|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
freddys
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2004
|
29.11.2019 13:44:08
|
|
|
Sai soetatud Viofo A119 V3 Aliexpressist. Väga rahul pildi kvaliteediga, julgen kõigile soovitada
Lasin paigaldada Järve Noores Tehnikus
_________________ Kui mees sööb, on ta tugev!
Kui mees joob, on ta julge! |
|
| Kommentaarid: 88 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
29.11.2019 14:16:53
|
|
|
... võiksid siis mõned sõidud ka üles panna, kus on näha pimedas sõitmist, valgest-pimedasse üleminekut ja muid selliseid raskeid olukordi
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hugo
HV veteran
liitunud: 01.12.2005
|
29.11.2019 14:19:13
|
|
|
| freddys kirjutas: |
Sai soetatud Viofo A119 V3 Aliexpressist. Väga rahul pildi kvaliteediga, julgen kõigile soovitada
Lasin paigaldada Järve Noores Tehnikus |
Mis see paigaldus maksis , peitsid laadimisjuhtme ära ?
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
freddys
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2004
|
29.11.2019 19:18:03
|
|
|
Kuna mul olid praktiliselt kõik juhtmed olemas, siis pea 50 euri. Laadimisjuhe peidetud, voolu saab ka siis kui süüde väljas.
Tööd pole seal küll palju, aga sai lihtsama vastupanu teed mindud
_________________ Kui mees sööb, on ta tugev!
Kui mees joob, on ta julge! |
|
| Kommentaarid: 88 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
poroloon
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2010
|
17.12.2019 21:01:56
|
|
|
Proovisin siis ühte 4K pardakaamerat. Tellisin endale TOGUARD Dash Cam 4K, hind oli koos postitamisega $73.
Paigaldasin ta ise S-klassi esiklaasi külge ja kaabli sain ka kenasti ära peita, kogu paigaldus võttis 5 minutit, lisaks sama palju aega menüüs sättimist. Ma ei mõista paigaldusteenuse ostmist, kui just pole mingi eriti keeruline teema (näiteks lisaks ka tagaakna-kaamera kaabelduse vedamine).
4K video pilt on üpris hea ja detailne, kuid võiks olla parem -- kõrgem bitrate parandaks "karvaseid" kohti pildis. Ma ei ole veel kõiki seadeid proovinud. Valida saab ka 1440p ja 1080p.
Objektiiv on 170-kraadise võttenurgaga ehk väga laiahaardeline. Tavapäraselt on nad 140 ringis.
_________________ Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud) |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mobileman
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
17.12.2019 21:23:32
|
|
|
4 aastat tagasi ostetud ja igapäevaselt kasutuses olnud Garmin DashCam 20 on tihti hakanud "segast viskama". Vahel ei lülitu üldse sisse (peaks automaatselt kui auto käivitada), ka mitte lülitit vajutades. Võibolla see on seotud selle teise probleemiga (ja tekib peale seda), et vahel ei lülitu välja ja ekraanile jääb kiri "power off" vms ilmselt seniks kuni aku täiesti tühjaks saab.
Sel kaameral peaks vaateväli olema 90°, praegu müüdavatel üldiselt on oluliselt rohkem. Minu jaoks on see negatiivne kuna autod ja nende numbrid paistavad siis kaugematena/väiksematena. Mingit 180° laiuse vaateväljaga kindlasti ei taha. Äkki 140° kandis oleks enam-vähem mõistlik, ei teagi kas valida Garmin või midagi muud. Asi võiks kvaliteetne olla, hind on teisejärguline (mingit varandust need niikuinii ei maksa).
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
poroloon
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2010
|
17.12.2019 21:41:16
|
|
|
| Mobileman kirjutas: |
| Minu jaoks on see negatiivne kuna autod ja nende numbrid paistavad siis kaugematena/väiksematena. Mingit 180° laiuse vaateväljaga kindlasti ei taha. |
1080p kaamera suhtes oleksin nõus. 140 on optimaalne. Aga 4K puhul jääb 170-kraadise vaateväljaga rohkem detaile nähtavale. Tehniliselt peaks 4x rohkem olema, kuid optika ja esiklaasi puhtus/kvaliteet võivad seda vähendada.
