praegune kellaaeg 29.06.2026 00:20:00
|
|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
16.05.2019 21:47:50
|
|
|
mis paberimajandust sul sinna veo juurde vaja on? trass on olemas, kõri on sees,aint keegi unustas kaabli vedada - st igale kiule on vaja paberimajandust? teine ilmasõja aeg on läbi, kus koguaeg paber pidi taskus olema
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cpuboy
HV kasutaja
liitunud: 16.09.2006
|
16.05.2019 21:55:00
|
|
|
Tõenäoliselt on tõesti vaja igale kiule paberimajandust, tehnilise kirjelduse jagu vähemalt, et oleks pärast ju dokumentatsioon olemas, mis kuhu ühendub, mis tüüpi otsad ja mida kõike veel.
Kes tahaks hallata sellist võrku mille kohta hiljem ühtegi dokumenti ei ole?
Eriti kui pakutakse võrku ju kõikidele operaatoritele.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
17.05.2019 05:19:16
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| teine ilmasõja aeg on läbi, kus koguaeg paber pidi taskus olema |
Vastupidi, tänapäeval ikka hoopis rohkem paberimajandust vaja
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
17.05.2019 11:07:06
|
|
|
Pidasin silmas rohkem mullatoid kui kaabli kõrisse laskmist, aga ega viimase puhul ka paberitest ei pääse kindlasti.
Ja paberimajanduse pidasin silmas nii paberimajandust kui "paberimajandust" elektroonilisel kujul.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
17.05.2019 19:56:21
|
|
|
ei ole tähtis mida silmas peeti, tean väga hästi süsteemi ja see paberimajandus on linnalegend, - keegi lihtsalt ei viitsi su kaabliga tegeleda.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
17.05.2019 20:09:48
|
|
|
Niipalju kui ma RCC, jutust aru olen saanud siis ta viitsib ainult vingumisega tegeleda. Kõik see millest ta räägib ei puuduta Elektrilevi võrku ja kõikidel muudel võrkudel on vaja lihtsalt sajaseid lehvitada.
Igale poole operaatorid tasuta ei too ja Elektrilevi plaanib samuti oma võrke vastavalt oma plaanidele ja võimalustele.
Ehk et mõned kohad jäävadki vaid oma kuludega liitumiseks ja reeglid ütleb siin võrgu omanik ning ehitaja, ei saa olema nii, et kaabel on maja juures, tee ääres ja anna aga kopaga siia.
Tartu mnt ääres võib ka mitu magistraali olla, ei anna nendest keegi otsa sulle kuna kiud on loetud.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
18.05.2019 20:16:46
|
|
|
telia lakei jutt ei ole üldse teemakohane. keegi pole tasuta toomisest sõnagi kirjutanud, tee omale enne omaenese võrgud selgeks, siis sajatse.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raivo45
HV vaatleja
liitunud: 09.11.2011
|
21.05.2019 11:07:10
|
|
|
Jalutasin ringi natuke ja nägin, et mu talu tee otsas külatee ääde mingid oranzid tokid pandud. Kõndisin siis mööda teed suure teeni ja vaatasin, et välja jõuab see optika kaevuni. Eile tuli elektrilevist meil interneti kohta ja arvasin, et hakkavad kohe kaablit panema siis. Aga ei, hoopis Elasa kaabel tuleb sinna. Sinna otsa vist end ühendada ei saa?
_________________ xD |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
21.05.2019 15:46:45
|
|
|
*EDIT* Ilmselgelt ma lugesin "Elasa" asemel "Elisa"
Vähemalt Elioni asemel on nüüd Telia. Muidu veel üks nimetus, millega võib sassi ajada.
viimati muutis Reaper 21.05.2019 16:05:27, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
21.05.2019 15:58:36
|
|
|
Reaper, mis on sellel Elisaga pistmist?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
10.06.2019 14:08:46
|
|
|
muinasjutt. fantaasia, sonimine sooja ilmaga. juba praegu ei takista mitte miski neil 12 nel teenust pakkuda SURE-SA võrgus, ometigi seda ei tehta. huvitav küll miks?
igas piirkonnas VÄHEMALT kaks? vot nüüd ma olen põnevil, üks on telia - kuid kes on see teine?
