|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
21.10.2014 11:06:04
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| mikk36 kirjutas: |
| sukelduja, iSCSI on jagatav nii failist kui ka otse seadmest (a'la annad terve füüsilise ketta iSCSI'ga välja otseligipääsuga blokkidele). |
Kas näiteks freeNAS toetab seda üldse? Sellisel juhul ju ei peaks NASi enda failisüsteem mingit rolli mängima. |
Jah, FreeNAS toetab mõlemat.
http://sphinx.freenas.org/freenas.html#extents
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
31.10.2014 17:37:38
|
|
|
Küsiks ka natuke nõu. Tekkis vajadus kiirema ja paindlikuma NAS'i/serveri järele, kui praegune Buffalo võrguketas. Erinevatest kohtadest uurides hakkas meeldima Q1900-ITX (https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Emaplaadid/474666/), mille puhul saaks ära kasutada niisama seisvad 2x1Gb läpaka mälud ning toite.
Küsimus tekkis aga ketaste valikul. Esimene mõte oli võtta 3x WD Red ketast ning panna need RAID 5'te (emaplaadil on 2xSata3 ja 2xSata2). Samas, kuna vähemalt üks neist ketastest peaks sellisel juhul Sata2 pordis olema, siis kui suur kiiruse vahe on RAID 5'l, mis on ühendatud Sata2'te võrreldes ühe kettaga, mis on ühendatud Sata3'e? Veebiavarustes räägiti, et pöörlevad kettad ei suuda isegi Sata2'e mahtu täita, rääkimata Sata3'est, mistõttu on RAID iga kell kiirem (need arvamused olid aastatest 2011-12). On see ikka nii?
Samuti, kus tõenäoliselt on pudelikael sellises süsteemis, kui üle gigabit LAN'i avada sealt suuremamahulisi pilte (30Mb jpg või RAW)? Kas valik RAID 5 vs 1xSata3 ketas mõjutaks kiirust tuntavalt?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
31.10.2014 17:49:49
|
|
|
sata2 on hariliku kõvaketta jaoks täiesti piisav.
pudelikaelaks jäävad kettad.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
31.10.2014 18:09:58
|
|
|
| Fiocchi kirjutas: |
Küsiks ka natuke nõu. Tekkis vajadus kiirema ja paindlikuma NAS'i/serveri järele, kui praegune Buffalo võrguketas. Erinevatest kohtadest uurides hakkas meeldima Q1900-ITX (https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Emaplaadid/474666/), mille puhul saaks ära kasutada niisama seisvad 2x1Gb läpaka mälud ning toite.
Küsimus tekkis aga ketaste valikul. Esimene mõte oli võtta 3x WD Red ketast ning panna need RAID 5'te (emaplaadil on 2xSata3 ja 2xSata2). Samas, kuna vähemalt üks neist ketastest peaks sellisel juhul Sata2 pordis olema, siis kui suur kiiruse vahe on RAID 5'l, mis on ühendatud Sata2'te võrreldes ühe kettaga, mis on ühendatud Sata3'e? Veebiavarustes räägiti, et pöörlevad kettad ei suuda isegi Sata2'e mahtu täita, rääkimata Sata3'est, mistõttu on RAID iga kell kiirem (need arvamused olid aastatest 2011-12). On see ikka nii?
Samuti, kus tõenäoliselt on pudelikael sellises süsteemis, kui üle gigabit LAN'i avada sealt suuremamahulisi pilte (30Mb jpg või RAW)? Kas valik RAID 5 vs 1xSata3 ketas mõjutaks kiirust tuntavalt? |
Lugemine peaks olema kiirem, kirjutamine aeglasem.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kurask
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.11.2003
|
31.10.2014 18:12:43
|
|
|
Pakun ka, et seal pudelikaelaks jääb kõigepealt prose (emaplaat), siis võrk (jumbo frame), siis kettad. Ning alati võid sa lihtsalt softis sisse unustada paar linnukest, mis sinu kasutamisnõuetega ei pruugi sobida, näiteks hdd spindown.
