|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ChiefCake
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2019
|
05.12.2019 12:09:17
Uuring: Eestlaste lemmik telefoni avamise viis on sõrmejälg |
|
|
PRESSITEADE - Samsungi ja küberjulgeoleku ettevõtte CybExer Technologies tellitud uuringu põhjal kasutab iga teine Eesti inimene oma telefoni avamiseks sõrmejälge. Iga kaheksas inimene ei pea aga üldse vajalikuks oma telefoni lukustada ning seetõttu on kuni 160 000 elaniku isiklikud andmed küberkurjategijatele lihtne saak.
„Kui arvestame, et Eesti elanikkonnast on mobiilikasutajad 95% ning koguni 13% neist ei kasuta oma telefoni turvamiseks ühtki vahendit, siis on see õõvastav, kui paljude inimeste andmed on küberkurjategijatele samahästi kui üles korjata,“ kommenteeris Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.
„Veelgi enam – kuna mobiiltelefonis hoitakse mitte ainult iseenda andmeid, vaid selle kaudu on võimalik ligi pääseda ka mobiilikasutaja lähedaste andmetele, on riskitsoonis elavate inimeste arv veelgi suurem. See on murettekitav kuna enda telefoni põhiline kaitsmine on tehtud inimeste jaoks väga mugavaks. Uutel tippmudelitel, näiteks Galaxy Note10 telefonil, on sõrmejäljelugeja peidetud ekraani sisse,“ lisas Aasma.
Uuringufirma Norstat läbiviidud uuringu kohaselt mõtleb siiski suurem osa inimestest oma andmete kaitsmisele ühel või teisel viisil. Kui sõrmejäljelugejat kasutab ligi pool ehk 48% vastanutest, siis populaarsuselt järgmine on PIN-kood, mille abil hoiab oma telefoni sisu luku taga 41% inimestest. Populaarsuselt järgmised autentimisviisid on parooli kasutamine (28%) mustri joonistamine (17%), näotuvastus (12%) ning silmaiirise skanneri abil autentimine (2%). Vastanutest paljudel on telefoni sisenemiseks ka mitu moodust, näiteks sõrmejäljelugejat dubleerib ka PIN-kood.
Lisaks selgus uuringust, et kaheastmelisest autentimist kasutab vaid 36% vastanutest ja 32% isegi ei teadnud, mida see tähendab.
„Uuring kinnitas seda, mida ise pelgasime, et väga paljud eestlased on andmelekete ja häkkimise ohvriks langenud, kuid siiski ei tea üle poole inimestest, milliseid vahendeid tehnoloogia pakub, et selliseid kulukaid ja tülikaid situatsioone vältida,“ rääkis Aasma. „Soovitus on kombineerida riist- ja tarkvaralisi lahendusi, et astuda üks samm veel edasi ning ainult sõrmejäljele või lihtsale salasõnale veel midagi lisada, olgu selleks siis andmete säilitamine Samsung Knox turvasüsteemi kaudu, erinevad paroolihaldurid või kas või tarkvara õigeaegne uuendamine. Iga teadlikult tehtud liigutus enda kaitsmiseks vähendab võimalust, et küberpätid teie privaatsele infole ligi pääsevad.“
Samsungi ja CybExeri tellitud ja uuringufirma Norstat läbiviidud uuringus osales Eestis 1021 18-64 aastast inimest. Uuring viidi läbi vahemikus 30.08 – 03.09.2019. Osalejatest 51% olid mehed, 49% naised ning 69% olid rahvuselt eestlased ja 31% muust rahvusest.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
05.12.2019 12:56:09
|
|
|
| tsitaat: |
| Vastanutest paljudel on telefoni sisenemiseks ka mitu moodust, näiteks sõrmejäljelugejat dubleerib ka PIN-kood. |
Kas mõnel telefonil saab puhtalt ainult sõrmejälge seadistada? Ikka küsib ju midagi backupiks, kas salasõna või PIN?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
05.12.2019 13:11:17
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
| tsitaat: |
| Vastanutest paljudel on telefoni sisenemiseks ka mitu moodust, näiteks sõrmejäljelugejat dubleerib ka PIN-kood. |
Kas mõnel telefonil saab puhtalt ainult sõrmejälge seadistada? Ikka küsib ju midagi backupiks, kas salasõna või PIN? |
Kui küsitluse küsimused olid sama umbmäärased ja mitmeti mõistetavad kui artiklis avaldatud tulemused, siis ei ole need just eriti usaldusväärsed
Siin kohe tekib küsimus, et mida mõeldakse "mitme mooduse all" telefoni sisenemiseks? Kas seda, et lisaks sõrmejäljele on seadistatud ka PIN, parool või kujund/muster või seda, et telefoni sisenemisel küsitaksegi lisaks sõrmejäljele ka PIN-i, parooli või mustrit, st et kasutatakse topelt-autentimist telefoni sisenemisel?
