Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 323, 324, 325 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
dentartu
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2019 11:50:19 vasta tsitaadiga

Kui ruuteris kiiruse test korras, samal ajal arvutis mitte. Soovitaks proovida teise arvutiga. Kui teise arvutiga sama, proovida teise vahelise kaabliga ruuteri ja arvuti vahel. Ruuteri taga kaablit ei näe mõtted ümber tõsta mujate eth pesades kuna ruuteri vahetusega viga sul kordub. Kui mure oleks liinis, jaamast kuni ruuterini siis ka ruuteris kiiruse test seda näitaks.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kris
HV kasutaja

liitunud: 24.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2019 07:13:09 vasta tsitaadiga

On valida, kas võtta ühenduseks Telia VDSL2+V või Telset-i DOCSIS. Mõlemal pakutakse kiirust kuni 100Mbit/s. Kumba tasuks eelistada?
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2019 07:24:33 vasta tsitaadiga

kris kirjutas:
On valida, kas võtta ühenduseks Telia VDSL2+V või Telset-i DOCSIS. Mõlemal pakutakse kiirust kuni 100Mbit/s. Kumba tasuks eelistada?

Seda, mis vastab rohkem sinu vajadustele. Lisaks allalaadimiskiirusele võib oluline olla ka üleslaadimiskiirus (kui ise sisu toodad) ja latents (online-mängud), Telia võrgus saad ka IPv6, mis meeldib sisuteenustele jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Stabby
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2019 14:23:12 vasta tsitaadiga

Milleks veel optikat vaja? icon_cool.gif
Selline tulemus vasel siis...

Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.08.2019 14:26:00 vasta tsitaadiga

Stabby kirjutas:
Milleks veel optikat vaja? icon_cool.gif
Selline tulemus vasel siis...


Aga vaata kas vase küljes selliseid kiiruseid ka näed? icon_cool.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2019 14:44:33 vasta tsitaadiga

Stabby, siis kui äiksega kõik maha kärvab, siis saad teada milleka optikat vaja on.

Kuni 400m, korralik vask seab samuti omad piirid.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2019 15:42:11 vasta tsitaadiga

Telia tõstis 100/100 interneti 200/200 peale. Saadeti kiri, et aktiveeritud ning vajadusel restartida ruuterit. Iseteeninduses ka näha, et 200/200 on aktiivne.
Samas speedtest.net vastu Telia serverit annab endiselt 100/100 kiirust. Ruuteri restarti juba paar korda teinud (ruuterina on kasutusel Fortigate tulemüür).
Kas peaksin veel paar päeva ootama?
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2019 15:56:06 vasta tsitaadiga

heikis kirjutas:
Samas speedtest.net vastu Telia serverit annab endiselt 100/100 kiirust.

Kogu see kola, alustades arvuti võrgukaardist, ikka laseb läbi suuremat kiirust?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2019 16:18:18 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
heikis kirjutas:
Samas speedtest.net vastu Telia serverit annab endiselt 100/100 kiirust.

Kogu see kola, alustades arvuti võrgukaardist, ikka laseb läbi suuremat kiirust?
 


Leidsin vea. GPON ja ruuteri vaheline link on 100Mbps. Läppariga otse GPON külge minnes tuleb ilusti 1Gbps püsti. Ehk siis põhjuseks halb kaabeldus.
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2019 16:30:42 vasta tsitaadiga

Mul sama teema kodus. Kaabel ONTist ruuterini 100 Mbit võimega.Kuna kunagi veetud läbi kappide ja trepi seest ja läbi lae teisele korrusele, siis nüüd nuputangi kuda heaks saada asja. Täna võtsin prooviks vooluvõrgu adapterid. Kui ei piisa, siis viin tagasi ja vean üldse õuest kaabli ümber nurga arvutitoa aknani ja sealt sisse tagasi.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2019 16:39:24 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Mul sama teema kodus. Kaabel ONTist ruuterini 100 Mbit võimega.Kuna kunagi veetud läbi kappide ja trepi seest ja läbi lae teisele korrusele, siis nüüd nuputangi kuda heaks saada asja. Täna võtsin prooviks vooluvõrgu adapterid. Kui ei piisa, siis viin tagasi ja vean üldse õuest kaabli ümber nurga arvutitoa aknani ja sealt sisse tagasi.


