Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 333, 334, 335 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 17.01.2020 12:10:03 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Miks peab aastal 2020 staatilise ip eest 7 euri kuus maksma ?

Mhmh, IPv4 aadresside puudus kummitab järjest koledamalt, ammu peaks nende hind vähemalt 2x olema icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 12:48:24 vasta tsitaadiga

Kes ütles, et peab?
ddns teenus ja dünaamiline pordid avatud teenus toimib ka.
ärikliendil on 1staatiline üle 20M netil, hinnasees.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 13:30:11 vasta tsitaadiga

ot:
Nojaa see kasutuses nagunii aga väsitav on lisada kohtadesse kus ip põhine access koguaeg uus ip icon_lol.gif

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 13:35:26 vasta tsitaadiga

Mugavus maksab.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 13:41:10 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
ot:
Nojaa see kasutuses nagunii aga väsitav on lisada kohtadesse kus ip põhine access koguaeg uus ip icon_lol.gif


Mul enamik IP reegleid tehtud nii, et "lubatud kõigist Eesti võrkudest"

Kui tead, et teine ots on Telia võrgus, siis lisad teadaolevad Telia dünaamilise IP subnetid access listi... ja olemas.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 13:51:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:

siis lisad teadaolevad Telia dünaamilise IP subnetid access listi... ja olemas.

Lisaks ja aga mõni koht ei tea subnettidest midagi.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 14:17:44 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Miks peab aastal 2020 staatilise ip eest 7 euri kuus maksma ?


sest nagu eespool firmat valvav kodanik kirjutas, muidu ei saa KASUMIT. Muide sedasma kasumit teenib telia ikka päris korralikult. aga 3000 eurot kundeühenduseks vajamineva kaabli jaoks paraku EI leia.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 14:20:37 vasta tsitaadiga

Telia&Co teenivad korralikku kasumit. Üllatav et sellest nii vähe räägitakse
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 14:22:46 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
ufo56 kirjutas:
Miks peab aastal 2020 staatilise ip eest 7 euri kuus maksma ?


sest nagu eespool firmat valvav kodanik kirjutas, muidu ei saa KASUMIT. Muide sedasma kasumit teenib telia ikka päris korralikult. aga 3000 eurot kundeühenduseks vajamineva kaabli jaoks paraku EI leia.

Just. Kasum on oluline. Ega see MTÜ pole. Iga kliendi peale individuaalselt 3000 investeerida? Päris kaua läheb aega, et see raha end tagasi teeniks. Näiteks 20 klienti => 60000€. Ei pea majandusteadlane olema, et aru saada, miks Telia sinna investeerida ei soovi icon_lol.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 14:26:06 vasta tsitaadiga

RCC võiks äkki kätte võtta ja ise oma 3k ära maksta lõpuks. Natukene tüütu on sama juttu juba kümmekond aastat järjest lugeda kus keegi kolmas ei kata sinu netiühenduse loomise kulusid.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 14:29:01 vasta tsitaadiga

kuidas iga kliendi? selliseid kliente võiks üles lugeda vaid ühekäe sõrmedel. need on vaid üksikud erilahendused. Sa maksad ju makse, riigile, ühtlasi maksad sa maksu (ja mitte vähe) teliale. miks sa nüüd ei esita küsimust et kuule, selline tegevus ei tasu mulle ju ära pmst elu lõpuni, aga miskipärast teed sa seda ikka edasi. Mina riigimaksu ei maksa ja ka telia ei saa mult mitte *-gi , seetõttu on mul lihtsam - aga neil kes nutavad (igaõhtupatja) nendele tunnen kaasa. Üle eesti on suures osas kohti, kus mitte mingi nipiga ei hakka see kunagi tasuvaks saama. ja renkale teadmiseks et ma ei maksa riigi tema tegemata töö eest.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 14:33:18 vasta tsitaadiga