Esimene on droidil alati olemas, sest sõrmejälge loetakse sekundaarseks autentimise vahendiks, kolm ülejäänut on primaarsed ja sekundaarset ei ole võimalik ilma primaarseta tekitada. Seega on seadistatud see 100% Androidi kasutajatel, kellel sõrmejäljega autentimine on seadistatud.
Topelt-autentimist telefoni sisenemiseks aga ei kasuta kindlasti kuigi paljud.
Ja kolmas võimalus on tegelikult veel - et mõeldakse selle all sõrmejälje ja PIN-i, parooli või mustri kasutamist vaheldumisi. Viimane on jällegi rakendatud 100% Androidi kasutajatest, kellel on sõrmejäljega autentimine aktiveeritud, sest droid küsib vaikimisi alati mingi ajavahemiku (vist ühe ööpeva?) tagant PIN-i, parooli või mustrit, kui peamiseks autentimismeetodiks on sõrmejälg.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 05.12.2019 13:17:54, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
05.12.2019 13:13:07
|
|
|
| Sõrmejälg on üks ebaturvalisemaid viise sisse logimiseks/avamiseks.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
05.12.2019 13:21:02
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Sõrmejälg on üks ebaturvalisemaid viise sisse logimiseks/avamiseks. |
Sõltub sõrmejäljelugejast. Minu telefoni oma pole ühegi võõra sõrmega avada õnnestunud ja sõrmejälg lugeja peale pidama ei jää ning sensor on mahtuvustundlik, mitte optiline, nii et mustri näitamine talle ka ei mõju.
Ma ei ole silikoonist sõrmejäljendeid teha üritanud, et kas nendega õnnestub. Aga see on ka üsna ebarealistlik stsenaarium, et keegi seda üritaks. Vähemalt minu puhul.
Muide, ka telefoni ekraanile ei jää sõrmejälgi pärast korra taskus käimist ja korpuse kaitse on triibulise reljeefiga, nii et sealt ei saa ka jäjendit. Samas on jäljendist 3D silikoonkoopia tegemine kunst, mida oskavad vist ikka üsna vähesed. Sellise oskusega inimesed ei ole minu andmetest huvitatud.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 05.12.2019 13:24:02, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
05.12.2019 13:23:40
|
|
|
| Ma pean silmas seda, et sõrmejälge saab näiteks jõuga võtta. Parooliga on asi keerulisem
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
05.12.2019 13:24:45
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Ma pean silmas seda, et sõrmejälge saab näiteks jõuga võtta. Parooliga on asi keerulisem |
Võtab võib-olla aega rohkem, aga jõuga (või piisavalt mõjuva ähvardusega) saab selle ka kätte ju
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 05.12.2019 13:26:37, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
05.12.2019 13:26:14
|
|
|
No alati mitte. Sõrmejälje saab suht kindlalt.
Kolleeg just rääkis, et keegi tuttav olevat une pealt avanud teise telefoni tema sõrmejäljega...
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
05.12.2019 13:27:25
|
|
|
| Janis kirjutas: |
No alati mitte. Sõrmejälje saab suht kindlalt.
Kolleeg just rääkis, et keegi tuttav olevat une pealt avanud teise telefoni tema sõrmejäljega... |
Aa, nojah... Siis tuleb valida neid inimesi, kelle kõrval magad
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ADD
külaline
|
05.12.2019 15:33:25
|
|
|
Olen varem seda kirjutanud, aga ID-kaardi omanikud annavad kaardi taotlemisel enda sõrmejäljed. Seega EU raames on ametnikel võimalik su telefon ilma sinult luba küsimata sellega avada, selle legaalsuses ma kindel ei ole, aga vajadusel tehakse seda kindlasti - näiteks terrorismiohu puhul - hiljem lahendatakse juriidiline pool. Ütleme nii, et kui sa ei ole väga tähtis isik, siis keegi su telefoni sisu taga ei aja (üldiselt).
