|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OPollo
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2016
|
25.04.2019 21:21:30
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| OPollo, Saad seda mille eest maksad. Zanussi, Whirlpool jms säästukad kestavadki nii kaua kuni midagi ära väsib või sodi täis läheb (tavaliselt paar aastat). Heal juhul - halvemal juhul võib tulemuseks olla tulekahju nagu Whirlpoolidega Inglismaal juhtunud on. |
Ära plära Ma maha põlend Boschi ka näinud, paljud inimesed lihtsalt ei jookse meediasse kiljuma.
Viimasel ajal tuleb päris palju4-6 aasta vanuseid Boschi aparaate tagasi, kvaliteet ? Samas suurusjärgus kõikide muude masinatega. Noh päris odavatega ei anna võrrelda muidugi, mis kestavad 3-5a, aga Zanussi ja Whirlpool ei kuulu just sinna odava sodi alla, ma liigitaks Bochiga täna samasse klassi.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
25.04.2019 22:02:11
|
|
|
Boschi tuleks valida sellist, mis on saksas tehtud, mitte türgis vms. kohas. Neil saab tootekoodi järgi teada
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
26.04.2019 03:17:27
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Boschi tuleks valida sellist, mis on saksas tehtud, mitte türgis vms. kohas. Neil saab tootekoodi järgi teada |
Pesukad neil ka saksa omi jah aga kuivatid tundub pole ükski neil saksas tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
26.04.2019 07:28:26
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| Boschi tuleks valida sellist, mis on saksas tehtud, mitte türgis vms. kohas. Neil saab tootekoodi järgi teada |
Pesukad neil ka saksa omi jah aga kuivatid tundub pole ükski neil saksas tehtud. |
Kuivateid ei oska kommentaarida kahjuks
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aims
HV kasutaja
liitunud: 02.08.2002
|
26.04.2019 11:33:58
|
|
|
| Üks veidi kursis olev inimene rääkis, et 8-seeria pesumasinad on Saksa omad, aga kuivatid pidid kõik olema Poolas toodetud.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
26.04.2019 12:07:32
|
|
|
| aims kirjutas: |
| Üks veidi kursis olev inimene rääkis, et 8-seeria pesumasinad on Saksa omad, aga kuivatid pidid kõik olema Poolas toodetud. |
Kusjuures kõik 8 seeria ei ole saksa omad (endal on 8 seeria saksa toodang)
Siin on tootekoodi seletused
http://en.tab-tv.com/?p=13575
http://en.tab-tv.com/?p=15502
Siin on tootekoodi seletused
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
26.04.2019 12:20:28
|
|
|
Tundub, et keskklassi Electrolux (400€) peab vastu küll, tõsi paar pisiviga on olnud. Sirka 10a. tagasi sai ostetud. Viis aastat hiljem ei tulnud uks lahti. Sai uus ukselüliti ostetud (35€). Kaheksa aastat hiljem läks küttekeha (26€). Siis tegin kapitaalse puhastuse. Kõik voolikud / tihendid ja lõdvikut küürisin puhtaks. Asi oli selles, et pesumasin hakkas seest haisema. Peale puhastus oli jälle nagu uus.
Nüüd panen tähele, et trummel on hakanud viskama, tundub, et võll laagrite sees on ära paindunud. Tänu kõverdusele on hakanud uksekummi tihendi äärt sööma. Teha pole midagi, kestab kaua kestab.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
26.04.2019 12:49:09
|
|
|
Võllid on reeglina liiga lühikesed ja jämedad, et paindumine probleemiks olla võiks.
Seal võiks alustuseks trumli ülemisest servast proovida trumlit kergitada. Kui annab kergitada / üles-alla loksutada, siis on laager läbi ja tõenäoliselt ka võll laagri kohalt peeneks kulunud.
