|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
lurr
HV veteran

liitunud: 28.12.2002
|
15.01.2019 14:03:46
|
|
|
| Broadlinkile saab koode õpetada seadme originaalpuldist.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
VectraT
HV kasutaja
liitunud: 30.07.2005
|
15.01.2019 16:53:07
|
|
|
Saan aru jah, mul S6 pult. Lugesin netist, et kui se ei näe boxi BT lähedal, hakkab IR-ga suhtlema...proovin õhtul järele. Teine variant on netist IR koodid otsida.
Edit: Nii ongi - lükkasin VIP5305 välja ja õpetasin puldiga Broadlinkile nupud selgeks!
viimati muutis VectraT 15.01.2019 19:00:42, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
weedstone
HV veteran

liitunud: 26.11.2004
|
15.01.2019 19:01:23
|
|
|
| raitl kirjutas: |
| weedstone, vaata üle parameetrid number 62 ja 64. Need panevad paika a) kui tihti andur ise enda ümbritsevat temperatuuri mõõdab ja b) kui tihti ta seda temperatuurinäitu keskusele edastab. NB! Kui patareitoitel anduritel parameetrite väärtuseid muudad, siis tee andurile äratus (3x klikk patarei kõrval oleva nupuga) ja vaata arvutist, et Fibaros üleval staatuse aknas oleks näha "Received parameter XX ...jne" |
panin parameetri 62 1min ja 64 2min ning poole tunni jooksul pole midagi muutunud.
näitab ikka stabiilselt 25.2 kraadi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
16.01.2019 05:19:11
|
|
|
| weedstone kirjutas: |
| raitl kirjutas: |
| weedstone, vaata üle parameetrid number 62 ja 64. Need panevad paika a) kui tihti andur ise enda ümbritsevat temperatuuri mõõdab ja b) kui tihti ta seda temperatuurinäitu keskusele edastab. NB! Kui patareitoitel anduritel parameetrite väärtuseid muudad, siis tee andurile äratus (3x klikk patarei kõrval oleva nupuga) ja vaata arvutist, et Fibaros üleval staatuse aknas oleks näha "Received parameter XX ...jne" |
panin parameetri 62 1min ja 64 2min ning poole tunni jooksul pole midagi muutunud.
näitab ikka stabiilselt 25.2 kraadi  |
Kas parameetrit salvestades oli staatuse aknas näha, et parameetrite väärtused võeti vastu ja salvestati?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
16.01.2019 08:39:20
|
|
|
Kui andur fibaro enda keskuse külge siduda siis ta peab töötama out of the box ka, st ei ole vajadust parameetreid muuta. Kui ütled, et sul on ta keskuse läheduses (mingit levimuret ei ole) ja suurtele temp muutustele ei reageeri on anduril endal mingi häda. Paki kokku saada müüjale tagasi.
Lauri
|
|
| tagasi üles |
|
 |
oswald
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.05.2004
|
16.01.2019 10:27:45
|
|
|
| weedstone kirjutas: |
panin parameetri 62 1min ja 64 2min ning poole tunni jooksul pole midagi muutunud.
näitab ikka stabiilselt 25.2 kraadi  |
sama jama siin. Sõbra omal ka konstantne temperatuur. Muudetud ja uuritud kõike. Tundub pigem mingi tarkvara poole probleem olevat.. või siis vigaste osakaal tõesti nii suur.. Samas Fibaro keskust ju ka ei osta ainult testimiseks ja firmware uuendamiseks.
_________________ Stirlits kõndis mööda öist Berliini. Äkitselt plahvatus ees, taga, paremal, vasemal...
"Dolby surround," mõtles Stirlits. |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
16.01.2019 11:46:17
|
|
|
| Kui ei kasuta Fibaro keskust, siis kas on käsitsi lifeline gruppi keskuse ID lisatud? Kui kontroller ei toeta Secure režiimi, siis vaata üle anduri parameeter 18, määra ära, et ei saadaks Secure'na infot ja kasuta gruppe 2,3,4,5 info edastuseks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
16.01.2019 12:10:47
|
|
|
| Lauri_s kirjutas: |
Raxz pead tegema sidumisega. Lisada saad sa ainult secure modes asju Homey külge (kui seade on z-wave 500 või uuem) ta ei lase valida. Ma pole proovinud seda aga flows on valik ju "Dim level has been sent" sealt peaks tag-iga saama edasi saata.