Ma ise olen üürikas ning siin on see kaabel seina sisse vist süvistatud ja kinni krohvitud. Loodan, et saan uuesti otsastamisega paremaks icon_biggrin.gif

-edit-
Nüüd korras. Tehnik on seina patchis sinise ja triibusinise kokku ühendanud. thumbs_up.gif


viimati muutis heikis 02.08.2019 18:01:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2019 17:19:41 vasta tsitaadiga

olafsand, otsasta uuesti.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2019 19:21:41 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, 3x juba otsastanud ja testeriga üle käinud, kõik tuled vilguvad ilusti roheliselt testeris.

Zyxel vahel ja 16/40 kiirus wtf icon_neutral.gif
Hea, et e-poest võtsin, lähevad tirinal tagasi.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2019 19:46:49 vasta tsitaadiga

Odavad testrid vilgutavad rohelist tulukest juba siis kui vool läbi käib, ei tea need keerupaari lõhkiajamisest mitte midagi. Värvid ikka kindlalt õiges järjekorras? Pistikud õiged? Kui jah, siis on kaabel ilmselt kannatada saanud.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2019 08:16:36 vasta tsitaadiga

A.S., otsastamine oli vale. Ehk siis jälgisin sõbra soovitusel otstes ainult värvide järjestust, mitte standardit icon_redface.gif

Huvitav on see muidugi, et kui Inteno (400P) on selle kaabli otsas teisel korrusel, siis nett üles ei tule. Kas 25-30m on ONT jaoks palju äkki, et ruuter ära tunda ja ühendus anda?

Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2019 10:15:56 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Kas 25-30m on ONT jaoks palju äkki, et ruuter ära tunda ja ühendus anda?


Ei ole palju.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2019 10:20:00 vasta tsitaadiga

Ei tohiks olla tõesti palju, aga seal võib ju veel mõni probleem lisaks olla.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2019 13:44:38 vasta tsitaadiga

kui loogiline on, et inteno ruuteril on häda küljes kui wan port mingil põhjusel oma kiiruse alla tõmbas, tavalise gigabiti asemel 10mbit peale? kõik muud ruuteri funktsioonid kaasa arvatud gbit sisevõrk töötasid nagu peab.
lugu algas nii, et puhkuselt tagasi tulles oli 10mbit internet, sellepärast, et ruuter nägi wani otsas just seda kiirust. teliaga telefoni otsas läpakas nägi nii sama kui teise juhtmega sama 10mbit. telia seadmele teises otsas lasti konf uuesti peale aga too hetk midagi ei muutunud.
tehnik kohal käis, siis kaablitester näitas, et kaabliga on kõik korras. tema läpakas oli kiirus korras aga ruuter kukutas kiiruse mõne minuti pärast maha ja 10mbit, koormuseks küljes telekas ja minu masin oma tavalise kraamiga nagu steam updated.

telia lahendus muidugi on uus ruuter nende käest rentida aga tõstsin oma inteno tagasi ja enam see sellist pulli pole teinud.
kui tõenäoline on, et häda on minu ruuteris?

no ei ole mingit isu pea 6€/kuus ruuteri eest maksta kui endal üks olemas. neid telia ruutereid on vist jätkuvalt nende digitv jaoks vaja kasutada?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.08.2019 16:17:15 vasta tsitaadiga

Ei saa su jutust küll 100% aru.
Oled sa kindel, et probleem on justnimelt pordikiiruses, aga mitte näiteks ruuteri läbilaskevõimes? Ja mille otsas täpselt see läpakas 10Mbit nägi? Kust see number kõigil juhtudel pärineb? Mida tähendab teine juhe? Vedasid korrusmaja keldrist teise kaabli tuppa? Mitu sul neid ruutereid siis on? Kas probleem läks ära või jäi alles?
Tehniku kaablitester vilgutas tulesid või näitas midagi sisulist ka? On oluline vahe, kas kasutatakse 10€ testrit mis näitab kaabli võimet alalisvoolu läbi lasta, või 1000€ tester, mis mõõdab ära, kas vajalikud megahertsid kaablist ikka läbi mahuvad.