_________________ IT haldus | IT hooldus | CarrotArrow.com |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
01.11.2014 21:07:43
|
|
|
| londiste kirjutas: |
sata2 on hariliku kõvaketta jaoks täiesti piisav.
pudelikaelaks jäävad kettad. |
| kurask kirjutas: |
| Pakun ka, et seal pudelikaelaks jääb kõigepealt prose (emaplaat), siis võrk (jumbo frame), siis kettad... |
Hmm, pisut vastupidised arvamused, mulle tundub?
Ehk siis ühest kindlat vastust ei ole?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Fiocchi
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2005
|
04.11.2014 15:25:42
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Fiocchi, vägagi ühte auku arvamused on. |
Ma selles osas vaidleks vastu, kui üks ütleb, et pudelikaelaks jäävad kõigepealt kettad ning teine ütleb, et kõigepealt jääb pudelikaelaks prose ja võrk, siis need ei ole sugugu ühte auku arvamused ju Aga see selleks.
Uurisin erinevate kiiruste osas vahepeal veel erinevaid teste ning tundub, et kiirus ja pudelikael sõltub väga palju sellest, mida täpsemalt kirjutatakse või loetakse. Näiteks selle testi järgi on 3TB WD Red ketta lugemiskiirus 0,18-143MB/s. Samamoodi on sõltuvuses RAID 5'e ja ühe ketta kiiruste erinevus (suurte failide puhul on kiiruste erinevus väiksem, et mitte öelda kohati olematu, väiksemate (blokkide) puhul suurem). Link
Gigabit Lan'i max teoreetiline kiirus samal ajal on 125MB/s, tegelik pigem ~110MB/s
Seega tundub, et vähemalt suuremate failide puhul jääb piduriks võrk ning RAID'i loomine sealjuures ei aitaks. Ise otsustasin seetõttu vähemalt esialgu raha kokku hoida ning RAIDi jaoks vajamineva kolme ketta asemel osta ühe 3TB WD Red ketta.
Kui väga mööda panen, siis parandage, et teised inimesed sama reha otsa ei astuks
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
06.11.2014 20:44:36
|
|
|
| On kellelgi ehk HP MicroServeritega kokkupuuteid olnud? Ametlike spekkide järgi söövad kuni 2TB kettaid, soov oleks aga suuremad järgi panna.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
06.11.2014 21:33:53
|
|
|
Jah, nagu selgub, siis G8 toetab ametlikult tõepoolest kuni 3TB kettaid, sattusin ennist G7 spekke vaatama.
Ma tahaks aga 6TB kettad järgi lükata.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
reneSharp
HV kasutaja

liitunud: 13.11.2005
|
24.12.2014 10:39:38
|
|
|
Mul on Q1900DC-ITX emaplaadiga süsteem,4GB ram, sees WD red kettad, ubuntu ja üle võrgu kettad win masina külge üle NFS protokolli.
Vaikimisi üle 40MB/s failid (failid suurusega 500MB - 3GB) üle võrgu ei liigu, ei ole siiamaani veel aru saanud miks piir selline on, testisin ka iperfi-ga kiirust ja see näitas ühel suunal sinna 95MB/s kanti ja teisel suunal 110MB/s (ei mäleta millisest masinasse milline oli kiirem).
Panin ka testimise mõttes võrgu kettaks korra kiire SSD aga seal pealt samamoodi oli kiirus 40MB/s.
Kahtlustan ka et asi võib olla puht tarkvaraline, mängisin ka "jumbo frame"-idega aga suurt vahet ei märkanud.
Vb on asi win masinas millega külge ühendun, teisele kettale linux ja siis linux-linux , ehk siis saab selgemaks kas win-is asi.
Raud ei tohiks ju pidur olla?
Üks asi mis mulle selle nas-i juures ei meeldi on see et kui ma windowsis võrgukettana külge võtan siis explorer hangub kui ma seal toimetama hakkan, nii paariks sekundiks, kui esimene fail kopeeritud siis probleemi pole, kuniks pikem paus sisse ei teki. Vb samba on parem valik või vaja paremaid seadeid nfs-ile.
