Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Lenovo [ThinkPad] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 80, 81, 82  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2019 23:44:07 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt pole seotud, aga mul lahendas monitori ja bootimisega seotud probleemid legacy pealt uefi peale üleminek.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gnjack
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2019 20:02:03 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kahe videokaardiga masin? Proovi BIOSist sundida integreeritud video peale. Kisub kangesti sinnapoole, et ATi/AMD video läbi omadega.


Tõstan vana teema jälle üles, pikka aega seisis see samune Lenovo W500 thinkpad niisama, ei viitsinud mässata. Sai patarei välja võetud ja tagasi pandud, ssd sisse ja win installima. BIOS-ist int video peale ja toimib, tundubki nii, et ATi/AMD video läbi omadega. Nüüd aga uus mure, kõik töötas paar päeva, kuniks jälle ühel päeval pilt must. Ise kahtlustan, et lülitas kuidagi automaatselt ATi videole, kuid kindel pole. Võib see nii olla või on ka muid variante, miks pilt must uuesti?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.09.2019 21:34:06 vasta tsitaadiga

Ekraanil taustavalgustus läbi seekord?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Edz
HV Guru

liitunud: 19.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2019 09:59:33 vasta tsitaadiga

Välise monitori taha oled proovinud ühendada?!
_________________
M: Uued karbis Lenovo ThinkPad Pro dokid koos 90W laadijaga
O: Pakuvad huvi häbiväärse hinnaga Nintendo Switch mängud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2019 12:41:57 vasta tsitaadiga

Kellelgi veel T460, T470 ja/või T480 BIOS lukuga on ja tahaks eemaldusteenust? Tahaks mõningate mudelite unlocke veel testida, mida mulle pole sattunud.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2019 12:55:53 vasta tsitaadiga

X240, T440 ja T450 ka seda teed?
_________________
nooope!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.10.2019 13:05:26 vasta tsitaadiga

Jah, need mudelid pakuvad ka huvi/ peaksin saama teha. Saadan PS.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2019 21:23:29 vasta tsitaadiga

Töötaja kurtis, et tal X250 ThinkPadil WiFi levi on ja ei ole ning WiFi-ikoon asendub vahepeal lennuki omaga. Lähen kohale. 15 minutit kulus, et veast aru saada. Arvuti dokis, kaas kinni ja kaane peal suured Philipsi kõrvaklapid. Niipea, kui klapid kaane pealt ära võtta, kõik normaliseerus. Klapid tagasi ja WiFi jälle hullumas.
Juhtmega klapid, seega kahtlustan magneteid. Pole veel sellist asja ette tulnud icon_biggrin.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2019 09:19:08 vasta tsitaadiga

Kas keegi on T480s või sarnase puhul integreeritud kaameraga kohanud probleemi, et kaamera pilt on "peeglis" ehk vasakult paremale keeratud?
Tavaliselt on kuskil süsteemi sügavuses linnuke "mirror image" vms, millega saab seadistada kas pilt on "normaalne" või "peegel", kuid T480s puhul pole veel leidnud.

Vaatasin draiveri üle, Lenovo leht pakub viimaseks:
link

... kuid kasu sellest pole. Mainitud linnukest kuskile ei teki.

Vantage paremat draiverit ei paku, Windows update ka midagi ei leia.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2019 09:27:58 vasta tsitaadiga

Üldiselt Windows 10 tuli selline põhimõte, et kaamera ja mikrofoni seadistused on valdavas osas seadistatavad programmide alt, mida kasutad. Näiteks Skype, Messenger jms.
Windowsi enda Camera äpp on selline basic asjandus.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2019 09:43:55 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Üldiselt Windows 10 tuli selline põhimõte, et kaamera ja mikrofoni seadistused on valdavas osas seadistatavad programmide alt, mida kasutad. Näiteks Skype, Messenger jms.
Windowsi enda Camera äpp on selline basic asjandus.


Testisin koos kolleegidega seda ning tuli välja, et Lenovo on omast arust ilgelt nutikas:
- Mina kui oma kaamera live pilti jagan, näen seda ekraanilt peegelpildis (hakkas silma, et tekst on paremalt vasakule)
- Teised telkos oselejad näevad oma ekraanidelt minu jagatud kaamera pilti normaalsena (st mitte-peegelpilt)
- See ei sõltu telko rakendusest, proovisime erinevaid

Seda "mirror image" seadistust ei olnud ka erinevate suhtlusrakenduste all näha (vanemate läpakatega on igasugu detaile saanud kruttida).
Miks Lenovo? Miks on vaja nii ajusid ...?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2019 17:32:33 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 00:14:42, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2019 09:29:07 vasta tsitaadiga

ei teagi kuhu see pista, siia või SSD teemasse.
igatahes T450 sees on Samsung 850 EVO SSD. ja peale Samsung Magician-is RAPID-mode sisse lülitamist näitab selliseid võimatuid kiiruseid?!

