Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia TV märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 954, 955, 956 ... 1186, 1187, 1188  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kavatsed peale järelvaatamise lõppemist tellida salvestusteenust 5€ kuus?
Jah
9%
 9%  [ 51 ]
Ei
43%
 43%  [ 228 ]
Mul juba olemas
38%
 38%  [ 202 ]
Kolin mujale
9%
 9%  [ 49 ]
hääli kokku : 530

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 00:02:51 vasta tsitaadiga

Eks meil siis ole kõigil lõbus. See on peamine.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 11:01:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

HDMI CEC on selline protokoll ja süsteem, mis annab käske.

Me võime sama väita Ethernet, Wifi, Bluetooth jne. kohta. Ja siis öelda et seade A keeras seadme B tuksi, sest seade B töötas laitmatult seni kui süsteemi lisati seade A. Näiteks mul läks kohe pärast uue Arrise kasutusele võtmist lootusetult tuksi seni 3 aastat laitmatult töötanud LG Magic Remote. Kas peaksin samuti sellest midagi järeldama? Mina usun siiski et sündmused lihtsalt juhtusid samaaegselt, mitte üks ei põhjustanud teist. Ja üleüldse, mis kuradi pärast peaks Telial olema huvi häkkida kellegi telerisse? Lõpeta ükskord ära see paranoia!
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 11:47:11 vasta tsitaadiga

Häkkimist ma pole kunagi väitnud. Muud järeldused tee ise. Kui erinevate osapoolte seadmed töötavad ühtses süsteemis, siis nad peavad vastama nõuetele. Boxi ja teleka vahelise CEC-i toimuvuse osas on faktide näol tuvastatud, et nad pole omavahel sobilikud, kuna mittetöötamisi on palju.
See, et süsteemis võib 1 seade teise x tingimustel pöördumatult pekki keerata, pole mingi uudis- kui seda kuuldes kellelgi lõbus on, siis on see rohkem kvalifikatsiooni ja elukogemuse teema. Ja miks peaks sinu usk olema parem minu ususust? Kas seda muudab paremaks, et sul on jüngreid rohkem?


viimati muutis sass24 29.11.2018 11:52:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 11:50:15 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
Kui erinevate osapoolte seadmed töötavad ühtses süsteemis, siis nad peavad vastama nõuetele.

Järelikult sinu teler ei vastanud neile nõuetele. Või mida sa väita üritad?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 11:54:12 vasta tsitaadiga

Mis tuli ajaliselt hiljem ja kas ajaliselt hiljem lisatud seadmel oli kaasas nõue, teda mitte lülitada HDMI1.0 seadmete külge?

viimati muutis sass24 29.11.2018 11:54:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 11:54:36 vasta tsitaadiga

Ise pmst kõiki võimalikke ja võimatuid asju katsetand ja no ei saa lahti sellest jamast, et paned tööle, hääl on aga pilt tuleb mitme minuti pärast icon_evil.gif
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 11:56:46 vasta tsitaadiga

Su telekas ei ole sobilik selle boxiga, vii box poodi ja võta vanem mudel või siis too telekaks uuem. Eespool küll Telia jüngrid ja fanaatikud usuvad, et Telia sedmetel pole midagi viga.

Edit. Kontrolli teleka tarkvaralise uuendamise võimalust.


viimati muutis sass24 29.11.2018 12:02:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 11:57:37 vasta tsitaadiga

Auron, Mõne teise teleka taga pole võimalust proovida?
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 12:46:58 vasta tsitaadiga

Miks soovitate proovida teise teleka taga, kui lahendus on vaja saada konkreetsele? Teise teleka taga võib Telia ju ise neid pokse proovida.