Riigi tegemata töö on see, et Telia sulle 3k eest ühendust ei ehita? icon_confused.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 14:37:24 vasta tsitaadiga

Mis asi on "riigimaks"?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 14:50:20 vasta tsitaadiga

riigimaks on tulumaks, käive jne. nii oletame et renka tahab saada teenust (ei pea olema telia, võib ükskõik kes olla) kaabel tuleb vedada erakinnistuni mööda riigimaanteed, operaatorile (või elasale) kuuluvas kaablikõris. kaabel hakkaks kuuluma ka pärast paigaldamist operaatorile, või kiu renttijale (antud juhul jälle elasa) sina maksad . mina mitte, sest nad kõik on saanud piisaval hulgal kasumit, et see väike töö ise ära teha. Miks peaks mina veel peale maksma, et siis sama karva otsa saaks asutus ühendada hunniku kliente, kes talle veel omakorda hullu pappi kokku kühveldavad. Nüüd on vast asi selge.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 15:26:22 vasta tsitaadiga

RCC, Kui Telia ei ehita, miks sa siis nende ukse taga kraabid ja siin kommenteerid. Astu aga Tele2 või Elisa uksest sisse kui arvad, et nemad kasumit ei teeni ja su maksu ei taha. Pakuvad nemadki PONi.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 22:04:44 vasta tsitaadiga

ei telia on ammu unustatud, see oli lihtsalt näide, tele2 ootab kuniks elektrilevi neid poputab, ja elisa maadleb 5g -ga. ongi kõik. kohalikul väikesel tegijal pole iialgi vaba raha - tänasel kabinetiistungil saimegi lõpuks selguse, et pooled maapiirkonna elanikud ei saa omale kunagi netti.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2020 22:26:59 vasta tsitaadiga

RCC, No ma loodan, et siis sinu nuttu rohkem siin teemas ei loe.. kui on unistatud.
Ma ei tea, elan maal samamoodi, vask kahes elamises sees aastast 76 vms enne minu sündi ja 200Mbits/s käib läbi.
vahetatud ainult jaam, sidekapid ja jupike juhtmeid.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2020 02:52:39 vasta tsitaadiga

Tutvuse värk @ indrpo icon_smile.gif

Aga tegelt, kui pika vene vasega see 200Mbit tuleb?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2020 09:49:33 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Tutvuse värk @ indrpo icon_smile.gif
Aga tegelt, kui pika vene vasega see 200Mbit tuleb?


Täiesti avalikult pakutav teenus icon_smile.gif
v35b vectoring sõltub küll jah kaablist ja pikkusest.
200M võiks vast kusagil kuni poole kilomeetri peale minna parimal juhul.
Mul endal selle vene vasega (TPP) ca 350m kaugus ja max kiirus 280M liinil.
Teine enamvähem sama teises majas.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2020 12:54:29 vasta tsitaadiga

Seda veneaegset vaske on väga erineva kvaliteediga, halb keerutus või lihtsalt pürgi ja 50meetrise kaabliga on juba müra selline, et mingeid kiiruseid sealt ei tule.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2020 15:13:02 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
RCC, No ma loodan, et siis sinu nuttu rohkem siin teemas ei loe.. kui on unistatud.
vahetatud ainult jaam, sidekapid ja jupike juhtmeid.


tee omale eraldi foorum ja kamanda seal!

