|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
GhQst
HV kasutaja

liitunud: 17.11.2001
|
04.03.2003 16:56:53
Kõvaketta kuumus |
|
|
Kõvaketas töötab vigadeta siis, kui ta temperatuur pole liiga kõrge - normipiirides. Ka andmed säilivad siis paremini, eks?
Teab keegi suurem asjatundja, et millise firma tooted kipuvad rohkem kuumaks minema, mis vajavad lisajahutust?
Praegu oman Samsungi 40 GB, 7200 rpm vinti, mis ei vaja lisajahutust (temp kusail 23 ... 38 C, oleneb toa soojusest). Istub juba pool aastat masinas ja töötab vigadeta siiani.
Kavatsen lähiajal osta suuremat HDD'd (60-80 GB) ja olen kuulnud, et nood vajaksid lisajahutust.
Aga jahutusega ei viitsi jamada. Äkki teab keegi, milline toode töötaks normaalselt ilma ventikata?
Asi selles, et mul toas päris palav ka (-26C vahel).
Tänud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
woozy
HV Guru

liitunud: 09.01.2003
|
04.03.2003 17:00:57
|
|
|
Mul töötab Quantum fireball ilma vigateta ja ei lähe tuliseks. Maxtor on ka päris hea eks sa ise tead kumba tahad osta
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wicked
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
04.03.2003 17:05:50
|
|
|
| tsitaat: |
Asi selles, et mul toas päris palav ka (-26C vahel).
|
Kui nii 'palav' toas on siis pole tõesti jahutust vaja
Muidu seagate on veidi kuumem tykk tänu igasugusele mürasummutusele...
_________________ I prepared Explosive Runes this morning |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RvD
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.05.2002
|
04.03.2003 17:15:59
|
|
|
| Minu seagate on suht jahe (38 viimati kui mõõtsin). See kah 60gb ja ei vaja ta mingit lisajahutust.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
04.03.2003 21:00:20
|
|
|
| kui "jahe" see 38 kraadi nüüd ikka on hdd kohta, oma westernil pole vist mõttjat sees, aga läehb umbes samamoodi soojax nagu läks ibm ja ka maxtori 9! ei usu, et seal isegi eriti suurt vahet on eri tootjatel. aga www.storagereview.com annab infi ju selle asja kohta küll ja küll!
|
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
04.03.2003 21:04:31
|
|
|
| em....mul selles osas nati ebavedamist...mul Seagate Barracuda IV 40GB 7200RPM ja kahjuks temperatuur on tavaliselt ~40C aga kui nt kasvõi teen mingit pikemat copymist siis läep tmp 45C peale...vahepeal läks kuidagi u 47 peale ja arvuti pani pange.....pärast pidin hoidma u 10 minza väljas...siit kah plaan et hangin lisajahutuse varsti sellele
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GhQst
HV kasutaja