Osadel masinatel, millel tootja laagrid võllile lõtkuga paneb, kulubki esimesena võll peeneks, siis tekib loks, loksu tõttu hakkab tihendi vahelt vesi laagrisse nõrguma ja viimasena läheb laager rooste ja jookseb kinni, hakkab veel rohkem müra tegema ja võlli veel kiiremini peenemaks sööma. Selleks ajaks on garantii läbi ja kuigi viga oli masinas algusest peale laagrite põhimõtteliselt ebaõige paigalduse tõttu, ei paranda seda enam keegi, sest uus võll maksab poole uue masina hinnast.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
26.04.2019 13:20:41
|
|
|
Meil kestis mingi vana BEKO 10 aastat enam-vähem ülepäeva pesu, aga nüüd teeb tsentrifuugimisel sellist häält nagu hakkaks lennuk õhku tõusma. Vähe loksub ka trummel sees, ei julgegi enne pesta kui uus masin kohal.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
26.04.2019 13:46:33
|
|
|
Pesu saab ka ilma tsentrifuugita pesta
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
26.04.2019 14:07:25
|
|
|
| Ja, saab, aga loputustsükli ajal ju ka väntab natuke. Minu vana UPO tegi samamoodi, kõigepealt tsentrifuugimine enam ei toiminud hästi, hea küll mõtlesin mina, vääname siis käsitsi vee välja ja siis hakkas ka veevahetuse ajal loksutama, nagu tahaks trummel välja lennata seest, niikaua kui tõmbas end vooliku otsast lahti - see oli eriti lõbus. Ei tasu riskida kui juba sellised nähud on. Hea, et olin masinast poole sekundi kaugusel, kui see juhtus.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
26.04.2019 21:48:21
|
|
|
Enda omal on need all, vibreerib isegi betoonpõrandal silmnähtavalt vähem (Pesuavahendite pudelid ei sõida enam peal ringi)
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
26.04.2019 22:01:30
|
|
|
| tsitaat: |
esimene väljakutse oli see 71kg kolakas teise korruse vannituppa saada
|
Mu bosch oli 95kg
Andis seda tõsta üle peldikupoti. 4 korrusele oli parem tassida
Vibra on täiesti 0, ma pole nii vaikset/tasakaalus masinat varem kohanud, ükski asi ei liigu masina peal. Ülemise naabri pesupäevad on kohe kuulda
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
26.04.2019 22:52:24
|
|
|
Loksu sees pole, see sai järgi proovitud. Võll ise kõver mis kõver. Proovisin ka vastu väänata aga jõud ei käi üle. Aga eks 10a. on oma töö teinud, et mis siin ikka hädaldada. Üldiselt olen rahul.
Spoiler 
| Dogbert kirjutas: |
Võllid on reeglina liiga lühikesed ja jämedad, et paindumine probleemiks olla võiks.
Seal võiks alustuseks trumli ülemisest servast proovida trumlit kergitada. Kui annab kergitada / üles-alla loksutada, siis on laager läbi ja tõenäoliselt ka võll laagri kohalt peeneks kulunud.
Osadel masinatel, millel tootja laagrid võllile lõtkuga paneb, kulubki esimesena võll peeneks, siis tekib loks, loksu tõttu hakkab tihendi vahelt vesi laagrisse nõrguma ja viimasena läheb laager rooste ja jookseb kinni, hakkab veel rohkem müra tegema ja võlli veel kiiremini peenemaks sööma. Selleks ajaks on garantii läbi ja kuigi viga oli masinas algusest peale laagrite põhimõtteliselt ebaõige paigalduse tõttu, ei paranda seda enam keegi, sest uus võll maksab poole uue masina hinnast. |
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OPollo
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2016
|
27.04.2019 00:38:15
|
|
|
| terminator kirjutas: |
| Sattusin ka kuulma Miele kõrgema otsa mudelit töös-täiesti vaikne, üpris muljetavaldav. |
Ka Miele odavama otsa masinad on vaiksed ... 95kg kaaluv selline tavaline odav 1K eur Miele masin
lihtsalt vean kohale ja paigaldan neid ...
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
27.04.2019 09:05:10
|
|
|
On see Miele siis oma raha väärt?
On palju tooteid ja tootjaid kelle tooted on kallid aga kallid on need puuhtalt suurema marginaali pärast mitte seepärast, et need on käsitsi kokku pandud Lääne-Euroopas kvaliteetsematest osadest vms.
Mis puutub kuni sajakiloste kobakate transporti kõrgematele korrustele majades kus lifte pole, siis transpordiettevõtted kes kohale toimetavad teevad seda ju mingi elektrilise/hüdraulilise "ronijaga" mis treppidest kerge vaevaga üles ronib. Küll mürarikkalt aga ikka parem kui käsitsi tassida. Kuigi kahepeale 60KG on üsna mõistlik veel. 100KG läheb juba paljuks.