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
10.06.2019 16:22:16
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| igas piirkonnas VÄHEMALT kaks? vot nüüd ma olen põnevil, üks on telia - kuid kes on see teine? |
Nimekirjadest nähtub, et reeglina ELISA.
Järgmine on TELE2.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
10.06.2019 21:42:16
|
|
|
| RCC kirjutas: |
muinasjutt. fantaasia, sonimine sooja ilmaga. juba praegu ei takista mitte miski neil 12 nel teenust pakkuda SURE-SA võrgus, ometigi seda ei tehta. huvitav küll miks?
igas piirkonnas VÄHEMALT kaks? vot nüüd ma olen põnevil, üks on telia - kuid kes on see teine? |
Millal sulle kohale jõuab, et ELASA võrk on operaatorite võrk, mitte klientidele otse teenusepakkumiseks.
Just selle kaudu hakkabki operaatorite võrk jõudma Elektrilevi KLIENTide võrku ja Teenus kodudesse.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
10.06.2019 21:53:39
|
|
|
kle mine soiu mujal. huvitav mismoodi signaal erakliendist siis vajalikku kohta jõuab, ja tagasi kui see elasa võrku ei läbi? sellised töötavad ikka veel telias? jeebus. selle kaudu hakkabki olema eraklient- levi võrk - SURE-SA võrk, tix, või kuhu iganes-edasi ja tagasi.
seeru - tele2 ei paku erakliendile fixvõrku, seega....
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
10.06.2019 22:23:08
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| kle mine soiu mujal. huvitav mismoodi signaal erakliendist siis vajalikku kohta jõuab, ja tagasi kui see elasa võrku ei läbi? sellised töötavad ikka veel telias? jeebus. selle kaudu hakkabki olema eraklient- levi võrk - SURE-SA võrk, tix, või kuhu iganes-edasi ja tagasi. |
Soigumist mujal soovitaks sullegi, kui sa operaatorite ja võrkude telgitagustega kursis pole.
Seda ma olengi koguaeg rääkinud, et ELASA võrku kasutavad täna 100% Eesti elanikest ja külalistest. Olgu siis mõni püsiühendus või mobiilne võrk aga seda LÄBI operaatori võrgusõlme mille taga on klientide võrk, fiiber, vask või õhulahendus.
Olen varem üksikuid era ja ärikliente maininud kes on vastanud tingimustele mille alusel operaator saab rentida neile ELASA kaablist kiu mille järgi taas klient rajab optilise võrgu. See on väga limiteeritud ja reguleeritud KUNA taas, ELASA fiiber ei ole rajatud klientidele otse teenusepakkumiseks vaid vahendamiseks läbi operaatori sõlme...
Et asi selge oleks.
PS. just seetõttu ei liideta elektrilevi liitumispunkte mõne konkreetse operaatori tuumikvõrku vaid neutraalsesse ELASA võrku, et kõik operaatorid saaks võrdsetel alustel võrku rentida.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
10.06.2019 22:40:57
|
|
|
esimeses postituses kirjutab et elasa on operaatorite võrk (st kliendid ei kasuta seda) ja nüüd et juba 100% kõik kasutavad? mina näiteks SURE-SA võrku ei kasuta, kuna endiselt ei ole selles kohas, kus seda vaja oleks mitte ühtegi x ja y, kes suudaks selle ära lahendada. ka eleviga seoses seda ei teki, sest mitte keegi ei hakka mingeid paari majaga külasid kuskil ühendama. saavad asulatesse sisse mõne peatänava äärde ehk, sest ka nemad ei saa liita end sure-sa võrku igalpool, nagu ka siiani senine olukord on olnud - seega mitte midagi ei muutu. neid projekte võib teha kasvõi järgmised tuhat aastat, aga kui ei muutu kontseptsioon (senine oli selline, et esmalt hakkame ehitama ja siis alles korjame sooviavaldusi ) ja ei teki pädevaid inimesi, siis ongi kogumoos.
lisaks - kõik opekad ei saa seda võrdsetel alustel rentida, sest telia on monopol ja väikesed tattninad on mulle ammu selgeks teinud, et nad ei suuda iial konkureerida nende rendihindade ja mahtudega. elevi võrk peab neile sel juhul tasuta olema - muul viisil näiteks sindi telekom või prodigi seal olla ei saa.
hullem juba kui tahateada inteno wifi teema.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
11.06.2019 07:22:57
|
|
|
| RCC kirjutas: |
muinasjutt. fantaasia, sonimine sooja ilmaga. juba praegu ei takista mitte miski neil 12 nel teenust pakkuda SURE-SA võrgus, ometigi seda ei tehta. huvitav küll miks? |
Ok, ma vastan siis tsitaadiga, ehk jõuab kohale.
