Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 370, 371, 372 ... 463, 464, 465  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2019 22:46:39 vasta tsitaadiga

Prayer kirjutas:
Optilise kaabli otsas on sümmeetriline - https://www.elisa.ee/et/eraklient/internet/kodus/koduinternet/optika


No mulle optikat ei pakuta, on see coax vms. kaabel, millest tuleb internet ja TV. TV on siis DVB-C mitte ipTV
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 21.07.2019 02:41:01 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Elisa pakub max 500/50 netti.
Kas keegi oskab mulle tehniliselt ära seletada, miks neil ei ole siis võimalik pakkuda 25/25 või 50/50?

Kui koaksiaali kaudu on maksimumpakett 500/50, siis tehnilis-teoreetiliselt ei oleks takistust pakkuda ka 50/50 või 25/25 paketti. Aga piirangu seab siin uploadi kanalite piiratud arv ja läbilase. Kui 500/50 paketi ostab väike protsent klientidest (ja maksab rohkem), mahub nende suuremahuline upload ära, aga kui pakkuda kõigile suurt uploadi, siis on koaksiaalis "torud" umbes.

Ebasümmeetriline on koaksiaalühendus seepärast, et Docsis on oma olemuselt samasugune nagu DVB-C ja netimukside arv kaablis on piiratud. Samuti ei ole kliendi modem võrdväärne downloadi teenindava muksijaga - download tuleb kliendini QAM256 modulatsiooniga, modem muksib uploadi vaid QAM16 või paremal juhul QAM64 modulatsioonis. Mida väiksem modulatsioon, seda väiksem muksimaht, nii telekanalite kui neti osas.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2019 10:24:02 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Elisa pakub max 500/50 netti.
Kas keegi oskab mulle tehniliselt ära seletada, miks neil ei ole siis võimalik pakkuda 25/25 või 50/50? Või on see puhtalt turunduse teema, et kodukasutajale sünkroonset ei pakuta?


Docsis spetsiifika. Kui sullr majja optika tuleb, saad sünkrooni. Mul on majas valmidus, autos päts ka aga vedada ei viitsi, toakaabelduse peaks ringi tegema ja 1 kopsik tuleks juurde. Ei motiveeri.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sergi
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.07.2019 13:13:35 saab siis optikat või ei saa vasta tsitaadiga

Läksin sellele Elisa lehele, seal on kirjas sümmeetrilised ühendused.
Sisestan oma aadressi, kirjutab vastuseks:
"aadressile saame pakkuda ülikiire valgusoptilise kaabli teenuseid"
ja siis näitab seal olevate sümmeetriliste ühenduste asemel ebasümmeetrilisi.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2019 15:03:55 vasta tsitaadiga

mis aadress?

ma ei tea mis seal veebis kirjas on aga ma väidan, et enamus tartut on tänaseks optikat täis tehtud.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sergi
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.07.2019 19:19:13 vasta tsitaadiga

Annelinn.
Selle lehe järgi jääb mulje, et jah pakume optikat selliste eba- ühendustega ???
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2019 19:27:32 vasta tsitaadiga

See leht.. optika on sümmeetriline.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2019 19:30:14 vasta tsitaadiga

Scott kirjutas:
napoleon kirjutas:
Elisa pakub max 500/50 netti.
Kas keegi oskab mulle tehniliselt ära seletada, miks neil ei ole siis võimalik pakkuda 25/25 või 50/50?

Kui koaksiaali kaudu on maksimumpakett 500/50, siis tehnilis-teoreetiliselt ei oleks takistust pakkuda ka 50/50 või 25/25 paketti. Aga piirangu seab siin uploadi kanalite piiratud arv ja läbilase. Kui 500/50 paketi ostab väike protsent klientidest (ja maksab rohkem), mahub nende suuremahuline upload ära, aga kui pakkuda kõigile suurt uploadi, siis on koaksiaalis "torud" umbes.

Ebasümmeetriline on koaksiaalühendus seepärast, et Docsis on oma olemuselt samasugune nagu DVB-C ja netimukside arv kaablis on piiratud. Samuti ei ole kliendi modem võrdväärne downloadi teenindava muksijaga - download tuleb kliendini QAM256 modulatsiooniga, modem muksib uploadi vaid QAM16 või paremal juhul QAM64 modulatsioonis. Mida väiksem modulatsioon, seda väiksem muksimaht, nii telekanalite kui neti osas.


