Xiaomid pikalt juba hästi töötanud, korra oli probleem et vasak klapp ei tahtnud end pairida, aga pärast karpi panemist ja uuesti kätte võtmist lahenes iseenesest. _________________
Käisin laupäevahommikul Alis ja gearbestis sobramas ja leidsin ka Airdotsid 18,99 USD + shipping eest. Kuna Arvutitargas maksid 23,50 siis ei viitsinud hakata senti saagima ja jaanuarini ootama (praegu tasub juba jõulumöllu saateaja sisse arvestada) siis saigi emotsiooniost tehtud.
Heli on vähemalt sama hea kui suvalistel 20-30 euri eest Euronicsist saadavatel juhtmega klappidel. Mugavad on ka.
Aga! Parem klapp on põhiklapp ja vasak saab signaali paremalt klapilt. Olen eluaeg telefoni kandnud vasakus esitaskus ja seal kandes muutusid klapid pedomeetriks, mis iga sammu peale heli katkestasid. Sealjuures katsetasin kodus, et levi võtab tuimalt läbi kahe seina ja korteri kõige tagumisest otsast välisukseni. Aga näe, liikumist ei kannata.
Minu lahendused:
1. telefon rinnataskusse
2. vahetasin vasaku ja parema klapi kõrvas ära. Jah, klapid on sümmeetrilised mitte ühesugused, kuid minu kõrvad vahet ei tajunud, mõnikord on mul klappide valepidi kandmine isegi mugavam tundunud.
Kokkuvõte: helikvaliteet ja kasutusmugavus ületavad kõiki ootuseid, aga ei osanud karta, et aastal 2019 on probleemiks hakkiv ühendus. Küsiks kohe järgi, et kas udupeente Airpodside ja muudega on vahel sama häda või on põhjuseks tagasihoidlik hind, ehk "saad niipalju kui maksid"?
M6lemad hakavad ära väsima, Dali näib hetkel favoriidina. _________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
Käisin laupäevahommikul Alis ja gearbestis sobramas ja leidsin ka Airdotsid 18,99 USD + shipping eest. Kuna Arvutitargas maksid 23,50 siis ei viitsinud hakata senti saagima ja jaanuarini ootama (praegu tasub juba jõulumöllu saateaja sisse arvestada) siis saigi emotsiooniost tehtud.
Heli on vähemalt sama hea kui suvalistel 20-30 euri eest Euronicsist saadavatel juhtmega klappidel. Mugavad on ka.
Aga! Parem klapp on põhiklapp ja vasak saab signaali paremalt klapilt. Olen eluaeg telefoni kandnud vasakus esitaskus ja seal kandes muutusid klapid pedomeetriks, mis iga sammu peale heli katkestasid. Sealjuures katsetasin kodus, et levi võtab tuimalt läbi kahe seina ja korteri kõige tagumisest otsast välisukseni. Aga näe, liikumist ei kannata.
Minu lahendused:
1. telefon rinnataskusse
2. vahetasin vasaku ja parema klapi kõrvas ära. Jah, klapid on sümmeetrilised mitte ühesugused, kuid minu kõrvad vahet ei tajunud, mõnikord on mul klappide valepidi kandmine isegi mugavam tundunud.
Kokkuvõte: helikvaliteet ja kasutusmugavus ületavad kõiki ootuseid, aga ei osanud karta, et aastal 2019 on probleemiks hakkiv ühendus. Küsiks kohe järgi, et kas udupeente Airpodside ja muudega on vahel sama häda või on põhjuseks tagasihoidlik hind, ehk "saad niipalju kui maksid"?
Mul samuti negatiivne kogemus just hakkimise näol. Kas inimkeha on tõepoolest nii ulme blokeerija, et ühest taskust teise liigutamise näol ühendus katkendlik?
Mul endal sama plaan, et ei hakka tellima ning ootama, vaid võtan selle väikese hinnavahega Eestist.
Aga! Parem klapp on põhiklapp ja vasak saab signaali paremalt klapilt. Olen eluaeg telefoni kandnud vasakus esitaskus ja seal kandes muutusid klapid pedomeetriks, mis iga sammu peale heli katkestasid. Sealjuures katsetasin kodus, et levi võtab tuimalt läbi kahe seina ja korteri kõige tagumisest otsast välisukseni. Aga näe, liikumist ei kannata.