Need kuni 12 ehk osa neist ei SAA veel pakkuda ELASA võrgul teenust klientidele, sest neil puudub klientideni viiv võrk... seda alles Elektrilevi rajab.
Mulle jäi mulje sinu arusaamast, et iga sepp saaks juba kliendi ELASA võrku ühendada, see ei ole nii.
Mis puudutab võrdseid võimalusi siis maksta tuleb renti kõikidel, oled sa “iseISP” või Telekom. Konkurentsi eelist ei saa luua.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
11.06.2019 08:33:17
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| seeru - tele2 ei paku erakliendile fixvõrku, seega.... |
Elektrilevi on ise koostanud
Spoiler 
| tsitaat: |
Kas ma saan valida kõigi interneti- ja televisiooniteenuse pakkujate vahel?
Elektrilevi kiire interneti võrk on avatud kõigile teenusepakkujatele, kuid oma tarbimiskohas saad sobiva teenuseosutaja valida nende hulgast, kellel on antud piirkonnas teenuse osutamise võimekus ja kellega Elektrilevil on sõlmitud vastav kokkulepe. Vaata täpset operaatorite nimekirja SIIT.
Alutaguse vald
Alajõe küla
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Alutaguse vald
Vasknarva küla
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Antsla vald
Antsla linn
Projekteerimisel
Elisa, Levikom, Tele2, Telia
Harku vald
Suurupi küla
Projekteerimisel
Elisa, Fiber, Homenet, Tele2, Telia
Harku vald
Türisalu küla
Projekteerimisel
Elisa, Fiber, Homenet, Tele2, Telia
Häädemeeste vald
Võiste alevik
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Jõelähtme vald
Uusküla
Projekteerimisel
Elisa, STV, Tele2, Telia, Telset
Jõelähtme vald
Jõesuu küla
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Jõhvi vald
Kahula küla
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Kadrina vald
Kadrina alevik
Projekteerimisel
Elisa, Levikom, Tele2, Telia
Kehtna vald
Järvakandi alevik
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Kohila vald
Masti küla
Projekteerimisel
Elisa, Levikom, Tele2, Telia
Kohila vald
Kohila alevik
Projekteerimisel
Elisa, Levikom, Tele2, Telia
Kohila vald
Pukamäe küla
Projekteerimisel
Elisa, Levikom, Tele2, Telia
Kohtla-Järve linn
Ahtme linnaosa
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Kohtla-Järve linn
Kukruse linnaosa
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Kohtla-Järve linn
Sompa linnaosa
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Kose vald
Habaja alevik
Projekteerimisel
Elisa, Fiber, ProDigi, Tele2, Telia, Telset
Kose vald
Ojasoo küla
Projekteerimisel
Elisa, ProDigi, Tele2, Telia, Telset
Kose vald
Äksi küla
Projekteerimisel
Elisa, ProDigi, Tele2, Telia, Telset
Kuusalu vald
Kuusalu alevik
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Loksa linn
Loksa linn
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Lääne-Harju vald
Kersalu küla
Projekteerimisel
Elisa, Fiber, Homenet, Tele2, Telia
Lääne-Harju vald
Kloogaranna küla
Projekteerimisel
Elisa, Fiber, Homenet, Tele2, Telia
Lääne-Harju vald
Laulasmaa küla
Projekteerimisel
Elisa, Fiber, Homenet, Tele2, Telia
Lääne-Harju vald
Vasalemma alevik
Projekteerimisel
Elisa, Fiber, Tele2, Telia
Lääne-Harju vald
Keila-Joa alevik
Projekteerimisel
Elisa, Fiber, Homenet, Tele2, Telia
Lääne-Harju vald
Meremõisa
Projekteerimisel
Elisa, Fiber, Homenet, Tele2, Telia
Lüganuse vald
Kiviõli linn
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Mulgi vald
Abja-Paluoja linn
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Mulgi vald
Karksi-Nuia linn
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Mustvee vald
Avinurme alevik
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Mustvee vald
Raja küla
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Mustvee vald