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2020 17:26:49 vasta tsitaadiga

RCC, tee omale blogi ja kokuta seal sama jura ette ja taha, kasvõi iga päev. See ei ole Telia teema, et sul raha pole.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2020 17:37:31 vasta tsitaadiga

selle 10+ aasta jooksul oleks võinud selle 3k ju ikka kokku kraapida. Aga selle asemel peame ainult ühte ja sedasama vingumist lugema aastast aastasse kuidas keegi teine peab RCC kulud kinni maksma.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
datebe
HV vaatleja

liitunud: 10.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2020 23:01:56 vasta tsitaadiga

RCC, tõepoolest võiksid aja maha võtta. Elus on olulisemaid teemasid kui internet. Kui kohe ei saa teisiti, siis limiteeri end näiteks ühe postitusega nädalas. Ja kasuta vahepealset vaba aega ära selleks, et koguda uusi mõtteid mida ütleda. Hetkel sa oled kahjuks jäänud sama (juba tuttavat) veskit jahvatama juba ei-tea-kuikauaks.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2020 23:04:40 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Elus on olulisemaid teemasid kui internet.

ei icon_razz.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 12:15:49 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
tsitaat:

Elus on olulisemaid teemasid kui internet.

ei icon_razz.gif


thumbs_up.gif . ülejäänd kolmele - eestlane ja tema orjahing - ja aru ta ka ei saa, millest üldse jutt on, või kes mida maksma peab.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 00:23:59 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
WäntWõll kirjutas:
tsitaat:

Elus on olulisemaid teemasid kui internet.

ei icon_razz.gif


thumbs_up.gif . ülejäänd kolmele - eestlane ja tema orjahing - ja aru ta ka ei saa, millest üldse jutt on, või kes mida maksma peab.

Keegi teine peab su internetiühenduse loomise kinni maksma? Mida veel..
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 00:41:39 vasta tsitaadiga

Millegipärast ma kahtlustan, et keegi siinsetest haukujatest pole ise kinni maksnud endale internetiühenduse loomist. Puhake jalga.
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 00:43:30 vasta tsitaadiga

Olen maksnud. Ei nuta. Kui tahad midagi basic levelist paremat saada saada siis maksadki.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 00:55:01 vasta tsitaadiga

Olen maksnud. Puhka ise oma jalga.

RCC jutt on nagu tahanteadal. Igas teemas kus keegi interneti mainib tuleb oma elasa suresa kolm tonni optika jutuga. Pooled sõnad on ise välja mõelnud või pannud sellisesse järjekorda, et keegi peale ta enda aru ei saa. Samas pole kindel, et ta isegi aru saab.

Vbl testib mingi alpha staatuses chatboti.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cpuboy
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2006




sõnum 20.01.2020 00:59:18 vasta tsitaadiga

Samuti maksnud, oli ju seda ühendust minul vaja, mitte teenusepakkujatel.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 20.01.2020 01:39:09 vasta tsitaadiga

riik on selle nalja alla muidugi üksjagu raha ikkagi tampinud...
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 02:18:07 vasta tsitaadiga

RCC: kui internet nii oluline on, nagu mulle, siis ma lihtsalt koliks ära. Kohta, kus on internet...
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 02:23:31 vasta tsitaadiga

No siis on ju veel lihtsam. Need, kellel on, sõimavad seda, kellel pole. Sellest, et sinul on juhuslikult miski võimalik, ei järeldu, et oleks õiglane, et teisel see miski juhuslikult pole võimalik.

Võrdluseks. Me oleme vabalt nõus kinni maksma teiste inimeste tervise. Igast palgafondist läheb osa haigekassale, ja keegi meist ei kahtle et nii on hea ja õiglane, rääkimata sellest, et nii on kõige odavam lahendus. Me oleme vabalt nõus kinni maksma teiste inimeste julgeoleku, maantevõrgu, hariduse, töötu abirahad, pensionid ja veel sada asja. Sest me teame, et kui meil endil vaja läheb, siis maksavad teised kinni meie osa.