Pole selle teemaga eriti kursis. Aga kui vaadata https://en.wikipedia.org/wiki/DOCSIS siis version 4.0 võiks ju sümmeetriline olla?
Kuidas see kiirus üldse jaguneb, kui pole optikat? Kas siis on see max maja kohta või jaguneb veel suurema piirkonna peale? Lollid küsimused, aga no pole selle teemaga lihtsalt kokku puutunud ja professionaalsest kretinismist detailid ikka huvitavad icon_smile.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2019 19:33:15 vasta tsitaadiga

Aga ei minda 4 jale vaid optikale..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2019 19:43:55 vasta tsitaadiga

Nojah, enne vist müün selle korteri maha kui optika siia jõuab icon_biggrin.gif Linna ääres ikka ja hea et mingisugunegi kaabel on
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2019 22:03:31 vasta tsitaadiga

väliselt pole kuskilt aru saada, et optika koridori veetud on.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2019 22:10:55 vasta tsitaadiga

Koduleht näitab, et sümmeetrilist ei paku sellele aadressile. Tõenäoliselt sis pole veetud, mis nad sellest ikka veaks kui selle kaudu teenust pakkuda ei kavatse icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2019 22:24:26 vasta tsitaadiga

Liisu koduleht on huumor. Liisu ise on huumor.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2019 17:32:06 vasta tsitaadiga

Kas elisal on ka nat geo hd subtiitrite lõpud puudu?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2019 17:37:11 vasta tsitaadiga

Lõpud? Siin ei näidata neid üldse

.. vähemalt atm
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2019 17:52:37 vasta tsitaadiga

Car sos käib praegu.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2019 18:01:43 vasta tsitaadiga

National geographic pealt car sos, subtiitrid olemas
Nat geographic HD pealt apollo, subtiitrid puuduvad
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2019 18:41:27 vasta tsitaadiga

Subtiitrite lõpud car sosil olemas?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2019 19:17:16 vasta tsitaadiga

laused olid tervenisti kirjas, kui seda mõtled
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2019 21:46:48 vasta tsitaadiga

Telial osadel lausetel mõned tähed puudu. Huvitas kas on telia kala või üldine.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2019 22:02:16 vasta tsitaadiga

no kui annad mõne timestamp'i, saaks kontrollida
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zann0
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2013




sõnum 29.07.2019 10:28:47 vasta tsitaadiga

Tere.

Korteris juhtmete vahetus ja vaja TV kaabel splittida. Milline splitter nö kõige parem on?
Olen näinud poes müüdavaid 0mhz - 965mhz ja osad isegi 965-2150mhz.
Mis sagedus Elisa(vanast starmani kaablist) tuleb või millise peaks ostma?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wiinanina
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2003




sõnum 29.07.2019 11:29:54 vasta tsitaadiga

Zann0 kirjutas:
Tere.

Korteris juhtmete vahetus ja vaja TV kaabel splittida. Milline splitter nö kõige parem on?
Olen näinud poes müüdavaid 0mhz - 965mhz ja osad isegi 965-2150mhz.
Mis sagedus Elisa(vanast starmani kaablist) tuleb või millise peaks ostma?



Splitter mis algab nullist on midagi kahtlast. Sellistesse kohtadesse alalisvoolu läbilaskvat asja ei panda.
See mis on alates gigahertsist jäta ostmata.
Otsi midagi, mis algab kusagil 5MHz kandis ja lõpeb kusagil üle 900MHz. Pole vahet kas sinu poolt pakutud 965 või 2400.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2019 11:48:41 vasta tsitaadiga

Teleste kahene, sumbuvus võiks peal olla. Kahene on -3,5db, kolnene -5,8db.. otsad tee korralikult: varjestus peab ka alla saama.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zann0
HV vaatleja

liitunud: 05.02.2013




sõnum 29.07.2019 12:14:01 vasta tsitaadiga

Tere.

Ei suuda hetkel teleste kahest jagajat ühestki poest leida, ehk vihjeid?
Kas juhtmeotsadeks sobivad f-pistikud mida ehituspoodides müüakse? https://www.k-rauta.ee/p/uhendused-f-pistik-f-pesa-2tukki/9hcf?mtd=search&pos=regular&src=searchnode
"varjestus peab alla jääma" mõtled kiud ja hõbe?


