|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
SiMka
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2005
|
20.01.2019 01:14:47
|
|
|
| est11 kirjutas: |
| kas kellelgi see elisa elamus arvutis toimib ka? Mul niimodi hakub ja jõlgub erinevate resulutsioonide vahel et halb hakkab, samas nett on stabiilne youtube 4k video jõuab stabiilselt mingi minuti ette bufferdada ping on ka hea 9ms mängudes on ka kõik korras. |
See on juba aastaid nii, no vähemalt 2. Neile pidevalt kirja saatnud, helistanud jm moodi kurtnud (FB's), et nende oma võrgus see TVE arvutis/moblas kohe üldse ei taha töötada (nagu oleks link aeglane), kuid neid see absoluutselt ei huvita - küsivad viitenumbrit kelle nimel leping on (nagu see aitaks tehnilise poole pealt nende edastust eksole) ja sinna see asi jääbki.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
24.01.2019 19:07:10
|
|
|
| jägaja, Aga on vaja töötavat asja torkida.. samas ei tea mispidi need sõnumid enne liikusid.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
24.01.2019 21:35:15
|
|
|
noh, eks elisa küsis vähem raha, mis muud.
Täiendav uudis.
https://tarbija24.postimees.ee/6507053/elisa-rikke-tottu-jaid-tuhanded-omniva-pakid-loksu
| tsitaat: |
| Elisa süsteemirikke tõttu said mitmed Omniva kliendid sõnumi, et nende pakk on pakiautomaati jõunud. Tegelikult see aga nii ei olnud ja olukorra parandamiseks ei andnud Omniva täna õhtuni ühtegi pakki välja. |
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Henry
HV veteran
liitunud: 29.07.2004
|
24.01.2019 22:07:22
|
|
|
Meenub kooliaeg, keegi tegi pahandust, jäeti terve klass peale tunde. Olemasolevad pakid oleks võinud väljastada.
_________________ LHV promolink sulle 50€ ja mulle 50€
lhv.ee/et/invite?7QZEwlvYRj |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
24.01.2019 22:09:32
|
|
|
Seal oli ilmselt tegemist asjaoluga, et suvalised SMSid läksid suvalistele inimestele, mitte sellele pakisaajale, kes selle pidanuks saama.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SiMka
HV kasutaja

liitunud: 01.10.2005
|
25.01.2019 00:28:51
|
|
|
| indrpo ise on üks valehäire, dzeesas.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heff
HV veteran
liitunud: 18.11.2007
|
31.01.2019 21:05:18
|
|
|
| SiMka kirjutas: |
| est11 kirjutas: |
| kas kellelgi see elisa elamus arvutis toimib ka? Mul niimodi hakub ja jõlgub erinevate resulutsioonide vahel et halb hakkab, samas nett on stabiilne youtube 4k video jõuab stabiilselt mingi minuti ette bufferdada ping on ka hea 9ms mängudes on ka kõik korras. |
See on juba aastaid nii, no vähemalt 2. Neile pidevalt kirja saatnud, helistanud jm moodi kurtnud (FB's), et nende oma võrgus see TVE arvutis/moblas kohe üldse ei taha töötada (nagu oleks link aeglane), kuid neid see absoluutselt ei huvita - küsivad viitenumbrit kelle nimel leping on (nagu see aitaks tehnilise poole pealt nende edastust eksole) ja sinna see asi jääbki. |
Panin ka tähele, et nüüd enam ei toimi üldse ka mul see TVE, ei mobiilis ega arvutis - jääb laadima videot, aga midagi mängima ei hakka. Juhuslikult samal ajal otsustas digiboks ka metsikult hakkima hakata, eks esmaspäeval tehniku visiit teeb targemaks.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maarjak
HV vaatleja
liitunud: 18.01.2015
|
21.02.2019 13:04:49
|
|
|
Olin kunagi Elisa/Radiolinja pikaajaline klient- meil oli rahvusvaheline perepakett ja see tundus Eest-Soome vahel hästi toimivat, see-tõttu võtsime Elisa mobiilside ka ettevõttes kasutusele. Märkamatult ja ilma etteteatamistega aga hakkasid arved aina suuremaks minema, kuni märkasime firmas, et mobiili arved on mõttetult kõrgeks muutnud. See-tõttu vahetasime nii tööl kui ka lõpuks kodus mobiilside ja -interneti teise teenusepakkuja vastu.