liitunud: 17.11.2001
|
05.03.2003 11:31:14
|
|
|
Maxtori võiks küll osta jah. Tal garantii 3.a. kui ma mäletan.
Mis firma vintidel veel 3.a. gar. on?
Qunatumi eelistaksin rohkem kui Seagate'i, sest omal mingi 3 GB isend ja too on elanud juba üle 4 aasta
Samas olen teda transportinud ka päris palju.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sulapekk
HV vaatleja
liitunud: 15.07.2002
|
05.03.2003 11:41:25
|
|
|
heh. mul kaks 6.4Gb Quantumit üles öelnud ja üks 20Gb Maxtor. ja no ma ei ütleks et nad jahedad olid või siis et ma neid üle mõistuse koormanud oleksin või loopinud vms. samas vt profiil ja IBM 2,5 aastat kestnud ja Seagate mis saab videotöötlusega ikka julma koormust 0,5 a. mõlemal S.M.A.R.T. performance 100% ja fitness 100%. aga muidugi või olla et esimesed olid halvad juhused ja teised vedamine.
p.s. storagereview on küll hea sait antud teemal.
----------------------------------------
There was a young man from Kent
Whose tool was so long that it bent.
To save himself trouble
He put it in double
And instead of coming, he went.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
05.03.2003 23:15:27
|
|
|
mis ajas raffas elab põmst??? kas tõesti keegi pole kuulnud, et sellist kettatootjat nagu quantum enam ei ole? või soovitate börsi kaudu veel ringi liikuvaid vanu isendeid?
minuteada liituti vist maxtori alla, või oli IBM, üks neist igatahes 8) mingid kettad quantumi nimega on vist küll veel isegi müügil, kuskil, aga mitte meil.
|
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
06.03.2003 03:48:05
|
|
|
| Wiltz kirjutas: |
| mingid kettad quantumi nimega on vist küll veel isegi müügil, kuskil, aga mitte meil. |
nujaa...seda küll...endal tegelt kah teine isend on 19 gigane Quantum Fireball....elab küll aga nati aeglaseks läks ja pidin seagate'i kõrvale soetama....PS! see et müümise asjus...see 2 poolne...kasutatud isendeid ikka müüakse....uusi aint enam pole
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
06.03.2003 23:27:58
|
|
|
| njah, ma lihtsalt mõcin, et räägitaxe aint uutest ketastest siin. aga börsis neid ikka ilmselt liigub veel jah.
|
|
| Kommentaarid: 275 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
3 :: |
226 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
07.03.2003 00:30:37
|
|
|
| Fujitsu ketas 20GB, 36°C, kast lahti. Palju need kõvakettad max. üldse taluvad? Vähem kui prosed vist...
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GhQst
HV kasutaja

liitunud: 17.11.2001
|
07.03.2003 19:33:00
|
|
|
| Cobra[EST] kirjutas: |
| Fujitsu ketas 20GB, 36°C, kast lahti. Palju need kõvakettad max. üldse taluvad? Vähem kui prosed vist... |
Mul näitab HDD temp-proge max lubatud 41°C. Kunagi läks korraks 42°C'ni, aga see oli siis, kui ma jamasin midagi virtuaalmäluga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Juss71
HV kasutaja

liitunud: 10.08.2002
|
07.03.2003 22:49:55
|
|
|
mu 40 segatel kuskil 38-42,enamvähem norm
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EML
Kreisi kasutaja
liitunud: 22.11.2001
|
08.03.2003 09:57:23
|
|
|
[quote="GhQst"]Maxtori võiks küll osta jah. Tal garantii 3.a. kui ma mäletan.
Mis firma vintidel veel 3.a. gar. on?
WD on ka 3 a. garantiid kuid nagu maxtorilgi on see ainult 8 MB cachega varjantidel.Enda Maxtor näitab 41 kraadi ühesõnaga leige ning ei näe erilist probleemi selles kuna see suht norm temp(õli laagrite vahel on parajalt vedel)
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hotsepp
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.10.2002
|
08.03.2003 21:51:55
|
|
|
Ma arvan, et temperatuuri tundlikus m6nedel kettatootjatel on yksikute mudelite omapära ja v6ib-olla praak. Seda , et yhe juhtumi korral hakata järeldusi tegema ei loe mina 6igeks. Lisaks kui peaks uue kettaga mingi jama olema siis selleks ongi garantii. See, et m6ni firma annab 3a garantiid ei näita ka veel midagi. Kui detail on vigane siis tuleb see suht kiiresti välja ja kolmandal aastal vigast ketast vahetama minna on suht kiire jooks peaga vastu seina. Morall: ära pabla ja osta endale vastavate parameetritega ketas mis sinu n6udlusi täidab. Jäta ketta paigaldamisel 6huruumi nii alla kui yles ja ega see ketas siis kuumaks ka lähe. Kui nüüd sinu vana ketas läheb tuksi siis kruvi kaan pealt, rebi lugejapead minema, painuta kettaplaat näpitsatega pisut propelleriks ja aseta see uue ketta alla jahutuseks.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ihv
HV Guru
liitunud: 17.12.2001
|
21.04.2003 02:39:25
|
|
|
| sain just maxtor diamondmax 9 omanikuks ja sellega seoses väike küsimus...kui kuum on kuum? Tempi mõõtnud ei ole aga käes kannatab napilt hoida..niiet hindan et nii 50 kraadi...kas peaks hhd jahuti ostma?
|
|
| Kommentaarid: 88 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zeppelin
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2002
|
21.04.2003 03:00:11
|
|
|
mul töötab Maxtor DiamondMax Plus 9 tavaliselt 29 kraadi peal ilma mingi lisajahutusega.
juhul kui sul on mitu kõvaketast üksteise peal ligistikku seal sahtlis, siis võid näiteks ühe ketta kinnitada üles vaba cd-romi koha peale. See peaks märkimisväärselt temperatuuri alla võtma.
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ihv
HV Guru
liitunud: 17.12.2001
|
21.04.2003 07:17:42
|
|
|
| tõsi ta on et oli otse töötava cd kiribaja peal ja sel ajal kirjutasin ka päris mitu plaati...vast paari tunni pärast saan uue korpuse ja siis sinna panen ta paremini...
|
|
| Kommentaarid: 88 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
24.04.2003 23:52:57
|
|
|
Maxtor 80GB 8MB cache - 42C hetkel. Küljed kastil maas!
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
suurpealik
HV Guru

