|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
kriimsilm
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2002
|
06.11.2018 20:08:17
|
|
|
Tuhamägede asemel oleks võinud kogu see aeg ehitada hoopis hüdro-akut
Iseenesest on ka huvitav idee, et ühendad oma elektriauto võrku siis kui ei kasuta seda ja kui peaks tekkima elektrienergia puudus sel ajal, siis kasutatakse auto akus talletatud energiat.
ka huvitav:
https://en.wikipedia.org/wiki/Stored_Energy_at_Sea
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
12.11.2018 09:20:44
|
|
|
Kuule saudid lasid 500 000 barreli võrra vähemaks tootmise..
kas hind tõuseb natuke?
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
12.11.2018 15:43:53
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Ho Ho, tehnoloogiad on olemas, skaala lihtsalt veel väike. |
jah, tehnoloogiliselt me teame kuidas näiteks energiat talletada. Mis on puudu on puhtfüüsiline kogus materiale mis oleks tarvis piisava mahutavusega aku ehitamiseks, et sellest oleks elektrivõrgu tasemel mingit tolku tuule-päikseenergia peal elades.
| rmc kirjutas: |
| Ekraan kannatab kõike, jah - muidu sa siin tühja paugutada ei saaks. Tahad väita, et NHK pole objektiivne ja adekvaatne allikas? Absurd. Oleks ma sulle siis mingeid Reporteri-taolisi käkke viidanud või muud "kollast". |
Meie riiklikud meediakanalid annavad välja puhast paska a'la pealtnägija ja halloo kosmos. Rääkimata kõiksugu vaktsiinivastaste ja tulnukate "dokumentaalide" näitamise. Ma ei näe põhjust oletamaks, et mujal maailmas asjad paremad oleks.
| rmc kirjutas: |
| Ma arvan, et hüdrojaamad ei ole mõistlikud, alustades juba sellest, et takistavad loodusringluse toimimist. |
Sarnaselt näiteks tuulikute poolsele lindude välja suretamisele?
| rmc kirjutas: |
Oota, a miks nad seda vett kokku koguvad ning, mispärast Fukushimas katastroofi "etendatakse" kui kõik kõige paremas korras on?  |
Suuresti lihtsalt teemat mitte-valdavate inimeste meeleheaks.
| rmc kirjutas: |
| Nooh, Fukushimas lõppes suurem elu siiski pikaks ajaks ära ja radiatsioonikaart näitas ka mujal huvitavaid mõõtmeid. Kontsentratsiooni küsimus. Mis muidugi ei takista USAs FDA'l "ohutustasemeid" tõstmast, et ookeanikala süüa saaks ;D |
1) elu lõppes tänu ebavajalikule evakuatsioonile (evakuatsioon ise tappis terve hunniku inimesi kes oleks rõõmsalt ellu jäänud oleks nad koju jäänud) ning ajuvabale tuumaeenergia kartusele.
2) millised täpselt nood "huvitavad mõõtmed" olid? Ega ometi mitte too tsunamilaine kõrguskaart mida ikka ja jälle välja tuuakse?
3) jah, täpselt - konsentratsiooni küsimus. Fukushimas ja selle ümbruses on konsentratsioon juba pikemat aega kaugel alla ohupiire.
4) ohutuspiiride puhul rääkisin Jaapani omadest mida ei muudetud. USA kohta ei tea kommenteerida.
| rmc kirjutas: |
| Küsid evidence'i, selle asemel, et allikat uurida? LOL. Kaks näidet kohe olemas üleval. |
Jah, küsin. Su lingitud lehel ei olnud andmeid toetamaks su väiteid. Andmeid oli aga need ei vastanud kõrval olevale jutule.
[edit]
| tahanteada kirjutas: |
3. Mis puutub tuumajaamadesse veel, siis ei tasu ära unustada kõige olulisemat.
Selleks, et ehitada-kasutada tuumajaama, on vaja väga suures koguses naftaproduktidest toodetud materjale. Kasvõi igasugu erinevad määrded, erinevad plastikud jne, jne. |
See kehtib iga elektri tootmise variandi puhul. Kõige rängemalt küll tõenäoliselt tuuleenergia.
| rmc kirjutas: |
| a) ütle seda Teslale |
Tesla lõi püsti maailma suurima grid-patarei Austraalias. See patarei suudab toita 30,000 kodu umbes 3h jooksul enne kuivaks jäämist.
