|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
nitramra
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2003
|
21.05.2019 19:44:11
|
|
|
| jaank kirjutas: |
| laurx kirjutas: |
| Lu:k / strobo vinüül ka kellelgi olemas on? |
seda tuli eelmine aasta RSD ajal u 10 tükki vist müügile... ise jäin ilma. |
Mis asi on RSD? Oleks endalgi sellise asja vastu huvi aga kui 10tk ainult neid liikvele läks siis tõenäoliselt need naljalt omanikku ei vaheta.
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Meshboy28
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2007
|
21.05.2019 20:45:59
|
|
|
| nitramra kirjutas: |
| jaank kirjutas: |
| laurx kirjutas: |
| Lu:k / strobo vinüül ka kellelgi olemas on? |
seda tuli eelmine aasta RSD ajal u 10 tükki vist müügile... ise jäin ilma. |
Mis asi on RSD? Oleks endalgi sellise asja vastu huvi aga kui 10tk ainult neid liikvele läks siis tõenäoliselt need naljalt omanikku ei vaheta. |
RSD - Record Store Day
Aastas korra poodides päev, kus siis müüakse plaate, erinevaid eksklusiivseid eriväljaandeid limiteeritud kogus ja niisama tulevad melomaanid kokku sel päeval, kui tavaliselt vist. Ja siis käib kamp sullereid ka sel päeval poodides, kes ostavad neid limiteeritud plaate ja hiljem siis ebays või discoqsis müüvad mitu korda kallimalt maha.
Tavaliselt peaks per face plaat olema.
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BlackSmoke
HV kasutaja
liitunud: 29.06.2009
|
24.05.2019 13:25:19
|
|
|
| Teine tellimus juba cdmarketist tühistati. Hea firma ikka, müüb kaupa mida olemas ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
24.05.2019 15:10:03
|
|
|
Väga hull. Mul siiani positiivsed kogemused.
Esimene tellimus 28 päeva asemel tuli 15 päevaga.
Teine tellimus 32 päeva asemel 37 päeva.
Kolmas tellimus tegin eelmine laupäev õhtul, saabus täna. Pidi olema 14 päeva. 5 tööpäevaga või siis 6 päevaga.
Hetkel rohkem sealt midagi silma pole jäänud.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nitramra
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2003
|
24.05.2019 17:14:41
|
|
|
| Küsimus siinsetele huvilistele: Kas te käite ka plaadimäel/plaaditurul ja kas seal leidub ainult metal/rokikraami või on sealt mõtet ka muud musa (jungle, dnb jms) minna otsima?
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
24.05.2019 18:46:57
|
|
|
| nitramra kirjutas: |
| Küsimus siinsetele huvilistele: Kas te käite ka plaadimäel/plaaditurul ja kas seal leidub ainult metal/rokikraami või on sealt mõtet ka muud musa (jungle, dnb jms) minna otsima? |
Sama küsimus.
Ise pole ühelegi jõudnud aga tahaks 31-2 toimub jälle. Ise kardan, et üsna rock ja 80'nendad.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
24.05.2019 23:39:46
|
|
|
Queeni, Whod ja Genesist saad sealt kõvasti.
junglit on niigi keeruline leida
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Meshboy28
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2007
|
25.05.2019 21:21:00
|
|
|
Hea koht, kust võib haruldasemat muusikat leida on Bandcamp. Postitasu tuleb keskmiselt 8-10 euri, aga leidub päris palju head kraami, kui otsida. Põhiliselt olen sealt ostnud elektroonilist musa.
https://bandcamp.com/
Tahaks huvi pärast siit rahvalt küsida, et mis teie kõige paremini kõlavad LP-d on? Ma mõtlen, mis kõlavad siis tõesti hästi. Eks see loeb muidugi paljudest teguritest, erinevad muusikalised zanrid, kuidas produtseeritud, kõlarid, võimendi ja helipea, aga ikkagi kõlavad osad plaadid väga hästi ja mõned mitte.
