|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
sõnum |
teema: Lisaeelarvest 11 miljonit saav Eesti.ai esialgu rahas mõõdetavat tulu ei too |
Optimist
vastuseid: 6
vaadatud: 1062
|
foorum: Eesti IT ja tehnikaalased uudised postitatud: 06.06.2026 00:57:38 pealkiri: Lisaeelarvest 11 miljonit saav Eesti.ai esialgu rahas mõõdetavat tulu ei too |
| Mõte on täitsa OK aga see "meil Eestis pole AI jaoks andmekeskust" jutt lõhnab küll väga tugevalt korruptsiooni järele. On küll, teised Eesti firmad saavad hakkama aga nemad tuututavad jätkuva ... |
teema: LLMid kohaliku raua peal |
Optimist
vastuseid: 51
vaadatud: 11390
|
foorum: Tarkvara postitatud: 05.05.2026 23:47:20 pealkiri: LLMid kohaliku raua peal |
Oleneb, milleks kasutad. Kui mudelile õige ülesande leiad ja korraliku prompti kirjutad, toimivad.
Mul on omad standardtestid, kui neid läbi ei saa, siis edasi ma ei hakka vaeva nägemagi. Vähe t ... |
teema: LLMid kohaliku raua peal |
Optimist
vastuseid: 51
vaadatud: 11390
|
foorum: Tarkvara postitatud: 02.05.2026 21:55:33 pealkiri: LLMid kohaliku raua peal |
Mu viimase aja lemmik on Gemma4, minu üllatuseks kirjutab isegi koodi paremini kui qwen3-coder.
Granite 3 ja 4 versioonid olid kõige jubedamad LLMid millega üldse kokku puutusin Kunagi ei tunn ... |
teema: nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) |
Optimist
vastuseid: 1813
vaadatud: 256521
|
foorum: Videokaardid / Monitorid / TV postitatud: 01.05.2026 12:58:40 pealkiri: nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) |
Ühes Redditi teemas küsiti, et miks see probleem servereid/datacentereid jms ei puuduta? Puudutab küll, kuid seal on sellised lepingud, et kui andmekeskuses vms mõni kaart maha põleb, siis saad ... |
teema: SSD versus HDD |
Optimist
vastuseid: 13298
vaadatud: 2418160
|
foorum: Kõvad kettad postitatud: 13.04.2026 22:07:03 pealkiri: SSD versus HDD |
Olen ise usinalt erinevaid LLMe downloadinud, ketas kippus täi saama. Mõtlesin et võiks mõne SSD juurde osta. Vaatasin hindu ja kustutasin trobikond mudeleid maha  |
teema: LLMid kohaliku raua peal |
Optimist
vastuseid: 51
vaadatud: 11390
|
foorum: Tarkvara postitatud: 04.04.2026 01:15:17 pealkiri: LLMid kohaliku raua peal |
Mingi nädalake on Nemotron-3-super:120b ollamast allalaetav:
https://ollama.com/library/nemotron-3-super
Põgusa kasutamise järe tundub täitsa asjalik. Halb on see, et ennustab minul CPU pealt ... |
teema: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Optimist
vastuseid: 4376
vaadatud: 829497
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 12.02.2026 18:06:50 pealkiri: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
https://www.techpowerup.com/346287/report-amd-breaks-40-server-revenue-share-for-the-first-time
https://www.techpowerup.com/img/cZQ2B2eHUYa1m0X5.jpg
AMD EPYC ja desktop Ryzen CPUd on keskmiselt mär ... |
teema: LLMid kohaliku raua peal |
Optimist
vastuseid: 51
vaadatud: 11390
|
foorum: Tarkvara postitatud: 01.02.2026 22:58:20 pealkiri: LLMid kohaliku raua peal |
| Lihtsamad mudelid nagu llama3.2 saab üldse GPU peal ära jooksutada. Phi-4 lippab ka suht enamvähem CPU peal. Edasi on juba GPU maailm. Alla 16GB VRAMiga GPUd pole mõtet LLMide jooksutamiseks osta. |
teema: nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) |
Optimist
vastuseid: 1813
vaadatud: 256521
|
foorum: Videokaardid / Monitorid / TV postitatud: 03.01.2026 19:51:46 pealkiri: nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) |
teisalt muidugi on 5080 peaaegu 3 KORDA odavam poes kui 5090, aeglasem muidugi ka, kuid mitte 3 korda aeglasem
LLMide maailmas on 5080 kordades aeglasem kui 4090/7900XTX ja 5090'ga võrreldes terve s ... |
teema: SSD versus HDD |
Optimist
vastuseid: 13298
vaadatud: 2418160
|
foorum: Kõvad kettad postitatud: 14.12.2025 21:37:33 pealkiri: SSD versus HDD |
Serverimaailmas on NVMe külge käiv NAND juba täna odavam kui SATA/SAS. Pikka pidu ei saa mitte NVMe meediale ennustada. QLC taob omakorda kettamassiivides praegu HDD'sid välja.