Ekspressist lahe lugu (tasuline): https://ekspress.delfi.ee/kuum/eesti-suurpangad-ja-telekomifirmad-on-muutunud-laisaks-nagu-karnkonnad?id=84496877

Sealt
tsitaat:
Kui vaadata Telia ja Elisa (endine Starman) teleteenuseid, on pilt nukker. See võiks ju ometi olla üks
valdkond, kus teha midagi lahedat. Eesti inimene vaatab mitu tundi päevas televiisorit. Telia ja Elisa
kontrollivad sadade tuhandete inimeste televiisorikasutust. Kliendid on mitmeks tunniks sinu käsutuses, tee
ometi midagi!
Aga igaüks, kes õhtuti diivanil lesides ühe käega telefonipulti klõpsib ja teise käega oma nutitelefoni
sõrmitseb, võib mõttes läbi teha järgmise võrdluse.
Ühel pool on seade, mille peal jookseb tohutul hulgal keerulist tarkvara, kes teab kui palju rakendusi. Seade
töötab nagu õlitatult, mugavalt ja sujuvalt. Pakub sulle igasuguseid lahedaid võimalusi.
Teisel pool on küll hiigelsuur ekraan, aga kasutajaliides näeb välja, nagu oleks pärit aastast 2007. Aeglane,
jookseb vahel kokku, eriti midagi teha ei saa. Enam-vähem ainuke uuendus on telesaate tagasikerimise
funktsioon. Kui mõelda toote peale, kus ühes otsas on tehniline seade ehk televiisor ja teises otsas
sisutootjad ehk telekanalid ja produktsioonifirmad, siis mõlemas otsas jagub potentsiaali ja innovatsiooni
küllaga. Saaks teha ägedaid asju.
Aga nende kahe vahel on innovatsiooniinvaliidist telekomifirma. Ilmselt kuskilt Taiwanist on ostetud
konteinerite kaupa kõike odavamaid digibokse. Selle peale on programmeeritud – ei tea, kas Eestis või
Indiast tellitud odava allhankega – rohmakas tarkvara


viimati muutis sass24 29.11.2018 12:50:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
armjan
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.05.2008




sõnum 29.11.2018 12:48:34 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
Miks soovitate proovida teise teleka taga, kui lahendus on vaja saada konkreetsele? Teise teleka taga võib Telia ju ise neid pokse proovida.


Lõpeta vee sogamine. Sinu saaga ei ole teps mitte seotud Auroni poolt öelduga.

Auron, antud viga võib esineda MinuTV teenusel.
Uurin, mis põhjus ja millal saab lahendatud.
Viga on Telia poolne.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 13:01:57 vasta tsitaadiga

Milleks selline tigedus? Küss oli konkreetne:
tsitaat:

Miks soovitate proovida oma boksi teise teleka taga, kui lahendust on vaja saada konkreetsele telekale?

Kogu lugu. Palun püsi pükstes ja vasta, milleks siia tuua teist telekat?

ja vingumise lõpetuseks on lõpuks mööndud T viga. Asi seegi. Kusjuures mul Sony tegi ka paar korda enne nii nagu Auron kirjutas ja siis läks p..e.

Kuu aega kisa, usuõda ja lõpuks konstateering:

Auron, antud viga võib esineda MinuTV teenusel.
Uurin, mis põhjus ja millal saab lahendatud.
Viga on Telia poolne.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
armjan
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.05.2008




sõnum 29.11.2018 13:02:59 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
Milleks selline tigedus? Küss oli konkreetne:
tsitaat:

Miks soovitate proovida oma boksi teise teleka taga, kui lahendust on vaja saada konkreetsele telekale?

Kogu lugu. Palun püsi pükstes ja vasta, milleks siia tuua teist telekat?

ja vingumise lõpeatuseks on lõpuks mööndud T viga. Asi seegi. Kusjuures mul Sony tegi ka paar korda enne nii nagu Auron kirjutas ja siis läks p..e.

Kuu aega kisa, usuõda ja lõpuks konstateering:

Auron, antud viga võib esineda MinuTV teenusel.
Uurin, mis põhjus ja millal saab lahendatud.
Viga on Telia poolne.


