Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Sony MDR-NC6 Noise Cancelling kõrvaklapid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 23.01.2008 20:43:43 Sony MDR-NC6 Noise Cancelling kõrvaklapid vasta tsitaadiga


Kuna viimasel ajal pean tööga seoses tihti lennukiga reisima, siis on väga häirivaks muutunud lennukites esinev müra. Müra on põhiliseks teguriks selles, et isegi pärast lühemat 1,5h lennureisi oled õhtuks unine ja väsinud. Sattusin lennukis ajakirja sirvides Bose QuietComfort seeria klappide reklaamile, millel oli noise cancelling tehnoloogia. Asi tekitas huvi ning uurisin internetist lisa.

Tegemist on siis tehnoloogiaga, mille eesmärk on „kuulata“ ümbruses olevat müra ja tekitada kõrvaklappides vastassagedustel helilained, nullides niimoodi inimkõrva jaoks enamuse välismürast. Lubatakse üldjuhul kuni 95% müra vähendada. Tähelepanu tasub pöörata sellele, et edukamalt vähendatakse „püsimüra“ nagu näiteks lennukimüra ja autosõidu müra. Üksikud helid (kolin, kõne jms) tulevad läbi.

Tooteotsing näitab, et on saadaval eri firmade toodangut – populaarsemad Bose, Sony, Sennheiser, Audio-Technica (nimekiri tegelikult pakutavast on laiem) Hinnad Eestis ja mujal erinevad üldiselt 30-100% UK kasuks. Siinkohal oleks ausam võrrelda pigem Eesti ja UK hindasid, mitte USA hindasid mis ei sisalda käibemaksu. Kuna Eestis kuskil letis ühtegi klappi ei leidnud siis tuli pimesi midagi reviewde põhjal osta. Suuremad klapid ei sobi tihtipeale kokku minu iPod Nanoga, seega sai valik lanetatud sobivate Sony NC6 klappide kasuks. Hinnaks UKst tellides u 700.- koos transpordiga. Sony Center pakkus u 1200.- hinnaga.

Karbi sisu:
NC6 kõrvaklapid, dokumentatsioon, klapiotsikute lisaüleminek.

Sound:
Testitud iPod Nano G3, Denon Recieveri ning oma PC taga (Creative Audigy) iPod puhul ei saa väga head helikvaliteedi ülevaadet, aga siin on viga playeris, mitte klappides.

Parema ülevaate helist saab aga PC ning recieveri kaudu. Koduseks kuulamiseks kasutan Sennheiser HD202 klappe, millega võrreldes jääb Sony kaugele maha. Sony kõrgeid helisid ei ole eriti kuulda, mid-range on suht keskpärane ning madalad helid on üsna kehvad. Bass kipub kergelt plärisema ja on üldiselt nõrk. Muusika on üsna elutu. Aga seda kõike võrreldes Sennheiser HD202 klappidega, mille heliga ma rohkem, kui rahul olen (parim hinna-kvaliteedi suhe) Üldiselt 10 punkti skaalal annaks Sony helile 5 hindeks.


Noise Cancelling
Tegelik eesmärk Sony NC6 klappide ostuks oli just noise cancelling funktsioon, mitte tippheli selle raha eest. Olen nüüdseks testinud neid nii autos, kui lennukis. Funktsiooni sisselülitamiseks vajavad klapid ka ühte väikest AAA patareid, mis käib otse klappide sisse. Edasi saab väikesest on/off nupust funktsiooni sisse-välja lülitada.

Lennukis:
Vajuta nuppu klappidel ja mürarikas lennuk muutub sekunditega vaikseks luksusautoks. Täiesti üllatav, kui hästi need klapid suudavad müra eemaldada. Eriti hull on tavaliselt õhkutõusmine, kuid sellest sai klappide abiga kerge taustasahin. Juba üleval olles oli samuti uskumatult vaikne ja taustaks vaid kerge sahin.

