2.5mm spoon on odavam kui teine 0.6mm spoon, väga kaheti mõistetav lause. Teisena mis viimistlus, kas selle sama spooni lakid, peitsid ja lakid või värvid. Juba sealt hakkab hind muutuma...
Üldiselt köögi valimisel tehke endale esmalt mustand valmis mida te soovite üldse saada. (Kuhu pliit, kuhu kraanikauss, ahi, sahtlid jne) Edasi üldiselt korrigeeritakse veidi nn praktilisemaks ja mugavamaks.
Teisena mis materjalid ja mis toonid. Kellel hind on oluline pole ka mõtet vineer karkassi valida või lasta nn pähe määrida jutuga "kestab järgmise põlvkonnani".
Erinevad melamiinid, millest karkassi teha saab piltidena aimu siit http://www.repal.ee/product-category/mplaadi/ ja erinevad spoonid MASS AS
Sellel kodulehel kus teksti rohkem kui pilte võiks siis juba olla eraldi ka välja toodud mõned materjali näidised või midagi konkreetsemat kui see, et kuidas tehakse spoonitud detaile või millest on midagi tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infect
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2012
|
21.02.2020 14:07:22
|
|
|
Enne kui hakkan tülitama erinevaid köögimööbli tootjaid, siis küsiks siit.
On plaan soetada üks uusarenduse korter, kus täitsa tavaline standard sirge köögi nurk. Ei otsi mingit erilahendust.
Teema on uus mu jaoks ja kokkupuudet eelnevalt ei ole.
Kui pikk on enamasti selline tarneaeg mööbel+tehnika kuni valmis köögini? Kas jutt käib nädalatest, ühest kuust, mitmest kuust?
Olen teemat kamminud, vaatan Arensit, Baltest,Nordest ja teisi siin läbi käinud firmade poole eelkõige.
Sooviks endale mingit aja kuvandit lihtsalt.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AO199
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2012
|
21.02.2020 14:19:45
|
|
|
Võtsin sügisel Baltestist:
Köögi valmistamine pärast osamakse tasumist 6-8 nädalat, reaalselt läks aega 7 nädalat ja 6 päeva siis tõi kuller mööbli tuppa.
Eraldi teema oli köögi paigaldamine 10 tööpäeva jooksul, reaalselt paigaldati 7-8 tööpäeval.
Tegemist oli 3.9m + 1.8m eritellimusel nurgaköögiga, ei midagi erilist. Tähtaegadest peeti kinni ja teeninduse ja paigalduse kvaliteet oli väga hea. Kui midagi nuriseda siis oli 1 asi, nimelt nõudepesumasina jaoks mõeldud pistik jäi täpselt nõudepesumasina taha ja paigaldaja ütles, et masin ei mahu kappi siisse ja lubasin pikendusjuhtmesse ühendada. Mõni päev hiljem ei andnud süda rahu ja kiskusin masina välja ja proovisin ise ja mahtus napilt sisse.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
21.02.2020 14:26:45
|
|
|
| Laias laastus võiks nii paar kuud minna.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infect
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2012
|
04.03.2020 09:33:17
|
|
|
Lugesin selle teema täitsa läbi, eriti hea oli acer ja y2k pikad postitused ja käigud.
Küsiks siis jätkuks nii, et mida te nüüd teaksite vaadata/küsida/teha, kui esimene ja rohkem köögid selja taga?
Tavapärased kapisuurused vms on arusaadav, aga kas on miskit sellist head tagant järele tarkust pakkuda?
Prooviks vahelduseks teiste vigadest õppida, mitte ise neid teha
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
04.03.2020 10:27:13
|
|
|
| infect kirjutas: |
Lugesin selle teema täitsa läbi, eriti hea oli acer ja y2k pikad postitused ja käigud.
Küsiks siis jätkuks nii, et mida te nüüd teaksite vaadata/küsida/teha, kui esimene ja rohkem köögid selja taga?