Selle 5g ja NB-IoT võrgu osas on muidugi huumor see, et iga firma kes selle teeb on esimene ja ainulaadne jne Teliale lisaks oli meil ju Elisa kes sama sisulise uudisega lagedale tuli septembris juba https://www.elisa.ee/et/uudised/elisa-vork-toetab-tanasest-kumneid-tuhandeid-asjade-interneti-iot-seadmeid |
Tegelesin eile sidumisega. Mitu korda eemaldasin ja lisasin Wallmote. Kui mitteturvalises reziimis lisasin lõpuks prooviks, siis hakkasid ka sidumised toimima. Aga peale aku taseme ühtegi teist infot Homeysse ei saadeta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
oswald
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.05.2004
|
16.01.2019 13:35:02
|
|
|
| raitl kirjutas: |
| Kui ei kasuta Fibaro keskust, siis kas on käsitsi lifeline gruppi keskuse ID lisatud? Kui kontroller ei toeta Secure režiimi, siis vaata üle anduri parameeter 18, määra ära, et ei saadaks Secure'na infot ja kasuta gruppe 2,3,4,5 info edastuseks. |
Sai tehtud. ja ka ilma selleta töötas liikumisandur ja "valgusandur". Kui jama oleks infovahetuse toes, siis ei tohiks ju midagi liikuda?
_________________ Stirlits kõndis mööda öist Berliini. Äkitselt plahvatus ees, taga, paremal, vasemal...
"Dolby surround," mõtles Stirlits. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Edz
HV Guru
liitunud: 19.10.2002
|
20.01.2019 18:19:46
|
|
|
Huvipärast uurin, kas kellelgi on korraks laenata või hea hinnaga müüga Fiabaro Dimmer 2'le sobivad bypass. Millegipärast ei suuda LED ribad sellega korralikult tööle. Põlema ma nad saan aga sisse-välja lülitamise nupp ei toimi.
Lisaks uuriks, kes missuguseid termostaate vms kasutab põrandakütte automatiseerimiseks/reguleerimiseks/jälgimiseks? Soovitused?!
_________________ M: Uued karbis Lenovo ThinkPad Pro dokid koos 90W laadijaga
O: Pakuvad huvi häbiväärse hinnaga Nintendo Switch mängud  |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
22.01.2019 11:42:06
|
|
|
Sai ka siis lõpuks radikate termostaadid targemaks keerata... aga ise võtsin siiski Tado omad.
Imo nägid stiililt paremad välja kui teiste omad... maitse asi. Alustuseks võtsin ainult starter kiti, kuna meeldisid siis tellisin nüüd teistele radikatele ka termostaadid ära.
Peale läksid üllatusena ilma ühegi adaptrita. Lisadena veel lahtise akna tuvastamine, perimeeter äraoleku tuvastamiseks.
Miinusena, et automaatsete funktsioonide kasutamiseks tahavad nüüd subscriptionit (25€/a). Ala lahkud kodust, siis automaatselt lükkab maha radikad või kui akna avad.
Kuna see IFTTT toega, siis vaatab, äkki saab ise midagi leiutada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
22.01.2019 12:14:07
|
|
|
| tsitaat: |
| Miinusena, et automaatsete funktsioonide kasutamiseks tahavad nüüd subscriptionit (25€/a) |
Oli see kusagil kirjas ka, et enne ostu ikka sellest teadsid?
Ma ise esimest korda kuulen, kuigi olen neid juhendeid sirvinud aga ilmselt mitte selle viimase peene kirjani. Igatahes ebameeldiv feature.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
22.01.2019 12:39:01
|
|
|
| jägaja, kuskil oli jah, V3+ versiooniga tuli. Mul endal väga vahet polnud nagunii, kuna sääst väga ei huvitanud (küte jagatakse maja peal ruutude järgi ära). Pigem väga mugav regullida nüüd ja temp täpselt paigas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
posthuman
HV Guru

liitunud: 15.06.2002
|
29.01.2019 19:43:10
|
|
|
Tervisi!
Kuna selles teemas lehekülgi on päris palju ja kindlasti enaus juba vananenud tehnoloogia, siis uuriks siit, et äkki keegi oskab midagi head soovitada. Täpsemalt siis kavas lähiajal kolmetoalise korteri täielik renoveerimine ja plaan ka seda veidi nutikamaks teha.
Küsiks kohe ära, et milline lahendus oleks kodus olevale valgustusele kõige parem? Ehk, et saaks telefonist põlema panna tulesi ja kustutada. Ja teiseks, millist valvekaamera süsteemi keegi soovitaks? Tähtis oleks samati telefonist läbi internet näha koduseid turvakaameraid ja et nad annaks mulle telefonis märku, kui kodus toimub näiteks liikumine. Kas sellist turvateemat oleks mõttekam juba terviklahenduse kuskilt G4S kohast "rentida" või pigem annaks midagi ägedamat ise kokku panna?
Eelarve neile kahele asjale oleks näiteks 1000.-
Muidugi võib veel soovitada, mida nutikat annaks kodu jaoks ära teha Iseliikuivaid kardinaid pole vaja
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
29.01.2019 22:16:20
|
|
|
Sellise eelarve juures tasub alexa või google home liidestusega asju vaadata. Mini versioonid maksavad ca 50€ ning oskavad vajadusel su erinevad nutikodu asjad tööle panna.
Valgustite puhul on sul laias laastus kolm varianti:
a) Nutikad pirnid olemasolevatesse lampidesse
b) Nutikad lülitid praeguste asemele
c) Lülitite taha või elektrikilpi lülitusmoodulid.