Ja kui NAS on välja lülitatud siis windowsi masina explorer hangub täielikult, vaid restart aitab , siis saab aru et ketast enam pole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
24.12.2014 10:49:14
|
|
|
reneSharp, see hangumine on ainult windowsi all või üleüldse?
lased kettad mingi idle peale sliipi ära?
miks nfs, mitte samba?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
reneSharp
HV kasutaja

liitunud: 13.11.2005
|
24.12.2014 11:54:19
|
|
|
see hangumine tundub olevat ainult exploreri probleem (win 10 mis võib olla ise bugine selles osas), kui võrgukettaks ühendan siis ühendab kohe ära. Ja muidu masinaga ühendudes , näiteks putty, pole kordagi olnud mingit ooteaega.
Kettad ei lähe sleep-i üldse, olen laskunud paar tundi idle tiksuda ja kettad põõrlemist ei katkestanud (iotop andmel ei toimunud mingit kirjutamist/lugemist), samas pole veel 24/7 jooksma seadistanud ning vara öelda, "Advanced Power Management" featuur puudub nendel ketastel millega linuxis neid parameetreid määrata saab, need kettad peaks mu teada olema sedavõrd nutikad et ise lähevad ilma opsüsteemi sleep mode-i. kui 24/7 käima hakkab siis on sleep lahendus on hd-idle kui olen kindel et ise nad sleep-i ei lähe.
Nfs puht selle pärast et nimetus tundus popp ja noortepärane. Sambast teadsin aga nfs-st polnud ennem kuulnudki. Proovin ära ka samba ,vaatab mis juhtub.
edit: samba installitud, peale ühendumist see ei hangu vähemalt ja "file properties" annab kohe ja copy paste-iga hakkas koheselt kopeerima kuid kiirus ikka 40MB/s kanti.
edit: käivitasin "ubuntu try" usb pulgalt ja sealt ühendusin samba share-i külge - 30MB/s 2GB fail.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
aht0
HV veteran
liitunud: 14.10.2003
|
25.12.2014 08:14:08
|
|
|
| reneSharp kirjutas: |
edit: samba installitud, peale ühendumist see ei hangu vähemalt ja "file properties" annab kohe ja copy paste-iga hakkas koheselt kopeerima kuid kiirus ikka 40MB/s kanti.
edit: käivitasin "ubuntu try" usb pulgalt ja sealt ühendusin samba share-i külge - 30MB/s 2GB fail. |
võimalik et integreeritud võrgukas (või kombinatsioon sellest ja muudest faktoritest) surub selle J1900 Celeroni lihtsalt põlvili (lahti seletades: realtek'i võrgukaardid reeglina ise midagi ei ole suutelised protsessima, kogu võrguliiklusega seotud kalkulatsioonid saadetakse süsteemi keskprotsessorile - mis siis vastavalt selle võimsusele kas saab hakkama või jääb piduriks). Kui sul veel mingi linuxi software-RAID vms, siis see süvendab probleemi, kui palju täpselt - ei oska pakkuda. Aga loogiliselt võttes protsessor ju peab siis pmst tegelema korraga nii võrguliikluse kui raidiga (pluss operatsioonisüsteemi ja teenuste küsitav ressurss). Ühes mu eelmistest "kastidest" oli emaplaadil int. realtek, gigabitine ning proseks oli PhenomII X4 @3.1Ghz. Täiskiirusel faile alla tirides Task Manager näitas ca 30% protsessori koguressursist, kasutamist "System"'i poolt.
Lihtne teooriat kontrollida. Alusta eemalt mõne suurema faili üle võrgu kopeerimisega ja samal ajal jälgi serveeriva masina cpu kasutus-%
Kui on tõesti probleem peidus puudujäävas protsessoriressursis, siis muretse korralikum võrgukaart, sinu süsteemile saab lisada PCI-E x1 kaardi (kui sa pole seda slotti millegi muuga juba täitnud). Lisatav võrgukaart peaks spetsifikatsioonis uhkustama interrupt moderation nimelise võimekusega, mis sisuliselt tähendab seda et kaart tegeleb suuremalt jaolt ise vajalike arvutustega ning cpu'd ei "tüüta".