Spoiler Spoiler Spoiler


ja masin tundubki kiirem icon_eek.gif on kellelgi sarnast kogemust?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ernits
HV veteran
Ernits

liitunud: 12.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2019 10:20:14 vasta tsitaadiga

Kasutab RAMi puhvrina?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2019 10:43:57 vasta tsitaadiga

Ernits kirjutas:
Kasutab RAMi puhvrina?

miski RAMDISK lahendus jah. aga kust, kuhu ja mille arvelt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2019 11:13:51 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
Ernits kirjutas:
Kasutab RAMi puhvrina?

miski RAMDISK lahendus jah. aga kust, kuhu ja mille arvelt?
https://lmgtfy.com/?q=samsung+rapid+mode
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2019 16:58:52 vasta tsitaadiga

Kellel T460s mudelid kasutusel, soovitan akud visuaalselt üle kontrollida. Üks T460s hakkas imelikult käituma - kaks akut, aga kasutas üha sagedamini ainult üht ega lülitunud selle tühjenemisel teisele üle. Kui esimene aku tühjaks sai, siis lihtsalt pilt hoiatamata taskusse. Lenovo Vantage'i andmetel kõik normis - seisukord Good, mahutavusest valdav osa alles. Täna hakkasin RAMi lisama ja kaane alt vaatas vastu paistetanud aku. Huvi pärast kruvisin teise T460s samuti lahti ja seal sama lugu, kuigi mitte nii paistes akuga. Mõned kuud garantiid õnneks jäänud.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2019 01:58:24 vasta tsitaadiga

Betamax, https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10138414#10138414 akusid läheb nagu saia icon_neutral.gif
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2019 21:08:25 vasta tsitaadiga

Nüüd meenus ka mulle su postitus...
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jottess
HV vaatleja

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2019 11:39:08 vasta tsitaadiga

T431S esines emaplaadi rike, vahel bootis ülesse, vahel mitte, kuni tekkis ka veateade "1802 - unauthorized network card is plugged in - power off and remove miniPCI network card (0A12/0001)." WLAN kaarti vahetatud ei ole, kaardiks Intel Centrino Advanced-N 6235 (FRU: 04W3798). Peale emaplaadi vahetust arvuti töötab korralikult, va WLAN kaardi probleem, mis endiselt aktuaalne. Arvuti käivitub ainult peale kaardi füüsilist eemaldamist, BIOS kaudu kaardi kinni keeramisel esineb ikka "1802".

Mis või põhjustada selle kaardi musta nimekirja sattumise? Kas probleemile mingit ravi ka on? Soetaks uue kaardi, kui on kust soetada, kuid kes garanteerib, et sellegagi töötab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2019 11:40:49 vasta tsitaadiga

BIOS on uuendatud?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2019 12:20:44 vasta tsitaadiga

Biosi modimisega saaks whitelisti eemaldada. Iseasi, kas see vaeva väärt on.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2019 12:43:16 vasta tsitaadiga

Kui osta Lenovo kirjadega (FRU-ga) samasugust kaarti, ei peaks whitelist probleemiks olema. Kuna pole enam tegu kes teab mis uue tükiga, siis järelturult teine selline kaart ei tohiks maksta ebamõistlikult palju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gemini
HV Guru

liitunud: 03.12.2001




sõnum 26.12.2019 13:07:12 vasta tsitaadiga

Ka keegi oskaks soovitada firmat kus saaks T420 klaviatuuri refurbishida? Mõned keycapid puudu ja mõned keycappide kinnitamise klambrid katki.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2019 13:28:56 vasta tsitaadiga

gemini kirjutas:
Ka keegi oskaks soovitada firmat kus saaks T420 klaviatuuri refurbishida? Mõned keycapid puudu ja mõned keycappide kinnitamise klambrid katki.