Kogu Maa liitiumivarudest ei piisaks praeguse autopargi elektriautodeks muundamiseks, rääkimata grid-akudesse panekust
[edit2]
Gravitatsioon on üüratutl nõrk energiasalvesti, vahet pole kas liigutad hüdrojaamas vett või tõstad kive.
Nende torn on umbes 120 meetrit. Oletame, et neid 35 tonniseid plokke liigutataksegi 120 meetri jagu üles-alla ning kätte saadakse 100% kogu potentsiaalsest energiast.
See annaks ühe ploki energiahulgaks umbes 11.4kWh. Saavutamaks tolle Austraalia liitiumakuga võrreldavat mahutavust oleks tarvis umbes 11400 säärast plokki ehk umbes 400,000 tonni. Mastaapidest saab võibolla pisut paremini aru kui teada, et üheainsa AA patarei mahutavuse täitmiseks on vaja 9kg sealt 120m kõrguselt alla lasta.
Kui panna juurde kõikvõimalikud ebaefektiivsused läheb lugu muidugi veelgi nukramaks. Muidugi positiivne on, et erinevalt akudest ei tohiks sääraste asjade ehitamisel materialipuudust tekkida.
Hiljuti kuulsin, et rootslased olid väja mõelnud mingi kavala keemilise ühendi mis päikse käes muudab olekut ning üle katalüsaatori lastes taastab esialgse vabastades selle käigus tolle oleku muutuseks kasutatud päikseenergia: https://pubs.rsc.org/en/content/articlehtml/2018/ee/c8ee01011k
Asja teeb huvitavaks see, et sel viisil saab energiat talletada suht-koht piiramatu aja jooksul kuna too vedelik on mõlemas olekus suht-koht stabiilne ning ilma katalüsaatorita energiat ei vabasta.
Energia mahutavuse poolest on see enam-vähem võrreldav liitiumakudega (~0.4MJ/kg) kuid liitiumakudest oluliselt väiksema tihedusega (~335g/l). Energia vabanemisel tekib temperatuurierinevus ~60C mis pole elektri tootmiseks kaugeltki piisav, küll aga saaks seda teoorias kasutada kütmiseks. Suve otsa lased tol vedelikul päikse käes olekut muutes energiat talletada, talvel nõristad läbi katalüsaatori ning kütad tuba. Kiire arvutus näitas, et meie laiuskraadil keskmise kodu aastaringi soojas hoidmiseks oleks tarvis umbes-täpselt 100 tonni toda vedelikku ehk umbes kolm raudteetsisterni jagu (~300m^3).
| kriimsilm kirjutas: |
Tuhamägede asemel oleks võinud kogu see aeg ehitada hoopis hüdro-akut |
Vajalikud mastaabid on pehmelt öelda hirmuäratavad: https://dothemath.ucsd.edu/2011/11/pump-up-the-storage/
| kriimsilm kirjutas: |
Iseenesest on ka huvitav idee, et ühendad oma elektriauto võrku siis kui ei kasuta seda ja kui peaks tekkima elektrienergia puudus sel ajal, siis kasutatakse auto akus talletatud energiat.
ka huvitav:
https://en.wikipedia.org/wiki/Stored_Energy_at_Sea |
Teoorias hea, praktikas veidi küsitava potentsiaaliga. Siis vast oleks mõeldav kui inimesed saaks näiteks ise confida kui suure osa akumahutavusest nad tahavad oma masinas hoida (a'la ei luba <80% täituvuse juures võrku tagasi laadida, üle selle täis olles võib võtta) ja/või kui neile tehakse mingil tasemel tasaarvestust (a'la see kuu tõmmati su akust võrku tagasi 100kWh energiat, nüüd saad 150kWh "tasuta" tagasi).
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
12.11.2018 15:46:07
|
|
|
Ho Ho, tuulikute suhtes olen ka sõna võtnud ja öelnud, et ka need pole hea variant.
LOL @ Fuku statement. LOL. Kindlasti seepärast kulutatakse raha, jms. 100%. OK.