selline peaks aitama http://www.1a.ee/arvutikomponendid/vorgukaardid/intel_pro1000_ct_dt_expi9301ctblk
1a.ee lehel on ka odavamaid võrgukaarte aga need on kas Realtekid, rebränditud realtekid (TP-Link) või vähemalt ühel juhul rebränditud (D-Link DGE-560T) Marvell Yukon kiibistikuga kaardid (mis samuti potentsiaalselt probleemsed).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
reneSharp
HV kasutaja

liitunud: 13.11.2005
|
28.03.2015 09:08:58
|
|
|
Inteli kaart sees, ei mõjutanud midagi eriti (ei tea kas vaja mingeid eraldi draivereid ka tirida, ubuntu tundis ta ära ja hakkas t66le ning rohkem ei puutunud).
Kaldun arvama et pudelikael pole v6rgu poole peal.
See HDD on mul seal sees lihtsalt üksiku kettana, raid-i ei tee.
Mulle tuleb meelde nüüd kui ma kopeerisin selle ketta kogu sisu teise samasuguse kõrvaloleva ketta peale olid kiirused seal 30MB/s .
Kas tõesti 4GB mälu ja J1900 4 tuuma ei suuda rohkemat?
Pean uuesti teise ketta sisse panema ja vaatama mis prose koormatus oli, hetkel kui mälu ei peta siis see kindlasti ei olnud 100%.
edit: hetkel siiski naitab sinna (alustades paariks sekundiks on 110MB/s) 50-60MB/s max , prose 50% kanti.
iotop näitab et kworker utiliseerib IO-d 100% -ei saa aru täpselt mis see tähendab, ketta kirjutamisel max välja pigistatud?
edit: tundub et teine võrgukaart teeb oma tõõd eeskujulikult, jagasin sambaga välja ssd ning 2 gigast faili üle võrgu liigutades on kiirus stabiilselt 110-112MB/s .
küll aga wd red share-i peale liigutades on kiirus pool sellest. Nagu kahtlustasin, pole asi enam võrgus (pole kindel kas alguses kiirust mõjutas usbautomount mille xbmc installiscript tegi - kettad kõik mount-iti automaatselt, mida aga enam pole ja nüüd käib asi läbi fstab konfi.).
Väike 2G järjestik kirjutamise kiirus wd punasele näitab samu numbreid mis üle võrgu (dd if=/dev/zero of=/media/red2/test-file bs=2M count=1000) .
Ei ole jõudnud veel katsetada, aga jõudluse probleem võib peituda wd ketta "Advanced Format"-is : http://johannes-bauer.com/linux/wdc/?menuid=3
edit: oligi probleem failisüsteemis, formattisin uuesti nii nagu selle ketta puhul peab http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5655/~/how-to-install-a-wd-advanced-format-drive-on-a-non-windows-operating-system
ja nüüd liiguvad failid kettale üle võrgu 110MB/s, samuti hangumise probleem lahenes sellega.
edit: pisikesel jaksu küll ,
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
xman2009
HV kasutaja

liitunud: 13.12.2009
|
28.07.2015 14:24:46
|
|
|
| Kellelgi oma NASis mõnigaid tükke ka üle on jäänud, näiteks ASRock Q1900, kus 4 Sata porti? Peaks Raspberry Pi ikkagi puhkusele endal saatma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
TEcH
HV kasutaja
liitunud: 28.01.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DJope
HV veteran

liitunud: 15.06.2003
|
14.10.2015 19:16:57
|
|
|
Ehitasin kunagi meediaserveri Gibabyte B75TN emaplaadiga, see töötab 12-19V välise adaptri pealt. Varem kasutasin 19V Delli adaptrit ning nüüd on plaanis asi panna 12V pealt tööle. Panen veel ühe 12V pliiaku ka UPS'ks vahele. UPS ei ole mõeldud meediaserveri käitamiseks voolukatkestuse korral, vaid pigem võimaldab arvutil ennast turvaliselt välja lülitada. Automaatseks sisse- ja väljalülitamiseks tegin ühe elektroonikajubina, digispark/attiny85 mikrokontrolleri saab 2€ eest ning ülejäänud jubinad saab ka alla 1€ kätte, planis kasutada 12V 2,4Ah akut, see maksab ~12€. Asjal on 2 sisendit, esimene kontrollib võrgutoite olemasolu, teine kontrollib kas arvuti on sees. Kui võrgutoide on kadunud rohkem kui 5 sekundit, siis lühistab ta emaplaadil olevad klemmid ning server oskab selle peale ennast välja lülitada. Kui vool tagasi tuleb, siis lühistab ta need samad klemmid ning server lülitab ennast jälle sisse.