Majanduslikult mõistlikum on osta terve teine klaviatuur või doonor, millelt vajalikud jupid võtta, kui jutt on keycappide ja klaveri vahel olevatest "kiikedest".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2019 13:33:58 vasta tsitaadiga

Ühel samal klaval võib mitu erinevat tüüpi klahve ja kiikesid olla. Tuleks olemasolevatest pilt teha, siis osatakse pakkuda.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2019 15:51:33 vasta tsitaadiga

gemini kirjutas:
Ka keegi oskaks soovitada firmat kus saaks T420 klaviatuuri refurbishida? Mõned keycapid puudu ja mõned keycappide kinnitamise klambrid katki.

Palju neid vaja on ja millised kinnitused-klambrid? Mul on üks T420 vedelikukahjustusega klaviatuur vedelemas.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gemini
HV Guru

liitunud: 03.12.2001




sõnum 26.12.2019 21:48:22 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
gemini kirjutas:
Ka keegi oskaks soovitada firmat kus saaks T420 klaviatuuri refurbishida? Mõned keycapid puudu ja mõned keycappide kinnitamise klambrid katki.

Palju neid vaja on ja millised kinnitused-klambrid? Mul on üks T420 vedelikukahjustusega klaviatuur vedelemas.

Mul n-ö kääri-stiilis kinnitused.Vaja oleks 3-e kõige väiksemat kääri ja PgUp, PgDn ning nool alla klahvi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jottess
HV vaatleja

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.12.2019 23:21:40 vasta tsitaadiga

siLc kirjutas:
Kui osta Lenovo kirjadega (FRU-ga) samasugust kaarti, ei peaks whitelist probleemiks olema. Kuna pole enam tegu kes teab mis uue tükiga, siis järelturult teine selline kaart ei tohiks maksta ebamõistlikult palju.


BIOS uuendatud.

Küsimus ongi pigem selles, et kas sama FRU numbriga kaart sobib. Olemasolev on ju masina tootmisest alates korralikult toimetanud kuni MOBO surmani. BIOS'i 3'rd party softiga üle kirjutamisega pigem ei riskiks.

Teen ostufoorumisse teema, ehk läheb õnneks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2019 06:23:02 vasta tsitaadiga

jottess kirjutas:
siLc kirjutas:
Kui osta Lenovo kirjadega (FRU-ga) samasugust kaarti, ei peaks whitelist probleemiks olema. Kuna pole enam tegu kes teab mis uue tükiga, siis järelturult teine selline kaart ei tohiks maksta ebamõistlikult palju.


BIOS uuendatud.

Küsimus ongi pigem selles, et kas sama FRU numbriga kaart sobib. Olemasolev on ju masina tootmisest alates korralikult toimetanud kuni MOBO surmani. BIOS'i 3'rd party softiga üle kirjutamisega pigem ei riskiks.

Teen ostufoorumisse teema, ehk läheb õnneks.


Ei ole seal mingit 3rd party softiga ülekirjutamist. Whitelist jäetakse lihtsalt vahele ühe baidi muutmisega. Aga ega teise kaardi leidmine oņ lihtsam nagunii.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2019 08:44:31 vasta tsitaadiga

gemini kirjutas:
Betamax kirjutas:
gemini kirjutas:
Ka keegi oskaks soovitada firmat kus saaks T420 klaviatuuri refurbishida? Mõned keycapid puudu ja mõned keycappide kinnitamise klambrid katki.

Palju neid vaja on ja millised kinnitused-klambrid? Mul on üks T420 vedelikukahjustusega klaviatuur vedelemas.

Mul n-ö kääri-stiilis kinnitused.Vaja oleks 3-e kõige väiksemat kääri ja PgUp, PgDn ning nool alla klahvi.

Need kõik on selles stiilis, aga erineva disainiga - kinnitused erinevates kohtades. Seetõttu pilt oleks abiks.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2019 12:58:56 vasta tsitaadiga

gemini kirjutas:
Ka keegi oskaks soovitada firmat kus saaks T420 klaviatuuri refurbishida? Mõned keycapid puudu ja mõned keycappide kinnitamise klambrid katki.

www.lenovoarvutid.ee

Sellel mudelil on 3 erinevat tüüpi kinnitusega klahve.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2019 20:35:41 vasta tsitaadiga

Selline põnev viga Lenovo poolt: https://www.notebookcheck.net/ThinkPad-P73-has-a-problem-with-the-fan-control-Lenovo-is-working-on-a-solution.448719.0.html
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Edz
HV Guru

liitunud: 19.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2020 10:18:43 vasta tsitaadiga