Saa lõpuks aru... See pole sama teema!
Teist TVd soovitas proovida foorumi kasutaja, mitte Telia. Mõistlik on alati proovida ka teiste seadmetega. Antud juhul vastasin, et viga Telia poolt ja tv vahetamine ei lahenda viga.

Kordan - lõpeta vee sogamine!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 13:24:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Teist TVd soovitas proovida foorumi kasutaja, mitte Telia.

See arusaadav, kuid miks sa siis mulle oponeerisid, kui ma esitasingi selle küsimuse inimesele, kes seda soovitas? Mõistlik olnuks piirduda viisaka, nüüd esitatud jutuga. Soovitus teist telekat proovida on suht ajuvaba enne, kui pole selge, kas inimesel on teist, teine kaalub palju (logistiline raskus) jne. Lihtsad asjad, mida vist pikemalt pole mõtet käsitleda. Kuivõrd see on sama teema, on jälle oletus, kuniks pole konkreetset vea iseloomu ja lahendust käes.

Ja kui juba neid bugisid otsima hakkate, siis palun ka uurida, miks:
-CEC töötab nii nagu Jumal juhatab,
-telekale esitav videoformaat on seotud Ultra Deep Coloriga hägusloogiliselt nagu eespool kirjas,

Anda vähemalt juhis LG Magic remote puldi sidumiseks oma uuema digiboxiga ja tagada, et kõik käsud töötavad (hetkel on probleem ratta vajutamise käsuga teleka sisselülitamise järgselt).
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 13:36:12 vasta tsitaadiga

sass24, Sinu vastusest võis välja lugeda justkui sa pidasid mind Telia kõneisikuks. Kinnitan, et seda ma pole.
Puht tehnilisest huvist tegin teisele kasutajale soovituse võiimaluse korral proovida teist telekat. Vähemalt kui teise teleka taga sama jama, siis saab välistada teleka enda ühilduvusprobleemi ja siis on tõesti tegu digiboksi süüga millele saab ka viidata kaebust esitades.

Jah ma mõistan, et see pole kliendi asi otsida milles viga on. Klient ootab töötavat lahendust ja peab selle ka saama. Minu post oli ka ainult soovitus mitte käsk.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 14:16:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Jah ma mõistan, et see pole kliendi asi otsida milles viga on. Klient ootab töötavat lahendust ja peab selle ka saama.


See eeldus peaks antud teemas pidevalt püsima. Siis peaks ka arutelu olema kliendikeskne. Klient esitab lihtsalt probleemi ja teda ei hakata igasuguse umbluuga materdama, jagada talle soovitusi terve küla telekad kokku tassida, neid proovima hakata (kuigi ma üritan mõista soovitaja heatahtlikkust) ja tal ei pea ka olema mingit tõendamiskoormust. Vajadusel esitatakse lihtsalt täpsustavaid küsimusi.

Kuna uus box on lastud laiatarbesse, siis kas Telia või boxi tootja on talle teinud HDMI sobivustestid nagu siin kirjas: https://www.hdmi.org/manufacturer/testing_policies.aspx ?
Lisajutt http://4k.com/ultimate-guide-to-4k-tv-and-device-connectivity-hdmi-1-4-hdmi-2-0-cables-hevc-hdcp-and-vp9/

Viimases viites on ka HDMI1.x ja 2.0 erinevused tabeli kujul. Näiteks on seal viidatud, et 2.0 kasutab juba CEC Extensions.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 15:18:53 vasta tsitaadiga

Boks vastab lubatud nõuetele mis on kirjas siin:
https://www.arris.com/products/vip5305/
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 16:20:02 vasta tsitaadiga

sass24, tegelt ma saaks täitsa aru kui probleem oleks selline kus pilti nö. never ever ei tulegi ja otseselt olekski, et su seade ei toeta mingit plapla protokolli kuna liiga vana jne. Seda aga pole - ideena töötab aga lihtsalt lolli viivitusega teatud olukorras.