Tiheda küla
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Märjamaa vald
Märjamaa alevik
Projekteerimisel
Elisa, Sindi Telekom, Tele2, Telia
Paide linn
Vikasaare küla
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Peipsiääre vald
Kallaste linn
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Peipsiääre vald
Kasepää alevik
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Peipsiääre vald
Kolkja alevik
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Peipsiääre vald
Varnja alevik
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Põhja-Pärnumaa vald
Vändra alevik
Projekteerimisel
Elisa, Sindi Telekom, Tele2, Telia
Põhja-Sakala vald
Suure-Jaani linn
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Põltsamaa vald
Põltsamaa linn
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Põlva vald
Ahja alevik
Projekteerimisel
Tele2, Telia
Põlva vald
Leevi küla
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Pärnu linn
Audru alevik
Projekteerimisel
Elisa, Fiberman, Tele2, Telia
Pärnu linn
Paikuse alevik
Projekteerimisel
Elisa, Sindi Telekom, Tele2, Telia
Pärnu linn
Pärnu linn
Projekteerimisel
Elisa, Fiberman, STV, Tele2, Telia
Raasiku vald
Raasiku alevik
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Rapla vald
Hagudi alevik
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Rapla vald
Rapla linn
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Rõuge vald
Misso alevik
Projekteerimisel
Tele2, Telia
Saarde vald
Kilingi-Nõmme linn
Projekteerimisel
Elisa, Sindi Telekom, Tele2, Telia
Saku vald
Kasemetsa küla
Projekteerimisel
Citynet, Elisa, Fiber, Levikom, Tele2, Telia
Saku vald
Kiisa alevik
Projekteerimisel
Citynet, Elisa, Fiber, Levikom, Tele2, Telia
Saku vald
Metsanurme küla
Projekteerimisel
Citynet, Elisa, Fiber, Levikom, Tele2, Telia
Saku vald
Roobuka küla
Projekteerimisel
Citynet, Elisa, Fiber, Levikom, Tele2, Telia
Saue vald
Kaasiku küla
Projekteerimisel
Citynet, Elisa, Fiber, Tele2, Telia
Saue vald
Kibuna küla
Projekteerimisel
Citynet, Elisa, Fiber, Tele2, Telia
Saue vald
Laitse küla
Projekteerimisel
Citynet, Elisa, Fiber, Tele2, Telia
Saue vald
Riisipere alevik
Projekteerimisel
Elisa, Fiber, Tele2, Telia
Tartu vald
Kõrveküla alevik
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Tartu vald
Maarja-Magdaleena küla
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Toila vald
Kohtla-Nõmme alev
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Tõrva vald
Riidaja küla
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Tõrva vald
Tõrva linn
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Türi vald
Türi linn
Projekteerimisel
Elisa, Levikom, Tele2, Telia
Valga vald
Tsirguliina alevik
Projekteerimisel
Elisa, Homenet, Levikom, Tele2, Telia
Viljandi vald
Jämejala küla
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Viljandi vald
Mustla alevik
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Viljandi vald
Mähkla küla
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Viljandi vald
Viiratsi alevik
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Võru linn
Võru linn
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia
Võru vald
Kose alevik
Projekteerimisel
Elisa, Levikom, Tele2, Telia
Võru vald
Võrumõisa küla
Projekteerimisel
Elisa, Levikom, Tele2, Telia
Väike-Maarja vald
Väike-Maarja alevik
Projekteerimisel
Elisa, Tele2, Telia |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
11.06.2019 09:06:05
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
Need kuni 12 ehk osa neist ei SAA veel pakkuda ELASA võrgul teenust klientidele, sest neil puudub klientideni viiv võrk... seda alles Elektrilevi rajab.