Praegune salvestu ... |
teema: nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) |
Optimist
vastuseid: 1813
vaadatud: 256521
|
foorum: Videokaardid / Monitorid / TV postitatud: 11.12.2025 00:12:50 pealkiri: nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) |
See et kellelgi on odavamad enda tehtud GPUd/TPUd maja-siseselt kasutuses, on isegi vähem kui pool edu valemist väliste klientidega.
Umbes nagu meil on odav Linux, kolige nüüd oma Windowsi pealt ... |
teema: nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) |
Optimist
vastuseid: 1813
vaadatud: 256521
|
foorum: Videokaardid / Monitorid / TV postitatud: 09.12.2025 22:59:56 pealkiri: nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) |
| See päris nii ei käi. Umbes nagu sõidad Mersuga ringi ja üks päev avatakse Tesla teenindus ja nüüd saad hakata seal käima. Kõik protseduurid ja varuosad on teised. Ilma autot välja vahetamat ... |
teema: nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) |
Optimist
vastuseid: 1813
vaadatud: 256521
|
foorum: Videokaardid / Monitorid / TV postitatud: 09.12.2025 14:44:55 pealkiri: nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) |
| Päris hea. Osaliselt seotud Nvidiaga panin sellepärast siia. See on hea algus. Väidetavalt Amazoni kiipidega AI lahendus on 50% odavam, kui oleks Nvidia GPU'dega. Lisaks kuni 40% vähem energiar ta ... |
teema: AMD Navi arutelu |
Optimist
vastuseid: 6725
vaadatud: 1079864
|
foorum: Videokaardid / Monitorid / TV postitatud: 02.11.2025 16:16:18 pealkiri: AMD Navi arutelu |
Amazonist saab Mercury vapor chamberi ver 9070XT OC kätte 700ga.
Samas perf täpselt sama mis 7900xtx-l. Ja minu 7900xt vahe 10FPS.
Nagu Zonerman kirjutas, sõltub mängust. Vaadates tooreid numbre ... |
teema: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Optimist
vastuseid: 4376
vaadatud: 829497
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 19.10.2025 16:30:46 pealkiri: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
https://www.techpowerup.com/342003/intel-foundry-reportedly-secures-18a-order-from-microsoft-for-maia-3-accelerator
18A pre-production samplid pidid päris head olema, et nii suure kiviga M$ GPU tell ... |
teema: QNAP arutelu |
Optimist
vastuseid: 59
vaadatud: 34904
|
foorum: Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid postitatud: 10.10.2025 12:03:30 pealkiri: QNAP arutelu |
Jah.
Aga see pole QNAPiga seotud.