Tomorrow, nagu eespool mainisin siis mul 2 seda uut ufo boksi ja samsungi taga töötavad mõlemad nagu peab - SONY taga mõlemad jamavad ehk siis pole kindlasti tegu nö. üksiku seadme veaga vaid mingi tarkvaraline kala. Jama ilmneb vaid siis kui telekas on olnud mitmeid tunde väljalülitatuna - kui juba töötab ja panna kinni ja natsa ajapärast tööle siis toimib kohe. Ehk piltikult öeldes on siuke tunne nagu arvutiga kus biose patakas on tühi ehk kui järgmine kord tööle paned siis on settingud ära ununenud.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 17:27:26 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Boks vastab lubatud nõuetele mis on kirjas siin:
https://www.arris.com/products/vip5305/


Äkki olete nii pai ja annate sealt täpse viite vastusele mu küsimusele? Näiteks ma ei loe sealt kuskilt välja, kas box on kompatiibel vanemate HDMI-dega või mitte? >Hetkel on ju tuvastatud see, et CEC ei saa olla (vähemalt vanemate HDMI-de osas) teste läbinud. PWR on/ off telegrammid ei tohiks olla kuidagi muutunud. Lisana võite jutustada, kui lahkus lubab, kas Telia ise on loginud ja uurinud, mis bitid/ baidid selle boxi ja teleka vahel liiguvad (st liiklust loginud). Võtta loomkatseks mingi vana Sony (kuna sellega tundub olema teemasid) jne.

Viitan siia erinevad HDMI-de omadused, et selgem oleks. http://4k.com/wp-content/uploads/2015/12/hdmi_pic2.png

Üldiselt võiks Telia olla tänulik, et keegi viitsib veel neid jamasid kuskile serveerida. Kui jamast kõrini saab, siis jääb üle jalgadega hääletada (kui selline võimalus avaneb).


viimati muutis sass24 29.11.2018 17:39:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
armjan
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.05.2008




sõnum 29.11.2018 17:31:29 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
indrpo kirjutas:
Boks vastab lubatud nõuetele mis on kirjas siin:
https://www.arris.com/products/vip5305/


Äkki olete nii pai ja annate sealt täpse viite vastusele mu küsimusele? Näiteks ma ei loe sealt kuskilt välja, kas box on kompatiibel vanemate HDMI-dega või mitte? >Hetkel on ju tuvastatud see, et CEC ei saa olla (vähemalt vanemate HDMI-de osas) teste läbinud. PWR on/ off telegrammid ei tohiks olla kuidagi muutunud. Lisana võite jutustada, kui lahkus lubab, kas Telia ise on loginud ja uurinud, mis bitid/ baidid selle boxi ja teleka vahel liiguvad (st liiklust loginud). Võtta loomkatseks mingi vana Sony (kuna sellega tundub olema teemasid) jne.

Viitan siia erinevad HDMI-de omadused, et selgem oleks. http://4k.com/wp-content/uploads/2015/12/hdmi_pic2.png


"HDMI 2.0 is backward-compatible with previous HDMI versions"
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 18:02:04 vasta tsitaadiga

tsitaat:
"HDMI 2.0 is backward-compatible with previous HDMI versions"

Tore hüüatus, kas T box Arris 5305 on siis?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tompa
HV kasutaja

liitunud: 11.02.2014




sõnum 29.11.2018 18:28:01 vasta tsitaadiga

Sass mis sul viga on? icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 18:29:23 vasta tsitaadiga

sass24, selle HDMI CEC üle pole mõtet eriti jaurata, see käsustik on suht laialivalguv ja kohati ebamäärane ning kuidas keegi tootjatest seda parasjagu realiseerinud on, on teadmata.

