pots4t4j4, Intel jääb nendele kes on nõus kahe Ryzeni hinna maksma, et see viimane 1-8% kätte saada sõltuvalt resost. 4K peal 1% vahet. Mõttetu. Seda ei tunneta keegi mängimisel. Ja 8% on 720p peal. Kes ostab 720p jaoks 9900K?
1080p ja 1440p on enimkasutatavad resod ikka ja seal on vahe selline, et kui sul just kaks süsteemi kõrvuti ei jookse, siis puhtalt tunnetusega ära ei ütle kumb on kumb. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Cinebechi R20 single threaded benchis saab kõrgemal taktil 9900K ära madalma taktiga AMDi proselt ... nüüd läks küll vis põrgu jäässe.
Storage benchid on ülivnged, Corsair MP600 4,8 GB/s read ja 4,2GB/s write
HBO ja LTT videod vaadatud, kui AT-s norm hinnad, siis võtab ligi (Navi jääb paremaid aegu ootama, äkki 2gen Navi)
Kahju, et Stevel õnnestus üks 3900 manalateele saata...
Harware Unboxed ülevaade lugemiseks.
Kahjuks seal pole ühte tabelit mis videos on. Nimelt IPC test kui kõik prosed kellatud 4Ghz peale. See näitab selegelt, et Intel on kaotanud IPC eelise ja omab hetkel ainult kloki eelist+mõned programmid ja mängud mis on spetsiifiliselt neile optimeeritud.
Spoiler
Ehk siis 3700X on 12% parem IPC vs 9900K stock vs stock. Oletades, et Inteli väide Sunny Cove 18% IPC tõusust on tõsi ja kui nad väljastaks selle homme (muidugi see ei juhtu ilmselt isegi järgmine aasta - vähemalt mitte desktopil), siis oleks nende IPC edu ikka ainult 6%. Tulemustes seda küll polnud aga isegi kui selles testis oleks 9900K kellatud 5Ghz peale, siis see oleks 13,6% kõrgem klokk vs 4400Mhz boost 3700X peal. Seega 5Ghz ülekiirendades suudab 9900K napilt ette minna paari protsendiga ilmselt.
Prose ise nii väike et seda soojust on keeruline jahutada.
Intelil 10nm sama jama, ipc võib ju parem olla aga kui asi jookseb veega heal juhul 4.4ghz siis on ikka feil.
Nüüd peab ootama et soft hakkaks coret/threade tarbima mitte ei jookseks 4-6core ja max kella peal.
Prose ise nii väike et seda soojust on keeruline jahutada.
Intelil 10nm sama jama, ipc võib ju parem olla aga kui asi jookseb veega heal juhul 4.4ghz siis on ikka feil.
Nüüd peab ootama et soft hakkaks coret/threade tarbima mitte ei jookseks 4-6core ja max kella peal.
Nagu Linus oma videos ütles, siis seks ajaks kui Intel 10nm desktop valmis saab- minu arust on praegused paar mudelit vist ainult 4-core+ht ja vist ainult notebookidele, mitte desktop - peaks AMD-l ka juba vastus valmis olema (zen2+ või zen3)
Lühikokkuvõte siis neile, kes lugeda ja vaadata ei viitsi:
Productivity (3D renderdamine, videotöötlus) - Ryzen 3000 pikalt ees.
Gaming: Intel 9000 seeria märgatavalt parem
Ülekiirendamine: Ryzen 3000 peal sisuliselt olematu
Soomes läänesadamas verkkokauppa.com poest ja 24h kioskist juba saadaval 229.90€ üle 25tk. _________________ Teisipäeval vaktsineeritakse meid kõiki maavärina vastu. Olge siis valmis!
Lühikokkuvõte siis neile, kes lugeda ja vaadata ei viitsi:
Productivity (3D renderdamine, videotöötlus) - Ryzen 3000 pikalt ees.
Gaming: Intel 9000 seeria märgatavalt parem
Ülekiirendamine: Ryzen 3000 peal sisuliselt olematu
Esmaspäeval AMD aktsia pigem langeb, pakun.
Nii ongi! Epic fail! AMD võib esmaspäeval üldse oma uksed kinni panna! Intel, shut up and take my money!
Lühikokkuvõte siis neile, kes lugeda ja vaadata ei viitsi:
Productivity (3D renderdamine, videotöötlus) - Ryzen 3000 pikalt ees.
Gaming: Intel 9000 seeria märgatavalt parem
Ülekiirendamine: Ryzen 3000 peal sisuliselt olematu
Esmaspäeval AMD aktsia pigem langeb, pakun.
Gamingus märgatavalt parem?
Pakun, et kui ilma FPS counterita panna AMD ja Inteli süsteemid kõrvuti siis Sa ei märka seal silmaga seda vahet. Seda enam, et min fps oli sisuliselt 1:1'le inteliga. Ainult keskmine oli veel mõnes mängus parem (jutt siis 1080p resost). Võibolla üks inimene 10'st suudaks midagi aimata.