Aga kui kuskil on probleem, siis probleemil on põhjus või mitu. Vigane raud on üks võimalik põhjus. Ja kui on välja selgitatud, et raud on vigane, siis see raud tuleb välja vahetada, muidu probleem ei kao. Vot see on loogiline. Välja arvatud juhul, kui probleem teinekord ise kaob. Välja arvatud juhul kui Telia kaabli teise otsa ise salaja teise porti tõstis. Jne.
Kas sa tahad välja vahetatud või välja vahetamata seadet rentida või omada, pole probleemi olemuse seisukohalt oluline. Samuti pole peale teenuste töölesaamise lihtsuse mingit põhjust, miks ruuter peaks pärinema just Telia käest. Oluline on eristada asjad, mida sa tahad, ja asjad, mida sa pead.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2019 16:33:18 vasta tsitaadiga

ruuteri läbilaskevõimes? kui sama ruuter on samas kohas samadel tingimustel päris pikalt töötanud ja töötab ka praegu?

häda avastamine käis nii, et telekas hakkas hakkima kui ükskõik mida internetis tegid (telia digibox paistab jooksvalt tarbivat ~7mbit). seejärel speedtest näitas 2-3mbit (see, mis digiboksist üle jäi) ja ruuteri kasutajaliides näitas, et wan pordis on 10mbit. kohtvõrgus samal ajal asjad liikusid vabalt gigabitise kiirusega edasi-tagasi, igaks juhuks proovisin.
proovisin ruuterit restartida, see ei muutnud midagi. helistasin teliasse, sealt lasti ruuteri restart teha, proovida otse läpakas ja teise kaabliga. kõigil juhtudel nähti juba teisest otsast, et on 10mbit. tehti teises otsas seadmele mingi seadete restart aga midagi kohe ei muutunud ega hiljem kui ruuterit uuesti restartisin.

järgmine päev tuli tehnik. kaablitester (mingi pädevam asi paistis olema) näitas, et signaal läheb läbi, rohkem ei registreerinud ja ei tahtnud kodanikul üle õla väga vaadata.
tema läpakas seejärel nägi gigabitti. minu ruuter ka, aga ~5 minuti pärast kukkus ühendus maha ja leidis ennast uuesti 10mbit otsast.
selle tulemusena pani tehnik telia ruuteri, mis jäi tööle.

nüüd mitu päeva ei ole olnud aega tegeleda, viskasin juhtmeotsad tagasi enda ruuteri külge, kõik töötab nagu ette nähtud ja oluliselt suuremal koormusel kui häda ilmnedes.
mul on karvane tunne, et häda ei ole minu ruuteris.

mu praegune inteno oli sundvalik telia teenuste toimise jaoks. kui neil ilma erilise konfimiseta saab digitv tööle, soetangi päris ruuteri.

kaabakas kirjutas:
Aga kui kuskil on probleem, siis probleemil on põhjus või mitu. Vigane raud on üks võimalik põhjus. Ja kui on välja selgitatud, et raud on vigane, siis see raud tuleb välja vahetada, muidu probleem ei kao. Vot see on loogiline. Välja arvatud juhul, kui probleem teinekord ise kaob. Välja arvatud juhul kui Telia kaabli teise otsa ise salaja teise porti tõstis. Jne.
vot see kahtlus mul juba hinge poebki, et tegemist ei ole mitte ruuteri hädaga vaid seade teises otsas pani vahepeal pildi tasku.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2019 10:48:49 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Ei tohiks olla tõesti palju, aga seal võib ju veel mõni probleem lisaks olla.


