Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elion IPTV + igmp-proxy + mikrotik märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.10.2018 20:55:34 vasta tsitaadiga

Veebiliideses: Quick Set -> Mode: Bridge peaks suhtkoht õige seadistuse andma.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceeyx
HV vaatleja

liitunud: 17.10.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2018 19:50:12 vasta tsitaadiga

mnjah kui ruuter switchiks teha siis ta muidugi töötab.

probleemiks see, et tahaks selle asja teha alljärgnevalt:

1. Inteno annab neti+iptv (Inteno vajalik kuna ühenduseks DSL)
2. Mikrotik jagab IPTVd edasi ja CAPsMAN tekitab wifi võrgu (majas mitu korrust ja oleks vaja teha wifi roaming) koos külaliste wifiga mis on eraldi sisevõrgu seadmetest
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2018 20:15:35 vasta tsitaadiga

Nendest midagi alustuseks äkki?
Spoiler Spoiler Spoiler

https://blog.ligos.net/2016-10-04/Create_Another_Network_On_A_Mikrotik.html

Ei viitsi ise hetkel katsetama hakata, mul MT taga kogu elutoa side...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markspoiss
HV veteran


liitunud: 10.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.10.2018 21:58:24 vasta tsitaadiga

Pole küll otseselt tiku teema aga küsin siiski kuna kasutusel on ka tiku ruuterid võrgus ja siin teadjamad mehed, et milline seadistus oleks siin õige teha telia iptv jaoks?



Tänan!

Tegelikult siis üritaks ära seletada kogu süsteemi siis nö nullist sajani.

1. on siis nii hetkel, et sisse tuleb optika otsast ja läheb sealt siis läni onti intenosse (hetkel veel) kui siinbkohal soovitusi ümber tegemiseks (lihtsustamiseks siis kuulan meeleldi)

sealt siis läheb edasi tiku seadmesse 192.168.0.1 (jagab siis dhcp-d ja teeb kohalikku võrku nö) sinna on siis konfitud port 9 peale iptv sisend mis tuleb ka eraldi kaabliga intenost.

selle otsa siis on tikus tehtud bridge milles on ühendatud siis nö port 9 ja eoip kliendid.

Sealt klientideni siis läheb üle wifi. AP SXT 5 mis on konfitud lihtsalt ap bridgeks kasutusel on nv2 protokoll (siin võib anda soovitusi mida pan panni seadetes veel üle vaatama kindlasti!) HT all on kõik linnukesed peal.
ja see multicast helper on ka peal ja fulli peal.

kliendi poolsetes otstes on samad seadmed ja confitud siis station bridgeks kus on sama conf mis siis SXT AP-s

siit edasi siis liigub klientide tikkudesse kus on siis samuti tekitatud port 9 otsa iptv port nö mis on bridgetud kokku siis eoipga
ning siis siit juba boxi otsa.

Kas peaksin nüüd kusagil veel kasutama ka IGMP proxyt, igmp snoopingu kusagil määrama? tikkudes? selles lahenduses või kui mul on nüüd majas veel mitu boxi ja võtan sealt tiku port 9-st selle välja ja viin eraldi oma suurde switchi kus on tehtud siis mitme boxi jaoks vlan (kas pean määrama siin vlanis igmpsnoopingu)?

Asi nimelt selles, et pidevalt kipub nagu striimi hakkima ja kinni vedama. Levi paistab olevat ok.
Kas asi kusagil seadistustes? Või on üldse mingeid soovitusi kogu süsteemi ümber ehitamiseks?
Tuli vbl selline kirju ja keeruline jutt aga loodan, et saite mu mõttekäigust aru.

väike EDIT:

küsin siis seda ka veel, et kuidas selle kompoti juures teha veel asi nii et siis nö kliendi pool otstes olles digi-tvd vaadates torrentid ja muud asjad (ehk siis muu nett) piirata nii et see ei hakkaks digi-tv-d segama. Et siis jätaks nö alati mingi mahu digi jaoks või nö digi oleks priooriteet.

Tänan!

_________________
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2018 10:09:49 vasta tsitaadiga

Siia ka. Korrastasin isikliku spikri paremaks, nii et iga copy&paste võimeline isik peaks suutma võtta karbist mikrotiku ja näpuga järge ajades konfida 100% kõigi Telia teenuste tarbimise võimeliseks: http://pezz.tkwcy.ee/mikrotik.txt

Kui käsurida ei meeldi, siis sama lihtne on selle järgi klõpsida winboxi või veebiliidesega. Loomulikult pole see lõplik, küll aga annab samaväärse ja juba rohkem kui Intenod võimaldavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 13.11.2018 23:23:44 vasta tsitaadiga

Ilus juhend NAT osas ainult on sul puudu hairpin osa. Paljudel muidugi pole seda vajagi aga mul isiklikult käis see pinda, et kui sisevõrgust välise otsa poole pöörduda (nimelahenduse kaudu väline ots) siis tänu source adre mitte ringikirjutamisele kodune veebileht ei avanenud vaid pidi kasutama sisevõrgu adret.
_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2018 13:28:14 vasta tsitaadiga

AgentDeus kirjutas:
Ilus juhend NAT osas ainult on sul puudu hairpin osa. Paljudel muidugi pole seda vajagi aga mul isiklikult käis see pinda, et kui sisevõrgust välise otsa poole pöörduda (nimelahenduse kaudu väline ots) siis tänu source adre mitte ringikirjutamisele kodune veebileht ei avanenud vaid pidi kasutama sisevõrgu adret.