Hei! On keegi kokku puutunud või oskab nõu anda, mida teha või kuidas saada töökorda T570 akud (sisemine- ja väline aku)? Mure siis selline, et värskelt pakist välja võetud arvutil peale widnowsi paigaldamist ja kõiksuguse riistvara uuenduse ei tunnista akusid. Akud on 0% juures, isegi kui arvuti oli laadija küljes 72h.
Ette tänades

_________________
M: Uued karbis Lenovo ThinkPad Pro dokid koos 90W laadijaga
O: Pakuvad huvi häbiväärse hinnaga Nintendo Switch mängud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2020 11:56:08 vasta tsitaadiga

Mida Lenovo Vantage akude kohta ütleb?
Lahti oled kruvinud - äkki akud punnis? Suhteliselt popp teema.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2020 12:00:44 vasta tsitaadiga

... kui uus pakendist välja võetud masin nii käitub, siis saada sinna tagasi, kust ostsid ...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2020 13:04:59 vasta tsitaadiga

Kindluse mõttes võiks Vantage'i info ära kaeda ja siis on kindlam garantiisse minna.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2020 19:10:57 vasta tsitaadiga

Edz kirjutas:
Hei! On keegi kokku puutunud või oskab nõu anda, mida teha või kuidas saada töökorda T570 akud (sisemine- ja väline aku)? Mure siis selline, et värskelt pakist välja võetud arvutil peale widnowsi paigaldamist ja kõiksuguse riistvara uuenduse ei tunnista akusid. Akud on 0% juures, isegi kui arvuti oli laadija küljes 72h.
Ette tänades

Hiljuti oli kokkupuude ühe paar kuud vana X280-ga, mis ükspäev akut enam ei tunnistanud. Aitas aku firmware uuendus.

https://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds001322

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.01.2020 16:36:35 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Edz kirjutas:
Hei! On keegi kokku puutunud või oskab nõu anda, mida teha või kuidas saada töökorda T570 akud (sisemine- ja väline aku)? Mure siis selline, et värskelt pakist välja võetud arvutil peale widnowsi paigaldamist ja kõiksuguse riistvara uuenduse ei tunnista akusid. Akud on 0% juures, isegi kui arvuti oli laadija küljes 72h.
Ette tänades

Hiljuti oli kokkupuude ühe paar kuud vana X280-ga, mis ükspäev akut enam ei tunnistanud. Aitas aku firmware uuendus.

https://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds001322

Nii, üks neist neljast, ühtmoodi audis, läpparist on siis minu käes.
Ja see, mis on näha, on palju "huvitavam või ka isegi kummalisem".

Punktide kaupa:
1. selles läpparis on korraga kasutusel kaks akut: sisemine aku ja väline aku.

2. punkt kaks ja mis teeb selle teema nüüd huvitavaks:
- korraga, ühtmoodi on kutud mõlemad akud, Nii sisemine kui ka välimine.
------------
3. Ja nüüd siis pilt ühest sellest akust ning see mis on pidil, on ka tõenäoliselt põhjus miks need akud korraga auti lendasid:
Tegemist on mingi suure ülepingega (pingePeakiga) laadmisel. Ja kui nii, siis pole ka ima, et akudes mingid vidinad maha põlesid.


4. Niipalju võin lsiada, et emaplaadil olev akude laadimis-skeem on üsna Käkk-leutis ning on seetõttu on täiesti võimalik, et oli elektrivõrgus pingekõikumine ja selle "hüples ka akude laadmispinge". icon_cool.gif
- see seletaks siis seda seika miks neli korraga töötanud läpparit täpselt ühtmoodi ei tunnista enam akusid.

5. Edasi, kuna tegemist "odavate tahvelarvutite aku-ehitusega akudega", siis need akud käivad lahti ja eks siis ole näha mis akude sees maha on põlenud.
6. Ja tõenäoliselt saab tellitud alternatiiv-aku ning siis on näha palju sellise läppari akulaadmis-lahendust tuleb ringi ehitada,
PS: Olen ka varem läpparitel neid ringi ehitanud. Täiesti võimalik tegevus. icon_cool.gif
Ei ole midagi vaja välismaiste inseneride ees peaga vastu maad taguda - vaid tuleb oma pea tööle panna ning kapitalistlike inseneride lollused välja loopida. Endal on majas W-seeria Thinkpad, selles küll taoliseid lolluseid sisse ehitatud pole. Ja esmane aku on siiani täiesti töökorras.

Edit nr.1:
See sisemine aku - millest eespool juttu, on siis laiali lammutatud, üle mõõdetud ning proovilaetud ja uuesti üle mõõdetud.