Valgustite teema ongi enamasti kogu nutikodu juures kõige kallim lõbu, sest väga palju sõltub milliseid valgusteid tahad juhtida ja kui dimmerdada, siis mis dimmerid sobivad. Üks variant on minna näiteks Philips hue sarja peale, sellega küll see mure, et tavalüliteid ei saa enam kasutada. Sest kui voolu välja lülitad, siis äpist pole tolku enam.
Kui natuke edasi minna oleks mõistlik võtta targad lülitid, mis suhtlevad äpiga näiteks üle wifi. Ma ei ole väga palju neid uurinud, mis valik seal täna saadaval on.
Lülitite taha minnes on võimalik kasutada ka valgustite juhtimise mooduleid. Kõige levinumad on Z-wave jubinad. Nende miinus see, et letihinnas maksavad ca 60€/tk. Samas kui sul korterisse ca 12 gruppi tuleb siis jällegi jääks eelarvesse. Z-wave puhul on vaja väike hub valida omale. Neid täna liigub ala 100€ kuni 1500€ ja rohkem. Kui dimmerdada ei taha, siis 10 kanaliga z-wave moodul valgustite juhtimiseks on ca 250€ mis teeb hinna juba mõnusamaks - miinuseks see et kaabeldada tuleb läbi kilbi.
Võimalusi on üksjagu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
30.01.2019 00:44:17
|
|
|
posthuman, pigem keskenduks soojuse juhtimisele, muu on juba selline suva nänn.
Radikad, põrandaküte, ventilatsioon... see on see, mis kodus olemise kvaliteeti tõstab.
Keegi siin OpenHab platformi kasutab ? Seisis nurgas üks RPi 2, siis lasin sellele peale. Tundub esmapilgul mega palju confimist ja möllamist aga samas ka on võimalusi pm lõputult.
Radikatega sai ühendust ja graafikute joonistamise tööle.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
30.01.2019 05:31:58
|
|
|
RassK, testisin mingi aeg aktiivselt OpenHabi. Võimalusi on tõesti palju kuid confimise osa jäigi minu jaoks harjumatuks. Suurim eelis minu silmis konkurentide ees oli selles, et kui näiteks paigaldad omale wifi relee kütteajamit juhtima, teed kogu kütteloogika valmis ja sada muud automaatikat lisaks, ning siis mõtled et vahetaks selle relee ikkagi mingi Z-Wave või juhtme otsas oleva iosendi vastu välja. Siis on saad seadme vahetuse teha selliselt, et kogu loodud loogika jääb tööle.
Aga nagu ütlesin, ei suutnud ma confimisega sina peale saada. Praeguse seisuga kasutan raspi peal NodeRed'i mis võimalustelt vähemalt sama paindlik kuid kogu seadistamine on minu jaoks palju intuitiivsem.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
31.01.2019 17:09:03
|
|
|
Homey kasutajad, kuidas siis hetkel V2.0 paistab ka?
raxz, said oma Wallmote seotud ja on veel mingeid probleeme ilmnenud, või kõik lippab lepase reega?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
eestimaa
HV kasutaja
liitunud: 13.01.2003
|
03.02.2019 11:37:24
|
|
|
Olen ise juba mõnda aega testinud ja nüüd ka reaalselt kasutusele võtnud openHAB-i. Algul proovisin RPi2 peal aga kui tuli välja RPi3 siis läksin selle peale üle.
RPi küljes on ka Aeotec Z-Stick Gen5, millega olen ühendanud umbes 20 seadet. Enamus nendest on lambi lülitid (saab umbes 20€ tk), liikumis/temp/valgus andurid ja ukseandurid. Kasutan ka Arduino platvormi temp/niiskus mõõtmiseks ja ka flashitud Sonoffe.
Üldiselt kui endal hakkamist on siis soovitan openHAB-i kasutusele võtta, algul võibolla tundub keeruline alustada aga kokkuvõttes on sellel võimalus väga palju ja igasuguste vidinate tugi laieneb seal päris kiiresti.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
03.02.2019 13:39:46
|
|
|
Home Assistant on isegi natuke lihtsam seadistada, kui OpenHAB, aga siiski keerulised on nad kõik, kui üldse aru ei saa, mis sinna konfi failidesse ja kuidas kirjutama peab.
Sarnastest on veel https://majordomohome.com/ järgi proovimata, muidu aga isenokitsejatele ongi Domoticz, OpenHAB; HomeAssistant ja MajorDoMo ilmselt esimesed variandid millede vahel valida.
Ja neid on tegelikult veel kümneid, lihtsalt kasutajas- ja arendajate kogukond ei pruugi neil väga suur olla.