Mulle jäi mulje sinu arusaamast, et iga sepp saaks juba kliendi ELASA võrku ühendada, see ei ole nii.
Mis puudutab võrdseid võimalusi siis maksta tuleb renti kõikidel, oled sa “iseISP” või Telekom. Konkurentsi eelist ei saa luua. |
no täiesti hämmastav. kas keegi on siiani keelanud klientideni viivat võrku ehitada? neil 12 nel , või isegi ühel ainsal? EI OLE!
sure-sa kodulehel olevate viijate nimekirjast on kõik läbi võetud ja nad kinnitavad üheselt, et neil ei ole sellist võimalust ka siis, kui keegi ehitab kusagil kuhugi paar postivahet kaablit, sest paljud ei tegutsegi väljaspool oma piirkonda. ehk iga sepa ühendamine jääbki ära, sestap ei olegi vahet kas me ehitame veel ühe võrgu või 120 miljonit võrku.
näiteks stv raporteerib: > STV kaabliga edastatavad teenused on saadaval ainult linnades ning aadressid kajastuvad koduleheküljel, STVAir teenuse leviala on leitav siin http://stv.ee/est/page/96/page/109/
nii, kuidas nad äkki siis sepale teenust pakuvad - ei pakugi, see on järjekordne üks hästi suuuur suur mullike.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
11.06.2019 09:10:05
|
|
|
RCC, ja arenguid toimuda ei tohi, et taristu olemasolul ka sepale maal pakkuda võiks?
Linnas oli neil kasumlikum taristu rajamine tarbijate kontsentreerituse tõttu, maal tekib nüüd ilma justnagu ilma telko investeeringuta taristu, mis siis viga maalt maast raha korjata.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
11.06.2019 13:05:55
|
|
|
| RCC: Mis on SURE-SA? Googel ei aidanud...
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
11.06.2019 13:09:25
|
|
|
Reaper, see on tema paindumatus seda sõna suhu võtta ja sellest tulenev tõlgendus millestki jubedast ELA SA
vist... mine tea, mis inimesel kaane all podiseb
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
11.06.2019 13:13:43
|
|
|
haha, hea huumor
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
11.06.2019 23:31:36
|
|
|
Pole vast otseselt teemaga seotud, mida rohkem igasugu elektrilevi vms. Ühendusi luuakse, eeldusel, et nood valguskaabli peal, seda väiksem koormus meile. Meile, kes läbi õhu internetti tarbivad. Seda parem ju? Levikom siin Kaberlas harjumaal kui jumala õnnistus.
Mul ka Elasa kaabel üle tee 5 meetrit. Mis meele heaks teeb, too kaabel läheb Kaberla Telia masti, mille kaudu ka Levikom toimetab.
Tulemuseks 5ms ping. Kallis? Jah on kallis võrreldes linnas pakutavate pakettidega.
Ma oma liileputkas makseterminali jaoks võtsin Telia 4g fix ühenduse. Saab ka Netflixiga hakkama. Putkas , kus üle tee on Elasa kaabel.
Üldiselt oma monoloogi kokku võttes arvan, et pole häda midagi.
_________________ lillekasvatus.ee |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
28.08.2019 20:49:20
|
|
|
täpselt mida oligi arvata, levi paigaldab sisuliselt elasa kõrvale teist võrku ja kasu pole kummastki!
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
28.08.2019 22:28:29
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| täpselt mida oligi arvata, levi paigaldab sisuliselt elasa kõrvale teist võrku ja kasu pole kummastki! |
elektrilevi pikendab elasa võrgu klientideni.
nagu kõrgepinge madalpingeks koos harudega.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
28.08.2019 23:08:30
|
|
|
Vaatasin Elektrilevi kodulehte, ID-kaardiga sisselogituna. Kas selle internetiühenduse osakonnaga suhtlemiseks mõni konkreetsem email ka on või peab Elektrilevi üldmeilist alustama?
