Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Küsimused, mis kripeldavad vol.2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 498, 499, 500 ... 913, 914, 915  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 19:36:24 vasta tsitaadiga

Raske elu ikka tallinnas icon_rolleyes.gif icon_biggrin.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 19:44:04 vasta tsitaadiga

Kus müüakse autokülmikuid? Nagu valikut tahaks.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 19:45:55 vasta tsitaadiga

automaailmas on igast saasta..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 19:53:48 vasta tsitaadiga

See oli küll juba rohkem kui 15a tagasi, aga ega seal lõuna pool ka lihtsam pole. Olukord selline - kuskil öösel 2-3 paiku sai hakatud liikuma Võru kandist Tallinna poole. Peale Tartut venib rivi 70km/h. Mina olin kõrvalistmel ja ütlesin juhile, et küta mööda, siin on 90 lubatud. Mõeldud, tehtud, aga rivis oli ka üks politseiauto, mis siis sappa haakis ja rajalt maha võttis. Prob oli selles, et mingil ajal öösel siis kui sellest kohast juba möödas olime, oli pandud 70 märgid kuna oli see teeme ära päev vms., millest muidugi midagi ei teadnud. Seda saime teada siis politsei käest, siis kui kinni pidas. Kuna politsei ka kiirust mõõta ei saanud, aga oli tige, siis käis ümber auto ja lõpuks tegi trahvi selle eest, et tagaistujatel turvavöö kinni pole(no tõesti, tol ajal ei kinnitanud peaaegu keegi tagaistmel turvavööd).
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 20:13:18 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
automaailmas on igast saasta..
Lähen vaatan. See oleks ilmselt suvel sõites kasulik. Samas võib pakkuda tavalist kodust väikest külmikut ka. Ajutiselt vaja kuni päris masina kätte saan, mingi raha võin maksta ka.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 20:19:28 vasta tsitaadiga

Jooke vaja jahedas hoida või jäätist vms? icon_rolleyes.gif Mul viimati oli kindalaegas jahutusega, puhus seal pudelitele mingi +5 kraadist õhku peale ja hoidis normilt jahedana
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 20:20:45 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Jooke vaja jahedas hoida või jäätist vms? icon_rolleyes.gif Mul viimati oli kindalaegas jahutusega, puhus seal pudelitele mingi +5 kraadist õhku peale ja hoidis normilt jahedana
Tavaline 2-5 kraadi vms.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 20:28:37 vasta tsitaadiga

Penost külmakast ei võiks option olla?
Vajadusel viskad paki-paar jääd ka sisse ja püsib päris kaua.
Boonuseks passiivsus, ei teki autoaku tühjenemise teemat jms..
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 20:34:36 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
Penost külmakast ei võiks option olla?
Vajadusel viskad paki-paar jääd ka sisse ja püsib päris kaua.
Boonuseks passiivsus, ei teki autoaku tühjenemise teemat jms..
Ei.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 30.03.2019 21:07:37 vasta tsitaadiga

Ma sain kunagi Bauhofist ühe, maksis vist alla 20€. Kasutasin jäätise vedamiseks.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 23:00:38 vasta tsitaadiga

Penost kast seisab päris kaua külmana, võib lausa jäätuvana hoida. Külma-akudeks sobivad hästi need sinised õhukesed "pehme jää" pakid, mis püsivad enam-vähem pehmena vist pea ~15 miinuskraadini, kui ma õigesti mäletan.
Ma olen sellist 30-liitrist kasti juba ~5+ aastat soojal ajal poest nädala toidukraami ostmisel kasutanud. Sügavkülmutatud kraam kõige alla, selle peale väänad paar pehme jää pakki, selle peale igasugu vorstid, juustud jm teravate servadega pakendid, siis jälle paar jääpakki ja kõige peale piimapakid. Nende peale võib veel näiteks kergelt riknevaid puuvilju vms panna. Seisab tavaliselt oma pool päeva piisavalt külmana ja isegi suuremas suvekuumuses mitu tundi.
Kui vaja pikemalt kõvemat külma või on ilm kuumem, siis lihtsalt suurendad jää hulka.
Kodus viskad jääpakid uuesti sügavkülma ja juba mõne tunni pärast saaksid neid uuesti kasutada.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 23:11:49 vasta tsitaadiga