Kõik, kes ka oskaksid, et taha lihtsalt susserdada selle konfimisega, vaid soovivad pigem mugavamat valmislahendust, mis lihtsalt toimiks ja teeks mida soovitud, selle eest muidugi vastavalt makstes.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
OmIkRoNiXz
HV vaatleja
liitunud: 12.03.2007

|
|
| tagasi üles |
|
 |
ketas
HV vaatleja
liitunud: 03.09.2005
|
04.02.2019 04:10:04
|
|
|
njaa ma vaatasin viimased 10 lehte läbi ning otsisin ka ja selgus et enamus juttu keerleb valmistoodete ümber mis maksavad umbes 60 eurot tükk, millel on vigane soft, mille patarei kestab aasta, mis kasutavad suhtlemiseks mingit müstilist raadioprotokolli, ei sobi kokku, keskseade on jama ning äpp sitt
kas leidub ka inimesi nagu mina kes läheks sellest kõigest mööda ja teeks nõudmiseks et side olgu 100% ip (kusjuures alati turvatud) ning selle all on wifi või ethernet... ja et soft on enda kirjutatud kasutades ka mingeid mõistlikke kooditükke teistelt... mul on hetkel näiteks valmis veebiliides telefonist juhtimiseks, keskkontroller reeglitega ning ka kontrolleri külge käivad sisend-/väljundseadmete soft
küll jah, arendus on hetkel seisma jäänud raua poolel ühe beaglebone blackiga edukale testimisele
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
04.02.2019 19:00:31
|
|
|
| ketas kirjutas: |
njaa ma vaatasin viimased 10 lehte läbi ning otsisin ka ja selgus et enamus juttu keerleb valmistoodete ümber mis maksavad umbes 60 eurot tükk, millel on vigane soft, mille patarei kestab aasta, mis kasutavad suhtlemiseks mingit müstilist raadioprotokolli, ei sobi kokku, keskseade on jama ning äpp sitt
kas leidub ka inimesi nagu mina kes läheks sellest kõigest mööda ja teeks nõudmiseks et side olgu 100% ip (kusjuures alati turvatud) ning selle all on wifi või ethernet... ja et soft on enda kirjutatud kasutades ka mingeid mõistlikke kooditükke teistelt... mul on hetkel näiteks valmis veebiliides telefonist juhtimiseks, keskkontroller reeglitega ning ka kontrolleri külge käivad sisend-/väljundseadmete soft
küll jah, arendus on hetkel seisma jäänud raua poolel ühe beaglebone blackiga edukale testimisele |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
12.02.2019 00:41:54
|
|
|
Võtsin kätte panin HomeAssistanti vanale Raspberry PI peale tundub hea lahendus dockeri konteinerid jne kiiresti sai kõik jooksma. Hetkel jookseb sinna data mitmelt enda ehitatud temperatuuri/niiskuse sensorilt, PIR ESP8266 baasil + DHT11/21. Leidsin hiljuti endale sobiva lahenduse Sonoffi baasil, mille algse Hiina softi saab vahetada Tasmota vastu. Hetkel võrgus neli erinevat Sonoff moodulit. Viimasel ajal eksperimenteerin 433Mhz peal olevate seadmetega üks juhtmevaba PIR ja kolm ukse/akna sensorit, senimaani on vägagi hästi töötanud.
Tahaks igasse tuppa ühe temperatuuri/niiskuse sensori saada oskab keegi mingeid valmis lahendusi soovitada? Kus kohast kaas AHVid targakodu asju seotavad, Hiinast on tore osta aga üldiselt kuu on tarne jaoks liiga pikk?
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
12.02.2019 09:01:24
|
|
|
Hea vihje, võimalik et täitsa sobib hetkel muidugi ühtegi sonoffi anduri sisendiga pole .
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
12.02.2019 09:55:24
|
|
|
lehm2, lõikad selle pistiku maha ja ühendad olemasoleva Sonoffi vaba PINi külge. Ütled Tasmotast mis PINi küljest Sonoff konkreetse anduri leiab ja olemas
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.02.2019 18:45:56
|
|
|
Homey kasutajatele. https://flow.homey.app/
Ma ole vana versiooni torkida saanud, kuid seda flow ülevaatlikkust arvutitekraanilt igatseti kõvasti taga.
Noh, siin ta siis nüüd on.
https://blog.athom.com/announcing-homey-flow-for-web/
Tegelikult üks kasutaja oli sarnase asja juba valmis nikerdanud, kuigi see oli suht beeta staadiumis alles tal.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
okpoiss
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
25.02.2019 21:55:02
Homey |
|
|
Sai ka Homey soetatud ja testiks siis Fibaro door sensor 2 ja Fibaro smoke sensor.
Mõned küsimused on tekkinud, millega ehk mõni kogenum oskab aidata.
Ukse andur suudab aeg ajalt enda contact alarmi sisse jätta, ehk siis ei näita, et uks on sulgenud. Enamasti töötab, kuid korra paari päeva peale suudab ikkagi segi minna. Ise ta seda korda ei tee, et aitab kas restart. Milles võib probleem olla? Samas ka temp anduri viimane info on paaripäeva tagune.
Sama jama oli ka suitsuanduri testimisega reaalse suitsiga, et alerti maha ei saanud enne, kui andur seadmest üldse eemaldada.
Minu vòi pereliikmete automaatne kodusoleku kontroll ei toimi. Ta lihtsalt ei trigerda olekut ise. On keegi selle tööle saanud?
