Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  digikaameraga video arvutisse tõmbamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
H.I.M
HV vaatleja

liitunud: 19.05.2005




sõnum 27.03.2006 21:08:09 digikaameraga video arvutisse tõmbamine vasta tsitaadiga

Kaameraks canon ja arvutis olemas ka firewire. filmi tõmbamiseks kasutan win moviemakerit, aga video kvaliteet jääb kuidagi väga s..t. Kui tirin 60 minutit filmi tuleb selle suuruseks ~600 mb. ja capture settingutest valin kvaliteediks high quality video aga pilt on jääb kuidagi hägune. Kaamera manuaalis kirjas küll et arvutisse tõmmates kvaliteet langeb aga ei usu mina et see nii kehvaks jääma peab. Olen igatahes kõvasti paremat tulemust näinud.
Äkki keegi oskab öelda, mismoodi filmi tirima pea, et kvaliteet oleks hea, kuskilt siit foorumist lugesin et tõmmatud filmi suurus peaks jääma 60 min 13 kiga. kuidas movimakeriga niimoodi filmi tõmmata saab. Kui panen selle soovitava variandi, kus kirjas et tuleb parim kvaliteet jääb pilt ikka kuidagi uduseks. Äkki soovitate mõnd muud programmi, millega saab parema tulemuse.

tänud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 27.03.2006 21:13:58 vasta tsitaadiga

MM unusta ära ja vali mõni mõistlik programm.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H.I.M
HV vaatleja

liitunud: 19.05.2005




sõnum 27.03.2006 21:18:35 vasta tsitaadiga

vallo kirjutas:
MM unusta ära ja vali mõni mõistlik programm.


Aga kui oskad soovitada ja tead mõnda head programmi võiksid ju nime kirja panna
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skulmars
HV Guru

liitunud: 13.08.2004




sõnum 27.03.2006 21:21:31 vasta tsitaadiga

virtual dub on tasuta...sellega peaks ka uhkesti saama...oli vist nii

13giga 60 min on toores - selle pakid uhkesti xvidiga kokku ja voila

raha eest
Pinnacle Studio
Adobe Premiere
Kommentaarid: 213 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 177
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 27.03.2006 21:27:46 vasta tsitaadiga

VirtualDubiga saab küll. Või kui kasutad Nerot, siis võid ka Nero Vison Expressi kasutada. Ainutl vali DV tüüp 2, on hiljem vähem probleeme...

Tasulised programmide trialeid (nt Ulead) võid ju samuti testida.

Mdx, ka MovieMakeriga saab toorest salvestada. Selleks tuli valida "other" (või oli custom) ja sealt AVI.PAL 25Mbps (vms peast täpselt ei mäleta).

_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
H.I.M
HV vaatleja

liitunud: 19.05.2005




sõnum 27.03.2006 21:29:42 vasta tsitaadiga

skulmars kirjutas:
virtual dub on tasuta...sellega peaks ka uhkesti saama...oli vist nii

13giga 60 min on toores - selle pakid uhkesti xvidiga kokku ja voila

raha eest
Pinnacle Studio
Adobe Premiere


xvidi on mingi programm või?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 27.03.2006 21:30:15 vasta tsitaadiga

Ise kasutan pinnacle studio 9 t. Tasuline, aga mitte väga kallis, eriti kui mingi vanema versiooni ostad ja siis sellele upgrade osta.
VirtualDub on vaba, aga tema kasutamine editorina on pehmelt öeldes ebamugav. Capturega võib mõnikord ka kõvasti jama näha. Küll on ta hea konverterinaja pakkijana. Kaasa on ja netist leiab lisaks rohkem ja vähem vajalikke filtreid.
Igasugu firewirekaartidega tuleb uleadi videostudiot kaasa.
Hea aga kallis ja keeruline on adobe premiere.
Pinnaclel on veel Liquid - Premiere analoog.
Siis on veel sony vegas.
Neid softe on veelgi.
Nero vision laseb ka ühtteist teha.

Edit: Xvid on koodek, ehk jupp, mis võimaldab vaadata ja/või pakkida vastavasse formaati.
Üldiselt on Sul hulk tegemist, enne kui mõistliku tulemuse saad. icon_wink.gif
Äkki valgustad, mis sellest videost lõpuks saama peab ja kas vajab ka töötlust.


viimati muutis vallo 27.03.2006 21:35:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H.I.M
HV vaatleja

liitunud: 19.05.2005




sõnum 27.03.2006 21:46:07 vasta tsitaadiga

vallo kirjutas:
Ise kasutan pinnacle studio 9 t. Tasuline, aga mitte väga kallis, eriti kui mingi vanema versiooni ostad ja siis sellele upgrade osta.
VirtualDub on vaba, aga tema kasutamine editorina on pehmelt öeldes ebamugav. Capturega võib mõnikord ka kõvasti jama näha. Küll on ta hea konverterinaja pakkijana. Kaasa on ja netist leiab lisaks rohkem ja vähem vajalikke filtreid.
Igasugu firewirekaartidega tuleb uleadi videostudiot kaasa.
Hea aga kallis ja keeruline on adobe premiere.
Pinnaclel on veel Liquid - Premiere analoog.
Siis on veel sony vegas.
Neid softe on veelgi.
Nero vision laseb ka ühtteist teha.