On ju, "port-forwarding done properly" juures icon_wink.gif Sisevõrgust tulijatele üks maskeraad juurde: https://wiki.mikrotik.com/wiki/Hairpin_NAT
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ander
HV kasutaja
ander

liitunud: 01.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2018 12:47:03 vasta tsitaadiga

kui keegi mäletab, siis eespool siin teemas kurtsin digitv pildi hakkimise probleemi hAP ac karbiga.

erinevate katsetega jõudsin lõpuks nii kaugele, et süüdi paistab olevat switchikivi või on puue kuskil väga sügaval ja spetsiifiliselt seotud karbis kasutusel olevate teiste kividega.

nimelt isegi kui pordi nego 10mbiti peale piirata ja see umbe tõmmata, siis täiesti teisel pordil hakkas vlan4 sees multicast kukkuma ehk pilt hakkima.

tõin poest katseks uue hAP ac2 karbi, mis on ARM SoC ning kae imet - sellega selliseid probleeme pole. tõmba nii kõvasti toru bittidest ja ühendustest umbe kui soovid, digitv pilt on stabiilne.

ehk et hAP ac (passinimeks RB962UiGS-5HacT2HnT) imeb. keegi ära ei taha osta? icon_smile.gif vedeleb niisama nüüd.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2018 15:21:26 vasta tsitaadiga

99% tõenäosusega konfisid ikka ise midagi võssa, sest DigiTV bridgemine ei käi switchi kaudu. Reseti konf, kopi-paste juhendist 5 rida digitv konfi ja vaata uuesti. Vaata ka prosekoormust, mis on olematu.

50/50 ühendusega testitud, et FullHD TeliaTV käib ka mAP (https://mikrotik.com/product/RBmAP2nD) peal täiesti vabalt, isegi kui samal ajal täiskiirusel wifi kaudu torrenteid tirida. Seega, kui ethernetiaukude vajadus puudub ja 1-2 toa jagu 2.4GHz wifit piisab, siis pole rohkem ruuterit vajagi kui see 7x7cm tikutops.

ander kirjutas:
kui keegi mäletab, siis eespool siin teemas kurtsin digitv pildi hakkimise probleemi hAP ac karbiga.

erinevate katsetega jõudsin lõpuks nii kaugele, et süüdi paistab olevat switchikivi või on puue kuskil väga sügaval ja spetsiifiliselt seotud karbis kasutusel olevate teiste kividega.

nimelt isegi kui pordi nego 10mbiti peale piirata ja see umbe tõmmata, siis täiesti teisel pordil hakkas vlan4 sees multicast kukkuma ehk pilt hakkima.

tõin poest katseks uue hAP ac2 karbi, mis on ARM SoC ning kae imet - sellega selliseid probleeme pole. tõmba nii kõvasti toru bittidest ja ühendustest umbe kui soovid, digitv pilt on stabiilne.

ehk et hAP ac (passinimeks RB962UiGS-5HacT2HnT) imeb. keegi ära ei taha osta? icon_smile.gif vedeleb niisama nüüd.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ander
HV kasutaja
ander

liitunud: 01.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2018 11:43:01 vasta tsitaadiga

jaakjaak22 kirjutas:
99% tõenäosusega konfisid ikka ise midagi võssa, sest DigiTV bridgemine ei käi switchi kaudu. Reseti konf, kopi-paste juhendist 5 rida digitv konfi ja vaata uuesti.


mis siin võssa konfida on? tegemist on lihtlabase konfiga - wan liidese alla vlan liides, pista silda ning topi digiboxi port samasse silda. valmis.

ning kui riist toetab hw offloadi, siis miks ei peaks käima switchi kaudu?

ning seadet sai resetitud, netinstallitud ja igast muid trikke tehtud - ikka sama. sama mure otsas istub ka sõber sama karbiga ehk et süüdi kindlasti ei ole mulle omapärased konfimisvõtted.

ja kui oleks minu konfimine võsas, siis tehes täpselt samasuguse konfi uuele seadmele, oleks pidanud see jama ju korduma.

jaakjaak22 kirjutas:
50/50 ühendusega testitud, et FullHD TeliaTV käib ka mAP (https://mikrotik.com/product/RBmAP2nD) peal täiesti vabalt,


kui viitsid, siis ma võin sulle selle hAP ac katsetamiseks saata ja saad omal nahal proovida.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2018 23:58:42 vasta tsitaadiga

ander kirjutas:

kui viitsid, siis ma võin sulle selle hAP ac katsetamiseks saata ja saad omal nahal proovida.

Anna see konf, mis sul kehvasti töötab (/export file=flash/minukonf) ja ütle, mis võrguühenduse otsas see täpsemalt ilmneb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ander
HV kasutaja
ander

liitunud: 01.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2018 17:57:51 vasta tsitaadiga

jaakjaak22 kirjutas:
Anna see konf, mis sul kehvasti töötab (/export file=flash/minukonf) ja ütle, mis võrguühenduse otsas see täpsemalt ilmneb.


konfi pole paraku pakkuda, sest seade on praeguseks resetitud ja ootab müüki.

aga nagu ma ütlesin, siis konf labane ja umbes selline:

/interface bridge add name=bridge-dtv
/interface vlan add interface=ether1 name=ether1-dtv vlan-id=4
/interface bridge port add bridge=bridge-dtv interface=ether1-dtv
/interface bridge port add bridge=bridge-dtv interface=ether5


ja nii otse default konfi otsa.

ether5 on muidugi mõistlik enne default bridge küljest ära võtta.

ja siis pistad digiboxi viiendasse auku ja go.

ning kui sul on viiendas pordis hoopis manageeritav switch ja tahad tagged liiklust switchi trunki lükata, siis tekitad ether5 külge samamoodi vlan liidese ja pistad tolle dtv silda. lihtne.

ma ei saa aru mida selle nelja rea juures on võimalik mättasse konfida icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kozlor
HV vaatleja

liitunud: 16.05.2002




sõnum 20.11.2018 14:04:34 vasta tsitaadiga

ander kirjutas:
kui keegi mäletab, siis eespool siin teemas kurtsin digitv pildi hakkimise probleemi hAP ac karbiga.

erinevate katsetega jõudsin lõpuks nii kaugele, et süüdi paistab olevat switchikivi või on puue kuskil väga sügaval ja spetsiifiliselt seotud karbis kasutusel olevate teiste kividega.

nimelt isegi kui pordi nego 10mbiti peale piirata ja see umbe tõmmata, siis täiesti teisel pordil hakkas vlan4 sees multicast kukkuma ehk pilt hakkima.

tõin poest katseks uue hAP ac2 karbi, mis on ARM SoC ning kae imet - sellega selliseid probleeme pole. tõmba nii kõvasti toru bittidest ja ühendustest umbe kui soovid, digitv pilt on stabiilne.

ehk et hAP ac (passinimeks RB962UiGS-5HacT2HnT) imeb. keegi ära ei taha osta? icon_smile.gif vedeleb niisama nüüd.


