Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2019 21:47:05 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Vähem kui arvasin.


Ehk siis mõnisada tegelike kulutuste järgi?
Mitte ei pidanud 156 euri ampri eest maksma nagu muidu, kui tahad juurde saada.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2019 21:52:14 vasta tsitaadiga

Elektrisüsteemis oli suuremad muudatused vaja teha, kuna oli ühefaasiline ja 20A peakaitse.

Ehk siis elektrisüsteemis said suured muudatused tehtud kuid arvestades tööde mahtu ei läinud see niipalju maksma kui ma kartsin. Ise ei teinud midagi ja kõik on lepingute ja garantiidega kaetud ning kindlustatud. Pikaajaline investeering oma maakodusse ja pensionipõlve. Üldjoontes läheb vanale põllule lõunasuunas 2x15kw ja maja katusele 11kw ning kõrvalhoone/saun kui püsti saab tuleb ka katus paneelidega. Kokku max 50kw.


viimati muutis anubis 16.11.2019 21:54:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2019 21:53:24 vasta tsitaadiga

Ok, siis küll kui enne ainult üks faas oli.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2019 23:20:56 vasta tsitaadiga

kodanik2 kirjutas:

Mind lihtsalt huvitab, et mis on tegelik kulu 100km kohta.

20kWh/100km keskmisel elektrikal, kui arvestada kõik sisse.
Parimad saavad 18kWh/100km hakkama Eestis.
Väga suurel elektrikal nagu eTron või Model X võib see olla kuni 30kWh/100km.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2019 00:04:48 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
maakodusse

Kaugel alajaam on? Et 50kW piirajasse ei jookse?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.11.2019 00:17:09 vasta tsitaadiga

Päris pärapõrgu kindlasti pole. Min 6 ruudune kaabel ju alajaama.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2019 00:18:39 vasta tsitaadiga

arnis kirjutas:
kodanik2 kirjutas:

Mind lihtsalt huvitab, et mis on tegelik kulu 100km kohta.

20kWh/100km keskmisel elektrikal, kui arvestada kõik sisse.
Parimad saavad 18kWh/100km hakkama Eestis.
Väga suurel elektrikal nagu eTron või Model X võib see olla kuni 30kWh/100km.


Kontekstiks:
"Gasoline is rated at about 46 MJ per kg, and a kWh is 3.6 MJ, so there’s about 13 kWh in every kilo of gasoline. But gasoline is less dense than water, so a liter only holds 719 g of gasoline. So, call it about 9kWh in a liter of gasoline.
A quick google shows that gasoline engines range from 20–40% efficiency, so you can expect to get 2–4 kWh from a liter of gas, very roughly speaking."

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2019 00:33:06 vasta tsitaadiga

Õnneks on alajaam selline, kus vanasti oli kolhoosifarm ja piimatööstus küljes. Üledimensioneeritud igas vaates.

3*400v ja 40A peakaitse majas. Hetkel.

Tõenäoliselt oleks ruumi kordades ja kordades laiendamiseks. See läheks kalliks lihtsalt kuna peaks uue ja väga jämeda maakaabli vedama krundile.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.11.2019 21:33:17 vasta tsitaadiga

Soomes mingi elektriautode toetus?
https://www.hs.fi/autot/art-2000006293327.html
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tux
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2019 13:10:18 vasta tsitaadiga

Oisu. kirjutas:
Soomes mingi elektriautode toetus?
https://www.hs.fi/autot/art-2000006293327.html

Soomes on 2000€ toetus alla 50k€ autodele, mis on ostetud vahemikus 1.1.2018-30.11.2021. Täishind sellel Seatil siis kriips alla 20k€. Škoda ekvivalent peaks järgmisel aastal ka sarnase hinnaga tulema.

Huvitav saab olema näha, mis hinnaga Eesti automüüjad need turule toovad ja kuidas/kas see lubatud 5000€ toetus nende ja teiste elektriautode hinnastust mõjutab.

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2019 13:14:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ensimmäiset autot toimitetaan tilaajille ensi keväänä. Seat Miin Electricin listahinta on halvimmillaan 19 989 euroa, mutta kun hinnasta
vähennetään valtion sähköautoille osoittama 2 000 euron hankintatuki ja Seatin oma kampanja-alennus, jää auton perusmallin hinnaksi 15 989 euroa.

See matemaatika tekitab küll segadust.. aaa seati poolt siis lisaks 2k alla eeltellimuse puhul?
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 18.11.2019 13:22:11 vasta tsitaadiga

Tux kirjutas:
Oisu. kirjutas:
Soomes mingi elektriautode toetus?
https://www.hs.fi/autot/art-2000006293327.html

Soomes on 2000€ toetus alla 50k€ autodele, mis on ostetud vahemikus 1.1.2018-30.11.2021. Täishind sellel Seatil siis kriips alla 20k€. Škoda ekvivalent peaks järgmisel aastal ka sarnase hinnaga tulema.