Kas on Homeyle olemas ka dashboard lahendus või kuidas ma näiteks näeksin suitsuanduri termomeetri mõõtegraafikut?
Hetkel on süsteem ikka väga ebastabiilne, et kodust vara sellele usaldada väga veel ei julgeks.
Homey ja seadmete softid on kõik uuendatud. Kuidas teistel kogemused?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.02.2019 22:27:12
|
|
|
Mul on ka need liikumisandurite ja ukseandurite trigerid siin kõik püsti.
Vanema Fibaro ukseanduri temperatuuriandurit ka ei tuvastata mingitki moodi, mitme anduriga see jama. Panin prooviks HomeAssistanti külge, töötab, tagasi Homey külge ja ei tööta. Seadmete tehasereset ei anna tulemusi.
Fibaro z-wave5 ukseandur, mis õues tempi mõõdab sic!, uuendab ka ennast suht kaootiliselt, ehk siis eriti ei uuenda tegelikult.
Fibaro nupp ja üldse patareitoitel stseenikontrollerid ei taha ka eriti töötada (tegelikult praktikas korraks töötavad ja siis enam käske ei edasta, või Homey ei tuvasta. Kõik seadmed ühes toas testimiseks mõne meetri kaugusel ja otseleviga.
Association´e ei ole ka suutnud patareitoitel lülititega teha, ülesäratamist on ma ei te palju tehtud aga no ei tööta asjad.
Fibaro RGBW lülitit polegi suutnud tööle panna nelja eraldi kanalina, nagu varem teiste kontrolleritega oli jne jne. ooo-mai-ooo.
okpoiss, mul suitsuandurit pole, ilmselt smoke levelit võib siin näidata.
https://insights.homey.app/
See insights on tore, aga ka see töötab ju vigaselt, kuna näiteks tänase päeva, eilse päeva, käesoleva kuu, jne elektritarbimisi ju ei näita, on mingi graafik, millest pead konkreetse ajavahemiku tarbimisi ise ajaskaalalt arvutama.
Oli see Fibaro mis ta oli selles graafiku osas, aga valides kuupäeva sain ka konkreetse ajavahemiku tarbimise, Homeys seda pole. Kuupäev on, tarbimist aga ole, elektriarvesti, mis arvet arvutab, arvab teisiti.
No mis sa seal arvutad, kuna Aeotec clamp on ju ka pooliku lahendusega, tunnistab ainult ühte voolumõõtekanalit. Ülejäänud kaks on olematud.
But Hey, Works with Homey
Tegelikult on need kõik basic asjad, mis võiksid töötada aga nad ei tee seda. Ehk siis see kolmanda osapoole arendajate kaasamine on ka nii, ehk kui viitsitakse, tehakse.
No muidugi see Homey Ver2. lahendus, kõik arendajad peavad oma äpid sinna peale uuendama, seega võib ju ka vigu olla ja neist tuleb arendajat teavitada.
Aga ma ei viitsi. Siis võinuksin HA edasi kasutada juba. Teeb sama välja.
Plug and forget sobiks mulle rohkem.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
okpoiss
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
25.02.2019 22:54:54
|
|
|
Door sensor 2 kinab temperatuuri küll, kuid andur ise on kuidagi ebastabiilne. Hetkel näiteks avamime/sulgemine toimib aga temp on ikka uuendamata.
Insight on abiks, seda ma veel ei olnud leidnud.
Eks peab veel katsetama. Näiteks on ideid, kuidas saaks lahendada seda, et näeksbjooksvalt andurite olekuid ja temperatuure. Selline dashi moodi vaade oleks asjalik. Hetkel on selline pimedas kobamine ja loodad, et asjad toimivad. Hea oleks vaadata palju näiteks keldris hetkel temparatuur on ja toa õhuniiskus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.02.2019 23:18:10
|
|
|
Siis on veel selline tore lehekülg, kui pole juba tuttavad: http://developer.athom.com/
Ma olen ukseanduri raporteerimise edastusaega muutnud seadme sätetest ja ka temperatuurivahmikku, et tihemini raporteeriks. Kuid mulle tundub pigem, et siis lakkab seade üldse vastamast ja ühendumast.
Lõpuks ma need fibaro muna andurid eemaldasin resettisin tehaseseadetesse, kuna keeldusid üldse töötamast parameetrite muutmise järel. Nii ver1 kui ka ver2 andurid.
Patareitoitel seadmete parameetrite puhul tuleb need alati nn. üles äratada, kui tahad nende sätteid muuta, et need ka rakenduks seadmes endas.
Ma olen ka ise täiesti iduroheline selle Homeyga, ilmselt teen vahel midagi nii, kuis ei peaks. Õppimisaeg alles...