Viimane nö šokk oli mul Elisaga aga üsna hiljuti- aasta lõpus pakuti Kristiine keskuses "ainult" ruuteri rendi eest "tasuta" kasutada Elisa internetti aasta lõpuni. Mõtlesin, et miks mitte võrdluseks võtta - meil on majas ainult Telia, millega olen üsna rahul, ainult arved on veidi kõrged ja aegajalt on vaja olnud tehnikut välja kutsuda, kuna maja on vana ja kaablitega on probleeme olnud. Üle õhu internetiga seda probleemi poleks. Nii, et proovisin siis mõned nädalad kuu lõpuni ja siis hakkas kamm pihta: kõigepealt proovisin aasta lõpus iseteeninduses paketti sulgeda aga peale klienditeenindusse helistamist tuli välja, et paketti saab sulgeda ainult esinduses! Aastavahetusel olid aga ilmselgelt ju kõik poed/esindused kinni, nii et läksin kohe jaanuari alguses seadmeid ära viima. Uurisin veel esindusest kas kõik on lõpetatud ja korras (arved makstud?), öeldi, et jah. Olin mingi väikese arve ka veebiteel neile ruuteri rendi eest maksnud, nii et kõik tundus olevat ok ja viskasin ka allesjäänud lepingu lõpetamise paberid jms kaminasse.
Alles poolteist (pea 2) - kuud hiljem sain Elisalt ühel õhtul meilikasti hoiatuskirja, kus anti teada, et "Kuna olete arve tasumisega viivitanud, tuleb Teil tasuda võlahaldustasu 5 eurot" ja muid ähvardusi. Loomulikult oli šokis ja helistasin neile järgmisel hommikul. Koos klienditeenindaja abiga logisime sisse iseteenindusse ja sealt tuligi välja, et esiteks on mulle saadetud jaanruaris tagantjärgi ruuteri rendi arve (mida oleks võinud küsimuse peale, kas mul on vaja miskit veel maksta, ka teeninduses, kui seadet ära viisin, maksta pakkuda!), siis on saadetud veebruaris!! 10€ arve jaanuari esimeste päevade eest (10€ mõne päeva kasutamata teenuse eest..!) ning kõige lõpuks siis peaks järgmine kuu tulema ka hoiatustrahvi arve 5€. Ühtegi teadet, et arved on maksmata, peale hoiatustrahvi(ga) meili polnud tulnud (Telia saadab näiteks alati kuu lõpus teate, kui arve tähtaeg on lähenemas)... Klenditeenindaja oli samuti üsna tülpinud häälega ja pakkus, et ega peale tarbijakaitse pole midagi teha. Nii, et kokkuvõttes Elisa "tasuta" interneti proovimine = üle paarikümne euro arveid, parajat jamamist iseteeninduste ja esinduste vahel ja ebmeeldivat üllatust pea paar kuud hiljem. No nüüd on üsna kindel, et Elisa klienti minust, mu perekonnast ja mu ettevõttest enam kindlasti ei saa. Ja igasugustel tasuta prooviks pakkumistel on alati mingi kole konks taga
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
21.02.2019 15:14:12
|
|
|
Igasuguste lepingutega (ja eriti nende lõpetamise lepingutega) kamina kütmisega ei maksa kunagi ülearu kiirustada.
Kuidas see tasuta pakkumine muidu Telia arvet vähendada aitas? Loobusid Teliast paariks nädalaks?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
190318
HV kasutaja
liitunud: 19.03.2018
|
21.02.2019 23:11:31
|
|
|
| maarjak näide järjekordselt tõestab, millise haigemaja on Elisa juhtkond kokku ehitanud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Hents3
HV vaatleja

liitunud: 05.09.2009
|
18.03.2019 22:46:11
|
|
|
Eelmisel aastal liikusid Elisa leti all sellised paketid:
Täna sain Elisalt kirja, et nad muudavad ühepoolselt ühe ülemise pakkumise lepingutingimusi selliselt, et võtavad Eesti-sisesest internetimahust ühes kalendrikuus ära kuni 2 GB (oleneb roamingus tarvitatud mahust) ja kingivad selle EU internetimahule ja seda kõigest 2,99 € / kuus, mis tõstab paketi hinda 50%. Kuna puudutatud mobiiltelefoniga välismaal pole käidud ega plaanita edaspidi, siis tegemist on lihtsalt hinnatõusuga.