Huvitav saab olema näha, mis hinnaga Eesti automüüjad need turule toovad ja kuidas/kas see lubatud 5000€ toetus nende ja teiste elektriautode hinnastust mõjutab.


Meil siis valem läbisõit + hind ilmselt. Aga üldine loogika peaks see olema, et soodsam hind ja suurem läbisõit mõlemad on eeliseks.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2019 16:48:41 vasta tsitaadiga

https://electrek.co/2019/11/18/vw-id-3-electric-car-40-cheaper-than-e-golf
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2019 17:49:29 vasta tsitaadiga


Link


VW ID.3 reklaam mida suvel siin Eestis filmiti. Postimees tegi autost ilma camota detailsed pildid (filmisid Maakris) ja avaldas need paariks tunniks oma kodulehel enne kui need jäädavalt sealt kadusid icon_smile.gif

Üks stseen mille filmimist nägin on aga hoopis välja jäänud reklaamist. Võibolla kasutavad mõne tulevase klipi tarbeks.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2019 19:03:51 vasta tsitaadiga

phpBB [media]

phpBB [media]

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2019 14:20:56 vasta tsitaadiga

Ja nüüd hea uudis kõigile neile, kes virisevad, et elektriautod maksavad liiga palju:

Honda nuriseb, et CO2 normid kergitasid korralikult Eestlaste lemmiku CR-V tehasehinda - 10% võrra.
Kui kellelgi on ligipääsu tervele tekstile, saatke mulle privasse ümberjutustus icon_smile.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2019 14:38:34 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Lugesin ise ka ennist, et kena EV-de dotatsioon ;D

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2019 15:36:11 vasta tsitaadiga

"Elektriautodel ei ole kauba vedamiseks piisavalt kandevõimet."
"Kui tahetakse säilitada praeguste tarbesõidukitega võrreldav kandevõime, suudaks elektrikaubik sõita ühe laadimisega vaid sada kilomeetrit"
Ok, see tähendab seda, et herr Vahtel ei mõista asja absoluutselt icon_eek.gif

Jätkuvalt ennustan, et 48V-sed süsteemid vallutavad täie pauguga 50+% autodest, aga vist kiiremini kui arvasin.
Diisliga saab rahulikult edasi sõita. Keelud tulevad alles "pärast" icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2019 15:43:53 vasta tsitaadiga

Igalpool on ignorandid oma tarkust kuulutamas ning Status Quo säilitamist nõudmas... selmet areneda.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2019 16:52:57 vasta tsitaadiga

arnis kirjutas:
"Elektriautodel ei ole kauba vedamiseks piisavalt kandevõimet."
"Kui tahetakse säilitada praeguste tarbesõidukitega võrreldav kandevõime, suudaks elektrikaubik sõita ühe laadimisega vaid sada kilomeetrit"
Ok, see tähendab seda, et herr Vahtel ei mõista asja absoluutselt icon_eek.gif
Noh täna on Tesla Cybertruck event juhtumisi - eks saab näha mida seal head on.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2019 21:31:39 vasta tsitaadiga

Kui vintsi ei tule siis ma olen pettunud icon_biggrin.gif
Ma peidaks vintsi kapoti alla, lisaks suurema klapi stangele, et miskit poleks näha kui kasutusel pole.
Ja võibolla tõmbaks veel trossi tahapoole ka, et saaks ka taga vintsitada. Eraldi spindlil kapoti all.
Elektrikal annaks teha sellist asja vabalt kui soovi on.

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gemini
HV Guru

liitunud: 03.12.2001




sõnum 22.11.2019 09:29:24 vasta tsitaadiga

Tesla Cybertruck icon_lol.gif

tsitaat:
There are three versions of the truck available:
Single motor rear-wheel drive with 250 miles of range, 7,500-pound towing capacity, and 0-60 mph capabilities in under 6.5 seconds, for $39,900.
Dual motor all-wheel drive with 300 miles of range, 10,000-pound towing capacity, and 0-60 mph in under 4.5 seconds for $49,900.
Triple motor all-wheel drive with 500 miles of range, 14,000-pound towing capacity, and 0-60 mph in under 2.9 seconds for $69,900. (Though this version won’t start production until late 2022.)
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.11.2019 09:37:54 vasta tsitaadiga

Lexuse crossover: https://www.autoblog.com/2019/11/21/lexus-ux-300e-electric-crossover/?fbclid=IwAR1wnFPqixmdk9goP13B9fSGc0y_qsNjZRn1ORqbP70Cb32S043O8zDV8rk
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.11.2019 10:19:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tesla Cybertruck

icon_lol.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2019 10:21:28 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Tesla Cybertruck

icon_lol.gif

Õpikunäide, et narkootikumid on kahjulikud.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.11.2019 10:29:38 vasta tsitaadiga