Mul sama isend kasutusel. Ühendus 200/200 ja kui poole toruga tõmmata, siis kipub ka ruudutama.
Samas mul Samsa äpp kasutusel.
Kui aga lihtsalt boxile vaja ühendust, siis võiks proovida switchi menüüs porte/vlan konfida. Ei ole interface all vlan4 vaja teha. Kunagi proovisin ja töötas küll.
Siis CPU ei kasutata vist.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2018 16:04:15 vasta tsitaadiga

Nüüd ainult boxidele ongi vaja ju, äpid on surnud.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
owndyaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2018 19:30:03 vasta tsitaadiga

Kas keegi Hairpini osa võiks tuletada meelde?
On AIP lahendus (kuni 5 avalikku ip)

Kuidas sisevõrgus olevad inimesed saaksid ligi ühele veebiserverile, millel on väline IP ?
192.168.1.0/24 ja 192.168.2.0/24 soovivad ligi saada veebiserverile (1.5) , mis vastab ainult välis ip päringutele (nt:213.40.53.30).

Kas lahendus ainult masquerade või kuidagi teistmoodi saab ka?
Hetkel kõik subnetid src-natitud , kust nad peaksid välja minema.

Praegu nt nii lahendatud
/ip firewall nat
add action=src-nat chain=srcnat dst-address=192.168.1.5 \ src-address-list=local to-addresses=213.40.53.30
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kanaj
HV vaatleja

liitunud: 02.01.2016




sõnum 22.11.2018 23:13:19 vasta tsitaadiga

ander kirjutas:
hAP ac (passinimeks RB962UiGS-5HacT2HnT) imeb. keegi ära ei taha osta? icon_smile.gif vedeleb niisama nüüd.

soovib osta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2018 00:31:07 vasta tsitaadiga

owndyaa kirjutas:
Kas keegi Hairpini osa võiks tuletada meelde?
On AIP lahendus (kuni 5 avalikku ip)

Veebilehe hostimiseks pole staatilist IP-numbrit vaja, /ip cloud funktsionaalsuse ja addresslistidega saab täisdünaamiliselt. Staatiliste olemasolul ka mugavam, kui peaks teenusepakkujat vahetama vms, siis pole midagi ümber teha.
# add sites, which are cnames to the name given to the router by IP->Cloud, to the list
# mikrotik converts names automatically to ipnumbers
/ip firewall address-list add address=www.mydomain.eu list=myhostedsites
/ip firewall address-list add address=www.mydomain2.eu list=myhostedsites

# add port-forward rules, 192.168.1.5 is the ipnumber of the internal device
/ip firewall nat add action=dst-nat chain=dstnat comment="portforward 80" dst-address-list=myhostedsites dst-port=80 protocol=tcp to-addresses=192.168.1.5 to-ports=80

# send local users into masquerade if they also want to use the service
/ip firewall nat add action=masquerade chain=srcnat dst-address=192.168.1.5 dst-port=80 protocol=tcp src-address=192.168.1.0/24
/ip firewall nat add action=masquerade chain=srcnat dst-address=192.168.1.5 dst-port=80 protocol=tcp src-address=192.168.2.0/24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kozlor
HV vaatleja

liitunud: 16.05.2002




sõnum 10.12.2018 19:21:15 vasta tsitaadiga

Kozlor kirjutas:
ander kirjutas:
kui keegi mäletab, siis eespool siin teemas kurtsin digitv pildi hakkimise probleemi hAP ac karbiga.

erinevate katsetega jõudsin lõpuks nii kaugele, et süüdi paistab olevat switchikivi või on puue kuskil väga sügaval ja spetsiifiliselt seotud karbis kasutusel olevate teiste kividega.

nimelt isegi kui pordi nego 10mbiti peale piirata ja see umbe tõmmata, siis täiesti teisel pordil hakkas vlan4 sees multicast kukkuma ehk pilt hakkima.

tõin poest katseks uue hAP ac2 karbi, mis on ARM SoC ning kae imet - sellega selliseid probleeme pole. tõmba nii kõvasti toru bittidest ja ühendustest umbe kui soovid, digitv pilt on stabiilne.

ehk et hAP ac (passinimeks RB962UiGS-5HacT2HnT) imeb. keegi ära ei taha osta? icon_smile.gif vedeleb niisama nüüd.


Mul sama isend kasutusel. Ühendus 200/200 ja kui poole toruga tõmmata, siis kipub ka ruudutama.
Samas mul Samsa äpp kasutusel.
Kui aga lihtsalt boxile vaja ühendust, siis võiks proovida switchi menüüs porte/vlan konfida. Ei ole interface all vlan4 vaja teha. Kunagi proovisin ja töötas küll.
Siis CPU ei kasutata vist.