Minu lahendused:
1. telefon rinnataskusse
2. vahetasin vasaku ja parema klapi kõrvas ära. Jah, klapid on sümmeetrilised mitte ühesugused, kuid minu kõrvad vahet ei tajunud, mõnikord on mul klappide valepidi kandmine isegi mugavam tundunud.
Kokkuvõte: helikvaliteet ja kasutusmugavus ületavad kõiki ootuseid, aga ei osanud karta, et aastal 2019 on probleemiks hakkiv ühendus. Küsiks kohe järgi, et kas udupeente Airpodside ja muudega on vahel sama häda või on põhjuseks tagasihoidlik hind, ehk "saad niipalju kui maksid"?
Variant on proovida veel pükste tagataskuid ja keerutada telefoni - ehk leiad parema levi. Ruumides levib bluetooth paremini kuna peegeldub seintelt jne(vist). Suures ruumis hajub...
Iphone7-l airdotsidega levi probleemi ei olnud ja samsa nutikellaga ka ok...
Apple podsid töötavad apple kraami peal nagu kulda - ju riistvara omavahel klapib. Androidi peal kogemusi pole...
Aga muude tootjate oma sõltub ikka väga palju riistvarast(nii fööni kui klappide omast ja riiete materjalist jne). Mul e8-d, millel ok heli, aga bluetoothi püüab väljas lahjalt jne.
SHUOER TAPE on veel üks hiina IEM mida haibitakse aga kuna otsene rivaal Tin Hifi P1-le siis ei hakanud vaevuma - ei seedinud see P1 kuidagi üldse. Ei olnud eriti musikaalne, pigem in your face ja liiga "väikse" heliga ehk soundstage oli halb.
M6lemad hakavad ära väsima, Dali näib hetkel favoriidina.
kuidas asi kaabliga kõlab, pole aimugi ja ma ei kavatsegi proovida
tõmbasin 007 Spectre käima
proloogis, kus kõva märul, oli XTZ tublim - andis rohkem sellist kinolikku kärtsu-mürtsu elamust,
aga seevastu tunnusmuusikat oli dalidega nauditav kuulata
telefoni ja klappide vahel häirivat viidet video vaatamisel ei tajunud
aga powerit võiks neil küll rohkem olla
SHUOER TAPE on veel üks hiina IEM mida haibitakse aga kuna otsene rivaal Tin Hifi P1-le siis ei hakanud vaevuma - ei seedinud see P1 kuidagi üldse. Ei olnud eriti musikaalne, pigem in your face ja liiga "väikse" heliga ehk soundstage oli halb.
telo klapid on saba andmas ja selle sound stage jutu peale panin pimedat, õnneks 24€ ei murra _________________ ☠
SHUOER TAPE on veel üks hiina IEM mida haibitakse aga kuna otsene rivaal Tin Hifi P1-le siis ei hakanud vaevuma - ei seedinud see P1 kuidagi üldse. Ei olnud eriti musikaalne, pigem in your face ja liiga "väikse" heliga ehk soundstage oli halb.
ise tegin õige otsuse, et P1-le järgi ei jooksnud, oleks ilmselt ise ka pettunud.
Arvan, et kui saad BL-03`le ja kõrvadele sobivad otsikud, siis nendes sa ei pettu, väga musikaalsed Natuke aeglasema elemendiga on kui paremad CLD/graphene elemendiga IEM`id aga samas väga naturaalse heliga.
Vaatasin neid TWS1, kuid need näevad päris jurakad välja kõrvas...
Ning tsipa häirib, et micro USB kaabel laadimiseks Tean, et nii öelda pseudo teema, kuid mul enam ei ole ühtegi igapäevaselt kasutatavat seadet, millel oleks micro USB.
Kui viitsid, siis kindlasti anna teada, kuidas bassiga lood - mulle hirmsasti meeldib nii öelda tümmi kuulata.
30-40€ eest asja küll. Kõlavad isegi paremini kui arvasin. Kerged. Hea aku. Bassi on
Vaatasin neid TWS1, kuid need näevad päris jurakad välja kõrvas...