_________________ Psycho the rapist (ja nüüd eemalda tühikud) |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
18.12.2019 00:20:13
|
|
|
| poroloon kirjutas: |
Paigaldasin ta ise S-klassi esiklaasi külge ja kaabli sain ka kenasti ära peita, kogu paigaldus võttis 5 minutit, lisaks sama palju aega menüüs sättimist. Ma ei mõista paigaldusteenuse ostmist, kui just pole mingi eriti keeruline teema (näiteks lisaks ka tagaakna-kaamera kaabelduse vedamine).  |
Kui sul profiilis õige asukoht on, siis on sul ehk keeruline mõista, kuidas meil siin hetkel õues kortermaja ees see töö vanduma võtab, kui omal sooja garaaži pole. Eeldan, et paigaldus ikka toitekaga otse kaitsmekarpi, mitte kuskilt kindalaeka kaudu/vahelt süütaja pesani.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
18.12.2019 00:33:04
|
|
|
Olen laisk ja ei viitsi tagantjärgi lugeda
Millised ettevõtted pakuvad mugavat paigaldust? Autol on olemas vihmasensorid teemad, et teoorias saab juba klaasi pealt särtsu kätte
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
18.12.2019 00:54:53
|
|
|
| Kõik autoaudio ja -elektriga tegelejad pakuvad. Ühes käes kohvitass tegemise töö igalepäevaselt tegelejale. Sensori ahela kallale ma pigem ei läheks, OBD võib vigu pilduma hakata, kui oma jälgitavates moodulites tehaseseadetest kõrvalekaldeid näeb. Särtsu saad laelambist kergemini kätte, aga kena oleks see süütelukust juhitavana võtta.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
18.12.2019 01:17:50
|
|
|
Tallinnas ilmselt oleks siis noortehnik esimene valik?
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
18.12.2019 01:18:42
|
|
|
| Carsec äkki pigem
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
18.12.2019 01:43:41
|
|
|
| Mustakal võid ka vagrem'i Erkile viia, kui tal aega on. Aga jah, suurt vahet pole, vali suvaline koht, kuhu on mugav viia ja kus aeg ja hind klapivad.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
18.12.2019 10:03:03
|
|
|
| rex kirjutas: |
| ... Särtsu saad laelambist kergemini kätte ... |
just mul nii ongi ja hiinamaalt akupinge valvuriga toide vahel,
et kui pinge alla 11,?V langeb siis rohkem kaamerale toidet ei anna
ainuke jama, et autot käivitades kaamera restardib, ega sellest midagi hullu häda pole, aga kaamera mudel selline , et peab salvestamise siis nupuvajutusega käivitama
peaks vist sinna mingi konde ja dioodi vahele panema, aga pole viitsinud uurida ja katsetada
mis sinna parim lahendus oleks?
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mobileman
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
18.12.2019 21:06:12
|
|
|
| Miks üldse laelambist? Ma olen oma masinatel saanud kenasti ülevalt laepolstri ääre vahelt ja küljelt ka mingi polstri või uksetihendi vahelt läbi viia armatuuri alla nii et ei jää eriti midagi näha.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
18.12.2019 21:33:27
|
|
|
see, et "eriti midagi ei jää näha" on paljude jaoks no go
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
18.12.2019 21:38:24
|
|
|
mul ripub otse alla usb auku Kevadel mõtlesin, et küll suve alguses jändan, mingi hetk enam ei häirinud ja nüüd nii ongi Hetkel väljas pime ka, nagunii ei ole näha
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
18.12.2019 22:55:37
|
|
|
| Mobileman kirjutas: |
| Miks üldse laelambist? Ma olen oma masinatel saanud kenasti ülevalt laepolstri ääre vahelt ja küljelt ka mingi polstri või uksetihendi vahelt läbi viia armatuuri alla nii et ei jää eriti midagi näha. |
Siis segab vähem raadio antenni.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004

|
19.12.2019 10:22:27
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| see, et "eriti midagi ei jää näha" on paljude jaoks no go |
Loe: näha on ainult kaamera juures, et juhe läheb polstri alla peitu.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Platinet
HV kasutaja
liitunud: 07.07.2006
|
19.01.2020 12:37:53
|
|
|
Soetasin 70mai omale. Kas keegi kvaliteetset hardwire komplekti oskab soovitada? Micro USB ots peaks olema 90 kraadi nurgaga.