Ma tahaks küsida, kas oleks ka lootust kiire interneti järele: naabervallas käivad hoogsad planeerimistööd ja praktiliselt kõik küla majad saavad ühenduse. Mina elan aga administratiivjaotuse järgi linnas ja sinna pole lähemal ajal üldse töid planeeritud. Konks on selles, et valla ja linna piir jookseb praktiliselt aia tagant ja isegi vana postirida on alles, kuhu kaabli saaks riputada.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
28.08.2019 23:41:42
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 08.04.2024 02:17:27, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
29.08.2019 19:40:25
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| RCC kirjutas: |
| täpselt mida oligi arvata, levi paigaldab sisuliselt elasa kõrvale teist võrku ja kasu pole kummastki! |
elektrilevi pikendab elasa võrgu klientideni.
nagu kõrgepinge madalpingeks koos harudega. |
ei pikenda, vaid ehitab suuresti lisa topeltvõrgu, lihtsalt selle vahega, et ta võtab signaali nii SURE-SA võrgust, kui iseenda televõrgust.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
29.08.2019 19:47:06
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| RCC kirjutas: |
| täpselt mida oligi arvata, levi paigaldab sisuliselt elasa kõrvale teist võrku ja kasu pole kummastki! |
elektrilevi pikendab elasa võrgu klientideni.
nagu kõrgepinge madalpingeks koos harudega. |
ei pikenda, vaid ehitab suuresti lisa topeltvõrgu, lihtsalt selle vahega, et ta võtab signaali nii SURE-SA võrgust, kui iseenda televõrgust. |
mis tähendab topelt? too mõni pilt või näide kus on elasa võrk eramajadesse veetud või näide kus elektrilevi asulast allsulasse võrku peaks ehitama.
ma ju näen kaarte kus on elasa ja kuhu planeeritakse elektrilevi, ükski neist ei kattu vaid saavad poolel teel otsad kokku.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
30.08.2019 18:45:22
|
|
|
Loe artikkel läbi.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.08.2019 20:29:51
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| Loe artikkel läbi. |
kui sa mõtled seda:
| tsitaat: |
| Riigi toel kõikjale Eestis interneti valguskaablit vedama asuval Elektrilevil on seni läinud suurem aur põhivõrgu rajamisele ja nii pole veel tekkinud kliente, kes riigiettevõtte abil endale kiire interneti koju oleks saanud – kuid tööd käivad. |
Siis see kujutab võrgu rajamist tänavalt ka järgmisele tänavale kus asub ELASA või mõni muu magistraal.
Samas see jutt näitab ainult hädaldamist, et me ei saa asjadega lihtsalt hakkama.
Nad teadsid väga hästi kuhu nad kandideerivad ja mida nad peavad ehitama hakkama.
Selge ongi see, et kui sa leiad tänavad kus on 50 klienti keda on vaja võrguga ühendada, siis seal tänavanurgal ei oota kellegi optika ega mitte ka ELASA.
ELASA on asulate, linnade vaheline tuumikvõrk mis ulatub enamikest ka väikestest küladest kuni 1,5km kaugusele. Enamasti siiski lähemale.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
31.08.2019 09:55:41
|
|
|
See tekst on nüüd teistele lugemiseks, mitte palgalisele telia hääletorule. Ega nad ei saagi hakkama. kuna neid võrke rajatakse enamuses endiselt vaid ASULATEs, kulgevad seal tont teab kelle OLEMASOLEVAD põhivõrgud, sest selge on see, et keegi ei hakka üksikut maja kuskil külas netitama, tehtagu neid projektisid või 120 000. Lisaks - enamikes kohtades soovitakse see tee-äärne postitamise jama üldse ära kaotada, siis kuhu see optika riputatakse. Ei teadnud ei elektrilevi mida teha tuleb ja ei teadnud ka projekti algatajad. 1,5km ei puhu üldse pilli, sest selleks et sealt väljavõte saada, tuleb ehitada TEINE põhivõrk kõrvale.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
T1000
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2007
|
01.09.2019 11:32:47
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| RCC kirjutas: |
| täpselt mida oligi arvata, levi paigaldab sisuliselt elasa kõrvale teist võrku ja kasu pole kummastki! |
elektrilevi pikendab elasa võrgu klientideni.
nagu kõrgepinge madalpingeks koos harudega. |
ei pikenda, vaid ehitab suuresti lisa topeltvõrgu, lihtsalt selle vahega, et ta võtab signaali nii SURE-SA võrgust, kui iseenda televõrgust. |
Elektrilevi ei võta mingit signaali, Elektrilevi ei oma mitte mingit televõrku. Millest sa üldse räägid? Elektrilevi ehitab puhta pimeda optika mis ühendatakse vastava operaatori splitteriga.