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
26.02.2019 08:41:51
|
|
|
Mul oli esiti probleem fibaro liikumisanduritega mille infot Homey nägi kaootiliselt. St 10 liikumisest 7 korral pani tule põlema ja 3 korral ei pannud. Täna on seis 10:10 ehk siis wc-s käies enam pimedas ei pea kobama
Ukseandurit mul endal hetkel kasutuses ei ole, aga testin need ka ära. Homey Fibaro app on nende enda tehtud seega kõik sellised mured võiks otse neile saata.
okpoiss - kui sul mingi info jääb "kinni" siis seadme eemaldamise asamel proovi teda üles äratada (3klikki nagu lisamisel). Kunagi oli Homeyl olemas dashboard app ma natuke torkisin, ei tea kas see 2.0 versiooniga juba töötab? Sinna sai laduda tempe ja muud infot peale.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
26.02.2019 09:06:34
|
|
|
Lauri_s, seda nn. Dashboard äppi, ilslet siiki arvuti töölauarakendust pead silmas, igatsetakse suht palju taga jah, Homey aga väidetavalt ei taha seda luua enam, pidavat asi olema hea androidiäpiga ka seadistatav.
Aga nagu näha, eile nad väljastasid eile selle flow rakenduse desktopi jaoks.
Aga mis puutub Homey kui arendaja teavitamisse probleemidest, siis eile just lugesin seda soovitud Fibaro RGBW funktsionaalsust nelja eraldi kanali kohta, vastati mu meelest suht kõrgilt, et ei ole loodud jah tuge ja kes kurat seda ikka kasutada tahab niiväga.
Parameeter 14 fibaro RGBW sätetes, mille muutmine Homeys tulemust ei anna, kuna GUIS tugi ikka puudub. 2018 aasta request oli see foorumis.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
okpoiss
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
26.02.2019 20:52:49
|
|
|
| Kaalun Homey vahetada Fibaro vastu. On kellelgi kogemust?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
26.02.2019 22:12:06
|
|
|
oojaa
Kevadel saanuks 5aastat fibaro kasutamisest.
Ega tal midagi viga pole, sealgi omad oskused vaja selgeks saada ja kõik ei hakka kunagi ka seal veatult toimima, isegi z-wave seadmeid paljuski ei toetata, nagu igal konkureerival süsteemil.
Iseenesest on Fibaro kasutajale lihtsam üles seada ja kasutada, kui Homey.
Fibaro puudus on tänasega siiski ainult z-wave raadioseadmete tugi, erinevalt Homey võimalustest.
Muidu aga on rahulolematud kasutajad liikunud Fibaro juurest Homey juurde ja vastupidi.
Need süsteemid iseenesest nõuavad ikka inimeselt kapoti all tegutsemist, või siis ostad teenusena toe sisse.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
okpoiss
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
26.02.2019 22:51:23
|
|
|
Ma täitsa usun aga hetkel see, et need andurid töötavad nagu jal juhatab tekitab tunde et Homey on lihtsalt ilus seade nurgas. Kuidas ma tean, et suitauandur mulle teate saadab, kui jama majas?
Aga miks Fibaro välja vahetasid? Nagu aru saan siis see Homey 2.0 ongi hetkel suht toores. Kuidas vanem versioon oli?
Mul on lihtsalt 1 nädal veel aega testida, sest siis saab 14 päeva läbi, millal saaksin seadme lihtsalt tagasi saata.
Palju seadmeid Homeyga kontrollid ja kuidas stabiilsus on? Soovitus stabiilsete ukse, liikumis, uputus ja wallplug valikuks?
Edit: testisin Fibaro ukse andurit ja tundub et ebastabiilsuse põhjus on kaugus Homeyst, mis on muidugi u 9 meetrit ja vahele jääb 2 telliskivi seina. Kas see ongi lagi? Seadmed peaks siitma läbi üksteise levi pikendada, kas see töötab automaagiliselt või peab selleks midagi tegema? Kuidas siis välised seamed töötavad kui levi on olematu?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
26.02.2019 23:06:18
|
|
|
okpoiss - ma saan aru et sul on kasutusel Homey ja 2 patareiandurit. Need töötavad ainult otselevis Homeyga ja sõltuvalt mis takistused vahele jäävad võib levi olla 30m kuni 3m. Saad suitsuanduriga mõõta levi majas - hoia nuppu all kuni käib piiks, lase nupp lahti ja oota - kui tuli läheb lillaks kliki korra peale. Nüüd näitab ta ära leviala. Roheline OK, Kollane (läbi mõne repiiteri, mida sul ei ole) ja lilla/punane näitab et levi ei ole.
Minul on Homey 2.0 taga hetkel pea 30 z-wave seadet ning pean ütlema et tegelikult kõik töötab. Mul on ka paaril korral olnud juhuseid kus mõni seadme oleku info ei jõua Homeyni kohale, aga see on üsna harv. Jah siin on asju mis vajavad ühe või teise arendaja poolt täiustamist, kuid olles testinud erinevaid keskusi siis sellise hinna eest on tegu täitsa toreda asjaga. Homey pluss on nagu Jägaja ütles see, et sa ei pea raadioside mõistes piirduma vaid Z-wave protokolliga vaid saad ka zigbee, RF 868/433 seadmeid kasutada.