Sellise konfiga toimib ilusti

Kui on vaja vlan4 edasi midagi teha siis lase CPU pihta ka.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
visalik
HV kasutaja

liitunud: 10.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2018 18:55:22 vasta tsitaadiga

mõtlesin teha nii, et telia ineti järel hap 2 ac - vpn - inet - hap 2 ac - digiboks. kas nii saaks ?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.12.2018 19:01:18 vasta tsitaadiga

visalik, EoIP kasutades saab. Ise katsetanud pole aga teised siin on kirjutanud et töötab kenasti.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Matjuha
HV vaatleja

liitunud: 10.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2019 00:55:35 vasta tsitaadiga

On keegi endale mingisuguse korraliku QoSi konfinud, või muul moel andnud prioriteedi IPTV pakettidele? Praegu on endal hAP ac 100/100 ühendusega, kui mingi seade tõmbab linuxi isosi vms piiramata, siis ilmselgelt iptv pilt hakkab hakkima. Vanal thomsonil on ilmselt enda konfis IPTV suurema prioriteediga kui muu liiklus, kuna pilt ei hakkinud mitte kunagi. Eesmärk oleks midagi analoogset ka tikule teha. Selles teemas on vahel silma jäänud küll juttu queuedest/QoSidest, aga ei ole näinud, et keegi oleks 100% edukalt tööle saanud.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kozlor
HV vaatleja

liitunud: 16.05.2002




sõnum 15.01.2019 11:42:16 vasta tsitaadiga

Matjuha kirjutas:
On keegi endale mingisuguse korraliku QoSi konfinud, või muul moel andnud prioriteedi IPTV pakettidele? Praegu on endal hAP ac 100/100 ühendusega, kui mingi seade tõmbab linuxi isosi vms piiramata, siis ilmselgelt iptv pilt hakkab hakkima. Vanal thomsonil on ilmselt enda konfis IPTV suurema prioriteediga kui muu liiklus, kuna pilt ei hakkinud mitte kunagi. Eesmärk oleks midagi analoogset ka tikule teha. Selles teemas on vahel silma jäänud küll juttu queuedest/QoSidest, aga ei ole näinud, et keegi oleks 100% edukalt tööle saanud.


Pärast switch chipi kasutusele võttu ei ole mul enam pilt kunagi ruudutanud (MT manual väidab, et asi töötab wirespeed). Töötab nagu switch ruuter. Enne switchib vlan4 õigesse porti ja võtab tagi maha - muu kama saadetakse ruuter.

Kõikidel MT pole VLAN table switch chipi konfi võimalust. Selleks on tabel

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Switch_Chip_Features
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 15.01.2019 14:02:19 vasta tsitaadiga

dziisas, kui ma midagigi sellest vastusest aru saanuksin, siis võib'olla oskaksin oma TP-link switchis ka midagi seadistada, paraku jääb see tegevus õhtul tegemata.
Muidu sama jama. Kõik teenused peaaegu nagu töötavad, väljaarvatud P2P paneb telepildi hakkima ja youtube (AndroidTV platvormil) pole ka youtubis striimitava seadmena nähtav, kui selle switchi külge ühendan, tõstan tolle AndroitTV karbikese ruuteri taha, leiab youtube rakendus selle karbikese võrgust ja pakub sinna striimimist.

Eks ta konfimise teema ole, aga minu teema paraku mitte icon_redface.gif

PS. Jah, ma tean, et mikrotiku teemat risustan. Kuid eks üldjuhul mõnede seadistamise erisustega võiks seadmed siiski samadel põhimõtetel töötada.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Matjuha
HV vaatleja

liitunud: 10.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2019 21:22:03 vasta tsitaadiga

Kozlor kirjutas:
Matjuha kirjutas:
On keegi endale mingisuguse korraliku QoSi konfinud, või muul moel andnud prioriteedi IPTV pakettidele? Praegu on endal hAP ac 100/100 ühendusega, kui mingi seade tõmbab linuxi isosi vms piiramata, siis ilmselgelt iptv pilt hakkab hakkima. Vanal thomsonil on ilmselt enda konfis IPTV suurema prioriteediga kui muu liiklus, kuna pilt ei hakkinud mitte kunagi. Eesmärk oleks midagi analoogset ka tikule teha. Selles teemas on vahel silma jäänud küll juttu queuedest/QoSidest, aga ei ole näinud, et keegi oleks 100% edukalt tööle saanud.


Pärast switch chipi kasutusele võttu ei ole mul enam pilt kunagi ruudutanud (MT manual väidab, et asi töötab wirespeed). Töötab nagu switch ruuter. Enne switchib vlan4 õigesse porti ja võtab tagi maha - muu kama saadetakse ruuter.

Kõikidel MT pole VLAN table switch chipi konfi võimalust. Selleks on tabel

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Switch_Chip_Features


Ma saaks aru, et see aitaks kui CPU on ülekoormatud, aga kuidas see aitaks, kui sisenev toru "umbe" tõmmata? Või on sul jagada selle konfimiseks vajalikke ridu? Katsetasin küll wiki lehtede järgi, aga ilmselt teen valesti midagi.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kozlor
HV vaatleja

liitunud: 16.05.2002




sõnum 16.01.2019 20:31:09 vasta tsitaadiga

Matjuha kirjutas:
Kozlor kirjutas:
Matjuha kirjutas:
On keegi endale mingisuguse korraliku QoSi konfinud, või muul moel andnud prioriteedi IPTV pakettidele? Praegu on endal hAP ac 100/100 ühendusega, kui mingi seade tõmbab linuxi isosi vms piiramata, siis ilmselgelt iptv pilt hakkab hakkima. Vanal thomsonil on ilmselt enda konfis IPTV suurema prioriteediga kui muu liiklus, kuna pilt ei hakkinud mitte kunagi. Eesmärk oleks midagi analoogset ka tikule teha. Selles teemas on vahel silma jäänud küll juttu queuedest/QoSidest, aga ei ole näinud, et keegi oleks 100% edukalt tööle saanud.


Pärast switch chipi kasutusele võttu ei ole mul enam pilt kunagi ruudutanud (MT manual väidab, et asi töötab wirespeed). Töötab nagu switch ruuter. Enne switchib vlan4 õigesse porti ja võtab tagi maha - muu kama saadetakse ruuter.