Kui sai klapid prooviks peast ära võetud siis tekkis kohe küsimus, et kuidas need teised inimesed sellist müra taluda suudavad. Vahe on tõesti märkimisväärne. Minu kõrvalistuja oli Bose QuietComfort2 (kah noise cancelling aga üke kõrva tüüpi) omanik ja võrdluseks ütles, et need odavad Sony klapid on tõesti head aga Bose olevat neist natuke isegi parem.

Muusikat kuulates või filme vaadates on vahe tuntav kohe selles, et ilma noise-cancelling funktsioonita pidi iPodi hääle suht põhja keerama, et tekstist aru saada aga kui NC sisse lülitada, võis tänu vaiksele ümbrusele kohe ka hääle 1/3 allapoole korrigeerida. Seega vägagi hea tulemus.

Lisaks on positiivne, et klapid ei vaja töötamiseks üldse mingit ühendust playeriga. Võib ka niisama NC sisse lülitada ja stjuardessile näidata õhkutõusmisel klappide pistiku otsa, et „ei minu elektroonika ei ole sisse lülitatud!“ (Mida ma ka tegin) Tasub mainida ka, et kõne lasevad klapid ikkagist täiuslikult läbi, seega ei ole probleem taustamüra eemaldada ja siiski kõrvalistujaga normaalsel häälel juttu ajada.

Kõige tähtsam:
Tänu müra eemaldamisele on lennureis meeldiv ja ei ole absolutselt väsitav. Vahe on märkimisväärne ja tihedale lennureisijale „kohustuslik“ kaaslane. Enam lihtsalt ei kujuta ette, et kuidas ma enne ilma selliste asjadeta lendasin.

Plussid:
+ Soodne hind
+ Väga hea noise cancelling tulemus
+ Lamedaks volditavad klapid (kompaktsed reisides)

Miinused:- Madalapoolne helikvaliteet
- Suht odav plastiku välimus

Koduleht
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.01.2008 22:03:48 vasta tsitaadiga

kk, palun veendu, et pildi laiuseks poleks rohkem kui 450pix
Vastasel juhul venitatakse HV avaleht laiali.

EDIT: pilt vahetatud ja ülevaate algust natuke kohendatud.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.01.2008 22:59:40 vasta tsitaadiga

Kuda tänaval filtreerivad? Talutavalt?
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003




sõnum 23.01.2008 23:17:05 vasta tsitaadiga

Kui sellest tehnoloogiast kuulsin, siis tekkis kinnisidee sellised soetada. Need tunudusid hinna poolest OK ning soetasingi ja pettusin põjalikult.

Soundi osaga olen nõus - kräpp. Kui NC on sisse lülitatud, siis ikka kohe eriliselt kräpp (rämedalt moonutatud, nagu oleks tünnis ja kõrvaklappideks on plekkpurgid).

Müraeemalduse osas lühidalt, siis see toimib väga hästi, kuid oluline on see, et see eemaldab ainult madalaid sagedusi. Minu hinnanguiselt <100Hz. Kahjuks lisaks genereerib nö valge müra - sahina - mis on väga väga väga häiriv. Aku peab vastu 2 tööpäeva. Paar päeva proovisin ka Photopointi müüdavaid Skullcandy SC-NC Proletariat-e. Täpselt sama.

Igatepidi palju parema tulemuse saavutab korralike kinniste klappidega. Mul on Senn. HD-280PRO, mis toimivad müraeemaldajana igas keskonnas sh lennukis, serveriruumis ning rääkimata kontoris jm. märksa paremini.


Ardo, tänaval need ei toimi st pole sellist müra, mida eemaldada.