Vaatan, et keegi on teema nime kah asjakohasemaks muutnud
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
27.04.2019 11:59:39
|
|
|
H_K, füüsika vastu ei saa, kui sa ikka kõlakojas elad, siis on tulemus kah vastav. Paneelmaas pole probleemi, kuid kerge puitkarkass ja teine korrus kah veel, see on kõige viletsam variant üldse. Padjad kindlasti aitavad, kuid imet ei tee ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
27.04.2019 14:38:46
|
|
|
Mul on küll tühi masin praktiliselt vibratsioonivaba. Aga ta ei ole ka teise korruse vibava puitkarkassiga vahelae peal, vaid esimese korruse betoonpõrandal.
On seal mõni teine masin enne vaiksem olnud siis? Ma kardan, et seal võib pigem probleemiks olla liigselt läbipainduv ja -kostev vahelagi.
Kui pesu on sees, siis natuke vibab alati ja 1400rpm juures kõlab see nagu majast möödasõitev betooniveok. Madalamal kiirusel on lärmi vähem.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
27.04.2019 18:52:25
|
|
|
| terminator kirjutas: |
| Niipalju kui olen Miele kohta lugenud siis äärmiselt vastupidavad masinad-kestnud vabalt 15, 20+ aastat. Endal ca 6-7a vana körgema otsa Bosch ja pole veel jöudnud Miele peale uuendada. Siis vöiks juba kuivati ka vötta aga pole veel mudelitesse süvenenud. |
Mis see lugemine, erroreid ikka on.
Vahetamine vahetamise pärast on mõttetu. Kui masin on kestnud 7 aastat, siis kestab veel.
2-3 korda kallimat hinda maksta miele eest....ma ei näe pointi. Sureb kohe, siis aitab garantii, sureb kohe peale garantiid, aitab kodukindlustus.
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
27.04.2019 19:00:54
|
|
|
jah, see overkill
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
27.04.2019 19:04:43
|
|
|
2. korrusel pole kunagi pesumasinat olnud, esimesel korrusel oli pealtlaetav, sest eestlaetavad laiuse pärast ei mahtunud. Kuna 2. korruse pesemisruumi sai pesumasinavalmidus ka ehitatud, tekkis tore mõte soetada eestlaetav ja kogu pesupesemise majandus kolida üles ära
Ostsin need vibratsioonisummutavad padjad jalgade alla, lisaks pesumasina töötamise aeg peenhäälestasin mutritest neid jalgu, sai nagu teravamast vibrast lahti aga selline tummisem vibra on endiselt sees.
Muidu tegemist vana palkmajaga, kus laetaladeks olid ca 20x30cm kirvega tahutud tummised palgid ~1.1 meetrise sammuga millele 2.korruse väljaehitamisel ehitajad pesuruumi põranda toestasid laetaladele tollise lauaga, peale 22mm OSB, niiskustõkke kihid, põrandaküttematt 2-4cm kallete andmiseks segukiht ja peal keraamiline plaat - jala all nagu ei õõtsu ja tundus hea aga pesumasin raibe suudab ikka vibra välja võluda.
Kõige narrim värk, et naine tahtis lihtsalt alumise korruse jupsiva pesumasina uue pealtlaetava vastu vahetada aga ma ajasin ikka oma joru, et ostame korraliku suure eestlaetava ja 2.korrusele, kus pesuruumis ruumi lahedamalt
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
27.04.2019 21:34:00
|
|
|
kas smart-direct drive on ikka nii vastupidavad kui väidetakse?
ostaks hea meelega sellise kasutatuna ... kahjuks pakkumisi harva või siis ei erista tavalisest
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
27.04.2019 21:34:48
|
|
|
Direct drive.....kui pakkumisi pole, järelikult kestavad
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
terminator
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 494 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
373 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
28.04.2019 10:26:09
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Kas see direct drive on sama mis invertermootoriga? |
see 'direkt drive' ei kirjelda vist mootori tüüpi, vaid ülekande mehhanismi puudumist - pesumasin võiks ju sel juhul odavam olla, kui vähem juppe kasutusel
Spoiler 
https://en.wikipedia.org/wiki/Direct_drive_mechanism
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
28.04.2019 11:37:34
|
|
|
Õige miele maksab ikka 2500€
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
28.04.2019 13:23:32
|
|
|
| H_K kirjutas: |
Ostsin need vibratsioonisummutavad padjad jalgade alla, lisaks pesumasina töötamise aeg peenhäälestasin mutritest neid jalgu, sai nagu teravamast vibrast lahti aga selline tummisem vibra on endiselt sees.