Kõikidel MT pole VLAN table switch chipi konfi võimalust. Selleks on tabel

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Switch_Chip_Features


Ma saaks aru, et see aitaks kui CPU on ülekoormatud, aga kuidas see aitaks, kui sisenev toru "umbe" tõmmata? Või on sul jagada selle konfimiseks vajalikke ridu? Katsetasin küll wiki lehtede järgi, aga ilmselt teen valesti midagi.


Proovisin default configa ehk siis tegin reset configuration, et veenduda kas asi töötab.
Minul Ether1 sisse ja uus Arrise ufo digibox istub ether4 peal.

Teen Vlan tabeli kus ütlen mis portidel Vlan ID-ga 4 asub ether1 ja ether4

/interface ethernet switch vlan
add independent-learning=no ports=ether1,ether4 switch=switch1 vlan-id=4

Nüüd ütlen portidele mida teha vlan tagiga

ether1 ütlen fallback ja leave as is.
ether4 ütlen secure ja always-strip.

/interface ethernet switch port
set 0 vlan-mode=fallback
set 3 default-vlan-id=4 vlan-header=always-strip vlan-mode=secure

Alguses tegin Arrisele restarti sain teateks, et puudub ühendus.
Siis tegin MT restarti ja uuesti Arrisele ja kõik toimis.

Lahtiseks on jäänud ainult üks asi, kas bridge all peaksin ether4 kustutama või mitte? Toimib mõlemat pidi.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Matjuha
HV vaatleja

liitunud: 10.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2019 21:28:10 vasta tsitaadiga

Väga mööda siis ei pannudki enda katsetustega. Aga aitäh Kozlor, nüüd saab kogu kiiruse ära kasutada ilma pildi hakkimiseta. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 20:25:31 vasta tsitaadiga

Mis se hetkel kõige mõistlikum konf on, TV üle Bridge või üle IGMP proxy? icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 20:41:25 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Mis se hetkel kõige mõistlikum konf on, TV üle Bridge või üle IGMP proxy? icon_rolleyes.gif


kuna äpid on ajalugu siis stb ühendamiseks on võimalusel parim vlan bridge.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 23.01.2019 21:20:23 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Etz kirjutas:
Mis se hetkel kõige mõistlikum konf on, TV üle Bridge või üle IGMP proxy? icon_rolleyes.gif


kuna äpid on ajalugu siis stb ühendamiseks on võimalusel parim vlan bridge.


+1

_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kozlor
HV vaatleja

liitunud: 16.05.2002




sõnum 24.01.2019 12:41:54 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Mis se hetkel kõige mõistlikum konf on, TV üle Bridge või üle IGMP proxy? icon_rolleyes.gif


Nüüd kus ma olen tutvunud selle Mikrotiku karbiga rohkem on tekkinud küsimusi. Varem kasutasin Asuse karpi.

Järsku mõni MT spets oskab vastata.

Hetkel on päris mitu võimalust konfida, et näha TV. Milline neist kõige mõistlikum oleks?

1. IGMP on kõige viletsam lahendus, aga kui vaja ainult TV pilti, siis käib küll. Muud asjad ei toimi. Saab pilti lasta üle VPN.
2. Teha bridge ja Vlan4 interface bridgeda vastava ethernet poridga kuhu digibox on ühendatud. See on siin foorumis enim kasutatud.
3. Kasutada bridge Vlan filteringu funktsiooni. Teha vlanid bridge all ja öelda kus portides vlan4 liigub. Siis lülitada sisse bridge vlan filtering
4. Kasutada switchi chipi ja konfida sinna vlan tabel.

Ise olen proovinud neid kõiki ja kõik töötavad. Oleneb koormusest ja kasutajate andmete liigutamises. Tekivad erinevad nähtused icon_biggrin.gif ruudutamine jne. Kuigi MT CPU näitab seal kuni 10% koormust.

Hetkel ise kasutan seda switch chipi konfi asja ja pilt ei ruuduta. Sellel jälle uus nähtus, korraks umbes pooleks sekundiks jääb pilt seisma mingi aja tagant olenemata koormusest (täeisti random 5min või 15 min). Hetkel veel väga ei häiri, aga mõnikord jääb mõni sõnalõpp või kaader kuulmata/nägemata.
Väidetavalt switch chipi kasutades peaks kõik olema wire speed ja mingit piiranguid ei tohiks olla. Peaks mingi softiga testima, kas asi ongi ühenduses, mis Teliast tuleb või ikkagi on see selle RB962UiGS-5HacT2HnT karbi viga nagu kasutaja AgentDeus väitis (siis ilmselt mitte CPU viga vaid pigem switchi prosel miski kamm). Samas võib ka see uus Arris ise midagi teha. Kahjuks teist karpi pole võtta hetkel, et testida.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2019 16:45:54 vasta tsitaadiga

Matjuha kirjutas:
Väga mööda siis ei pannudki enda katsetustega. Aga aitäh Kozlor, nüüd saab kogu kiiruse ära kasutada ilma pildi hakkimiseta. thumbs_up.gif


Tekkis võimalus testida ja tõepoolest, hAP AC + 100/100 -> paar klienti ISOsid tirimas telepilti ei mõjutanud, küll aga kirjum tegevus nagu torrentite tirimine ajas prosekoormuse üle 70% ja telepildi hakkima. hAP AC on single-core 750MHz mipsbe, hAP AC2 on 4-core 720MHz ARM ja jõuab esimesest jõudsamalt, seepärast sellel see ei avaldunud. Samas ei saa välistada TeliaTV HD-pildi korral vähest puhverdamist, mõnd uuema digiboksi omapära vms.

Uuemates RouterOSides toimub bridge'i pandud portide puhul switchikivi kasutuselevõtt (hardware offload) automaatselt, kuid sõltub sellest, kas tegeletakse mõnede eriskummaliste asjadega või mitte. VLANid on üks sellistest asjadest. Eraldi bridge'iga lahenduses sillati VLAN4 digiboksi porti prose peal, tavaportide bridge tegutses switchis. Seda, millised pordid switchis tegutsevad ja millised mitte, näeb Bridge -> Ports olekuveerus H-tähe järgi.