API'd peavad QNAPi spetsiifikaga arvestama aga jah ainult kaudselt seotud. Hmm, mul tekkis QNAPi ja LLMiga seoses kohe mõni mõte  |
teema: LLMid kohaliku raua peal |
Optimist
vastuseid: 51
vaadatud: 11390
|
foorum: Tarkvara postitatud: 10.10.2025 10:50:20 pealkiri: LLMid kohaliku raua peal |
Porte ma ka meelde ei jäta, pigem annad internal domeeni ja lased selle läbi proxy.
Mis puutub turvaaukudesse, siis ega seal suurt endal midagi teha pole, peale selle, et jooksutad latest versiooni ... |
teema: QNAP arutelu |
Optimist
vastuseid: 59
vaadatud: 34904
|
foorum: Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid postitatud: 10.10.2025 10:41:47 pealkiri: QNAP arutelu |
| Siin on asjad natuke sassis, konteineri rakenduse porte vaatad konfist või netstatiga näiteks. Turvalisus on suuresti oma teha, QNAP peab keskkonna hoidma up-to-date ja turvalise ka. Backupe teed is ... |
teema: QNAP arutelu |
Optimist
vastuseid: 59
vaadatud: 34904
|
foorum: Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid postitatud: 09.10.2025 23:59:41 pealkiri: QNAP arutelu |
| Avastasin et igast dockeri konteinerite manageerimine QNAPI peal hakkab vaikselt keeruliseks minema. Näiteks mis selle pool aastat tagasi tehtud konteineri rakenduse port oligi ? On kõik selle konte ... |
teema: LLMid kohaliku raua peal |
Optimist
vastuseid: 51
vaadatud: 11390
|
foorum: Tarkvara postitatud: 09.10.2025 23:59:20 pealkiri: LLMid kohaliku raua peal |
Võimalik, et ta mõtleb siin paari lisa GPU'd, sest miks ühega piirduda, kui neid saab kaks, kolm, neli jne lisada?
Consumer GPUdega on see häda, et näiteks 4090 ja 7900XTX GDDR6 kiirus on ca 1 ... |
teema: LLMid kohaliku raua peal |
Optimist
vastuseid: 51
vaadatud: 11390
|
foorum: Tarkvara postitatud: 09.10.2025 00:20:58 pealkiri: LLMid kohaliku raua peal |
Jõuluvana või näärivana võiks natukene rauda veel tuua, et 120b ka GPU peal kasutatavaks teha.
65GB mäluga GPU ? Kuna gpt-oss mudelid on MOE, ehk korraga aktiivseid parameetreid on vähe, jo ... |
teema: LLMid kohaliku raua peal |
Optimist
vastuseid: 51
vaadatud: 11390
|
foorum: Tarkvara postitatud: 07.10.2025 20:36:25 pealkiri: LLMid kohaliku raua peal |
"h" mudelite Context window on 1M
See on rohkem pilve mudelite teema, sest lokaalse raua peal sul pole seda ca 400G RAMi võtta 1M tokeni jaoks. Juba 128K tokeni context window tahab ca 51G R ... |
teema: AMD Navi arutelu |
Optimist
vastuseid: 6725
vaadatud: 1079864
|
foorum: Videokaardid / Monitorid / TV postitatud: 22.09.2025 21:09:04 pealkiri: AMD Navi arutelu |
https://www.techpowerup.com/341219/fsr-4-on-older-radeon-gpus-tested-improves-image-quality-with-minor-performance-hit
Computerbase tested Cyberpunk 2077 in 4K on the Ultra settings preset using the ... |
teema: AMD Navi arutelu |
Optimist
vastuseid: 6725
vaadatud: 1079864
|
foorum: Videokaardid / Monitorid / TV postitatud: 16.09.2025 10:42:36 pealkiri: AMD Navi arutelu |
Leaked AMD FSR 4 INT8 Files Help Users Turn On FSR 4 On Radeon RX 7000 On Windows; Works on RDNA 2 & RTX 30 Series GPUs Too
https://wccftech.com/leaked-amd-fsr-4-int8-files-helps-users-turn-on-fs ... |
teema: QNAP arutelu |
Optimist
vastuseid: 59
vaadatud: 34904
|
foorum: Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid postitatud: 11.09.2025 20:41:38 pealkiri: QNAP arutelu |
NSR et QNAPil on palju tõsiseid turvaprobleeme ja tuleb syno võtta aastaid tagasi.