Kui ühes kohas ei ole võimalik jääd teha, siis ilmselgelt ei räägi siin keegi jääkasti välja. Ei hakka ka igapäevaselt jääd sinna transportima. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 23:21:51 vasta tsitaadiga

Eestis ka kuskil neid camo värke müüakse?
link

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 23:46:32 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Jooke vaja jahedas hoida või jäätist vms? icon_rolleyes.gif Mul viimati oli kindalaegas jahutusega, puhus seal pudelitele mingi +5 kraadist õhku peale ja hoidis normilt jahedana

fookusel vä? kui, siis hea teada icon_lol.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 23:50:21 vasta tsitaadiga

Astral icon_razz.gif
Kuid fookusel ka puhus a ma seal miskit "külmas" ei hoidnud, et ei tea kuidas toimib.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 23:52:38 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Astral icon_razz.gif
Kuid fookusel ka puhus a ma seal miskit "külmas" ei hoidnud, et ei tea kuidas toimib.

aha, eks suvel uurin. praegu pole tarvis :p
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 00:09:05 vasta tsitaadiga

Penost kast seisab päris kaua külmana
sinna tuleb need kuubikud sisse visata siis püsib terve päeva. mul on kast koos kuubikutega kapi otsas ja võin laenuks anda.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 01:13:30 vasta tsitaadiga

prtv kirjutas:
Tahaks kõrgele ronida, spetsiifiline vaade pole oluline

Pikanõmme vaatetorn Juminda poolsaarel on väga uhke ja kõrge!
https://goo.gl/maps/ztQdY8urtCt

Paukjärve vaatetorn pole nii kõrge aga on mäe otsas ja näeb ka väga kaugele.
https://goo.gl/maps/ZS2vNPibGW72
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 07:27:38 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Eestis ka kuskil neid camo värke müüakse?
link

toksi otsingusse näiteks maskeerimisvõrk
esimene otsingus
http://militaarpood.ee/index.php/index.php?route=product/search&keyword=Maskeerimisvõrk&category_id=0

kohe algab laadahooaeg, igasugustel kilakola ja vanavara laatadel olen neid näinud
naine ostis sealt oma sõjaväeauto sisustamiseks icon_smile.gif

isegi HV müügifoorumis on müüdud
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 08:11:51 vasta tsitaadiga

kellad keeratud ikka? icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 14:19:26 vasta tsitaadiga

Mul hakkas hoopis kripeldama, et kas see oli nüüd tõepoolest viimane kord kui kellasid pidi keerama nagu vahepeal räägiti või on EU vahepeal ümber mõelnud ?
https://tartu.postimees.ee/6557643/ool-vastu-puhapaeva-laks-eesti-ule-suveajale
tsitaat:
Talveaeg algab taas oktoobrikuu viimasel pühapäeval kell 4 ning siis nihutatakse kellaosutid ühe tunni võrra tagasi.

siit loeks nagu välja, et tuleb ikka uuesti sügisel keerata, samas võib muidugi ka vabalt olla, et on copy-paste mõne eelmise aasta artiklist ja ajakirjanik ei viitsinud süveneda.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 14:32:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Euroopa komisjon on teinud ettepaneku lõpetada märtsis ja oktoobris toimuv aastaaegadega seonduv kellakeeramine. Ettepaneku kohaselt jääb igale liikmesriigile õigus otsustada, kas jääda suveajale või talveajale. Viimast korda toimub kellakeeramine 31. märtsil 2019.

Kellakeeramise lõpetamise ettepanek

* Täna on kõik liikmesriigid tulenevalt ELi direktiivist kohustatud minema suveajale üle märtsi viimasel pühapäeval ja tagasi talveajale oktoobri viimasel pühapäeval. EL soovib kellakeeramise lõpetada ning tunnistada kellekeeramise direktiivi kehtetuks.
* Ettepaneku kohaselt toimub aastaaegadega seonduv kellakeeramine viimast korda 31. märtsil 2019.
* Seejärel saab iga liikmesriik ise otsustada, millise vööndiaja ta valib ning kas ta eelistab alalist suve- või alalist talveaega. Kui liikmesriik eelistab alalist talveaega, siis tuleb suveajalt talveajale üle minna viimast korda 27. oktoobril 2019. Liikmesriik peab hiljemalt 27. aprilliks 2019 Euroopa komisjonile teada andma, kui ta kavatseb 2019. aasta oktoobris üle minna talveajale. Pärast talveajale üleminekut ei ole liikmesriigil lubatud enam kella keerata seoses aastaaegadega.
* Liikmesriikidele jääb õigus teha oma vööndiajas muudatusi, mis ei sõltu aastaaegadest. Sellest tuleb Euroopa komisjonile vähemalt 6 kuud enne muudatuse jõustumist ette teada anda.