Kui politsei sunnib sind ilma kohtuotsuseta sõrmejäljega telefoni avama (näiteks kinnipidamise korral), siis see on illegaalne ja iseenesest korruptsioon. Kõige turvalisem variant on nt. hashiga krüptitud telefon. Hash jäta meelde või paiguta teise turvalisse seadmesse või teenusesse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
05.12.2019 15:38:57
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Janis kirjutas: |
No alati mitte. Sõrmejälje saab suht kindlalt.
Kolleeg just rääkis, et keegi tuttav olevat une pealt avanud teise telefoni tema sõrmejäljega... |
Aa, nojah... Siis tuleb valida neid inimesi, kelle kõrval magad  |
Meenutab vaidlust, mida juhtusin lugema, teemal, kuidas kaitsta autot varguse vastu.
Igasugu tehnilisi lahendusi on, kuid lõpuks tuleb keegi su juurde, näitab sulle pilti su lapsest ja sa annad talle oma parimate tehniliste vahenditega kaitstud Bentley võtmed.
Ehk siis kaitse ei saa kunagi olla täiuslik, see peab eelkõige tagama et:
- Andmetele ei saaks ligi sinu teadmata (kui sa tead, et seade läks siis vähemalt teoreetiliselt saaks teha remote wipe)
- Pingutus andmetele ligisaamiseks peab olema ebaratsionaalselt suur võrreldes andmete väärtusega (ei hakka keegi silikooniga möllama, et juhuslikust telefonist pilte kätte saada)
Keskmise kasutaja jaoks on sõrmejälg väga ok, eriti kui on kerge unega
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
05.12.2019 15:44:04
|
|
|
Ma arvasingi et ei ole, ta on ju isolaator. Aga aitäh arvamuse kinnituse eest.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
05.12.2019 16:37:44
|
|
|
mul on see klapiga nokia , mingi 6106 või sinnakanti, avan klapi ja avatud ongi. ei mingeid rasvaseid näpujälgi.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
05.12.2019 17:08:14
|
|
|
USA-s võivat politsei sinu biomeetrilisi kaitseid seadme avamiseks kasutada, aga ei tohi kohustada sind avaldama parooli - biomeetrilise kaitsega seadmed on võimudele lihtsalt avatavad, parooliga kaitstud mitte.
Seaduse täpsustus tehti seoses terrorismivastase võitlusega, kus võimud võivad uuzi kaitsevahendid nagu sõrmejälje, silmaiirise, näotuvastuse jm seadme avamiseks kasutada aga seadus ei laienenud juba varasemast kasutusel olnud paroolikaitsele. Parool on muidugi ajalooliselt ka palju laiema kasutusega, näiteks seifide, hoiulaegaste, hoone-ruumide turvasüsteemid, pangaarve paroolid jm kasutusel.
Tahtes USA-s biomeetriliselt kaitstud seame sisu jätta enda teada, siis olenevalt valitud kaitsest tuleks esimesel võimalusel närida sõrmeotstelt nahk ära, torgata endal silmad välja või peksta nägu vastu seina piisavalt paiste.. või säästa end ja kasutada turvamiseks parooli
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
05.12.2019 17:15:49
|
|
|
Mul on telefonil sõrmejälje lugeja, aga ma ei kasuta seda, kuna pole usaldusväärne ja ei tööta minu näppudel sedasi nagu video revjuudes.
Samas peaks ka regiooni vahetades saama lõusta tuvastusega avada. Ei kasuta ka seda varianti. Mulle piisab punktide paternist küll.
Igasugune lõusta salvestamine või sõrmejälje salvestamine võib lekkida ja siis sellest võib tulla igasugu pahandust.
Pigem väldin seda varakult ja ei registreeri oma sõrmejälge ega lõusta kuskile.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oraff
HV veteran

liitunud: 04.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 93 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
06.12.2019 12:37:41
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
Mul on telefonil sõrmejälje lugeja, aga ma ei kasuta seda, kuna pole usaldusväärne ja ei tööta minu näppudel sedasi nagu video revjuudes.
Samas peaks ka regiooni vahetades saama lõusta tuvastusega avada. Ei kasuta ka seda varianti. Mulle piisab punktide paternist küll.
Igasugune lõusta salvestamine või sõrmejälje salvestamine võib lekkida ja siis sellest võib tulla igasugu pahandust.