Kuidas täna on või kas seal on mingeid tõsiseid argumente ka taga?
Kui sa oma lappimata mgmt interface'i jagad ... |
teema: LLMid kohaliku raua peal |
Optimist
vastuseid: 51
vaadatud: 11390
|
foorum: Tarkvara postitatud: 08.09.2025 21:09:11 pealkiri: LLMid kohaliku raua peal |
| Kogu valmis treenitud mudelit on IMHO suht pointless FP16 parameetritega jooksutada. Sama RAMi hulgaga saab 4x targemat ja 4x suuremate teadmistega Q4/MXPF4 vms 4 baidste parameetritega mudelit jooksu ... |
teema: AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu |
Optimist
vastuseid: 15977
vaadatud: 3373469
|
foorum: Protsessorid postitatud: 02.09.2025 20:46:27 pealkiri: AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu |
The kilowatt era of CPUs is upon us
https://www.techpowerup.com/340405/amd-prepares-epyc-venice-platform-to-break-the-1-000-w-power-barrier
256 koorikut, 16-channel DDR5 1.6TB/s, TSMC's 2 nm N2 node ... |
teema: LLMid kohaliku raua peal |
Optimist
vastuseid: 51
vaadatud: 11390
|
foorum: Tarkvara postitatud: 25.08.2025 15:50:37 pealkiri: Re: LLMid kohaliku raua peal |
Huvitav. See on IT dokumentatsioon või mingi tööstusseadme oma?
Kui sa mõtled MCP'd, siis selle sisu saab misiganes olla LLMi vaatest. |
teema: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Optimist
vastuseid: 4376
vaadatud: 829497
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 25.08.2025 15:48:19 pealkiri: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Hiina rünnak Taiwani vastu ei lõika globaalset turgu ära isegi kõige uusimast litograafiast.
TSMC ei tee kunagi uusimat tootmistehnoloogia tehast piiri taha, alati kui valmis saab, on Taiwanis uu ... |
teema: LLMid kohaliku raua peal |
Optimist
vastuseid: 51
vaadatud: 11390
|
foorum: Tarkvara postitatud: 19.08.2025 02:29:38 pealkiri: Re: LLMid kohaliku raua peal |
| Ollamaga tuleb ka nüüd minimalistlik GUI kaasa. Olen eelistanud Ollamat just mudelite kiiruse pärast. Kohati on vahe isegi kahekordne. gpt-oss tulekuga on aga LM Studio saanud valmis parema MXFP4 t ... |
teema: LLMid kohaliku raua peal |
Optimist
vastuseid: 51
vaadatud: 11390
|
foorum: Tarkvara postitatud: 17.08.2025 19:06:16 pealkiri: Re: LLMid kohaliku raua peal |
| Ollamaga tuleb ka nüüd minimalistlik GUI kaasa. Olen eelistanud Ollamat just mudelite kiiruse pärast. Kohati on vahe isegi kahekordne. gpt-oss tulekuga on aga LM Studio saanud valmis parema MXFP4 t ... |
teema: LLMid kohaliku raua peal |
Optimist
vastuseid: 51
vaadatud: 11390
|
foorum: Tarkvara postitatud: 17.08.2025 11:39:59 pealkiri: LLMid kohaliku raua peal |
Kas neid suuremaid mudeleid ilma samase RAM-ita ei anna käivitada et puhverdaks nt 2-3x M.2 peale seda mälu efektiivselt?
Ideepoolest RAM-i kiirus vb üle 50gb sec, 3x M.2 SSD vb 10gb+ sec kokku.