Kokkuvõttes ei näe ma mõtet sinuga arutlemisel - igasugune info on eos BS, jne., ise pritsid vaid hinnanguid. Hinnangute loopimisel pole mõtet. Ühtlasi pole ka mõtet kui ei viitsita konkreetselt isegi andmetesse süveneda. Sa oled võtnud kivistunud seisukoha, sind ei huvita sisu.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
12.11.2018 15:51:25
|
|
|
rmc, probleem on, et sa ei tee vahet infol ja asitõenditel ning paned need võrdsele pulgale. Olen valmis muutma oma seisukohti kuid ainult asitõendite baasil.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
12.11.2018 15:52:55
|
|
|
Ho Ho, kahjuks ei soovi sa vaadata NHK (ja teisigi pädevatest allikatest saadavaid) dokumentaale, kuidas teadlased tööd teevad. Keegi ei saa sind selles osas aidata. Also: endiselt oled ise vaid hinnanguid pildunud
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
12.11.2018 16:13:08
|
|
|
Teadlaste tööd avaldatakse teadusajakirjades, mitte telekas. Viska mõni viide noile teadustöödele, siis saab ka midagi asjalikku juttu rääkida. Ennegi nähtud kuidas teadlased räägivad X teemadel suvalisi jaburusi või kuidas nende ütlusi väänatakse pannes nad näiliselt toetama ideed, et Maa on 6000a vanune. Aga, nuh, "it was on TV, it must be true", right?
Kui on soovi mingi koha pealt asitõendeid näha mu väidete taga küsi konkreetsemaid küsimusi.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
12.11.2018 16:44:36
|
|
|
rmc, tahaks ka näha seda Fukushima asja täpsemalt. Niipalju kui olen näinud miski infot selle kohta siis seal on seis vägagi stabiilne ja väljaspool reaktorit ennast ei ole mittemingit üleliigset radiatsiooni. Asula on täiesti elukõlbulik. Meedia toodetud hirmud ja teadmatus on inimesed lihtsalt ära hirmutanud. Selle meltdowni põhjustatud surmade arv on minuteada täpselt 0. Meil Eestis põlevkivienergeetikas on juba otseste surmade arv hulga suurem. Rääkimata veel kaudsetest surmadest.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
12.11.2018 18:22:28
|
|
|
Ho Ho, ma ei viitsi sujaoks eriti palju vaeva näha, et su hinnanguid ümber lükata. Sa pole ise ju mitte midagi pakkunud
Eks proovi guugeldada oma seisukohtadele vastupidiseid asju ja siis klikkida asjalikumaid viiteid. Kui sind oma arusaama kriitika ei huvita, siis seda alla suruda ei saa.
Konkreetsemaid küsimusi... sa esitad ju hinnanguid-väiteid, ilma ühegi viite-aluse-allikata :]
Renka, https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9978483#9978483
Praeguseks on juba maha rahunenud, jah. Ma mingiaeg uurisin Tšernobõlis käivate jutte (üks oli naisfüüsik), kes debunkisid alusetuid hirme, ent jutt, et see on kõik suurepäraselt turvaline ja jäätmed pole probleem. No ma ei tea
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
13.11.2018 11:53:03
|
|
|
rmc,
Mingi sinisilmne oled või? Orkaan, maavärin ja üleujutus ei tee kahju tuumajaamale?
Neutraliseerimisvardad ei suuda sekunditega ja isegi lühemate minutitega veel tuumareaktsiooni kriitiliselt vähendada.
Tšernoboli tuumajaam on sarnane ühe Narvale lähedal olevale tuumajaamale. Ja tšernoboli näide on ka inimveas, et kui protsessi lasta maksimaalseks, siis ega neutraliseerimistehnika ei suuda midagi vähendada ja jahutusseadmete võime on piiratud.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
13.11.2018 12:15:42
|
|
|
libu, 1) millises osas sinisilmne? viitsid jää sisuliseks, ära hakka räuskama...
2) muidugi teevad ja see on üks põhjus, miks tuumaenergia ei ole ohutu
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
13.11.2018 13:44:06
|
|
|
Tuumaenergiat võib kasutada küll, kuid tuleks tehnoloogia ümber muuta. Mingiks väiksemaks kärjeks. Kus ka vardaid on vähem, kuid kokku annavad kärjena suure energia, kuid iga kärje tuumablokk on eraldiseisvalt ohutu, sest neutraliseerimise aeg toimuks kiiremini. Juhul ka kui kärje tuumablokk või silinder ei mõjuta vigastuse korral teisi blokki.
Miks mitte anda kärjele kindlad robotmesilased siblima? Testivad pidevalt seinu, kärje sisu, jahutusvõimet, puhastavad ja hooldavad ja vahetavad pidevalt üksteisi välja kui vaja.
Kindlas suunas liikuvad andurid, mis ka üksteisega kokku ei põrka? Andurmesilased..Ning ohu korral tulevad kaitsemesilased, kes lasevad ennast õhku silindri läheduses ja annavad neutraliseerivaid molekule...