Edit: Xvid on koodek, ehk jupp, mis võimaldab vaadata ja/või pakkida vastavasse formaati.
Üldiselt on Sul hulk tegemist, enne kui mõistliku tulemuse saad. icon_wink.gif
Äkki valgustad, mis sellest videost lõpuks saama peab ja kas vajab ka töötlust.


kogu selle asja eesmärk on hakata salvestama filme kassettide asemel plaatidele, et minumeelest võiks see asi nii käia et teen kaameraga filmi, tirin ta arvutisse, lõikan ebahuvitavad kohad välja ja siis sobiv film kokku ja plaadile, et saaks filmi vaadata dvd mängijast. ja film võiks olla talutava kvaliteediga. win movimakeriga tehes kõik muud vajadused on täidetud ainult et kvaliteet ei kannata kriitikat. Kuna ma selles teemas alles teist päeva sobranud olen, siis paluks asjalikku nõu, mis programme ja asju mul vaja läheb, et saaks videod normaalselt plaadile.

a ma selle virtual dib, i tõmbasin, aga sellest ma ei saanud veel üldse pihta, mis nuppu peab vajutama, et ta filmi hakkaks arvutisse copima??
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skulmars
HV Guru

liitunud: 13.08.2004




sõnum 27.03.2006 21:49:38 vasta tsitaadiga

ega jah...drag and drop on Pinnacle...
tollega on tõesti lihtne

VirtualDub manual googlisse kirjutades saab üsna mitu huvitavat lehekülge
Kommentaarid: 213 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 177
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 27.03.2006 21:59:50 vasta tsitaadiga

H.I.M kirjutas:

kogu selle asja eesmärk on hakata salvestama filme kassettide asemel plaatidele, et minumeelest võiks see asi nii käia et teen kaameraga filmi, tirin ta arvutisse, lõikan ebahuvitavad kohad välja ja siis sobiv film kokku ja plaadile, et saaks filmi vaadata dvd mängijast. ja film võiks olla talutava kvaliteediga. win movimakeriga tehes kõik muud vajadused on täidetud ainult et kvaliteet ei kannata kriitikat. Kuna ma selles teemas alles teist päeva sobranud olen, siis paluks asjalikku nõu, mis programme ja asju mul vaja läheb, et saaks videod normaalselt plaadile.

a ma selle virtual dib, i tõmbasin, aga sellest ma ei saanud veel üldse pihta, mis nuppu peab vajutama, et ta filmi hakkaks arvutisse copima??

DVD mängija - see siis arvuti või eraldiseisev seade?
Eraldiseisva korral on mõistlik kasutada dvd video vormingut.
Alustuseks võid proovida nero visioni. Seda saab tasuta täisfunktsionaalse demona.
Pole ilmselt parim, ega kvaliteetseim, aga esialgu ajab asja ära.
Hint - dvdks vormindamisel vali audio mpeg1 layer2 mitte pcm ja custom valikutega bitrate maksimaalseks, mis plaadile mahub. Soovitavalt 2pass vbr video pakkimine.
Virtualdubiga Sa dvd -d nagunii vormindada e saa.

Lisasoovitus, uuri natuke videotöötlusest ja formaatidest, muidu jääd hätta. Ja arvesta, et see on üsnagi aeganõudev tegevus.
Siis veel kui huvi pakub viska pilk peale mu kunagi kooli jaoks tehtud studio 8 tutvustusele ja tasub teada materjalile. http://akamai.kolhoos.ee/valloj/studio/
Studio 9 ja nüüd juba 10 on natuke erinevad, aga põhimõtted on enamvähem samad.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H.I.M
HV vaatleja

liitunud: 19.05.2005




sõnum 29.03.2006 12:20:52 vasta tsitaadiga

Virtual dub tundub täiesti arusaamatu ja algeline asi olevat ei viitsi segi selle tööpõhimõttesse süveneda.
Proovisin ka seda ULEAD trial´it aga see jätab filmis liikuvale objektile jooned peale ja pole vahet mis formaadis ma filmi arvutisse tõmban.
Teisi nimetatud programme proovida ei saanud, kuna neil prooviversioonid minumeelest puudusid. Seega ei jää mil muud üle kui kasutada Win moviemakerit, aga kuidas sellest programmist kõigeparem pilt kätte saada, mis formaadis ma selle arvutisse alguses tirima peaks ja mis formaati ma selle peale filmi töötlemist tegema peaks, et pildi kvaliteet oleks parim, mis moviemaker võimaldab!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skulmars
HV Guru