... |
teema: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Optimist
vastuseid: 4376
vaadatud: 829497
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 16.08.2025 18:24:46 pealkiri: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
| Inteli kasuks räägib Hiina kavatsus Taiwan endale kasvõi jõuga võtta. Vaadates seda relvastust mis iga aasta Taiwani lähistele kuhjatakse ja neid lennukeid ning laevu mis pidevalt Taiwani õhu j ... |
teema: SSD versus HDD |
Optimist
vastuseid: 13298
vaadatud: 2418160
|
foorum: Kõvad kettad postitatud: 13.08.2025 11:23:04 pealkiri: SSD versus HDD |
https://www.techpowerup.com/339857/samsung-plans-z-nand-comeback-15x-faster-and-80-more-efficient-than-regular-nand
https://www.techpowerup.com/img/4ztn1ywMdBjtcGV8.jpg
DirectStorage aga LLMide jaok ... |
teema: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Optimist
vastuseid: 4376
vaadatud: 829497
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 11.08.2025 20:31:46 pealkiri: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Riigiabi on väiksem, kui tehastest tekkiv kulu. Seda ei suuda seda katta. Kokkuvõttes on odavam tehased maha müüa ja riigiabist loobuda.
Lepingud on allkirjastatud juba. USA riik ei luba müüa. ... |
teema: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Optimist
vastuseid: 4376
vaadatud: 829497
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 11.08.2025 19:03:46 pealkiri: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
| Tehaste enamusosalust ei saa Intel maha müüa, see oli USA riigiabi tingimuseks. |
teema: Ülikiire 2,5 Gbit/s internet jõuab nüüd ka Telia eraklientideni |
Optimist
vastuseid: 112
vaadatud: 16794
|
foorum: Pressiteated postitatud: 11.08.2025 13:05:38 pealkiri: Ülikiire 2,5 Gbit/s internet jõuab nüüd ka Telia eraklientideni |
| Mind hakkas huvitama, miks ikka üle 400mbit/s kätte ei saa. Nokkisin RT-AX82U, menüüdes jäi muude asjade kõrval silma ka "Parental Controls - Web & Apps Filters". Lükkasin selle välja, hop ... |
teema: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Optimist
vastuseid: 4376
vaadatud: 829497
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 08.08.2025 14:18:05 pealkiri: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
https://www.techpowerup.com/339733/us-president-donald-trump-calls-for-intel-ceo-resignation
Seda ma küll ei näinud tulemasTrump plärtsub kogu aeg midagi ja lahmib vasakule-paremale, pole see säu ... |
teema: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Optimist
vastuseid: 4376
vaadatud: 829497
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 08.08.2025 00:14:42 pealkiri: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
https://www.techpowerup.com/339733/us-president-donald-trump-calls-for-intel-ceo-resignation
Seda ma küll ei näinud tulemas |
teema: LLMid kohaliku raua peal |
Optimist
vastuseid: 51
vaadatud: 11390
|
foorum: Tarkvara postitatud: 05.08.2025 23:16:19 pealkiri: LLMid kohaliku raua peal |
Midagi huvitavat ollamalt
https://github.com/ollama/ollama/releases
Add support for AMD Strix Halo GPUs
Huvitav kas RDNA3.5 GPU on nüüd ainult ROCm suppordiga või osatakse midagi XDNA2 ... |
teema: Ülikiire 2,5 Gbit/s internet jõuab nüüd ka Telia eraklientideni |
Optimist
vastuseid: 112
vaadatud: 16794
|
foorum: Pressiteated postitatud: 05.08.2025 13:14:11 pealkiri: Ülikiire 2,5 Gbit/s internet jõuab nüüd ka Telia eraklientideni |
, Mis ruuteriga ja kas kaabli otsas või wifis?
Ruuteriks on ASUS RT-AX82U, sellel ainult 1G lingid ongi. Ühendus CAT5e kaabliga.
