|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
07.10.2019 13:19:36
|
|
|
Teine asi, et kui ekraan varjab kõrgsageduse elemendid ära siis peaks kannatama "lava".
Ehk siis kinnisilmi on helitekitajad (filmis) raske lokaliseerida. Kino puhul see vb. nii kriitiline pole.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
07.10.2019 13:29:09
|
|
|
Augustatud (acoustically transparent) ekraani puhul seda probleemi ei tohiks olla.
Ja kõrgsageduselemendid ei tekita nii suurt õhuliikumist, et ekraani lehvima paneks. Kesksageduselemendid mõistlikul kuulamisel tõenäoliselt samuti mitte, kui just ekraani päris vastu kõlareid ei pane.
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
07.10.2019 20:27:57
|
|
|
6 meetri kauguselt umbes. Kõlarid saaks ekraani alla ka paigutada, kui seina natuke lõhkuda, arvatavasti peangi seda teed minema. Hetkel on 2.75m lai ekraan ja ei tekita nii kaugelt erilist kino tunnet.
Kuidas kogemused elektriliste elitescreen ekraanidega on? Ülevalpool 100" just kiita ei saanud.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
07.10.2019 20:30:15
|
|
|
Igasugust materjali ei kannata jah keskkõlari ette riputada. Aga kui on selleks mõeldud spetsiaalne materjal siis üldiselt ei ole probleemi. Päris kõrgeid sagedusi jääb siiski segama, kuid keskkõlari kõige olulisem freq range ei ole ka tegelikult päris kõrged sagedused. Ikka vokaal üldiselt selline low kuni high midrange.
Kindlasti ei tasu materjali päris konkreetselt kõlarielemendi ette või vastu sättida.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ccplazza
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2007
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
08.10.2019 17:52:03
|
|
|
No ise ei riskiks, aga kas Eestis või äkki siin samas foorumis on kedagi, kes valmis ehitaks?
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
08.10.2019 18:56:25
|
|
|
Täpselt ei jaga biiti, et miks see kõlar just seina sisse peab ehitatud olema...mitte ei võiks olla seina ees/vastas. Aga jah, mina valiksin ilmselt küll pigem siis juba isegi selle seina sisse paigutamise. 500 sellise "pesa" eest maksta tundub muidugi absoluutne absurd, kuid eks see ole juba igaühe oma asi kuidas ta oma ehitajaid tasustab.
Tellitud materjalist ehitatud ekraan tuleb küll ilmselt odavam kui verkkost 1500eurine valmis asi osta, kuid eks see läheks ka üht koma teist maksma kui tahad korralikku ekraani saada, eriti arvestades sinu soovitud mõõtu (oli vist 5m diagonaaliga). Julgen väita, et selle valmis ehitamine ei ole kuidagi ega kuskilt otsast lihtsam ega väiksem töö kui seina sisse kõlaripesa tegemine. Nii et ilmselt kuskil 400'ga + materjalid peaksid ikkagi arvestama
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
08.10.2019 20:59:28
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
| Täpselt ei jaga biiti, et miks see kõlar just seina sisse peab ehitatud olema...mitte ei võiks olla seina ees/vastas. |
Sest ekraan on tihti nii põranda lähedal, et siis oleks keskkõlari kõrgsageduselement inimese kõrva kõrguse suhtes vales positsioonis, ehk suht põrandal.
Inimene tajub hästi, kust heli tuleb. Noh, mitte kõik aga enamasti tajutakse.
Lisaks on hea panna kõlar näiteks üldse peitu, mitte keset tuba, kuhu ta üldjuhul satub. Kõlar võib olla ka disainielement, aga mitte kõigi jaoks. Paljud tahavad heli esitamist, mitte kõlarilt tolmu pühkida.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
09.10.2019 00:18:09
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Wiltz kirjutas: |
| Täpselt ei jaga biiti, et miks see kõlar just seina sisse peab ehitatud olema...mitte ei võiks olla seina ees/vastas. |
Sest ekraan on tihti nii põranda lähedal, et siis oleks keskkõlari kõrgsageduselement inimese kõrva kõrguse suhtes vales positsioonis, ehk suht põrandal.