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BlackSmoke
HV kasutaja
liitunud: 29.06.2009
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TT
HV Guru
liitunud: 30.11.2001
|
26.05.2019 11:01:46
|
|
|
Eilsest hommikust väga, väga hea elamus Dire Straits - On Every Street(https://amzn.to/2W30nQd)
_________________ Things ThaT You own end up Owning you! |
|
| Kommentaarid: 312 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
274 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
26.05.2019 11:29:32
|
|
|
Meshboy28, Tellisin just sealt bandcampist ühe, mulle tuli küll post 24€. Aga eks see sõltub asukohast, kust posti visatakase. Aga kuna albumit vähe liigub ja vähe tehtud siis olin nõus maksma seda posti. Sain kokkuvõttes ikka odavamalt kui discogsist.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
26.05.2019 13:08:17
|
|
|
Räägiks natuke grammaritest kah, kellelgi Reloopi RP7000MK2'ega on kogemusi?
Oleks paari uut tarvis ja ülevaadete järgi tundub täitsa pädev "Technicsi kloon" olema...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
27.05.2019 03:56:43
|
|
|
| kas päris technicsitele ei hakka hammas peale?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
27.05.2019 08:28:16
|
|
|
| jaank kirjutas: |
| kas päris technicsitele ei hakka hammas peale? |
Kahjuks uutele ei hakka väga...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
27.05.2019 16:24:01
|
|
|
Ääriveeri võiks vanad MK2d saada nende raha eest, aga nende juppe pole enam saada ja enamus suht sitas korras.
Heli mõttes need super-oemid imo ei ole suuremad asjad. Pioneerid ja Stantonid peaks ka samast tehasest tulema.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
27.05.2019 16:33:20
|
|
|
| jaank kirjutas: |
| Ääriveeri võiks vanad MK2d saada nende raha eest, aga nende juppe pole enam saada ja enamus suht sitas korras. |
Sellepärast ma ka sellest mõttest loobusin.
| jaank kirjutas: |
| Heli mõttes need super-oemid imo ei ole suuremad asjad. Pioneerid ja Stantonid peaks ka samast tehasest tulema. |
Pioneer'e kimbutavad mootorihädad ja Stantonid mul juba on, milledest ühel otsustas nüüd samuti mootor otsad anda (kestis siis 5a+)...
Kuna kipun neid siiski sihtotsarbeliselt kasutama, siis kipuvad ka natuke kiiremini lagunema, kui keskmisel kasutajal.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BlackSmoke
HV kasutaja
liitunud: 29.06.2009
|
27.05.2019 21:03:55
|
|
|
| jaank kirjutas: |
Ääriveeri võiks vanad MK2d saada nende raha eest, aga nende juppe pole enam saada ja enamus suht sitas korras.
Heli mõttes need super-oemid imo ei ole suuremad asjad. Pioneerid ja Stantonid peaks ka samast tehasest tulema. |
Terve ebay juppe täis. Täitsa korralike masinaid liigub ka aega ajalt. Ise sain 400€ väga korraliku 1210ne.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
27.05.2019 22:33:10
|
|
|
| BlackSmoke kirjutas: |
| jaank kirjutas: |
Ääriveeri võiks vanad MK2d saada nende raha eest, aga nende juppe pole enam saada ja enamus suht sitas korras.
Heli mõttes need super-oemid imo ei ole suuremad asjad. Pioneerid ja Stantonid peaks ka samast tehasest tulema. |
Terve ebay juppe täis. Täitsa korralike masinaid liigub ka aega ajalt. Ise sain 400€ väga korraliku 1210ne. |
ole nüüd. käpp mis enamus nenedel kasutatutel vahetamist vajab maksis vanasti panservices 63 eurot, praegu võid ebayst osta 300 euroga.