Küllap on miskit muud siis jah. Inteno selle kaabli otsas nuputab umbes 10 minutit kokku ja siis läheb interneti tuli punasena tööle. Muud tuled on rohelised. Kui Inteno on ONTi juures 1,5m kaabli otsas, siis max 30 sek ja kõik ilusti roheline.
Samas sellest kaablist alla PC juurde jõuab kiire nett probleemideta.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2019 17:18:11 vasta tsitaadiga

Nonii, minu u. 6 aastat häda ja viletsust on lõpuks läbi saanud. Ma isegi ei mäleta, palju kordi ma igast sooviavaldusi ja asju saatsin. Kõikide operaatorite mobiilse interneti pakette kasutasin vähemalt kaks korda selle aja jooksul. Aga eile käis tehnik ja ühendas kõik ära ja nüüd on lood sedapsi:



Tundub, et kõik töötab ja midagi kokku jooksnud kahe päeva jooksul ei ole.

TV suhtes oleks Telial konkurentidelt nii mõndagi õppida/üle võtta aga see ehk läheb juba TV teemasse.

Igatahes suured tänud Teliale! icon_smile.gif

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2019 22:14:25 vasta tsitaadiga

Renq, tean seda tunnet. Tulen ka eramajas vase 40/10 pealt, kus 4k youtube videot vaadates telerist ülemise korruse digiboks kotti jooksis ja pidin ootama, kuni proua magama jääb, et rohkem pähe ei saaks icon_lol.gif

Kuna puhkus algas, siis see nv luban endale jälle kõikse nobedamat. Drooni videosid 4k formaadis palju kogunenud ja nüüd saab rahus neid uploadida. Samas 500/500 mis tavaolukorras on, on ka üle keskmise hea tegelikult.

Tänud Teliale ja eriti suur tänu Indrekule, sest ONT oleks tehniku abiga muidu minuni jõudnud alles 19.08.19, aga nüüd juuli lõpust valgustab juba icon_lol.gif beer_yum.gif thumbs_up.gif

Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2019 22:32:58 vasta tsitaadiga

Tsiteerides klassikuid siis: "Mis missioonikriitilisi asju te kodus jooksutate, et teile EDGE'st või ADSL'ist ei piisa? icon_lol.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2019 11:37:55 vasta tsitaadiga

ot:
Etz kirjutas:
Tsiteerides klassikuid siis: "Mis missioonikriitilisi asju te kodus jooksutate, et teile EDGE'st või ADSL'ist ei piisa? icon_lol.gif

"5G on mõttetu."

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2019 12:12:20 vasta tsitaadiga

TG784 lõpetas interneti edastamise ADSLi otsas. Telefonitoest pakuti välja, et viga liinis või ruuteris. Soovitati ka uus ruuter osta. Juhendasin telefoni teel siis vanainimest ruuterit resettima. Aitas. Eks nüüd näis, kaua töötab. Võimalik, et tõesti ruuter suremas või kusagil liinis kamm (nõukaaegne vask). Või siis 7+ aastat ilma resetita jooksnud ja vajas "värskendamist".
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2019 13:07:45 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Renq, tean seda tunnet. Tulen ka eramajas vase 40/10 pealt, kus 4k youtube videot vaadates telerist ülemise korruse digiboks kotti jooksis ja pidin ootama, kuni proua magama jääb, et rohkem pähe ei saaks icon_lol.gif


Tean samuti seda tunnet juba viimased 20 aastat ja tean seda tunnet ka edaspidi järgmised 20 aastat. tulen eramajas 19kbps raadiotelefoni pealt, siis oli hädine külatee ja nüüdne levikom üle mõistuse hinna ja üle mõistuse pisikese kiirusega. 40/10 oleks juba kirsiga tort.
missioonikriitiline ei ole, aga torrent ei puhka hetkekski, ja kanal on stabiilselt täis, kui sajase lingi saaks oleks juba super, gigabit jääb hoomamatuks unistuseks elu lõpuni. tehnilise taseme juures suudaks ka 10 gigase lingi täis pumbata, kuid ,,,500 se mrtg oleks olafsandil ilmselt 95% lage.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2019 14:00:09 vasta tsitaadiga