Pilt
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
15.10.2015 14:36:11
|
|
|
DJope,
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
23.10.2015 22:39:00
|
|
|
| Keski Xeon E3 ja Mini-ITX jaoks emaplaati on kohanud, mis 12 ketast vastu võtaks?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DJope
HV veteran

liitunud: 15.06.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
30.10.2015 10:33:17
|
|
|
Ei pea ilmtingimata. SAS'i kontra on suudab reeglina SATA ketastega ka toimetada. Vastupidi tõesti ei saa (backplane'i puhul paneb juba füüsiline ühendus selle paika, mis läheb ja mis mitte).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DJope
HV veteran

liitunud: 15.06.2003
|
30.10.2015 11:15:47
|
|
|
| mirko27, palju üldse eelarve on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
30.10.2015 11:24:01
|
|
|
Kas keegi siit 8. generatsiooni HP MicroServer'itega on kokku puutunud? Netiavarustes sosistatakse, et pidada (ilma iLO draiveriteta) veidi liiga lärmakas olema.
Plaan on oma 2 kettaga syno vähe suuremaks uuendada. Üldse ei viitsiks enam põlve otsas nikerdama hakata aga selle HP klotsi hind väga ahvatlev.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
30.10.2015 12:15:50
|
|
|
Kas selline arendus ei lähe lõpuks kallimaks kui päris NASi ostmine? Kodukasutuses 12 ketast peaks tähendama ruumivajadust 30TB kanti. Kettad üksi maksavad minimaalselt 1500€. Kas sellise eelarve juures on tõsine mõte ise leiutama hakata?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003

|
30.10.2015 12:33:20
|
|
|
päris (consumer) nasi hinnad on rusikareeglina 100€/ketas. 5-bay on 500, 8-bay on 800, 12-bay 1200 jne
12 ketta jaoks siis <1200€ eelarve laseb päris hästi ehitada.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
30.10.2015 14:42:33
|
|
|
| warwas, töö juures on paar tükki. Koju voodi kõrvale ei tahaks, aga kontorinurgas võib pidada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
31.10.2015 00:10:31
|
|
|
Head nõuanded, tänud. Ma tegelikult ei saanud pihta, et laienduskaardid ära mahuvad korpusesse, see on tõesti lihtsaim variant. SAS tundub ka sobiv variant. Ise leiutamisel on konkreetne põhjus. Striime, mida transkoodida on pere peale piisavalt palju, et need riiulilt võetud jäävad hätta. Sellest ka see Xeon, tundub, et võiks 3-4 1080p striimi kenasti lahti suuta harutada.
EDIT:
Tuleb meelde, et vaatasin seda emaplaati, aga kuna ta on extended mITX, siis ta ei mahu antud korpusesse ära.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
01.11.2015 18:27:36
|
|
|
| friik1 kirjutas: |
| warwas, töö juures on paar tükki. Koju voodi kõrvale ei tahaks, aga kontorinurgas võib pidada. |
Selge. Siis jätan plaani katki. Mul on vaja pigem sellist elutoa 'kompatiiblit' kasti.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DJope
HV veteran

liitunud: 15.06.2003
|
01.11.2015 18:29:35
|
|
|
| warwas kirjutas: |
| friik1 kirjutas: |
| warwas, töö juures on paar tükki. Koju voodi kõrvale ei tahaks, aga kontorinurgas võib pidada. |
Selge. Siis jätan plaani katki. Mul on vaja pigem sellist elutoa 'kompatiiblit' kasti. |
Vent välja vahetada või takisti vahele, kõvakettad hakkavad niivõinaa rohkem müra tekitama!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
01.11.2015 19:35:52
|
|
|
Mul on see vanem mudel, N54L, ning ainuke mis seal tegelikult lärmi tööb on üks pisike toiteka ventikas mille võiks välja vahetada.