Poes saab ju proovida, vähemalt Photopointis.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 24.01.2008 08:20:59 vasta tsitaadiga

Tänaval ei ole proovinud ja isiklikult selleks vajadust ei näe sest ma ei veeda tunde kuskil peamise liiklussõlme servas icon_smile.gif Olen ka ise netist lugenud NC osas eri arvamusi. Mis puutub sahinasse siis alguses nagu lühidalt häiris aga harjusin väga kiirelt ära. See sahin on siiski märkimisväärselt mõttetu võrreldes lennukis oleva müraga. Kinniseid tavaklappe olen proovinud ja müraeemalduseks need lennukis küll märkimisväärselt ei aita. Ütlengi, et minul on neid klappe ainult lennukis vaja ja selleks eesmärgiks selle raha eest super. Muud paremad klapid (NC+Kinnised üle kõrva) maksavad juba u 4000 EEK ja niipalju mu käsi ei tõuse maksma kõrvaklappide eest.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaliif
HV vaatleja

liitunud: 23.09.2004




sõnum 25.01.2008 04:25:51 vasta tsitaadiga

senni HD 25-1 hetlkel parimad mida proovinud (70 oomised)
mul nad aasta vanad - konstrui suht kehv
aga muidu rahul, on nagu iminapad kõrvadel.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dag
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2002




sõnum 25.01.2008 11:48:39 vasta tsitaadiga

On neid klappe keegi proovinud kusagil tööstuses, kus müra tekitavad saed ja puurid?
Või on need sagedused hoopis midagi muud või müra liiga vali?
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2008 14:21:05 Re: Sony MDR-NC6 Noise Cancelling kõrvaklapid vasta tsitaadiga

kk kirjutas:
Eriti hull on tavaliselt õhkutõusmine, kuid sellest sai klappide abiga kerge taustasahin. Juba üleval olles oli samuti uskumatult vaikne ja taustaks vaid kerge sahin.

Kobisema ei hakatud, et kaasas olev tehnika sisselülitatud õhkutõusmisel? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 25.01.2008 14:45:38 Re: Sony MDR-NC6 Noise Cancelling kõrvaklapid vasta tsitaadiga

ndk kirjutas:
kk kirjutas:
Eriti hull on tavaliselt õhkutõusmine, kuid sellest sai klappide abiga kerge taustasahin. Juba üleval olles oli samuti uskumatult vaikne ja taustaks vaid kerge sahin.

Kobisema ei hakatud, et kaasas olev tehnika sisselülitatud õhkutõusmisel? icon_rolleyes.gif
ülevaadet lugesid ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2008 15:47:36 vasta tsitaadiga

Lugesin. Mõte uitas rohkem sellel, kas on teistele aru saada, et klapid töötavad või mitte?
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 25.01.2008 18:16:35 vasta tsitaadiga

Teoreetiliselt saab aru sest tagaküljel paremal klapil on väike punane LED aga seda ei märgata. Lisaks ei teata selliseid klappe eriti ja kui veel lahtiühendatud otsikut näitad siis rahunetakse kohe maha. Ei ole sellisest asjast mingit reaalset ohtu ka sest tegemist ei ole mingi raadiosaatjaga vaid pmst mikrofoni ja kõlariga.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 26.01.2008 02:31:47 vasta tsitaadiga

kk kirjutas:
Teoreetiliselt saab aru sest tagaküljel paremal klapil on väike punane LED aga seda ei märgata. Lisaks ei teata selliseid klappe eriti ja kui veel lahtiühendatud otsikut näitad siis rahunetakse kohe maha. Ei ole sellisest asjast mingit reaalset ohtu ka sest tegemist ei ole mingi raadiosaatjaga vaid pmst mikrofoni ja kõlariga.
reaalsuses pole pea ükski seade ohtlik, see on enamuses alusetu piirang
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 26.01.2008 13:09:16 vasta tsitaadiga

Eks ta ole mõeldud piirama raadiolaineid kiirgavaid seadmeid. Aga kuna ei ole ju võimalik iga kord hakata reisijaga vaidlema, et mis tehnika tal täpselt on siis on elektroonika keelatud ja kõik.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 7 :: 3 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Sony MDR-NC6 Noise Cancelling kõrvaklapid
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.