Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 95, 96, 97  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2019 00:38:23 vasta tsitaadiga

LIPO oleks ka odav ja lihtne.
Või siis osta Li-ion 3x rohkem: kaal tuleb sama ja lubatud voolud ka juba LTO-ga samad. Tasuta saad 3x pikema distantsi ühe laadimisega.
LTO kaal on lihtsalt liiga hull, et kasutada mistahes sõidukis, pm pliiaku raskus juba IMHO.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
j6ukur
Kreisi kasutaja
j6ukur

liitunud: 16.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 17:19:36 vasta tsitaadiga

https://sport.err.ee/920552/motoe-mootorrattad-langesid-sarja-kaivitumise-eel-tuleroaks

Julge lüke hulk tuunitud akusid samasse hoonesse panna...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 19:10:37 vasta tsitaadiga

misasi see tuunitud aku on?

seal pole kirjas, millest see tulekahju üldse algas ja miks. minumeelest pigem veidi imelik ehk see, et kõik tiimid hoiavad kõike oma kraami niimoodi koos mingisuguses "ajutises garaazis". muidu ikka testitakse ja arendatakse tehnikat võidusõidu tarbeks. nüüd aga terve sarja jagu rattaid lihtsalt seisab ühes garaazis koos ja enne võistluspäeva minnakse ja vaadatakse, et mis seal siis kah alles on icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 17.03.2019 09:43:57 vasta tsitaadiga

Kas keegi Magic pie 3 tagumisest rummukast on huvitatud? Sel on suurem läbimõõt, rohkem magneteid. Seega on vääne parem ja rohkem kiirust. Pöida ja kodareid pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 17.03.2019 16:15:45 vasta tsitaadiga

No mis kas elektrivelotamise osas läheb lusikas nurka?

Maidor kirjutas:
Kas keegi Magic pie 3 tagumisest rummukast on huvitatud? Sel on suurem läbimõõt, rohkem magneteid. Seega on vääne parem ja rohkem kiirust. Pöida ja kodareid pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2019 16:25:43 vasta tsitaadiga

mis lusika hind kah oleks?

kahju, et koos veljega ei ole. ma pole 100% kindel, kas viitsiks sinna ümber midagi kodardama hakata icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 17.03.2019 16:57:56 vasta tsitaadiga

Ei viska velotamist nurka, aga on lihtsalt kaks mootorit. Pole mul mõtet pakkuda 28`jooksu, mille pöid on tühja kummi sõitmise tõttu rikutud ja 12G kodrada nii roostes,et neid keerata enam ei saa. Hinnanägemust võib mulle postkasti pakkuda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2019 17:11:59 vasta tsitaadiga

Selline u 1-2a vana Haibike el. ratta aku YAMAHA 500W:



Kui ratta ostsin vist detsembris oli aku rattast eraldi ja laetuse taseme nuppu vajutades poles 3 taset 4-st normaalselt roheliselt.

Laadisin u 2 kuud hiljem kuna lugesin et seistes peaks ka seda u korra kuus veidi laadima (u 25% mitte rohkem kui pikaajaliselt hoida).

Enne laadimist pölesid vist 2-3 riba 4-st ühtlaselt punaselt-arvasin et pöhjuseks tühjenemine.

Pärast laadimist aga muutus vaid see et köik 4 riba 4-st pölesid ühtlaselt punaselt.

Kasutusjuhendist uurides ei anna ühtaselt pölevate punaste ribade kohta mingit veateadet.
Ainult siis kui nad vilguvad olid kirjas söltuvalt vilkumise mustrist erinevad vead.

Et mis teema vöiks olla-aku oleks nagu laetud kuid ribad peaks ju pölema roheliselt mitte punaselt ehk mingi viga ikka on?

Uus aku 950€ seega ei tahaks asjale kiiremas korral jälile saada.

Pole plaanis talvel söita-ainult soojemal perioodil.