Kuna ülaltoodud pakkumises on sõnaselgelt kirjas, et Teile on järgnevaks 24 kuuks see pakett fikseeritud kuutasuga, siis alustasin diskusiooni Elisa klienditeenindajaga, kuid eriti kaugele see ei jõudnud, sest tema hinnangul on kõik korrektne, minule anti lihtsalt fikseeritud suurusega soodustus (mida polnud pakkumises kirjas) ja sellele võib Elisa ühepoolselt kõiksugu hinnatõuse hiljem juurde pookida ning tarbijakaitseseaduses defineeritud eksitavat kauplemisvõtet ei esine.
Kas kellelgi on kogemusi selles vallas?
viimati muutis Hents3 20.03.2019 01:40:29, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
18.03.2019 22:50:12
|
|
|
Jah, vahetad operaatorit.
On möödundaastane kogemus sellise tähtajalise soodustuse ajal hinnatõusuga, mida Elisa müügiesindaja põhjendas EU poolse hinnatõusu nõudega. Minul oli tegu ainult kõnepaketiga, mis netilepingut kunagi ei ole omanudki.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
18.03.2019 23:22:23
|
|
|
sain ka täna selle "sooduka" meili. mul see Nutipakett 11 Eri (6€/kuus) ja peaks kohe läbi saama 2a. s.t hind peaks tõusma siis vist 6€ pealt 14€ peale.
suure tõenäosusega tuleb Teliasse tagasi minna...
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
19.03.2019 13:16:28
|
|
|
No teenusepakkuja võib ühepoolselt hindu muuta ja sellisel juhul saab tarbija ka lepingu ilma trahvide jms lõpetada - nii lihtne see asi ongi.
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
19.03.2019 15:00:22
|
|
|
Sain ka täna selle kirja, et tehakse arve suuremaks. Alternatiivi ka pole
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
19.03.2019 15:10:58
|
|
|
Alternatiiv on pakkumine võtta konkurentidelt.
Mida rohkem Elisasse jääjaid sellise käitumise peale seda tihemini tabavad sellised hinnarünnakud klienti.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
19.03.2019 15:27:46
|
|
|
Praegune arve oli/on 6€ kuus koos m-id'ga. Vaevalt keegi soodsamalt pakub.
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hents3
HV vaatleja

liitunud: 05.09.2009
|
19.03.2019 15:30:56
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Alternatiiv on pakkumine võtta konkurentidelt.
Mida rohkem Elisasse jääjaid sellise käitumise peale seda tihemini tabavad sellised hinnarünnakud klienti. |
Helistasin nii Diil'ile kui ka Tele2'ele ja nemad ütlesid, et nad enam ei konkureeri hindadega, vaid pakuvad pigem kvaliteeti ja ühe numbri üle toomisel ühtegi paketti leti alt ei anta, seega hetkeseisuga 8,99 € kuutasuga Nutipakett 19 ERI jääb alles. Isegi kui tuua mitu numbrit korraga üle, ei trumpa nad Nutipaketti 19 ERI üle.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
19.03.2019 15:34:36
|
|
|
| ot: |
Kumb see kvaliteeti pakkus, Diil või Tele2?  |
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janar!
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2005
|
19.03.2019 18:02:31
|
|
|
| Kui aasta tagasi pakkumine Diilist tehti, siis räägiti ka et on kallima aga kvaliteetsem.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hents3
HV vaatleja

liitunud: 05.09.2009
|
19.03.2019 22:48:39
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| ot: |
Kumb see kvaliteeti pakkus, Diil või Tele2?  |
|
Tele2 hakkas rõhutama, et nende andmeside kvaliteet on parem kui konkurentidel, sest nad väidevalt võitsid riigihanke, mille tulemusena pakuvad näiteks superministeeriumile mobiilsideteenust. Kui proovisin Tele2 klienditeenindajale seletada, et riigihanke võitmine tähendab lihtsalt, et Te täitsite hanke tingimusi ja pakkusite parimat hinda, kuid see ei tähenda ilmtingimata, et Teie mobiilsideteenus oleks kvaliteedilt parim, siis klienditeenindaja ei nõustunud minu seisukohaga, kuid rõhutas viimaks, et ka TJA mõõtmised näitavad, et Tele2 andmesideteenus on hetkel parim, kuid seda ei kinnita TJA mõõtetulemused.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
.:MDK:.