liitunud: 04.06.2002
|
25.04.2003 11:18:50
|
|
|
| Minu IBM kurikuulus 30gigane ketas, küll mitte Hungari oma töötab max 30 kraadi peal, muidu on üldiselt jahedam. Aga kuni 40ne kraadini võib suht rahulik olla, edasi võiks juba tõsiselt kaaluda kõvaketta jahutuse paigaldamist. Tegelikult võiks kõikidel 7200rpm kõvaketastel olla lisajahutus, kuigi see pole kohustuslik.
|
|
| Kommentaarid: 227 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
195 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sulapekk
HV vaatleja
liitunud: 15.07.2002
|
03.05.2003 13:31:39
|
|
|
mul ka see IBM - Filipiinidelt kui ma ei eksi. aga on pandud kolmetollise bay alla kummidega rippuma ja eest võtab vent sisse. kõik on vaikne ja u 30 kraadi. samas seagate (vt. profiil) mis on viietollises bays ja lisajahutuseta on 45-50 kraadi, aga see on nende barracuda 4-jade probleem, sest vaikuse huvides on ta alt poroploni sees ja sellevõrra ka palju kuumem. kaaned on ka peal korpusel.
aga minuteada peaks olema kõikidel ketastel safe kui on kuni 30 kraadi plussis võrreldes ambient temperatuuriga. ja vaadake mis tempidega scsi kettad panevad
_________________ There was a young man from Kent, whose tool was so long that it bent.
To save himself trouble, he put it in double, and instead of coming, he went. |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
03.05.2003 13:36:58
|
|
|
Kui mul on suht kitsas 3.5" rackis kettad nii:
flopi
Fujitsu
Maxtor
, tähendab et üksteise peal, kuhu panna näiteks vent puhuma? Kõrvale, taha, ette?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ruts8
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.07.2002
|
03.05.2003 14:04:30
|
|
|
| Cobra[EST] kirjutas: |
Kui mul on suht kitsas 3.5" rackis kettad nii:
flopi
Fujitsu
Maxtor
, tähendab et üksteise peal, kuhu panna näiteks vent puhuma? Kõrvale, taha, ette? |
Ma arvan, et kõige parem variant oleks see, kui sa paneksid vendi ette (muidugi, kui see võimalik on), siis puhuks vent eest>taha, kõvakate vahel on ikka vahed kah, nii et õhk peaks seal ilusti liikuma...
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xclobe
HV kasutaja