| RCC kirjutas: |
| See tekst on nüüd teistele lugemiseks, mitte palgalisele telia hääletorule. Ega nad ei saagi hakkama. kuna neid võrke rajatakse enamuses endiselt vaid ASULATEs, kulgevad seal tont teab kelle OLEMASOLEVAD põhivõrgud, sest selge on see, et keegi ei hakka üksikut maja kuskil külas netitama, tehtagu neid projektisid või 120 000. Lisaks - enamikes kohtades soovitakse see tee-äärne postitamise jama üldse ära kaotada, siis kuhu see optika riputatakse. Ei teadnud ei elektrilevi mida teha tuleb ja ei teadnud ka projekti algatajad. 1,5km ei puhu üldse pilli, sest selleks et sealt väljavõte saada, tuleb ehitada TEINE põhivõrk kõrvale. |
RCC, miks sa sellist sodi toodad? Kogu see jutt tundub kergelt kibestunud tegelase unelm fantaasia kus kujutatakse omale asju ette.
Nagu ka teised tegelased siin teemas võin ka mina, olles selle projektiga üpris palju seotud, kinnitada et su jutt on puhas väljamõeldis mis ei vasta tõele.
Elasa ja ELV last-mile ei ole mitte kuidagi seotud projektid ning Elasa eesmärk ei ole kunagi olnud lõpptarbija võrku ühendamine va kui tegemist pole asutusega (koolid jms). Elasa eesmärk on jõuda võimalikult paljudesse strateegilistesse punktidesse (asutuste sidesõlmed, operaatorite sidesõlmed, missioonkriitilise side sõlmed jms) ning anda edasi teatepulk operaatorile. Sama moodi nagu on rumal jutt, et tegemist on mobiilioperaatoritele ehitatud põhivõrguga, kasu sellest loomulikult saab kuid ilma nende kaasamiseta oleks tulnud antud siderajatised Elasa projektil endal rajada mis oleks täiesti mõttetu. Nüüd Elektrilevi splitteri kapist hakkab optika jõudma sinna küla kuhu-iganes-punkti kus on ELASA sees ning erinevad operaatorid saavad ligi (tänase seisuga kaks ainsat kes hakkavad teenust igal pool pakkuma on Telia ning Tele2). Teadmiseks siis tehnoloogia mida kasutatakse Elektrilevi last-mile võrgus ning Elasa võrgus on küll optika kuid täiesti erinev, ehk siis tehnoloogiliselt ei ole võimalik ehitada magistraali kõrvale last-mile võrku - pon tehnoloogia seab distantsile piirangud.
Teada on ka see, et ilma Elasa projektita oleks tänane last-mile projekt võimatu. Mitte ükski operaator ei hakka küla fix-võrgu jaoks ressurssi andma oma raadiost. Ma leian, et siin ei olegi rohkem midagi kommenteerida ega tõestada.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
01.09.2019 22:06:13
|
|
|
milleks sa seda kirjutad, mida ma juba ammu tean? elektrilevil on oma olemas oma võrgud, aga need on nn. asutusesiseseks teenindamiseks. mis ei tähenda muidugi seda, et kõik ongi vaid mustvalge. hetkeseisuga saavad maapiirkondades enim kasu just moblavõrgud; - enamikes kohtades ongi ühenduse saanud vaid need nn. koolid, vallamajad, vms. erakleinte on vaid ühekäe näppude peal ja see jääb nii veel väga pikka aega. optika hakkab ikka jõudma enamasti elasast levisse, mitte vastupidi. iseasi, kui nad kasutavad mingeid omi valmis võrke. magistrali kõrvale ei ehitatagi mingit eraldi võrku, vaid nn. juurdepääsuvõrk "tõmmatakse" teise, kolmandasse või neljandasse torusse, sealt edasi saab seda siis jagada kas maa-kaablina, või kusagilt nö posti otsa tõmmates. (kus on siis juba nn uus levi võrk olemas) Siin polegi tõesti midagi kommenteerida, sest ka projekti alltöövõtjad (nii elasa kui levi) laiutavad vaid käsi ja pakuvad et võtku kodanik 4g, on lootust midagigi saada.
ps - see parool ei kehti!