_________________
2023 QULBIX Q140MD 12kW=16hj 280Nm 72V 2160Wh 54kg 80km/h el.ratas 3999€ (poes 8500€) https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/25355832
2006 VOLVO V50 Sveits 2.0 100kW el. nahksisu 2999€ https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?share=6753f92727c0698dd57b3bd799d69811
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 17.03.2019 17:22:45 vasta tsitaadiga

Aku võib täitsa vabalt ka ~50% peale laadida ja seisma jätta, pole mõtet seda üle tähtsustada. Kui aku mahtuvus on OK, siis IMHO pole mõtet nende tulede pärast ennast liigselt vaevata. Omaette teema on see, miks 500Wh aku eest 950€ makstakse.

terminator kirjutas:
Selline u 1-2a vana Haibike el. ratta aku YAMAHA 500W:

Kui ratta ostsin vist detsembris oli aku rattast eraldi ja laetuse taseme nuppu vajutades poles 3 taset 4-st normaalselt roheliselt.

Laadisin u 2 kuud hiljem kuna lugesin et seistes peaks ka seda u korra kuus veidi laadima (u 25% mitte rohkem kui pikaajaliselt hoida).

Enne laadimist pölesid vist 2-3 riba 4-st ühtlaselt punaselt-arvasin et pöhjuseks tühjenemine.

Pärast laadimist aga muutus vaid see et köik 4 riba 4-st pölesid ühtlaselt punaselt.

Kasutusjuhendist uurides ei anna ühtaselt pölevate punaste ribade kohta mingit veateadet.
Ainult siis kui nad vilguvad olid kirjas söltuvalt vilkumise mustrist erinevad vead.

Et mis teema vöiks olla-aku oleks nagu laetud kuid ribad peaks ju pölema roheliselt mitte punaselt ehk mingi viga ikka on?

Uus aku 950€ seega ei tahaks asjale kiiremas korral jälile saada.

Pole plaanis talvel söita-ainult soojemal perioodil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2019 20:59:03 vasta tsitaadiga

Asi on see ,et need akud pannakse kokku kõik käsitsi 1 inimene mässab ühe akuguga 2 päeva ja selle aku pealt peab veel kasumit teenima. Kui on liimitud aku siis 1 inimene peab neid veel asetama ja liimima ka käsitsi. Keevitamine kolmanda inimese poolt. Suurem aeg kulub ilusa kokkupaneku juures balanseerimis juhtmete paigaldus korpusesse asetamine kõik peab olema turvaliselt paigaldatud.

Muidugi 900 eur on küll overpiced aku ilmselt eestis pannaks kohe 40% otsa kui mitte rohkemgi. Kui aku poes sesab 2 aastat kuskil laos ja sellise ostad 900 eks siis muigele kisub küll kui aku on seismisest halvenenud. Terve soov kuuulutused on vanu akusid 60 euriga kui poodi lähed siis jooksed tagurpidi välja kui sama asja eest 130 küsitakse. Siis ongi inimene ostab selle seisnud aku 60 eest ja on õnnelik mõne aja möödudes kurdab näed ostsin pooldeist aastat tagasi aku ja juba läbi.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2019 22:42:56 vasta tsitaadiga

Järsku siin keegi kellel konkreetse akuga kogemusi?

Seda jah olen lugenud et pikemalt seistes ei tasu täitsa täis laadida vaid nii 25-50% peale ja siis u korra kuus taas veidi laadida.
Siiski ostes 4 kuud tagasi olid ledid rohelised. Nüüd punased-millest selline muutus?
Loogiliselt muutuks punaseks nt siis kui tase langenud viimase ledini aga aku ei jöudnud selleni tühjeneda.

iPhone omahind ka 200€ aga näed poes maksab 1679€ ja inimesed magavad tänaval et neid esimesena osta.

Ratta ostsin kasutatuna siitsamast foorumist kuid laadijat kaasas polnud ja sain orig. laadija mitu kuud hiljem. Ratas 2017 mudel nii et vaevalt et aku 1-2a läbi.

950€ on selle mudeli ametlik poehind.
Kasutatuna liigub neid tõesti ka 400-500€

_________________
2023 QULBIX Q140MD 12kW=16hj 280Nm 72V 2160Wh 54kg 80km/h el.ratas 3999€ (poes 8500€) https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/25355832
2006 VOLVO V50 Sveits 2.0 100kW el. nahksisu 2999€ https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?share=6753f92727c0698dd57b3bd799d69811
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 00:17:32 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Asi on see ,et need akud pannakse kokku kõik käsitsi 1 inimene mässab ühe akuguga 2 päeva ja selle aku pealt peab veel kasumit teenima. Kui on liimitud aku siis 1 inimene peab neid veel asetama ja liimima ka käsitsi. Keevitamine kolmanda inimese poolt. Suurem aeg kulub ilusa kokkupaneku juures balanseerimis juhtmete paigaldus korpusesse asetamine kõik peab olema turvaliselt paigaldatud.