Tavapärased kapisuurused vms on arusaadav, aga kas on miskit sellist head tagant järele tarkust pakkuda?
Prooviks vahelduseks teiste vigadest õppida, mitte ise neid teha  |
Tasub mõelda läbi protsessid, et asjad oleks üksteise suhtes mõistlikult paigutatud. Näiteks külmkapi kõrval võiks olla pinda, kuhu asjad paigutada, kui neid külmkappi laduda või sealt välja võtta.
Nõuderiiul/sahtel võiks olla nõudepesumasina suhtes mõistlikul kohal.
Pliidist mõlemale poole võiks jääda tööpinda et pottide-pannide sabad mahuks ära ja oleks kuskilt mugav valmispandud tooraineid võtta kokkamise ajal.
Mõtle läbi sahtlite ja uste avanemised üksteise suhtes - ei taha, et midagi üksteist ära peksaks.
Tööpinnast allapoole võiksid jääda pigem erinevas mõõdus sahtlid või sisse-välja käiv ćargoriiul sest põranda kõrgusel olevast kapist, tagapool asuvaid, asju riiulilt kätte saada on suht porno - sahtli puhul palju mugavam.
Lisaks on abiks "teibiga mängida". Joonista kodus maalriteibiga põrandale maha õigete mõõtudega, lauad, kapid masinad. Annab päris hea ülevaate sellest, kuidas hakkab reaalne elu ja mahtumine olema - parema kui lihtsalt mõõtmetes mõtlemine ja pildi vaatamine.
Ise astusin ämbrisse kahe asjaga:
- Valisin uste/sahtlite käepidemed hetkeemotsiooni ajel disaini järgi (suhteliselt suured ja teravate kantidega - kui väikesed lapsed majja tulid ja ringi jooksma hakkasid siis kerisin mingiks perioodiks maha need)
- Paigutasin nõud kraanikausi kohale kappi, mis asub suht kõrgel ja jällegi - väikesed lapsed ei saa neid sealt kätte. Kolisin siis kahte madalamasse suurde sahtlisse ümber, kuid need sahtlid on nõudekast suht kaugel, seega on ebamugavam kuniks lapsed sirguvad
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C1rca
HV veteran

liitunud: 05.03.2006
|
21.03.2020 21:02:53
|
|
|
Ei ole küll otseselt köögivalimise jutt aga ei tea kas praeguses olukorras köögivalmistajate suhtumine hakkab muutuma?
Ilmselgelt kinnisvara sektor saab sellest hetkel algavast majanduskriisist päris hea laksu ja üsna pea näeme ka köökide osas nõudluse vähenemist, kas ka suhtumise ja hindade kerget muutust?
Endal kokkupuude puudub aga olen kuulnud palju suhtumist, et üsna lihtsalt öeldakse, et kui hind ei meeldi siis jalutage meie salongist minema.
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infect
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.10.2012
|
21.03.2020 22:00:15
|
|
|
| C1rca kirjutas: |
Ei ole küll otseselt köögivalimise jutt aga ei tea kas praeguses olukorras köögivalmistajate suhtumine hakkab muutuma?
Ilmselgelt kinnisvara sektor saab sellest hetkel algavast majanduskriisist päris hea laksu ja üsna pea näeme ka köökide osas nõudluse vähenemist, kas ka suhtumise ja hindade kerget muutust?
Endal kokkupuude puudub aga olen kuulnud palju suhtumist, et üsna lihtsalt öeldakse, et kui hind ei meeldi siis jalutage meie salongist minema. |
Võib olla suvel siis. Hetkel pakkumisi võttes sai ikka enamus 6+ nädalat tarneaega. Ehk tööd neil jätkub sinnamaani kindlasti.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
?‡oTT
HV kasutaja
liitunud: 13.08.2004
|
10.04.2020 16:52:49
|
|
|
| Mul köögimööbel koos korteriga tulnud ja mööbel aastast 2013. Toonane valmistaja enam sama tooni materjali ei müü, aga tahaks nõudepesumasina paigaldada. Alumised uksed on tumepruun wenge. Olemas pakkumine aastast 2013, seal kirjas "Olimpia wenge poziomo". Et nõudepesumasin paigaldada on kaks varianti a) leida täpselt sama toon või b) leida väga sarnane toon ja vahetada kõik alumised uksed. Kogu kööki uut ei raatsi panna. On ideid, mis firma(del) võiks olla kõige suurem valik toone, kust otsida?