http://koda.ee.klient.veebimajutus.ee/et/meie-moju/hetkel-kasil/4-kusimust-kellakeeramise-lopetamise-kohta

tsitaat:
Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas toetada kellakeeramise lõpetamist, aga kui valitsus jättis oma otsuse puhul lahtiseks, kas jääda püsivalt talve- või suveajale, siis komisjonis sai heakskiidu viimane variant.


https://www.err.ee/854249/komisjon-eesti-toetab-kellakeeramise-lopetamist-ja-pusivat-suveaega

edit: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/euroopa-parlament-kiitis-heaks-kellakeeramise-lopetamise-2021-aastal?id=85717639


viimati muutis maty 31.03.2019 14:36:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 14:33:09 vasta tsitaadiga

Kellakeeramine lõpetatakse alles 2021.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 14:37:40 vasta tsitaadiga

tüüpiline, igasugused jaburused mis mitte kellelegi ei meeldi on vaja kibekiiresti vastu võtta, aga asjadega mida suurem osa rahvast pooldab on aega küll.....
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 14:48:05 vasta tsitaadiga

Siin oli veel küsimus kas jääda talve või suveaega. Reaalne oht on/oli, et Eestis hakkaks olema Läti ja/või Soomega 1h ajavahe.
Soomlaste algne soov oli jääda talveaega, Eestis aga suveaega.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 14:53:27 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
tüüpiline, igasugused jaburused mis mitte kellelegi ei meeldi on vaja kibekiiresti vastu võtta, aga asjadega mida suurem osa rahvast pooldab on aega küll.....
Selle edasilükkamine oli väga mõistlik. IT-süsteemides on see libradesse sisse kodeeritud, ei käi päris klõpsuga kõik.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 15:05:12 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
napoleon kirjutas:
tüüpiline, igasugused jaburused mis mitte kellelegi ei meeldi on vaja kibekiiresti vastu võtta, aga asjadega mida suurem osa rahvast pooldab on aega küll.....
Selle edasilükkamine oli väga mõistlik. IT-süsteemides on see libradesse sisse kodeeritud, ei käi päris klõpsuga kõik.
x2 thumbs_up.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 15:19:05 vasta tsitaadiga

Vist oli juba win 95-s see linnuke, et kas keerab automaatselt kella või mitte. Ma ei tea vist ühtegi IT süsteemi, mida ei saaks seadistada nii, et time zone on GMT+3/GMT+2 ja automaatselt kella ei keera.
Pigem kohtab tänapäevalgi selliseid süsteeme, mis ei oska ise kella keerata ja millel peab manuaalselt 2x aastas kellaaega sättima.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 15:25:14 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Siin oli veel küsimus kas jääda talve või suveaega. Reaalne oht on/oli, et Eestis hakkaks olema Läti ja/või Soomega 1h ajavahe.
Soomlaste algne soov oli jääda talveaega, Eestis aga suveaega.


Läti tahab ka jääda suveaega. Mitte midagi ei ole katki kui soome jääb talvaega.


https://blog.stat.ee/2018/08/22/suve-voi-talveaeg-ehk-kui-palju-valget-aega-me-maha-magame/

tsitaat:

Suve- või talveaeg, ehk kui palju valget aega me „maha magame“?


Statistikaameti ajakasutuse uuring annab ülevaate ka Eesti elanike ärkamis- ja magamaminekuaja kohta. Kasutasime neid tulemusi, et võrrelda, kui palju uneaega satub püsiva talve- või suveaja rakendamisel valgele ajale.

Viimastel nädalatel on olnud palju diskussioone selle üle, kas pärast vahelduva talve- ja suveaja kaotamist oleks mõistlikum jääda edasi pidevalt talveaega (vööndiaeg) või suveaega. Talveaja pooldajad räägivad, et see aeg sobib paremini inimese bioloogilise kella ja elurütmidega. Aju-uurijad väidavad, et inimene puhkab kõige paremini välja pimedas. Vaatame võrdluseks, kui palju uneaega satub mõlema valiku puhul valgele ajale.