Inimene tajub hästi, kust heli tuleb. Noh, mitte kõik aga enamasti tajutakse.
Lisaks on hea panna kõlar näiteks üldse peitu, mitte keset tuba, kuhu ta üldjuhul satub. Kõlar võib olla ka disainielement, aga mitte kõigi jaoks. Paljud tahavad heli esitamist, mitte kõlarilt tolmu pühkida. |
Kes mõtleb tolmule, kes helikvaliteedile ... enamus siiski vist tolmule. Kul keskõlarit väga head tahta siis teoreetiliselt paned ühe üles, teise alla - nii võiks tsenter ju keskele tekkida...
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
09.10.2019 18:08:18
|
|
|
jägaja, kui ekraan on põrandale väga lähedal siis pannakse keskkõlar ekraani kohale. see on ju täiesti common logic, ja üldiselt iga vähegi mõistliku ekraani ja selle paigutuse puhul see nii tulekski lahendada. sest arvestades tubade keskmist kõrgust ja arvestades inimese silma/kõrva keskmist kõrgust põrandast vs. laest kui ta ekraanilt filmi jälgib on eranditult alati! mõistlik paigutus ekraanile selline, et alumine serv on põrandale lähemal kui ülemise serv laele. seega on ainuke mõistlik keskkõlari paigutus ekraani kohal, mitte selle all. teine, ja ehk paremgi variant on jah see, mis marcor välja pakkus...kuid siis pead arvestama topeltväljaminekuga. pöörama väga tähelepanu sellele, mis su keskkõlari takistused on ja kuidas võimendi neid jooksutada suudab.
mis puudutab disaini ja nägemist, mitte nägemist..kui juba ekraani ehitamisest juttu oli siis ekraani saab täiesti vabalt ehitada nii, et keskkõlarit polegi absoluutselt näha kuna ekraani "blackout" servad varjavad selle ära. ja selleks ei ole vaja osta spets ekraanimaterjali. täpselt sama saab soovi korral teha ka külgmiste/peakõlaritega.
ei ära saa valesti aru, ma tean väga hästi, et IDEAALIS on keskkõlar täpselt ekraani kahe diagonaali ristumiskohas ning ainuke variant seda saavutada ongi kõlar ekraani taga. ja ekraani vertikaalne keskpunkt omakorda on umbestäpselt kõrva kõrgusel või pisut madalamal. aga noh, alati ei ole iga viimse kui ideaalse detaili taga ajamine just kuigi praktiline.
ja kui sul on ekraan ühe seina vastas või sellele hästi lähedal siis sa ei pane keskkõlarit mitte keset tuba, vaid sarnaselt ekraanile sellesama seina äärde/vastu. ma usun, et vähemalt kasutaja wirx nüüd nii amatöör ka ei ole, et kõlareid mööda tuba täiesti suvaliselt laiali loobiks...nagu mõned isikud seda ehk vahel tõesti teevad.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
09.10.2019 20:10:33
|
|
|
Kuna enamusel eraldi kinotuba ehitada pole võimalik siis tulebki leida kompromisse nii paigutuse kui muude asjade, eriti WAF osas.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
09.10.2019 22:02:23
|
|
|
Laiuse osas saab tubades üldiselt veel rääkida, aga 3.4m läbimõõduga ekraanil tuleb hoopis kõrguses piir ette, kui lisame siia veel raami, siis ekraani kõrgus jääb 2 meetri kanti ning lagi on mul seal 2.2m Nüüd jääbki valik kas panna kõlarid päris põrandale või täiesti lakke. Kumbagis kohast ei kõla need hästi, aga kui akustiline lina laseb heli korralikult läbi, siis on mõistlikum natukene rohkem maksta ning saada kõlarite asukohad ideaalseteks. Seda enam, et kõlarid on juba seina sees ning ma ei pea hakkama seina lõhkuma. Boonusena jääb tulemus igati esteetiline, sest kõlareid ei paistagi välja.