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
10.04.2020 17:52:59
|
|
|
Toonivahe võib ikka jääda, selle 6 aastaga on on olemasolev jõudnud juba veidi pleekuda.
Üldiselt see nimetus "wenge poziomo" kõlab nagu poola keel.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
?‡oTT
HV kasutaja
liitunud: 13.08.2004
|
11.04.2020 03:48:12
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Toonivahe võib ikka jääda, selle 6 aastaga on on olemasolev jõudnud juba veidi pleekuda.
Üldiselt see nimetus "wenge poziomo" kõlab nagu poola keel. |
Kerge toonivahe ehk ei häiri silma tumeda värvi puhul? Loodan vähemalt. Ongi poola keel. Ühe poola lehe leidsin kus sellise nimega toon ja välimuselt ka sama, aga nendel ka seda pole enam.
// Uued mõtted (variandid)
Tellida uued uksed nii üles kui alla - ei ole odav lahendus
Valida sobiv toon ja nii üleval kui all olevad uksed sama värvi teha mis uued detailid - mis selline teenus maksta võiks? On värvitavad kõik köögimööblid?
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
11.04.2020 09:44:46
|
|
|
| ˇoTT kirjutas: |
| On värvitavad kõik köögimööblid? |
Ei...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ignacio
HV kasutaja
liitunud: 14.08.2013
|
13.04.2020 13:51:28
|
|
|
Kas kellelgi on kogemusi ise eraldi kivist(kvartsist) tasapinna tellimiega? Plaan on võtta kapid Ikeast ja tasapind eraldi juurde.
Hansakivis on vähemalt hinnakirja järgi oluliselt soodsamad materjalid, aga pakkumist küsides ikka hind samal tasemel teistega. Kust olete häid pakkumisi saanud või ehk on kellelgi käpp sees?
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flab
HV Guru
liitunud: 09.10.2005
|
13.04.2020 14:31:03
|
|
|
Kivi osas vôta juba keraamiline töötasapind - talub kôike. Ruudu hind vôib tunduda soodne/talutav, aga töötlus duubeldab pôhimôtteliselt kohe hinna. Endal läks keraamiline tasapind+taustakivi 3k kanti. Üldine soovitus köôgi puhul, et pole môtet kokkuhoida, kui plaanis pikemalt pinnal elada. Süda tilguks verd, kui oleks teinud järeleandmisi mingis osas ja see mind igapäev köögis meelde tuletaks...
https://imgur.com/a/LHsSWGu
|
|
| Kommentaarid: 992 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
782 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
13.04.2020 18:26:37
|
|
|
| A kas keraamiline katki ei lähe, kui sinna midagi rasket peale pillata?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kevvare
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2010
|
13.04.2020 21:52:39
|
|
|
| ˇoTT kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
Toonivahe võib ikka jääda, selle 6 aastaga on on olemasolev jõudnud juba veidi pleekuda.
Üldiselt see nimetus "wenge poziomo" kõlab nagu poola keel. |
Kerge toonivahe ehk ei häiri silma tumeda värvi puhul? Loodan vähemalt. Ongi poola keel. Ühe poola lehe leidsin kus sellise nimega toon ja välimuselt ka sama, aga nendel ka seda pole enam.
// Uued mõtted (variandid)
Tellida uued uksed nii üles kui alla - ei ole odav lahendus
Valida sobiv toon ja nii üleval kui all olevad uksed sama värvi teha mis uued detailid - mis selline teenus maksta võiks? On värvitavad kõik köögimööblid? |
Kas hetkel olevad uksed on melamiin ja plastik wenge või nn "päris spoon" millele lakk peale lastud?