Mis puutub Fibarosse siis täna on neid ainuüksi eestis julgen öelda üle tuhandes majapidamises. Eks sealgi on omad nüansid ning igal juhul soovitan leida see väike lisaraha ja panustada kohe HC2 keskuse peale. Lite keskus on kapriissem olnud. HC2 taga on meil endal ca 300 korterit, kus elavad inimesed kes nutikodundusest väga midagi ei tea - ja ega seal midagi väga torkida ka ei ole vaja.
Aga nagu aru saan siis sulle meeldib ise nokitseda ja pusida, siis minu aus hinnang on selline:
Homey
Plussid: Homey on oma hinna eest hea valik - mitmekesine seadmevalik ning fakt, et liidestusi saab juurde teha igaüks kel selleks huvi ja motivatsiooni. Süsteemi seadistamine on üsna lihtne ja arusaadav. Vähesed "äpid" mida ma olen näinud, mis vajavad süvitsi minekut. Enamasti laed alla, järgid juhiseid ja töötab. Pall näeb ise ka hea välja ning esialgu kasutu LED rõngas on väga hea öölamp
Miinused: Homey z-wave seadmete lisamine peab olema vahetus läheduses (Fibaro näiteks lubab ka suvalises kohas läbi meshi seda teha). Tegemist on suhteliselt noore tootega, st siit-sealt on näha titevigu. Näiteks see RGBW mooduli küsimus. Ressursi mõttes on tunda, et võrreldes HC2 keskusega on aeglasem. Eriti paneb seda tähele mõndasid flows-id kasutades mis on seotud valguse juhtimisega. Vitrumi lüliti ja fibaro relee kasutamine on tehtud mul flowga. Vahel läheb tuli hetkega põlema, vahel võtab mõtlemisaja.
Fibaro HC2
Plussid: tegu on väga võimeka seadmega, millega saab teha peaaegu kõike mida automaatikasüsteem peab tegema (vajab Lua keele oskust). Näiteks saab Fibaro soovi korral liita modbusi seadmetega - tuua vent, jahutus, õhksoojuspump jne ka automaatikasüsteemi osaks. HC2 on väljas u 7 aastat kuid senimaani on riistvaraliselt ressurssi küll. Kes keerukamaid süsteeme ehitab on mälu ka juurde pannud (jah seda saab teha). Seadistamine on eestikeelses keskkonnas ja suhteliselt lihtne.
Miinused: HC2 hind võiks olla 299, oleks see palju levinum. Teatud funktsioonide mõnusalt tööle saamine vajab progemisoskust või vähemalt arusaamist sellest - foorumites koode ja juhendeid palju. Riistvaraliselt on liidestus ainult Z-Wave ja lan võrk. Fibaro kasutajad (eriti pikajaalised) on kogenud ka seda rõõmu kui liiga toores soft välja lastakse, aga eks seda juhtub ka suurtel tegijatel (Apple).
Mina isiklikult soovitan sul läbi mõelda mida sa soovid kokkuvõttes saada. Homey on kiiresti arenev ja potentsiaalikas seade. Kui arvad, et see ei ole ikka sinu jaoks siis Fibaro poole vaadates soovitan võtta pigem HC2 või oodata kuni HC3 välja tuleb.
Homey osas - ma ei tea kust sa selle soetasid, aga paljud e-poed ei võta selliseid seadmeid tagasi kui need on juba veebis registreeritud ehk siis käima pandud ja kasutatud. VÕS: "Et veenduda asja olemuses, omadustes ja toimimises, peaks tarbija käsitsema ja kasutama asja üksnes nii, nagu tal lubataks tavapäraselt seda teha poes."
|
|
| tagasi üles |
|
 |
okpoiss
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001
|
26.02.2019 23:41:28
|
|
|
Lauri_s tänan põhjaliku tagasiside eest. Hetkel testinnja katsetan kuidas saan. DIY ei ole probleem. Homey vaba platvorm tegelikult meeldib ja on juba ka mõned ideed veidi API kallale minna. Kuna targa kodubseadmetegabolen veel suhteliselt algaja, kulub hetkel tõesti palju aega foorumite ja artiklite lugemiseks.
Fibaro puhul meeldib mulle kõige enam dashboard, mis annab ülevaate kogu sensorimajandusest. Jääb loota, et Homey teeb sarnase asja kinagi või kui API seda toetab, nikerdan ehk ise enda jaoks miskit. Niipalju kui uurond, siis ideaalset hubi eineksisteeri. Igaühel omad plusod ja miinused.
Headest andurisoovitustest ära ei ütleks. Aitab vältida liigseid kulusid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
05.03.2019 00:08:56
|
|
|
Sooviks välisvalgustuse lülitamise targemaks muuta, millised variandid selleks oleks? Kõige lihtsam on osta odav prožektor liikumisanduriga, kuigi pole vist kõige targem lahendus. Otsisin erinevaid PIR lahendusi aga välitingimuste jaoks on neid üpriski vähe, mille tahaks sonoff-ga ära ühendada. Välikaamera variant oleks ka, millega suudaks liikumist tuvastada. Millised variandid veel oleks?