Pigem väldin seda varakult ja ei registreeri oma sõrmejälge ega lõusta kuskile. |
Näo järgi tuvastamine, kui seda ei tehta kolmemõõtmelist kuju tuvastava radariga, on väga ebatäpne, sõrmejäljega pole mõtet võrreldagi. Ka ei oska ma öelda, kuhu need näokuju andmed salvestuvad. Vähemalt Google Nexus ja Pixel seadmetel salvestatakse näpujäljed sõrmejäljelugeja riistvaras, nende väljalugemine sealt ei ole võimalik. Sõrmejäljelugeja ise ütleb telefonile, kas teda puudutava sõrme jälg on tema kogus olemas või mitte. Nii et lekkimine on välistatud.
https://support.google.com/pixelphone/answer/6300638?hl=en
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
06.12.2019 12:43:30
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
Mul on telefonil sõrmejälje lugeja, aga ma ei kasuta seda, kuna pole usaldusväärne ja ei tööta minu näppudel sedasi nagu video revjuudes.
Samas peaks ka regiooni vahetades saama lõusta tuvastusega avada. Ei kasuta ka seda varianti. Mulle piisab punktide paternist küll.
Igasugune lõusta salvestamine või sõrmejälje salvestamine võib lekkida ja siis sellest võib tulla igasugu pahandust.
Pigem väldin seda varakult ja ei registreeri oma sõrmejälge ega lõusta kuskile. |
on sul kaamerad ikka kinni teibitud ja mikrofonid välja kougitud? accelerometrid ja gürod samuti töövõimetuks pekstud?
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
06.12.2019 13:00:07
Re: Uuring: Eestlaste lemmik telefoni avamise viis on sõrmejälg |
|
|
| ChiefCake kirjutas: |
| „Kui arvestame, et Eesti elanikkonnast on mobiilikasutajad 95% ning koguni 13% neist ei kasuta oma telefoni turvamiseks ühtki vahendit, siis on see õõvastav, kui paljude inimeste andmed on küberkurjategijatele samahästi kui üles korjata,“ kommenteeris Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma. |
Veel õõvastavam on see et pool rahvast jagab vabatahtlikult oma sõrmejäljed guuglile või telefonitootjale või krt teab kellele veel. Ohwait, küberkurjategijatele
Sõrmejälge ei kasuta ja selfikaamera on kinni teibitud
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ADD
külaline
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
06.12.2019 15:08:34
Re: Uuring: Eestlaste lemmik telefoni avamise viis on sõrmejälg |
|
|
| elukaz kirjutas: |
| ChiefCake kirjutas: |
| „Kui arvestame, et Eesti elanikkonnast on mobiilikasutajad 95% ning koguni 13% neist ei kasuta oma telefoni turvamiseks ühtki vahendit, siis on see õõvastav, kui paljude inimeste andmed on küberkurjategijatele samahästi kui üles korjata,“ kommenteeris Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma. |
Veel õõvastavam on see et pool rahvast jagab vabatahtlikult oma sõrmejäljed guuglile või telefonitootjale või krt teab kellele veel. Ohwait, küberkurjategijatele
Sõrmejälge ei kasuta ja selfikaamera on kinni teibitud  |
Nagu ma nimetasin, sõrmejälg ei lähe telefonist välja, sest ta ei lähe välja isegi sõrmejäljelugejast endast.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
06.12.2019 16:24:55
Re: Uuring: Eestlaste lemmik telefoni avamise viis on sõrmejälg |
|
|
| elukaz kirjutas: |
Veel õõvastavam on see et pool rahvast jagab vabatahtlikult oma sõrmejäljed guuglile või telefonitootjale või krt teab kellele veel. Ohwait, küberkurjategijatele
Sõrmejälge ei kasuta ja selfikaamera on kinni teibitud  |
Paranoiline käitumine mille tõestuseks pole midagi, sobib pigem vandenõuteooriate ja muinasjuttude valdkonda.
Ja mis puutub jõusse siis jõuga saab kõik paroolid, näpujäljed, näotuvastused jne kätte.
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
06.12.2019 17:18:35
|
|
|
Ignorantsus on edasiviiv jõud, aga keegi ei tea 100% mis bitid parasjagu mingis nutiseadmes jooksevad ja et pole olemas ühtegi soft või hard turvaauku mida kasvõi teoreetiliselt kasutada saaks.
100% tähendab siis et oled nõus oma elu peale kihla vedama ilma et midagi vastu tahaks.