Janno
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2019 14:05:54 vasta tsitaadiga

Ma olen näinud ära lõigatud varjestust ja ümber sisemise keritud varjestust. Mõlemad valed. Kui liiga pikalt üle otsa jätad, rikud jaguri ära. 2mm ca. Teleka signaal hakkab 266000mhz pealt.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2019 19:19:52 vasta tsitaadiga

Zann0 kirjutas:

Kas juhtmeotsadeks sobivad f-pistikud mida ehituspoodides müüakse? https://www.k-rauta.ee/p/uhendused-f-pistik-f-pesa-2tukki/9hcf?mtd=search&pos=regular&src=searchnode
"varjestus peab alla jääma" mõtled kiud ja hõbe?

Neid pistikuid on tegelikult natuke erinevaid, vastavalt kaablile.
Ehituspoes on tõenäoliselt saadaval enimlevinud RG-6 jaoks.
Pisike pildiseeria kaabli otsa tegemisest:
http://www.stevelarkins.freeuk.com/images/fitting_ftype_plug.jpg
Tuubist leiab ka kindlasti midagi.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2019 19:50:07 vasta tsitaadiga

Saaks ilma varjestust ja otsa kärpimata kui kohe õigesti mõõta.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inczp
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2019 20:09:38 vasta tsitaadiga

Kas keegi näeb dvb-c võrgus Eesti Kanal ja Eesti Kanal Pluss. Vähemalt nende kanalite tootja sõnul peaks nad olulisimates võrkudes näha olema. Aga ei Elisas ega Telias ei anna neid kanaleid isegi kanalite üldnimekirja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2019 20:39:39 vasta tsitaadiga

inczp kirjutas:
Kas keegi näeb dvb-c võrgus Eesti Kanal ja Eesti Kanal Pluss. Vähemalt nende kanalite tootja sõnul peaks nad olulisimates võrkudes näha olema. Aga ei Elisas ega Telias ei anna neid kanaleid isegi kanalite üldnimekirja.

Telias uues TeliaTV mini, standard, premium paketis valikus olemas, esimestes 1,50 kuu, kaks kuud tasuta.. juulist alates juba.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DjFreeze
HV kasutaja
DjFreeze

liitunud: 30.03.2010




sõnum 31.07.2019 10:26:41 vasta tsitaadiga

inczp kirjutas:
Kas keegi näeb dvb-c võrgus Eesti Kanal ja Eesti Kanal Pluss. Vähemalt nende kanalite tootja sõnul peaks nad olulisimates võrkudes näha olema. Aga ei Elisas ega Telias ei anna neid kanaleid isegi kanalite üldnimekirja.

elisa neid kanaleid ei lisa. kuna nende seriaali valikus need asjad olemas promovad seda. või siis muksides ruum otsas ei saa lisada tont teab.

_________________
Hardcore Power https://fr33z3dj.wordpress.com/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 31.07.2019 19:50:02 vasta tsitaadiga

Kas teistel ka mõned lastemaailma multikad hakivad? Esineb näiteks Mustal ja Valgel koeral, Bernardi lõpupoole osades jne.

See Eesti kanal kõlab minule nagu mingi soccer-mom'ile mõeldud kanal kellel pole päeval midagi muud targemat teha kui iidamast-aadamast seriaale vahtida.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metskotkas
HV kasutaja
metskotkas

liitunud: 05.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2019 10:54:36 vasta tsitaadiga

Peaks ka Elisat kiitma. Kevadel helistasid, et nemad näevad mul signaali kehva olevat. Ütlesin, et sättisin jah boxi juhtmeid.
*Paigutasin boxi uue koha peale.
Suvehakul helistasid jälle, et endiselt näevad mul signaali kehva olevat. Tahtsid hirmsasti tehnikut saata.
Olin nõus. Tehnik tuligi ja tegi uue ühenduse(d) kaabli otsale.( boxi ümber tõstes tegelikult nägin ka, et veits kehvasti on see, aga kuna nett oli olemas/telekal pilt ees, siis oli suht suva (: )

Täitsa hea teenus. Olen rahul

_________________
“We hardly ever realize that we can cut anything out of our lives, anytime, in the blink of an eye.”
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
grbls
HV vaatleja

liitunud: 11.12.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.08.2019 12:25:20 vasta tsitaadiga

Kas Elisa Elamusele mingeid letialuseid pakkumisi ka tehakse veel? Sooviks kiiremas korras liituda, Telial väidetavalt esimene tehniku aeg augusti teises pooles.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2019 11:35:05 vasta tsitaadiga

grbls kirjutas:
Kas Elisa Elamusele mingeid letialuseid pakkumisi ka tehakse veel? Sooviks kiiremas korras liituda, Telial väidetavalt esimene tehniku aeg augusti teises pooles.