HV veteran

liitunud: 24.12.2002
|
20.03.2019 01:24:01
|
|
|
No kurja, nii kauaks seda 4€ paketti siis oligi. 2.99€ sisuliselt mitte millegi eest juurde...
_________________ Experience is gained immediately after it is needed. |
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MultiUser
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2007
|
22.03.2019 16:32:09
|
|
|
| .:MDK:. kirjutas: |
No kurja, nii kauaks seda 4€ paketti siis oligi. 2.99€ sisuliselt mitte millegi eest juurde...  |
+
Kuidagi kummaline, et KOKKU LEPITUD perioodi sees tõstetakse hinda. Milleks kokkulepped, kui neist kinni ei peeta. Klient tambitakse porri igal võimalusel isegi põhjuseid otsimata. Ettevõtete omanikud kipuvad tihti rääkima Õigustatud Ootusest (TM), ise sealjuures teise käega maast kamarat võttes ja seda teiste pihta laiali loopides.
Minul siis hinnatõus ca 100%. Asja eest, mida ma ei kasuta.
4 nädalat välismaal läks mul mobiilinterneti osas maksma 14 SENTI. Miks ma peaks 2.99 IGA kuradi kuu selle eest maksma, kui ma iialgi seda ära ei tarbi. Isegi reisides.
Kuidagi tahaks väga jalgadega hääletada aga siinkandis vist konkurentsi pole, et sellest midagi võidaks.
Meie ülekullatud EuruSaadikud muretsevad ainult selle pärast, et nad saaksid koduigatsustasu eest välismaal oma eestikeelset roosamannat vaadata. Aga mitte selle eest, et Eestis kohapeal asjad normaalsed oleksid. Tean teatud seltskonda, kellele see reisi-interneti hind ääretult oluline on. Siiakanti satuvad pikemaks ajaks nad alles peale mandaadi lõppemist.
Elisa PR on PORR². Ahned olete r***k, ei midagi muud.
Tahaks vaid loota, et te vähemalt kasumi pealt maksud siin kohapeal ära maksate. Aga ka seda on vist liiga palju oodata.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
22.03.2019 16:36:21
|
|
|
Keegi ei keela leping üles öelda kui tingimused ei sobi
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MultiUser
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2007
|
22.03.2019 16:48:08
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
Keegi ei keela leping üles öelda kui tingimused ei sobi  |
Jah, ma tean, et võin lepingu lõpetada. Seda pole mulle vaja eraldi meelde tuletada. Lugeda ning arvutada veel oskan.
Ma olen kellegagi milleski kokku leppinud ja eeldan, et teine pool kokkuleppest kinni peab.
Kas see on liiga suur soov?
Kui jah, siis selliste inimestega ma tõesti ei soovi asju ajada ning nende retoorikat kuulda/lugeda.
Sinule on antud käitumismall ilmselgelt sobiv ning järgimist väärt. Palju õnne!
P.S. Ilmselt ikkagi lahkungi nende juurest. Tele2 pakub siiski odavamat lahendust ja seda ilma mingite soodustusteta
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
22.03.2019 16:55:22
|
|
|
Sellistes 2poolsetes lepingutes on on alati pisikeses kirjas lisana juures, et osapool võib tingimusi muuta etteteatamisega vms.
See ei saa eriliseks üllatuseks tulla.
Kõikidel operaatoritel on see punkt kirjas
Tänapäeval sellised lepingud on suht sümboolsed. Pane suvaline tähtaeg, aga üldjuhul nullib see etteteatamise punk selle lepingu anyway ära.
Ei ole vaid mobiilsidemaailmas sellised "üllatused"
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
22.03.2019 16:56:41
|
|
|
| Nussivad jah kampaaniakorras. Suruti mullegi 2.99 eest 2GB mulle praktiliselt kasutut euronetti peale, kuigi oli veel aasta sooduspakkumise lõppemiseni jäänud. Peab alternatiive vaatama hakkama.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
22.03.2019 17:00:06
|
|
|
| Ega Telias ja Tele2 tehti täpselt sama moodi. Väänati 1€ juurde, nüüd siis jõudis järg elisa kätte.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
22.03.2019 17:15:42
|
|
|
pois11, elisale ie jõudnud järg kätte vaid see on neil pidev protsess.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MultiUser
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2007
|
22.03.2019 18:14:38
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
Sellistes 2poolsetes lepingutes on on alati pisikeses kirjas lisana juures, et osapool võib tingimusi muuta etteteatamisega vms.
