Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  tootjagarantii kasutamine praktikas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 08.09.2015 20:07:15 tootjagarantii kasutamine praktikas vasta tsitaadiga

Teatavasti pole ettevõtted kohustatud arvutikomponendile müügigarantiid andma või on see teinekord väga lühike. Samas näiteks mälude puhul lubavad tootjad tihtipeale "eluaegset" garantiid või SSD/HDD tootjad viie aasta pikkust garantiid. Kui lihtne üldjuhul sellise tootjapoolse garantii kasutamine on? Kui siin saab üldistada. Piisab tavaliselt tootjagarantii all oleva seadme saatmisest tootja garantiiosakonda lisades juurde eseme ostukuupäeva tõendav arve ja seade vahetatakse ilma lisaküsimusi esitamata välja?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
emty
HV Guru
emty

liitunud: 16.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2015 20:11:21 vasta tsitaadiga

samsungi hdd'sid korduvalt hollandisse ja rootsi saatnud, k6ik on probleemideta uute vastu vahetatud isegi ostudokumenti omamata...inteli-onud nurisesid küll netist ja paberita ostetud ssd kohta aga vahetati ka see v2lja...
_________________
ei tea, kas netisõltuvuse vastu ka miskiseid plaastreid on?...
m/v: challenger, sportage
Kommentaarid: 459 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 381
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 08.09.2015 20:40:39 vasta tsitaadiga

1. pead valdama keelt. peamine.
2. kui keelt valdad ja tead millised on tehasegarantii saamise tingimused, saad vastavalt võimalustele toimetada.
kõikidel juhtudel tuleb avada garantiijuhtum (RMA) selleks tuleb kas veebis midagi täita või supportiga veidi kirjavahetust pidada ning selgitada asja. wd ja seagate / hgst ei taha peale toote midagi. logitech, corsair, kingston jms tahavad "proof of purchase" ehk arvet. logitechil on arvele väga konkreetsed nõiudmised. logitech ei taha samas originaaltoodet. PQI ei taha arvet aga tahab katkist toodest jms.
3. saatma peab tähitult. mul on kaks ketast poolas kaduma läinud. ma ei tea, miks taheti kettaid, millele on RMA avatud..
4. tehase rma võtab aega. 3 nädalat on tavaline.

ma olen teinud garantiid:

seagate: ca 10 korda.
western digital 3 korda.
kingston kaks korda kokku kolmele asjale.
logitech kaks korda, kokku kolmele asjale.
patriot 1 kord.
crucial 2 korda
corsair 1 korra
MSI 1 kord
PQi 1 kord

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2015 21:10:19 vasta tsitaadiga

Endal SSD kettaga halvad kogemused, mis puudutab tootjagarantiid. Nimelt Corsair Force sai saadetud Saksamaale kui ei eksi ning öeldi jah, et vigane ketas, kuid kuna SSD on nö kuluartikkel, mis ajas kaotab oma väärtust, siis 3500.- (krooni) mis ma selle eest välja käisin, krediteeriti mulle 30€ - asendustoodet ei pakutud, sest neil ei olnud samaväärset. Minu jaoks kummaline lugu, kuid ei viitsinud jebida ja saatsin sinna samusesse.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  tootjagarantii kasutamine praktikas
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.