Muidu tegemist vana palkmajaga, kus laetaladeks olid ca 20x30cm kirvega tahutud tummised palgid ~1.1 meetrise sammuga millele 2.korruse väljaehitamisel ehitajad pesuruumi põranda toestasid laetaladele tollise lauaga, peale 22mm OSB, niiskustõkke kihid, põrandaküttematt 2-4cm kallete andmiseks segukiht ja peal keraamiline plaat - jala all nagu ei õõtsu ja tundus hea aga pesumasin raibe suudab ikka vibra välja võluda.
Kõige narrim värk, et naine tahtis lihtsalt alumise korruse jupsiva pesumasina uue pealtlaetava vastu vahetada aga ma ajasin ikka oma joru, et ostame korraliku suure eestlaetava ja 2.korrusele, kus pesuruumis ruumi lahedamalt  |
Seal on häda ikkagi vahelae võnkumises ja selles, et tegu pole topelt-vahelaega, millel teise korruse põranda ja esimese korruse laetalad oleksid erinevad ja teineteisest isoleeritud.
Kummijalad suudavad vähendada kõrgema sagedusega vibratsiooni ja müra, madalama sagedusega võnkumisi, mille võnkesagedus on lähedasem lae enda võnkesagedusele, see ei vähenda oluliselt. Kui asi väga hull on ja vaja see masin vaiksemaks saada just teisel korrusel, siis peaks abi olema sellest, kui masin paigutada suure massiga alusele. Näiteks kui masina alla valada betoonist plaat masina mõõtmetega (60x60 cm) ja 5 cm paks, siis peaks selle mass olema ligikaudu 40kg. Graniitkillustiku kasutamisel küllap suuremgi. Sellest võiks juba märgatavat abi olla võnkumise vähendamisel. Täielikult ei kao see muidugi kusagile.
Üldjuhul üritatakse "pesuköök" ikka teha nii madalale kui võimalik, esimesele korrusele või keldrisse lausa. Teisele korrusele viimisest, eriti vanas ühekordse vahelaega majas, väga tihti ei kuule
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
28.04.2019 14:55:04
|
|
|
... koolis oleme ju kõik käinud lööge kokku, mis jõud pesumasinast läbi käivad trummeldamise ajal, see on ikka kerge konstruktsiooni jaoks liig, mis liig ja seda ei peida kuhugi. Kui vähegi rahu tahad saada sellest, siis on ainuke valik liigutada pesumasin korrusele, mis pakub juba oma olemuselt stabiilsemat pinda. Igasugused betoonalused ja muu selline oleks üle mõistuse suur ümberehitus ja kasutegur sellest liiga väike, et ära tasuks ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
28.04.2019 16:49:43
|
|
|
Igasuguseid asju leiutatakse
Spoiler 
see jubin tundus paljulubav:
Spoiler 
ainult see toode osutus vist petuskeemiks...
Kui betoonalus aitaks, jäid mul üle mõned betoonkõnniteeplaadid 600x600x60, kaaluga 45kg plaat
peab vist ära katsetama, ainult vannitoa kahhelkivi ja betoonplaadi vahele peaks midagi pehmemat panema, ühe vibratsiooni summutava kummimati kuskilt soetama
Lootus sureb viimasena - ei anna veel alla!
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
28.04.2019 18:01:18
|
|
|
TM KODU&EHITUS APRILL 2019 ajakirjas on pesumasin-kuivatid vaatluse all. Nägin ainult reklaampealkirja.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006

|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
29.04.2019 09:31:14
|
|
|
H_K, eks sa katseta ja anna meile kah teada, kuid suure tõenäosusega kolid masina alla korrusele lähima aasta jooksul
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
29.04.2019 10:13:30
|
|
|
| H_K kirjutas: |
Kui betoonalus aitaks, jäid mul üle mõned betoonkõnniteeplaadid 600x600x60, kaaluga 45kg plaat
peab vist ära katsetama, ainult vannitoa kahhelkivi ja betoonplaadi vahele peaks midagi pehmemat panema, ühe vibratsiooni summutava kummimati kuskilt soetama
Lootus sureb viimasena - ei anna veel alla! |
Vaata seda mustast vahtkummist parketi või põrandaplaatide alusvaipa, mida ehituspoed müüvad. See vist üle sentimeetri paks, peene mulliga kummilaadsest (või äkki lausa päriskummist) ja võiks ehk ka kahekordselt sinna plaadi alla panna. Sellest võiks juba rohkem tolku olla.