liitunud: 11.02.2004
|
08.06.2004 21:54:56
|
|
|
oman hetkel WD 80GB Serial-ATA-150 7200rpm 8MB cache, enne jahutuse ostmist asi ikke peris kuum oli
a nüüd nagu stabiilselt kuni 29 kraadi
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hifi
HV vaatleja
liitunud: 08.06.2004
|
09.06.2004 00:30:02
|
|
|
Kaks ketast masinas, mõlemad maxtorid, üks on 40 GB 7200 ja 20 GB 5400. Ühesõnaga, ma ei oska nende ketaste kohta muud öélda, kui nad on vanad ja nende peal saab muna praadida
_________________ Dixonox |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
09.06.2004 00:35:13
|
|
|
kaks Raptorit masinas ja ketta temp. umbes 30 kraadi. see on jahe
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
09.06.2004 00:55:24
|
|
|
üks küsimus, endal arvutis WD 80GB, sõbral sama ketas ning nüüd everestiga vaadates tal näitab tempi ja mul mitte? tal Abit IC7-G emmeks. Et kas siis NF7-S ei näitagi?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
09.06.2004 02:34:04
|
|
|
hmm... mul Epox 8RDA3i ka ei taha näidata... pean asja uurima
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
09.06.2004 10:36:37
|
|
|
| näitab ainult siis kui SMART on aktiveeritud ja siis ka ei näita kui kettad RAID-is on
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
09.06.2004 12:15:34
|
|
|
RAID'is pole ning kust ma selle SMART aktiveerida saan, kui üldse ?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
09.06.2004 12:17:56
|
|
|
| biosist... peaks saama...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
09.06.2004 15:42:51
|
|
|
| Plin500 kirjutas: |
RAID'is pole ning kust ma selle SMART aktiveerida saan, kui üldse ? |
damn.. ma vaatan, et sul abit nf7-s - sama plaat mis mul. seal ei saagi biosist smarti lubada/keelata mu arust, vaid see on tal kohe automaatselt aktiveeritud
a ma siis ei saagi aru miks ta sul ei näita. muidu selline väike proge nagu HD Tune näitab ka kenasti hdd temperatuuri ära.
http://www.hdtune.com/
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
volts333
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plin500
HV piljardihai

liitunud: 15.01.2002
|
09.06.2004 15:55:56
|
|
|
huvitav, selle HD Tune'ga samamoodi ei näita SMART on n/a ning üleval temp kohal --
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
77 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
09.06.2004 16:46:18
|
|
|
| mul sama nali.. huvitav miks?
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
09.06.2004 19:19:58
|
|
|
| väga imelik tõesti. kui mul 1 ketas oli siis näitas, aga nüüd kui raid 0 on, siis ei näita kuskil, aga ma tean et u. 30C ringis ta on
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xclobe
HV kasutaja

liitunud: 11.02.2004
|
09.06.2004 19:33:08
|
|
|
| proovi speedfani, mul sellega näitab
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
09.06.2004 20:46:58
|
|
|
hmm... mul see paneb üldse segast... temp peaks 9C olema
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xclobe
HV kasutaja

liitunud: 11.02.2004
|
09.06.2004 22:39:54
|
|
|
mul ka seda 9 näitab aga eraldi veel HDD ka olemas
yhesõnaga nelja tempi näitab aga saab muuta et näitaks vähem ka
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarantel
HV veteran

liitunud: 08.03.2003
|
09.06.2004 22:49:55
|
|
|
Mõttetu teema mõnes mõttes: eks igaüks kiida ikka oma
80GB/2MB WD 40° - üksi masinas ilma vendita.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nganasan
HV kasutaja