Või kui kasutada sellist lahendust, saaksin originaalkaablit ilmselt kasutada... selle ühendan kaitsmeplokki ja sigaretisüütaja pessa tuleb kaameraga kaasas olnud USB laadija ning sinna ühendan omakorda originaal USB juhte.
Või oleks selline lahendus liiga porr?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
19.01.2020 15:32:33
|
|
|
Platinet, sellist kasutatakse suht tihti, hea, mugav kusagile sobiva kaitse alla pista.
Endal panin analoogse pesa kindalaeka tahaserva, kuna sinna oli juhtmeid mugavaim vedada. See kehtib juhul, kui ise teed.
PS. Osadel on kaitsme pesa üleval, antud isendil 90 kraadise nurga all, kas see mahub kusagile sinu auto kaitsmeplokki sellisena?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Platinet
HV kasutaja
liitunud: 07.07.2006
|
19.01.2020 17:04:29
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Platinet, sellist kasutatakse suht tihti, hea, mugav kusagile sobiva kaitse alla pista.
Endal panin analoogse pesa kindalaeka tahaserva, kuna sinna oli juhtmeid mugavaim vedada. See kehtib juhul, kui ise teed.
PS. Osadel on kaitsme pesa üleval, antud isendil 90 kraadise nurga all, kas see mahub kusagile sinu auto kaitsmeplokki sellisena? |
Jah, selles osas ei tohiks probleeme tekkida. Tellin ära selle jubina, odav ka teine.
Mul on plaanis juhe ära peita nii palju kui vähegi võimalik.
Esmalt kaamera küljest lae polstri alla ja sealt edasi a-pillari katte tagant (nii et turvapatja segama ei jääks) armatuuri küljel asuvasse kaitsmeplokki.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
21.01.2020 11:03:08
|
|
|
| freddys kirjutas: |
Sai soetatud Viofo A119 V3 Aliexpressist. Väga rahul pildi kvaliteediga, julgen kõigile soovitada
Lasin paigaldada Järve Noores Tehnikus |
Küsimus mis puudutab Viofo kaamera asukohta autos - kuhu kurat seda kleepida annab sedasi, et:
- kaamera võimalikult head väljavaadet omab;
- kaamera juhi vaatevälja oluliselt ei sega;
- kaamera ekraan ja nupud on juhile nähtavad ja kasutatavad?
Ma printisin kaamera küljevaate 1:1 mõõtkavas välja ja lisasin ekraanipoolse külje sinna külge, et sellest mingi ettekujutus saada ja vaadata, kuhu see autos sobiks, aga mina talle kohta ei leia, mis kõik kolm tingimust täidaksid võimalikult hästi.
Kui kaamera ise omab head väljavaadet ja ei ole samas juhi vaatevälja oluliselt segamas, asub ta peegli taga ja kaamera enda ekraan ning nupud muutuvad kasutuks.
Kui paigutada kaamera peeglist vasakule, kus kaamera ekraan ja nupud oleksid hästi nähtavad ja kasutatavad, siis jääb ta vaateväljale ette, kust tavaliselt liiklusmärgid ja foorid paistavad ja varjab ka kaugemaid ristuvalt teelt saabuvaid sõidukeid. Peegel ise juba niigi segab.
Peeglist paremal on kaamera ekraan ja nupud kuidagimoodi nähtavad, kui auto seisab ja sinnapoole küünitad üle keskkonsooli, aga kaamera vaateväli jääb auto keskkohast päris kõvasti teepeenra/kõnnitee poole ja vastutulijad jäävad üsna terava nurga alla lähivaates.
Kuhu sul kaamera on paigaldatud? Kuidas selle asukohast vaade välja näeb?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mobileman
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
21.01.2020 11:07:26
|
|
|
| Milleks nuppe on vaja vajutada ja ekraani vaadata?
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
21.01.2020 11:22:27
|
|
|
... kaamera puhul peaks lähtuma, et vaateväli on A ja O, sest see on ju kaamera eesmärk, mitte selle pidev näppimine. Minu kaameral pole ekraani ja nuppe, kogu seadistamine käib üle wifi telefonis ja kaamerat puudun ainult siis, kui vaja mälukaardiga mingeid toiminguid teha. Lisaks on liigse näppimise puhul oht, et kaamera läheb paigast, seega mida vähem näppida, seda parem ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t2ring
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.03.2007
|
21.01.2020 11:49:08
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| freddys kirjutas: |
Sai soetatud Viofo A119 V3 Aliexpressist. Väga rahul pildi kvaliteediga, julgen kõigile soovitada
Lasin paigaldada Järve Noores Tehnikus |
Küsimus mis puudutab Viofo kaamera asukohta autos - kuhu kurat seda kleepida annab sedasi, et:
- kaamera võimalikult head väljavaadet omab;
- kaamera juhi vaatevälja oluliselt ei sega;
- kaamera ekraan ja nupud on juhile nähtavad ja kasutatavad?