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
?‡oTT
HV kasutaja
liitunud: 13.08.2004
|
14.04.2020 18:45:44
|
|
|
| Kevvare kirjutas: |
| ˇoTT kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
Toonivahe võib ikka jääda, selle 6 aastaga on on olemasolev jõudnud juba veidi pleekuda.
Üldiselt see nimetus "wenge poziomo" kõlab nagu poola keel. |
Kerge toonivahe ehk ei häiri silma tumeda värvi puhul? Loodan vähemalt. Ongi poola keel. Ühe poola lehe leidsin kus sellise nimega toon ja välimuselt ka sama, aga nendel ka seda pole enam.
// Uued mõtted (variandid)
Tellida uued uksed nii üles kui alla - ei ole odav lahendus
Valida sobiv toon ja nii üleval kui all olevad uksed sama värvi teha mis uued detailid - mis selline teenus maksta võiks? On värvitavad kõik köögimööblid? |
Kas hetkel olevad uksed on melamiin ja plastik wenge või nn "päris spoon" millele lakk peale lastud? |
Peaks olema melamiin.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zil
HV vaatleja

liitunud: 17.08.2007
|
03.05.2020 17:04:29
|
|
|
| ˇoTT kirjutas: |
| Mul köögimööbel koos korteriga tulnud ja mööbel aastast 2013. Toonane valmistaja enam sama tooni materjali ei müü, aga tahaks nõudepesumasina paigaldada. Alumised uksed on tumepruun wenge. Olemas pakkumine aastast 2013, seal kirjas "Olimpia wenge poziomo". Et nõudepesumasin paigaldada on kaks varianti a) leida täpselt sama toon või b) leida väga sarnane toon ja vahetada kõik alumised uksed. Kogu kööki uut ei raatsi panna. On ideid, mis firma(del) võiks olla kõige suurem valik toone, kust otsida? |
Paigalda eraldiseisev nõudepesumasin!
_________________ Paigaldan IKEA kööke! |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
?‡oTT
HV kasutaja
liitunud: 13.08.2004
|
06.05.2020 22:11:44
|
|
|
| zil kirjutas: |
| ˇoTT kirjutas: |
| Mul köögimööbel koos korteriga tulnud ja mööbel aastast 2013. Toonane valmistaja enam sama tooni materjali ei müü, aga tahaks nõudepesumasina paigaldada. Alumised uksed on tumepruun wenge. Olemas pakkumine aastast 2013, seal kirjas "Olimpia wenge poziomo". Et nõudepesumasin paigaldada on kaks varianti a) leida täpselt sama toon või b) leida väga sarnane toon ja vahetada kõik alumised uksed. Kogu kööki uut ei raatsi panna. On ideid, mis firma(del) võiks olla kõige suurem valik toone, kust otsida? |
Paigalda eraldiseisev nõudepesumasin! |
Liiga väike köök, hrustsovka..
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
156 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
06.05.2020 23:06:24
|
|
|
| Need on ju täpselt sama suured.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
25.05.2020 20:10:19
|
|
|
Keegi Accenta.ee või Ventex.ee ka kokku puutunud (salongi asukoha poolelt oleks hea mugav nendega mässata) või miskit head Mustamäe kandis kogemuste poolelt?
Vaikselt ka köögi vahetusele liikumas, hetkel kolmest firmast pakkumised, millest üks asukoha poolest läheks vaikselt loosi (sisustuskeskus.ee), kuid uurime veel edasi.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
29.05.2020 22:34:07
|
|
|
Tundub, et kriis on asju aeglasemaks teinud, DSK ootan pakkumisele vastust üle nädala, Baltest üle 2 nädala.
Tallinna firmad Tartu suunal ei taha väga midagi teha ja tõstavad hinda. OCCO esialgne pakkumine 3.3k (ilma tehnikatta) tõusis üle 4+ kui asukoht oli teada (täpselt ei öeldud miks ja emailile enam ei vastatud).