Mul on väikses kortermajas kaabeldus natuke rumalalt tehtud. Korteris nõrkvoolukapp puudub ja kõik toad jooksevad koridori ehk ma peaks justkui ühe toa valima, kuhu ruuteri paneks.
Huvitav, kas mingil tingimusel saaksin oma ruuteri koridoris olevasse telia kappi jätta? Seal siis patchiks kõik toad ruuterisse.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2019 14:21:13 vasta tsitaadiga

Kuhu maani on kaabelduse hooldus/paigaldus telia vastutada? Kuni karbini välja, isegi kui see majas sees?
telia info email soovitas "tehnilisele toele" kirjutada - aga sellist emaili ma nende kodulehelt leida ei suuda.

https://imgur.com/a/FMDrqEh
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rainisk
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2019 19:37:22 vasta tsitaadiga

See Telia on ikka paras sitt siin Raplas, koguaeg pilt hangub ja nett on ikka ülihalb, kuigi mul see 40/10mbs.
Ja no need abitädid on vahvad, ainuke mis suudavad mõelda et tehke resa..

_________________
( -_・) ︻デ═一 ▸
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2019 22:02:08 vasta tsitaadiga

RCC, mis tuu mrtg oo? Kui seda teada saan, siis oskan ka vastata. Hetkel 500/500 ongi jah kasutusel. 95% on täis ja 5% on lage jah, aegajalt icon_lol.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2019 22:18:35 vasta tsitaadiga

mauro, Telia vastutusala lõppeb välisseinaga (väljapoolt).
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2019 22:32:56 vasta tsitaadiga

Vahur kirjutas:
mauro, Telia vastutusala lõppeb välisseinaga (väljapoolt).


Ei ole nii. See on individuaalne.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2019 18:28:30 vasta tsitaadiga

Eks alati on võimalik eraldi kokkulepped. Niipalju kui Telialt era- ja ärikliendina ühendusi tellitud on alati kaabli vastutus lõppenud reeglina välisseinaga. Kui erandit oleme tahtnud siis on kirjalik leping selle kohta tehtud (ärikliendile).

Aga kui sa endale ise räägid teised tingimused siis ei saa öelda teistele, et vaikimisi nii ongi.

Edit:
Harjumaal mingi suurem rike, päeval pool kaks kadus ühendus ja hetkel näitab rikete kaart Viimsi valla peale 859 mõjutatud ühendust. Kella 16 ajal näitas eeldatavaks taastumise ajaks 18:45 nüüd alles 21:00.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2019 23:05:35 vasta tsitaadiga

Vabandan juba siiralt ette ära, sest küllap vastatud teema. Aga ei leia nagu kahjuks.

Inteno 400P jagab kaabliga netti, juhe tuleb Mikrotik ruuterisse. See omakorda jagab kaabliga arvutile ja digiboksile edasi.

Mikrotik dhcp kinni pandud, sest muidu jääb digiboksi pilt mustaks (kava jne olemas, kanaleid saab ka vahetada).

Probleem aga selles, et kui digiboks tööle panna, siis Mikrotiki wifi DL on max 15, aga UL 480-490 nagu peab (500/500 ühendus). AC wifi siis loomulikult. Digiboks välja lükata, siis DL ka kohe korras. Mikrotik eripära? Annab midagi sättida või tuleks asisem wifi ruuter Tiki asemel soetada?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2019 23:56:47 vasta tsitaadiga

olafsand, Bridge juures "IGMP Snooping" on lubatud?
Mina lasin enda hAP ac2 quick setiga "Home AP dual" peale ja pmst oligi kogu konfimine.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 08:23:09 vasta tsitaadiga

bladerunner, vaatan homme selle üle kohe,tänud!