Ma ei mäleta selle tootenime kahjuks, Haapsalu kandis Uuemõisas Sambla ehituspoes näiteks müüakse seda, vähemalt olen seda just seal müügil näinud. Bauhofi ja Ehituskaup24 e-poest hetkel ei leidnud. See tavaline valge, vist polüetüleenvahust vaip on palju õhem ja minu meelest vajub ka kokku raskuse all, aga see must tundub asjalikum.
Kui satun järgmine kord sinna poodi, siis võin tootenime järele vaadata.
Muidugi ajutiselt katsetamiseks võib mingi muu pehme asja sinna plaadi ja põranda vahele panna, kasvõi mõne vana vaiba vms.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mattu
HV veteran

liitunud: 05.03.2003
|
29.04.2019 13:16:31
|
|
|
| kõige paremini aitab kui trsentrifuug maha keerata või nii 400 pööret,muu mitte.
|
|
| Kommentaarid: 121 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
30.04.2019 12:26:41
|
|
|
Kui tahad ühe jutiga nii pesta kui kuivatada, siis ei saa tsentrifuugi alla 1000rpm valida.
Massiivne alus vibratsiooni summutaval matil aitab päris kindlasti märgatavalt vähendada kõrgemaid võnkesagedusi, just madalamate sageduste summutamisega on probleem, kui alus on pikkade talade peal.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
03.05.2019 12:35:44
|
|
|
LG F4J7TH1W - jõudis kohale ja nüüd mõned ringid tehtud, pesu on ilusti puhas, kuiv ja väga pehme. Triikraud vist visatakse meie elamisest välja. Vibra on minimaalne, masin mööda vannituba ringi ei hüppa ja on vaiksem kui vana beko oma parematel päevadel. Negatiivse poole pealt jäi mu vannituba oluliselt väiksemaks, kuivatamise ajal on mingi imelik keemia-lõhn vannitoas (pesuloputusvahendit ei kasuta, peseme mingite Persil kapslitega) ja abikaasa kurtis, et ühed stretch-teksad olla väiksemad kui enne pesu/kuivatust.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ceemic
24/7@kalal

liitunud: 21.03.2005
|
03.05.2019 12:50:59
|
|
|
| Esimestel kuivatamistel annab vist uksetihend ebameeldivat lõhna. Hiljem pole enam märganud...
|
|
| Kommentaarid: 421 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
322 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KoldK
HV veteran

liitunud: 05.07.2011
|
03.05.2019 21:01:57
|
|
|
| dex kirjutas: |
| Negatiivse poole pealt jäi mu vannituba oluliselt väiksemaks, kuivatamise ajal on mingi imelik keemia-lõhn vannitoas (pesuloputusvahendit ei kasuta, peseme mingite Persil kapslitega) ja abikaasa kurtis, et ühed stretch-teksad olla väiksemad kui enne pesu/kuivatust. |
See lõhn kaob ära ajapikku. Endal ka ühed püksid jäid peale pesu/kuivatamist lühemaks (ei pestud kõrgel tempil vms, vaid nii nagu sildil kirjas või nõrgemalt).
Reaalselt parajad PUMA dressipüksid peale pesu/kuivatamist ei olnud enam päris minu pikkusele. Tagantjärgi mõelnud, et võib-olla oleks pidanud nõrgal tempil kuivatamist kasutama või miski taoline valik seal on.
Muidu põhiliselt kapikuiv või vahel ka triikimiskuiv programm.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri23
HV veteran

liitunud: 17.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
04.05.2019 11:07:56
|
|
|
| dex kirjutas: |
| abikaasa kurtis, et ühed stretch-teksad olla väiksemad kui enne pesu/kuivatust. |
RTFM, kõigi minu stretchteksade sees on märk, mis keelab trummelkuivatuse üleüldse. Neid ikoone ei panda sinna lipiku peale ilmaasjata.
Kui märk lubab kuivatust, siis seal võib olla ka lisatähistus, mis annab aimu soovitavast temperatuuriastmest.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
OPollo
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.12.2016
|
04.05.2019 12:15:18
|
|
|
Hmm, ärkan hommikul ja vaatan siia, et kommentaar kadunud. Soovitad "piiblit", aka kasutusjuhendit lugeda, sinu postitus kustutatakse
Ja siis herrad nutavad veel midagi poliitilisest tsensuurist
Lühidalt taas, kui riietel lipakaid ei loe ja masina kasutusjuhendi ei loe, siis inimesed jäävadki "nutma"
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|