Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Keyboardi taustavalgus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Andr3az
HV vaatleja

liitunud: 01.01.2008




sõnum 11.03.2008 18:55:15 Keyboardi taustavalgus vasta tsitaadiga

Niisiis, oli plaanis natuke modida oma klaviaratuuri. Mõtlesin panna sisse mõned sinised ledid ( kuna klaviatuur ise on must, siis peaks sinised ledid andma hea effekti ).
Saan ka sõbralt mõned vanad klaviatuurid testimiseks. Kuid sooviks nüüd teada, kas ma peaks mingeid transistoreid/asju kah sinna ledide vahele ühendama ( olen päris noob sellel alal ). Voolu peaksid nad saama klaviatuuri kaablist ( PS/2 ). Äkki keegi oskab öelda, kas ledid võivad võtta ka klaviatuuri tövõimet alla?

Tänan,
Andr3az
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wer1
HV kasutaja
wer1

liitunud: 01.11.2006




sõnum 11.03.2008 20:10:55 vasta tsitaadiga

Andr3az, ma ei usu et transistoreid on mõtet panna icon_biggrin.gif ikka takisteid kui ledi tööpinge on madalam toite pingest, aga seda voolu võtmist ei saa ainult PS/2 otsa peale vist jätta kuna see võib asjale koormavaks muutuda. Võid kasutada lisa usb juhet toite jaoks(sealt saab ilusti 5v kätte).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andr3az
HV vaatleja

liitunud: 01.01.2008




sõnum 11.03.2008 20:59:43 vasta tsitaadiga

Jah takistid, neid ma mõtlesingi icon_razz.gif
Tundub, et panen vist usb siis. Tänud idee eest icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk150
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.03.2008 21:01:25 vasta tsitaadiga

wer1 kirjutas:
Andr3az, ma ei usu et transistoreid on mõtet panna icon_biggrin.gif ikka takisteid kui ledi tööpinge on madalam toite pingest, aga seda voolu võtmist ei saa ainult PS/2 otsa peale vist jätta kuna see võib asjale koormavaks muutuda. Võid kasutada lisa usb juhet toite jaoks(sealt saab ilusti 5v kätte).


ps/2 st tuleb meil 5V 100mA.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weedstone
HV veteran
weedstone

liitunud: 26.11.2004




sõnum 11.03.2008 21:05:22 vasta tsitaadiga

mikk150 kirjutas:
wer1 kirjutas:
Andr3az, ma ei usu et transistoreid on mõtet panna icon_biggrin.gif ikka takisteid kui ledi tööpinge on madalam toite pingest, aga seda voolu võtmist ei saa ainult PS/2 otsa peale vist jätta kuna see võib asjale koormavaks muutuda. Võid kasutada lisa usb juhet toite jaoks(sealt saab ilusti 5v kätte).


ps/2 st tuleb meil 5V 100mA.


ja usb urust tuleb tervenisti 500mA max

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wer1
HV kasutaja
wer1

liitunud: 01.11.2006




sõnum 11.03.2008 22:08:32 vasta tsitaadiga

Andr3az, kui midagi tehtud saad siis pane mõni pilt ka oma aretusest icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 13.03.2008 01:40:13 vasta tsitaadiga

weedstone kirjutas:
mikk150 kirjutas:
wer1 kirjutas:
Andr3az, ma ei usu et transistoreid on mõtet panna icon_biggrin.gif ikka takisteid kui ledi tööpinge on madalam toite pingest, aga seda voolu võtmist ei saa ainult PS/2 otsa peale vist jätta kuna see võib asjale koormavaks muutuda. Võid kasutada lisa usb juhet toite jaoks(sealt saab ilusti 5v kätte).


ps/2 st tuleb meil 5V 100mA.


ja usb urust tuleb tervenisti 500mA max


Seda asja peaks ikka alustama projekteerimisest. Enne jootekolvi sooja panekut võiks maha joonistadfa kasvõi skeemi visandi, kui mõistlikult yhendada, siis võiks ehk isegi ilma takistiteta saada, takisti on lihtsalt mõttetu voolu raiskaja, pole mõtet õhku kütta. Ilmselt oleks mõistlik panna mingi hinnik leede järejest, nings sees need järjest ühendatud jupid omakorda parelleelselt. Kui pikad need järjest olevas segmendid võiksid olla, seda pead arvutama oma leedi datasheedi ehk täpsemalt leedi voolude ja pingete järgi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kevvu
HV veteran

liitunud: 22.08.2006




sõnum 13.03.2008 02:07:57 vasta tsitaadiga

kpihus, keskmine led tahab saada ubes 3 V,et täisvõimsusel põleda,heal juhul ainuld 2 ledi saad jadamisi(Ei oska öelda kui hästi nad siis põlevad,kindlasti mitte täisvõimsusel)) panna ja siis ka soovitatakse takisti panna,aga seljuhul ainuld hästi väikse takistusega.Vabalt võid panna ka ledid eraldi ja igale ledile tak vahel.
_________________
BMW - nimisõna, Saksamaal valmistatav toode, mis tarbib ühte naftaproduktide vedelat segu ja pikendab ostja riista vähemalt poole võrra
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 13.03.2008 02:14:04 vasta tsitaadiga

kevvu kirjutas:
kpihus, keskmine led tahab saada ubes 3 V,et täisvõimsusel põleda,heal juhul ainuld 2 ledi saad jadamisi(Ei oska öelda kui hästi nad siis põlevad,kindlasti mitte täisvõimsusel)) panna ja siis ka soovitatakse takisti panna,aga seljuhul ainuld hästi väikse takistusega.Vabalt võid panna ka ledid eraldi ja igale ledile tak vahel.