Ma printisin kaamera küljevaate 1:1 mõõtkavas välja ja lisasin ekraanipoolse külje sinna külge, et sellest mingi ettekujutus saada ja vaadata, kuhu see autos sobiks, aga mina talle kohta ei leia, mis kõik kolm tingimust täidaksid võimalikult hästi.
Kui kaamera ise omab head väljavaadet ja ei ole samas juhi vaatevälja oluliselt segamas, asub ta peegli taga ja kaamera enda ekraan ning nupud muutuvad kasutuks.
Kui paigutada kaamera peeglist vasakule, kus kaamera ekraan ja nupud oleksid hästi nähtavad ja kasutatavad, siis jääb ta vaateväljale ette, kust tavaliselt liiklusmärgid ja foorid paistavad ja varjab ka kaugemaid ristuvalt teelt saabuvaid sõidukeid. Peegel ise juba niigi segab.
Peeglist paremal on kaamera ekraan ja nupud kuidagimoodi nähtavad, kui auto seisab ja sinnapoole küünitad üle keskkonsooli, aga kaamera vaateväli jääb auto keskkohast päris kõvasti teepeenra/kõnnitee poole ja vastutulijad jäävad üsna terava nurga alla lähivaates.
Kuhu sul kaamera on paigaldatud? Kuidas selle asukohast vaade välja näeb? |
Minul on kaamera peegli taga paremal - pmst samamoodi nagu siin
Spoiler 
Vaateväli on normaalne (https://vimeo.com/364342639 - parool: test).
Nuppe sõidu ajal ei näpi, kui vaja näppida, siis tegelikult pääseb ka peegli tagant nuppe vajutama, aga mugavuse mõttes võtan ta korraks akna küljest lahti (mis on selle kaamera puhul väga lihtne) ja muudan settinguid või mida iganes näppida vaja on ja panen tagasi akna külge
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
21.01.2020 11:58:11
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| ... kaamera puhul peaks lähtuma, et vaateväli on A ja O, sest see on ju kaamera eesmärk, mitte selle pidev näppimine. Minu kaameral pole ekraani ja nuppe, kogu seadistamine käib üle wifi telefonis ja kaamerat puudun ainult siis, kui vaja mälukaardiga mingeid toiminguid teha. Lisaks on liigse näppimise puhul oht, et kaamera läheb paigast, seega mida vähem näppida, seda parem ... |
Sel juhul ei saa ma aru, miks sellel kaameral üldse on ekraan ja nupud
DDPai ei tekita selles suhtes küsimusi - pole ekraani ega nuppe, pole probleemi. Kaamera mahub ja sobib kenasti peegli taha.
Samas kiikaks vahel kitsastes oludes heameelega tagakaamera pilti, sest tagurduskaamerat ega andureid ei ole ja pole mõtet ka mingit järelturu oma paigaldada, kui salvestav kaamera on nagunii olemas.
Viofo puhul on muidugi variant, et võtad A/V väljundist analoogsignaali ja paigaldad kuhugi vähem segavasse kohta (armatuuri esiserva külge kusagil näiteks) mingi väiksema analoogsisendiga displei...
DDPai kaamerapildi kättesaamine on nadi ja aeganõudev üle WiFi ja telefoniäpi. Kord aastas seadistada on OK, aga parklas jõuab sama ajaga auto ümber 10 tiiru ära teha, kui kaamerapildi telefoniekraanile manada jõuad.
Ka annab Pro Duo komplekt 2K resolutsioonil 60fps pildi ja 30fps juures 4K pildi, DDPai M6 Plus 1440p @ 25fps ainult.
| t2ring kirjutas: |
Minul on kaamera peegli taga paremal - pmst samamoodi nagu siin
Spoiler 
Vaateväli on normaalne (https://vimeo.com/364342639 - parool: test).