Mul see töötab vahelduva eduga Arris -> Denon AVR suunal. Töötas vanaga kuidas kunagi, töötab uuega samamoodi. Kuidas kunagi. Enamasti siiski töötab. Aegajalt juhtub et AVR jääb tööle kui peaks välja lülituma. Ja siis ühel hetkel hakkab jälle toimima.
Ei julge kuidagi Arrist süüdistada, äkki on viga hoopis Denoni poolel. Juhtus sama asja ka Motorola boksiga.

ot:
Hetkel ei viitsi aga äkki kunagi võtan ette - http://irq5.io/2013/10/27/exploring-hdmi-cec/
RPi CEC on parim mida ma näinud olen, enamvähem kõik TV puldi nupud toimivad.
Kui RPi poolt kasutatava CEC teegi, 'libcec' koodi veidi lugeda, siis seal on üksjagu erinevate tootjate/toodete spetsiifilist koodi sees et asjad normaalselt toimiksid.
Loota, et kõik tootjad samamoodi omalt poolt teeksid sarnast "keemiat" et teistega ühilduda on naiivne.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 19:15:55 vasta tsitaadiga

CEC-i osas käib jutt käskudest 0x6B (Power Toggle), 0x6C (Power off), 0x6D (Power on), mis on standardsed algusest peale (ei ole Vendor specific) ja need ka ei toimeta selle boxi ning telekate vahel täie kindlusega. CEC on ikkagi mingil määral standariseeritud ja normeeritud. Dokus viidatud standardid on meil üle võetud. https://github.com/floe/CEC/blob/master/extras/CEC_Specs.pdf
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 29.11.2018 19:23:58 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
sass24, selle HDMI CEC üle pole mõtet eriti jaurata, see käsustik on suht laialivalguv ja kohati ebamäärane ning kuidas keegi tootjatest seda parasjagu realiseerinud on, on teadmata.

Mul see töötab vahelduva eduga Arris -> Denon AVR suunal. Töötas vanaga kuidas kunagi, töötab uuega samamoodi. Kuidas kunagi. Enamasti siiski töötab. Aegajalt juhtub et AVR jääb tööle kui peaks välja lülituma. Ja siis ühel hetkel hakkab jälle toimima.
Ei julge kuidagi Arrist süüdistada, äkki on viga hoopis Denoni poolel. Juhtus sama asja ka Motorola boksiga.

ot:
Hetkel ei viitsi aga äkki kunagi võtan ette - http://irq5.io/2013/10/27/exploring-hdmi-cec/
RPi CEC on parim mida ma näinud olen, enamvähem kõik TV puldi nupud toimivad.
Kui RPi poolt kasutatava CEC teegi, 'libcec' koodi veidi lugeda, siis seal on üksjagu erinevate tootjate/toodete spetsiifilist koodi sees et asjad normaalselt toimiksid.
Loota, et kõik tootjad samamoodi omalt poolt teeksid sarnast "keemiat" et teistega ühilduda on naiivne.

Arrise HDMI-CEC on vigane ja seda juba aastaid, sellest palju juttu kui Googlit kasutada. Sellest võib ilmselt järeldada et antud probleem ei ole Telia tekitatud. Mind paneb imestama miks Arris ei ole suutnud seda lahenda. Ilmselt puudub operaatoritel lihtsalt huvi töötava HDMI-CEC lahenduse vastu, neil tähtis et ainult nende asja vaadatakse, mitte muude asjade kasutusmugavus.

Mis Sinu võimu probleemi puutub, siis nii nagu mina asjast olen aru saanud, siis ükski kolmas seade ei tohikski AVR'i on/off käske saata, seda peab tegema teler, vastavalt sellele kas on AVR audioks valitud või mitte (ühelgi kolmandal karbil lihtsalt pole seda infot). Kui Arris hakkaks vägisi minu võimu sisse lülitama iga kord kui ma ta käima panen, siis hakkaksin mina karjuma siin.

sass24 kirjutas:
CEC on ikkagi mingil määral standariseeritud ja normeeritud. Dokus viidatud standardid on meil üle võetud. https://github.com/floe/CEC/blob/master/extras/CEC_Specs.pdf

Sul on õigus, kui seadmel või selle karbil on HDMI-CEC logo, siis peab see seade toetama standard käske. Minu teada Arrise karpidel ega seadmel seda logo pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 19:33:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Sul on õigus, kui seadmel või selle karbil on HDMI-CEC logo, siis peab see seade toetama standard käske. Minu teada Arrise karpidel ega seadmel seda logo pole.