Miks ei võiks sama kehtida valguskaabli vedamise kohta, eriti arvestades, et kaabel on erinevalt peaaegu kõigest muust ühekordne kulu?
1) Sest me ei oska mõelda sellest, mis võiks olla, ainult sellest mis on
2) Sest isegi kui me oskame mõelda sellest, mis võiks olla, ei tule meile pähegi seda tahta või nõuda või saavutada
3) Sest isegi kui meile tuleb pähe seda tahta või nõuda või saavutada, läheme me kohe alandlikult koju tagasi kui esimene 'ei' vastu tuleb
4) Ja kui koju tagasi jõuame ässitame naabrile koera kallale ja leiame, et oli hea päev

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 05:55:17 vasta tsitaadiga

3k on selline summa, mida pikemas plaanis tasub investeerida. 10k oleks juba overkill
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 08:04:48 vasta tsitaadiga

kaabakas, mõtle nüüd järgi, riik on toetanud kiire interneti arengut suures pildis, ta ei tee seda kunagi personaalselt vaid ühe inimese jaoks. Riigi poolt antud toetus läbi ELASA on andnud võmaluse kõigile oma side paremaks saada, praktiliselt kõik mobiilimastid ja sidesõlmed mis enne ei olnud, on sellega ühenduses.. Elektrilevi tehtav toetab ainult mingeid kindlaid piirkondi.

Samal ajal kui naiste sünnitusabi korjatakse väiksematest haiglatest ära ja mina pean oma maakonna keskusest üldse teise maakonda uhama, et põletikus pimesoolt opereerida ei usu ma, et riik siin interneti osas enam rohkem appi tulla saab. Kui, siis operaatoritel võimaldada lihtsamatel tingimustel võrku laiendada.
Riik on üks suur ettevõte kes peab samuti oma kulutusi optimeerima ja jälgima ning prioriteedid paika saama.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 11:19:22 vasta tsitaadiga

odot, need kes on maksnud, pange ikka summad ka järgi - ja MILLE eest te konkreetselt maksite. st et vot ostsin ruuteri omale (tuppa) või vedasin koridoris kaablit antud juhul ei päde, sest need ei puutu hajaasustuse muredesse. Te ju ei maksnud poole küla, valla, maakonna transmissioonikanaleid kinni, et omale signaal tuppa saada - oli nii. . miks peaks seda siis mina tegema? (indropro võlusõna mobiilimastid - mida oligi tarvis tõestada). Seda teemat jaurame seni, kuniks antud projektid täidavad neile ülesandeks pandud eesmärgid - ja aega selleks võib minna 20-30 aastat.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 11:23:56 vasta tsitaadiga

RCC, kaugelt sul see 3k neti koju tooks?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 11:32:11 vasta tsitaadiga

maagilised 1,8kmm (mis EI OLE, minu krunt) noh sada meeterit siia sinna. aga telia ütles, et tema oma - https://majandus24.postimees.ee/6507532/telia-teenis-eestis-roogatu-kasumi -st seda ei ole suuteline maksma. telia muide oma võhiklikkusega raiskas kogu tegevuses ära kolm aastat, nad lihtsalt ei suutnud kuidagi aru saada, mida teha on vaja. teised pudinad muidugi pakkusid selliseid summasid tööde eest, et ohoo. kusjuures eranditult kõik ei osanud paika panna isegi korrektselt kaablitrassi. oleks seda teadnud, et telia (kes täna on konkuretsist ilmselgelt väljas) nii hädine on, oleks ma kohe lasnud connect to: -l kõik teha. aga connect to: ei paku ju teenust ja ka neil pole seda 3k + käive välja käia- seega ainult sponsorilugu.

edit- kuna väga paljud küsivad, et miks ma ise ei maksa, siis loe tähelepanelikult ülevaltpoolt EI OLE -d ja mõtle hääästi loogiliselt, kuidas see vastus küsimusele oleks.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti


viimati muutis RCC 20.01.2020 11:46:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
devilman
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 11:34:34 vasta tsitaadiga