See ei saa eriliseks üllatuseks tulla.
Kõikidel operaatoritel on see punkt kirjas
Tänapäeval sellised lepingud on suht sümboolsed. Pane suvaline tähtaeg, aga üldjuhul nullib see etteteatamise punk selle lepingu anyway ära.
Ei ole vaid mobiilsidemaailmas sellised "üllatused" |
Kas need lepingud ikka on kahepoolsed, kui üks osapool võib neid ühepoolselt muuta nii kuidas soovib ning teisel osapoolel pole mingit kindlust ega õigust omapoolselt midagi muuta.
Jah, ma tean et "kõik teevad". See ei ole vabandus. Mõni lihtsalt teeb seda nahhaalsemalt, palju tihemini, rohkem korraga ja midagi reaalselt vastu pakkumata.
"Kõik" ju loobivad oma suitsukonid tänavale, miks siis sina ei tohi? Ahjaa, Sina ju tohid.
Kuskil lepingus oli ka kirjas, et hindu võib tõsta ainult siis, kui sellel on kulupõhine või tehniline põhjendus. Elisal ilmselt mitte, nemad põhjendust ei vaja.
Ilma nende senise sooduspaketita oleks ma juba ammu mujal. Nüüd paistab neil lihtsalt olevat käes see hetk, kus on aeg soodukatelt julgelt raha juurde küsima hakata. Ja ikka seda veel soodukaks nimetada, et siis veel üks ring otsa teha kohe varsti.
Elisa teab väga hästi, kuidas ja kui palju nende kliendid tegelikult teenust tarbivad. Ja sellest hoolimata määritakse pähe kraami, mida pole vaja. Selle nimi oli Brezhnevi pakike. Kui ostad kilo banaane, siis pead võtma ka kallurikastitäie liiva. Samas olen saanud konkureerivalt firmalt vajaduspõhiseid soovitusi teenuste muutmiseks. Niiet selline ülbe tegutsemine ei ole alati reegel.
Eriti tore on Elisaga veel ka see, et kui lähed välismaale, siis tuleb kõva SMSpromo, et osta päevapilet, parem kohe kaks korraga, enne võrku ei saa, isegi tariifipõhiselt. Wtf. Ikka pead läbi jaurama mingite netipiletite veebilehtede, kus kõige soodsam asi (ehk tariifipõhine) on lõppu pisikese kirjaga ära peidetud, et keegi seda jummala pärast ei kasutaks. See on täpselt sama eetiline nagu potimüüjad Tallinnas. Ei midagi paremat.
Ma lihtsalt ei saa aru sellest, et miks nad siis üldse selliseid sooduspakette ja lubadusi andsid, kui niiehknaa lõpuks tuleb välja, et oma sõnu süüakse.
Ilmselgelt on tegu kas petturlusega või puudub sellel ettevõttel igasugune tegevuste planeerimine.
Nad ilmselt järgmiseks lähevad ka oma töötajate palkade kallale. Sealt on veel rohkem võita. Ja kellele ei meeldi, võib lepingu lõpetada. Ilma lepingutasuta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
22.03.2019 18:22:01
|
|
|
Ma kahjuks ei oska kommentaarida Elisa käitumist. Telias sellist käitumist vaid korra kohanud kui see krd EU värk toodi sisse.
Aga see ka lõppes minu jaoks positiivselt, peale 1 suuremat arvet jõudsime läbirääkimiste kaudu sinnani, et arve läks veel väiksemaks kui enne tõstmist oli (mahud kusjuures suurenesid)
Ja pole aastaid mingeid tähtaegu nendele soodustustele, kirjas ongi....tähtajatu.
Suht alati olen mina ühendust võtnud, et minu paketti natuke mudida.