Ning tsipa häirib, et micro USB kaabel laadimiseks Tean, et nii öelda pseudo teema, kuid mul enam ei ole ühtegi igapäevaselt kasutatavat seadet, millel oleks micro USB.
Kui viitsid, siis kindlasti anna teada, kuidas bassiga lood - mulle hirmsasti meeldib nii öelda tümmi kuulata.
30-40€ eest asja küll. Kõlavad isegi paremini kui arvasin. Kerged. Hea aku. Bassi on
Ja katkemisi pole? Kui võimalik proovi palun telefoni vastas-taskus ehk kui telefoniga ühendatud parem klapp, siis telefon vasakus püksitaskus. Samuti ehk saad proovida nii öelda õrnalt käega katmist ehk katad peopesaga ühe klapi - kas katkeb ühendus?
Nädal aega nüüd Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic-utega elanud. Ehk siis vist ikkagi Airdots ka, ikka ei saa aru, sest pole rohkem uurinud ka.
Heli on selline käib-kah. Mõningaid noote on paremini kuulda kui päris odavatega, aga mingeid kohti ei suuda välja mängida. Olen ülitundlik kaablikolina suhtes, ning mõne looga on ka nende puhul sammude õntsumist kuulda. Ei tea, kas loksuvad õrnalt kõrvas või milles asi.
Levi on paras nikerdis, telefon peab olema samal poolel kui peamine klapp, ehk siis minu puhul kas klapid valepidi kõrvas või telefon vales taskus. Saab hakkama, aga nõme on.
Põhihäda on ikka, et kasutamine on nagu hiina veepiinamine - jah, 99% ajast töötab, aga siis ootad seda üht korda kui see lambist katkeb. Ja selleks võib piisata sellest, et paned helitugevust juurde, mille peale telefon taskus 2mm liigub. Samal ajal telefoni püsivalt taskus pihus hoidmine ei tee midagi, väike pöidlaliigutus on see, mis kaameli selja murrab.
20 euri eest käib kah. _________________ Kui sa ei kirjelda, mida sa müüd, kus sa asud või palju sa selle eest raha tahad, siis jätan endale õiguse pakkuda kauba eest 3 kummikana ja eeldan, et sa tood mulle kauba koju ära ka.
Mul AirDotidel pole hakkimist esinenud ja olen heliga väga rahul, kuid basshead peaks ilmselt paremaid alternatiive otsima. Lisaks on maksimaalne helitugevus mõne kuulaja jaoks liiga madal ning kaasasolevad silikoonlutid ei kõlba kuhugi (vahetasin peale 20min kuulamist välja mingite hiinast tellitud memory foam vms otsikute vastu).
Sai omale prooviks soetatud ujumiseks sellised isendid https://www.aliexpress.com/item/4000120375309.html
Sai siis 1400m vabalt tehtud nendega, ütleks nii, et saab hakkama aga vesi jookseb hingamis poolsest natsa vahele ja siis kõrged lännu, rinnuli ujumiseks sobivad hästi.
Tellisin nüüd juurde vähe asisemad ujumis dubsid, ehk hoiavad vee kõrvast eemal
Kes mida ujumiseks kasutanud on ja mida soovitatakse?
Tahaks mõnel õhtul sporti telekast vaadata (ja ilmselgelt ka kuulata), aga lapsed võiks saada magada. Wireless klappide soovitusi (või mida kindlasti vältida) jagada kellelgi? Kuna hull soundi fänn otseselt pole ja kasutust väga tihti ei leia, siis ei tahaks üle 100€ maksta. Võib ka üle minna, kui mingi oluline eelis (suurem levi ulatus, aku kestvus vms) olemas. Pigem eelistaks vist ikkagi neid klappe, mis saad kõrvade peale asetada, mitte neid kõrvasiseseid pisikesi pudinaid. Tänud ette.
viimati muutis markpyvi 19.11.2019 14:06:13, muudetud 1 kord
kõrvade peale, et nagu oleks maksimaalselt ebamugav? Sa mõtled over ear klappe mitte on-ear.
Sry, aga pole kursis sellega, mis on nende kahe erinevus. Mõlemad tunduvad olevat need klapid, mis on omavahel kaarega ühendatud (selliseid eelistakski), mitte need, mis sa endale kõrva sisse asetad.