Kozlori pakutud täiendus kasutab (sobiva mudeli korral) switchikivi oskust VLAN table ja lükkab ka TeliaTV liikluse switchi, vähendades sellega prose koormust. Proovisin, kärab mitme pordiga ka, aga kas hAP AC peal hakkimata, ei tea:

/interface ethernet switch port
set ether1 vlan-mode=fallback
set ether2 default-vlan-id=4 vlan-header=always-strip vlan-mode=secure
set ether3 default-vlan-id=4 vlan-header=always-strip vlan-mode=secure
/interface ethernet switch vlan
add independent-learning=no ports=ether1,ether2,ether3 switch=switch1 vlan-id=4

Eks alati on küsimus oskuses lahendada ülesanne minimaalse ressursikulu ja maksimaalse oskuste ärakasutamise abil, nii et well done thumbs_up.gif

Kozlor kirjutas:

Hetkel on päris mitu võimalust konfida, et näha TV. Milline neist kõige mõistlikum oleks?

Eks see esmaselt sõltub kasutatavast riistvarast, vajadustest, võrgutopoloogiast jne. Erinevatel mudelitel on erinevad plussid ja miinused, seega tasub riistvara valides õppida ka MT kodulehel konkreetse mudeli juures Support&Downloads -> Block Diagram pildi uudistama. Lemmikvideo mikrotiku konfija tüüpilistest muredest ja lahendustest: https://youtu.be/XkKj9rj4quQ
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 24.01.2019 17:43:29 vasta tsitaadiga

Ma ei saa sellest aru ainult, et miks seda Secure sinna vaja toppida on? Kui seal pordi taga mingi meeletu switchide rägastik pole koos mitmesaja vlan'ga vaid üks pisike seade, siis võib see vabalt olla kas disable, fallback või check või secure, mina kasutan seal disable. Oluline on sealt ainult mida tehakse vlan-headeriga, muu on savi antud olukorras.

EDIT: Kuigi dokumentatsiooni kirjelduse järgi pole vahet, peab kinnitama, et see on siiski vajalik märkida, just katsetasin kodus. Disable puhul peaks kõik läbi käima nii mis sahin hoolimata sellest, mis vlan tabelis kirjas on aga tutkit, ei käi.

_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2019 19:52:48 vasta tsitaadiga

jaakjaak22 kirjutas:
Kozlori pakutud täiendus kasutab (sobiva mudeli korral) switchikivi oskust VLAN table ja lükkab ka TeliaTV liikluse switchi, vähendades sellega prose koormust. Proovisin, kärab mitme pordiga ka, aga kas hAP AC peal hakkimata, ei tea:

/interface ethernet switch port
set ether1 vlan-mode=fallback
set ether2 default-vlan-id=4 vlan-header=always-strip vlan-mode=secure
set ether3 default-vlan-id=4 vlan-header=always-strip vlan-mode=secure
/interface ethernet switch vlan
add independent-learning=no ports=ether1,ether2,ether3 switch=switch1 vlan-id=4


RB4011 peal seda kahjuks kasutada ei saa, küll aga tundub CPU'l piisavalt rammu olema, niisamagi üle Bridge asju liigutada. icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 24.01.2019 20:42:05 vasta tsitaadiga

Bridge kohta hoiatussõnad. STP kinni!!! Ma täna suutsin enda uplinki ilusti err-disablesse lasta ja siis ootasin neid lühikesi millisekundeid, millal uus check tuleb pordi peale ja suudan while loop'i kasutades SSH'ga käsu mikrotikule ette suruda, et bridge ära disableks. Õnnestus.

Lisaks STP kinni ka kuskil teiste portide taga olevate mikrotikkudel või forward ahelale bridge all filter peale

[deus@Loom] > /interface bridge filter export
# jan/24/2019 19:41:23 by RouterOS 6.44beta9
# software id = FVC2-1PTD
#
# model = RouterBOARD 962UiGS-5HacT2HnT
# serial number = 8A77080DDBAC
/interface bridge filter
add action=drop chain=forward dst-mac-address=01:80:C2:00:00:00/FF:FF:FF:FF:FF:FF out-interface=ether1.4
[deus@Loom] >

_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2019 20:46:18 vasta tsitaadiga

AgentDeus kirjutas:
Bridge kohta hoiatussõnad. STP kinni!!!


Sama oleks sul Switchi kasutades juhtunud, Telia poole pole kasulik BPDU freime saata ja Spanning-treed rääkida (KMI puhul vähemalt mitte)... icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 24.01.2019 23:13:11 vasta tsitaadiga

Jep jep, täpselt nii oligi. A kui kellegi peaks ka juhtuma, siis niisama teadmiseks:

sudo ping deus.blah.ee -i 0.001 | while IFS= read -r line; do sshpass -p PassR215K ssh deus@deus.blah.ee  '/tee kõik korda k2sk '; done


Telial on 60 sec timeout err-disable'le ehk siis kuskil 60 sek pärast peaksite ideeliselt oma purki tagasi saama, kui unustasite Safe Mode kasutada icon_smile.gif

_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2019 23:21:28 vasta tsitaadiga

AgentDeus kirjutas:
Telial on 60 sec timeout err-disable'le ehk siis kuskil 60 sek pärast peaksite ideeliselt oma purki tagasi saama, kui unustasite Safe Mode kasutada icon_smile.gif


See on konfitud nii juba sellest ajast, kui ma ise Elionis olin... icon_biggrin.gif
Tegelt sellel on täiesti reaalne põhjus, ei ole just vist tore, kui kogu su võrk ühel hetkel arvab, et mõne kliendi kodune trendneti switch on spanning-tree root (kliendid kipuvad ikka kaabli otsa igasugu asju toppima) icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 29.01.2019 12:39:46 vasta tsitaadiga

See on seal isegi sellest ajast, kui mina seal olin ja see oli enne seda, kui nad KMI jaoks Ciscosid ostsid icon_wink.gif Esimene testplatvorm oli Ruby'de peal. Mul siiani üks veel alles kuskil...