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marju2734
HV vaatleja
liitunud: 01.06.2020
|
01.06.2020 23:03:52
|
|
|
Ei tea jah kas masu on mõjutanud ootan samuti pakkumisi juba mõnda aega.2 nädalat tagasi kysisin ja neljast ainult üks vastas creativefurniture.ee
Köök U kujuline ja pisut üle 7m. Tasapind peab olema kivi. Milline veel ei tea.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
uhmer
HV kasutaja
liitunud: 27.01.2005
|
01.06.2020 23:45:58
|
|
|
| mauro kirjutas: |
Tundub, et kriis on asju aeglasemaks teinud, DSK ootan pakkumisele vastust üle nädala, Baltest üle 2 nädala.
Tallinna firmad Tartu suunal ei taha väga midagi teha ja tõstavad hinda. OCCO esialgne pakkumine 3.3k (ilma tehnikatta) tõusis üle 4+ kui asukoht oli teada (täpselt ei öeldud miks ja emailile enam ei vastatud). |
Uuri Mööblitehasest ka, asuvad Haagel.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
az
HV kasutaja
liitunud: 24.10.2006
|
02.06.2020 23:08:46
|
|
|
Köögimööbelt võib uurida ka Marson Grupp OÜ-lt, päris asjalikud tegijad, küll mitte Tallinnas aga kaugus pole neile probleemiks. Ise jäin rahule.
_________________ ??? |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
03.06.2020 06:50:07
|
|
|
az, jagad lahendus/i/t ja hinda ka nende poolt?
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
az
HV kasutaja
liitunud: 24.10.2006
|
03.06.2020 18:58:25
|
|
|
| kjaups kirjutas: |
| az, jagad lahendus/i/t ja hinda ka nende poolt? |
eks hind ole läbiräägitav, minul valge kõrgläige 2 torniga, tehnika võetud eraldi ja sisse integreeritud, pikkus u 4 meetrit, Tallinna tegijad sellist head hinda ei pakkunud igatahes aasta tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
12.06.2020 21:53:16
|
|
|
Baltesti lõpptulemus jäi alla 6k (pliit, ahi, külmik, õhupuhasti, valgustus) - koos tehnikaga ja umbes 5m jagu köögipinda.
Melamiin ja HPL + backsplash. Paigaldus/mõõtmine. Tehnika pigem keskmine-kõrgem (Bosh/electrolux induktsioon).
Ja muu pudi-padi - vaikselt sulguv kraam.
Pakuvad vist nii Tartus kui ka Tallinnas.
Valmimise aeg pikk nagu arvata võis + puhkuste aeg ka veel juurde. 7-10 nädalat.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1x1
HV vaatleja

liitunud: 05.08.2020
|
11.10.2020 17:55:00
|
|
|
| raadio13 kirjutas: |
Ise tellisin Nööblist eesti kutt valmistab soovitan soojalt 2 kööki teinud meile.
Töö pind täis puit.
Kapid freesitud ja värvitud.
Mõni pilt ehitus järgus köökist.
Väike video
http://soeta.ee/noobel/noobel.mp4
Tehnika 1800
Köök 4500 |
Ise tellisin Nööblist eesti kutt valmistab soovitan soojalt 2 kööki teinud meile.
Töö pind täis puit.
Kapid freesitud ja värvitud
Mõni pilt ehitus järgus köökist.