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hents3
HV vaatleja

liitunud: 05.09.2009
|
22.03.2019 20:17:54
|
|
|
| MultiUser kirjutas: |
| Kuskil lepingus oli ka kirjas, et hindu võib tõsta ainult siis, kui sellel on kulupõhine või tehniline põhjendus. Elisal ilmselt mitte, nemad põhjendust ei vaja. |
Kõik Eesti sideoperaatorid on Tehnilise Järelevalve Ametilt saanud loa rakendada rändlusregulatsiooni osaliselt, st pakkuda vaid teatud pakettides rändlusteenuseid Euroopa Liidus koduvõrgu hinnaga ja säilitada Eesti-sisesed paketid. Eesti-siseste pakettide kliendid tasuvad Euroopa Liidus reisides mobiilsete teenuste kasutamise eest endiselt vastavalt EL´i rändlusteenuste hinnakirjale. Kuna Elisa 2,99 €'ne hinnatõus puudutab ka Eesti-siseseid pakette, on tekkinud küsimus, kas hinnatõus on kooskõlas Elektroonilise side seaduse § 99 lõikega 1?
Hetkel Elisa ei ole põhjendanud, mis tingib Eesti-siseste pakettide täitmise kulude olulist suurenemist.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Karlsson
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.08.2004
|
22.03.2019 20:54:10
|
|
|
| Minule saadetud kirjas üritati muljet jätta, et ma ise soovin seda 2.99€ hinnatõusu. Tuleb hakata numbrit mujale viima.
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
22.03.2019 20:56:57
|
|
|
Hents3, nii on.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sergi
HV kasutaja
liitunud: 26.03.2004
|
22.03.2019 23:14:43
|
|
|
| MultiUser kirjutas: |
| Ma olen kellegagi milleski kokku leppinud ja eeldan, et teine pool kokkuleppest kinni peab. |
Juriidiliselt on arvatavasti kõik korrektne.
1. maist tõstetakse pakettide hindasid.
Kokkulepet ehk liitumislepingut pakutakse paketi peale, mitte paketi hinna peale.
Soodustust (kui allahindlust kehtivusega näiteks 24 kuud) paketi hinnast pakutakse eraldi ja see kehtib edasi.
...........
Elisa Eesti AS-i teenuste kasutamise üldtingimused:
6.1. ELISA-l on õigus:
6.1.10. võimaldada Kliendile allahindlust ning soodustusi. ELISA poolt tehtud ühekordne allahindlus või soodustus ei mõjuta teisi Liitumislepingust tulenevaid õigusi ja kohustusi;
6.1.14. teha ühepoolselt täiendusi ja muudatusi Liitumislepingus ja Tingimustes vastavalt Üldtingimuste punktidele 10.5. ja 10.6.
10.5. ELISA-l on õigus Liitumislepingut ja Tingimusi ühepoolselt muuta, kui muudatus on tingitud sidevaldkonna tehnilisest ja sisulisest arengust (sh nt kasutatavate tehnoloogiate muutumisest, tehnilisest innovatsioonist jne), toodete või teenuste hinnakujunduse muudatustest, Liitumislepingu või Tingimuste kehtestamise aluseks olnud asjaolude muutusest (sh nt muudatused toodete või teenuste ülesehituses, sisendkuludes, parameetrites, teenindusprotsessides jne), klientidele teenuste ja toodete kasutamiseks täiendavate või paremate võimaluste loomisest, vajadusest ajakohastada või selgitada teenuste osutamise või kasutamisega seotud asjaolusid, muudatustest õigusaktides, riiklike institutsioonide otsusest või ettekirjutusest, jõustunud kohtuotsusest või muudest teenuste osutamisega seonduvatest olulistest asjaoludest, muuhulgas on ELISA-l õigus muuta Liitumislepingut või Tingimusi õigusaktides fikseeritud juhtudel.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kingissepp
HV kasutaja
liitunud: 16.10.2006
|
23.03.2019 00:06:43
|
|
|
| Peale tingimuste Elisa poolset muutmist võtsin pakkimise Diililt(polnud soodsam), algatasin numbriliikumise järgmisel päeval ja sama päeva õhtul kell 20:00 helistas Elisa tagasi, et äkki räägime vähe ja oli nõus kõvasti järelandmisi tegema. Ennem keegi liigutama ei hakka, kui numbri liikuma paned.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
79 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
23.03.2019 00:26:34
|
|
|
ma saatsin Elisale kirja, et tore oli, aga naasen Teliasse. Telia parem pakkumine olemas igatahes
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
23.03.2019 00:28:02
|
|
|
| arm2004 kirjutas: |
ma saatsin Elisale kirja, et tore oli, aga naasen Teliasse. Telia parem pakkumine olemas igatahes  |
Ongi nad kuidagi nii lahjad?