Muidugi 900 eur on küll overpiced aku ilmselt eestis pannaks kohe 40% otsa kui mitte rohkemgi. Kui aku poes sesab 2 aastat kuskil laos ja sellise ostad 900 eks siis muigele kisub küll kui aku on seismisest halvenenud. Terve soov kuuulutused on vanu akusid 60 euriga kui poodi lähed siis jooksed tagurpidi välja kui sama asja eest 130 küsitakse. Siis ongi inimene ostab selle seisnud aku 60 eest ja on õnnelik mõne aja möödudes kurdab näed ostsin pooldeist aastat tagasi aku ja juba läbi.


Ma ei saa aru kuidas sellise lolli jutu peale tulla, et keegi kuskil ühe akuga 2 päeva nikerdab.

Siin väike stiilinäide akutehasest. See on isegi pool käsitöö. Shimano/Yamaha/Bosch/Brose müügimahtude juures akude tegemine on täielikult automatiseeritud

https://www.youtube.com/watch?v=wyB7aGSYJ0k

Endal isiklkult on Em3ev aku, ka nemad on väiksed tegelased. Ja neilgi on cnc punktkeevitused jne.

https://www.youtube.com/watch?v=oNfTEHBz_bg
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 01:10:19 vasta tsitaadiga

erinevatel inimestel on väga erinevad fantaasiad selles osas, kuidas täpselt see elu maailmas käib icon_biggrin.gif ega imestada pole midagi. kindlasti on võimalik ka 2 päeva kulutada, 3 inimesega tehes ühte akut. keevitaja 2 päeva loeb puulehti ja papp jookseb senikaua kuni "liimija" liimib jne. sellised "akutootjad" toodavad tõepoolest ühe aku ja siis ongi selle tehase päevad loetud.

mis punaseid ribasid puudutab siis ilmselt sisemine loogika miskipärast kas arvab, et akuga on midagi juhtunud või akuga tõepoolest ongi midagi juhtunud. midagi väga uskumatut seal ju tegelt ei oleks, arvestades kui suurest pundist cellidest see pakk ilmselt koosneb

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 09:05:21 vasta tsitaadiga

te ei ole vaadanud theases tootmist mis puudutab E-BIKE akut mis hiinas kokku pannakse ja üldse mis puudutab kaabeldamist sellega kulub tublisti aega ei tasu hakata lolli juttu puhuma suured akud tõesti võtavad tublisti aega. Liim juba kuivab 1 päev. Siin ei tasu ohkida palju. Põlve otsas teed aku päevaga valmis juhtmed vead kuidas juhtub siis jah kulub peaaegu päev sellega. 6 tundi vähemalt mässad kui nullist alustad. Need kes lolli juttu minule ültlesid teil pole õrna aimugi palju midagi aega võtab.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 17:40:13 vasta tsitaadiga

Seeriatootmise tasemel tootjad ei liimi akuelemente, on spetsiaalsed cnc.tatud plastist elemendihoidjad/korpused. Balanseerimisjuhtmete jootmine võttis videos aega alla minuti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 20.03.2019 16:19:44 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
kas keegi on ehitanud ka (üli)võimast laadijat liitiumakule? pean silmas üle 100A+ laadimisvooluga aparaati.
on häid ideid, mõnda kasulikku linki või õpetust jagada selle kohta? endal sisetunne ütleb, et igasugused serveri ja bitmain PSU'd võiksid kuidagimoodi selleks sobida. need suudavad anda väga suurt voolu välja ja on hea efektiivsusega...ainult, et ma ei tea kuidas panna sellised asjad laadima CC'ga icon_rolleyes.gif psu rohkem nigu CV seadmeks ehitatud

100 A pole ehitanud aga 40 A küll.
Siiski on 100 A nii karm vool, et tõsised probleemid. Esiteks pole trafotki saada, mis nii palju välja annaks, vajalik keevitustrafo või midagi paremat. Üldse olin tõsises hädas - asjad kuumenevad üle jne.