HDMI ja CE on. Viimane tähendab, et peab olema EN-iga kooskõlas.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fate
HV kasutaja
Fate

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 19:40:32 vasta tsitaadiga

Tahaks tagasi saagi teemal "uus menüü vs vana menüü", "noppekanalite hind", "miks see kanal paketist ära võeti?" ja muid legendaarseid 5-lk arutelusid. Ei kannata enam...
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 19:43:01 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
tsitaat:
Sul on õigus, kui seadmel või selle karbil on HDMI-CEC logo, siis peab see seade toetama standard käske. Minu teada Arrise karpidel ega seadmel seda logo pole.


HDMI ja CE on. Viimane tähendab, et peab olema EN-iga kooskõlas.
mis see CE siia puutub? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DamienDK
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2005




sõnum 29.11.2018 19:43:36 vasta tsitaadiga

Täiesti lambist toob siia CE sisse? Mis otsast see CEC'iga seotud on?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 19:45:03 vasta tsitaadiga

https://www.tarbijakaitseamet.ee/et/ettevotjale/ce-margis

CE-vastavusmärgis on märgis, millega tootja märgib, et toode vastab märgise tootele paigaldamist sätestavate ühenduse ühtlustamise õigusaktide alusel kohaldatavatele nõuetele ehk CE märgise paigaldamisega tootele kinnitab tootja, et toode vastab kõigile selle toote osas kehtestatud nõuetele.

Täiendav info: https://europa.eu/youreurope/business/product/ce-mark/index_et.htm


viimati muutis sass24 29.11.2018 19:50:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 19:50:15 vasta tsitaadiga

eusa_wall.gif rofl.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 19:51:44 vasta tsitaadiga

CE-ga pole nalja, kui asjasse sekkub TJA. Siis icon_rolleyes.gif icon_evil.gif icon_confused.gif Kõige hullem jama, kui TJA vaidlustaks CE õigsuse, siis on bees.

viimati muutis sass24 29.11.2018 19:56:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
armjan
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.05.2008




sõnum 29.11.2018 19:55:37 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
CE-ga pole nalja, kui asjasse sekkub TJA. Siis icon_rolleyes.gif icon_evil.gif icon_confused.gif


Siis. Lendab päid kõikides elektroonikat müüdavates ettevõtetes, telkodes jne. Seda jama veel vaja, et TJA sellest hõngu ninna saaks.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 19:58:33 vasta tsitaadiga

Tehke oma CEC-id ja jamad siis vabatahtlikult korda (või nõudke karbi tootjalt) ja ärge lollitage tarbijaid. Täna tuli mulle veel kord Telialt kinnitus, et CEC ei saada mingeid käske. icon_biggrin.gif

Sest vigase CEC-iga on 2 võimalust:
-kas ta ei tee midagi
-või teeb KST .


viimati muutis sass24 29.11.2018 19:59:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 20:24:15 vasta tsitaadiga

teeks nüüd cec müütidega lõpu.
kiire video telerite eest.
on näha samsung 2013 F5300, sony 2008 W3000, sony 2009 vist W4500, LG 2017 B7 Oled, LG 2015 "äpiga" 7seeria (stb pwr off cec ei toimi, aitab õppinud TV nupp), samsung 2013 F6400
videos on näha hetkeks ka LG universaalpuldi võimalust (vabandan, lapse teleri OK nupp vajab kõva tallamist ja veel on videos sama teleri video sätete reso valik mida sass ei suutnud manada)
kõigil peamiselt kasutusel hdmi1 sest lg puhul võis korra teiste puhul olla reso valiku kuvamisel anomaaliaid, samas peale video tegemist toimisid ka teised.
hdmi deep color on ON. hdmi cec power juhtimised on ON nii telerites kui digiboksides.