Nuppe sõidu ajal ei näpi, kui vaja näppida, siis tegelikult pääseb ka peegli tagant nuppe vajutama, aga mugavuse mõttes võtan ta korraks akna küljest lahti (mis on selle kaamera puhul väga lihtne) ja muudan settinguid või mida iganes näppida vaja on ja panen tagasi akna külge  |
Asukoht on jah kõige mõistlikum seal. Aitäh.
Mul vana DDPai samas kohas, aga pilt pole nii hea.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
21.01.2020 12:07:00
|
|
|
... kas see loogika pole juba niigi tuttav, et kui üks asi peab kõlbama kõigeks, siis ilmselgelt ei suuda kõigega võrdselt hästi hakkama saada?! Selles pead ikka ise selgusele jõudma, mis on konkreetselt sulle oluline ja selle järgi asjad paika panema, seda ei saa keegi sulle ette öelda. Mingite ebaoluliste nüanssidega pea pulki täis ajamine ei aita küll selles osas kuidagi edasi ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
21.01.2020 12:40:48
|
|
|
| DigeBeni kirjutas: |
| ... kas see loogika pole juba niigi tuttav, et kui üks asi peab kõlbama kõigeks, siis ilmselgelt ei suuda kõigega võrdselt hästi hakkama saada?! Selles pead ikka ise selgusele jõudma, mis on konkreetselt sulle oluline ja selle järgi asjad paika panema, seda ei saa keegi sulle ette öelda. Mingite ebaoluliste nüanssidega pea pulki täis ajamine ei aita küll selles osas kuidagi edasi ... |
On ikka tuttav, lihtsalt mõtlesin, et on kellelgi mõni geniaalne idee, millele ma ise tulla ei osanud. Lisaks ka see, et üks asi on reaalne kaamera kuhugi sobitada, midagi muud on kaamera "maketti" kuhugi sobitada ja oletada tema vaatevälja ulatust seal kohas.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
21.01.2020 12:51:19
|
|
|
On veel selliseid https://www.noortehnik.ee/navitel-mr250-videoregistraator/ tahavaatepeeglisse integreeritud kaamera ning pildiga, mis peaks need väljavaate mured ära hoidma.
Ise olen selliste tahavaatepeegli nänni suhtes skeptiline olnud, aga sai ühte autot näppida, kus sarnane prestigio nimeline paigaldatud oli - tundus täitsa tarbitav lahendus, ainuke mille üle omanik kurtis oli tagaluugi külge kaamera kinnitamine, kus esimese korraga pildi nurk ei jäänud hea ja tuli parandamiseks leiutada.
Salvestatud pildikvaliteeti suurel ekraanil näinud ei ole ega oska seda aspekti hinnata.
| Dogbert kirjutas: |
| On ikka tuttav, lihtsalt mõtlesin, et on kellelgi mõni geniaalne idee, ... |
Osta kaameraga paremini sobituv auto
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
21.01.2020 13:52:02
|
|
|
| H_K kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
| On ikka tuttav, lihtsalt mõtlesin, et on kellelgi mõni geniaalne idee, ... |
Osta kaameraga paremini sobituv auto  |
Tõepoolest geniaalne idee
Mis peeglidispleisse puutub, siis mõtlesin selle peale ka, aga ei leidnud esialgu ühtegi asjalikku dimminguga varianti. See aga on juba vist midagi sinnapoole. Päris odavaks nimetada ei saa, aga resolutsioon on sama mis 5" tagurduskaamera displeidel ja dimming ka olemas. Kommentaarid ka asjalikud.
Sellega vähemalt ei kaotaks originaalpeegli funktsionaalsuses.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
21.01.2020 14:17:12
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| DigeBeni kirjutas: |
| ... kaamera puhul peaks lähtuma, et vaateväli on A ja O, sest see on ju kaamera eesmärk, mitte selle pidev näppimine. Minu kaameral pole ekraani ja nuppe, kogu seadistamine käib üle wifi telefonis ja kaamerat puudun ainult siis, kui vaja mälukaardiga mingeid toiminguid teha. Lisaks on liigse näppimise puhul oht, et kaamera läheb paigast, seega mida vähem näppida, seda parem ... |
Sel juhul ei saa ma aru, miks sellel kaameral üldse on ekraan ja nupud |
No ekraan on ikka eelistatum, igasugu sätete ja muutmiste tegemiseks. Muidu pead vahtima mingit ledi plinkimist ja loendama piikse, et millisel menüü tasemel parasjagu oled
Hetkel enamus paremaid kaameraid on vist ikka klaasile liimitavad ja seega ei saa seal midagi ka väga paigast ära minne nuppe näppides.