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
10.09.2019 19:11:18
|
|
|
RCC - mis probleem on sul nende korralike WIFI linkidega?
"Te ei kujutagi ette, millist janti saab näha ühe korraliku püsilingi WI-FI ühenduse seadistamisel. Lisaks sellele on paras peavalu seadmete omavaheline olematu kooskõla ja tohutud tehnilised puudused."
?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
10.09.2019 21:15:17
|
|
|
| See kauglink pole ju nii võimatu asi.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
11.09.2019 00:37:55
|
|
|
Ma ka nii mõtlen, aga näädsa - RCC arvab teisiti (vist)
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
11.09.2019 18:39:29
|
|
|
rcc ei arva, vaid 20aastat kogemust annab faktid.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
12.09.2019 12:08:01
|
|
|
Sitad faktid. Hullemad kui arvamised oleks olnud. Mõni teeb tööd ka 45 aastat, ja kogu see aeg teeb valesti, niiet mingi lambist ajaühik ei ole mingi näitaja minu jaoks.
Ma ütleks nii - kui viimase viie aasta jooksul pole leidnud tehnilist kooslust pika raadiolingi loomiseks, mis töötaks vähemalt 100M läbilaskega, siis on midagi päris valesti läinud kogemuste tekkeprotsessis.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
18.09.2019 10:27:00
|
|
|
Natuke värsket sisuturundust kah. Küll on ikka sideoperaatoreid.
link
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
18.09.2019 13:53:42
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| Ma ütleks nii - kui viimase viie aasta jooksul pole leidnud tehnilist kooslust pika raadiolingi loomiseks, mis töötaks vähemalt 100M läbilaskega, siis on midagi päris valesti läinud kogemuste tekkeprotsessis. |
sa võid öelda mida tahad - korralik seade, 100 euri suurusjärk - nüüd vaatame hinnakirja, kablaga ühendus 100/100 - 25 euri, palavalt armastet wifi 100/50, 60 euri
vahet märkad?
vaatasin veel paar hinnakirja kiirelt läbi, osadel on upp sama raha eest vaid 25 mega, ja lisaks ei ole kindlasti see postiühendus garanteeritud kiirus.
mis puudutab elekt4rilevi kirjatükki - siis see, et sidevõrgud on monopoolses seisus on puhtalt omaaegse erastamise-ärastamise süü. tol ajal sentide eest antud infra võiks täna võimaldada igale kodanikule mistahes ühenduse.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
18.09.2019 15:46:45
|
|
|
RCC, mis see hinnakiri siia puutub? Ma saan aru, et jutt käis wifi-lingist üldiselt. Kuskohast see interneti võtab, pole antud hetkel oluline.
Saaks ka püsineti, kui raadiolinki kasutada, aga teises otsas on maksimumiks 12 Mbit Telia vask. Teisel pool metsa Elektrilevi hakkab valgust vedama, aga mulle üle valla-linna piiri ei tooda.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
18.09.2019 15:58:02
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 08.04.2024 02:34:12, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
18.09.2019 20:22:02
|
|
|
Neid linnu kus nii on tehtud, leidub igal pool.
RCC - ma toon uuesti välja probleemiga seotud olevad sõnad: "Jant --- ühenduse seadistamisel; seadmete omavaheline olematu kooskõla; tohutud tehnilised puudused". Siin ei ole midagi mis meenutaks sõna "hinnakiri".
Seadmed mis suhtlevad tehniliselt ca 300Mbits klassis, ei piira kuidagi üleslaadimist, ok veidi erinevad vahel kiirused, aga et miski suudab alla tuua 100Mbits ja üles ainult 25Mbits, sellist mastiseadet ei ole võimalik osta. Veel vähem leiad sa sellist infot hinnakirjast.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aixi
HV kasutaja
liitunud: 13.07.2007
|
30.11.2019 19:01:01
|
|
|
| Tea kas on mõni riik kus kõik sada protsenti on valguskaabliga ühendatud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|
| lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.
|