1440p resol kahte süsteemi kõrvuti vaadates ei saaks keegi aru, kumb jooksutab AMD cpu'd.
Sinu väide oleks korrektne siis kui ütleks, et hetkel veel Intel on paberil (ekraanil) datat analüüsides parem - kui otsida kõige kiiremat mängus saavutatavat fpsi, kuid ei ole silmaga MÄRGATAV vahe, et selle nimel mitu sotti rohkem maksta.
Selle asemel paned need +150 eurot parema videokaardi alla ja võidad rohkem. _________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
viimati muutis Viilutaja 07.07.2019 18:51:55, muudetud 2 korda
TPU testis minuarust sama versiooniga: 1.07.07.0725
X570 tippversioonide esialgsed hinnad. Need on lihtsalt mõned plated mille ma võrdlusesse panin. See ei peegelda kogu X570 hinnaskaalat:
Spoiler
Taichi on parima hinnaga ja on ainus nendest mis kasutab T-Topology mälu konfiguratsiooni. Seega need kes tahavad nelja pulka jooksutada maksimaalsel kiirusel, siis see plate on ilmselt sobivaim selleks.
Kes tahab ilma LED tulukesteta platet, siis ASUS-e WS plate on üsna odav no nonsense plate kuigi kahjuks ka üsna kohitsetud oma SATA jms portide osas. Kuhugi non-gamer buldi sobib samas hästi serveriks vms.
Aorus Master on tõsiselt hea VRM-ga selle raha eest. 12 päris faasi ilma dubleerijateta. Ja odavam kui teised sama klassi omad dubleerijatega. Lisaks on Gigabyte'l dual-BIOS featuur mida praktiliselt keegi teine kahjuks ei kasuta.
Creation on teine hea plate mis on kahjuks küll dubleerijatega nagu kõik teised MSI plated k.a Godlike aga olles samas hulga odavam ja pakkudes featuure nagu 90 kraadi keeratud ATX ühendus ja ulmeline IO 12x USB 3.1 g2 pordiga. Hea alternatiiv Godlike ja Xtreme kõrvale imo.
ASUS-e Crosshair on lihtsalt liiga kallis selle raha eest pakkudes ainult paremat BIOS kasutajaliidest ja ehk ka mälu profiile + mõningaid niši featuure LN2 jaoks. Master on odavam ja parem raua poolest enamus kasutajatele. Formula versiooni ei pannud pildile kuna see on 1:1 Hero'ga kui välja arvata eelpaigaldatud monoplokk ja muidugi kallim kah.
Ja siis muidugi suured (T)issid . Godlike jääb imo alla Xtreme'le. Xtreme on ainus X570 ilma kiibistiku vendita. Samuti ainus millel kaks BIOS-i kus saab valida millist kasutada. Master kasutab samuti kahte aga pole lüliteid käsitsi valimiseks.
Lisaks on sellel juba platele integreeritud 10G LAN samas kui teistel peab jamama lisakaardiga mis tuleb küll pakendis kaasa. Lisaks üks võimsamaid VRM-e mis üldse kunagi ehitatud. Kui AMD peaks hulluks minema ja millalgi 32 tuumalise prose väljastama AM4 peale, siis see plate ainult kehitaks õlgu selle peale. Täielik overkill muidugi.
Godlike eelised on palju rohkem M.2 slotte. 3 platel + 2 lisakaardiga vs 2 Xtreme-l.
Muidugi see on ainult valik erilisemaid platesid mille ma välja valisin. Kogu hinnavahemik kirjutamise hetkel on 173€ kuni 740€ ja pakkumises 31 platet: https://geizhals.eu/?cat=mbam4&xf=317_X570
viimati muutis Tomorrow 07.07.2019 18:30:37, muudetud 1 kord
Lühikokkuvõte siis neile, kes lugeda ja vaadata ei viitsi:
Productivity (3D renderdamine, videotöötlus) - Ryzen 3000 pikalt ees.
Gaming: Intel 9000 seeria märgatavalt parem
Ülekiirendamine: Ryzen 3000 peal sisuliselt olematu
Esmaspäeval AMD aktsia pigem langeb, pakun.
Nii ongi! Epic fail! AMD võib esmaspäeval üldse oma uksed kinni panna! Intel, shut up and take my money!
Jah AMD on kaputt. Intel langetab oma 9 seeria prosede hindu kuigi Ericku kokkuvõtte peale ei ole selleks vajadust. Milleks kui nad videotöötluses on ainult adobega veel ees ja mõnedes mängudes vähesed protsendid eespool.
AMD ja TSMC koostöö on ikka hää tulemuse toonud. (pilt GNi R5 3600 videost)
3600 oc ei muuda voolutarvet väga ja 3900x tulemus on müstika. Mu 2700x võttis 30w rohkem @4.3Ghz.
