Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  HV Macikasutajad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 19, 20, 21  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 05.03.2011 22:58:06 vasta tsitaadiga

Pspman kirjutas:
Ise ka siis juba paar nädalat Macimees olnud ja siiani pole küll probleeme olnud. Siin eelnev teema selle kohta, et kellelt küsida seda kas Mac on hea või mitte, siis vastaksin mina nii. Ilmselt on suurem osa siinsetest Maci kasutajatest omanud eelnevalt PC ja tänu sellele on just need inimesed õiged inimesed ütlema, et kas Mac on siis oma hinda väärt või mitte. Isiklikult ostsin kasutatud Macbook 5.1( Unibody ) ning selle hinna /kvaliteedi suhtega igati rahul. Minu jaoks oli peamine aku suur vastupidavus, mille tagab just OS X, sest Maci enda aku kui selline ju pole teab mis autoaku. Suhteliselt pisike teine võrreldes PC omadega. Seega on suur erinevus OS-ide voolutarbes. OS X ja Win 7 vahe minu arvutis on nt. umbes 2 kordne ehk siis saab OS X täis aku korral hakkama lihtsa browsingu ja texteditigiga umbes 5 h siis Win 7 puhul power saver modes ainult 2,5 -3 h.

Seega soovitan kui pole just spets programme, mida pole Os X-ile arendatud, valida Mac, sest see on pikema ajalisem ja kasulikum investering kui PC, sest sellel on lihtsalt suurem järelturu väärtus kui PC-del. Ja nagu siin ka juba mainiti et ega arvuti ei ole naine kelle sa kogu eluks võtad !


Kõige muuga saab päri olla viimase lausega küll mitte thumbs_down.gif Arvuti kestab sageli kauem kui naine ja mõlematega on vahetusel SUURED PROBLEEMID thumbs_down.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ffw
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.03.2011 18:45:40 vasta tsitaadiga

Valed naised siis äkki valinud. Ise läksin Maci sõbraks alates iphone 3G ostust. Hiljem vahetasin tolle välja 3GS-i vastu mis suri märjasurma. Eelmise suve lõpul muretsesin macbook pro ning ei kahetse. Aku pidamine on super. thumbs_up.gif . Ning jaanuari alguses tuli iphone 4 taskusse sõbraks.
_________________
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 18.03.2011 11:55:13 vasta tsitaadiga

jaani8 kirjutas:
Jah, bootcampis win7'ga on aku palju kehvem. Crossoveriga olen saanud enamus vajaminevaid programme (cncsimulator, jne) tööle. Solidworks on siiski win7's. Crossoveris proovinud pole.

Aku pidavus on kehvem, kuna win installib ennast vaikimisi kõvema videokaardi külge.
Muidu ei tohiks teoorias erilist erinevus olla, raud ju sama.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 18.03.2011 16:21:56 vasta tsitaadiga

Imelik,et OSX ja MAC kas kiidetakse taevani või laidetakse maapõhja - vahepealsed arvamused puuduvad icon_question.gif Miks?See oleks oma teema ja kuuluks mõnda muusse foorumisse.Kuna MAC-i ei ole aga alternatiivina ka plaanin dellile ja win7 - 8-le siis kuidas oleks 15-17" Mac pro ja 30" mac kuvar+time capsule kooslus?Kindlasti tuleb ka mac-i win installida kuna osad tööproged mac-ile puuduvad.Kas mac-pc virtualmasin võtab ka kõvasti jõudu maha?
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 18.03.2011 17:51:53 vasta tsitaadiga

kui sul on SSD ning nii 6-8GB RAMi, siis võid vabalt wini virtuaalmasinas jooksutada ilma et peaksid mõtlema millelegi muule.

Kooslus mis sa tahad... vinge ja ilmselt töötab laitmatult. Ma vb vaataks mõnda muud kuvarit Cinema Display asemel, aga see on juba maitseasi.

_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 18.03.2011 20:18:19 vasta tsitaadiga

Millist kuvarit konkreetselt soovitate ja mis 30" hädad?Mac pro-l milline SATA liides,kas SATA 3?Siis annab kiire SSD-ga korraliku efekti,tahaks ikka 4kb lugemist/kirjutamist üle 60MB/s.Suuremate failide kiirused mis tuuakse välja ei ole nii olulised.Ram on macil max.vist 8gb.ega seda tänapäeval palju ole,mul oli 6a.tagasi ka juba 6gb,tänapäeval korralikul arvutil nii 12 - 16GB min.
Vaatasin kodulehelt ainult 27" pakutakse aga sellel on läikiv ekraan mis kuidagi ei sobi.Aknast tulev lisavalgus muudab töö võimatuks,ole pimendatud ruumis. thumbs_down.gif thumbs_down.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 18.03.2011 21:32:37 vasta tsitaadiga

SATA3 jah soovitatav
30" pole häda midagi aga IMO saab odavama raha eest vähemalt sama hea asja.