Kui see 3k on ühekordne investeering ja niivõrd oluline on see kaabel saada, siis võiks ju enda eluajal selle 3k siiski kokku saada ja mitte teisi siin tüütada. Kel janu sel jalad.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 11:44:42 vasta tsitaadiga

indrpo, Sa elad jälle oma mulli sees. Sellest, et riik on maaelanikkonna aitamise retoorika varjus rajanud eraettevõtetele valguskaablivõrgu mobiilimastide toitmiseks, ei järeldu, et maaelanikkonnal oleks elu paremaks läinud. Sest probleem ei ole sidepunktide võrgutamises, definitsiooni järgi on sidepunktid juba niikuinii võrgutatud. Probleem on selles et mitte keegi ei investeeri viimasesse miili. Kui tahad maal elada, siis reaalsus on jätkuvalt see, et parim mis sul saada on on täielikult ummistunud 4G. See et sina elad parteisekretäri suvilas kus kaabel sees juba sellest ajast kui enamus Eestit telefonist unistadagi ei osanud, ei muuda fakti, et enamus Eestit maal elades korralikust sidest jätkuvalt ärgu unistagu.

Ja sellest, et meditsiini kättesaadavus Eestis langeb, ei järeldu, et interneti kättesaadavus Eestis samuti vähikäiku peaks tegema. Järeldub hoopis see, et riik on ebakompetentne ja ei saa oma ülesannetega hakkama. Maksta operaatoritele kinni põhivõrk, ilma et ükski kodanik sellest paremat internetti saaks? Ütle mulle ise, on see lihtsalt ebakompetents või puhas korruptsioon?

Ja idee sellest, et riik on ettevõte, noh selle on excelipoisid Toompeal meile küll edukalt maha müünud. Paar aastat tagasi me veel sõimasime neid sellise suhtumise eest. Nüüd ei kerki enam kulm ka. Aga need excelipoisid on mitmekümneaastase valitsemise tulemusena viinud Eesti niikaugele, et kümnendik elanikkonda on kolinud välismaale, rahvas on omavahel tülis ja riigil on näpud põhjas. Tõesti oleks tarvis prioriteedid paika saada!

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 12:10:19 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Maksta operaatoritele kinni põhivõrk, ilma et ükski kodanik sellest paremat internetti saaks? Ütle mulle ise, on see lihtsalt ebakompetents või puhas korruptsioon?


Milleks nii rumalt juttu ajada? Isegi siin on tänu põhivõrgule pandud dsl kaste ja optikat kodanikele. Rääkimata vanadest mobiilimastidest ja uutest. Vaevalt mandril seis kehvem on.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.01.2020 12:40:58 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, kui mitu õnnelikku need optika baasil D>SL kastid ka daanud on? Ja kui paljud neist edasi unistavad?

See on just selline, näe, oleme ju pannud, stiilis kelkimine, kui suur osa on ja ka jääb ilma.
Sai peaks olema stiilis, et üksikud on mingil põhjusel ilma, mitte vastupidi.

Ja internet, kus kehtib mõistliku kasutamise printsiip, ei ole püsiinternett.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."


viimati muutis jägaja 20.01.2020 12:42:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 12:44:22 vasta tsitaadiga

kaabakas, Ma ei tea, su jutul pole reaalsusega eriti midagi seost. Mina tean vaid tehnilist tausta mis oli enne ELASAt ja peale seda.
Nüüd on mastid ja sõlmed operaatoritel fiibri otsas vs. enne oli veel aeglaseid raadiolinke ja isegi vaske mille läbilase oleks tänases mõistes "adsl"
Jah, kasumit vaadates juskui võiks öelda, et miks operaatorid seda maha ei tagunud. Kaks põhjust, siis poleks kasumit ja üldse mõtet tegeleda, teisalt, miks peaks iga operaator omale põhivõrgu ehitama, teisalt rentida oleks ikkagi olnud suur kulu ja võrk poleks jõudnud iga operaatori soovitud punkti.
Universaalne võrk on ikkagi kuldne kesktee.
See aga ei tähenda, et operaatorid pole pidanud suures mahus investeeringuid tegema.
See ei tähenda, et hajaasustuses igale kliendile valguskaabliga tasuta tuppa tullakse, koduaeg ainult lähemale, tänu sellele on ka juhtmeta tehnoloogiad muutunud tarbitavaks ja riik on ka praktiliselt kodanikuga suhtlusvõimalused loonud.