Täiesti letikaubana pakutakse 1 kuu tasuta (va seadmete rent). Iseteeninduses saab triki teha.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2019 15:02:55 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
warwas kirjutas:
Kõige lihtsam oleks vist tõesti olemasolev karp sillaks lasta ja siis sinna taha meelepärane seade panna.
Või kui kardad, et Elisa automaatika karvased käed ikka miskit toimetamas käivad, siis võid omale küsida ka EPC3008 karbi, mis ongi ainult puhas modem.

Nad ei taha seda EPC3008 naljalt enam anda. Vaikimisi on WiFi teenus kaasas ning viimane kord kui mul oli vaja ühenduse kiirust muuta, ei tahetud isegi telefoni otsas ericonfi teha (ilma Wifiga purgita).

Elisa ikka suudab üllatada! (friik1 poole aasta tagaune nn. hoiatus oli juba ära ununenud)

Eelmine nädal siis oli see "pidulik" hetk, kui minu, tuleb välja, et lausa rariteetne EPC3008 otsad andis (suri vist adapter ja võttis sellega modemi toiteosa ka kaasa). Sammusin Esindusse ja sain sealt mingi uue ja uhkema purgi (mudelit ei mäleta). Konfisin selle ka sillaks ja kõik oli tore.

Täna tuli arve ja vaatan, et lisandunud oli uus toode - Wi-Fi teenus! Dafuq! Kas aastal 2019 on Wifi tõesti midagi sellist, mille eest kannatab kliendilt lisaraha küsida!? Jubedalt tahaks Elisa müügiosakonna gurude seletust sellele kuulda icon_biggrin.gif Et mis moodi toimub see Wifi teenuse tagamine? Kui kuskil magala betoonikas on levi kehv, siis tuleb Elisa tehnik mingi võluvitsaga eetrit puhastama? icon_biggrin.gif

Käisin siis täna lõuna paiku korra esidusest läbi uurimas, et what gives! "Jaaa! Meil on nüüd sellised uued moodemid, kus on ka Wifi sees.." Jubedalt oleks tahtnud natuke ironiseerida aga kartsin, et too tädi poleks seda läbi hammustanud.
Küsimusele, et miks on mul seal teenus, mida ma pole tellinud, tuli mingi mõmin stiilis "no ma ei tea, nad vist automaatselt panevad selle sinna külge". "Aaaga, Teil on siin vana pakett. Äkki vahetame ära? Elisa Elamus. Ajamasin." Katkestasin hoogsa müügikõne, kuigi tagant järgi mõeldes oleks võinud ju uurida, et kuidas see uus ja veel kallim pakett, oleks pidanud mu tuju paremaks tegema.
"Aga ikkagi, miks ma maksan teenuse eest, mida mul vaja ei ole?". "Aaaa.. no aga ma võin ju selle siit maha ka võtta. Sobib?". "Sobib!"

Ehk siis loo moraal minu enda jaoks on see, et otsekorraldusega arved on toredad ja mugavad aga aegajalt tasuks ikkagi pilk peale visata, et mille eest lõpuks ikkagi maksad.


viimati muutis warwas 05.08.2019 15:05:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2019 15:06:12 vasta tsitaadiga

mis sul wifi maksab ka? mul arvel 0 reaga

Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2019 15:12:19 vasta tsitaadiga

Maxim Puente kirjutas:
mis wifi maksab ka?

Kalkuleerides tundub, et 1€ kuus (3 senti oli juuli viimase paari päeva eest tekitatud).

See 1€ ei tekita nüüd mitte mingist asendist pankrotti aga lihtsalt ajas kurjaks see, et lihtsalt tuima kirjutatakse arvele mingeid lambi teenuseid.
Isegi kui jätta kõrvale see, et mul on juba oma ruutimis ja wifi-infra ilusti olemas, siis miks ma peaks veel lisa maksma teenuse eest, mis on osa Elisa modemi baasfunktsionaalsusest, mille eest nagunii renti makstakse. Sellest, kas mul need kaks raadiot üürgavad kodus või mitte, ei teki Elisale mitte mingit lisakulu.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DjFreeze
HV kasutaja
DjFreeze

liitunud: 30.03.2010




sõnum 05.08.2019 15:21:39 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Maxim Puente kirjutas:
mis wifi maksab ka?