Tahaks mõnel õhtul sporti telekast vaadata (ja ilmselgelt ka kuulata), aga lapsed võiks saada magada. Wireless klappide soovitusi (või mida kindlasti vältida) jagada kellelgi? Kuna hull soundi fänn otseselt pole ja kasutust väga tihti ei leia, siis ei tahaks üle 100€ maksta. Võib ka üle minna, kui mingi oluline eelis (suurem levi ulatus, aku kestvus vms) olemas. Pigem eelistaks vist ikkagi neid klappe, mis saad kõrvade peale asetada, mitte neid kõrvasiseseid pisikesi pudinaid. Tänud ette.
Sinu enda suurim mure on Latency ja vbl ka Leakage kui lastel nahkhiire kuulmine...
Mõõdetud on neid asju siin: https://www.rtings.com/headphones
Tahaks mõnel õhtul sporti telekast vaadata (ja ilmselgelt ka kuulata), aga lapsed võiks saada magada. Wireless klappide soovitusi (või mida kindlasti vältida) jagada kellelgi? Kuna hull soundi fänn otseselt pole ja kasutust väga tihti ei leia, siis ei tahaks üle 100€ maksta. Võib ka üle minna, kui mingi oluline eelis (suurem levi ulatus, aku kestvus vms) olemas. Pigem eelistaks vist ikkagi neid klappe, mis saad kõrvade peale asetada, mitte neid kõrvasiseseid pisikesi pudinaid. Tänud ette.
Sinu enda suurim mure on Latency ja vbl ka Leakage kui lastel nahkhiire kuulmine...
Mõõdetud on neid asju siin: https://www.rtings.com/headphones
Lapsed magavad okeilt, lihtsalt heli teleka kõlaritest kandub misiganes põhjusel pigem vasakule-paremale, kui et otse vaataja suunas.
Vaatasin neid TWS1, kuid need näevad päris jurakad välja kõrvas...
Ning tsipa häirib, et micro USB kaabel laadimiseks Tean, et nii öelda pseudo teema, kuid mul enam ei ole ühtegi igapäevaselt kasutatavat seadet, millel oleks micro USB.
Kui viitsid, siis kindlasti anna teada, kuidas bassiga lood - mulle hirmsasti meeldib nii öelda tümmi kuulata.
30-40€ eest asja küll. Kõlavad isegi paremini kui arvasin. Kerged. Hea aku. Bassi on
Ja katkemisi pole? Kui võimalik proovi palun telefoni vastas-taskus ehk kui telefoniga ühendatud parem klapp, siis telefon vasakus püksitaskus. Samuti ehk saad proovida nii öelda õrnalt käega katmist ehk katad peopesaga ühe klapi - kas katkeb ühendus?
Mul juba kahed klapid nii, et mingitel hetkedel täiega hakib, katkeb ja seetõttu on "true wireless" klappidesse usk kadunud... Samas ühed juhtmega omavahel ühendatud BT klapid olemas ning need on head.
Püksitasku teema ei muuda midagi. Võin telefoni esikusse jope põuetasku jätta, ise korteri kõige tagumisse nurka minna ning talvemütsi üle kõrvade tõmmata - ikka mängivad. Küll aga kui peopesaga täielikult ära katta, katkeb ühendus kas poolikult või tervenisti.
Samu puutetundlikke funktsioone saab kasutada mõlema klapiga.
Vaatasin neid TWS1, kuid need näevad päris jurakad välja kõrvas...
Ning tsipa häirib, et micro USB kaabel laadimiseks Tean, et nii öelda pseudo teema, kuid mul enam ei ole ühtegi igapäevaselt kasutatavat seadet, millel oleks micro USB.
Kui viitsid, siis kindlasti anna teada, kuidas bassiga lood - mulle hirmsasti meeldib nii öelda tümmi kuulata.
30-40€ eest asja küll. Kõlavad isegi paremini kui arvasin. Kerged. Hea aku. Bassi on
Ja katkemisi pole? Kui võimalik proovi palun telefoni vastas-taskus ehk kui telefoniga ühendatud parem klapp, siis telefon vasakus püksitaskus. Samuti ehk saad proovida nii öelda õrnalt käega katmist ehk katad peopesaga ühe klapi - kas katkeb ühendus?