ma ise varsti tahaks ajaga kaasas käia, enda mk5d maha müüa ja osta mk7 või gae kui hinnavahe väiksemaks peaks minema.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
27.05.2019 22:59:31
|
|
|
| jaank kirjutas: |
| enda mk5d maha müüa ja osta mk7 või gae kui hinnavahe väiksemaks peaks minema. |
Pea mind siis meeles...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
n3wb0y
HV kasutaja

liitunud: 25.05.2009
|
31.05.2019 16:01:41
|
|
|
Tere vinüülipere! Tulevikus on soov kuulata lemmikuid vinüülilt ja mingi osa on juba riiulis olemas. Kas samade kõlaritega millega kuulate muusikat, vaatate ka filme? Kas vajalik mingi lisa võimendi või saab ka keskmine kodukino komplekt hakkama? Suht võhik audios, ärge siis puid alla pane
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
31.05.2019 16:13:13
|
|
|
| n3wb0y kirjutas: |
Tere vinüülipere! Tulevikus on soov kuulata lemmikuid vinüülilt ja mingi osa on juba riiulis olemas. Kas samade kõlaritega millega kuulate muusikat, vaatate ka filme? Kas vajalik mingi lisa võimendi või saab ka keskmine kodukino komplekt hakkama? Suht võhik audios, ärge siis puid alla pane  |
Mina kasutan. Ress ja 5.1 helisüsteem. Aga vinüüle kuulan stereos ikka nii nagu peab.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TT
HV Guru
liitunud: 30.11.2001
|
01.06.2019 08:38:55
|
|
|
Vinüüle kuulan stereo hübriivõimuga, kõlarid 2.1(stereo + subwoofer). Varasemalt kuulasin digitaalset muusikat elutoas 5.2 süsteemi taga(muusika 2.2). Peale eraldi kõlarite ehitamist ja stereo võimu hankimist elutuppa muusikat kuulama pole jõudnud .
_________________ Things ThaT You own end up Owning you! |
|
| Kommentaarid: 312 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
274 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tofay
HV kasutaja
liitunud: 24.03.2009
|
01.06.2019 11:16:11
|
|
|
| n3wb0y kirjutas: |
| Kas vajalik mingi lisa võimendi või saab ka keskmine kodukino komplekt hakkama? |
Kui taga on phono sisendid ja ground olemas, siis on võimendi sisseehitatud.
Suvaline pilt googlist:
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Skorzeny
HV kasutaja
liitunud: 13.01.2005
|
01.06.2019 21:55:43
|
|
|
| n3wb0y kirjutas: |
Tere vinüülipere! Tulevikus on soov kuulata lemmikuid vinüülilt ja mingi osa on juba riiulis olemas. Kas samade kõlaritega millega kuulate muusikat, vaatate ka filme? Kas vajalik mingi lisa võimendi või saab ka keskmine kodukino komplekt hakkama? Suht võhik audios, ärge siis puid alla pane  |
Kui võimul on phono sisend, siis saab seda kasutada ...
aga ei soovita.
Parem mingi normaalne eelvõimendi vahele panna, isiklikult eelistaks lampeelvõimendit - a see maitseasi.
Ja korralikku helipead ära unusta; btw, kui eelvõimu ostad, siis vaata, et ta sinu helipead toetaks või et siis nii MM kui MC tugi oleks.
Nii et mingid investeeringud on vaja teha.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TT
HV Guru
liitunud: 30.11.2001
|
02.06.2019 07:39:09
|
|
|
Oli mõttes sama kirjutada. Nii võimendi enda phono eelvõim, kui ka vinüülika phono puhas rämps. Samuti jäi originaal helipeaga vinüülide nautimine arusaamatuks. Tõenäoliselt olen ka keskmisest kriitilisem
_________________ Things ThaT You own end up Owning you! |
|
| Kommentaarid: 312 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
274 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
02.06.2019 08:54:06
|
|
|
Mina küll oma ressi eelvõimu üle ei nurise, väga korraliku häält teeb vs TT enda oma ja üks tavalisem eelvõimuga mis käe pärast oli. Eks see sõltub ressist ka, palju see on maksnud.