See mida me siin arutame on juba väga kiire neti soov ja mugavusvajadus mille eest ei pea enam riik väga pingutama. Klient kes seda vajab peab siin lihtsalt vastu tulema ja operaator lähtub edasi ikka tasuvusperioodist.

Jätkuvalt peab klient vaatama otsa mitte operaatori üldistele kasumiaruannetele vaid just enda poolt operaatoritele makstud kasuminumbritele.
Kui klient maksaks puhtalt 100-200€ koduse interneti eest, siis poleks operaatoril kahju maksta ka 3000€ kliendile fiibri paneku eest sest selle tasuvusaeg võib napilt 5aasta sisse mahtuda.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 13:05:25 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
KillFrenzy, kui mitu õnnelikku need optika baasil D>SL kastid ka daanud on? Ja kui paljud neist edasi unistavad?

See on just selline, näe, oleme ju pannud, stiilis kelkimine, kui suur osa on ja ka jääb ilma.
Sai peaks olema stiilis, et üksikud on mingil põhjusel ilma, mitte vastupidi.

Ja internet, kus kehtib mõistliku kasutamise printsiip, ei ole püsiinternett.


Mis juttu sa ajad? Kes see kelgib ja kus kohas? Ma lihtsalt vaidlesin vastu väitele, et keegi sellest paremat netti ei saa. Saab küll.
Palju kliente? Ei tea. Hiiumaal väga hõreasustus, selle loogika järgi poleks mõtet üldse mitte midagi siin teha. Aga siiski tehakse.
Fakt on see, et need asjad tehti sellepärast, et loodi sinna põhivõrk. 25 kliendi pärast poleks dsl kasti jaoks eluilmas hakatatud sinna optikat vedama.

RCC kirjutas:
maagilised 1,8kmm (mis EI OLE, minu krunt) noh sada meeterit siia sinna. aga telia ütles, et tema oma - https://majandus24.postimees.ee/6507532/telia-teenis-eestis-roogatu-kasumi -st seda ei ole suuteline maksma. telia muide oma võhiklikkusega raiskas kogu tegevuses ära kolm aastat, nad lihtsalt ei suutnud kuidagi aru saada, mida teha on vaja. teised pudinad muidugi pakkusid selliseid summasid tööde eest, et ohoo. kusjuures eranditult kõik ei osanud paika panna isegi korrektselt kaablitrassi. oleks seda teadnud, et telia (kes täna on konkuretsist ilmselgelt väljas) nii hädine on, oleks ma kohe lasnud connect to: -l kõik teha. aga connect to: ei paku ju teenust ja ka neil pole seda 3k + käive välja käia- seega ainult sponsorilugu.

edit- kuna väga paljud küsivad, et miks ma ise ei maksa, siis loe tähelepanelikult ülevaltpoolt EI OLE -d ja mõtle hääästi loogiliselt, kuidas see vastus küsimusele oleks.


Palun lõpeta see vahutamine ja kirjuta selges arusaadavas eesti keeles.
1. Miks peaks erafirma maksma kinni ühe inimese 1.8km kaablit?
2. Miks on see oluline, kelle krundilt see kaabel jookseb? Ma vedasin 350m kaablit läbi 5 võõra krundi + linna tee alt läbi.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 13:11:50 vasta tsitaadiga

1.8km kaablit 3k eest icon_eek.gif icon_lol.gif Ilmselgelt maksab operaator sellise töö puhul enamuse oma taskust. 3k on sealt sinu omaosalus kõigest.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 13:34:01 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
1.8km kaablit 3k eest icon_eek.gif icon_lol.gif Ilmselgelt maksab operaator sellise töö puhul enamuse oma taskust. 3k on sealt sinu omaosalus kõigest.