Ma siin nüüd olen natukene mõlgutanud mõtteid, et miks minul teleri app kaudu järelvaatamine ja videolaenutus toimis ja miks nüüd digiboxiga ei toiminud IGMP-Proxy lahendusega ja ei suuda seda hetkel kuidagi välja mõelda. Ei taibanud vaadata, kas teler küsis UPnP'ga portforwardit ja digibox enam mitte? Iseenesest oleks see lahendatav ka packet markinguga ja policy based rotinguga kui viitsiks nii palju ainult mõelda. Keegi on testinud/täheldanud? Pean jälle kodus labori püsti viskama? icon_biggrin.gif

_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2019 13:37:04 vasta tsitaadiga

AgentDeus, Mikrotiku'l pole RTSP helperit...osad sisuteenused jäävad selle taha.
Kuna mul äpiga riistapuid majas pole (pole ka kunagi olnud), siis ise loobusin IGMP Proxyga pungestamisest.

Võimalik, et äpp kasutab tuimalt uPnP'd.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AgentDeus
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2008




sõnum 29.01.2019 14:09:33 vasta tsitaadiga

Jah, ma tean et pole RTSP helperit, seepärast ma mõtlikuks jäingi, et kuidas pagan see siis ikkagi töötas mul icon_smile.gif
_________________
kindel on see et miski pole kindel
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mortral
HV vaatleja

liitunud: 26.06.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2019 16:33:25 vasta tsitaadiga

Võibolla kellelegi tuleb kasuks: mul on vaskpaar, bridgeks konfitud Thomson ja seal otsas Mikrotik, mis teeb muuhulgas ka IGMP proksit. Digiboksiks on Arrise kõige uuem (5***) seeria.
Digiboksi menüüd ja sisuteenused hakkasid tööle alles siis kui lubasin ja konfisin sisevõrgus tööle IPV6. Ilma selleta näitas tuimalt viimati valitud kanali pilti ja ükski puldi nupp peale helivaljuse ei töötanud, on-screen menüüsid ei ilmunud.

Küll aga kaob millegi pärast ära kogu internet kui digiboks sisse lülitada, ping-time traadiga võrgus ruuteri pihta tõuseb sekundini ja üle, ruuteri koormus on alla 10% (x86 RouterOS tarkvaraga). Mingil põhjusel multicast mürgitab võrgu ära, kuigi kõigis switchides on IGMP snooping sees, kas tekib kuskil mingi seletamatu loop või on Thomsoni sillas sees mingi jama, seda pean veel uurima.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2019 22:54:11 vasta tsitaadiga

kanaj kirjutas:
AgentDeus kirjutas:
Minu teemapüstitus oli tegelikult ajendatud sellest, et vihastasin kogu interneti peale, kus polnud mitte kuskil seletatud, kuidas kogu see kompott võiks töötada suvalises kohas.

Aga hiljuti on keegi hea inimene vaevaks võtnud, vt:

Ruuteri seadistamine Telia teenuste kasutamiseks
https://www.telia.ee/abi/view/735

tsitaat:
Ühendus ETH/PON tehnoloogial
ETH/PON ühenduse puhul seadistatakse ruuterisse kaks IP liidest: üks interneti ühenduse jaoks ning teine Telia TV teenuse jaoks.

Interneti IP liidese parameetrid: untagged (native) VLAN
Telia TV IP liidese parameetrid on järgnevad: VLAN ID 4 (IEEE 802.1Q). 'tag 4' eemaldatakse ruuteris ning saadetakse edasi kohtvõrgu poole ilma tag-ta.

IPv4
Nii interneti kui Telia TV liides saavad dünaamilise avaliku IPv4 aadressi DHCP protokolli kaudu.
Mõlemale liidesele peab olema seadistatud "IP maskeraad" funktsionaalsus
DNS ja NTP servereid tuleb küsida DHCP abil (Option 6, Option 42).

IPv6
Interneti liidesele eraldatakse IPv6 aadress Prefix Delegation (PD) abil Telia EE võrguplokist 2001:7d0 suurusega / 56.

IPv6 seadistamisel on oluline teada, et:
WAN liidesele ei eraldata IPv6 aadressi, kasutatakse link-local aadressi (unnumbered WAN)
Telia TV liidesele IPv6 aadresse ei eraldata
IPv6 marsruutimisinfo tuleb Routing Advertisment (RA) funktsionaalsuse abil
PD ja DNS serverite aadressid saadetakse DHCPv6 kaudu

Telia TV
Telia TV teenuse tööle saamiseks tuleb seadmes seadistada IGMP Proxy järgmiste parameetritega:

IGMP tüüp: 2
IGMP uplink: Telia TV IP liides (VLAN 4 või PVC 0/101)
IGMP downlink: lan
IGMP snooping: enabled (LAN)
Telia TV liidese jaoks tuleb dhcp-ga küsida 'option 121' (classless static routes)
Vaikelüüsina peab olema kasutatud interneti liides. Veendu, et selleks ei ole määratud Telia TV liides.


Ja läinud too juhend, Telia lehelt ongi... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004



Online
sõnum 12.02.2019 23:49:21 vasta tsitaadiga

Hea, et siia on see info talletatud thumbs_up.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2019 10:59:36 vasta tsitaadiga

Täiesti olemas, võibolla asukoht muutunud?
https://www.telia.ee/abi/view/863?q=ruuter

Valid Telia teenusruuteri seadistamine ning siis muu ruuter, ruuter ja muu ruuter.. sest pakutavate hulgas õiget pole.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2019 19:43:47 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Täiesti olemas, võibolla asukoht muutunud?
https://www.telia.ee/abi/view/863?q=ruuter

Valid Telia teenusruuteri seadistamine ning siis muu ruuter, ruuter ja muu ruuter.. sest pakutavate hulgas õiget pole.