Kui eelvõimuks paned lampvõimu siis juba lõppvõim ka lamp, ja kõlarid umbes 4000€ tk, muidu pointless, üks asi high-end ülejäänud nikerdised. Ja siis tasuks ka TT üle vaadata, sest lampvõimu ette mingist alla 2k'st pole mõtet toppida. Ära ei tasuks unustada ka kõikide asjade vahelisi juhtmeid, ka TT siseseid.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TT
HV Guru
liitunud: 30.11.2001
|
02.06.2019 09:46:39
|
|
|
Topelt lampe isiklikult ei kasutaks, "värvib" muusika liiga ära . Kaabel on kindlasti teema mis tähtsust omab. Vahetasin enda phono eelvõimu saapapaela korralikuma kaabli vastu(vist oli ca 16 eurot). Detailsus läks paremaks. Nii mõnegi upgrade puhul ei pea rääkima eksootilistest HiFi komponentidest ja summadest. Ühel päeval proovin topi teha vinüülika tehnikast ja hooldusvahenditest mis kõige enam effekti on andnud. Selge, et digitaalse muusika puhul on asjad oluliselt lihtsamad ja soodsamad kui bang for the buck arvesse võtta .
SilQ mis ressi kasutad?
_________________ Things ThaT You own end up Owning you! |
|
| Kommentaarid: 312 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
274 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
02.06.2019 10:35:03
|
|
|
Ühes teises foorumis, vinüüli teemal õigustati jubedalt mingeid 300€'seid RCA kaableid. Ma ei ole pro, aga ma olen omal ajal päris palju helisüsteemidega kokku puutunud, näinud kuulnud ka väga kallist tehnikat. Nüüd kindlasti tekib küsimus, miks mul siis selline low end või med süsteem on? Vot sellepärast, et peale vinüüli kuulamise on mul veel mitu hobi, vinüüli kuulamine üks viimaseid tegevusi, kuhu klotsi lihtsalt ei raatsi panna. Aga teema algusesse, siis ilmselgelt ei ole mõtet osta ulme kallist RCA kaablit, kui käpast RCA pesani jookseb juuksekarv. Paljud teist on oma TT sisse piilunud? Kui helisüsteeme uuendada siis tuleb kogu tee läbi mõelda, alustades algusest: elekter-nõel-kassett-käpp-kaabel-rca-eelvõim-lõppvõim-kõlarikaablid ja kõlarid. Kogu see teekond peab olema tasakaalus. Heli ei muutu ulme heaks kui sa vahetad välja eelvõimu ja RCA kaabli. Kogu see rada tuleb hoolikalt läbi mõelda, piiluda rahakotti ja siis vastavalt võimalustele ühtlaselt uuendada. Mina isiklikult ei soovita ka nii teha, et "ostan väga hea plaadikeerutaja, küll ma need teised asjad ka kunagi võimsad ostan" ajalugu näitab, et ei osteta. Teeraja alguses seisab elekter, kõlab naljakalt, aga väga high-end vennad veavad oma helisüsteemile täiesti uue kaabli, eraldi maandusklemmiga ja kaitsmega. Minu asi ei ole kellegi rahakotis sobrada ja õpetada kes mida ostma peab, aga soovitusena ma annan, et ei tasu üle mõelda. Osta enam-vähem TT ja muud seadmed ja usu mind sa oled rahul süsteemiga. Ulme kallid igasugused RCA'd lampvõimud jne on lihtsalt juuksekarva lõhki ajamine, kindlasti see helipilt ka muutub, aga rahahunnik ja heliparanemine ei ole kindlasti tasakaalus enam.
Seega mina kindlasti ei laida maha mingeid siseseid eelvõime. Teine soovitus, mis mulle öeldi: Vinüülplaadi mängija on instrument, nagu viiul või klaver, ära osta kõige odavamat sinna investeering tasub ära. Kuigi ma seda soovitust väga ei jälginud , aga nagu ma ütlesin. Kunagi ehk raatsin kallima osta.