Pean ka homme ühe ärikliendi asja kinni panema.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
number
külaline
|
23.03.2019 14:58:26
|
|
|
...
viimati muutis number 01.04.2019 01:35:01, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hents3
HV vaatleja

liitunud: 05.09.2009
|
23.03.2019 15:06:06
|
|
|
| number kirjutas: |
| Hents3 kirjutas: |
Helistasin nii Diil'ile kui ka Tele2'ele ja nemad ütlesid, et nad enam ei konkureeri hindadega, vaid pakuvad pigem kvaliteeti ja ühe numbri üle toomisel ühtegi paketti leti alt ei anta, seega hetkeseisuga 8,99 € kuutasuga Nutipakett 19 ERI jääb alles. Isegi kui tuua mitu numbrit korraga üle, ei trumpa nad Nutipaketti 19 ERI üle. |
Millisele numbrile sa tele2-s helistasid? |
Väike parandus: nad helistasid minule, mitte vastupidi.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
23.03.2019 17:05:14
|
|
|
On ikka häbematus ise helistada ja teha mittekonkureerivat pakkumist!
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
24.03.2019 00:15:09
|
|
|
Helistasid mulle ka nad ise mingiaeg. Mingit sammu ja üleminkut pole kunagi planeerinud.
Mõtlesin ka, et huvitav oli ju uudis, et lõpetavad helistamise.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hents3
HV vaatleja

liitunud: 05.09.2009
|
24.03.2019 00:54:02
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| Hents3 kirjutas: |
| number kirjutas: |
| Hents3 kirjutas: |
Helistasin nii Diil'ile kui ka Tele2'ele ja nemad ütlesid, et nad enam ei konkureeri hindadega, vaid pakuvad pigem kvaliteeti ja ühe numbri üle toomisel ühtegi paketti leti alt ei anta, seega hetkeseisuga 8,99 € kuutasuga Nutipakett 19 ERI jääb alles. Isegi kui tuua mitu numbrit korraga üle, ei trumpa nad Nutipaketti 19 ERI üle. |
Millisele numbrile sa tele2-s helistasid? |
Väike parandus: nad helistasid minule, mitte vastupidi. |
Valetad.  |
Ei valeta
Kui võtta asi pulkadeks lahti ja kirjutada siia pikk muinasjutt, siis mina tegin esimese sammu SIIN, mispeale nemad helistasid mulle. Vabandan segaduse pärast.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
24.03.2019 02:34:23
|
|
|
Hents3, seda ma kahtlustasin. Ma tegin veebruaris sarnase lükke, et nende kodukal kribasin, et soovin pakkumist ja seejärel nad helistasid kohe järgmisel päeval.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
27.03.2019 08:21:56
|
|
|
Minu kogemus "ületulekuga" - vastasid 3 päeva hiljem. Selleks ajaks olin saanud Teliast väga hea kompromissi, nii et kiire ja väga viisakas tele2 ei saanud ka midagi vastu pakkuda.
Elisaga sai nüüd kõik lepingud lõpetatud - käisin esinduses, natuke seal ikka pakkusid, et lase helistada. Ma vastu, et ega sellest nett kiiremaks ei lähe ja hinna osas olen ju nagunii saanud soodustust 6 kuud.
Seega jäid rahule ja lõpetasid ära. Samas teenus oli neid stabiilne - st. saab küll maakolkas mingi baasteenuse kätte.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
27.03.2019 08:50:01
|
|
|
| nujah aga mida siis ettevõtted pakkusid?
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
29.03.2019 20:28:56
|
|
|
ametliku käigu annan esmaspäeval, aga enda 2 numbrit viin Elisast Diili, õde enda oma samuti. ning üks kolleeg enda 4 numbrit Teliasse. ehk siis ma üksi viin Elisast 7 numbrit minema (neist 2 ainult kõnepaketiga, teised erinevate netipakettidega) palju õnne Elisa
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|