liitunud: 30.10.2003
|
10.06.2004 09:01:33
|
|
|
maxtori 80 s-ata variant kõige jahedam just ei ole, on ilma jahutuseta kuskil 43-50 kraadi vahel, aga 40 pole kõvaketta jaoks hull veel midagi ja see speedfan näitab mul küll, ainult on nii et mõnikord tööle pannes leiab kõvaketta anduri üles, teinekord mitte. jahutusega 20-25 mul.
Aga selle kohta leiab jahutuse teemast vähe rohkem infi.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
10.06.2004 12:14:17
Re: Kõvaketta kuumus |
|
|
| GhQst kirjutas: |
Kõvaketas töötab vigadeta siis, kui ta temperatuur pole liiga kõrge - normipiirides. Ka andmed säilivad siis paremini, eks?
Teab keegi suurem asjatundja, et millise firma tooted kipuvad rohkem kuumaks minema, mis vajavad lisajahutust?
Praegu oman Samsungi 40 GB, 7200 rpm vinti, mis ei vaja lisajahutust (temp kusail 23 ... 38 C, oleneb toa soojusest). Istub juba pool aastat masinas ja töötab vigadeta siiani.
Kavatsen lähiajal osta suuremat HDD'd (60-80 GB) ja olen kuulnud, et nood vajaksid lisajahutust.
Aga jahutusega ei viitsi jamada. Äkki teab keegi, milline toode töötaks normaalselt ilma ventikata?
Asi selles, et mul toas päris palav ka ( 26C vahel).
Tänud. |
Kaldun arvama, et uutest suurtest kõvaketastest polegi olemas sellist mis lisajahutust ei vajaks, mingi ülivaikne alla 2000 pöördega ventilaator võiks ikka kõvaketa ees olla.
Samsungi ja Maxtor on praktiliselt ühesugused, eelistaks Samsungi sest see on üks vaiksemaid. Seagate Barracuda on küll suhteliselt vaikne kuid ka aeglane, samuti on soojus juhtivust sellel halvendatud, et ketas vaiksem oleks, ilma jahutuseta hakkab Seagate Barracuda kuskil 8 kuu möödudes häälekamaks muutuma ja kuskil 1,5 aasta pärast ei tarvitse arvutis enam korralikult töötada, minu Seagate Barracuda IV ST360021A 60 GB ( soetatud 10 jaanuar 2003a.) on võimeline veel ainult RAIDi otsas töötama, seega omadega läbi.
WD, natuke mürarikas kuid kui pidama jääb siis kauaks ja seda isegi ilma lisa jahutuseta.
Hitachi , mina valisin Samsung SP1213N 120GB, igati vastas muu ootustele aga eks aeg näita, võib olla oleks Hitachi veel parem valik olnud
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TNS
HV kasutaja

liitunud: 29.02.2004
|
10.06.2004 23:14:47
|
|
|
| Mul ka siis WD 80 Gb 7200 rpm ja temp tavaliselt 26C +-1C , aga täna sai tehtud disk defragmenti ja selle käigus tõusis temp ikka 45 C
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
20.06.2004 00:35:04
|
|
|
| 2 ketta vahel 80mm vent ringi ajamas... pole probleemi 8)
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
commer
HV Guru

liitunud: 03.10.2002
|
|
| Kommentaarid: 928 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
714 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
27.06.2004 19:36:17
|
|
|
| kuda nii jahe? mul oli tava korpuses 40C
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
27.06.2004 19:39:13
|
|
|
| commer kirjutas: |
mul samsa 120gb 2m ketas ja temp 14-18' mina rahul  |
ketas ei saa ju jahedam olla kui toa temp.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elar
HV kasutaja
liitunud: 27.05.2003
|
27.06.2004 19:40:19
|
|
|
| commer kirjutas: |
mul samsa 120gb 2m ketas ja temp 14-18' mina rahul  |
Töötad külmhoones? Surnukuuris?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
27.06.2004 19:46:00
|
|
|
hmm... võimalik, et õhuvool otse andurile
endal oli IBMi temp ka 18-23... keegi ei uskunud, et asi saab nii jahe olla... muidugi ega mul toad siis eriti soojad ka polnud(põrandad on parajalt külmad).
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|