Mis puutub jõusse siis pead subjektile füüsiliselt ligi pääsema. Kood aga skaleerub ja saad korraga kõiki mõjutada. Virtuaalselt.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
06.12.2019 17:31:52
|
|
|
| elukaz, kas sa oled mõelnud omale osta näiteks fooliummüts ja seda kandma hataka? mis moodi sa üldse elektroonilat saad kasutada, kui sinu meelest igalt poolt kõike mõjutatakse ja varastatakse? raha hoiad sukasääres padja all ja arveid käid tasumas kohapeal sulas ja maskiga?
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
06.12.2019 17:41:46
|
|
|
Enne tasuks olla selle teema uuringu suhtes kriitiline - kui tõenäoline üldse on, et igal teisel on sõrmejäljelugejaga nutitelefon..
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
06.12.2019 17:42:30
Re: Uuring: Eestlaste lemmik telefoni avamise viis on sõrmejälg |
|
|
| elukaz kirjutas: |
| ChiefCake kirjutas: |
| „Kui arvestame, et Eesti elanikkonnast on mobiilikasutajad 95% ning koguni 13% neist ei kasuta oma telefoni turvamiseks ühtki vahendit, siis on see õõvastav, kui paljude inimeste andmed on küberkurjategijatele samahästi kui üles korjata,“ kommenteeris Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma. |
Veel õõvastavam on see et pool rahvast jagab vabatahtlikult oma sõrmejäljed guuglile või telefonitootjale või krt teab kellele veel. Ohwait, küberkurjategijatele
Sõrmejälge ei kasuta ja selfikaamera on kinni teibitud  |
Eeldan, et sul on siis ka telefon, millel polegi sõrmejäljelugejat?
Või kui on, siis pole mitte kunagi 100% kindlalt sinna ühtegi enda sõrme peale pannud?
Pseudoprobleem - PPA-l on enivei su sõrmejälg olemas.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
viimati muutis LKits 06.12.2019 17:59:09, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
06.12.2019 17:54:01
|
|
|
Ma ei leia et oleks ilmvõimatu et mingid andmed kasutaja teadmata minema kõnnivad. Ja ma lähenen sellele lihtsa välistusmeetodiga, üldsegi süvenemata kuidas on mingi seadme konkreetne andur realiseeritud. Kui läpakatele tekkisid veebikad siis kasutuselevõtul suht esimene asi kleeps peale ja unustatud.
Teed vahet foolimummütsiga? Vist mitte. Ja fooliummütsi pole mõtet osta, sinna võib olla mõtetelugeja sisse integreeritud. Õige paranoiku voldib ikka ise kokku
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
06.12.2019 18:05:54
|
|
|
Agu sifka anna aru. Ei ole lugejat. Ei ole teadlik valik, lihtsalt ei ole.
Biomeetrilise tuvastuse juures ei olegi tingimata tähtis sellesama bio data edasi andmine. Juba see on väärt info kui tuvastus oli edukas, sellele saab lüüa ajatempli ja geotempli ja tabelisse kirjutada. Või on see võimatu?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
06.12.2019 18:12:33
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
Agu sifka anna aru. Ei ole lugejat. Ei ole teadlik valik, lihtsalt ei ole.
Biomeetrilise tuvastuse juures ei olegi tingimata tähtis sellesama bio data edasi andmine. Juba see on väärt info kui tuvastus oli edukas, sellele saab lüüa ajatempli ja geotempli ja tabelisse kirjutada. Või on see võimatu? |
sinu postitustele siis ei saa?
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
06.12.2019 18:17:00
|
|
|
Biotemplit mitte.
Kui samas tabelis on mingi muu tuvastusmeetod mida saab teha igaüks kes nö koodi teab, pole see info pooltki seda väärt.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
06.12.2019 18:26:59
|
|
|
| elukaz, äkki on su klaviatuuri iga klahvi sisse paigaldatud sõrmejäljelugeja ja kõikide sõrmede biotemplid on kurjadele hiina onudele kätte saadavad.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
06.12.2019 18:28:57
|
|
|
https://www.bbc.com/news/technology-49343774
Ma ei tea kui tõsiseltvõetav see uudis on.
Samas jälle pead väga naiivne olema, kui öelda, et softwaris pole võimalik või arenevas tehnoloogias pole miski asi võimalik.
Praegu võibolla tõesti pole, aga sellist asja pole olemas nagu võimatu. Asi on ainult ajas kinni.
Ma ei ole paranoiline, kuid minu sõrmede jaoks väga mugavalt need näpujälje lugejad ei tööta ja ma muutun närviliseks, kui need ei tööta vajadusel telefoni näppida.
Seega ma ei kasuta neid ja mulle sobib see patern avamine ka väga hästi.