TT, Täiesti tavaline kodukasutaja ress: Yamaha RX-V685. Aastake vana, uuendust sai sellepärast, et telepilt läks 4k peale ja siis oli vaja ka ressi sisendid sellise resolutsiooniga saada.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
02.06.2019 10:47:21
|
|
|
| SilQ kirjutas: |
| Teeraja alguses seisab elekter, kõlab naljakalt, aga väga high-end vennad veavad oma helisüsteemile täiesti uue kaabli, eraldi maandusklemmiga ja kaitsmega. |
Mis on pontless, maja peakilbis, tänava jaotuskilbis või alajaamas saavad need juhtmed ju endliselt kõik kokku...mõistlikum oleks kohe oma elektrijaam rajada, et saastunud elektronid kallisse tehnikasse ei pääseks...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TT
HV Guru
liitunud: 30.11.2001
|
02.06.2019 10:48:19
|
|
|
Signaali tugevus mis tuleb phonost ja phono eelvõimust on tiba erinevad. Lamp vs transistor annavad erineva "värvi" helile. Viimane on selgelt maitse asi.
_________________ Things ThaT You own end up Owning you! |
|
| Kommentaarid: 312 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
274 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
02.06.2019 10:49:08
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| SilQ kirjutas: |
| Teeraja alguses seisab elekter, kõlab naljakalt, aga väga high-end vennad veavad oma helisüsteemile täiesti uue kaabli, eraldi maandusklemmiga ja kaitsmega. |
Mis on pontless, maja peakilbis, tänava jaotuskilbis või alajaamas saavad need juhtmed ju endliselt kõik kokku...mõistlikum oleks kohe oma elektrijaam rajada, et saastunud elektronid kallisse tehnikasse ei pääseks...  |
Olen isegi mõtisklenud selle üle. Aga väidetakse, et on parem. Suva külmkapp kööginurgas ei löö häireid sisse kui on otse sama maandusklemmi otsas.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
02.06.2019 10:50:03
|
|
|
| SilQ kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
| SilQ kirjutas: |
| Teeraja alguses seisab elekter, kõlab naljakalt, aga väga high-end vennad veavad oma helisüsteemile täiesti uue kaabli, eraldi maandusklemmiga ja kaitsmega. |
Mis on pontless, maja peakilbis, tänava jaotuskilbis või alajaamas saavad need juhtmed ju endliselt kõik kokku...mõistlikum oleks kohe oma elektrijaam rajada, et saastunud elektronid kallisse tehnikasse ei pääseks...  |
Olen isegi mõtisklenud selle üle. Aga väidetakse, et on parem. Suva külmkapp kööginurgas ei löö häireid sisse. |
Kus ta siis ei löö?
Seni kuni kogu see krempel sama faasi peal istub ja samas kilbis, on sellest eraldi juhtmest ja kaitsmest suht vähe abi.
Iseasi, kui nad sinna veel mingi flitri kah vahele pistavad.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Meshboy28
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2007
|
02.06.2019 11:17:11
|
|
|
Ise kuulan vinüüle läbi fonokorrektori ja stereovõimu. Mis ma enda kogemusest öelda võin on see, et kunagi ka muretsesin selle üle, et kallim on kindlasti parem, aga ei olnud see päris nii. Sain tuttava käest laenuks testida suhteliselt kalli RCA kaabli kuskil 250€ ja siis odavama vahel (Amazon Basics). Ma ei teinud mitte mingit vahet helis ja nii ka mu tuttavad, kes kuulasid. Ja nüüd mul siis on see amazoni kaabel eelvõimust kuni stereovõimuni. Võibolla tõesti kalli high-end tehnika vahel mängib see rolli, ei oska öelda kahjuks. Elfa foorumites on ka seda arutatud ja arvamusi on seinast-seina.
Helipea on küll selline asi, millele võiks natuke rohkem investeerida, kui need tavalised kaasas olevad pead.
Selline rca siis
Spoiler 
viimati muutis Meshboy28 02.06.2019 11:20:04, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TT
HV Guru
liitunud: 30.11.2001
|
02.06.2019 11:18:49
|
|
|
Korralik kaabel! Eksootiliste kaablite usku pole ise ka. Nagu SilQ kirjeldas, kuskil on nõrgim lüli. Mõnes kohas siiski oluline vahe sees. Ma muidugi räägin 1 eurone kaabel vs 16 eurone . 16 vs 100 jääksin tõenäoliselt eristamisega hätta.