Edit: oligi seal sättes see NO peal, panin YES ja asi korras. Suur-suur tänu Sulle! thumbs_up.gif icon_smile.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 19:26:16 vasta tsitaadiga

kas see inteno on tõesti nii vilets, et ei suuda jagada ühele arvutile ja ühele telekale striimi? või mispuhul sa sellist asja harrastad? mul mõnes kohas on otse LC pistikust, igal masinal väline ipp ja no saabki.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 20:15:47 vasta tsitaadiga

RCC, inimesel on äkki vaja wifit lihtsalt laiendada kohas kus on 1 võrgupesa ja seal oli digiboks juba ees? Mul on omal lausa 2 MT majas wifi laiendajate ja switchidena kasutusel.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 21:37:36 vasta tsitaadiga

RCC, ONT juures peab Inteno olema, sest 25m juhtme otsas netti kokku ei lepita. Ja selle 25m juhtme otsas on siis elutoas hoopis MT. Ja selle küljes siis PC ja Arris. Muidu oleks jäänud nagu enne. Intenost tuleks 2 eraldi kaablit, PC ja Arrise külge.

Näidispilt ka, siis pilt selgem icon_smile.gif

Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 21:48:22 vasta tsitaadiga

olafsand, võid ju selle ONT-i taha prooviks rumala switchi visata? Ehk mingi aktiivseadme. Ja sealt juhe Intenosse. Juhul kui MT siiski sul "kalama" jääb.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 21:57:55 vasta tsitaadiga

bladerunner, MT ei kala enam. Samas teine korrus on nüüd wifi mõttes puudulik. MT 2,4 GHz küll levib üles ka jah. MT panna rumalaks purgiks peale onti ja siis Inteno oma vana koha peale tagasi teisele korrusele äkki? Kuna grillinurk aias "näeb" üle puukuuri teise korruse akent, siis praegu on nii, et õues wifi 2/0,5 kiirusega. Saaks selle ka korda sel juhul. Kuigi siis oleks all korrusel jällegi AC wifi puudu thumbs_down.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.08.2019 09:00:05 vasta tsitaadiga

Ega sa ennem õues wifit korda ei saa, kui eraldi APd õue ei pane. Füüsika vastu ikka ei saa.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2019 20:44:15 vasta tsitaadiga

siis oleks mõttekam mingi kopsik pööningule, saab nii tuba, kui õue. omni wifi valdkonnas on tõsised ikaldused.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 16:01:43 vasta tsitaadiga

Kuidas DG200a ruuteril DNS paika panna?

Lisasin DHCP advanced seadete alla küll aga siis DNS nimekirjas näitab ikka esimese DNS-ina telia oma ja järgmine on alles enda sisestatud (mida ta ei ei kasuta siis).
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 17:19:38 vasta tsitaadiga

bitCON kirjutas:
Kuidas DG200a ruuteril DNS paika panna?

Lisasin DHCP advanced seadete alla küll aga siis DNS nimekirjas näitab ikka esimese DNS-ina telia oma ja järgmine on alles enda sisestatud (mida ta ei ei kasuta siis).
Ei saagi. See loll karp.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2019 20:53:02 vasta tsitaadiga

bitCON, ja ei saa ka Dg301 ja DG400P karbiga. Kurb, aga tõsi.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 20.08.2019 23:32:52 vasta tsitaadiga

Kui ONTil los tuli punane on viga kuskil minu kaablis või tuleb Teliat tüliada?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2019 08:16:24 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Kui ONTil los tuli punane on viga kuskil minu kaablis või tuleb Teliat tüliada?


Kui patch korralikult pesas/seadmes siis ega sul muud kontrollida pole, teliasse kõne.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.08.2019 16:59:53 vasta tsitaadiga

Tbh patchi otsikud väsivad kiirelt. Osta teine patch või tee olemasolev puhtaks alkolapiga
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 323, 324, 325 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.