Eespool on siiski õige vastus - tuleb ehitada klassikaline impulsstoiteplokk sulle sobiva väljundpingega. Kui tahad voolupiiramist siis see on samuti lihtne - sundilt võtad pinge ja samamoodi selle alusel piiradki.

Akusi ei pea laadima 100A. Võid ka laadida 1 A lihtsalt laadimisaeg on 100 korda kauem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 16:44:14 vasta tsitaadiga

ei pea jah, aga kui laadimisaeg on piiratud ehk siis näiteks aku PEAB 20 minutiga täis saama või siis vähemalt 90% mahtuvusest sisse tagasi ajama siis tuleb akut laadida 100A'ga icon_smile.gif

Trafosid isenesest on ju kõikvõimalikke. näiteks mingid tõsisemad võimendite toroidtrafod. ütleme võimendi tööpinge kuskil 45v peale dioodsilda. trafo väljund siis vist umbes 32v vms. Kui tegu on nüüd näiteks 2-3kw trafovõimuga siis seal on ilmselt vähemalt 4kw trafo sees. Seega kuskil 125A võimekkusega peab see trafo olema.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 18:08:30 vasta tsitaadiga

Vooluvõrk peab ka vastava võimekusega olema, 5kW+ siis ilmselt kolmefaasiline? Siis annaks ehk midagi juba tavalise sagedusmuunduriga ära teha?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 18:26:00 vasta tsitaadiga

kodus iseenesest on 3x25A olemas täitsa jah. kardiraja ääres oleva ühenduse kohta pean täpsemalt uurima aga ausalt öeldes see oleks päris imelik ikka kui seal oleks üks faas ja näiteks 16A...samas mina sa hullu tea icon_biggrin.gif

kodus mul on 6kw läbivoolusoojendeid 2tk'i, kumbki siis ühe faasi peal. need toimivad kenasti ja korke välja pole kunagi visanud.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2019 19:38:04 vasta tsitaadiga

Tellisin nkonist 60tk elemente arvatavasti tollimaksud lendavad ka otsa pole kunagi tellinud sealt.

300 eurot oli nagu plaanitud projekti Korpus 43eur bluetooth bms seal 30 lisaks veel sigrimigri otsa kipub lõhki minema.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2019 20:19:17 vasta tsitaadiga

Margus, asud väljaspool EL'i?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2019 20:52:06 vasta tsitaadiga

Nope käibemaks siis ka pole vaja maksta kui eestisse tuleb?
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 22.03.2019 21:19:16 vasta tsitaadiga

kakoi bluetooth bms, mis sealt siis timmida saab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2019 22:33:21 vasta tsitaadiga

Saab aku laadimist ja mahalaadimist reaalajas jälgida + discharge cutoff muuta ja laadimis cutoffi muuta laed 4.10v peale näiteks. Kui tahad cutoffi mahalaadimisel panna 2.80v näiteks oleneb täitsa elemendist Seal saab Kõike elemente jälgida mis iga S on. Selline asi on igati turvalisem kui tavaline BMS. Tavaline võib seal 4.25v ka sisse pumbata ennem kui safety kui üldse midag teeb.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 22.03.2019 22:39:41 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Nope käibemaks siis ka pole vaja maksta kui eestisse tuleb?


Olen sealt tellinud 96tk 18650 elementi ja ei mingi tollimaksu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2019 22:46:44 vasta tsitaadiga

Maidor kirjutas:
Margus kirjutas:
Nope käibemaks siis ka pole vaja maksta kui eestisse tuleb?


Olen sealt tellinud 96tk 18650 elementi ja ei mingi tollimaksu.


Tänud.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 22.03.2019 23:56:45 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Saab aku laadimist ja mahalaadimist reaalajas jälgida + discharge cutoff muuta ja laadimis cutoffi muuta laed 4.10v peale näiteks. Kui tahad cutoffi mahalaadimisel panna 2.80v näiteks oleneb täitsa elemendist Seal saab Kõike elemente jälgida mis iga S on. Selline asi on igati turvalisem kui tavaline BMS. Tavaline võib seal 4.25v ka sisse pumbata ennem kui safety kui üldse midag teeb.