Sama endal on garaažis ja siiamaani pole viitsinud tegelda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| tagasi üles |
|
 |
DJope
HV veteran

liitunud: 15.06.2003
|
02.11.2015 16:06:27
|
|
|
Ordis antakse s1155 thinITX emaplaate hea hinnaga, 21€ http://www.ordi.ee/EPood/Products.aspx?MC=KOMP&IC=1100
Nendel küll ainult 2xSATA2, mõnele ehk piisab ka nendest ja mSATA võimalus. Põhiline plaadi eelis on ikkagi integreerituid toide, ehk vajab töötamiseks ainult läpaka adaptrit. Ise võtsin ECS H61H2-TI, peale plaadi tuli kaasa ka kitsas IO plaat, mPCIe Wifi kaart, CD ja manual. Paistab et plaat on varem kuskil korpuses sees käinud või kasutuses olnud, kruviaukude ümber olevad tinakühmud on tasaseks keeratud, muidu plaat oli ilus puhas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| tagasi üles |
|
 |
DJope
HV veteran

liitunud: 15.06.2003
|
02.11.2015 17:56:20
|
|
|
Ükskõik milline korpus sobib, poe omadest vast see kõige sobilikum https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Korpused/530541/
Mina ehitan selliseid arvutied vana raadiojaama korpuse sisse, mõnus tummine paksust alumiiniumist korpus
EDIT: Hetkel üks teine thinITX sellises korpuses. Mahutab 2x2,5" ketast. Hetkel korpus nats must ja lõpetamata, aga vaja veel kaks sarnast kasti ehitada, üks helivõimendi ja teine retroPi mängukonsool Kui teised korpused ka valmis, siis viimistlen kõik kolm korraga ära, väärissoonist esipaneel ja indikaator LED pirnid spooni tagant läbi kumama, uus värv jne.
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
15.12.2018 14:47:37
|
|
|
http://jrs-s.net/2015/02/06/zfs-you-should-use-mirror-vdevs-not-raidz/
Hea lugemine
TL;DR
| tsitaat: |
Too many words, mister sysadmin. What’s all this boil down to?
don’t be greedy. 50% storage efficiency is plenty.
for a given number of disks, a pool of mirrors will significantly outperform a RAIDZ stripe.
a degraded pool of mirrors will severely outperform a degraded RAIDZ stripe.
a degraded pool of mirrors will rebuild tremendously faster than a degraded RAIDZ stripe.
a pool of mirrors is easier to manage, maintain, live with, and upgrade than a RAIDZ stripe.
BACK. UP. YOUR POOL. REGULARLY. TAKE THIS SERIOUSLY.
TL;DR to the TL;DR – unless you are really freaking sure you know what you’re doing… use mirrors. (And if you are really, really sure what you’re doing, you’ll probably change your mind after a few years and wish you’d done it this way to begin with.)
|
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
15.06.2019 13:58:37
|
|
|
Oma NAS-i kokkupanek on jälle päevakorda kerkinud. Sain hiljuti jaole ühele Lian Li PC-Q25 korpusele ning nüüd tuleks teha platvormi valik. Lisaks võrguketta üles seadmisele oleks samas masinas plaan ka näiteks Plex jooksma panna ning tõenäoliselt ka sonarri ja radarri jaoks teenused. Hetkel on mõtted liikunud kahes eri suunas:
1. Uuendan lauaarvuti Zen 2 peale ning tõstan praeguse 2700x-i NAS-i toitma. Selle jaoks aga oleks vaja Mini ITX emaplaati, millel oleks 5+ SATA headerit. 5+ kuna PCI-e sloti kasutaksin GPU jaoks. Selle form factori juures kahjuks midagi ei leidnud hetkel.
2. Võtaks protsessoriks mingi E3-12x5 (integreeritud graafika) prose ja sinna kõrvale siis mingi workstation/server mobo, millel oleks Mini SAS või mini SAS HD port + mõni SATA port. Hinna poolest kaaluks E3-1285L V3/V4 prose, aga ei tea, mis emaplaat sinna kõrvale hea valik oleks. Samas kui kellelgi on paremaid ideid prose osas, siis võib soovitada. Hetkel lihtsalt sihtisin midagi sinna 10k passmarki suunas, et teoorias saaks 4k source'i plexi peal transcode'da. Tõenäoliselt kunagi vaja ei lähe, aga mine sa tea.