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
05.03.2019 02:17:40
|
|
|
Variant on hämaraandur, või on vaja vahepeal ära kustutada?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
05.03.2019 05:25:32
|
|
|
| lehm2, mina kombineerisin tavalise rumala liikumisanduriga prose ja Fibaro relee (selle asemel võib kasutada Sonoffi releed + pisikest vahereleed et prose 230V väljundist kuivkontakt info saada) Ühendatud on selliselt, et prože liikumisandur annab lihtsalt infot minu nutikodule, kui pimedal ajal liikumist tuvastatakse. Edasi on juba nutikodu loogika asi otsustada kas peaks selle teadmisega midagi pihta hakkama või mitte.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
05.03.2019 08:52:17
|
|
|
oot, mismoodi siis?
Proze llikumisandur annab läbi vaherelee Fibaro relee IN sisendisse signaali, ja Fibaro paneb siis proze põlema ja vahepeal tarkkodu otsustab, kas panna kustu või mitte?
Või miks see vaherelee (kuivkontakt) seal vahepeal üldse on? Mingi info on nagu puudu
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
triu
HV vaatleja
liitunud: 09.08.2013
|
05.03.2019 09:05:54
|
|
|
Pakuks, et Fibaro IN pole õnnelik 230 voldi AC üle?
"oot, mismoodi siis?
Proze llikumisandur annab läbi vaherelee Fibaro relee IN sisendisse signaali, ja Fibaro paneb siis proze põlema ja vahepeal tarkkodu otsustab, kas panna kustu või mitte?
Või miks see vaherelee (kuivkontakt) seal vahepeal üldse on? Mingi info on nagu puudu eusa_think.gif"
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
05.03.2019 09:07:55
|
|
|
triu,
Spoiler 
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
05.03.2019 10:09:17
|
|
|
jägaja, triu, Minul vahereleed vahel pole vaid prose liikumisandur annab signaali otse IN2 otstele. Tegemist on 1x2.5kw releega seega teine sisend lülitab tal sisuliselt virtuaalset releed. Vaherelee märkus käis Sonoffi kohta. Need tahavad kuiva kontakti saada. Kuna hämara info minu jaoks oluline ei ole - kasutan päikesetõusu j a-loojangu infot ja sealt tuletatud koidu ja eha aega, siis on see pote mul täiesti maha keeratud. Liikumisandur triggerdub iga liikumise peale, olenemata sellest kas on pime või mitte.
Edasi on juba targa kodu loogika: KUI on liikumine, JA on hämar või pime aeg, SIIS pane tuli põlema ja hoia teda põlemas kuni vähemalt 10min jooksul pole uut liikumist tuvastatud. Siis kustuta tuli ära.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
05.03.2019 12:46:55
|
|
|
raitl, ok. Jäigi natuke selgusetuks, et kas see vaherelee on igal juhul vahel. Aga ei, muus osas on loogika nagu ette kujutasin.
(See sulgudes osa ei jõudnud esimese hooga kohale, kuigi see oligi sulgudes ja eraldi lahenduse kirjeldusena, vahereleega ja puha )
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
06.03.2019 13:25:32
|
|
|
Vahepeal natuke Fibaro poolelt ka uudiseid. Kuigi ametlikult veel ei ole müügile paisatud, siis siit-sealt juba saab neid kätte - smart implant. https://www.fibaro.com/en/products/smart-implant/
Tegu Fibaro universaalse anduri järglasega, mis on tegelikult uskumatult lahe vidin Z-Wave automaatika maailmas.
Mis tal on olemas:
a) 2 sisendit NO/NC või 0-10V
b) 2 releed (kontaktivabad) potentsiaalivabad.
c) 6 temperatuurianduri sisendit DS18B20
d) 1 x DHT22 niiskuse+temperatuurianduri sisend (sellisel juhul 6x temp ei saa kasutada).
e) Sisse-ehitatud temepratuuriandur. See andur on pigem informatiivne, sest 24V toite korral genereerib pingeregulaator sees piisavalt sooja, et häirima hakata. Ma madalama ca 9V pingega ei testinud ise.
Soovituslik jaemüügihind vaid 45€
Ta asendab out of the box fibaro universaalse anduri ja FGS 222 relee.
Eriti äge on see, et saab kasutada väga mitmekülgselt. Näiteks võib tal olla küljes samaaegselt 6 temperatuuriandurit (ruumide temperatuurid), lisaks võib ta lugeda 0-10V sisendiga õues olevat LUX andurit ja teise sisendiga NO/NC valve staatust. Relee väljundiga saab juhtida näiteks Paradox valve keyswitchi ja teise releega võib avada auto väravat.
Kõik on loomulikult ilusas väikeses karbis ja Z-Wave 500 seeria kiibi peal.
NB! vanem universaalandur on ka lõpumüügis paljudes kohtades https://www.indome.ee/et/a/fibaro-universaalne-andur
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|