Statistikaamet teeb iga kümne aasta järel ajakasutuse uuringut. Viimati toimus uuring 2010. aastal. Ajakasutuse uuringus osalejad registreerisid oma ööpäeva tegevused 10-minutilise täpsusega. Uuringutulemustest näeme, et 10-aastastest ja vanematest inimestest suurem osa (üle 66%) magab tööpäeva hommikuti vähemalt kella 7:00-ni, laupäeval 7:30-ni ja pühapäeval 8:00-ni. Magamaminekuajad varieeruvad 23:00-st 24:00-ni. Võrdluseks vaatasime päikesetõusu ja -loojangu aegasid praegu, kui elame suve- ja talveajas, ainult talveaja ja ainult suveaja puhul. Päike tõuseb ja loojub Eesti eri piirkondades erinevatel aegadel ja pisut varieerub ka päeva pikkus Lõuna- ja Põhja-Eestis. Seega võtame aluseks päikese tõusu ja loojumise Eestimaa südames Paides.

Suveajal kõige pikemal päeval tõuseb päike Paides kell 4:05 ja loojub 22:34, talveaja järgi oleks kellaajad 3:05 ja 21:34. Talvisel pööripäeval on päikesetõus talveajal 9:09 ja -loojang 15:23, suveaja järgi 10:09 ja 16:23.

Selge on see, et sügistalvisel perioodil jääb enamiku Eesti elanike uneaeg pimedale ajale olenemata sellest, kas Eestis on talve- või suveaeg. See periood kestab oktoobri keskpaigast märtsi alguseni. Samuti läheb enamik inimesi aastaringselt magama pärast päikeseloojangut. Kevadel ja suvel sõltub aga uneaja pikkus pärast päikesetõusu oluliselt sellest, kas meil on talve- või suveaeg. Augusti keskpaigas magaksime talveaja puhul tööpäeva hommikul ligi 2,5 tundi valgel ajal ja õhtul oleks tunni võrra vähem aega väljas harrastustega tegeleda.

Kokkuvõttes magab Eesti elanik praegu valgel ajal keskmiselt 365 tundi (8-tunnisest uneajast 12,5%), aastaringse talveaja puhul magaksime valgel ajal 564 tundi (19% uneajast) ja pideva suveaja puhul 352 tundi (12% uneajast).

Seega oleks inimeste unerežiimile kasulikum aastaringne suveaeg, sest siis jääb rohkem unetunde pimedale ajale.

Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 15:39:34 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Pigem kohtab tänapäevalgi selliseid süsteeme, mis ei oska ise kella keerata ja millel peab manuaalselt 2x aastas kellaaega sättima.

Käekell tänasest õige, ei pea tundi lahutama beer_yum.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 15:46:10 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Vist oli juba win 95-s see linnuke, et kas keerab automaatselt kella või mitte. Ma ei tea vist ühtegi IT süsteemi, mida ei saaks seadistada nii, et time zone on GMT+3/GMT+2 ja automaatselt kella ei keera.
Pigem kohtab tänapäevalgi selliseid süsteeme, mis ei oska ise kella keerata ja millel peab manuaalselt 2x aastas kellaaega sättima.
Sa progemisega väga kokku ei puutu vist? Eriti kuupäevade kalkuleerimisega vähe pikemas perspektiivis?

PS! ka sinu mainitud "linnuke" võtab oma andmed kusagilt libraryst mis omakorda elab mõne andmebaasi otsas. Mis läbi OS uuenduste lõpuks kasutusse jõuavad.
Arvestades kuidas mõni ei uuenda põhimõtte pärast oma süsteeme (nii kodus kui ka ettevõtluses) siis juba sealt tuleb vajadus mitmeaastase üleminekuperioodi järgi.

_________________
There is no place like 127.0.0.1


viimati muutis Renka 31.03.2019 15:47:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ivokas
HV veteran
ivokas

liitunud: 14.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 15:46:32 vasta tsitaadiga

tofay kirjutas:
napoleon kirjutas:

Pigem kohtab tänapäevalgi selliseid süsteeme, mis ei oska ise kella keerata ja millel peab manuaalselt 2x aastas kellaaega sättima.