Ehk, siis oleks abi vaja teise valiku puhul emaplaadi valikuga. Võib soovitada Eesti saadavusega asju, aga suudan ka ebayst tellida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
15.06.2019 23:38:32
|
|
|
Unraid pane OS, hea mugav Dockerit hallata ja suur community kui abi vaja.
| tsitaat: |
Hetkel lihtsalt sihtisin midagi sinna 10k passmarki suunas, et teoorias saaks 4k source'i plexi peal transcode'da.
|
Pane quadro p400 näiteks ja kui korraga rohkem vaja kui 2 aktiivset HW transcode streami siis https://github.com/keylase/nvidia-patch
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
16.06.2019 16:27:49
|
|
|
| Mini-itxi puhul kui pci-e sloti ära kasutan pean valima emaplaadi, mis oleks 6 Sata pesaga või siis mini sas hd/mini sas pesaga + 2 sata
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
25.06.2019 18:08:05
|
|
|
Kas oleks mõeldav, et NAS asub väiksemas ettevõttes (15 töötajat) Dropboxi asemele failikastiks?
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
filx
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
25.06.2019 19:49:14
|
|
|
| Peab peeglisse vaatama ja endal küisma kas NAS'iga manageerimine on väärt vs kliki ja maksa lahendusele. On premise NAS'iga tekib sul ilmgselgelt miski püstipaneku kulu, hiljem adminnimine (natukene). Siis pead mõtlema kas backupid saavad tehtud ja mis juhtub kui NAS üles ütleb või juhhei mõnele toredale lõppkasutaja tõttu saad ransomware sisse. OK, püstipaneku ja aminnimise manageerid ära. Kettad saab ka miskisse raidi pandud. Tuleb natuke igapäevasele tööle otsa. Pole hullu. Pigem küsimus tekib kui shit hits the fan - kas oled selleks valmis? Dropboxi eelis on vähemalt see, et maksad küll iga kuiselt "kindlustust" aga samas kui midagi juhtub on endal elu higivabam.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
25.06.2019 23:07:18
|
|
|
See PITA olukorra nüanss ongi olulisim.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
typical
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2002
|
26.06.2019 11:07:30
|
|
|
RMC minumeelest ei ole see seda väärt, kui Sul just ei ole liialt vaba aega, mida sinna investeerida. Proovisin FreeNAS'iga ise ehitada ja lõpetasin valmis Synology lahenduse peal, mida siis vastavalt vajadusele laiendan. Hetkel kettad mirroris ja iga öö teeb töökasutas muudetud failidest backblaze C2'te koopia ning arhiivis muudetud failidest 2x nädalas.
Mul teenindab küll kõigest 8't kasutajat aga seni hätta pole jäänud. Töökaust ca 300giga ja arhiivi terabaidi jagu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.06.2019 12:03:48
|
|
|
ufo56, esialgu on 1TB väidetavalt piisav.
Mnjah, Dropbox tundub neile liiga kallis
Aga sai juba selgitatud ka, et makstakse pigem varukoopiate eest.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
20.09.2019 11:03:49
|
|
|
Kellelgi mõnest Hiina e-poest või kusagilt mingit väikest, vaikset, odavapoolset 6-8 2,5" pesaga kasti on silma jäänud?
Vaja kodune "failiserver" tekitada, idee oleks kasutada SSD-sid. JBOD sobib täiesti.
"Päris" NAS-id on mõeldud pigem 3,5" ketaste jaoks ja kallid, SSD-d võib ju põhimõtteliselt ka niisama mingisse suvalisse kasti laokile jätta (st ei pea kinnitusi olema, piisab ka kahepoolsest teibist vms), aga ITX/SFX maksavad (kuna on selleks otsatarbeks mõttetult võimsad), matx on juba veidi suur, atx-ist rääkimata.
On ideid-soovitusi?
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| tagasi üles |
|
 |
|