Kui B350/X370 peal Zen2 ka keegi testib siis nendele võiks viidata. Või miks ka mitte A320. Sest AMD on piisavalt palju rääkinud, kuidas nende AM4 platvorm kestab kaua - praegu on tõehetk.
erick, Sinu silmad on vist küll väga kõõrdis, soovitan arsti juurde pöörduda. _________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kui B350/X370 peal Zen2 ka keegi testib siis nendele võiks viidata. Või miks ka mitte A320. Sest AMD on piisavalt palju rääkinud, kuidas nende AM4 platvorm kestab kaua - praegu on tõehetk.
Hardware Unboxed ütles, et neilt tuleb eraldi video b350 tulemustest. Ilmselt täna-homme.
Kui B350/X370 peal Zen2 ka keegi testib siis nendele võiks viidata. Või miks ka mitte A320. Sest AMD on piisavalt palju rääkinud, kuidas nende AM4 platvorm kestab kaua - praegu on tõehetk.
Erinevus on mõõtevea piires, voolutarve on madalam kui 14/12nm Zen ja Zen+ ja kuna kivid on väga täpselt binnitud. Kui emaplaat toetab Zen2 siis AMD sõnul ei ole funktsionaalsust miski piiramata (peale emaplaadil olevate füüsiliste ühenduste, muidugi).
HWUB testis B450 vs X570 ja kiirusevahe oli olematu.
Kui B350/X370 peal Zen2 ka keegi testib siis nendele võiks viidata. Või miks ka mitte A320. Sest AMD on piisavalt palju rääkinud, kuidas nende AM4 platvorm kestab kaua - praegu on tõehetk.
Erinevus on mõõtevea piires, voolutarve on madalam kui 14/12nm Zen ja Zen+ ja kuna kivid on väga täpselt binnitud. Kui emaplaat toetab Zen2 siis AMD sõnul ei ole funktsionaalsust miski piiramata (peale emaplaadil olevate füüsiliste ühenduste, muidugi).
Selge pilt, siis ma pigem ei oota isegi neid ülevaateid. Tänud.
Muide inter-core latentsus on kukkunud 80ns pealt 55ns peale mis on ainult veidi rohkem kui Inteli ringbus tulemus 47ns
Samas on paraku märgatavalt kukkunud ka mälu ribalaius kirjutamisel. Umbes 47GB/s pealt 25GB/s peale .Väidetavalt arhitektuuriline kompromiss. Kahtlane kas see mängude tulemusi nii väga mõjutab aga hea see kindlasti pole. _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Muide inter-core latentsus on kukkunud 80ns pealt 55ns peale mis on ainult veidi rohkem kui Inteli ringbus tulemus 47ns
Samas on paraku märgatavalt kukkunud ka mälu ribalaius kirjutamisel. Umbes 47GB/s pealt 25GB/s peale .Väidetavalt arhitektuuriline kompromiss. Kahtlane kas see mängude tulemusi nii väga mõjutab aga hea see kindlasti pole.
Usun, et Zen2+ 'ga lahendatakse need mured ära ja siis ollakse 1 pulga peal Inteli 9X00K prosedega. Sest hetkel tundubki, et see +10% latentsuse vahe on veel see, mis hoiab natuke tagasi AMD'd. _________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Machine learningu kohta benche pole kuskil üleval? Memory write ja AVX oluline, samas pole suunitlus sinna nagunii.
[quote="Tomorrow"]Muide inter-core latentsus on kukkunud 80ns pealt 55ns peale mis on ainult veidi rohkem kui Inteli ringbus tulemus 47ns
Samas on paraku märgatavalt kukkunud ka mälu ribalaius kirjutamisel. Umbes 47GB/s pealt 25GB/s peale .Väidetavalt arhitektuuriline kompromiss. Kahtlane kas see mängude tulemusi nii väga mõjutab aga hea see kindlasti pole.[/quote] _________________ Tag written by one North Chilean Guanacos, several specially trained Equadorian Mountain llamas and 76,000 Battery llamas from Llama Fresh Farms Ltd. near Paraguay.
Muide inter-core latentsus on kukkunud 80ns pealt 55ns peale mis on ainult veidi rohkem kui Inteli ringbus tulemus 47ns
Samas on paraku märgatavalt kukkunud ka mälu ribalaius kirjutamisel. Umbes 47GB/s pealt 25GB/s peale .Väidetavalt arhitektuuriline kompromiss. Kahtlane kas see mängude tulemusi nii väga mõjutab aga hea see kindlasti pole.
Mingis ülevaates (ei mäleta enam millises) oli 3700X kiirus see sama 25GB/s ning 3900X'l ca 2x kõrgem. Ehk siis tõenäosus on, et 1 chiplet'ga prosedel ongi mälu kirjutamiskiirus tunduvalt madalam, erilist mõju jõudlusele ei tundu see igatahes omavat.
Nagu selliste suurte väljalasete puhul tavaline, siis tulemusi on igasuguseid ning igaüks saab esitleda täpselt selliseid graafikuid nagu talle meeldib.
Üldiselt tundub, et peaaegu kõiges muus peale mängude on AMD kas samal pulgal või parem Intelist ning ütleks et ka mängudes on Zen 2 "ebameeldivalt" lähedal.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.