E: LANis liiguvad asjad kenasti 980-990Mbit/s üle kaabli. |
teema: Ülikiire 2,5 Gbit/s internet jõuab nüüd ka Telia eraklientideni |
Optimist
vastuseid: 112
vaadatud: 16794
|
foorum: Pressiteated postitatud: 05.08.2025 01:28:10 pealkiri: Ülikiire 2,5 Gbit/s internet jõuab nüüd ka Telia eraklientideni |
Mul Telia 2.5G pole küll saadaval üle Telia fiibri aga 1G oli. OK, mõeldud ja teenus 1G peale uuendaud. Päev 3, tulemus selline:
Download 432.75 Mbps, Upload 287.63 Mbps. Natuke lahja 1G kohta ü ... |
teema: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Optimist
vastuseid: 4376
vaadatud: 829497
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 24.07.2025 16:40:18 pealkiri: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Parandatud pilt on selline:
https://pbs.twimg.com/media/GwlXNupaYAAUObS?format=jpg
Ikkagi sammub AMD nr1 positsiooni poole päris nobedalt. Aastaid on Xeonid olnud päris korralik kräpp EPYCuega v ... |
teema: AMD Navi arutelu |
Optimist
vastuseid: 6725
vaadatud: 1079864
|
foorum: Videokaardid / Monitorid / TV postitatud: 19.07.2025 19:41:45 pealkiri: AMD Navi arutelu |
Polegi kõige hullem hind.
https://www.techpowerup.com/339030/amd-radeon-ai-pro-r9700-gpu-arrives-on-july-23rd
Early listings suggest a price of around $1,250, placing it above the $599 RX 9070 XT y ... |
teema: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Optimist
vastuseid: 4376
vaadatud: 829497
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 18.07.2025 11:52:15 pealkiri: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
| Inteli uus boss mingeid illusioone ei loo. Ilma korraliku tootmisprotsessita mina sellele vabalangusele pidurit ei näe. Tehaseid maha müüa aga ei saa, sest USA riigiabi üks tingimustest oli, et In ... |
teema: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Optimist
vastuseid: 4376
vaadatud: 829497
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 08.07.2025 20:01:23 pealkiri: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
| nagu ma ka seal kommenteerisin - jutt käib foundry klientidest. intelil ikka ei õnnestu kuidagi foundryna tootmist müüa - miks, on seal terve rodu põhjuseid, mis ei seondu tingimata tehnilise poo ... |
teema: Synology arutelu |
Optimist
vastuseid: 2891
vaadatud: 776027
|
foorum: Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid postitatud: 08.07.2025 19:54:04 pealkiri: Synology arutelu |
Ei ole aga milleks mulle koju server?
Kunagi arvasin sama, nüüd jookseb QNAPi NASi peal 9 konteinerit  |
teema: Synology arutelu |
Optimist
vastuseid: 2891
vaadatud: 776027
|
foorum: Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid postitatud: 07.07.2025 21:33:18 pealkiri: Synology arutelu |
| Tean küll mis see ise ehitamine tähendab, olen kunagi ise ehitanud ka. Aga see ongi Syno võlu, et näppe on harva vaja õliseks teha. Viimati natuke tegin kui pidin syno ruuteris openvpn-i tööle ... |
teema: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
Optimist
vastuseid: 4376
vaadatud: 829497
|
foorum: Võitlustanner postitatud: 05.07.2025 21:07:57 pealkiri: Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) |
https://www.techpowerup.com/338560/intel-considers-abandoning-18a-node-for-14a-chipmaking-process
Kõlab tuttavalt ? |
teema: nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) |
Optimist
vastuseid: 1813
vaadatud: 256521
|
foorum: Videokaardid / Monitorid / TV postitatud: 03.07.2025 19:45:53 pealkiri: nVidia Blackwell (GB202/GB203/GB205/GB206/GB207) |
Kuna LLM tegelikult väga võimsat core ei nõua, siis etem oleks turule saada lasta hoopis 5060(ti) koos 48GB mäluga.
Inferencing, ehk valmis mudelite kasutamise puhul on võtmesõnaks mälu riba ... |
| |