Epson TW9400 (Usas 5050ub)tellisin ära Verrkkokaupast, ise vaatasin sama mudelit juba pikalt, kuid naljalt alla 4000€ sellist ei leidnud, hea leid veelkord
Siin üks põhjalik review https://www.projectorreviews.com/epson/epson-home-cinema-5050ub-review-a-very-4k-capable-home-theater-projector/
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
10.10.2019 20:51:30
|
|
|
Tohoh, siis on natuke teine teema jah. arvestades ekraani mõõtu, tegin enda arvates üsna loogilise järelduse, et sul läheb asi väga suurde ruumi, kus on ka võrdlemisi kõrge lagi...vähemalt 2.6
Akustiline materjal laseb heli läbi küll, kuid eks siin on tegelikult kõige olulisem mõista ja omale teadvustada fakti, et ka kõlarit sinna kanga taha paigutades on ikkagi omad kompromissid. Kui vaatad näiteks neid kangaid, millest tehasek kõlaritele nö. katted siis näed kui udupeen materjal see on...tegelikult ta paistab läbi ja on vägagi selline suure "avatud" osaga. Aga isegi selline asi seal kõlari ees siiski mõjutab pisut heli, mistõttu need restid tihtipeale eemaldatakse.
Eks see seina sisse paigatus on üldjoontes hea lahendus ja kui 500 selle eest sulle endale kuidagi liiga suur summa ei tundu siis by all means, go for it. Heli kahtlemata pisut muutub kõlaril, mis on ekraani taga vs. mille ees ei ole ühtegi sellist takistust. Olenevalt kasutatavast tehnikast saad seda muutust võibolla mingil määral kompenseerida ka. Kindlasti on see muutus ebaühtlane üle sageduskarakteristiku.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tofay
HV kasutaja
liitunud: 24.03.2009
|
11.10.2019 14:17:35
|
|
|
| Veidi üle ei paisuta heli teemat? Filmi vaatamisel vaevalt viiulil noodi täpsus oluline on. Teed ressi mikriga uue kalibreerimise ja asi vask.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
11.10.2019 14:42:45
|
|
|
| tofay kirjutas: |
| Veidi üle ei paisuta heli teemat? Filmi vaatamisel vaevalt viiulil noodi täpsus oluline on. Teed ressi mikriga uue kalibreerimise ja asi vask. |
No teoreetiliselt vb. ta hakkabki vaatama 4K resol, Viini Filharmoonikuid .
Praktikas jah .... nagu ma umbes 100x heietanud - filmides tavaliselt sound on butafooria, mis helimehe tunde järgi on tuunitud/lisatud.
Samas vokaalid peaks enamus siiski suht hi-fi olema. Seega korralik kesksageduse taasesitus jutufilmides on tegelikult päris meeldiv.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
11.10.2019 14:56:42
|
|
|
| marcor1 kirjutas: |
No teoreetiliselt vb. ta hakkabki vaatama 4K resol, Viini Filharmoonikuid . |
Aga mida sa siis iga aasta esimesel jaanuaril vaatad?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tofay
HV kasutaja
liitunud: 24.03.2009
|
11.10.2019 15:22:50
|
|
|
| Politseiakadeemia maraton ofc.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
11.10.2019 15:50:26
|
|
|
esiteks, ma ei tea mille alusel automaatselt järeldatakse, et kui lina üles läheb siis filmivaatamine ongi ainuke asi, mis toimuma hakkab? kõlar on kõlar, ja paljudele meeldib samas ruumis ja sama helisüsteemi kasutades kuulata ka muusikat. teiseks, keskkõlar ja selle heli on (vokaal - dialoog nagu marcor mainis) filmivaatamise juures vaieldamatult kõige olulisem faktor, heli poole pealt.
kas eelnev jutt on üle paisutatud seda saab hinnata ainult iga indiviid ise ja ainult oma kõrva järgi. mingit ühest vastust siin ei ole. teadagi on mõne jaoks mõttetu ülepaisutamine igasugune helisüsteem, mis on suurem/kallim/more complicated kui 1 plastmassist bluetooth speaker laua peal. aga palju on ka neid, kes eriarvamusele jäävad.
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tofay
HV kasutaja
liitunud: 24.03.2009
|
11.10.2019 16:41:43
|
|
|
Muidugi filmide puhul keskkõlar>efektikad ja isegi sub. Kui palju kangas dialoogi mõjutab ei oska vaielda, pole kuulanud, aga tahaks uskuda, et vahet ei tee.