Mul juba kahed klapid nii, et mingitel hetkedel täiega hakib, katkeb ja seetõttu on "true wireless" klappidesse usk kadunud... Samas ühed juhtmega omavahel ühendatud BT klapid olemas ning need on head.
Püksitasku teema ei muuda midagi. Võin telefoni esikusse jope põuetasku jätta, ise korteri kõige tagumisse nurka minna ning talvemütsi üle kõrvade tõmmata - ikka mängivad. Küll aga kui peopesaga täielikult ära katta, katkeb ühendus kas poolikult või tervenisti.
Samu puutetundlikke funktsioone saab kasutada mõlema klapiga.
Püksitasku teema ei muuda midagi. Võin telefoni esikusse jope põuetasku jätta, ise korteri kõige tagumisse nurka minna ning talvemütsi üle kõrvade tõmmata - ikka mängivad. Küll aga kui peopesaga täielikult ära katta, katkeb ühendus kas poolikult või tervenisti.
Ruumis sees katsetamine annab parema tulemuse kui õues. Õues signaalid ei peegeldu ja läbi keha ei levi väga...
mida skullcandy indy inearidest arvata? on normaalsed? praegu mdr-ex650 ja nende saundiga väga rahul, lihtsalt mõlemal klapil lõdvikud lagunevad. need muidu väga hästi vastu pidand.
Püksitasku teema ei muuda midagi. Võin telefoni esikusse jope põuetasku jätta, ise korteri kõige tagumisse nurka minna ning talvemütsi üle kõrvade tõmmata - ikka mängivad. Küll aga kui peopesaga täielikult ära katta, katkeb ühendus kas poolikult või tervenisti.
Ruumis sees katsetamine annab parema tulemuse kui õues. Õues signaalid ei peegeldu ja läbi keha ei levi väga...
degrass, kriiskasin liiga vara, et peaaegu perfect..
Täiesti võimalik et kellegi jaoks need on, aga mitte minu.
Trummi ja bassi ehk minu kuulatava põhilise žanri jaoks on need madalama otsa kohalt justkui lahjad;
Max volüüm liialt madal;
Klapid ei jäta meelde valikuid nc on/off/transparency - iga kord klappe sisselülitades tuleb teha uuest oma valik (vaikimisi on off);
Pole volditavad;
Kuradima suured. Pähe pannes on silmanurkadest neid näha
.. aaaga
Olenemata suurusest ja kaalust kuradima mugavad;
Soundstage/helipilti on bt klappidest siiani parim mida kohanud. Nagu iga lugu mille mängima paned, on omaette story. On ära kuulatud ka need teosed mis varem on lihtsalt skipitud. Muinasjutuline.
Füüsilised nupud ometigi ja neid vajutades ei kõla piiksu ega puuksu
Aku vastupidavus on korralik.
ANC on nice to have. Kuuldavasti ei konkureeri Sony XM või bose QC seeriaga..
Vaatasin neid TWS1, kuid need näevad päris jurakad välja kõrvas...
Ning tsipa häirib, et micro USB kaabel laadimiseks Tean, et nii öelda pseudo teema, kuid mul enam ei ole ühtegi igapäevaselt kasutatavat seadet, millel oleks micro USB.
Kui viitsid, siis kindlasti anna teada, kuidas bassiga lood - mulle hirmsasti meeldib nii öelda tümmi kuulata.
30-40€ eest asja küll. Kõlavad isegi paremini kui arvasin. Kerged. Hea aku. Bassi on
Ja katkemisi pole? Kui võimalik proovi palun telefoni vastas-taskus ehk kui telefoniga ühendatud parem klapp, siis telefon vasakus püksitaskus. Samuti ehk saad proovida nii öelda õrnalt käega katmist ehk katad peopesaga ühe klapi - kas katkeb ühendus?
Mul juba kahed klapid nii, et mingitel hetkedel täiega hakib, katkeb ja seetõttu on "true wireless" klappidesse usk kadunud... Samas ühed juhtmega omavahel ühendatud BT klapid olemas ning need on head.