Mi kaameral keratakse objektiiv paika, mitte kaamera ise.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
t2ring
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.03.2007
|
21.01.2020 14:33:30
|
|
|
Nagu ma aru saan, siis Dogbertile on hetkel vaja seda ekraani selleks, et ta saaks kasutada seda kui tagurduskaamerat?
Seega meil, kes me kasutame kaamerat niisama liikluse fikseerimiseks, ei ole jah ekraan ega nupud väga olulised. Ise näppisin suvel seaded paika, timmisin vaate sobivaks ja rohkem ei ole väga midagi teinud. Ekraan läheb ka pärast 30 sekundit mustaks, et ei segaks.
|
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
21.01.2020 14:35:42
|
|
|
Siis ta vaatab täiesti valet toodet ju. On ainult tagurduskaamerad ekraaniga saadaval. Ei filmi liiklust ega midagi.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
21.01.2020 14:42:19
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Muidu pead vahtima mingit ledi plinkimist ja loendama piikse, et millisel menüü tasemel parasjagu oled  |
DDPai kaameratel ei ole seda muret, sest neil pole nuppe ka. Ainult äpi kaudu näpid.
| t2ring kirjutas: |
Nagu ma aru saan, siis Dogbertile on hetkel vaja seda ekraani selleks, et ta saaks kasutada seda kui tagurduskaamerat?
Seega meil, kes me kasutame kaamerat niisama liikluse fikseerimiseks, ei ole jah ekraan ega nupud väga olulised. Ise näppisin suvel seaded paika, timmisin vaate sobivaks ja rohkem ei ole väga midagi teinud. Ekraan läheb ka pärast 30 sekundit mustaks, et ei segaks. |
Ei, vaatan paremat kaamerakomplekti lihtsalt. Ja kuna potentsiaalselt parimal neist on muuhulgas nii ekraan kui videoväljund, siis lisafunktsioonina võiks ju tagakaamera pilti vaadata olema võimalik ja võimalikult lihtsalt.
Et kaamera enda ekraan muutub peegli taga kasutuks, siis esialgu lootsin, et annab kuhugi nähtavamale kohale sobitada seda, aga nüüd kaalun ka võimalust välise displei lisamiseks.
Midagi ei ole veel otsustanud, "uurin maad".
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 21.01.2020 14:46:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
21.01.2020 14:45:26
|
|
|
Kuidas sa äpiga selle ühendatud siis saad? kiirgab mingit avalikku wifivõrku või?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
21.01.2020 15:01:08
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Kuidas sa äpiga selle ühendatud siis saad? kiirgab mingit avalikku wifivõrku või? |
Kui asjalikku, aga jah. 802.11n oli vist. Avalikku mitte, ikka WPA2 turvaga, aga esialgu on võrgul default nimi ja parool, mida hiljem annab äpi kaudu muuta.
Kaameral Linux peal, mälukaardiga saab isegi üht-teist ette sööta talle tarkvarauuendusena. Näiteks hiinakeelset möla ingliskeelsega asendada.
Telefoniäpp võimaldab lisaks kaamerate seadistamisele korraga ka esi- ja tagakaamera pilti vaadata pilt-pildis ja nende vahel vahetada. Tegelikult ka videot lõikuda ja alla laadida telefoni, aga see on hirmaeglane tegevus ja mõttekam on kas kaamera taskusse pista või kaart kaasa võtta autost.
Põhihäda äpil on väga nadi võime selle wifiga ühendust saada esialgu
Jutt siis DDPai kaameratest siin, konkreetselt DDPai M6 Plus ja DDPai Mini kombinatsioonist ees ja taga.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
21.01.2020 15:02:50
|
|
|
...
viimati muutis maty 21.02.2020 22:02:18, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
21.01.2020 15:30:08
|
|
|
| maty kirjutas: |
paned võimsa wifi repeater vahele  |
Mida see annab? Probleem ei ole niivõrd WiFi signaali tugevuses, kui äpi puukides ja võimetuses Droidi WiFi võrke ümber lülitada, kaamera omaga ühendada. Seda võiks käsitsi ju teha, aga äpp tahab ise toimetada ja isegi kui käsitsi on ühendus loodud, siis äpp hakkab ikkagi ise surkima ja ei saa sellega hakkama.