See nädal on siis eriti kehvasti läinud Elonile.
Esmalt raketi testi ebaõnnestumine, nüüd siis pickup disaini täielik feil.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.11.2019 10:31:58 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Tesla Cybertruck

icon_lol.gif

Einohh... samas vedada võib korralikult thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 22.11.2019 10:32:30 vasta tsitaadiga

Disaini täielik feil? Minuu meelest väga äge vahelduseks tavalistele fibo-plokkidele. Ei ütleks, et väga ilus aga eristuv ja meeldejääv kindlasti.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rtfm99
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2019 10:36:13 vasta tsitaadiga

eks näha ole kuidas ostma hakatakse. ma alguses mõtlesin, et mingi nali ja toovad siis õige sõiduki välja.
_________________
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.11.2019 10:38:12 vasta tsitaadiga

No ei tea, Back-to-the-future või Robocop filmides ehk asjakohane, aga igapäevaseks asjatoimetuseks siiski liiga radikaalne icon_neutral.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 22.11.2019 10:38:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.11.2019 10:38:33 vasta tsitaadiga

Ei saa teha ju sellist nagu need millega neid laadijate kohti kinni pargiti.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2019 10:53:08 vasta tsitaadiga

Mida rohkem ma vaatan, seda rohkem on meeldima hakanud.
Liikuvana on juba täiesti muhe -


Link
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2019 10:58:38 vasta tsitaadiga

Nagu Back to the Future DeLorean ja mingi Bladerunneri masin oleksid lapse saanud.
_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etk
HV kasutaja
etk

liitunud: 10.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2019 11:23:15 vasta tsitaadiga

Radikaalne disain on omamoodi põnev aga praktilisuse osas võib-olla mitte nii hea. Vaadates seda esiotsa, siis kardan, et väga ebamugavad pimenurgad tekivad selle masinaga. Samas kogu isejuhtimis tehnoloogia vb aitab ses osas natukene.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.11.2019 12:10:29 vasta tsitaadiga

http://socks-studio.com/2011/08/09/citroen-karin-and-citroen-xenia-concept-cars-by-trevor-fiore/
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2019 12:17:00 vasta tsitaadiga

Muidu äge, aga selleks, et juht autost välja saaks, peab üks kaasreisija samuti väljuma icon_lol.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.11.2019 12:23:34 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
http://socks-studio.com/2011/08/09/citroen-karin-and-citroen-xenia-concept-cars-by-trevor-fiore/

Seest nagu rooliga faksiaparaat.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fgth
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2019 12:26:57 vasta tsitaadiga

Kokkusattumus või sihilik tegevus icon_rolleyes.gif



vs

Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2019 14:43:20 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
See nädal on siis eriti kehvasti läinud Elonile.
Esmalt raketi testi ebaõnnestumine, nüüd siis pickup disaini täielik feil.

See, et mulle ja sulle ei meeldi ei tähenda, et inimestele meeldima ei peaks. Lisaks on räägitud rahulikuma disainiga variandist ka.
Tellimise sait igatahes ummistus launchi ajal. Feil oli pigem klaaside purunemine icon_biggrin.gif.

Aga mulle reaalselt ka ei meeldi see disain - tundub mõttetute proportsioonidega ka praktiliselt.
prtv jagatud videost on näha, et esiuksest väljudes võib kergelt pea piki posti lüüa (vaadake klaasi kuju!).
Kasti küljed tunduvad ka mõttetu takistusena teatud stsenaariumites (mis ei tähenda, et võiks tulla ilma nende nurkadeta variant - ideaalis nurgad rulluks.
Ja subjektiivse maitse järgi on ka kole muarust... + tõenäoliselt on nurgelisus ka aerodünaamilisuse osas halvem kui ümaraks lihvitud variant oleks.
Meenutab esimesi Lamborghinisid mulle, ent truckina on see icon_biggrin.gif

fgth, https://twitter.com/CyberpunkGame/status/1197796251225526272

Specide järgi muidu on ostmispõhjust küllaga: https://electrek.co/2019/11/21/tesla-cybertruck-electric-pickup-range-price/
Võrdlus ka Rivianiga (nad aitavad Fordi EV trucki ka arendada): https://electrek.co/2019/11/22/tesla-cybertruck-vs-rivian-r1t-electric-pickup-comparison/
ATV oli ka huvitav touch: https://electrek.co/2019/11/22/tesla-cyberquad-electric-atv/
Evendi kokkuvõte 5 minutiga ka:
phpBB [media]

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.11.2019 14:49:08 vasta tsitaadiga

Mis värk nende klaasidega üldse oli?
Miks reklaamitakse neid kui purunemiskindlatena?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2019 15:26:43 vasta tsitaadiga

Tanel, sest nad tahavad neid selliseks teha. Nende trucki teemast tulenev asi: https://www.youtube.com/watch?v=cwN39LWnzG4

https://electrek.co/2019/11/22/tesla-tsla-stock-down-electric-pickup-unveiling-market-missing-point/
"Tesla (TSLA) stock price is down in pre-market trading after the unveiling of their electric pickup, the Cybertruck, last night.
However, the market might be missing the point as the Tesla Cybertruck seems to hide a major improvement in cost."