Kalkuleerides tundub, et 1€ kuus (3 senti oli juuli viimase paari päeva eest tekitatud).

See 1€ ei tekita nüüd mitte mingist asendist pankrotti aga lihtsalt ajas kurjaks see, et lihtsalt tuima kirjutatakse arvele mingeid lambi teenuseid.
Isegi kui jätta kõrvale see, et mul on juba oma ruutimis ja wifi-infra ilusti olemas, siis miks ma peaks veel lisa maksma teenuse eest, mis on osa Elisa modemi baasfunktsionaalsusest, mille eest nagunii renti makstakse. Sellest, kas mul need kaks raadiot üürgavad kodus või mitte, ei teki Elisale mitte mingit lisakulu.

siis neil mingid uued paketid. mul 0 € wifi ja seadme rent ka 0€. Ahneks muutub see elisa icon_biggrin.gif

_________________
Hardcore Power https://fr33z3dj.wordpress.com/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2019 15:59:13 vasta tsitaadiga

DjFreeze kirjutas:
siis neil mingid uued paketid. mul 0 € wifi ja seadme rent ka 0€. Ahneks muutub see elisa icon_biggrin.gif

Seadme rent läks kunagi nulli selle peale, kui lubasid pühalikult vist 2 või 3 aastat järjest klient olla. Selles osas pole etteheiteid. Nii nagu lubati, nii ka on.
Pakett on mul tõesti mingi üsna vana. Teadlikult ei ole tahtnud vahetada, sest sellel on kiiruse ja hinna suhe minu jaoks väga hästi paigas. Kaasaegne analoog on kiirem aga ka kallim. Eks sõidan sellega nii kaua kui nad lasevad.

Takkajärgi meenutades, siis olen Tähemehe/Elisa internetti tarbinud viimased 15..16 aastat. See oli vist nüüd esimene kord, kui oli põhjust nende pihta veits valjemini toriseda.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2019 16:03:12 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
DjFreeze kirjutas:
siis neil mingid uued paketid. mul 0 € wifi ja seadme rent ka 0€. Ahneks muutub see elisa icon_biggrin.gif

Seadme rent läks kunagi nulli selle peale, kui lubasid pühalikult vist 2 või 3 aastat järjest klient olla. Selles osas pole etteheiteid. Nii nagu lubati, nii ka on.
Pakett on mul tõesti mingi üsna vana. Teadlikult ei ole tahtnud vahetada, sest sellel on kiiruse ja hinna suhe minu jaoks väga hästi paigas. Kaasaegne analoog on kiirem aga ka kallim. Eks sõidan sellega nii kaua kui nad lasevad.

Takkajärgi meenutades, siis olen Tähemehe/Elisa internetti tarbinud viimased 15..16 aastat. See oli vist nüüd esimene kord, kui oli põhjust nende pihta veits valjemini toriseda.


Siia see koer tõenäoliselt maetud ongi. 15-16 aastat tagasi ei olnud wifi veel nii iseenesest mõistetav kui tänapäeval ja seadmed olid ka omajagu kallimad. Sellest tõenäoliselt ka see, et sinu käest wifi eest eraldi raha küsitakse, et sul mingi iidvana pakett on. Mul on ka arve peal see wifi rida, aga summa on 0.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2019 16:25:55 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
warwas kirjutas:
DjFreeze kirjutas:
siis neil mingid uued paketid. mul 0 € wifi ja seadme rent ka 0€. Ahneks muutub see elisa icon_biggrin.gif

Seadme rent läks kunagi nulli selle peale, kui lubasid pühalikult vist 2 või 3 aastat järjest klient olla. Selles osas pole etteheiteid. Nii nagu lubati, nii ka on.
Pakett on mul tõesti mingi üsna vana. Teadlikult ei ole tahtnud vahetada, sest sellel on kiiruse ja hinna suhe minu jaoks väga hästi paigas. Kaasaegne analoog on kiirem aga ka kallim. Eks sõidan sellega nii kaua kui nad lasevad.

Takkajärgi meenutades, siis olen Tähemehe/Elisa internetti tarbinud viimased 15..16 aastat. See oli vist nüüd esimene kord, kui oli põhjust nende pihta veits valjemini toriseda.