Link

case closed minu poolt, usun, et on telereid mis ei KUULA sõna aga millegipärast enamik kuulavad.
kindlasti on ka 1000 erinevat kooslust ressiiverite ja muude seadmetega ja kõik ei sobitu ideaalselt aga see lihtsalt on nii, seni kuni igal seadmetootjal on oma cec nimi ja see pole enam meie kätes.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 20:51:47 vasta tsitaadiga

Müüti pole, varem panin kirja, mis LG 55UG870V puhul toimib, mis mitte. Sul on telekate valikul õnnelik käsi. Samas Telia äpi versioon ka uuenenud, nüüd on 6.38.2. Kisa alguses oli minuteada 6.38.1
Ekraani reso valikuga oli see teema, et boxi menüüs näitas täpselt nagu sul, kuid telekas ise ujus mingi aja pärast 2160p36 peale. Boxi menüüs näitas sel juhul jätkuvalt 50.
Ja kuna sul on LG Magic remote, siis palun määra see motorola puldińa (var 15) 5305 boxi juhtima ja vaata, kas pärast teleka sisselülitamist on tõrge rullile vajutamisel. Mul on. Jama läheb ära, kui valin kanali suvalise numbri.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2018 21:42:05 vasta tsitaadiga

sass24, isegi kui rulli ja sisse välja lülitamisega mingi tõrge on.. ei puutu see Telia "menüüsse"
Nagu videos näha, oli õnne teleritega, nii vanemate kui uutega, iga päev näen veel hulk tundmatu nimega telereid.. millega on õnne ja millega pole.
Ehk kokkuvõte on ikkagi see, et kui midagi on katki siis ei saa see olla otseselt Telia.. see on seadmete ühilduvus probleem, teler või digiboks.
Üks näide jäi mul üles panemata, OLED telerit oskas ARRIS kenasti kinni ja käima panna... samas LG teler oma puldist EI OSANUD digiboksi käima panna (näitaks ekraanil kas tahad oma seadet tööle panna.. OK ja sis läheb), kinni CEC oskas.
Seega viitab justkui konkreetsemalt teleri tootja poolele, seda enam, et mõlemad LG telerid käituvad CEC teemal erinevalt ja vigaselt. Sony, Samsung said erinevatel ekraanidel ideaalselt hakkama.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2018 00:06:08 vasta tsitaadiga

Ok, ma hetkel ei viitsi rohkem jaurata, Teil peaks olema "menüü" ees, mida süvendatult testida, boxi tootjat "peedistada" jne. CEC-i järeldus võib sul ka olla esialgne, ära häbene seda muutmast, kui asjasse vb olla rohkem süvened.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 30.11.2018 00:56:23 vasta tsitaadiga

Paistb et minu vana Amino läks ka kinni.
Lilla ekraani peal ainult ratas keerleb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lurr
HV veteran
lurr

liitunud: 28.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2018 13:29:46 vasta tsitaadiga

läks kinni jah, tuli võtta ex-starmani üle õhu ja elu jälle lill. (vabandan täieliku off-topicu pärast)
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2018 13:49:20 vasta tsitaadiga

Kas 5305 boksi on vöimalik kuskilt ka odavamalt kui 99€ osta mis töötaks ikka Eesti Telias?
_________________
2023 QULBIX Q140MD 12kW=16hj 280Nm 72V 2160Wh 54kg 80km/h el.ratas 3999€ (poes 8500€) https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/25355832
2006 VOLVO V50 Sveits 2.0 100kW el. nahksisu 2999€ https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?share=6753f92727c0698dd57b3bd799d69811
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2018 14:03:29 vasta tsitaadiga

Rendi 25 kuud, siis lõpeta leping, maksa trahv ja saad kokkuvõttes odavamalt.
Seda muidugi eeldusel, et 2 aasta jooksul rendi hind jääb samaks, mis hetkel.

terminator kirjutas:
Kas 5305 boksi on vöimalik kuskilt ka odavamalt kui 99€ osta mis töötaks ikka Eesti Telias?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2018 14:07:18 vasta tsitaadiga

Six kirjutas:
Rendi 25 kuud, siis lõpeta leping, maksa trahv ja saad kokkuvõttes odavamalt.
Seda muidugi eeldusel, et 2 aasta jooksul rendi hind jääb samaks, mis hetkel.

terminator kirjutas:
Kas 5305 boksi on vöimalik kuskilt ka odavamalt kui 99€ osta mis töötaks ikka Eesti Telias?