Samas ma ei hoia oma telefonis ka midagi sellist mis mulle võiks halba teha, kui see kurjade näppude vahele võiks sattuda.
Eks igaüks teeb ise oma elu kibedaks vastavalt oma nägemusejärgi.
Milleks on vaja osadel inimestel laskuda isiklikuks ja miks on vajadus rünnata, kui ei vasta oma mõttemaailmaga jääb ikkagi arusaamartuks.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
06.12.2019 18:31:07
|
|
|
Kui on ekraanisisene sõrmejäljelugeja, on telefonil võimalik ka puuteekraani kasutamisel sõrmejälgi lugeda ilma, et see oleks kasutaja tahe
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
06.12.2019 21:30:08
|
|
|
(Google) kvantarvuti varsti loob su virtuaalse sõrmejälje ja iirise puhtalt suvalise poe valvekaamera pildi pealt! To the caves, men!
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ADD
külaline
|
07.12.2019 00:05:47
|
|
|
| Põhimõtteliselt sa oledki üks ringi liikuv biomeetrilise andme kandja. Osad inimesed ei saa erinevatel põhjustel lihtsat elu elada ja on vaja pidevalt kasutada teenuseid, seadmeid jm. tehnoloogiat mille kaudu liigub tundlik info. ütleme nii, et sel juhul tulebki lähtuda riigi, tootja või turvafirma soovitustest tehnoloogiale. Sarnane näide oli USA-l Huaweiga. Isegi kui keeld oli vastuoluline, siis suures osas on mõistlik käituda nii nagu soovitatakse kuni tuuakse lauale tõndid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
07.12.2019 00:26:52
|
|
|
ja tõendid lõkatakse mingi hetk mngis kanalis ümber, aga teises kinnitatakse.
FFS, millennials and boomers
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
07.12.2019 02:48:05
|
|
|
| Mida see boomers tähendab. Olen tähelepannud, et seda sõna on viimaselajal palju kasutama hakkatud.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003
|
07.12.2019 03:28:19
|
|
|
boomers ehk baby boom'i ajastu inimesed, selline 1945-65 ajastu rahvas 'meerikamaalt. vanurid ühesõnaga, kes ööd ega mütsi ei mõista
Arvestades Samsungi S10 näpulugeja teemat, kus telefoni võis avada ka suvalise sardelliga, siis võiks mingi varuplaan sõrmejälje kõrval ikkagi olla
_________________ OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6 |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
07.12.2019 07:42:56
|
|
|
| Dijital kirjutas: |
Arvestades Samsungi S10 näpulugeja teemat, kus telefoni võis avada ka suvalise sardelliga, siis võiks mingi varuplaan sõrmejälje kõrval ikkagi olla  |
viidet?
edit: proovisin registreeimata sõrmedega, peale viiendat katset nõudis PIN-i...
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bugbrake
HV kasutaja
liitunud: 10.12.2006
|
07.12.2019 11:21:45
|
|
|
| Dijital kirjutas: |
...
Arvestades Samsungi S10 näpulugeja teemat, kus telefoni võis avada ka suvalise sardelliga, siis võiks mingi varuplaan sõrmejälje kõrval ikkagi olla  |
Ja, aga alati jäetakse mainimata, et see ei toimi nii kõikidel telefonidel ning selleks oli siiski vaja mingeid eeltingimusi. Loeme pealkirja ja koheselt on kõik telefonid lahtisaadavad
Kui kaksikud saavad näotuvastusega üksteise telefone lahti siis ka pröökame kuidas kõik telefonid on nüüd lahtisaadavad. Ei pea selleks isegi kaksikud olema, on ka erakordseid juhtumieid kus täiesti võõrad inimesed on näotuvastusega lahti saanud aga nagu ennem ütlesin siis kõik need nõuavad siiski mingeid kindlaid eeltingimusi jne.
elukaz kuidas sa linnades ja kaubanduskeskustes jne liigelda saad, no mõtle nüüd kõik need kaamerad sa ju ei tea kuhu see pilt saadetakse ning kes sind koguaeg jälgib!
Sügav kapuuts on abiks ning alati vaata maha
_________________ Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid. |
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
07.12.2019 17:44:43
|
|
|
Dijital, aa, ma mõtlesin, et räägime aktuaalsetest turvamuredest. mäletad kui Note7 plahvatas, iPhone-l polnud levi kui "valesti" käes hoida ja piisava kõrguse pealt kukutades võiks Nokia 3310 Maa pooleks lüüa? member?
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|