Väike video
http://soeta.ee/noobel/noobel.mp4
Tehnika 1800
Köök 4500
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tarts5
HV kasutaja
liitunud: 04.03.2007
|
14.10.2020 18:06:07
|
|
|
Mõtlesin ka oma IKEA vs Baltest kogemust jagada, üritan kokkuvõtlikult teha:
IKEA tundus väga soodne, kohapeal kvaliteeti vaadates tundus meile okei ning lubati et "kõike saab" ja tarneaeg 4-5 päeva. Vahepeal oli suur suur hunnik peavalu IKEA "köögiplaneerimise spetsialisti" ja mõõdistajatega jne ning kui ütlesin, et telliksin nüüd ära siis saadeti mingi uus joonis kuhu oli juurde lisatud igasugu mõttetuid täiteliiste, liistude tõttu ära kaotatud mingid muud moodulid ja pakutud uus lahendus oli täiesti läbimõtlemata. Hakkasin siis ise planeerijaks ja pakkusin neile ise tehnilised lahendused kuidas mida teha - tore, saime joonise jälle enam vähem õigeks. Küsisin siis uuesti arvet, et telliks ära ja siis selgus põnev asi - tellida on võimalik vaid 2/3 köögist, ülejäänud asju mida kohe olemas pole, nende kohta antakse mulle nimekiri ja need "vaata ise kuidas saad". Ma olin päris tõsiselt hämmingus. Seal nimekirjas ei olnud tooted nagu näiteks "kraanikauss" või "sahtliboks". Seal olid tooted nagu paar sahtlisiini, mõned sahtlite esipaneelid, mõned kapi jalad, ühesõnaga igasugused põnevad vidinad. Kaasasolevas tabelis lubati, et on ära näidatud ka tarneajad. Tarneajad aga olid osadel toodetel märgitud näiteks EELMINE aasta mai kuus, osadel asjadel 2021 millalgi. Enamus asjadel oli aga üldse tühjus, ehk siis tarneaeg teadmata - võidki jääda oma pooliku köögi otsa
Peale seda tohutut hämmingut läksin praktiliselt ületee Baltestisse ning see sealne teenindus on öö ja päev. Baltestis võttis mind vastu ilmselt aastakümne(te) pikkuse kogemusega naisterahvas ning seal ma tundsin, et nad tahavad mulle head lahendust pakkuda. Kõik mõeldi läbi, pakuti erinevaid lahendusi lisaks, anti soovitusi jne. Tõsi, maksin nüüd küll veidi rohkem, aga sealt ma tunnen, et ma saan korraliku läbimõeldud asja kokkulepitud kuupäevaks. Lõppude lõpuks maksab minu peavalu ja aeg ka midagi. IKEAs on väga palju mõistlikku kaupa, aga no köögimööblit juba puhtalt teeninduse aspektist ei soovitaks küll mitte kellelegi.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1x1
HV vaatleja

liitunud: 05.08.2020
|
18.10.2020 22:23:03
|
|
|
võiksite enda köökidest pilte ka näidata, et ka teistele lõpptulemus näha oleks .
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
19.10.2020 00:03:56
|
|
|
Eelmises korteris (~7 aastat tagasi) lasin Baltestil teha. Kvaliteet korralik, hind mõistlik. Endiselt midagi kuskilt ära lagunenud ei ole. Tarne jäi tookord alla kuu. Mõõdistaja tundus küll asjalik aga ühe kapirivi suutis ikkagi 1cm lühema teha. Kuna visuaalselt väga ei häirinud, ei hakanud kiusu ajama.
Nüüd sel suvel, kui pidin hakkama uut elamist sisustama, läksin IKEA'sse. Erinevalt Tarts5'ist, sain sealt väga asjaliku planeerija, kes tegi kodus valmisjoonistatule veel kiirelt mõned täiendused ja oligi kõik. Igasuguste liistude ja kattepaneelide asjus ei hakanud üldse vaidlema ja võtsin kõik, mis ette nähtud oli. Kõik vidinad, mida vaja ei lähe, võid pärast tagastada ja saad raha 100% tagasi. Kui lõpuks köök koos oli, siis sain ligi 100 eurtsi eest nänni neile tagastada.
Minul olid enamus vidinaid laos olemas (esimene tarne oli 5 päeva pärast tellimuse kinnitamist). Mingeid asju tilgutati veel tasapisi järgi, ei midagi hullu. Sellest, kui mitmest otsast Eesti IKEA logistika ja laosüsteemid ikalduvad, võiks juba mingi pikema oopuse kirjutada aga kuna sellel ei ole köögimööbliga mingit otsest seost, siis jätame selle seekord kõrvale. Aga isegi nende seiklustega sain köögi kokku kiiremini, kui oleksin selle mõnelt kodumaiselt tootjalt tellinud.