Mahalaadimist alla 3V ei soovitata, sinna ka seada saab selle? Ja kas sellist 14s pakile ka leiab,äkki viskad lingi kust võtsid, ja mis see asi ootel voolu tahab yldse, ilmselt rohkem kui tavaline?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 02:15:39 vasta tsitaadiga

new1 kirjutas:
Mahalaadimist alla 3V ei soovitata

Mitte üle ja alapinge ei kahjusta akut vaid ülelaadimine ja ületühjendamine.
Oleneb kui suur pingekõikumine on. Ka pooltäis akuga on võimalik vabalt korra alla 3v minek kui järsk kohalt minek.
Äge oleks kui BMS nii tark ja seda ka arvestaks icon_razz.gif

Mul Cycle analyst seadistatud 3V per cell peale, siis hakkab "gaasi" piirama kuni ratas seisma jääb 3V koormuseta pingega.
BMS hakkaks jõnksutama?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 08:58:55 vasta tsitaadiga

Mahalaadimiseks saab igasuguse voldi panna. Pood ise siin https://www.aliexpress.com/store/1379203?spm=2114.10010108.0.0.81c64c51sXjUvZ
Seal teisi bms ka tuleb valida sobiv. aliexpress standard shippinguga tuleb mis on pick. Ma ei osta pooditest kus on free shipping ja ilma trakinguta kui trakingut pole siis healjuhul raiskad lihtsalt aega ja asi pole teelegi pandud ja jändad disputega.

Kui on/off switchi jaoks on vaja ostuaeg anda müüjale teade et tahad kasutada lülitit ka saadavad bmsi lüliti toega. + veel see bms termo anduritega.

bluetooth bms on igati pick funksoonide poolest hind küll kallim kuid tasub võtta ligi funksoonide pärast.
Arvuti mooduli võib hiljem ka võtta kui tesi seadistusi vaja. Tarkvara saad kui bms käes email või adre on prinditud peale kust saad tarkvara kätte.

14s link

kui vaja 100A siis siin link

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 23.03.2019 18:04:39 vasta tsitaadiga

Küsin vahepeal et mis teil see regen pidurduse max vool on millega ta laeb? St enamikel on ju need max laadimisvooluga 1,25A per cell akud sees ja tavaliselt miski 6S vms, see tähendab 7,5A nagu max lubatud laadimine. Mul proovitud see isearetus ja suht lihtsalt läheb sellest 7,5st amprist hetkeks üle. Mõjub see akule kehvasti kui mõned sekundid sellest üle läheks? Kuidas teistel olukord on, olete vaadanud et kas läheb ka üle? Siin üks vana rääkis ju, et ta on 1300W max näinud seal, see teeks 50V aku puhul ca 25A hetkeks laadimist, suht ränk tundub ju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 18:22:55 vasta tsitaadiga

Käisin eelmine nv Helsingis Go-Expo messil, kus oli kohal hulgaliselt rattapoode oma valikuga. Julgelt pooled või isegi rohkem ratastest olid elektrirattad, valmis oli ehitatud üsna suur rattarada kus neid sai ka testida. Põhjanaabrite (elektri)jalgratta kultuur on meist kõvasti ees. Võib naljaga öelda, et Tallinna suurim elektriratta valik on Helsngis Länsisatama terminali kõrval Verkkokauppa.com-is (tänapäeval on Helsingi päevakruiis odavam kui tln-trtu bussipilet).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 18:49:39 vasta tsitaadiga

Mõni sekund vast ei tee midagi akudele need saavad molli kui üle 4.20v laed või rängalt maha laed. 4.20v on nendele juba ka liiast sest kunagi ei lae need nii täpselt juhtmete takistus ja muud probleemid. Enamasti need hiinakad laevad üle. BMS võib näha ühte kuid testriga on teine pilt. On ka nii juhtunud .et laeb 4.22 siis kui aku täis siis tõmbab 4.18 peale järsku igalt poolt. Selline veider laadimine on puudulik. Õigesti on kui üle ei lähe üldse ja on on the fly.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 23.03.2019 18:53:05 vasta tsitaadiga