liitunud: 13.08.2004




sõnum 29.03.2006 12:25:18 vasta tsitaadiga

H.I.M kirjutas:
Virtual dub tundub täiesti arusaamatu ja algeline asi olevat ei viitsi segi selle tööpõhimõttesse süveneda.
Proovisin ka seda ULEAD trial´it aga see jätab filmis liikuvale objektile jooned peale ja pole vahet mis formaadis ma filmi arvutisse tõmban.
Teisi nimetatud programme proovida ei saanud, kuna neil prooviversioonid minumeelest puudusid. Seega ei jää mil muud üle kui kasutada Win moviemakerit, aga kuidas sellest programmist kõigeparem pilt kätte saada, mis formaadis ma selle arvutisse alguses tirima peaks ja mis formaati ma selle peale filmi töötlemist tegema peaks, et pildi kvaliteet oleks parim, mis moviemaker võimaldab!



Uleadi ja triipude kohta - mis rauda sa kasutad icon_smile.gif

Ot: VirtualDub-i algeliseks nimetada on küll alatu icon_razz1.gif Kõik mis pole roosa ja drag'n'drop ei ole veel algeline.
Kommentaarid: 213 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 177
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 29.03.2006 12:32:01 vasta tsitaadiga

H.I.M kirjutas:
Virtual dub tundub täiesti arusaamatu ja algeline asi olevat ei viitsi segi selle tööpõhimõttesse süveneda.
Proovisin ka seda ULEAD trial´it aga see jätab filmis liikuvale objektile jooned peale ja pole vahet mis formaadis ma filmi arvutisse tõmban.
Teisi nimetatud programme proovida ei saanud, kuna neil prooviversioonid minumeelest puudusid. Seega ei jää mil muud üle kui kasutada Win moviemakerit, aga kuidas sellest programmist kõigeparem pilt kätte saada, mis formaadis ma selle arvutisse alguses tirima peaks ja mis formaati ma selle peale filmi töötlemist tegema peaks, et pildi kvaliteet oleks parim, mis moviemaker võimaldab!

Triibud tulenevad sellest, et kaamerast tulev video on interlaced. Tundub, et Sa mu poolt pakutud lingile pole vaadanud. icon_sad.gif Lisaks on veel selline site nagu http://www.100fps.com/ kus see värk suht hästi lahti seletatakse.
Videotöötlus ei ole nii lihtne asi, et muudkui lambist tõmbad ja saad ilusa tulemuse. Tuleb uurida ja lugeda, tänapäeval ei viitsi keegi kopika eest vaeva näha icon_sad.gif
Lisaks võib juhtuda, et tuleb ka raha välja käia või leppida saasta tulemusega.
Vallo@suurusjärgus 10k matnud softi. Rauast ei räägigi.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H.I.M
HV vaatleja

liitunud: 19.05.2005




sõnum 29.03.2006 13:20:05 vasta tsitaadiga

ei ei Vallo, ma selle su studio 8 õpetuse lugesin ikka ilusasti läbi ja tundus asalik olema, aga kuna ma seda programmi trial versiooni netist ei leidnud, siis ei taha kohe ka pappi välja käima hakata. Kui oleks kindel, et pinnacle studio´ga saab moviemakerist oluliselt parema pildi, siis ei ole probleem ka see 1500.- välja käia. Aga äkki paned veel mõned lingid, kus sellest teemast kirjutatud, soovitavalt eestikeelseid. olen siit foorumist ka otsinud, aga need ei kattu otseselt teemaga.
Ma mingit mega selget pilti taga ei aja, kuna kaameragi pole mingi profikas vaid ~10 000 canoni seebikarp, aga pilt võiks ikka vähe selgem olla küll (nii arvan vähemalt mina, et selle saab selgemaks)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 29.03.2006 14:02:20 vasta tsitaadiga

H.I.M kirjutas:
ei ei Vallo, ma selle su studio 8 õpetuse lugesin ikka ilusasti läbi ja tundus asalik olema, aga kuna ma seda programmi trial versiooni netist ei leidnud, siis ei taha kohe ka pappi välja käima hakata. Kui oleks kindel, et pinnacle studio´ga saab moviemakerist oluliselt parema pildi, siis ei ole probleem ka see 1500.- välja käia. Aga äkki paned veel mõned lingid, kus sellest teemast kirjutatud, soovitavalt eestikeelseid. olen siit foorumist ka otsinud, aga need ei kattu otseselt teemaga.
Ma mingit mega selget pilti taga ei aja, kuna kaameragi pole mingi profikas vaid ~10 000 canoni seebikarp, aga pilt võiks ikka vähe selgem olla küll (nii arvan vähemalt mina, et selle saab selgemaks)

