Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Sony Ericsson HBH-DS220 Stereo Bluetooth käed-vaba märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.04.2008 23:42:18 Sony Ericsson HBH-DS220 Stereo Bluetooth käed-vaba vasta tsitaadiga


Olen juba aegade hämarusest, kui müüki tulid esimesed Bluetoothi toetavad telefonid ja hiired, olnud tehnoloogia suur fänn ja kasutaja. Kuigi Bluetooth pole äri ahendus ei töökindluse ega turvalisuse poolest, on ta erakasutaja jaoks äärmiselt mugav madala voolutarbega lühimaa raadioside protokoll. Kui ilmus aastaid tagasi A2AP seadmeprofiil, hakkasid turule ilmuma vaikselt ka vastavad tooted. Paraku eestis neid leida polnud ning ka saatjaseadete poolelt oli ühilduvus olematu. Ajad on muutunud, iga normaalne Bluetooth toega telefon toetab A2AP profiili ning ja vastavaid peakomplekte on liikumas. Viimaseid paraku mitte eestis. Seega paar päeva tagasi juhuslikult Magistraali ja sealsesse EMT esindusse ära eksides oli imestus suur, kui vidinate riiulis vedeles käesolev seade. Pikema mõtlemiseta lõin 1090.- lauale ja lahkusin, juba poe uksest väljudes seadmeid paaritades.

Helikvaliteet on hea. Kuna ma pole just audiofiil, ei oska ma seda väga täpselt kirjeldada. Kõik on justkui paigas. Bass ei trambi ajusid segamini ja kõrged sagedused ei vilista kõrvus. Asi on nagu olema peab. Ka helitugevust on piisavalt. Kaasa tulevate täiesti korralike Sony Ericssoni in-ear klappidega ei jää võimsusest kunagi puudu ning Sennheiser MX 500 nööpidega on tugevust samuti piisavalt.

See kõik käis muusika kuulamise osa peale, käed-vaba pool on masendav. Mul on olemas ka aastaid vana Sony Ericssoni Bluetooth käed-vaba, mille helikvaliteet on paremgi, kui telefonisisesel kõlaril-mikrofonil. Ja nüüd see käkk. Teist osapoole kuuldavus on pehmelt öeldes sitt mõlemat pidi – ise ei kuule ja teine ei kuule sind. Ragiseb, on vaikne ning moonutatud. Võib-olla on selles osa süüd telefonil. On keegi seda kasutanud koos Sony Ericsson P1i’ga?

Aku on kehva. Vaid 6 tundi muusika kuulamist või rääkimist, mis pole kindlasti piisav. 300 tundi ooteaega… võib-olla, aga seni olen ma alati suutnud alati muusikakuulamisega selle poole päevaga tühjaks imeda. Arvestada tuleb ka sellega, et ma olen akut seni vaid paar korda laadinud, hiljem võib tööaeg tõusta.

Kasutusmugavus on keskpärane. Peal on väike displei, mis näitab aku seisu, tööseisukorda ja paaritamist. Nuppudest sisse-väljalülitamine, kõnede vastamine, play-pause. Väga on puudus heli reguleerimisest ja lugude vahetamisest. Kuigi Sony Ericssoni kodukas väidab, et sellel on automaatne helitugevuse regulaator, pole seda mina seda märganud.

Kokku võttes siis

Plussid:
• Hea muusika kvaliteet
• Juhtmevaba

Miinused
• Äärmiselt kehv hands-free heli kvaliteet
• Nuppude vähesus
• Nõrk aku

Soovitakse selle toote pigem ostmata jätta.
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2008 13:23:14 vasta tsitaadiga

... käedvaba vilets kvaliteet natuke üllatab, enda vana hea HBH-608 on teinud siiamaani kasutuses olnud telefonide sisemise varustuse kuuldavusele ja kvaliteedile ära, kuid aku puhul pole siin midagi imestada icon_rolleyes.gif peab see pisike vidin ju võimendama muusikat, seda samal ajal raadiosidena pidevalt vastu võttes, selline tegevus tõmbab isegi suurematel seadmetel aku üsna kiiresti kuivale, mis rääkida siis veel laias laastus kellapatarei suurusest akust. Muusikakuulamise võimalus selle vidina puhul on rohkem edev lisavõimalus, mis on ilmselt mõeldud pigem aeg-ajalt kasutamiseks, mitte pidevaks muusika kuulamiseks ehk tõsime muusikasõber võiks soovitavalt ikka juhtmega klappe eelistada ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 13.04.2008 18:07:56 vasta tsitaadiga

Mingeid muid juhtmeta nööpklappe on soovitada?
_________________
www.estonia1918.com
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HawkHill
HV vaatleja
HawkHill

liitunud: 15.09.2007




sõnum 13.04.2008 19:27:12 vasta tsitaadiga

No nii hull see asi nende klappide eestis saadavusega ka ikka pole kui Sa kirjeldad... Ise ostsin analoogilised bluetooth klapid Norde Centrumi Techmarketist umbes aastavahetuse paiku. Erinevus küll pildilolevatest oli, et kaasas olid mingid Bass Reflex kirjaga nööpklapid (HBH-DS200 vist). Helikvaliteet on tõesti hea nendel klappidel ja ütleks, et isegi tunduvalt parem kui oleks julgenud loota bluetoothi kaudu...

Mind huvitaks palju siis taoliste teiste firmade klappide parimad akud võiksid vastu pidada?