Ei ülepinget minu lahendusel tekkida ei saaks, saan määrata max pinge millal pidurduse ära lõpetab. Lihtsalt laadimisvool kasvab hetkeks üle andmelehe lubatu, kui aku täis või pinge peaks täis aku pingeni jõudma siis lihtsalt ei genereeri enam voolu ja kõik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 19:12:11 vasta tsitaadiga

Ainuke olukord kus ülelaadimine tekkida saaks on kui triikitäis akuga kõrgest mäest alla hakkad pidurdades sõitma.
Seepärast eraldi laadimispordiga BMSid ei meeldigi. Ei teagi mis nende point üldse on icon_rolleyes.gif
"Kahejuhtmeline" BMS hoolitseb ka pidurdamisel ülepinge eest + neil on lubatud laadimisvool sama mis väljundvool nt 30A charge ja 30A discharge thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 23.03.2019 20:21:01 vasta tsitaadiga

Kahepordisel kui vähegi skeemi uurid siis lihtne aru saada miks neid tehakse, pead kahest väljakast jadamisi selle voolu läbi laskma ju. Põhimõtteliselt eraldi laadimis/mahalaadimisvariandiga saad ühe väljatransiga ütleme et 5 millioomi BMS-i sisetakistuseks siis ühisega kulub sama takistuse saamiseks neli samasugust väljakat, BMS tuleb suurem ja tunduvalt kallim või siis kehvema sisetakistusega/väiksema voolutugevusega. Ja ilmselt ikka teie originaalkontrolleritel ka ülepingepiir määratud, kui ei ole siis võid kõik maha põletada , kui pidurdamise hetkel akuühendus peaks katkema või siis BMS rakenduma. Ilma koormuse ja tagasisideta viskab pidurdamise hetkel selle pinge seal kujutan ette et sadadesse voltidesse, mis kogu kupatuse maha põletaks. Võid nii proovida, et mis ilma akuta pidurdamisel pingeks lööb kontrolleri klemmidel, sital juhul kui tõesti piiramist pole siis võib jah maha põleda kõik, aga eeldan et mingi max kontrolleri lubatud voldi juures toimub tagasiside kaudu pinge genereerimise peatamine. Võimalik et ilma akuta vändates ei lähe sul see pidurdus töölegi tegelikult, minu aparaadil igatahes genereerib väntamisel madala pinge, mul seal muundur sees ja töötab pm ilma akuta ka, omatehtud asjanduse eripärad/valikuvõimalused.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 20:32:02 vasta tsitaadiga

Kontrolleri muundur teeb DC-DC step up converti pidurdamisel. Progremisel saab määrata max pinge ka (Lyen).
See annab võimekuse 48V mootoril üle 10 km/h juba regeni kasutada 96V aku puhul.

Alist uurides ei paista need 2 pordised eriti palju kallimad olevat. Kui ainult paar € hinnaeelis, siis pole küll mõtet 3 pordistega jamada. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 23.03.2019 20:52:30 vasta tsitaadiga

Aga mõõtmed? Ta peab mõõtmetelt suurem olema kui sisetakistus sama, kuna väljakaid 4 korda rohkem vaja. Tegelikult minul 50V aku puhul isegi väiksemal kiirusel pidurdas juba kergelt, hetkel ootangi sobivaid transse ebayst ja siis teen katse mis kiirusel esimesed voolud aku suunas liikuma hakkavad. Ja kuidas see regen originaalis lahendatud, pidurdab erineva tugevusega vastavalt kui palju piduriheeblit pressida või üks pidurdusaste nagu minul ise tehes tuleb?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.03.2019 20:09:14 vasta tsitaadiga

Hei.
Keegi pakkus kunagi 14x elemendiga el.tõuksile uue aku tegemist ja/või vana aku elementide ülevaatamist. Ole hea viska uuesti PS - sooviks lasta uue aku teha. beer_yum.gif

Edit: Praegune aku: https://drive.google.com/open?id=1-Prw19n4i8MbfBFXsHFB6PYUH98bJ10j (jäi kogu talveks kuuri ja tõuksi ees olev led põles kogu aja ning aku vist nüüd surnud (laadima ei hakka).
Kui kellelgi võimalus selline akupakk valmis treida siis palun viska PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 26.03.2019 10:30:03 vasta tsitaadiga

BMS ei tohiks lasta sellisel asjal juhtuda... Las soojeneb ülesse. Mitu V akud välja annavad?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2019 11:49:16 vasta tsitaadiga

Mihkus kirjutas:
BMS ei tohiks lasta sellisel asjal juhtuda... Las soojeneb ülesse. Mitu V akud välja annavad?