_________________

viimati muutis libu 13.11.2018 13:46:53, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
13.11.2018 13:46:36
|
|
|
| Renka kirjutas: |
| rmc, tahaks ka näha seda Fukushima asja täpsemalt. Niipalju kui olen näinud miski infot selle kohta siis seal on seis vägagi stabiilne ja väljaspool reaktorit ennast ei ole mittemingit üleliigset radiatsiooni. Asula on täiesti elukõlbulik. Meedia toodetud hirmud ja teadmatus on inimesed lihtsalt ära hirmutanud. Selle meltdowni põhjustatud surmade arv on minuteada täpselt 0. Meil Eestis põlevkivienergeetikas on juba otseste surmade arv hulga suurem. Rääkimata veel kaudsetest surmadest. |
Fukushima seisu kajastati Postimehes - päris hea artikkel oli. Käisid dosimeetrid taskus reaktorihooneid aia tagant vaatamas + kohaliku elu kirjeldamine.
Seal on paljudele aladele lubatud inimestel naasta aga inimesed ise ei julge, uues elukohas on kõik hästi ja japsid kardavad fantoomkiiritust (mis on lubatud aladel alla ohtliku taseme) rohkem kui päikest, mistõttu neid enam ümber ei veena. Tõenäoliselt jääbki Fukushima lähiümbrus väga pikaks ajaks inimtühjaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
13.11.2018 13:58:09
|
|
|
Kärjeseinte vahel vedel plasmataoline aine, kus hõljuvad töömesilaselaadsed molekulid, millel on selge ülessanne: kontrollida, neutraliseerida, puhastada ja anda informatsiooni.
Ühesõnaga mikroallvelaevad, mis ei lase ka üksteisi endale liiga lähedale, et ei juhtuks allvelaevade õnnetust.
Samas oleks radiatsioonikindlad, kuumakindlad ja võnkekindlad ja suudaks ennast õhku lastes mitte anda plahvatust vaid paisata neutraliseerivaid aineid enda ümber.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
13.11.2018 15:51:56
|
|
|
| libu kirjutas: |
rmc,
Mingi sinisilmne oled või? Orkaan, maavärin ja üleujutus ei tee kahju tuumajaamale?
Neutraliseerimisvardad ei suuda sekunditega ja isegi lühemate minutitega veel tuumareaktsiooni kriitiliselt vähendada.
Tšernoboli tuumajaam on sarnane ühe Narvale lähedal olevale tuumajaamale. Ja tšernoboli näide on ka inimveas, et kui protsessi lasta maksimaalseks, siis ega neutraliseerimistehnika ei suuda midagi vähendada ja jahutusseadmete võime on piiratud. |
Neutraliseermisvardad ( või suvaline neutronite neelajad ) peatavad tuumaprotsessi hetkeliselt. Küll aga ei ole võimalik reaktorit kiiresti jahutada. Sosnovõi Boris on täpselt sama tüüpi reaktor, mis Tšernobõlis ( RBMK-1000 ) Tšernobõli õnnetus oli tahtliku tegevuse tulemus, kus reaktor viidi meelega ohtlikusse seisundisse. Seda tüüpi reaktorid on mõeldud esmajärjekorras odavast toorainest plutooniumi tootmiseks, energia on nö kõrvalprodukt.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
14.11.2018 09:05:13
|
|
|
On see ekspertarvamus?
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
14.11.2018 09:31:57
|
|
|
| libu kirjutas: |
| On see ekspertarvamus? |
Tšernobõli õnnetuse ametlikud raportid on igal pool saadavad.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.11.2018 09:49:18
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Ho Ho, ma ei viitsi sujaoks eriti palju vaeva näha, et su hinnanguid ümber lükata. Sa pole ise ju mitte midagi pakkunud  |
Veelkord, kui soovid mingeid allikaid-uuringuid mu esitatud väidete kohta siis küsi konkreetsemalt ning jagan.
| rmc kirjutas: |
| Eks proovi guugeldada oma seisukohtadele vastupidiseid asju ja siis klikkida asjalikumaid viiteid. |
Nats koomiline, et tundud tõsimeeli arvavat, et pole seda juba teinud aastate jooksul.
| libu kirjutas: |
| Ja tšernoboli näide on ka inimveas, et kui protsessi lasta maksimaalseks, siis ega neutraliseerimistehnika ei suuda midagi vähendada ja jahutusseadmete võime on piiratud. |
Mitte ainult seda vaid seal töötasid inimesed aktiivselt ohutusmehanismide vastu ning takistasid neil rakendumast.
| libu kirjutas: |
| Tuumaenergiat võib kasutada küll, kuid tuleks tehnoloogia ümber muuta. Mingiks väiksemaks kärjeks. |
NuScale stiilis mikroreaktorid tunduvad põnevad.