Aitümm, aga ma ei suutnud seda isegi mitte otsingu abil sealt leida, ju siis ei teadnud õigeid märksõnu... thumbs_up.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shizny
HV kasutaja
shizny

liitunud: 04.11.2003




sõnum 24.02.2019 18:24:47 vasta tsitaadiga

Keegi oskab aidata kuidas suurema vaevata seadistada rb4011igs+5hacq2hnd-in tv jaoks?
Millegipärast vlan bridge tõmbab eth1 maha.

Ruuter ise default konfis.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2019 19:51:11 vasta tsitaadiga

shizny kirjutas:
Keegi oskab aidata kuidas suurema vaevata seadistada rb4011igs+5hacq2hnd-in tv jaoks?
Millegipärast vlan bridge tõmbab eth1 maha.

Ruuter ise default konfis.


Mismõttes tõmbab maha? icon_eek.gif

Mul endal on küll RB4011iGS+RM aga vahet pole, konfitud on TV osa nii:


/interface vlan
add comment=peering:iptv interface=ether1 loop-protect=on name=ether1.4 vlan-id=4

/interface bridge
add comment=iptv-bridge dhcp-snooping=yes igmp-snooping=yes name=bridge1 protocol-mode=none

/interface bridge port
add bridge=bridge1 edge=yes interface=ether1.4 trusted=yes
add bridge=bridge1 edge=yes interface=ether2
add bridge=bridge1 edge=yes interface=ether3
add bridge=bridge1 edge=yes interface=ether4
add bridge=bridge1 edge=yes interface=ether5


Bridge1 asenda endale sobiva bridgega (näiteks bridge2), by default on sul bridge1 juba kasutusel.
Vaata, et sul STP oleks kinni, ehk siis bridge protocol-mode peab olema none. icon_idea.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 24.02.2019 20:47:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jyri23
HV vaatleja

liitunud: 24.02.2019




sõnum 24.02.2019 20:45:30 vasta tsitaadiga

Sain tööle.

Kui kellelgi veel on sama ruuter ja default-i sarnane conf.
Siis saab järgnevast abi:

/interface vlan
add comment=IPTV interface=ether1 l2mtu=1594 name=eth1.4 vlan-id=4

/ip dhcp-client
add comment=IPTV add-default-route=special-classless dhcp-options=hostname,clientid disabled=no interface=eth1.4

/ip firewall
add chain=input comment=DTV in-interface=eth1.4 protocol=igmp action=accept
add chain=input comment=DTV in-interface=eth1.4 protocol=udp action=accept

/routing igmp-proxy
set query-interval=1m5s quick-leave=yes
/routing igmp-proxy interface
add alternative-subnets=10.0.0.0/23 interface=eth1.4 upstream=yes
add interface=eth4.4
add interface=eth5.4

/interface ethernet switch port
set ether1 vlan-mode=fallback
set ether4 default-vlan-id=4 vlan-header=always-strip vlan-mode=secure
set ether5 default-vlan-id=4 vlan-header=always-strip vlan-mode=secure
/interface ethernet switch vlan add ports=ether1,ether4,ether5 switch=switch1 vlan-id=4


tsitaat:
Tere

Paluks abi tööle saamisel, proovisin leheküljel 1 olevat konfiguratsiooni ja jaakjaak22 vlan-i näidet.
Viimase puhul sain ETV pildi ette aga peale sisse ja väljalülitamise ja hääle reguleerimise midagi teha ei saanud.

Ruuteriks on mul https://mikrotik.com/product/hap_ac2
Default konfiguratsioon on hetkel kasutusel.
Pordist 1 tuleb sisse internet (valguskaabliga lahendus on).
Portidele 4 ja 5 sooviks siis Telia IPTV seadme panna.

Mikrotik on juba ammusest ajast tuttav, See iptv teema lihtsalt võõras.

Tänan


viimati muutis jyri23 02.03.2019 16:24:01, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shizny
HV kasutaja
shizny

liitunud: 04.11.2003




sõnum 24.02.2019 21:46:56 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
shizny kirjutas:
Keegi oskab aidata kuidas suurema vaevata seadistada rb4011igs+5hacq2hnd-in tv jaoks?
Millegipärast vlan bridge tõmbab eth1 maha.

Ruuter ise default konfis.


Mismõttes tõmbab maha? icon_eek.gif

Mul endal on küll RB4011iGS+RM aga vahet pole, konfitud on TV osa nii:


/interface vlan
add comment=peering:iptv interface=ether1 loop-protect=on name=ether1.4 vlan-id=4

/interface bridge
add comment=iptv-bridge dhcp-snooping=yes igmp-snooping=yes name=bridge1 protocol-mode=none

/interface bridge port
add bridge=bridge1 edge=yes interface=ether1.4 trusted=yes
add bridge=bridge1 edge=yes interface=ether2
add bridge=bridge1 edge=yes interface=ether3
add bridge=bridge1 edge=yes interface=ether4
add bridge=bridge1 edge=yes interface=ether5


Bridge1 asenda endale sobiva bridgega (näiteks bridge2), by default on sul bridge1 juba kasutusel.
Vaata, et sul STP oleks kinni, ehk siis bridge protocol-mode peab olema none. icon_idea.gif



proovisin, võtsin STP maha ja täitsa töötab. tänud!

p.s. enne stp seadistust eth1 link kukkus maha vlan lisamisel, peale kustutamist tuli link mingi aeg tagasi.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.02.2019 22:40:10 vasta tsitaadiga

shizny kirjutas:
p.s. enne stp seadistust eth1 link kukkus maha vlan lisamisel, peale kustutamist tuli link mingi aeg tagasi.


AgentDeus kirjutas:
Telial on 60 sec timeout err-disable'le ehk siis kuskil 60 sek...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elion IPTV + igmp-proxy + mikrotik mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.