_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 22.03.2011 19:13:35 vasta tsitaadiga

flake kirjutas:
SATA3 jah soovitatav..

Mac pro ei toeta sata 3-e, sata 3 kettad töötavad, aga sata 2 kiirusega.
Ainus variant on kasutada eraldi kaarti, näide:
http://www.hardmac.com/news/2009/10/29/sata-iii-for-the-mac-pro
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 22.03.2011 21:22:18 vasta tsitaadiga

my bad.. muidugi ei toeta.. endal ka SSD SATA2 pesas istumas.. kuigi ketas ise SATA3 toetab..
_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocki
Kreisi kasutaja
rocki

liitunud: 15.01.2003




sõnum 26.03.2011 10:44:09 vasta tsitaadiga

Ma olen ka seda meelt, et ma ennem vaataks 30 tolliste molkude turu üle, kui tormaks poodi just apple molkut vaatama. Sama on ketastega, mäludega. Usun, et leiad mõistlikuma hinna eest sama hea või parema. ega apple omal pole häda midagi, täitsa vinge on! Lihstalt logo all teeb selle hinna kõrgemaks.
Time Capsule on tore asi. Ma ise ostsin tavalise terase välise ketta ja teen sinna aeg ajalt backup'e. Toimib kül. heakene küll, usb juhtme kaudu peab toimetama aga mõnisada euri säästa oli mõistlikum mõte. Aga see minu arvamus.

_________________
Asju saab kah teisiti teha!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 26.03.2011 10:58:48 vasta tsitaadiga

rocki kirjutas:
Ma olen ka seda meelt, et ma ennem vaataks 30 tolliste molkude turu üle, kui tormaks poodi just apple molkut vaatama. Sama on ketastega, mäludega. Usun, et leiad mõistlikuma hinna eest sama hea või parema. ega apple omal pole häda midagi, täitsa vinge on! Lihstalt logo all teeb selle hinna kõrgemaks.
Time Capsule on tore asi. Ma ise ostsin tavalise terase välise ketta ja teen sinna aeg ajalt backup'e. Toimib kül. heakene küll, usb juhtme kaudu peab toimetama aga mõnisada euri säästa oli mõistlikum mõte. Aga see minu arvamus.


30" tolliste hinnad algavad 1000EUR-ist,apple 30"1500....natuke palju,lisaks tootmisest maas ja läikiva ekraaniga.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2011 12:21:53 vasta tsitaadiga

sama123, apple 30" on matt icon_smile.gif
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ohohh
Kreisi kasutaja
Ohohh

liitunud: 13.09.2003




sõnum 26.03.2011 14:20:13 vasta tsitaadiga

rocki kirjutas:
Time Capsule on tore asi. Ma ise ostsin tavalise terase välise ketta ja teen sinna aeg ajalt backup'e. Toimib kül. heakene küll, usb juhtme kaudu peab toimetama aga mõnisada euri säästa oli mõistlikum mõte. Aga see minu arvamus.


Lauaarvuti korral on time capsule mõttetu.

Kui sul on läpakas ja piisavalt tugev enesedistsipliin, et sa vähemalt korra nädalas ühendada usb'i ketta külge, et backuppi teha, siis vast on ok.

Suurem osa inimestest on tõenäoliselt pool aastat pärast esimest backuppi korrapärase backuppimise lõpetanud. Kui kunagi pole kõvaketas katki käinud, siis ei ole ohutunnet.


Nüüd kui korra on kõvaketas füüsiliselt katki läinud ja oled 10k EEKi andmete kätte saamise eest välja käinud (+stress ebakindlusest, et kas andmed ikka on veel võimalik taastada), siis see 4200 time capsuli eest ei tundugi enam nii palju.

N-wifi rooter + NAS seade + kõvaketas NAS seadme sisse ei tule tegelikult odavam kui TimeCapsule.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spooky
HV kasutaja
Spooky

liitunud: 25.02.2005




sõnum 26.03.2011 18:16:20 vasta tsitaadiga

Taim Kapsuli kohta... Sama hästi võib saja euri eest osta Seakate terase välise ketta, millel on olemas automaatse päkkupi funktsioon ning välimus suht samasse auku Õunaga icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ohohh
Kreisi kasutaja
Ohohh

liitunud: 13.09.2003




sõnum 26.03.2011 18:28:45 vasta tsitaadiga

Mu point oli selles, et backupist on ainult siis kasu, kui seda regulaarselt tehakse. Seadme välimus ei ole siin üldse oluline.