Filharmooniat kuulad stereona, olgu või 10-kanaliline rada olemas.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
11.10.2019 23:51:04
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| lagi on mul seal 2.2m |
Siis on mõtet scope ekraan panna, narr muidu et optimeerid vere ninast välja et kõrgus kätte saada ja siis hakkad seal üleval ja all musti ribasid vaatama. 3.5m laiuse juures tuleks kõrgus alla 1.5m.
Kui see just dataprojektoriks ei hakka.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
12.10.2019 00:09:05
|
|
|
Mis see scope ekraan on? Kinoformaadis ekraan? Sel oleks siis ju vasakul-paremal hallid ribad kui 16:9 materjali vaadata.
Miks mitte liigutatava maskiga 16:9? Oleks need ribad (st. üks riba) vähemalt päris mustad. 3,5 m laiuse pildi korral mahub 16:9 napilt ära. Vaadatava ala kõrgus 197 cm. Vanade 4:3 videote jaoks on siis muidugi külgedele ka maske vaja.
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
12.10.2019 00:19:54
|
|
|
Mida rohkem vaatad, selles formaadis võtad. Telepildi jaoks selline anyway liiga suur minu arust
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
12.10.2019 09:42:36
|
|
|
Ei maksa unustada, et kui "scope" ekraani (suhe 1:2.39) kasutada ja sellel vaheldumisi ka "flat" (suhe 16:9) materjali vaadata, siis on vaja projektoril ka objektiivi, mis selle zoomivahemiku ka ära suudab katta.
Ise võtaks küll scope suhtega ekraani, kui ruum piisavalt lai on, et ka flati puhul pildil piisavalt kõrgust oleks.
"Õigetes" kinodes on samamoodi, scope ekraan, mida külgedelt maskitakse flati pildi puhul. Filmilindiajastul tähendas see ka kahte eri objektiivi, mis revolvril nupuvahetusega liikusid. Filmilindi puhul oli scope pildi puhul ekraanil ka rohkem "piksleid" (kaadripinda) kui flatil. Digiajastu tehniliste eripärade tõttu aga asjad vastupidi.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
12.10.2019 11:01:57
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| wirx kirjutas: |
| lagi on mul seal 2.2m |
Siis on mõtet scope ekraan panna, narr muidu et optimeerid vere ninast välja et kõrgus kätte saada ja siis hakkad seal üleval ja all musti ribasid vaatama. 3.5m laiuse juures tuleks kõrgus alla 1.5m.
Kui see just dataprojektoriks ei hakka. |
Eks samamoodi vaatad külgedel neid musti ribasid, kui ekraanil TV sarjad või Xbox. Sellel Epsonil elektriline zoom obje ning saab erinevad mõõtkavad ühe nupuvajutusega paika. (The Lens https://www.projectorreviews.com/epson/epson-home-cinema-5050ub-4k-home-theater-projector-review-hardware-1/)
Ja selle suuruse osas mäletan veel väga hästi, kui kunagi sai esimene 55" TV ostetud ning kõik arvasid, et täitsa loll, kui 2.5M kauguselt vaatad seda hiiglast, nüüd samas kohas 86" ei tundu just eriti lahmakas. Sama lugu oli sel ajal ka mobiilidega, et üle 4" on 101% overkill. Eesti ainsas päris kinos - Kosmoses, on keskmises reas istudes ekraan silme ees palju suurem, kui 5 meetri kauguselt 150" erkaani vaadata. Heli osas nõustun, et egas filmidest mingit erilist heli nagunii tule ning põhiosa on bassil, samas teinekord paneb youtube tööle taustaks ning siis vast aitavad ülejäänud kõlarid hädast välja, sest heli nagunii stereo. Ning tõsi ta on, et helinaudingu saamiseks ei kõlba ükski 7.1 ressiiver, mis alla 15000€ maksab, samal aja mõni vanem 500€ maksev stereovõimendi annab välja palju parema kvaliteediga heli, kui see 15k+ maksev ressiiver.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
12.10.2019 16:56:21
|
|
|
Kui küsimus oli kõrguse mahtumises siis see on üks lahendus. Kui projektoril optika presetid olemas siis polegi nagu rohkem mõelda. Saad isegi 4.5m laiuse ekraani teha.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fox98
HV vaatleja

liitunud: 07.05.2008
|
14.10.2019 13:50:07
|
|
|
| Olen veits uurinud hiina värki, ka neid telefoni suuruseid projektoreid on üsna palju, aga reso on väga väike. Seega olen uurinud natuke suuremaid projektoreid ülevaated on üsna head, aga enamus tunduvad fake ehk kinnimakstud värk. Yaber y21, Vivibright J10 mõned veel mis on veidi rohkem kuskilt läbi käinud. Pisemat väiksemat projektorit kuni 250€. Tuba on üsna pime, luumenitega probleeme ei ole 2,5m on seina kaugus kuhu saaks projektori riputada.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
14.10.2019 19:20:35
|
|
|
| fox98, raha peale vihane oled, siis võid selle lihtsalt mulle üle kanda. Konto numbri saad PMi kaudu.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
14.10.2019 23:58:07
|
|
|
250€ eest saab korraliku kasutatud päris projektori.