Minu poolt antud viites oli ka selline leht nagu Tasub teada http://akamai.kolhoos.ee/valloj/studio/Tasub_teada.html
Seal on hästi lühidalt mõned probleemid kirjeldatud.
Mingeid minu tehtud video jupikesi leiad http://akamai.kolhoos.ee/valloj alt. Neis on küll enamasti tehtud kompromisse, et saada väksem maht kvaliteedi arvel.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
John Smith
HV veteran

liitunud: 04.11.2001




sõnum 01.08.2007 20:40:08 vasta tsitaadiga

Näe millise huvitava teema välja kaevasin. Toppisin ka oma DV kaamerale juhtmed külge ja see mida nägin oli jube. Kaamera on digikonverteriga ja siiani olin oma VHS-id plaatidele kirjutanud, polnudki erilist kvaliteeti loota. Nüüd hakkasin aga värskelt filmitud staffi näppima ja oh õudust.
Arvutisse imetud failid on ju triibulised icon_rolleyes.gif ja kuigi Pinnacle lõpptulemusena DVD need ära korjab on tulemus hullem kui kaamerast VHS-ile lindistades. Pilt on NII värviline ja udune, et silmadel hakkab valus. Siis leidsin selle teema, kuigi tegemist nämmutatud teemaga oli ka siin huvitavat lugemist ja põhjalikumalt võtsin ette selle http://www.100fps.com/ ning seal lõpus oleva õpetuse 4b. Siis sai aga mõistus otsa.
Leheküle koostaja enda näidis videod on 720x288 jälgides seda õpetust teeb Avisynth pildi selliseks edasi tuleb lisada aga Virtualdub filter "Deinterlace - Smooth" mis kaotab ära jooned kuid teeb ka pildi normaalseks tagasi. Olen ma millestki nüüd valesti aru saanud? icon_question.gif icon_question.gif
Ja lõpuks, isegi sellest ilusast pildist on DVD kvaliteet lõpuks ikka hullem kui otse VHS-ile lastes? icon_rolleyes.gif

_________________
Kui te panete midagi mällu, jätke meelde, kuhu te panete.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 02.08.2007 21:20:39 vasta tsitaadiga

Hei, Kui Sa tahad teha tavalist dvd -d, siis ära töötle algmaterjali. Monteeri ja renderda dvd -ks. Thats it. DVD puhul kasutatav mpeg2 koodek oskab arvestada interlaced videoga ja enamus dvd mahamängimise softe saavad ka deinterlacemisega hakkama. Kogu see kamm on vajalik siis, kui Sa tahad videot ainult arvuti ekraanil vaadata.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elgordo
HV kasutaja

liitunud: 10.11.2005




sõnum 02.08.2007 21:21:43 vasta tsitaadiga

Mina soovitan Sony Vegast. Pole sellega kaamerast arvutisse tõmmatud videoid töödelnud aga muidu on väga hea programm.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
John Smith
HV veteran

liitunud: 04.11.2001




sõnum 02.08.2007 22:08:48 vasta tsitaadiga

vallo kirjutas:
Hei, Kui Sa tahad teha tavalist dvd -d, siis ära töötle algmaterjali. Monteeri ja renderda dvd -ks. Thats it. DVD puhul kasutatav mpeg2 koodek oskab arvestada interlaced videoga ja enamus dvd mahamängimise softe saavad ka deinterlacemisega hakkama. Kogu see kamm on vajalik siis, kui Sa tahad videot ainult arvuti ekraanil vaadata.


Selle DivX asja sain tehtud ja kvaliteet täiesti talutav (minuarust) kuigi tulemus oli täiskaader mitte poolik nagu seal 100fps.commis.

Probleem hakkaski sellest, et lasin filmi WinDV-ga masinasse ja siis Pinnaclega lõikusin ja ... DVD-ks. Kuna mängijat ei ole vaatasin tulemust arvutist ja läbi S-video ühendatud telekast. (või on selles probleem) Kvaliteet oli lihtsalt kohutav mingi ülevõimendatud värvidega udukogu. proovisin ka lihtsalt mpeg2- te konvertimist erinevate programmidega aga ikka sama halb kvaliteet icon_rolleyes.gif Kaks päeva siin katsetanud ja tulemus icon_sad.gif Igatahes on kaamerast 10a vana mono VHS-ile võetud tulemus palju parem icon_question.gif

_________________
Kui te panete midagi mällu, jätke meelde, kuhu te panete.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  digikaameraga video arvutisse tõmbamine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.