Uuele katsele on mõtet minna ainult siis kui äpi maha tapad ja telefoni wifi välja lülitad enne äpi uuesti käivitamist. Lisaks on äpi uuemad vesioonid üldse võimetud paar aastat vana kaameraga ühendust saama, tuleb äpi vana versiooni telefonis säilitada ja keegi ei tea, millal see droidi uuendustega enam üldse läbi ei saa ükskord.
Ideel on jumet, eriti oleks veel kiirema ac võrgu puhul, aga tarkvaraline teostus on saast.
| t2ring kirjutas: |
Nagu ma aru saan, siis Dogbertile on hetkel vaja seda ekraani selleks, et ta saaks kasutada seda kui tagurduskaamerat?
Seega meil, kes me kasutame kaamerat niisama liikluse fikseerimiseks, ei ole jah ekraan ega nupud väga olulised. Ise näppisin suvel seaded paika, timmisin vaate sobivaks ja rohkem ei ole väga midagi teinud. Ekraan läheb ka pärast 30 sekundit mustaks, et ei segaks. |
Kas oled ise või on keegi teine Viofo omanik ka analoogväljundit testinud? Kas see ka ära kustub 30 sekundiga või annab sinna esi- või tagakaamera pilti suunata püsivalt, s.o vähemalt sõidurežiimis?
Mis pesa seal üldse on sellel?
Leidsin ise vist: https://dashcamtalk.com/forum/threads/viofo-a129.34258/post-408395
https://dashcamtalk.com/forum/threads/video-cable.21275/#post-298099
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
21.01.2020 20:00:58
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Ma printisin kaamera küljevaate 1:1 mõõtkavas välja ja lisasin ekraanipoolse külje sinna külge, et sellest mingi ettekujutus saada ja vaadata, kuhu see autos sobiks, aga mina talle kohta ei leia, mis kõik kolm tingimust täidaksid võimalikult hästi. |
Prindi üks latakas, mis ekraani ja nupud ära katab ja mure laheneb.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
21.01.2020 20:38:06
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Kui paigutada kaamera peeglist vasakule, kus kaamera ekraan ja nupud oleksid hästi nähtavad ja kasutatavad, siis jääb ta vaateväljale ette, kust tavaliselt liiklusmärgid ja foorid paistavad ja varjab ka kaugemaid ristuvalt teelt saabuvaid sõidukeid. Peegel ise juba niigi segab |
Kui kõrgel sa istud? Pea vastu lage ja rool vastu rinda? Mina näen peegli kõrvalt lennukeid.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
21.01.2020 21:10:30
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
| Kui paigutada kaamera peeglist vasakule, kus kaamera ekraan ja nupud oleksid hästi nähtavad ja kasutatavad, siis jääb ta vaateväljale ette, kust tavaliselt liiklusmärgid ja foorid paistavad ja varjab ka kaugemaid ristuvalt teelt saabuvaid sõidukeid. Peegel ise juba niigi segab |
Kui kõrgel sa istud? Pea vastu lage ja rool vastu rinda? Mina näen peegli kõrvalt lennukeid. |
Istme kõrgus on miinimumi reguleeritud, iste mitte päris kõige tagumises asendis, aga üsna taga ikkagi ja pea päris laes ei ole, aga ju ma siis olen pikem kui ette nähtud
Esiklaas on näost suhteliselt kaugele viidud ja lae esiserv ka natuke madalam kui lae kõige kõrgem osa - kui põdraga kunagi peaks tutvust tegema, siis ehk ei jää pea lae ja peatoe vahele kinni nagu mõnel natuke muu disainiga masinal , aga jah, lennukite nägemine on probleemiks natuke...