Kokku kogu aku ~3v icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 26.03.2019 17:25:08 vasta tsitaadiga

Siis pole mõtet isegi üritada icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2019 17:39:27 vasta tsitaadiga

DVDRW, vist juba hakkas uut akut keevitama thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 27.03.2019 12:31:10 vasta tsitaadiga

Isegi 3v aku võib suht edukalt üles turgutada kui on kvaliteetsed elemendid. Oluline, et poleks depolariseerunud mõni pott.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2019 13:38:39 vasta tsitaadiga

Paneme selle tõuksi liikuma! icon_cool.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2019 22:58:46 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Paneme selle tõuksi liikuma! icon_cool.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


DVDRW - Tegid vist liiga võimsa... Mis nüüd saab?
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 28.03.2019 20:57:33 vasta tsitaadiga

Päris räige värk.

DVDRW - Tegid vist liiga võimsa... Mis nüüd saab?
Spoiler Spoiler Spoiler
[/quote]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2019 22:23:09 vasta tsitaadiga

Ostsin poisile ühe elektriatv 500 w mootor 36 v geel pliiakudega (umbes nagu mootorrata akud). ATV ise OK, aga laadija ei võtnud voolu sisse. Manuaal ütleb selgelt, et kasutada võib ainult originaallaadijat, aga mulle endale tundub, et kasutada võiks suvalist laadijat niikaua kui pinge ja amprid on õiged. Mis iseehitajad siin arvavad? Muidu laadija näeb välja selline: https://www.aliexpress.com/item/36V-2A-Electric-Scooter-Ebike-Charger-Lead-acid-Battery-Charger-Wide-Pressure-For-Bicycle-modified-Electric/32947209487.html
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IndrekM80
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2013




sõnum 29.03.2019 22:43:28 vasta tsitaadiga

Akude tervisele on kahtlemata kasulik kui laadid iga 12v akut eraldi autoaku laadijaga (loomulikult peab voolutugevus olema sobiv). See "võib kasutada ainult originaallaadijat" on niisama suusoojaks.

dex kirjutas:
Ostsin poisile ühe elektriatv 500 w mootor 36 v geel pliiakudega (umbes nagu mootorrata akud). ATV ise OK, aga laadija ei võtnud voolu sisse. Manuaal ütleb selgelt, et kasutada võib ainult originaallaadijat, aga mulle endale tundub, et kasutada võiks suvalist laadijat niikaua kui pinge ja amprid on õiged. Mis iseehitajad siin arvavad? Muidu laadija näeb välja selline: https://www.aliexpress.com/item/36V-2A-Electric-Scooter-Ebike-Charger-Lead-acid-Battery-Charger-Wide-Pressure-For-Bicycle-modified-Electric/32947209487.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 00:05:57 vasta tsitaadiga

Midagi jõudis kohale lisa aku tarbeks.

Link




Link


kust bluetooth BMS saab
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 31.03.2019 10:19:48, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 30.03.2019 10:17:52 vasta tsitaadiga

See jutt on bullshit, et peab originaalakulaadijat kasutama.
Pliist geelakudega on lihtne - laadimispinge peab olema purkide arvx2,27 V ja kui suvaline akulaadija annab seda välja siis ta sobib. Ainus lisanõue on et kui tekib suurem laadimisvool siis loodetavasti on tal kas sisseehitatud voolupiiramine või peab laadimisvoolule vastu. Loomulikult originaallaadijal on see arvutustehe sisse programmeeritud + tagatud laadimisvoolu lahendus.
Liitiumakudega on pisike eripära, seal peab välistatud olema vale laadimispinge ja liigvool, mistõttu kui plahvatust ei taha siis tuleb kodudtööd rohkem teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 48, 49, 50 ... 95, 96, 97  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.