Mis trahv?
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2018 14:08:18 vasta tsitaadiga

Trahv et soovid seadet omale saada.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.11.2018 14:08:26 vasta tsitaadiga

Elpex kirjutas:
Six kirjutas:
Rendi 25 kuud, siis lõpeta leping, maksa trahv ja saad kokkuvõttes odavamalt.
Seda muidugi eeldusel, et 2 aasta jooksul rendi hind jääb samaks, mis hetkel.

terminator kirjutas:
Kas 5305 boksi on vöimalik kuskilt ka odavamalt kui 99€ osta mis töötaks ikka Eesti Telias?

Mis trahv?

Lepingus olev summa

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2018 14:09:01 vasta tsitaadiga

Kui tahad seadme endale jätta.

Elpex kirjutas:
Six kirjutas:
Rendi 25 kuud, siis lõpeta leping, maksa trahv ja saad kokkuvõttes odavamalt.
Seda muidugi eeldusel, et 2 aasta jooksul rendi hind jääb samaks, mis hetkel.

terminator kirjutas:
Kas 5305 boksi on vöimalik kuskilt ka odavamalt kui 99€ osta mis töötaks ikka Eesti Telias?

Mis trahv?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bingo
HV kasutaja
bingo

liitunud: 19.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2018 15:26:51 vasta tsitaadiga

Kas Telias sai teha oma kanalite nimekirju? Või ongi ainus võimalus "lisa lemmikuks"?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 30.11.2018 15:37:05 vasta tsitaadiga

jah, saab teha ühe nimekirja ja jah, see ongi seesama lemmikute nimekiri
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 30.11.2018 18:02:13 vasta tsitaadiga

Telia omas "hiilguses". Vanematekodus kadus pilt, istrueerisin et kõik oleks sisselülitatud ja ei puutuks, kõne 123 peale et uuendavad boksi ära. Tore, läks kiirelt. Sama kiirelt läksid millegipärast aga ka kõik ruuteri seaded, mida keegi agar järelikult näppis, Nüüd tuleb ikka ise kohale sõita ja korda panna.
Siit järeldus - kui te T-mehed tahate midagi näppida - keerake vähe kõrvale ja tegelege endaga, aga jätke kliendi asjad rahule kui pole probleemina üles antud icon_evil.gif .
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2018 18:31:09 vasta tsitaadiga

Maldur, minu teada on nii et need ruuteri seaded tulevad automaagiliselt tagasi kui jätkub kannatust oodata icon_smile.gif Telial on varukoopia.
_________________
There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2018 18:41:31 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Telia omas "hiilguses". Vanematekodus kadus pilt, istrueerisin et kõik oleks sisselülitatud ja ei puutuks, kõne 123 peale et uuendavad boksi ära. Tore, läks kiirelt. Sama kiirelt läksid millegipärast aga ka kõik ruuteri seaded, mida keegi agar järelikult näppis, Nüüd tuleb ikka ise kohale sõita ja korda panna.
Siit järeldus - kui te T-mehed tahate midagi näppida - keerake vähe kõrvale ja tegelege endaga, aga jätke kliendi asjad rahule kui pole probleemina üles antud icon_evil.gif .


Ühenduse omanik või volitatud isik saab telia.ee/abi kaudu sisseloginuna seadistused varukoopiast taastada. Samuti saab seadistusi taastada kui helistad 123.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia TV mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 954, 955, 956 ... 1186, 1187, 1188  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.