Väikeautodes on mul iste tavaliselt ikka kõige tagumises ja madalamas asendis, et ära mahuksin. See on esimene, millel kõige tagumises asendis jalad sutsu lühikeseks jäävad, nii et minust pikem saab ikka ka istuda seal. Ainult et jah, lennnukivaatlus on raskendatud.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 22.01.2020 09:28:51, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
21.01.2020 23:13:54
|
|
|
Mul on viofo tahavaatepeeglist paremal, enamus kaamerat jääb selle mustatäpilse ala peale. FOV on lai, kogu tee on kaetud, kaamera väga välja ei paista. Mälukaart on suur, seega mõnda aega ikka klipid on alles, saamas lukustusnupule saab suht kergelt pihta. Kui vaja menüüs surfata, siis võtan mounti küljest ära. Tundub, et kaamera küljes on 3,5mm AV kaabli auk. Umbes silmade kõrguseõt tehtud pilt:
Spoiler 
viimati muutis Smati 22.01.2020 21:03:43, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
21.01.2020 23:35:45
|
|
|
| Kas tagakaamera ise mitte AV-sse ei lähe?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
21.01.2020 23:45:17
|
|
|
| A119 minu teada ei toeta tagakaamerat.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
22.01.2020 09:35:05
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Kas tagakaamera ise mitte AV-sse ei lähe? |
Ei, tagakaamera jaoks on eraldi mini USB-A pesa:
Spoiler 
Kaamerate ühenduskaabel on kaasas, kodulehel nimetusega lihtsalt "mini USB cable".
Samas paistab kaasas olevat ka eraldi lühike toitekaabel tagakaamerale, nii et ma ei tea, kas kaamerate kaabliga ühendus on tingimata vajalik või vaid soovituslik ja suudavad suhelda ka üle WiFi.
Mul on kaamera toitekaabel nagunii üle laepolstri tõmmatud juba, pole see USB-kaabli läbiajamine sealt ka midagi hullu.
https://www.viofo.com/en/home/149-viofo-a129pro-duo-ultra-4k-front-full-hd-1080p-rear-dual-channel-wi-fi-dash-camera.html
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
08.02.2020 00:18:24
|
|
|
Seal peaks sama tagakaamera olema mis eelmisel mudelil. Ehk juhtmega. Eraldi lühike juhe on kõigil kaasas, ilmselt arvutiga ühendamiseks. Kui vaja nähtavas kohas ekraani võib ka mingi vanema nutitelefoni ohverdada, ühendada wifi kaudu kaameraga ära. Kui selle uue wifiga 129 kasuks peaks otsustama.
e: ühendasin enda viofo 119v3 hotwirega ära. Suhteliselt lihtne oli, automaailmast võtsin kaitsmest voolu saamiseks pesad, Prismas sai tavasuuruses kaitsmeid koos kaitsmetesteriga alla kahe euro eest. Asi, mida tuleks tähele panna, on see, et kumb pool autol kaitsmele voolu annab. Sellest sõltub, mis pidi see lisapesa panna, et ka vool läheks sinna. Lisaks alguses panin juhtmevaba laadija kaitsme alla, sest ilma vooluta see ei lae, aga tegelikult oli seal ikkagi vool taga. Lõpuks läks parkimisandurite pesasse. Üks juhe läks siis alati voolu all olevasse (12v pistikusse panin) ja teine käivitamisel voolu saavasse selleks, et parking mode toimiks. Tundub, et praegu toimib, ilmselt peab mingi päev kaamera tuppa võtma ja vaatama, mis on sinna salvestanud. Viofo hotwire kitil on ka aku tühjenemise eest kaitsev fuktsioon, ehk töötab.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
22.04.2020 12:12:54
|
|
|
Kindlasti on siin ka arutatud, aga küsin siiski uuesti
Jupp aega plaan olnud pardakaamera soetada, aga kangesti tahaks kaks ühes lahendust koos navigatsiooniga. Kas on häid alternatiive keegi leidnud ja kasutab ka äkki Garmini navi+kaamera versioonile?
Edit: tundub, et seda Garmini asja pole edasi arendatud ja 1 mudel ongi olnud aastal 2015...
Seega kas keegi kasutab mõnda navi+kaamera kombot`?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
22.04.2020 22:34:42
|
|
|
Navi klaasihoidiku jalg kipub kaamera vaatevälja segama. Kaamera parim koht on ikkagi klaasi ülaservas. Navi on tänapäeval niikuinii telefonis, kui just offroad'i ei sõida ja topokaarti ei taha.
Sõbra autos nägin omapärast kaamerat. Praktiliselt ümmargune kuul, mis oma "pealaega" läheb klaasi serva magnethoidiku külge rippuma. Seal siis laadimiskontaktid ka. Tagaküljes ümmargune ekraan, millele sai suurelt lihtsalt GPS-i kiiruse panna.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|