1) ei ole oluline palju keskmine leed tahab saada, oluline on palju tahab see konkreetne leed saada, mis sinna klaverisse monteeritakse

2) Vool on siin kontekstis olulisem kui pinge. Tegelilkult on enamvähem igas kontekstis olulisem, sest vool on see, mis tööd teeb, ehk siis antud juhul valgust tekitab.

Oletada siin ei saa, datasheet ette ja arvutama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kevvu
HV veteran

liitunud: 22.08.2006




sõnum 13.03.2008 20:42:31 vasta tsitaadiga

Tavaline led mis valgustab ka tahab 3v.Ja kindlalt pole üle kahe ledi pane jadamis kui 5 v toiteallikaks icon_wink.gif
_________________
BMW - nimisõna, Saksamaal valmistatav toode, mis tarbib ühte naftaproduktide vedelat segu ja pikendab ostja riista vähemalt poole võrra
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 13.03.2008 21:18:20 vasta tsitaadiga

kevvu kirjutas:
Tavaline led mis valgustab ka tahab 3v.Ja kindlalt pole üle kahe ledi pane jadamis kui 5 v toiteallikaks icon_wink.gif


kordan veel, pinge ei ole siinkohal oluline. Pinge ei põleta dioodi läbi, vool põletab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ramses007
HV kasutaja
ramses007

liitunud: 07.05.2007




sõnum 13.03.2008 22:12:48 vasta tsitaadiga

patareidega lisa vool või teine usbjuhe. Siis peaks ju asjaära ajama. Kui viitsimist on siis või põhimõtteliselt panna ka lisa usb porte sisse icon_wink.gif
_________________
MBP 13"
EOS 5Dm2 / EOS 600D + 50mm F1.8 + 14mm F2.8 + 17-40mm F4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jannoke
HV kasutaja


liitunud: 30.11.2001




sõnum 26.04.2008 11:23:49 vasta tsitaadiga

kpihus'el on õigus. Kui sul on led 20mA ja 3V, siis on nii, et kui sa lased sinna 5V peale jääb ledil ikkagi peale 3V aga vool kasvab mitmekordseks ja led põleb läbi praktiliselt kohe. Kui sa aga paned ledile 20mA voolu, siis pinge juba jääbki selline mis vaja. Niikaua kui regullid voolu täpselt paika, sind otseselt pinge ledi ei huvitagi: see saab olema iseenesest selline nagu peab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aer0x
HV kasutaja
aer0x

liitunud: 11.11.2005




sõnum 05.05.2008 23:44:04 vasta tsitaadiga

minu arusaama järgi peaks toimima nii (kui kasutad siniseid lede) paned ühe 20ohmise takisti vahele ja ühendad 5 ledi rööpditi ja asi vask. Tarbib täpselt 100mA. Kui paned vähem lede peab suurema takisti panema.
_________________
O_o
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 28.05.2008 21:44:41 vasta tsitaadiga

Teema juba mitu kuud vana, on's ka mingit tulemust?
_________________
Jogani pogani pooh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 28.05.2008 21:52:38 vasta tsitaadiga

aer0x kirjutas:
minu arusaama järgi peaks toimima nii (kui kasutad siniseid lede) paned ühe 20ohmise takisti vahele ja ühendad 5 ledi rööpditi ja asi vask. Tarbib täpselt 100mA. Kui paned vähem lede peab suurema takisti panema.


Ma küll ei tea, mis leedidest jutt on, aga 100mA on ilmselt liiga palju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
aer0x
HV kasutaja
aer0x

liitunud: 11.11.2005




sõnum 29.05.2008 13:57:23 vasta tsitaadiga

kpihus kirjutas:
aer0x kirjutas:
minu arusaama järgi peaks toimima nii (kui kasutad siniseid lede) paned ühe 20ohmise takisti vahele ja ühendad 5 ledi rööpditi ja asi vask. Tarbib täpselt 100mA. Kui paned vähem lede peab suurema takisti panema.


Ma küll ei tea, mis leedidest jutt on, aga 100mA on ilmselt liiga palju.

üks sinine max võimsusel tarbib 20mA

_________________
O_o
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 29.05.2008 21:18:45 vasta tsitaadiga

aer0x kirjutas:
kpihus kirjutas:
aer0x kirjutas:
minu arusaama järgi peaks toimima nii (kui kasutad siniseid lede) paned ühe 20ohmise takisti vahele ja ühendad 5 ledi rööpditi ja asi vask. Tarbib täpselt 100mA. Kui paned vähem lede peab suurema takisti panema.


Ma küll ei tea, mis leedidest jutt on, aga 100mA on ilmselt liiga palju.

üks sinine max võimsusel tarbib 20mA


well, it depends. Su väide ei ole päris õige, see sõltub suuresti leedist. Kuigi jah harju keskmise leedi max voolutarve on kuskil sinna kanti. Samas on vale väide, et "tarbib nii palju" leediga ongi see konks, et tarbib ka rohkem kui antakse, aga lihtsalt kipub läbi kärssama. See ongi hõõglambi ja leedi yks erinevusi, hõõglamp piirab ise oma voolu, kuna ta omab takistust. Leed kahjuks aga märkimisväärset takistust ei oma, seega ei suuda ta ka voolu piirata, sestap vajabgi lisa takistit järjestiku.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Keyboardi taustavalgus
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.