E: See Vivibright on 680 lm
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fox98
HV vaatleja

liitunud: 07.05.2008
|
16.10.2019 18:58:39
|
|
|
| olgu, otsin siis midagi paremat
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
21.10.2019 15:41:32
|
|
|
Kuidas kogemused 4K ja HDMI 2.0 kaablitega on, ostsin 10 meetri pikkuse siit - https://www.noortehnik.ee/supra-hdmi-hdmi-hd-a-v-hdmi-internet-yhenduskaabel/
Ja no ikka vahepeal viskab pildi mustaks, kui 4K 60hz arvutist või xboxist pilti välja saadan. Samas kui panen 2 meetrise suvalise HDMI, siis pilt püsib kenasti ees, kui panin 10M pikkuse suvalise HDMI, siis ei tulnud üldse 4K pilti.
Mida tegema peaks?
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
21.10.2019 16:39:03
|
|
|
ostad järgmise kaabli.
Mul 7,5m töötab juba 8 aastat vist kui mitte rohkem okeilt.
Selle aja jooksul on kogu tehnika vahetunud v.a HDMI kaabel
Jooksutab kulda 4k @ 60hz
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TT
HV Guru
liitunud: 30.11.2001
|
21.10.2019 17:40:17
|
|
|
4k ja HDR teemaks, siis üle 7,5m võta optiline HDMI. Paigaldamisel jälgi kindlasti kaabli suunda. Astusin ise selle reha otsa ja imestasin miks pilt läbi ei käi.
_________________ Things ThaT You own end up Owning you! |
|
| Kommentaarid: 312 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
274 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snaxez
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
22.10.2019 13:39:52
|
|
|
Kordades odavam on optiline hdmi kui see extender...see vähe pikematele distantsidele mõeldud
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snaxez
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2004

|
23.10.2019 07:45:41
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Kordades odavam on optiline hdmi kui see extender...see vähe pikematele distantsidele mõeldud |
Oleneb olukorrast. Kui kaabel on vabalt või lihtsalt ligipääsetav/vahetatav, siis pole probleemi. Kui, aga läheb näiteks seina sisse vms, siis veaks vähemalt ühe või kaks cat6 kaablit ka, on tuleviku mõttes kindlam. Lisaks on optilised HDMI kaablid väga õrnad ja ei kannata väga muljumist ja painutamist.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
24.10.2019 08:51:55
|
|
|
Kaabli ostsin Valihelist sellise https://www.audioquest.com/cables/digital-cables/hdmi/pearl#!/features ja koheselt hakkas ka HDR tööle nii xboxi, kui ka arvuti vahendusel, maksis korralikud 200€
Nüüd aga on probleem arvutist video näitamisega, tegelikult oli juba alguses, aga arvasin, et kaabli viga. Proovisin 2 erineva arvutiga ning mõlemal peaks olema võimekus 4K HDR-i näidata, kuid pilt on aeglane ja kui kiiremad kohad, siis tekib frame drop. Proovisin win10 enda video playeriga, VLC, MPC, 5kplayer ja ütleks, et isegi 1080p ja netflix uimavad. Proovisin nii 30, kui ka 60hz, vahet ei näinud. Arvutiks i7-8750H, 16gb ram, nvidia rtx2070 + intel uhd 630, projektor ise näitab et signaal on 4k, HDR ja 60hz.