Muidugi kanada-hiina gen 4 vedelsoola reaktorites pole mingeid kärgi kusagil. Lihtsalt kui midagi juhtub ning vedelik enam ei ringle sulab põhja all kork lahti ning vedelsool jaotub õhukese kihina konteineri põhja kaotades seeläbi ahelreaktsioonivõime. 100% passiivne, 100% töökindel.
| libu kirjutas: |
| Miks mitte anda kärjele kindlad robotmesilased siblima? |
Robotid ei kipu eriti vastu pidama ioniseerivale radiatsioonile.
| libu kirjutas: |
| On see ekspertarvamus? |
Too arvamus on sisuliselt kirjas juba nonde reaktorite disainis, rääkimata loendamatutest teadustöödest mis nende kohta tehtud on.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
14.11.2018 10:51:02
|
|
|
Tänan info eest!
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
14.11.2018 11:45:30
|
|
|
Fukushimas (ja Tsernobõlis) olid paraku need vanema põlvkonna reaktorid, kus puudusid automaatsed ohutusmehhanismid (tsernobõlis oli rahapuudusel ka jahutuspumpasi vähem tööle pandud).
Tänapäevaste uute tuumareaktorite jahutusvee ringlemine on tehtud nii, et kui isegi elektrit pole (nagu juhtus Fukushimas) siis reaktor jahtub loomuliku tsirkulatsiooniga ilusasti (eeldusel et kaadiumvardad on ilusasti sees ja reaktor ei tööta täisvõimsusel). Lisaks on ka tavalistel reaktoritel põhjas eriti rasksulav põhi, mis takistab reaktori südamiku vajumist põhja poole ja samamoodi temperatuuri tõustes vallanduvad reaktori kohal neutraliseeriva aine basseinid (Boor jt. elemendid mis peaksid automaatselt peatama tuumareaktsiooni). Paraku on valdav enamus reaktoreid ehitatud nii öelda ilma nende lisaohutuse elementidetta.
Kahjuks mitte ühtegi sellist elementi ei olnud Fukushima reaktoritel. Lihtlabane elektri puudumine põhjustas reaktori südamiku sulamise ja tagajärg oli käes.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
15.11.2018 15:35:10
|
|
|
Nii palju kui aru sain siis radioaktiivsusest on seal hullemal juhul ainult jääknähud alles. Küll võivad hüpoteetiliselt probleeme tekitada muudest, tuumaenergiaga mitte-seotud, katsetest reostatud pinnas
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kriimsilm
HV kasutaja

liitunud: 19.05.2002
|
15.11.2018 23:45:40
|
|
|
Termotuumasünteesi eksperimentites järgmine verstapost saavutatud. "Temperatuur" rohkem kui 100 miljonit kraadi Celsiust:
Chinese fusion tool pushes past 100 million degrees
| tsitaat: |
| The Experimental Advanced Superconducting Tokamak (EAST), nicknamed the "Chinese artificial sun," achieved an electron temperature of over 100 million degrees in its core plasma during a four-month experiment this year. That's about seven times greater than the interior of the sun, which is about 15 million degrees C. |
Mõnes kohas on mainitud, et seda suudeti hoida 10 sekundit.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
17.11.2018 14:08:30
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Nii palju kui aru sain siis radioaktiivsusest on seal hullemal juhul ainult jääknähud alles. Küll võivad hüpoteetiliselt probleeme tekitada muudest, tuumaenergiaga mitte-seotud, katsetest reostatud pinnas |
Täiskasvanud inimesele ei tee tavaliselt madalam radioktiivsus enam midagi. Toidus kasutada joodisoola või jooditablette vahel näksida.