_________________ Things ThaT You own end up Owning you! |
|
| Kommentaarid: 312 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
274 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
02.06.2019 11:47:09
|
|
|
Etz, Ei oska öelda, vb on sul õigus. Aga igalpool räägitakse sellest, kui ühest tegurist mis unustatakse ära. Nii foorumites kui youtubes. Seega pidasin selle all rohkem seda silmas "kuidas saab üle mõelda" mitte seda, et kõik peaksid nüüd minema kilbi kallale madistama
RCA'st rääkides, kuna mängija nihkus oli vaja uut kaablit. Amazoni kaablid on head, aga peab kaua ootama, seega astusin poodi ja ostsin esimese kaabli mille peale öeldi, et see on topelt varjestusega ja puhtast vasest, maksis 30€. Ja kõlarites on hum sees. Aru ei saa mis valesti on, sobrasin keldris juhtme kastis ja leidsin mingi värvilise 3meetrise pistsin vahele ja hum läinud. Nüüd peab selle kaabliga poodi tagasi minema.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
02.06.2019 16:13:18
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| SilQ kirjutas: |
| Teeraja alguses seisab elekter, kõlab naljakalt, aga väga high-end vennad veavad oma helisüsteemile täiesti uue kaabli, eraldi maandusklemmiga ja kaitsmega. |
Mis on pontless, maja peakilbis, tänava jaotuskilbis või alajaamas saavad need juhtmed ju endliselt kõik kokku...mõistlikum oleks kohe oma elektrijaam rajada, et saastunud elektronid kallisse tehnikasse ei pääseks...  |
Nii ta on... Olen alati naernud jutu üle, et "200 meetrise elektrijuhtme viimane meeter jämedamat, ülikallist ja "100% peeruvaba" traati" muudab heli paremaks. See on täielik jamps. On kaks gruppi keda on ülilihtne "hüpertoodetega" lollitada - hiromantlku kosmeetika usku naised ja ortodokssed audiofiilid kes on veendunud, et füüsikaseadused on lollidele.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Skorzeny
HV kasutaja
liitunud: 13.01.2005
|
02.06.2019 21:28:49
|
|
|
Ükski õige audioviil ei saa enne täit kaifi, kui on jubinate hinnalipiku ära näinud,
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
02.06.2019 21:38:25
|
|
|
Aga helipea vahetusele olen isegi mõelnud, hetkel AT95EX. Pole ammu enam uurinud, aga siis soovitati edasiminekuks võtta AT120EB, kuigi tundub üsna vana toode. Kellelgi paremaid soovitusi?
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Meshboy28
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2007
|
02.06.2019 23:44:10
|
|
|
| SilQ kirjutas: |
| Aga helipea vahetusele olen isegi mõelnud, hetkel AT95EX. Pole ammu enam uurinud, aga siis soovitati edasiminekuks võtta AT120EB, kuigi tundub üsna vana toode. Kellelgi paremaid soovitusi? |
Mis hinnaklassis? Eks ikka vana hea Google on parim otsimiseks ja arvamuste lugemiseks.
Enda Denon dl-110 olen küll väga rahul. Ostsin läbi Vali Heli ja maksis 200€ kanti. Tegin kõvasti googeldamist ja leidsin, et see on parim mulle selles hinnaklassis.
https://www.needledoctor.com/Denon-DL-110-Cartridge
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TT
HV Guru
liitunud: 30.11.2001
|
03.06.2019 09:53:02
|
|
|
Nagaoka poole tasub ka kiigata. Endal väga hea kogemus MP100 helipeaga. Kuigi bang for the buck oleks MP110 mõistlikum võtta.