Samas, kui nüüd läbi Xboxi vaadata, siis kõik kiire ja sujuv nagu 60hz kohane, kuid ma ei suutnud leida ühtegi video failide mängijat, mis toetaks HDR-i. Kodi paistis kõige parem olevat xboxil, aga HDR filmiga ei näita projektor, et oleks aktiivne. Samas Netflix ja mängud toimivad HDR-iga kenasti.
On kellelgi ideid?
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
24.10.2019 09:40:06
|
|
|
| tsitaat: |
kuid ma ei suutnud leida ühtegi video failide mängijat, mis toetaks HDR
|
MPC+madvr töötavad suurepäraselt. Sätid paika, siis automaagiliselt lükkab HDR faili käivitamisel vajalikud asjad tööle
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ccplazza
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2007
|
24.10.2019 18:39:07
|
|
|
Selle MPC+madvr kooslusega peaksid saama statistikat ka näha filmi ajal - dropped frames jms. Pidi vist CTRL+J vajutama.
Ma nüüd ei tea mis need normaalsed numbrid seal oleks, aga ehk saab sealt vea otsimisega alustada.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
24.10.2019 23:36:51
|
|
|
Leidsin põhjuse üles PC-l, inteli videokaardi disablesin ära ja hakkas korralikult tööle, kuigi selle HDR-i tööle saamisega on ikka pusimist. Ei suuda Microsoft ikka uusi asju korralikult teha :s
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
24.10.2019 23:42:58
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| Leidsin põhjuse üles PC-l, inteli videokaardi disablesin ära ja hakkas korralikult tööle, kuigi selle HDR-i tööle saamisega on ikka pusimist. Ei suuda Microsoft ikka uusi asju korralikult teha :s |
madvr...see lülitab ise hdr sisse, muidu peaks seda käsitsi tegema kui pole hdr monitor.....soovitan natuke guugeldada. Seal saab asju confida okeilt. Hakkad seepi vaataaa näiteks, siis ei muudeta midagi. Seal saad valida millal madvr sekkub 2160@24p jne
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
25.10.2019 17:41:15
|
|
|
Ekraani asjus veel, üks võimalus on sein veel valgeks värvida, kas see on üldse mõistlik mõte või miks lina parem on, kui valge sein? Võtsin praeguse "väikese" ekraani maha ja taga valge sein peegeldas isegi vähem, kui lina ning ma küll aru ei saanud, et midagi halvemaks oleks läinud?
Ja kui värvida, kas peaks võimalikult sileda seina tegema ja matt valge peale või siis hoopis peaks struktuurne sein olema(lina ju ka struktuurne?)
Miskit sellist - http://www.paintonscreen.lt/ee/tootest
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marcor1
HV veteran

liitunud: 29.09.2003
|
25.10.2019 18:09:28
|
|
|
googelda natuke, vist siinsamaski foorumis teemaks olnud - pidi mingi eriti hea RAL värvikood olema, mingi hallikas toon.
_________________ War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
31.10.2019 01:09:53
|
|
|
neid toone on isegi täitsa mitu. aga sellest on siinsamas teemas räägitud vist päris palju jah. saad valida omale sobiva halli tooni (no need heledamad on tegelikult üsnagi valged...) 499 seeriast
oma majas värvisingi kõik siseseinad nende toonidega sest need on väga mõistlikud värvid/toonid. linal mingit erilist eelist värvitud seina ees küll ei ole. ainuke vahe, mis olla saab on see, et mõned linad (ekraanid) on positiivse gainiga ehk siis peegeldavad. aga see ei ole ka tingimata alati eelis. kasu on sellest pigem siis kui enamasti ei taha filmivaatamiseks tuba pimedaks teha või siis vaatad aktuaalset kaamerat ka projektoriga
sein tasub teha ikka sile ja värvida ka võimalikult ühtlaselt. mina tegi pildiseinale täispahtelduse ja lihvi ning värvisin püssiga
natuke demo ka https://www.youtube.com/watch?v=2x0VyAgCipI
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
06.11.2019 15:12:43
|
|
|
Värvi saab ju ka peegeldava valida.