Siia see koer tõenäoliselt maetud ongi. 15-16 aastat tagasi ei olnud wifi veel nii iseenesest mõistetav kui tänapäeval ja seadmed olid ka omajagu kallimad. Sellest tõenäoliselt ka see, et sinu käest wifi eest eraldi raha küsitakse, et sul mingi iidvana pakett on. Mul on ka arve peal see wifi rida, aga summa on 0.

Aaa.. ei-ei! Pakett ei ole 15 aastat vana. Sellisel juhul oleksin endiselt mingi "2 alla, 0.5 üles" ühenduse peal. Praegune liitumine sai tehtud vist umbes 4..5 aastat tagasi, kui kolisin. Siis olid Wifi'ga seadmed neil juba kindlasti olemas. Kuna ma toona telefoni nende käest ei tahtnud ja ühenduse kiirus ka võimaldas, siis antigi see hea lihtne puhas modem ilma ülearuste kellade-viledeta. Vana modem, mis mul toona eelmises elukohas oli, enam neile ei sobinud (ei mäleta, kas oli DOCSIS liiga vana või lihtsalt võeti uued mudelid kasutusele) ja anti uus.

Nad aegajalt nimetavad oma vanemaid pakette klassikuteks ringi. Kui jälle uued paketid/kiirused peale tulevad, siis lükatakse praegused klassikuteks, senised klassikud kantakse maha ja kliendid tuuakse jõuga "uute" peale üle. Mul ongi mingi "klassik", mis on siin aja jooksul paar korda nö. digimuutnud.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2019 17:22:36 vasta tsitaadiga

5 aastat tAgasi oli wifiga 3825/3925. Paigaldati juhul kui läks starbox / elamus - wifi tasuta , või telliti wifiteenus + 0.99e. Täna on asjad keeratud nii, et sul on ebamugav võtta midagi muud kui see elamus kus kõik on allinn. Sellega on seadmed tasuta ja faafaa.. kui sa hakkad seal pirisema, et järelvaatamist ei taha, saad mooduli või kaardi tasulisse renti kohe. Tahad netti, saad modemi wifiteenusega või tasulisse renti. Saab põriseda ainult seda, et teenus ei saa muutuda kui seadet vahetatakse.. ja see wifiteenus hüppab peale kohe kui 3940 i peale paned..kui elamust juurde ei pane, läheb automaatselt tasuliseks.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.08.2019 17:36:49 vasta tsitaadiga

laurx, thumbs_up.gif
No saab näha, mis augusti arve peal on. Kas on ainult 5 päeva seda suurepärast wifi-teenust või kaotati lihtsalt rida ära ja kasseeritakse see raha üld-teenusega ikka sisse.

See 3940 on juba tuttava väljanägemisega karp. Saingi vist samasuguse.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2019 11:14:37 vasta tsitaadiga

Tahaks kodus tuba ümber tõsta. Sellega seoses jääb lühikeseks antennikaabel mis tuleb seinapesast jagurisse.
Kust Tallinnas saaks 5m pikkuse milles üks ots tavaline pistik (seinapessa) ja teine ots keermega (jagurisse)?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2019 11:16:49 vasta tsitaadiga

Oomipood vast. Aga kui pole, siis võid sealt vahendid osta ja ise teha
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sergi
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.08.2019 11:56:24 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Kust Tallinnas saaks 5m pikkuse milles üks ots tavaline pistik (seinapessa) ja teine ots keermega (jagurisse)?

https://www.yeint.ee/elektroonika-1/kaablid-ja-tarvikud/koaksiaalkaablid/antennikaabel-f-pistik-iec-pistik-50m-rg-6u-premium-kullatud-otstega-must
https://www.yeint.ee/elektroonika-1/kaablid-ja-tarvikud/koaksiaalkaablid
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2019 12:26:08 vasta tsitaadiga

Ise teed! See valmis türgi saast on p.ask!
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2019 13:09:44 vasta tsitaadiga

Maxim Puente kirjutas:
Oomipood vast. Aga kui pole, siis võid sealt vahendid osta ja ise teha


Oomipoest sain korraliku kaabli ja otsikud. IT-buss keeras otsikud külge.
Minu jaoks kõige kiirem ja lihtsam variant, laurx jaoks tõenäoliselt mitte icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2019 13:45:06 vasta tsitaadiga

Sa ei kujuta ette palju kliendipoolset karjumist on selle türgi saasta pärast olnud..

Ise keerab selle saasta omale seina ja pärast undab, et netti pole, kanalid hakivad..

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 370, 371, 372 ... 463, 464, 465  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.