Tulemus:
1. võib öelda üsna kindlast, et see konkreetne aku on n-ö "piraataku" ja mitte "green-odav-aku".
2. Vahe on siis selles, et:
- kui Green-akude tarbeks mõõdetakse vanad, kasutatud akude elemiendid üle ja siis valitakse välja nendest töötavad akuelemenidd - ja seejärel tõstetakse kokku "töötavaks akuks".
- siis "piraatakude" korral:
- võetakse üks täiesti korras, kasutamata akuelement
- ning selle kõrvale visatakse suvalised pooltühjad, poolkutud elemendid. Ja saadakse selliselt "töötav aku".

3. See konkreetne aku on "piraataku", seda näitab siis see: (4 elementi):
A. esimene element: on täiesti korras, olematu varasema kasutamisega element.
B. järgmine element, oluliselt väiksema jääkpingega.
C. siis kaks elementi millede jääkpinge oli "väga nullilähedane".

Ning näitab seda, et selle ühe korras elemendi kõrvale on visatud üks element mingist poolkutust akust ja kaks elementi on visatud siis täiesti surnud akust.
Ja kes veel aru ei saa - või ei tea - siis need surnud-poolsurnud akud on pärit kas surnud tahvelarvutitest või surnud netbookidest-Ultrabookidest. beer_yum.gif Ja mida maailmas usinasti kokku korjatakse - bluff-reklaamides, et "kõik utiliseeritakse." Tegelikult lükatakse hoopis uuesti müüki.

Eks näis mis edasi saab. Huvi pärast hakkan spetsiaal-taastama ükshaaval neid "surnud elemente", eks siis ole näha kas suudavad "koomast välja tulla või mitte". Igatahes, kõik neli kambas koos, seda taastamist teha ei saa.
Aga nii see karm värk on - head ja kvaliteetset liitiumakut "ei saa kopikate eest". Sellise kvaliteetaku ostmiseks peab paksem rahakott ligi olema. icon_cool.gif

Edit nr. 2:
1. tirisin laiali ka teise, samamoodi surnud aku - ja selle sees vaatas vastu see - mida ma ka lootsin leida. icon_cool.gif
Tore pilt näitab selgelt kuidas "neetud kapitalistid", kasutades mõõgireklaamiks "maagilist sõna Lenovo" ja mida nähes Eesti rikkurid kinnisilmi maani kummardavad - oskavad eestlastele maha müüa ikka "igasugust odavat prahti".

Pildil on siis näha karm reaalsus:
liitiumakud on kõrge kuumusega kinni joodetud. Mitte ei ole kinnitatud külmkeevitusega.
Akus kolm elementi: üks täiesti kutu, sisuliselt lühises ja kaks elementi, poolsurnud:


2. Ja nüüd siis ka Musta huumorit, seejärel Väga Musta huumorit:
A. Must huumor:
- mõlemad akud on surnud täpselt ühtmoodi ja üsna kindel, et ka täpselt ühel ja samal ajal.
- lisaks sellele on pool-auti lennanud ka emaplaadil olev akude laadmis-kontrollimis-süsteem. Enamus ajast ei tööta, üskikutel kordadel on ka tööle läinud.

B. Nüüd siis Väga Must huumor:
- see arvuti käis mingis firmas kontrollis. Selles firmas ei suudetud avastada ei surnud akusid ega poolkutut emaplaati.

- ja nüüd siis Huumor internetist.
Selgelt on netis kirjas:
A. kui selline Lenovo arvuti ostetakse, siis esimese asjane tuleb läppar ühendada laadijaga.
B. siis tuleb - ilma sisselülitamata - laadida vähemalt 5 tundi.
C. ja vot - alles nüüd on siis arvuti sisselülitamine.

Kellele meeldib, kellele mitte. icon_cool.gif
Siit on näha kaks asja - uued akud on laadimata ning stabiliseerimata. Ja selle 5 tunniga siis laetakse akud täis ning stabiliseeritakse akude pinge.
Kes aru ei saa - ja pole füüsikatunnis käinud: akus olevad akuelemendid peavad kõik käima täpselt ühte sammu. Ehk siis olema ideaalselt ühtmoodi laetud. Ja vot see stabiliseerimine selle siis ka tagab, et akud oleks maksimaalselt ühtmoodi laeetud.
- selle Lenovo mõlemad akud näitavad selgelt, et neile pole keegi seda vajalikku stabiliseerimis-laadimist teinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2020 16:29:45 vasta tsitaadiga