TimeCapsule eelis läptopi korral on see, et paned korra tööle ja edaspidi võid selle unustada. Iga kord kui arvuti jõuab koduvõrku hakatakse automaatselt iga tunni tagant backuppi tegema. Sa ei pea mingeid kettaid kuhugi ühendama.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 27.03.2011 14:16:31 vasta tsitaadiga

Ega alati ka backupist kasu pole kui system seda enam ei leia (välisel kettal failisystem nahkas) just selline jama juhtus aga enamas andmeid oli dubleeritud.Kõige kindlam on ikka eraldi andmekandjale lisa koopiad teha,siis on 99,9% kindel,kui teha 3x (ka välisesse serverisse) siis peaks 100% kindlus olema ka tulekahju korral.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocki
Kreisi kasutaja
rocki

liitunud: 15.01.2003




sõnum 30.03.2011 15:49:54 vasta tsitaadiga

Ohohh kirjutas:
rocki kirjutas:
Time Capsule on tore asi. Ma ise ostsin tavalise terase välise ketta ja teen sinna aeg ajalt backup'e. Toimib kül. heakene küll, usb juhtme kaudu peab toimetama aga mõnisada euri säästa oli mõistlikum mõte. Aga see minu arvamus.


Lauaarvuti korral on time capsule mõttetu.

Kui sul on läpakas ja piisavalt tugev enesedistsipliin, et sa vähemalt korra nädalas ühendada usb'i ketta külge, et backuppi teha, siis vast on ok.

Suurem osa inimestest on tõenäoliselt pool aastat pärast esimest backuppi korrapärase backuppimise lõpetanud. Kui kunagi pole kõvaketas katki käinud, siis ei ole ohutunnet.


Nüüd kui korra on kõvaketas füüsiliselt katki läinud ja oled 10k EEKi andmete kätte saamise eest välja käinud (+stress ebakindlusest, et kas andmed ikka on veel võimalik taastada), siis see 4200 time capsuli eest ei tundugi enam nii palju.

N-wifi rooter + NAS seade + kõvaketas NAS seadme sisse ei tule tegelikult odavam kui TimeCapsule.


lauaarvuti puhul on muidugi oluliselt odavam panna lisaketas sisse ja seda hoida failide arhiivina.
Endal plaanis NAS seade tekitada. Samas see peaks multimeedia serverina ka toimima juba ja sinna see mõte ongi jäänud hetkel stoppama.
Kord nädalas läpparist backuppe teha pole teab mis raske aga muidugi, inimloomus on laisk iseenesest.

_________________
Asju saab kah teisiti teha!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.04.2011 13:51:37 vasta tsitaadiga

liitusin ka mac-i perega. mac air 11 tolline sai tutvumiseks soetatud icon_cool.gif
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 01.04.2011 18:30:40 vasta tsitaadiga

Hea masin... Pisike ja kiire icon_smile.gif
_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 01.04.2011 19:23:55 vasta tsitaadiga

Vajalikud andmed tuleb 2-3x dubleerida.Ise hoian 3TB välisel ja vajalikke lisaks 1,5TB ka välisel mis ei ole sisselülitatud.Siis saab 99% juhtudel taastada.Time capsule võib ka nässu minna,tehnika võib alati alt vedada thumbs_down.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osparenqi
HV vaatleja

liitunud: 11.07.2006




sõnum 04.04.2011 17:17:18 vasta tsitaadiga

Ipad 32g + 3g , ipad 16 wifi, macbook air 11,6' , time capsule, apple tv 1gen 40gb, ipod nano 6 gen 8gb, iphone 3g 8 gb ja 3gs 16gb! Oli palju muud kraami ka! Olen 100% rahul!
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 04.04.2011 19:44:03 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif hea seeria.. endal ainult Macbook 5,1 ja iPad 16GB WiFi icon_razz.gif
1st gen Shuffle ja 2nd gen Nano kah omanduses olnud

_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osparenqi
HV vaatleja

liitunud: 11.07.2006




sõnum 04.04.2011 21:48:35 vasta tsitaadiga

Ohohh, Mina vaatan fiilmid näiteks läbi time capsule apple tv'l ja Airi'l + auto back up on nii lihtne asi! Elu peag olema mugav !
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ohohh
Kreisi kasutaja
Ohohh

liitunud: 13.09.2003




sõnum 04.04.2011 23:03:37 vasta tsitaadiga

Kui Eestis saaks iTunes'i kaudu filme ja seriaale osta, siis ma ostaks AppleTV. Kuid kuna mul PS3 ja Elioni digibox juba on teleka küljes, siis ei ole mõtet sinna seda enam lisada.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keilast
HV vaatleja
keilast

liitunud: 25.05.2006




sõnum 05.04.2011 14:30:57 vasta tsitaadiga

MacBook Pro 15'', Mac Pro 8-Core "Westmere", iPod Nano 6th Gen 16GB, iPod Nano 4th Gen 16GB, iPhone 1st Gen 16GB
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  HV Macikasutajad mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 19, 20, 21  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.