Kui on plaan töötasapind kuskilt mujalt võtta, siis tuleb arvestada sellega, et IKEA kapid on seinast eesmise servani 600mm (+ sahtlite esipaneelid). Ehk siis kui tahad, et tasapind ulatuks üle sahtlite, siis see kõige tavalisem töötasapind, mida igalt poolt ehituspoodides saada on, jääb liialt kitsaks.
Baltest ja teised kodumaised tootjad jäid seekord kõrvale. Hinnaga ei suutnud neist keegi isegi ligilähedaselt konkureerida ja seda kirvest oleks tulnud 2+ kuud oodata.
| Tarts5 kirjutas: |
Mõtlesin ka oma IKEA vs Baltest kogemust jagada, üritan kokkuvõtlikult teha:
IKEA tundus väga soodne, kohapeal kvaliteeti vaadates tundus meile okei ning lubati et "kõike saab" ja tarneaeg 4-5 päeva. Vahepeal oli suur suur hunnik peavalu IKEA "köögiplaneerimise spetsialisti" ja mõõdistajatega jne ning kui ütlesin, et telliksin nüüd ära siis saadeti mingi uus joonis kuhu oli juurde lisatud igasugu mõttetuid täiteliiste, liistude tõttu ära kaotatud mingid muud moodulid ja pakutud uus lahendus oli täiesti läbimõtlemata. Hakkasin siis ise planeerijaks ja pakkusin neile ise tehnilised lahendused kuidas mida teha - tore, saime joonise jälle enam vähem õigeks. Küsisin siis uuesti arvet, et telliks ära ja siis selgus põnev asi - tellida on võimalik vaid 2/3 köögist, ülejäänud asju mida kohe olemas pole, nende kohta antakse mulle nimekiri ja need "vaata ise kuidas saad". Ma olin päris tõsiselt hämmingus. Seal nimekirjas ei olnud tooted nagu näiteks "kraanikauss" või "sahtliboks". Seal olid tooted nagu paar sahtlisiini, mõned sahtlite esipaneelid, mõned kapi jalad, ühesõnaga igasugused põnevad vidinad. Kaasasolevas tabelis lubati, et on ära näidatud ka tarneajad. Tarneajad aga olid osadel toodetel märgitud näiteks EELMINE aasta mai kuus, osadel asjadel 2021 millalgi. Enamus asjadel oli aga üldse tühjus, ehk siis tarneaeg teadmata - võidki jääda oma pooliku köögi otsa
Peale seda tohutut hämmingut läksin praktiliselt ületee Baltestisse ning see sealne teenindus on öö ja päev. Baltestis võttis mind vastu ilmselt aastakümne(te) pikkuse kogemusega naisterahvas ning seal ma tundsin, et nad tahavad mulle head lahendust pakkuda. Kõik mõeldi läbi, pakuti erinevaid lahendusi lisaks, anti soovitusi jne. Tõsi, maksin nüüd küll veidi rohkem, aga sealt ma tunnen, et ma saan korraliku läbimõeldud asja kokkulepitud kuupäevaks. Lõppude lõpuks maksab minu peavalu ja aeg ka midagi. IKEAs on väga palju mõistlikku kaupa, aga no köögimööblit juba puhtalt teeninduse aspektist ei soovitaks küll mitte kellelegi. |
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AO199
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2012
|
20.10.2020 11:44:18
|
|
|
Endal aasta aega olnud nüüd Baltest köök, millegi üle nuriseda ei ole ja väga rahul. Kuu aega tagasi aitasin äial IKEA kööki kokku panna, ausalt öeldes eelarvamus oli, et tegu on ebakvaliteetse ja keerulise legoga.