Püksitasku teema ei muuda midagi. Võin telefoni esikusse jope põuetasku jätta, ise korteri kõige tagumisse nurka minna ning talvemütsi üle kõrvade tõmmata - ikka mängivad. Küll aga kui peopesaga täielikult ära katta, katkeb ühendus kas poolikult või tervenisti.
Samu puutetundlikke funktsioone saab kasutada mõlema klapiga.
Aitäh! Läheb loosi
Sain Edifier TWS1 kõrvasisesed täielikud bluetooth klapid kätte ning ütleme nii, et bassi on küll vähem, kui mingitel hiinakatel, AGA heli on palju puhtam! Kõrgeid ja keskmisi ka täitsa hästi kuulda.
Samuti istuvad minu kõrvas kuidagi väga hästi. Hüppasin, kargasin ja ei kuku kõrvast välja. Võib-olla sporti tehes higistades kuidagi liiguksid, pole veel proovinud.
ütleks +1 galaxy buds koha pealt, teiste wireless budsidega ei oska võrrelda, kuid heli juhtmete klappide kohta normaalne(mingi hiljutise testi järgi oli vist parem kui airpods pro), ja erinevaid otsikuid on, et saad enda kõrva järgi sättida hästi. _________________ Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
ütleks +1 galaxy buds koha pealt, teiste wireless budsidega ei oska võrrelda, kuid heli juhtmete klappide kohta normaalne(mingi hiljutise testi järgi oli vist parem kui airpods pro), ja erinevaid otsikuid on, et saad enda kõrva järgi sättida hästi.
Kui ainult muusika siis buds peaks olema ok valik.
Olin ise ka vahepeal neid vaatamas, et saada taskusse midagi väiksemat, kuid lõpuks ülevaadete järgi tundus, et helistamiseks on need ikka kehvad (mikrofoni osa ehk teine pool sind kuulmas) ja seni ostmata.
Tassin endiselt Jabra Evolve 75 karpi kaasas.
Palun soovitage juhtmega earbud (mitte IEM!) tüüpi klappe. Allpool toodu link on näidiseks. Kasutusele tulevad laua taga istudes arvutiga ühendatult tasutamuusika kuulamiseks. Samas saan iga hetk pausi vajutada, et klappe kõrvast võtmata vestlusesse sekkuda. Natukene võiks ikka madalaid sagedusi ka esitada, kõrged ei tohi kõrva kriipida. Avaram helipanoraam kasuks, kuulamisel vokaalmuusika, jazz, klassika, nii et teatavad nõudmised kvaliteedile ikka on.
Mingi chi-fi ilmselt oleks kohane, võib vabalt kuu aega Hiinamaalt pakki oodata. Maksta tahaks noh, paarkümend eurot maks. Kas kellegi kogemusi sellistega?
Midagi sellist https://www.themasterswitch.com/sites/default/files/Roundup%20Images/Earbuds/Venture%20Electronics%20VE%20MONK%20Plus%20Small.jpg _________________ OM MONEY PADME HUM!
Palun soovitage juhtmega earbud (mitte IEM!) tüüpi klappe. Allpool toodu link on näidiseks. Kasutusele tulevad laua taga istudes arvutiga ühendatult tasutamuusika kuulamiseks. Samas saan iga hetk pausi vajutada, et klappe kõrvast võtmata vestlusesse sekkuda. Natukene võiks ikka madalaid sagedusi ka esitada, kõrged ei tohi kõrva kriipida. Avaram helipanoraam kasuks, kuulamisel vokaalmuusika, jazz, klassika, nii et teatavad nõudmised kvaliteedile ikka on.
Mingi chi-fi ilmselt oleks kohane, võib vabalt kuu aega Hiinamaalt pakki oodata. Maksta tahaks noh, paarkümend eurot maks. Kas kellegi kogemusi sellistega?
Midagi sellist https://www.themasterswitch.com/sites/default/files/Roundup%20Images/Earbuds/Venture%20Electronics%20VE%20MONK%20Plus%20Small.jpg
Soovitage kuni 40€ kõrvaklappe või nööpe. Põhikasutus on voodis läpakast filmde vaatamine ja youtube. Siiani oli mul Sony mdr-xb450, mis muidu oil suht okei aga ei püsinud hästi peas ja alguses tundus bass liiga tugev.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.