AGA Maailma Tuumariigid peavad tuumajaamade ja pommide suhtes ettevaatlikum olema. Kui on väiksemgi teoreetiline oht!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.11.2018 13:24:44
|
|
|
| libu kirjutas: |
| Täiskasvanud inimesele ei tee tavaliselt madalam radioktiivsus enam midagi. Toidus kasutada joodisoola või jooditablette vahel näksida. |
joodi tarbimine aitab ainult selle vastu, et radioaaktiivne jood ei ladestuks kilpnäärmesse. Mitte midagi muud see ei aita.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
libu
Aeg Maha 1k
liitunud: 15.09.2018
|
26.11.2018 10:53:59
|
|
|
| Hetkel naftahind langeb ja naftakriis on edasi lükatud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
26.11.2018 11:00:01
|
|
|
| Mis see hind peaks olema, et kriis oleks? Nafta võib ju kunagi lõppeda, aga enne tuleb hinnatõus. Seega mis hinnast alates saaks öelda, et on kriis?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
26.11.2018 12:29:53
|
|
|
Siis kui paak bensiini maksab rohkem kui auto liisingu kuumakse
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
26.11.2018 13:15:40
|
|
|
| jt234 kirjutas: |
Siis kui paak bensiini maksab rohkem kui auto liisingu kuumakse  |
Ei usu. Ma olen üsnagi veendunud, et ka 5€ liiter ostetaks ikka bensiini.
Kui kohe homsest oleks hind 5€ liiter, siis oleks šhokk, aga tasapisi viieni jõudes ei juhtuks midagi.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
26.11.2018 17:08:35
|
|
|
| Kui hind on aktsiisiga üles aetud siis läheb Läti kütuseralli lahti. Kui hind on nafta baashinna tõusuga siis leitakse teatud valulävest alternatiivsed tootmisahelad ülesse (biodiisel, etanool jne.) või hakatakse tõesti rohkem jala käima (bussisõit) ja tarbimine väheneb. Ka siis ostetakse kütust, kuid veel ei oska ette ennustada kui palju selline asi meie elu muudab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
26.11.2018 18:33:46
|
|
|
Ei usu. Tavalisele automootorile on kuhjaga alternatiive - Biogaas (Mad max 3), mis on täna juba aktiivselt kasutusele, biodiisel, etanool, puugaas jne. Tagasiminekut II MS aegsetele meetoditele ei tule, küll aga näeme varsti tänapäevaseid lahendusi.
Elektrikärude suurim puudus on aku liigkallis hind, mistõttu pole ta muude meetoditega konkurentsivõimeline.
Biogaas on täna juba diiselküttest kolmandik odavam, probla on selles, et gaasiautosi pole soodsalt saada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
26.11.2018 21:30:07
|
|
|
| Sul ikka korralik kiiks et peab muudkui käru ja käru, käru ja käru tuututama nagu katkine grammofon igas teemas:D, justkui see muudaks üht tehnoloogilist lahendust kuidagi teise ees paremaks või halvemaks. Asjad on ikkagi nii nagu nad on siin hetkeseisuga ja sinu tattipritsiv hoiak ei muuda siin asjade reaalset seisu karvavõrdki.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
27.11.2018 01:06:49
|
|
|
| new1 kirjutas: |
| Sul ikka korralik kiiks et peab muudkui käru ja käru, käru ja käru tuututama nagu katkine grammofon igas teemas:D, justkui see muudaks üht tehnoloogilist lahendust kuidagi teise ees paremaks või halvemaks. Asjad on ikkagi nii nagu nad on siin hetkeseisuga ja sinu tattipritsiv hoiak ei muuda siin asjade reaalset seisu karvavõrdki. |
Kui koolis käies oleksid külastanud sellist õppeainet nagu on Majandusgeograafia siis teaksid une pealt, et:
ilma naftata ei saa ehitada mintte ühtegi:
- elektriautot
- arvutit, telerit, mobiiltelefoni, külmikut, mikrolaineahju. jne,...
- igasuguste elektrijuhtmete, signaalijuhtmete kattematerjalid...
Ehk siis, kui vaatad enda ümber, siis kõik kraam su ümber sisaldab suurtes kogustes plastikuid ning need plastikud on toodetud kõik naftaproduktidest. Ja kui teeksid selle öko-plastikust, siis tulevad bakterid ning söövad mõne aastaga selle öko-plastiku ära.
Maxima öko-kilekotid näitasid ilusti mismoodi paari aastaga Maxima öko-kotid "ära söödi" ning järgi jäi tore roheline plastik-sodi.
Ning see pole veel ka kõik, kõikvõimalikud elektriautod, robotid, tuulikud vajavad hiilgekoguses vaske. Ja mitte mingit "sodist, lisanditega vaske" vaid vajatakse puhast vaske (Pure copper).