Üks naljaks fakt ka Techmarketi kohta. Nimelt kui neid klappe ostsin küsisin müüjatibilt neid näha, mille peale ta ulatas mulle karbist leitud pulgataolise lõksuga vastuvõtja osa aga mitte nööpklappe. Küsimuse peale, et kuidas seda kasutada, demonstreeris ta mõningase mõtlemise järel kuidas pulk lõksuga kõrva külge kinnitada. icon_smile.gif

Lisaks veel, et kasutan neid just P1i-ga ja eriti midagi kõne kuuldavuse kohta kurta pole ega ka teised pole aru saanud, et mind oleks kuidagi teisiti kuulda kui ilma HF-ta P1i-ga rääkides.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 13.04.2008 19:36:12 vasta tsitaadiga

link :: Jabra BT3030

Mingi lääne ülevaade ka,ise pole jõudnud veel katsetada aga teisipäeval vist saan aega et nati näppida icon_smile.gif
Rahvasuu justkui räägib kui normaalsest asajst thumbs_up.gif
Imelik et asi pole veel maaletooja lehel üleval kuigi pakutakse juba teist või isegi kolmandat nädalat (Telemark)
Kohe ostmiseks vist lihtsam esimesest Elisa esindusest läbi hüpata 990.-

Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HawkHill
HV vaatleja
HawkHill

liitunud: 15.09.2007




sõnum 13.04.2008 20:50:56 vasta tsitaadiga

Vähemalt minu HBH-DS200-l, mis peaks numbri järgi otsustades olema vanem mudel kui ülevaates kirjeldatud HBH-DS220 saab helitugevust muuta kui PLAY reziimis PLAY nuppu all hoida. Selpuhul suureneb helitugevus sujuvalt ja siis jälle väheneb samamoodi. Huvitav kas tõesti HBH-DS220-l on see funktsioon kõrvaldatud? Lisaks veel, et mingi trikiga on mul õnnestunud ka lugusi vahetada aga praegu ei mäleta enam kuidas kuna pole sellist tööd olnud jupp aega, kus seda HF kasutaks.
See Jabra vidin tundub küll heade võimalustega olevat aga aku pole samuti eriti kiita vist...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxsimiljo
Kreisi kasutaja
maxsimiljo

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2008 22:44:34 vasta tsitaadiga

wanawoll kirjutas:
Mingi lääne ülevaade ka,ise pole jõudnud veel katsetada aga teisipäeval vist saan aega et nati näppida icon_smile.gif
Rahvasuu justkui räägib kui normaalsest asajst thumbs_up.gif
Imelik et asi pole veel maaletooja lehel üleval kuigi pakutakse juba teist või isegi kolmandat nädalat (Telemark)
Kohe ostmiseks vist lihtsam esimesest Elisa esindusest läbi hüpata 990.-


See tundub küll päris lahe asjake olevat thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.04.2008 07:48:43 vasta tsitaadiga

Selle Play allhoidmise automaatse regulatsiooni avastasin just eile, manuaalis (õigemini pisikses brošüüris) sellest juttu polnud.
Olen P1i taga kasutanud Walkmani juhtmega HF, Mingit T68i aegset Bluetooth HF (mida ma ülalpool mainisin, aga praegu sahtlist üles ei leia), proovi pärast ka HBH-PV770. Ning nende kõnekvaliteet on pehmelt öeldes kordades parem kui käesoleval vidinal. On juba harjumuseks kujunenud kõne telefoni suunata, kuna muidu pole midagi aru saada.
Nagu ma nüüd vaatan, pole ühelgi akuga eriti priisata. Kõige rohkem nägin seni 8 tundi, kuid alles 10 rahuldaks mind.
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 14.04.2008 19:35:16 vasta tsitaadiga

Äkki mõtled A2DP (Advanced Audio Distribution Profile)?
_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.04.2008 20:29:44 vasta tsitaadiga

cbr, jepp. Minu viga.
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 162
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rayon
HV kasutaja
rayon

liitunud: 01.11.2004




sõnum 17.04.2008 14:43:45 vasta tsitaadiga

Kasutan ise Jabra BT620s'e.
Heli kvaliteet on ~jama (mingi keskmised helid šušiševad), heli valjudus samuti (võrreldes iPodiga icon_smile.gif - aga max helil kuuleb tänava müra - nii,et see on nagu paha), handsfreeks ei sobi sest selline kaja on inimesel kellega räägin et see ei saa aru mis värk on (loodetavasti on see riistavara viga).

Olen igalepoole kirjutanud ning väidetavalt (loodetavasti) on mu seade vigane ning ma vahetan selle ringi.

Aku kohapealt Jabradel olen ma väga üllatunud - minu kasutuse juures (~1h muusikat päevas) paneb mingi äkki ~2 nädalat suht vabalt ära. (palju aega viibivad ka standby's).

Ülidselt loodan saada kõik probleemid lahendatud ning siis oleks väga viis värk icon_smile.gif

_________________
Postikulu tasub ostja icon_smile.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taurip
HV kasutaja
taurip

liitunud: 10.02.2007




sõnum 21.04.2008 19:42:05 vasta tsitaadiga

just, kvaliteet ei vea alt. Nõustun ka sinu miinustega.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ipruul
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.12.2002




sõnum 14.05.2008 16:46:55 vasta tsitaadiga

Kas mõni selline bluetooth hf ka raadio signaali kinni püüab?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Sony Ericsson HBH-DS220 Stereo Bluetooth käed-vaba
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.