Käekell tänasest õige, ei pea tundi lahutama beer_yum.gif icon_lol.gif


Sama teema icon_biggrin.gif , ainult et mul vedeles sahtlis eelmisest aastast.

_________________
Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 16:01:32 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
napoleon kirjutas:
Vist oli juba win 95-s see linnuke, et kas keerab automaatselt kella või mitte. Ma ei tea vist ühtegi IT süsteemi, mida ei saaks seadistada nii, et time zone on GMT+3/GMT+2 ja automaatselt kella ei keera.
Pigem kohtab tänapäevalgi selliseid süsteeme, mis ei oska ise kella keerata ja millel peab manuaalselt 2x aastas kellaaega sättima.
Sa progemisega väga kokku ei puutu vist? Eriti kuupäevade kalkuleerimisega vähe pikemas perspektiivis?

PS! ka sinu mainitud "linnuke" võtab oma andmed kusagilt libraryst mis omakorda elab mõne andmebaasi otsas. Mis läbi OS uuenduste lõpuks kasutusse jõuavad.
Arvestades kuidas mõni ei uuenda põhimõtte pärast oma süsteeme (nii kodus kui ka ettevõtluses) siis juba sealt tuleb vajadus mitmeaastase üleminekuperioodi järgi.


Eksid, progemisega puutun ikka igapäevaselt kokku. Tõsi, mitte nii low-level tasemel, et oleks minu rida seda lahendada kuidas OS kella keerab või ei keera. Näiteks palgaarvestuses muidugi peab selle erisusega arvestama, et tööaeg kell 21:00 - 05:00(jah, kõik ei käi tööl 08:30-17:00 ega saa fix kuupalka) on enamasti 8 tundi, aga erilistel päevadel võib olla ka 7 või 9 tundi. Aga minu jaoks tähendabki see kella keeramine seda, et peab koodi mingeid erisusi kirjutama, mida on lihtne välja kommenteerida mitte seda, et peaks mingi mahukama arenduse tegema kui otsustatakse, et kella enam ei keera.

PS. aga mainisin ju, et see "linnuke" oli juba windows 95-s olemas ehk see pole midagi sellist, mis lisada tuleks vaid on juba olemas kuna igal pool siiski ei keerata kella ja IT süsteem, mis peab suutma erinevate ajavöönditega arvestada, omab seda "linnukest" niigi.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 16:07:36 vasta tsitaadiga

Õige on ise mitte ratast leiutada ja kasutada olemasolevat libra, mis selliste arvutustega tegeleb, siis võib üsna kindel olla, et neid arvutusi tehakse õigesti. Ise tehes on kõiki liigaastaid, liigsekundeid jms arvestada üsna ebareaalne. DST on vaid üks väike osa aja arvutamisest ja arvestamisest.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 16:08:07 vasta tsitaadiga

Nii palju kui ma tean, siis seni on Moskva aega endale tagasi soovinud ainult Eesti tervest EU-st. icon_rolleyes.gif
Siiani on EU jagunenud kahte ajavööndisse. Kui Eesti "targad otsustajad" kellad perse keeravad, siis jääb Eesti ainsana Moskva tiluliluks vabatahtlikult, tervest EU-st eraldi. Saab vähemalt ajavööndite kaardil jälle mõnusalt Moskvaga sama värvi triibu peale, eks ole icon_rolleyes.gif Nostalgialaks missugune.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 31.03.2019 16:28:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 16:11:17 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Õige on ise mitte ratast leiutada ja kasutada olemasolevat libra, mis selliste arvutustega tegeleb, siis võib üsna kindel olla, et neid arvutusi tehakse õigesti. Ise tehes on kõiki liigaastaid, liigsekundeid jms arvestada üsna ebareaalne. DST on vaid üks väike osa aja arvutamisest ja arvestamisest.