usud neid umbluu hinnapakkumisi? kaabli hind pluss puhumine on suts üle 3k pluss käive , kõik kogulugu. kiu keevituste hinda pole sisse arvestatud. see on portsupõhine ja on 330 eurot. pakkumise tegi mulle ehitaja ise, kusjuures teliale tuleks see veel odavam, sest tema käivet maksma ei peaks.

arusaadavas keeles 1. he vastuseks. paigaldatav kaabel väidetavalt oma kulu ja kirjadega hakkab kuuluma mitte mulle vaid elasale, kes saab selle välja rentida omakorda teliale, (või kellele iganes) kes tasuta ilma sentigi investeerimata roobitseks sealt megapapi - a mis kasu ma sellest saan? kapitalisti-rbe ei saa minu pealt teenida mitte sentigi!
enam paremini ma seletada ei oska.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
cpuboy
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2006




sõnum 20.01.2020 13:34:44 vasta tsitaadiga

Mul oli kaablit ligi 200m, maantee alt läbi vana toru oli ees olemas, kus oli vask sees. Naabriga kahepeale lasime teha, kokku 3k.
Maksime otse eltelile, telia tegelinski andis kontakti ja oligi tehtud.
Mõlemad saime omale kaks kiudu juhuks kui peaks lisaühendusi vaja olema.
Kolm kaevu enne tartut kaevati ka lahti kus tehti keevitusi, niiet tööd neil oli.

Edit:
Meilt küsiti kas tahame kaablit niiöelda endale või jääb see Teliale, andsime loomulikult ära, tulevikus mingi mure siis tegelevad sellega ise.
Lisaks peaks maanteeametile mingit raha hakkama iga aasta maksma kuna nende maalt ja teealt läheb läbi.


viimati muutis cpuboy 20.01.2020 13:37:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 13:36:41 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
Renka kirjutas:
1.8km kaablit 3k eest icon_eek.gif icon_lol.gif Ilmselgelt maksab operaator sellise töö puhul enamuse oma taskust. 3k on sealt sinu omaosalus kõigest.


usud neid umbluu hinnapakkumisi? kaabli hind pluss puhumine on suts üle 3k pluss käive , kõik kogulugu. kiu keevituste hinda pole sisse arvestatud. see on portsupõhine ja on 330 eurot. pakkumise tegi mulle ehitaja ise, kusjuures teliale tuleks see veel odavam, sest tema käivet maksma ei peaks.

arusaadavas keeles 1. he vastuseks. paigaldatav kaabel väidetavalt oma kulu ja kirjadega hakkab kuuluma mitte mulle vaid elasale, kes saab selle välja rentida omakorda teliale, (või kellele iganes) kes tasuta ilma sentigi investeerimata roobitseks sealt megapapi - a mis kasu ma sellest saan? kapitalisti-rbe ei saa minu pealt teenida mitte sentigi!
enam paremini ma seletada ei oska.


Kus kohast see elasa nüüd mängu tuli. Sa räägid krundist mis ei kuulu sulle.
Tegelikult on sul vaja elasa kanalisse hoopis 1.8km ajada kaablit?


viimati muutis KillFrenzy 20.01.2020 13:39:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 13:38:58 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:

Kus kohast see elasa nüüd mängu tuli. Sa räägid krundist mis ei kuulu sulle.
Tegelikult on sul vaja elasa kanalisse hoopia 1.8km ajada kaablit?


wow, lõpuks saimegi asja korda. elasa trassi selge see. elasa trass kulgeb ju maanteameti vööndis, millele on siis seatud servituut, ehk teisisõnu mis ei kuulu mulle. seega laskem kaabu ringi käima (kasvõi ekre oma) ja kogugem see õnnetu kerjakott täis.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 333, 334, 335 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.