Ja nii ongi värk sealmaal - mida Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikud paaniliselt kardavad välja öelda:
Ka vaseturul on juba praegu väga suur vasedefitsiit ning aastaks 2020-2026 kasvab see defitsiit ülisuureks.
Ehk siis sama: on olemas tore võimalus, et seiskub nii elektriautode kui ka robotite ning tuulikute tootmine - ning põhjusel - enam ei jätku vaske.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
27.11.2018 04:24:00
|
|
|
Naftast sõltumine on suuresti naftatööstuse arendustöö tulem: leiutage meile, mida veel naftast teha saaks.
Kui uus suund valida, siis leitakse ka alternatiivid. Paremad alternatiivid.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
27.11.2018 14:16:02
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| new1 kirjutas: |
| Sul ikka korralik kiiks et peab muudkui käru ja käru, käru ja käru tuututama nagu katkine grammofon igas teemas:D, justkui see muudaks üht tehnoloogilist lahendust kuidagi teise ees paremaks või halvemaks. Asjad on ikkagi nii nagu nad on siin hetkeseisuga ja sinu tattipritsiv hoiak ei muuda siin asjade reaalset seisu karvavõrdki. |
Kui koolis käies oleksid külastanud sellist õppeainet nagu on Majandusgeograafia siis teaksid une pealt, et:
ilma naftata ei saa ehitada mintte ühtegi:
- elektriautot.
- arvutit, telerit, mobiiltelefoni, külmikut, mikrolaineahju. jne,...
- igasuguste elektrijuhtmete, signaalijuhtmete kattematerjalid...
Ehk siis, kui vaatad enda ümber, siis kõik kraam su ümber sisaldab suurtes kogustes plastikuid ning need plastikud on toodetud kõik naftaproduktidest. Ja kui teeksid selle öko-plastikust, siis tulevad bakterid ning söövad mõne aastaga selle öko-plastiku ära.
Maxima öko-kilekotid näitasid ilusti mismoodi paari aastaga Maxima öko-kotid "ära söödi" ning järgi jäi tore roheline plastik-sodi.
Ning see pole veel ka kõik, kõikvõimalikud elektriautod, robotid, tuulikud vajavad hiilgekoguses vaske. Ja mitte mingit "sodist, lisanditega vaske" vaid vajatakse puhast vaske (Pure copper).
Ja nii ongi värk sealmaal - mida Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikud paaniliselt kardavad välja öelda:
Ka vaseturul on juba praegu väga suur vasedefitsiit ning aastaks 2020-2026 kasvab see defitsiit ülisuureks.
Ehk siis sama: on olemas tore võimalus, et seiskub nii elektriautode kui ka robotite ning tuulikute tootmine - ning põhjusel - enam ei jätku vaske.  |
See ei puutu hetkel muidugi üldse minu märkusesse mida siin vastuseks lajatasid, aga kui selle koha pealt spekuleerida siis huvitav mitu protsenti autos olevast plastikust ühe põletatud paagitäie bensiini nn arvelt tehtud saaks ja mitu paaki kütust sisepõlemismootor tema eluea jooksul põletab?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.11.2018 09:16:05
|
|
|
Seda soovitan endiselt soojalt - liigselt rõõmsalt unistada ei maksa, et elekter tuleb ning päästab.
See Euroopa Komisjoni poolt väljavisatud idee: kohe ja kiiresti elektri peale üle viia - on üks üsna ilus-kena muinasjutt.
Ning minu hämmastuseks siis kõik - kaasa arvatult kõikvõimalikud akadeemikud ning professorid ning teadlased jms. proff-töötajad kõik usuvad seda toredat "helesinist muinasjuttu".
Kohe tõestan ära, et see on ilus muinasjutt, ei midagi enamat. Ning selle uskumise asemel tasub ära õppida jala käimine. Mina olen veel ainus eestlane kes igatahes käibki jala.
1. Euroopa Liidus on kasutusel nii a 1 miljard masinat mis vajavad koheselt väljavahetamist.
2. Kuid aastas suudetakse toota suure vaevaga a 1 miljon elektriautot.
3. Seega, 1 miljardi auto väljavahetamiseks elektriautode vastu kulub: 1000 aastat.
Ja nii see ongi nng sinna jääb kuna tootmisel on alati olemas suutlikkus ja see ei kasva kunagi mingiks imesuureks tootmiseks.
Lisaks sellele lõppevad varem ka kõik maavarad mida on vaja elektriautode tootmiseks.
Võtame kasvõi vase millelel aastaks 2026 ennustatakse ülisuurt defitsiiti. Ning mille suunas juba praegugi teel ollakse.