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-statement-Thunderbolt-firmware-responsible-for-ThinkPad-USB-C-failures.451307.0.html
https://www.notebookcheck.net/Recent-Lenovo-ThinkPad-laptops-have-a-problem-with-defective-Thunderbolt-Controllers.451061.0.html

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2020 23:39:59 vasta tsitaadiga

Uue läpaka otsingutel jäi lõpuks lauale parim kandidaat: Lenovo Thinkpad X1 Extreme Gen 2. Tundub täpselt see mida vaja, kuid meil müüakse ainult Eesti klaveriga. Kas keegi pakub ka US/UK layouti või annab seda äärmisel juhul ise vastavaks kohendada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2020 12:47:30 vasta tsitaadiga

... X1 puhul ei anna suurt midagi ise kohandada ja klaveri vahetus on paras PITA. Pigem soovitaks mõnda T***s seeria mudelit, kuigi mitte nii sale, siis märksa kasutajasõbralikum disain ja rohkem kasulikke porte ...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 25.02.2020 13:13:06 vasta tsitaadiga

Vermon kirjutas:
Uue läpaka otsingutel jäi lõpuks lauale parim kandidaat: Lenovo Thinkpad X1 Extreme Gen 2. Tundub täpselt see mida vaja, kuid meil müüakse ainult Eesti klaveriga. Kas keegi pakub ka US/UK layouti või annab seda äärmisel juhul ise vastavaks kohendada?
rõhuv enamus müügil olevaid laptoppe on us või skandinaavia klaveriga, eesti klaveriga annab tikutulega üldse taga otsida ja sa oskad hädas olla icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.02.2020 14:43:48 vasta tsitaadiga

T seerial on normaalse klaveriga mudelitel liiga väike ekraan ning suure ekraaniga on see mõttetu numpad juurde topitud. Igatahes võtsin selle X1 Extreme ära ja pean nüüd elama selle klaveriga. Eelistan muud just seetõttu, et tarkvara arendajana on need lihtsalt palju mugavamad. Loogiline kui arvestada, et enamus programmeerimiskeeli on tehtud US layoutiga icon_biggrin.gif

ThinkPad sai valitud niikuinii selle tõttu, et tahaks rohkem touch typingut harrastada ja TrackPoint on selle jaoks väga hea, nii et üritan siis vähem klaverit vahtida aga hiljem vast lihtsam kohalikul turul müüa kui Eesti layout...
Senine läpakas on MacBook Pro seega portide vaesusega olen juba harjunud icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2020 11:10:18 vasta tsitaadiga

Kas keegi omab kogemust, kus ThinkPad pärast dokis kasutamist kaotab ära Synapticsi driverid, touchpad Device Managerist kadunud (Mice valikut isegi pole) ja touchpad ega nupud ei tööta? Pärast driverite installi kõik korras, kuni arvuti jälle dokist läbi käib. BIOSis kõik touchpadi ja Trackpointiga seonduv Enabled. USB-hiired töötavad probleemideta. Mudeliks X260.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2020 15:49:25 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kas keegi omab kogemust, kus ThinkPad pärast dokis kasutamist kaotab ära Synapticsi driverid, touchpad Device Managerist kadunud (Mice valikut isegi pole) ja touchpad ega nupud ei tööta? Pärast driverite installi kõik korras, kuni arvuti jälle dokist läbi käib. BIOSis kõik touchpadi ja Trackpointiga seonduv Enabled. USB-hiired töötavad probleemideta. Mudeliks X260.

Läks remonti ja touchpad vigane. Käivitumisel vilksatas murdosa sekundiks mustal taustal valge kiri "PS/2 Mouse Not Detected", aga alguses ei pannud seda tähelegi.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2020 16:11:46 vasta tsitaadiga

Krt, need "mäkihinged" võiks juba moest minna. Ja 16:9 piluekraan ka. Tahaks vaikselt T410 pealt uuendada (peamiselt just IPS ekraani), aga kõik järgnevad T/X põlvkonnad on mingite tobedate kiiksudega...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2020 17:52:27 vasta tsitaadiga

Mis on "mäkihinged"?

Muidu mõnel teisel tootjal on 16:10 ekraane küll läpakatel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2020 19:43:57 vasta tsitaadiga

Vaata alates T440/X240 peale ja saad ju aru küll. Välistavad muuhulgas tagaservale pesade paigutamise.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2020 21:12:38 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 01:46:01, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Lenovo [ThinkPad] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 80, 81, 82  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.