_________________ Things ThaT You own end up Owning you! |
|
| Kommentaarid: 312 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
274 |
|
| tagasi üles |
|
 |
leierpro
HV vaatleja
liitunud: 05.11.2018
|
07.06.2019 15:59:38
|
|
|
Nagaoka jah hea, kuid hind vales valuutas.
Kõlarikaabel viimane leid Van Damme 4mm odavaim hea asi.
Kui kellegi vaja, paar Tonari RIAA-d täitsa pakkuda, vana Pro-Ject OEM ja väga hea heliga.
Helipeadest saaks ka pakkuda Tonari Shibata ja Hyper Elliptilisi aka A-T OEM.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
10.06.2019 12:48:46
|
|
|
Kas keegi teab, kas kuskil eestis ka on saada erinevaid matte? Kork huvitab just.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TT
HV Guru
liitunud: 30.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 312 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
274 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
10.06.2019 15:51:13
|
|
|
Ülevaadete järgi on kork parim vibratsiooni vähendamiseks.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
leierpro
HV vaatleja
liitunud: 05.11.2018
|
11.06.2019 09:07:06
|
|
|
| Mul peaks olema korkmatt neid siis liigub koos kummiga ja puhas kork. PS! Olin Tonari maaletooja.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
phobic
HV kasutaja

liitunud: 26.01.2002
|
12.06.2019 23:50:04
|
|
|
| Kui nahast matt peaks huvi tekitama, siis võib ühendust võtta.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
minisvami
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.07.2002
|
25.07.2019 14:24:17
|
|
|
Lõpuks andsin alla. Olin aastaid endale sisendanud, et sellele teele ma enam ei astu, aga siiski ostsin sel nädalal plaadimängija ja langetasin eile õhtul esimest korda sel sajandil nõela plaadile. Oh sa mu vaene rahakott! Seda nii teema märkimiseks.
_________________ OM MONEY PADME HUM! |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
25.07.2019 14:29:28
|
|
|
Mul oli samuti 20 aastane paus, 90'te lõpus sai natukene tegeletud ja siis kuidagi vajus unustuse hõlma.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Meshboy28
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2007
|
26.07.2019 07:48:41
|
|
|
| minisvami kirjutas: |
| Lõpuks andsin alla. Olin aastaid endale sisendanud, et sellele teele ma enam ei astu, aga siiski ostsin sel nädalal plaadimängija ja langetasin eile õhtul esimest korda sel sajandil nõela plaadile. Oh sa mu vaene rahakott! Seda nii teema märkimiseks. |
Mis sa head ostsid?
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
minisvami
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.07.2002
|
26.07.2019 12:43:03
|
|
|
| Meshboy28 kirjutas: |
| minisvami kirjutas: |
| Lõpuks andsin alla. Olin aastaid endale sisendanud, et sellele teele ma enam ei astu, aga siiski ostsin sel nädalal plaadimängija ja langetasin eile õhtul esimest korda sel sajandil nõela plaadile. Oh sa mu vaene rahakott! Seda nii teema märkimiseks. |
Mis sa head ostsid? |
Entry level, sest nagu paljud teised, ei olnud kindel, kauaks seda entusiasmi jätkub, praegu olen küll elevil. Esimesel õhtul tegin kohe loomkatseid: mul on ühe kõlarifirma testplaat samade lugudega nii vinüülil kui CDl, lisaks sama materjal Spotifyst. Ei saa väita, et vinüül CDle tuule alla teeb, tulemus on lihtsalt erinev. Huvitav märkida, et mu naine, kes on üldiselt täitsa rahul kuulates telefonist nööpklappidega Klassikaraadio järelkuulamisest sümfoonilist muusikat (mis see neil on, mingi 128Kbps?) märkis, et kuidagi väga mõnus saund tuleb vinüülilt
Pro-Ject Primari E Phono> Marantz NR 1606 (pure direct eelvõimuna) > Emotiva UPA 200 (lõppvõim) > Dali Opticon 2. Eks ma hakkan varsti kobedama fonokorrektori järgi ringi vaatama, aga enne tuleb uus audiomööbel hankida/ehitada.
_________________ OM MONEY PADME HUM! |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|