"Right now, the cheapest vehicle that Tesla is selling with a 100 kWh battery pack is the Model S Long Range, which costs $80,000.
The Cybertruck starts at half that price.
To me, it indicates some massive cost improvements both on the battery front and manufacturing front.
At $100 per kWh at the battery pack level, it would represent 25% of the cost of the Cybertruck and leave only $30,000 for everything else.
That’s not a lot to build a vehicle of that size and also get away with some profits.
This leads me to think that Tesla figured out some significant cost improvements in both battery costs and manufacturing a vehicle with this new exoskeleton structure."

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2019 18:00:01 vasta tsitaadiga

Kas legaalselt saab toota üldse täpselt sellist asja? Rauast valtsitud terav esiosa just. Mingit jalakäija ohutuse teemat ei ole? Defender tuli sellepärast samuti ringi teha.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2019 21:29:45 vasta tsitaadiga

Vist saab. USAs truckidele ei esitata neidsamu norme, mis tavalistele autodele. Vot kas see EU turule tuleb, selles kahtlen.

Veits ehmatas ära see disain, aga kui hoolikalt mõelda. Nagu tõsiselt.. siis pickupid olid algselt tööloomadeks loodud.
Ja Tesla rõhutab seda. Kui vaadata mingi farmide masinaid, siis need müttavad kaka sees ja ei saa kunagi pestud.
Räpased saapad sees, pekstud igasuguste põllumasinate aksessuaaridega vagaseks, sh kasti pinnad taga.
See voolujoonelisuse ja disaini absurd, millele Elon vihjas konkurentidel, on tegelikult lamp illusioon. Seal ei ole mitte midagi.
Kui inseneri silmade alt vaadata, siis need kurvid ja esivõred ja tulekujud, need ei oma mingit funktsiooni, mida elektrikas vajaks.

Mul on hea meel et Tesla ei teinud linna-kastikat kui linnakastikat Rimi külastamiseks - piisavalt kitsas ja väike et Rimi parklasse ära mahutada
ja piisavalt mõttetu, et tegeliku tööga hätta jääda. See auto on lihtsalt masin, millega purunenud hüdrovoolik keset põldu välja vahetada ja jätta
vana 4ks kuuks kogemata tagapingi jalgade juurde õli lekitama, ilma et see probleemi tekitaks.

Aga vintsi ei ole, olen pettunud.

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.11.2019 21:38:15 vasta tsitaadiga

LHV foorumist
tsitaat:
Enne eilset avalikustamist renderdas keegi oma nägemuse võimalikust disainist icon_smile.gif




_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ertai
HV veteran
Ertai

liitunud: 11.05.2007




sõnum 22.11.2019 22:12:49 vasta tsitaadiga

Ei päris äge masin tundub igat pidi, hind ka ei ole metsik.
See, et klaas demo käigus puru löögi oli muidugi naljakas.

Raha oleks vaba võtaks ära icon_smile.gif
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2019 01:04:09 vasta tsitaadiga

arnis, aerodünaamilisus ei ole gimmick
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2019 10:31:04 vasta tsitaadiga

Sellist autot on tõenäoliselt kordades odavam ehitada.

Kõige olulisem osa sellest presentatsioonist oli see, et Tesla suudab oma tehasest tulnud mooduleid 100kw akupakina müüa $40k hinnaga autos. Teistel, kes mooduleid vabaturult ostavad, võiks kergelt halb hakata selle mõtte peale.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2019 13:55:20 vasta tsitaadiga

Jep: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10293437#10293437
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 23.11.2019 15:20:00 vasta tsitaadiga

Ei näe täispikkuses, aga siin ilmselt ka juttu sellest Eesti Energia "akupanga" ideest mida ka Saksamaa kavatseb kasutada.
https://epl.delfi.ee/arvamus/margus-vals-elektriautod-teevad-eestist-uhe-suure-akupanga-odavaks-muutuvad-nad-ka?id=88152943
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2019 17:30:54 vasta tsitaadiga

Päris julge disain on sellel elektrikastikal. Minimalistlik aga mulle täitsa sümpatiseerib. Vähemalt ei jäta see kedagi ükskõikseks, päris äge et selliseid autosid tehakse ning et need ei jää ainult autonäitustel esitletavateks prototüüpideks.
_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 41, 42, 43 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.