Võrdlesin alles hiljuti vasekaablite hindu.
Mulle mittesobiv kaabel maksis a 5 euri meeter.
Mulle sobiv kaabel maksis 110 euri meeter.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
28.11.2018 12:28:21
|
|
|
Elektriautode tootmise suutlikkuse äratoomine on absurd ja väide, et "see ei kava kunagi mingiks imesuureks tootmiseks" on samasugune BS.
Tesla alles saab oma tootmist käima ja see on alustav autotootja. Kui teised tootjad "üle kolivad", siis on pilt kohe teine.
Igasugus toorainekriisi saab näha.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
28.11.2018 13:20:09
|
|
|
| Ja vase hind, mis sa poes neid kaablihindu vahid, netis kõikjalt leitav maailma turuhind mis on veist üle 6000 ja on suht madal hetkel, kõrgaegadel 10k kandis olnud või rohkemgi, ei viitsi teloga ajalugu otsida hetkel. Metalli kokkuostu hinnad annavad ka pildi ette, praegult nõks üle 4 eur kilost, tippajal oli 6eur kandis.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
28.11.2018 15:03:57
|
|
|
Heh, metallihindadest rääkides meenub umbes 7-8a tagune kullaralli teema kus ennustati igasugu kriise ja kokku kukkumisi. Kui just midagi maha ei maganud siis midagi reaalselt ei toimunud
Spoiler 
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
28.11.2018 18:04:11
|
|
|
| Mustametalli hind kukkus küll kolinal. Aga kuld tegi masu ajal rekordeid. Graafikut vaadates tundub et kulda võib uuesti investeerima hakata. Uut masu kuulutatakse juba mitmendat aastat.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
02.12.2018 20:38:04
|
|
|
| No julge riik siis. Aafrikas võiks sündimus väheneda. Filipiinidel või kuskil sealkandis on ka suur sündivus. Võiks vähem olla aga noh, mis teha.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
02.12.2018 20:47:50
|
|
|
Eks nendes kommentaarides artikli all peitub oma tõetera
| tsitaat: |
| Canada emits 1.8% of the world's GHGs. Even if we all moved to caves and emitted nothing, our "contribution" would be eclipsed in about 3 weeks by growing emissions from the USA, China and India. Doing 'something' is not the same as doing something that might have a positive impact on achieving the goal. |
| tsitaat: |
| The question should be; can a country of roughly 35 million people who care make a difference when there are countries with over a billion people who dont ? |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
03.12.2018 00:24:09
|
|
|
Väiksemad riigi peaksid suurematele eeskuju näitama, mitte "sina pead muutuma" korrutama. Baastasandi asjad võiksid KÕIK ära teha ja oleks juba parem seis üleüldiselt.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
03.12.2018 08:41:10
|
|
|
Suuremate arenguriikide majanduskasv põhinebki madalatel tootmiskuludel, sh odaval tööjõul (mida on enam kui piisavalt) ning odavate ja ebaefektiivsete (saastavate) tootmisseadmete kasutamisel.
Kui sa nende valitsustele lähed ukse peale koputama, et hei, võtke nüüd saastamist tagasi, siis nad noogutavad pead, patsutavad õlale ja lasevad samamoodi edasi.
Nendes riikides (näiteks India) on bürokraatia ja inerts nii suur, et ülimalt raske on seda kaadervärki seal muuta. Vähemalt ilma rahvusliku konsensuseta, et kõik peavad pingutama.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
03.12.2018 22:44:53
|
|
|
Ja see on põhjus, et me ei peaks midagi tegema?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
03.12.2018 22:53:38
|
|
|
Võime ju muidugi teha ja end koobastesse peita või end kasvuhoonegaaside maksudega surnuks maksustada ja globaalse konkurentsivõime kaotada (teeb umbes sama välja).
Aga arenenud keskmiste- ja väikeriikide panus saastamisse on endiselt suhteliselt väike, võrreldes Aasiast tuleva saastega.
Minu arust hästi öeldud:
| tsitaat: |
| Canada emits 1.8% of the world's GHGs. Even if we all moved to caves and emitted nothing, our "contribution" would be eclipsed in about 3 weeks by growing emissions from the USA, China and India. Doing 'something' is not the same as doing something that might have a positive impact on achieving the goal. |
Kui me saaksime kuidagi arenevaid suurriike nagu Hiina ja India mõjutada, oleks teine asi
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|