Minu arvamus aga muutus, põhimõtteliselt on nädalavahetusega võimalik üksi viie meetrise töötasapinnaga köök kokku panna, kaasa arvatud ülemised kapid.
Materjalid küll ei tundunud küll nii kvaliteetsed kui Baltestil aga kolme kordne hinnavahe paneb mõtlema.
Muidugi eks aasta pärast ole nähe kuidas IKEA köök on vastu pidanud. Esmapilgul kõige suuremaks murekohaks tundus olevat see kuidas kapiuste hinged murravad kinnituskohast kapi karkassiplaati.
Samamoodi oli äial plaanis töötasapind osta ehituspoest, 600mm sügav. Viimasel hetkel enne poodi minekut viskas möödulindi peale ja avastas, et sellest ei piisa. IKEA standard oli 635mm, äkki?
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
20.10.2020 12:46:20
|
|
|
| AO199 kirjutas: |
| Samamoodi oli äial plaanis töötasapind osta ehituspoest, 600mm sügav. Viimasel hetkel enne poodi minekut viskas möödulindi peale ja avastas, et sellest ei piisa. IKEA standard oli 635mm, äkki? |
IKEA enda plaadid on jah 635mm.
Endal tegin lõpuks tamme liimpuidust. Bauhausist leidsin vägagi mõistliku hinnaga 620 (või või 625) laiusega plaati. See sentimeeter siia-sinna ei hakanud üldse häirima.
Seda uksehingede probleemi pole ausalt öeldes isegi tähele pannud. Õhtul korra vaatama, kas tõesti väänab.
Äkki see sõltub hingetüübist? Mul on nende vaikselt sulguvatega ja need on küll üsna suured ja robustsed.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
20.10.2020 13:52:24
|
|
|
Mul on aasta olnud Ikea köök ja midagi ära murdunud ei ole Pole isegi vaadanud neid hingi sellise pilguga. Natuke tundsin muret kõrgläikega uste pärast, et kuidas nende kvaliteet on, aga tundub, et kestab. Tuttavatel on suvilas ca 10 aastat vana Ikea köök, eelmine versioon, mitte Metod sari. See sai linnakorterist maale kolides ka korra lahti võetud ja toimib jätkuvalt täiesti korralikult, uksed- sahtlid liiguvad ja midagi ei logise.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
22.10.2020 17:29:26
|
|
|
Üks asi, millega veel IKEA köögi puhul peaks arvestama, on veidi kõrgemad integreeritavad külmikud.
Mul on Electrolux'i int. külmik, mis on aga kümmekond cm kõrgem, kui IKEA enda pakutav. IKEA kappide uste kõrgused aga arvestavad ainult nende enda tehnikaga.
Mõningase käsitöö tulemusena jai mul lõpptulemus selline:
Ilma käsi mustaks tegemata poleks seda kõige ülemist ust olnud ja sinna kappi oleks pääsenud ainult siis, kui külmiku uks lahti teha.
Kuna õnneks seintel olnud augusamm klappis minu külmiku kõrgusega, siis võtsin sellel suurel uksel ülevalt jupi maha ja tellisin veel ühe väiksema ukse, mis sai samuti veidi lühemaks tehtud. Natuke mõõtmist-puurimist ja hingedele said uued augud.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Who
HV vaatleja

liitunud: 21.10.2020
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
22.10.2020 19:39:17
|
|
|
Kui IKEA teemal veel natuke jätkata, siis kogu nende köögitehnika peaks olema re-bränditud Whirpool. Aga erinevalt "tavalisest" Whirpool'ist, on sellel 5 aastat garantiid
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Who
HV vaatleja

liitunud: 21.10.2020
|
23.10.2020 15:58:34
|
|
|
| warwas kirjutas: |
Kui IKEA teemal veel natuke jätkata, siis kogu nende köögitehnika peaks olema re-bränditud Whirpool. Aga erinevalt "tavalisest" Whirpool'ist, on sellel 5 aastat garantiid  |
Kõik ei ole, nt nõudepesumasinad on küll 1-1 Electroluxiga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|