Sile pind ikka parem jah, eriti kui 4K pilti vaatad. https://www.projectorscreen.com/hd-projection-explained
Proovisin hiljuti mattmustale seinale pilti näidata. Täitsa vaadatav, ruumis sai lambid ka põlema panna.
Heledad värvitoonid olid muidugi tuhmimad kui peaks, samas tumedal taustal valge paistis täitsa valge.
6000 lm projektor.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
07.11.2019 20:09:17
|
|
|
sellise valgusjõuga ei kannatagi väga mujale seda pilti lasta kui mustale enamus projesid ei oma sellist valgusjõudu, et mattmustalt midagi näidata. aga eks muidugi mattmusta ekraani eelis on see, et tõmbab kardina eest ära siis pilt niiväga palju ei muutugi.
aga nende värvidega on point tegelikult selles, et sul oleks RGB paigas. ehk siis näiteks 250,248,247 vms...lähed numbriskaalas väiksema poole siis on ekraan lihtsalt tumedam aga kui rgb väärtused on enamvähem võrdne siis võib see ekraan tõesti olla ka väga tume hall. sellega kui hele või tume on ekraani pind, reguleerid peak white/min black skaalat lihtsalt. tegelikult muidugi paljude projektorite puhul võid täpselt sama teha ka masina pealt...näiteks pannes iirist rohkem kinni või avades.
lihtsalt suvalist musta värvi kasutades kaotad väga palju värvide täpsuses ja kui pilti kalibreerima hakkaksid siis tõenäoliselt seda paika ei saakski
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
11.01.2020 14:23:14
|
|
|
Läksin lõpuks värvimise teed, raame ei pannud äärde ja jäi väga bueno tulemus.
Värvi leidsin Eestist sellise https://drive.google.com/file/d/1i4mSoNjU8_pcoaoHmt4M25pC3fKv6zn1/view?usp=sharing 2 purgi hind jäi 150€ kanti. Peegeldusi pole kordagi täheldanud ning kontrast ka hea.
Uueks ekraani diagonaaliks sai 162" Epsoni projektor saab kenasti sellele kuvamisega hakkama ka hämaras ruumis. Parim pilt tuleb Digital Cinemaga, kuid siis peab juba tuba pime olema.
https://drive.google.com/file/d/1i4z2d3DBp8b_pOyES11dUOnUBQkpyE9b/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1i50Jz_JrMJ2C67AHRA_Mwo0EuFIIEzEX/view?usp=sharing
Raame ei hakka äärtesse panema, need jääks rohkem häirima, kui neist kasu oleks. Hetkel kino filme vaadates ei pane üldse tähele, kui mustad ribad üles-alla tekivad.
Edit: siin hea näide sellest, et kontrasti lisavad mustad ääred ei ole üldse head, kui vaadata TV sarju ja kino filme vaheldumisi. Kuna ääri mul pole, siis filmi vaadates pole üleval-all olevaid tühimike märgata. Küll olid need märgatavad 16:9 ekraaniga.
https://drive.google.com/file/d/1jWOugeltTgp4q8EIfA9itpRTcK6oAoxf/view?usp=sharing
Seoses sellega jäi üle 119" Da-Lite fiks ekraan, ehk keegi soovib soodsalt endale - https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=132318454
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
16.02.2020 19:33:39
|
|
|
Tere, on keegi seda Xiaomi 150 ust laserprojektorit endale soetanud, kuidas kogemused on?
_________________ Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
15.06.2020 18:57:12
|
|
|
| Ei midagi uut siin päikese all. Aastat umbes 12 tagasi sai grafoprojektorist ja läpaka ekraanist selliseid tehtud. 4K'st ja võimsatest LEDidest ei nähtud veel märga und isegi. Siin foorumiski diy projektoriteema olemas, kus pole 5 aastat midagi toimunud.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|