Nõus ja üldiselt kasutangi. Minu näitena toodud palgaarvestus on siin üheks erandiks kuna see aetakse selliseks keemiaks, et standard libra ei saa alati hakkama kui kõikvõimalikud erijuhud mängu tulevad.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 16:31:35 vasta tsitaadiga

Aja arvutamine on ikkagi aja arvutamine. Kõik muu on äriloogika ja see sõltub juba konkreetsest rakendusest. Ka palgaarvestust tehes tuleks kasutada standard librasid.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 16:41:34 vasta tsitaadiga

sakinaga, mul see pole päris nii lihtne ei ole, teema on suht spetsiifiline. Aga ei hakkaks siinkohal väga detailidesse laskuma, kes on jännanud tunnipalgaliste, lühendatud tööpäeva, poole päeva pealt haigeks jäämise jms. teemadega vast teavad ja ülejäänutele ei paku see nagunii vähimatki huvi.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 17:40:20 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Nii palju kui ma tean, siis seni on Moskva aega endale tagasi soovinud ainult Eesti tervest EU-st. icon_rolleyes.gif
Siiani on EU jagunenud kahte ajavööndisse. Kui Eesti "targad otsustajad" kellad <b>piix</b> keeravad, siis jääb Eesti ainsana Moskva tiluliluks vabatahtlikult, tervest EU-st eraldi. Saab vähemalt ajavööndite kaardil jälle mõnusalt Moskvaga sama värvi triibu peale, eks ole icon_rolleyes.gif Nostalgialaks missugune.


Kogu argumendiks antud teemal on mingi "Moskva aeg" ja kaardil samavärvi ajavöönd?

Eesti ja Läti jäävad suveajale, ilmselt ka Leedu.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 31.03.2019 22:21:02 vasta tsitaadiga

Kas kusagilt saab paksu ja sügavat lauaplaati/töötasapinda/liimpuitplaati?
Paistavad olevat 3000x600, aga mul oleks vaja 1100x1100. Praegu on 22 mm kasevineer, aga see paindub liiga palju.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.03.2019 22:34:06 vasta tsitaadiga

mina olen siit võtnud http://www.aartoari.ee/#spec
lõikavad mõõtu ka

_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 31.03.2019 22:37:05 vasta tsitaadiga

Seega soovitad proovida 30mm vineeri?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jerry
4K külmavana
Jerry

liitunud: 01.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.03.2019 22:40:07 vasta tsitaadiga

see naljalt ei paindu küll
_________________
Kes meie maale tulnud on ja kellel siin ei meeldi –
me rajad lahkelt lahti on, las minna, kui ei meeldi /Hando Runnel
Ellu jääb see, kes oskab oma kätega midagi valmis teha
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 00:53:22 vasta tsitaadiga

Kui sul on pressi kasutamise võimalus siis saad lasta ka kaks plaati kokku liimida.
Ma omale lasin lauaplaadi 2x18mm kasevineerist teha, pealmine plaat sai a/b, alumine b/c kvaliteediga.
Lihvisin, peitsisin, õlitasin ise. Väga 5+ sai.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 08:04:44 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kas kusagilt saab paksu ja sügavat lauaplaati/töötasapinda/liimpuitplaati?
Paistavad olevat 3000x600, aga mul oleks vaja 1100x1100.

teed 3000x1200 ise.
PVA vahele ja taod kiiludega kokku. Järgmisel päeval sööd juba võileiba thumbs_up.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 08:14:58 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Seega soovitad proovida 30mm vineeri?


Mul on 2000*700 lauaplaat 30mm vineerist. See ei paindu
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hirff
HV kasutaja
Hirff

liitunud: 26.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 21:16:06 vasta tsitaadiga

Sõlmisin reedel notaris müügilepingu, mille alusel sain enda nimele korteri, kuid korter ei ole kinnisturaamatus veel minu nimel. Kui kiirelt tavaliselt andmeid kinnisturaamatus uuendatakse?

viimati muutis Hirff 01.04.2019 21:21:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 21:19:46 vasta tsitaadiga

MarttiX0, umbes nädalaga võid arvestada.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hirff
HV kasutaja
Hirff

liitunud: 26.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 21:20:49 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
MarttiX0, umbes nädalaga võid arvestada.

Aitüma! beer_yum.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 21:47:10 vasta tsitaadiga

MarttiX0 kirjutas:
Sõlmisin reedel notaris müügilepingu, mille alusel sain enda nimele korteri, kuid korter ei ole kinnisturaamatus veel minu nimel. Kui kiirelt tavaliselt andmeid kinnisturaamatus uuendatakse?
Mul oli järgmine päev kanne. Kohtuniku abi peab kellegi kaudu tuttav olema. icon_biggrin.gif
Muidu arvesta jah kuni nädalaga.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Küsimused, mis kripeldavad vol.2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 498, 499, 500 ... 913, 914, 915  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.